FAILLISSEMENTEN Openbare Verknoping OE TUINDERSWONING LIEFDEWERK „OUD PAPIER" ZATERDAG 21 JANUARI 1939 DE iJSTOSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ROELOFARENDSVEEN STAATSPARTIJ. KAMERLID VAN DER WEIJDEN: Over vraagstukken van actueele politiek. Op de Jaarvergadering der R. K. Staats partij sprak de heer M. P. van der Weyden over „Actueele punten uit het Regeerings- beleid in dezen tijd". Met voldoening constateerde de-heer J. J. de Koning in zijn openingswoord, dat door medewerking van eenige leden zooveel propaganda was gemaakt, dat in de laatste twee maanden het ledenaantal tot ongeveer duizend is gegroeid. Dit is een ongekend hoog aantal. Er is gelukkig groote belang stelling voor de R. K. Staatspartij, wat ook noodzakelijk is. Want 1939 staat in het teeken der verkiezingen: Op 26 April voor de Prov. Staten en later nog voor den Ge meenteraad. De voorzitter wenschte ver volgens de talrijke aanwezigen geluk met de gunstige gelegenheid, dat de heer van der Weyden zoo bereidwillig was om hier te komen spreken. Moge over verschillen de actueele punten uit het Regeeringsbe- leid een helder licht schijnen in het belang der leden van onze Staatspartij, aldus de heer de Koning. Notulen en jaarverslag brachten geen op merkingen, evenals de finantieele nota van den penningmeester. De inkomsten waren 269.52, de uitgaven 165.05. Met het sal do in kas van vorig jaar totaal in kas 105.50. D eheer P. Bakker bracht namens centrale-commissie gunstig verslag uit. Volgden verslagen der Statenkieskring en Kamercentrale door de afgevaardigden N. Bakker Jac.zn en N. Bakker T.zn. Sprekende over de in het verslag van den Statenkieskring genoemde oprichting van een politieke school, bracht de voor zitter onder de aandacht, dat ook hier een dergelijke oprichting is overwogen. Vele bezwaren waren een beletsel. In samen werking met de Propaganda-club worden evenwel in dezen winter een viertal studie avonden gehouden. Hierbij treden de hee- ren van Breukelen en Deerenberg op. A.s. Donderdagavond zal laatstgenoemde komen spreken over het algemeen staatkundig program van de R. K. Staatspartij. Daarna komt hij nog eenmaal een uiteenzetting geven over de internationale politiek. Het woord was dan aan den heer M. P. van der Weyden. Spreker stelt ter inlei ding vast, dat het contact met het eigen district voor hem een hooge waarde heeft. Politiek, aldus spr., is niet een zaak voor slechts enkelen- en met het gezegde: „ik doe niet aan politiek" plaats men zich op een onhoudbaar standpunt. In onzen tijd van diepgaande tegenstellingen tusschen de verschillende partijstroomingen is de katholieke opvatting der politiek op deze vraag gericht: „Waar gaat ge heen?" Dit staat rechtstreeks tegenover de politiek van „rassen en assen" met haar vraag: „Waar kom je vandaan?" Van de actueele punten, welke aan den heer van der Weyden ter bespreking wa ren voorgelegd, kwam eerst de nieuwe electriciteitswet te* sprake. Na het doel van dit wetsontwerp te hebben aangetoond, moest spr. constateeren, dat aan de gestelde verwachtingen niet is voldaan tengevolge van een chauvinistische mentaliteit. Het tweede punt n.l.: de Kinderbijslag regeling nam een aanmerkelijk deel van de rede in beslag. De regeling berust hier op, dat men het groote gezin wil bescher men; een schitterend doel. Naast het zeer veel goede, dat hierdoor wordt bereikt, is het jammer dat enkele lacunes in de wet geving nog vele gezinnen uitsluiten, die er juist zoo een gebrek aan hebben. Betreffende de Kleine-tuinders-steun vestigde de heer van der Weyden er de aandacht op, dat we open oog moeten hebben voor de hulp, welke in de gege ven omstandigheden gegeven wordt. Er kleven weliswaar bezwaren aan. De in deeling van de tuinders in de verschillende klassen zonder voldoende inachtneming met de dikwijls zware lasten op de