K ZATERDAG 21 JANUARI 1939 i DE LEföSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NOOTDORP Staatspartij. Vrijdagavond hield de afdeeling Nootdorp van de R.K. Staats partij haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Veen weg on der voorzitterschap van den heer P. J. van de Sande. Uit het uitvoerige jaarverslag van den secr. stippen wij aan, dat da afd. op 1 Januari 1939 350 leden en 67 adspi- rant-leden telde. De penningmeester legde vervolgens rekening en verantwoordig af In kas was op 1 Januari 1938 24.67 en op 1 Januari 1939 f 58.49. Uitgegeven was in 1938 138.98. Bij de mededeelingen deed de heer C. G. van Dorp verslag van de laatste lijk gehouden vergadering van den Staten- kieskring Gouda. De voorzitter kon nog mededeelen, dat de stemming op de gros lijst voor de verkiezing der leden van de Provinciale Staten zou plaats hebben op Zondag 26 Februari a.s., vermoedelijk weer in een lokaal van de R.K. school. Door de vergadering werden vervolgens candidaat gesteld voor de Provinciale Staten de hee- ren Deerenberg uit Schoonhoven, van Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN 50 JAREN KOSTER. Onze plaatsgenoot, de heer P. Suijker- land, hoopt op 31 Maart den dag te her denken, waarop hij 50 jaren in dienst trad als koster van de Sint Bonifaciusparochie. Wanneer dit feit feestelijk zal worden herdacht is nog niet vastgesteld. Uitbreiding R.K. Kerkhof. Het R.K. Kerkhof ondergaat een belangrijke uit breiding. Het zal ongeveer eenmaal zoo groot worden als het thans is en worden voorzien van een geheel nieuwe, breedere opgang. Er werden tevens 6 nieuwe rui me grafkelders gemetseld met een baren- huis Rondom zijn de boomen reeds ge kapt, terwijl het terrein eenige meters is afgegraven, teneinde met zand te kunnen worden opgehoogd tot een 3040 c.M. boven de tegenwoordige hoogte. De werk zaamheden staan onder leiding van het R.K. Architectenbureau W. Robbers uit Haarlem, waarmede speciaal belast is on ze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Ro zenstraten, terwijl de werkzaamheden worden uitgevoerd door den aannemer A. van Engelen alhier. Bibliotheek. Blijkens het jaarverslag van de R.K. Bibliotheek werden er in het afgeloopen jaar uitgereikt 5000 boeken. De leesportefeuille, dit jaar ingesteld, heeft op het oogenblik een lezerskring van 40 personen. Het bezit van de Bibliotheek aan boeken is gestegen tot 2800 stuks. Nieuw sportveld „Alphensche Boys". Zooals wij reeds eerder mededeelden krijgt de R.K. Vcetbalvereeniging „Al phensche Boys" een nieuw sportveld. Thans is er reeds met den aanleg en in gereedheid brengen van het veld een aanvang gemaakt. Het zal komen in het zuidelijke gedeelte van het voetbalveld van A.V.V. „Alphen" in he Bosch-park en krijgt een oppervlakte van ruim 1 H.A., waarvan voor voetbalterrein ongeveer 100 x 65 M Een koolaschpad van ongeveer 3 Meter zal langs het bestaande hek toe gang geven tot het veld, dat het eigen dom is van het R.K. Kerkbestuur. Het ge- heele werk, waarmede men hoopt in Juni klaar te zijn, wordt uitgevoerd in werk verschaffing door de Heide Maatschappij onder leiding van he R.K. Architectenbu reau W. Robbers uit Haarlem. De Boys krijgen op dit terrein tevens een modern uitgevoerd kleedgebouw. ueboren: Maria Magdalena d. van Si mon van 't Wout en Adriana Goedhart. Johanna Apollonia Cornelia d. van Leo- nardus Petrus Mattheus van Velzen en Anna Cornelia Maria van Velzen. Gerrit z van Harm Langejans en Grietje Braster. Overleden: Martha Maria Mulders 16 jaar. Ingekomen van: Hazerswoude, C152 Grietje van der Haven, hulp in de huishou- ring, Gnephoek 62. Vertrokken naar: Wassenaar Plein 18, Anna M. P. Kampman, dienst bode, Mauritsstraat 23. Waddinxveen, Henegouwerweg 111, Gerrit Verkerk en gezin, spoorwegarbeider, Gouwekade 35. Nijmegen, Neerbosch, kinderen Salm, zon der beroep, Raadhuisstraat 