bedrijven acht spr. volgens overtuigde meening een jammerlijke lacune. Er wordt gelukkig ge werkt om vele moeilijkheden op te heffen zooals de pas afgekomen bepaling over de vrijlating der verdiensten van dienstboden. Ook voor deze groep is het jammer, dat aan verschillende den weg wordt versperd door de invloed van bepaalde omstandig heden. Om meer afdoende succes te hebben zal dieper moeten worden gezocht, waar bij voor de producten de kostprijs zal moe ten worden gehaald. Bij een 25% kans van niet-slagen der oogst zal een hoogere prijs moeten worden berekend om hierdoor het onvoorziene in de wet te dekken. Met enkele humoristische opmerkingen bespreekt de heer Van der Weyden nog even de vele moeilijkheden in de werk verschaffing. Er is echter veel ten goede veranderd. Het probleem der vaste lasten eischt een radicale oplossing; in deze is het laatste woord nog niet gesproken. Mogen de richtlijnen op alle gebied ein delijk goed ingeschakeld worden in ons volksleven. Land en tuinbouw zijn voor ons volk van primair belang. Daarom moe ten de leden zich doen gelden, hun parate levenskennis verrijken en waar het te pas komt volop meedoen. Hebt bij de beoordeeling van het regee- ringsbeleid vertrouwen in uw katholieke ministers. Meeningsverschillen zullen wel altijd blijven. Voor een goede democratie is echter het vertrouwen van het hoogste belang. Becritiseer gerust, maar verlies den grooten principieelen achtergrond niet uit het oog. Moge onze Roomsch Katholieke eenheid verankerd liggen in ons aller ge moed. Na een kort deba. dankte de heer de Koning den spreker voor zijn leerzame rede en hoopte den heer van der Weyden gaar ne nog eens om zijn medewerking te mogen vragen. De voortzetting der agenda bracht de voorlezing van een mededeeling, waarin de heer P. de Jong, wethouder, zich voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen niet meer als candidaat beschikbaar stelt. Als tolk der geheele vergadering sprak de voorzitter zijn leedwezen uit over dit be sluit en dankte de heer de Jong voor zijn vele werk en opofferingen voor de ge meente. De heer {ie Jong dankte voor de tot hem gesproken woorden en wees erop, dat hij steeds getracht had de belangen der ge meente te dienen. Hij was er van over maakt, daar alles menschenwerk is ge- tuigd hierbij zeker fouten te hebben ge weest. Aan de leden werden vervolgens zoo wel mondelinge als schriftelijke mededee- lingen gedaan betreffende de as. gemeen teraadsverkiezingen. Over eenigen tijd ral dit onderwerp op een aparte vergadecLig ter bespivkhig komen. Voor de Prov. Staten werden candidaat gesteld de heeren: Deerenberg, v. d. P 1, van Rijn en Verschuur. Het periodiek aftredend bestuurslid de heer A. J. Zwartelé werd bij acclamatie herkozen, terwijl de verkiezing in ver band met het aftredend bestuurslid M. Spring in 't Veld door vertragende om standigheden tot een volgende vergade ring is aangehouden. De contributie bleef op zestig cent vast gesteld. Tot kascommissie voor 1939 wer den benoemd de heeren L. v. d. Poel en Th. Sc^rair—. Me+ dank voor de groote belangstelling en met een aansporing om as. Donder dagavond naar de heer Deerenberg te ko men luisteren, sloot de voorzitter de ver gadering. WOERDEN Staatspartij. Gisterenavond vergader de de afdeeling Woerden van de R. K. Staatspartij. De belangstelling kon „boven- middelmatig" genoemd worden. Er waren 52 leden tegenwoordig. Onder de ingekomen stukken was een bedanken voor de bestuursfunctie van de heeren Smorenberg en Mr. v. d. Bosch. Een bijzonder woord van lof bracht de voorzitter aan de heeren Snel en Willems, die zeer veel hebben gedaan tot het tot standkomen van het R. K. Bevolkingsregis ter in Woerden. Het jaarverslag van den secretaris was uitnemend verzorgd, terwijl de penning meester een keurig verzorgd financieel overzicht gaf. Volgens dit