44. Kesteren, Opheusden, Kamschestraat, Antonie Haeck, schilder, Raadhuisstraat 44. Doetinchem, St. Joseph Ziekenhuis, Johanna G. Eijzink, religieuse, Prins Hendrikstraat 69. Lei den, Levendaal 157, Johan van Brakel, be tonwerker, Gnephoek 60. ALKEMADE Personalia. Tot Gemeente-veldwach ters alhier zijn benoemd de heeren J. A. Oude Veldhuis, volontair van politie alhier en de heer L. Krul, kororaal bij de Politie- troepen te Den Haag. De benoeming van den heer Veldhuis gaat in 18 Januari en die van den heer Krul 15 Februari 1939. Een dezer benoemingen is ter voorziening in de vacature, welke in Febr. a.s. ontstaat we gens het ontslag aan veldwachter Janssen, wegens het bereiken van den 55-jarigen leeftijd, terwijl de andere benoeming uit breiding van personeel beteekent. Geslaagd. De heer G. J. van der Vaart, 2e Ambtenaar ter secretarie ahier is ge slaagd voor het diploma Bevolkingsboekhou ding, uitgereikt door de Ned. Vereeniging voor Bevolkingsboekhouding. Geboren: Cornelia Maria d. vaan N. P. Heemskerk en van M. H. van der Poel Marijtje d. van W. Bervoets en van M. te Langeraar, overeenkomstig het advies van den Statenkieskring, en op advies van het plaatselijk bestuur der afdeeling de heeren Daniels uit Hillegersberg, de Leeuw uit Pijnacker en Meijer uit Voorburg. Her kozen werden de heeren C. G. van Dorp en Joh. Vlooswijk als leden van het bestuur. De heer H. de Hollander bracht naar voren, dat er in de werkverschaffing wan toestand* n heerschten. Volgens spreker kwam het voor, dat vaders van groote ge zinnen loonen van 11, 12 en 13 gulden ver dienden, waardoor zij enkele guldens onder hun steunbedrag bleven. De wethouder van sociale zaken, de heer A. C. van der Helm bracht nog in het mid den, dat door het gemeentebestuur niets was achterwege gelaten, om in den be- staanden toestand verandering te brengen en zeide nog, dat bedoelde feiten alleen voorkwamen bij de werkverschaffing tot het uitbaggeren van slooten ten behoeve van den Polder Nootdorp. De voorzitter zegde toe, dat van deze kwestie zoo spoedig mogelijk werd zou worden gemaakt. Hierna sluiting. L. Post Simon Cornelis en Hubertus Jo hannes zoon van H. J. Strijk en A. J. A. Volwater. Wilhelmina Martha Johanna d. van P. H. van den Bosch en J. M. Mas ker Petrus Johannes z. van J. W. Hoo- genboom en G. Schoo. Overleden: Jacobus van der Zwet, oud 73 jaar. On de rtrouwd: Gerardus van dtr Weijden, jm., 31 jaar en Elisabeth Warmer dam, jd., 28 jaar. Johannes Turk, jm., oud 30 jaar en Anna Martina van Ruiten, jd., oud 30 jaar. AARI ANDERVEEN Gezondheids- en melkcontrole-dienst. Gisteravond werd een propaganda-verga- dering gehouden, uitgeschreven door kring 6 van bovengenoemden dienst, onder voor. zitterschap van den heer H. Blij leven. Door de heeren van Wijnen en Slagers werd de noodzaak en het nut van dezen dienst uit eengezet. BODEGRAVEN Staatspartij. Ir de voorzaal van ons parochiehuis vergaderde gisterenavond de Staatspartij, afd. Zwammerdam, onder voor zitterschap van den heer N. a. van Ros- sum, die de vergadering te kwart over acht opende. Een woord van welkom sprak hij allereerst tot de aanwezigen en in het bij zonder tot den pastooi en de twee raads leden. Spr. zeide vervolgens, dat het vorige jaar slechts weinig gedaan was, doch deze stilte gaat den storm vooraf. Dit jaar zal er echter veel gedaan moeten worden. De sceretaris, de heer Joh. Vernooij. is in het afgeloopen jaar naar de gemeente Zegveld gegaan, zoodat er momenteel geen secreta ris is. De notulen werden voorgelezen door den vice-voorzitter, de heer H. P. Ver ver. Ook de rekening en de verantwoording van den penningmeester werden in otde bevonden en gingen onder dankzegging on der de hamer door. In de vacature Joh. Ver- nóoij werd voorzien door den heer Joh. Veelenturf, die de benoeming aannam. Men ging over tot de verkiezing van de drie periodiek aftredende bestuursieden n.l. de heeren van dei Berg, J. va;. Regvoort en N. van Rossum, die met vrijwel alge- meene stemmen werden herkozen. Ook de verkiezing van den voorzitter verliep vlot. Met een en twintig tegen twee stemmen werd de heer N. A. van Rossum als voor zitter herkozen. Als candidaten voor de Provinciale Sta ten werden ingediend de heeren A. C. A. Deerenberg, P. van Rijn en H. J. van der Poll. BOSKOOP Ziekenfonds „St Antonius". Gister avond had in het R.-K. Vereenigingsge bouw de jaarvergadering plaats van de R.-K. Vereeniging tot instandhouding van het Ziekenfonds ,St. Antonius". De heer H. Redegeld, voorzitter, opende deze ver gadering. Het jaarverslag van den secr., den heer J. C. Kraan, gaf in korte kern achtige beschouwingen weer het vele en goede werk wat was verricht in het afge loopen vereenigingsjaar. Echter was er he laas een teruggang van ledental geconsta teerd van veertien personen. Hiervan wer den er elf van de ledenlijst afgevoerd, drie ontvielen door den dood en één vertrok naar een andere plaats. Hiertegen werd éèn nieuw lid ingeschreven. Het hierna volgende financieel verslag werd door den waarnemend penningmees ter, den heer P. v. d. Louw, weergegeven en sloot met een batig saldo. Het volgend punt der agenda bestond uit een bestuursverkiezing. De aftredende leden n.l. de heeren Joh. Kleyn, K. Koe mans en H. Redegeld werden herkozen. Tot leden van de controle-commissie werden aangewezen de heeren P. L. Bin ken Fzn. en C. van Ooy Pzn., terwijl als eventueel plaatsvervangend lid werd aan gewezen de heer C. Iloudijk. Aangezien geen voorstellen door de leden waren ingediend, meende het bestuur niet beter te kunnen doen, dan op den inge slagen weg te blijven voortgaan en evenals vorig jaar (tot tevredenheid der leden) tij dens de eerste vier weken van de ziekte, zes gulden en de volgende elf weken vier gulden per week uit te betalen. Het aan tal invaliden liep voor een zeer groot ge deelte terug, waardoor de vereeniging fi nancieel in betere positie is komen te ver- keeren. De voorzitter was dan ook zeer op timistisch gestemd, om het volgende jaar op deze wijze (evenals vorig jaar) weer prettig te kunnen werken. Nadat nog was besloten om den penningmeester een gra tificatie toe te kennen van 12.50, sprak de geest. adv. kapelaan van Drunen, nog een woord van propaganda en sympathie voor het mooie werk wat de vereeniging doet. Bij de nu volgende rondvraag kwam de heer Binken met het voorstel om te trach ten het ledental uit te breiden door het persoonlijk bezoeken van in aanmerking komende personen. Vooral de jongeren moeten hun belang gaan inzien. Want het doel der vereeniging kan hierin worden vervat, en het bestuur wijst er ook vooral bij de jongeren op, dat bij ziekte, de ge troffenen van hun verzekering slechts ten hoogste 80 pet. uitgekeerd krijgen, terwijl bij lidmaatschap van de vereeniging dit pet. tot het volle bedrag kan worden opge voerd. Hierdoor ondervind de getroffene dan ook geen enkel geldelijk nadeel. Het voorstel om huisbezoek te doen vond al gemeen bijval, zoodat aldus werd beslo ten. Hierna sluiting. HOOGMADE Volksbond. Zondag 22 Januari a.s. zal door den R.K. Volksbond, afd. Hoogmade, wederom met medewerking van haar onderafdeding, de Tooneelvereeniging „St. Genesius" een uitvoering worden gegeven voor haar leden, donateurs en natuurlijk voor alle andere belangstellenden. Het programma is als steeds goed ver zorgd. De tooneelisten hebben weer hard gerepeteerd en ieder kan dien avond ge nieten. Er is 'n mooi toonetlspel, spelend onder hedendaagsche omstandigheden en om de meer van vroolijkheid houdenden ook tevreden te stellen, komt „St. Genesius'* na de pauze met 'n vermakelijk spel. Dit mooie programma, alsmede de verrichtin gen van de Tooneelisten op de vorige uit voeringen brengt Zondag natuurlijk 'n record aantal btzoekers naar de