overzicht be droeg het bedrag aan inkomsten 223.34, aan uitgaven 137.74, derhalve een batig saldo van 85.60. Lr waren gedurende 1938 een 125-tal nieuwe leden bijgekomen. De heer Snel bracht nog een kort ver slag uit van de gehouden kringvergaderin gen. Een lange discussie bracht het regle ment voort. Volgens sommige leden moet ieder toch een reglement hebben, maar uit de praktijk is gebleken, dat de contributie al zeer slecht is te innen. Komt men nu nog met een reglement, dat betaald moet worden, dan is er kans, dat men het lid heelemaal kwijt raakt. Besloten wordt in de toekomst een bescheiden aantal regle menten te doen drukken. In de vergadering wordt de opmerking gemaakt, dat een der bestuursleden lid zou zijn van een niet-katholieke ambtena- renvereeniging. Deze verklaring wordt be vestigd. In het bestuur werden herkozen de hee ren Beving en Snel, teiwijl de heeren Ver- sluys, de Goey en Rateland in de bestaan de vactures werden gekozen. Na de steming bleek dat de heer Snel zijn herbenoeming niet aannam. De heer Snel motiveerde zijn besluit ter vergade ring, vanwege de methode, waarop de heer Willems niet meer in het bestuur werd ge kozen. De voorzitter wenschte de vacature-Snel voorloopig niet aan te vullen. Over een en ander ontstond- een pijnlijke discussie, waaruit bleek, dat het werk van den heer Willems door de Kiesvereeniging zeer ge waardeerd werd, maar verschillende leden vonden het bedanken van de heer Snel daarom niet „redelijk". Besloten werd, dat het bestuur nog na der een afgevaardigde naar Kring en Cen trale zal aanwijzen. Nadat de voorzitter in het kort de taak der Provinciale Staten had uiteengezet, werd gelegenheid gegeven candidaten te stellen. Het bestuur stelde de heer J. J. Ruys te Woerden candidaat, terwijl tevens de heer v. d. Poll uit Bodegraven zou ge steund worden. Bij de andere afdeelingen zal gevraagd worden de candidatuur Ruys te steunen.. Tenslotte werd besproken het vaststellen van de wijze, waarop de candidatenlijst voor den Gemeenteraad zal plaats vinden. Tot half April zal de gfelegenheid openge steld worden candidaten in te dienen. Op de groslijst zal dan over vijf candidaten moeten worden gestema. De volgorde wordt vastgesteld volgens het puntenstelsel. Na eenige besprekingen werd tenslotte de vergadering te ongeveer kwart over elf beëindigd. ZEVENHOVEN Staatspartij. De afd. Zevenhoven van de R.K. Staatspartij hield gisteravond een ledenvergadering in het bondsgebouuw. Aanwezig waren 34 leden. Na openings woord door den voorz., den heer A. P. v. d. Weijden las de secretaris, de heer A. J. de Groot Pz. de notulen. Voor de candidaatstelling Prov. Staten rewerden aanbevolen de heeren Deeren berg, P. v. Rijn, v. d. Poll, C. J. v. Veen, A C. Paardekoper en B. N. Loerakker. ZOETER WOUDE L.T.B. Gisteravond hield de R. K. Land- en Tuinbouwbond de jaarvergade ring, die goed bezocht was. De voorzitter, de heer A. C. Paardekoo- per, hield een opex.ii.gsrede, waarin de be schouwingen over het afgeloopen jaar, dit jaar kenmerkte als in vele, bijna alle, op zichten teleurstellend voor de bedrijven van tuinbouw en veeteelt. Na de lezing van de notulen worden eenige mededeelingen gedaan; de toewijzing van kalverenschetsen en biggenmerken is bekend geworden. De kalveren-toewijzing komt overeen met dij van 1938, de biggen worden minder in geta. vrijgegeven en dit komt overeen met 1937. Omtrent de C.M.C. deelt de voorzitter mede dat op 5 Februari a.s. een vergade ring wordt gehouden met de samenwer kende organisaties. Waar deze vergadering geheel gewijd zal worden aan de belangen van de consumptiemelkers acht" de voor zitter het thans niet noodig op deze verga dering hierover' te spreken. De secretaris, de heer G. J. Belt, brengt nu het jaarverslag uit. Bij de opsomming van de vele acties die gevoerd zijn, wordt het weder totstand komen van een landbouwcursus als een zeer verheugend feit genoemd. Waar het Rijk en de Provincie zulke groote subsi dies verleenen 244.— en f 66.moet deze cursus zeer gewaardeerd worden. Het ledental van den L.T.B. blijft stijgen en er zal voor het zilveren jubiié een ste vige actie worden begonnen om als feest gave van de afdeeling een nieuwe leden lijst aan het Hoofdbestuur over te leggen. Als de penningmeester zijn correcte op somming van de geldcijfers is begonnen, komt, geheel onverwacht een Pater Re demptorist de vergadering binnenstappen. Het blijkt uit het welkomstwoord van den voorzitter al spoedig, dat deze de komst van Pater Dionisius van het Retraitehuis wel verwacht had en een propaganda voor het. retraitewerk op deze vergadering had tot stand gebracht. De agenda werd onder broken voor het woord van propaganda en met het groote succes, dat vele L.T.B.-ers een spaarfonds oprichtten en toezeggingen deden een drietal dagen de zorgen voor het stoffelijke opzij te zetten voor de zorg van de ziel. Na deze succesvolle propaganda kon de penningmeester voortgaan en op het einde wijzen op een winst van 18.49, waar door het bezit 47.Q9 was geworden. Het verslag van de Diocesane Bondsver gadering wordt aangehouden. De aftreden de bestuursleden, de heeren G. J. Belt en G. P. v. Leeuwen worden bij enkele can didaatstelling herkozen. De heeren A. C. Paardekooper en G. J. Belt worden weder als afgevaardigden voor de bondsverga deringen gekozen. De zeer vlugge agenda-afwerking maak te plaats voor een breedvoerige bespreking over den aankoop van het vaandei en de fesstplannen voor het zilveren bestaans- feest. Het vaandelfonds heeft behalve twee jaar saldo's van 75.nog 26 schapen in de wei, waarvan de winst nog niet bekend is. In ieder geval kan nu tot de aanschaffing worden overgegaan, hetgeen de voorzitter als het eerste besluit voor het zilveren feest wil vaststellen. Omtrent de feestplannen brengt de voor zitter een uitgebreid bestuursvoorstel ter tafel. Als datum is bepaald Woensdag 10 Mei; het program bestaat in groote lijnen in een kerke.ijke viering: des morgens half negen in de Sint Janskerk een gezongen H. Mis en algemeene H. Communie. Het gemeenschappelijk ontbijt zal plaats heb ben in het Graalhuis en des avonds te zeven uur wordt een groot avondfeest in het Pa tronaat gegeven. Hier wordt aangevangen met de vaandelwijding; men hoopt den Bondsadviseur, Prof. Cleophas, als feest redenaar te hebben. Het tooneel zal verzorgd worden door de dochters van de leden, waartoe ook de leiding is toegezegd. Omtrent de vraag, wie zal dat alle be talen, wordt een oplossing gegeven. Door de samenwerking met de Patronaatscom missie wordt het jaarlijksche „schapen- feest" in dit feest gevierd en zóó wordt het zeer royale feesplan mogelijk, zij het dan met een kleine speculatie op een middel matige opbrengst van de schapen en een totale opoffering van het saldo van de kas. De opmerking, dat het samenvoegen van het schapenfeest afbreuk zou doen aan de goede viering van het jubileum wordt niet gedeeld; de voorzitter achtte juist het tegendeel: propaganda, het resultaat. Het bestuur wordt voor aankoop vaandel en uitvoering van feestplannen gemachtigd. Bij de rondvraag wordt de verkoop van de schapen nog eenmaal besproken. Er wordt gevraagd naar een extra toewijzing, voor geleden schade door mond- en klauw zeer. De voorzitter adviseert de bewijzen van het veeverlies door mond- en klauwzeer goed te bewaren. Voor het krijgen van een extra toewij zing voor verliezen door open t.b.c.-lijders geeft de voorzitter geen kans. De geestelijk adviseur meent, na hetgeen op deze vergadering reeds voor het gees telijk belang van de leden is gezegd, niet meer te zeggen en volstaat met de hoop, dat het woord van den voorzitter: de wensch van „een zalig nieuwjaar" in vervulling moge gaan. Het slotwoord van den voorzitter is een krachtig beroep op medewerking nu er in de organisaties zooveel gedaan moet wor den. Het ordenen in den landbouw wordt door de regeering in handen van de orga nisaties gegeven. De besturen moeten van de leden bij deze groote taakvervulling be langstelling en volle waardeering hebben opdat, zij ten volle kunnen slagen. RECHTZAKEN VONNIS TEGEN STROOPERS AANGEHOUDEN De rechtbank te Rotterdam die gisteren vonnis zou wijzen in de zaak tegen den 40- jarigen landbouwer W. H. en zijn 36- jarigen knecht, H. R. beiden gedetineerd en afkomstig uit Waddinxveen, die in den nacht van 4 op 5 October j.l. een aanslag hebben gepleegd op den rijksveldwachter C. van der Hoef, toen ze betrapt werden op stroopen met een lichtbak, heeft de uitspraak aangehouden. De rechtbank wenscht nog als getuigen te hooren den chirurg, J. van Woerden en den Wapen handelaar Kool. De nadere behandeling is op 6 Februari a.s. bepaald. Uitgesproken: De vennootschap onder de firma R. Berkenbosch firma H. Spaan, den Haag, Denneweg 128, en de vennooten P. van 'Zaaien en F. van Zaaien, kooplieden, den Haag, Denneweg 128. Cur.: mr. W. R. G. C. van Solinge. A. Verlindt, te Leiden, Heerengracht 100a. Cur.: mr. W. Hugenholtz, te Leiden. G. Romeijn, boekbinder, den Haag, Kra- nenburgweg 1. Cur.: mr. B. P. Smeele, te V: a-g A. W. J. van Kempen, den Haag, Brou wersgracht 3a. Cur.: mr. R. Stapel, den Haag. Opgeheven: G. van den Elshout, den Haag. G. J. van Diest, den Haag. G. M. A. Engbersen, weduwe van J. «M. A. van Alphen, den Haag. J. Apon, te Scheveningen. NOTARIS H. BAX te Aalsmeer, zal op Woensdag 8 Februari 1939 bij inzet en op Woensdag 15 Februari 1939 bij afslag beide dagen des v.m. 11 uur in café J. SNEEBOER te Leimuiden krachtens art. 1223 B. W. in •het openbaar verkoopen: 1. Het woonhuis get. 318 aan de Dorpstraat te Leimui den met erf, open grond en water; kad. B 1018 groot 2 a. 2 c.a. 2. Het woonhuis get. 319 al daar met afzonderlijk staand steenen pakhuis get. 320, er ven, open grond en water; kad. B. 666. 667 en 668 samen 9 a. 80 c.a. Het huis get. 319 en het Eigendom van J. B. Wolken pakhuis get. 320 zijn in eigen gebruik. Het huis get. 318 is ver huurd voor 20.p.m. incl. water. Betaling kooppenningen: 15 Maart 1939. Breeder bij biljetten. 4179 Bericht van Inzet Woensdag 25 Januari a.s., 11.30 uur v.m. in Café „DE BONTE KOE", Hoofdstraat Voohout AFSLAG van: Een perceel teelland te Voorhout gr. 1.29.90 H.A., ingezet op 2450. Ruime hyp. beschikbaar op bill. cond. Nots. Mr. C. PUNT, 4176 Noordwijk. NOTARIS Mr. C. PUNT, te Noordwijk zal op Donder dagen 26 Januari en 2 Februa ri a.s., v.m. 11.30 uur in Ho tel „HET HOF VAN HOL LAND", aldaar, resp. bij op bod en afslag publiek ver koopen: 1. Twee aaneengebouwde woonhuizen met garage en erf, Douzastraat 7, 7a en 9. Noordwijk, verhuurd in totaal voor 11.p. w., groot 1.49 a. 2. Een partij wei- en teel land te Noordwijk, i. d. Zwet- terpolder, kad. sectie L. nrs. 96 en 98, samen groot 1.56.81 H.A.; te veilen in 3 perceelen. 3. een achtste onverdeeld aandeel in 25 c.a. grond te Noordwijk aan Zee, Nader bij bilj. omschreven. Aanvaarding perceel 1 en 3 b. d. toewijzing, perc. 2 by de betaling, 2 Maart a.s. Bezichtiging perc. 1 Ma. en Woensd. 2—5 nam. Inl. ten kant. v. d. Nots. 4060 Jaar uit onberekenbare schade oe- rokkenen. door besmetting en ver nieling van Uw eigendommen. Roel ze uit met RODENT, het heeft een fatale aantrekkingskracht en het eerste hapje is doodelijk. Doo- zen a 50 en 90 cent zijn verkrijgbaar bij Uw drogist die thans ook het nieuwe verdelgingsmiddel RODONT in voorraad heeft in doozen &4Ucent RODONT ls doodelijk voor raVen en muizen, doch ongevaarlijk voor huisdieren en pluimvee. 69 Iznp, fa. B. Meinaersma, Den Haag NOTARISSEN Mr. J. J. VAN MELLE te Kampen en W. A CARON te Voorscho ten zullen op Donderd. 2 en 9 Februari 1939 v.m. 11 uur in Hotel de Zwaan te Leid- schendam, publiek verkoo pen: aan den Oostvlietweg 35 te Leidschendam (vlak bij de Knip) met warmoezierstuin, grond als tuingrond bebouwd, schuur, warenhuis met 2680 ramen, waarvan 790 ver warmd (gasogeenketel) ge heel groot 2 H.A. 28 A., in twee perc. en comb. Het huis bevat beneden suite, vestibule, hal, keuken, W. C., groote kelder; boven: 2 groote en 2 kleinere slaap kamers, waarvan 2 met stook- gelegenheid. Voorzien van electr. en waterl. De kooper van perc. 1 is verplicht over te nemen den geheelen tuinders-inventaris voor 1020. Aanv. tuin onm. na toeslag; huis 1 April 1939 of eerder. Bet. 1 April 1939 met bij bet. van 4 pet. rente vanaf toeslag. Bez. dagelijks. Grondl. 44.75, Polderl. 22.80; Bunders. 6.27, lig plaats boot 6.50. Teeltverg.: voor warenhuis 3216 M2.; voor platglas 528 M2.; voor koude grond 58 A. Breeder bij bilj. omschr. Nadere inl. ten kantore van voorn. Notarissen. 4187 NOTARIS H. M. MARKUS- SE te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 27 Januari en 3 Februari 1939, 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Lei den, bij inzet en afslag, pu bliek te verkoopen: 1. Het gunstig gelegen bur gerwoonhuis met tuin, Hoo ge Rijndijk 120, groot 1.69 Are, bevattende: voor- en achterkamer, serre, keuken, boven: groote voorkamer, al- coof, achterkamer, daarboven zolder met kamer. Eigen gebruik. 2. Huis met afzonderl. Bo venwoning, Lammermarkt 1717a, groot 66 c.A., bevat tende: benedenhuis: voor- en achterkamer, keuken plaats, bovenwoning: voor- en ach terkamer, keuken, waarbo ven zolder met 2 kamertjes. Verhuurd: beneden voor 4.25, boven voor 4.25 per week. 3. Huis met erf, Oranje gracht 12, groot 68 c.A., be vattende: voor- en achterka mer, keuken, plaats, boven: voor- en achterkamer, keu ken, daarboven zolder. Ver huurd voor f 4 50 per week. Aanv. onder gestandd. loo- pende huur of in eigen ge bruik bii de betaling op 3 Maart 1939. Bezi-ht. in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 24 uur nam. 4049 Inl. verstrekt gen. Notaris. Mr. P. L. H. PEUTZ, No;a- ris te 's Gravenhage, zal op Woensdagen 1 en 8 Februari 1939 des voorm. 11 uur in Hotel DE ZWAAN" aan de Delftschekade 16 te Leid schendam bij INZET en AF SLAG publiek verkoopen: Een perceel WEILAND, gelegen te Stompwijk, in de Tedinger Broekpolder ten Noord-Oosten van de Tedin- gerstraat, kadastraal bekend Gem. Stompwijk, sectie F no. 1869, groot 44 A. 90 c.A. Voor inlichtingen in ver band met het uitbreidings plan gem. Leidschendam, wendde men zich tot het Be- stuu.' dier gemeente. Belastingen 1939: grondbe lasting J 2.75, Straatbelasting 0 82. Delfland sluisgeld 4.04. Aanvaarding daags na de gunning. Betaling koopsom 8 Maart met bijbetaling van 5 pet. rente vanaf den dag van aan vaarding Voor juiste opgaven van belastingen etc. wordt niet ingestaan. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden No taris, de Ruijterstraat 57, 's Gravenhage, Tel. 180430. NIEUW VEEN Abonoemeoten en Advertentiën worden aangenomen door A. LENTING Bericht van Inzet. Bij de gehouden inzet, zijn in bod gebracht: te Leiden: 1. Haarl.str. 217-217a 7500.— 2. Meerburgerst. 13 f 3850.— 3. Kolfmakerst. 18-18a 2500. 4: Oranjegr. 105 350. te Oegsl geest: 5. Juffermanstr. 7 f 4250. 6. Duivenvoordestr. 27 3900.— 7. Duivenvoordestr. 29 4050.— AFSLAG Vrijdag 27 Jan. 1939 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden. Notaris H. M. MARKUSSE. 4185 Werkplaats: v. d. Wertstraat 4 Telet. 4037 Voor het afhalen van papier gelieve op te bellen No. 985. Brieven en boodschappen P. J. COLLfl LANGE MARE 51 ZIT NIET BIJ DE PAKKEN NEER! GRIJPT DE KANS EN ADVERTEER! WIJ LEVEREN OOK ALLE SOORTEN DRUKWERK N.V. „DE LEIDSCHE COURANT" PAPENGRACHT 32 LEIOEN TELEFOON 939

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8