zaal van den heer Witteman. Aanvang precies zeven uur, want 't programma is groot en na afloop is er gezcilig samenzenn, echt ge zellig met 'n dansje, dat is nu allemaal in orde. Teleurstelling dus absoluut uitge sloten! Dus tot Zondagavond bij Witte man? Ja om zeven uur precies! Dinsdag 24 Januari a.s. wordt in de zaal van den heer Witteman de jaarver gadering gehouden van de R.K. Volksbond Een zeer oelangrijke agenda er een terug blik op het aigeioopen vereenigingsjaar, waaruit veel kan worden geconcludeerd. Al doende leert men en elk jaar kan, steu nende op de ervaring van 't voorafgaande jaar, beter worden. Goed uitgeslapen en toch nog in een goede stemming van de uitvoering alle leden dus Dinsdagavond present!!! Attentie! Candidatenlysteb voor 't be stuur kunnen tot 1 uur voor de vergade ring by het bestuur worden ingeleverd. KOUDEKERK Woningbouw. Aan den metselaar A. Leenheer alhier, -en den timmerman G. Sepers van den Hoogen Rijndijk, is opge dragen het afbreken van 4 arbeiderswo ningen in den Hoogewaard, alhier, pl. ge merkt B 757677 en 78, alsmede het ter- piaatse bouwen van 4 aroeiderswoningen, een en ander voor rekening van den heer J. Verhoeff en Co. te Alphen aan den Rijn. Gevestigd: Evert A. Bloem en gezin van Wissenkerke Jaike J. Veltman van Haskerland. Vertrokken: Abraham Mieog en ge zin naar Oegstgeest Maria van den Vel den haar Alphen aan den Rijn. DE KWAKEL Bekroningen. Op de nationale pluim veetentoonstelling te Amsterdam behaal de de heer P Th. Audiffred met 16 inzen dingen 9 eerste- en «ereprijzen. 5 tweede en 2 derde prijzen; de Jubileumbeker voor de beste inzending witte leghorn, Lustrum beker voor de beste leghorn, een ras,, een kleur. Eereprijs vcor mooiste haan witte leghorn Engl, type, eereprijs voor mooiste hen patrys leghorn N.L.C. Op de tentoonstelling te Vinkeveen be haalde hij met 15 inzendingen: 11 eerste, 2 tweede en 2 derde prijzen, vervolgens nog 2 bekers voor beste typen leghorn. LEIDERDORP Gemeenteraad. Gisterenavond kwam de Raad dezer gemeente bijeen voor een spoed vergadering. Voorzitter: burgemees ter K. Brug. Alle leden aanwezig. De voorzitter opent de vergaoering met gebed en deelt mede. dat deze spoed ver gadering is belegd in verband met het ziekteverlof hetwelk aan den gemeente-ont vanger is verleend. Spr. hoopt dat het voor korte duur zal mogen zijn, doch de door de wet voorgeschreven formaliteiten moe ten in acht worden genomen, zoodat be sloten is een plaatsvervanger aan te wij zen. Hiervoor kwam in aanmerking de heer J Hollestelle, die reeds gedurende 3 jaren ter gem. secretarie werkzaam is. De plaats vervanger zal deze functie echter niet mo gen vervullen alvorens beëedigd te zijn. Nadat de heer Klaver nog eenige inlichtin gen vraagt over de bezoldiging van dtn waarn. ontvanger, legt de heer Hollestelle de eeden af van zuivering en trouw, in handen van den' voorzitter. De voorzitter wenscht den heer Hollestelle met deze be noeming geluk, waarna de heer Hollestelle dankt voor het vertrouwen in hem gesteld. Hierna sluiting. LEIMUIDEN Staatspartij. Gisteren, Vrijdagavond, hield de R.K. Staatspartij, afd. Leimuiden- Rijnzaterwoude haar leden-, tevens jaar vergadering in de voormalige jongensschool De opkomst was bevredigend. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat de inkomsten be droegen 135.46, de uitgaven 81.47, zoo dat er een batig saldo was van 53.99. De heeren Hydra en Barfels zagen rekening en bescheiden na en rapporteerde, dat alles in orde was. Als candidaten voor de Provinciale Sta ten voor de groslijst werden gesteld de heeren A ,C. A. Deerenberg, Schoonhoven en H. J. v. d. Pol, Bodegraven. De stem ming voor de groslijst zal plaats hebben op Zondag 26 Februari en wel in de Zuster school voor en na de H. Mis tot half één en van 34 uur. Aan de Bilderdam bij den heer Bartels van 1.302.30 uur. Aan Kat- tenbrug (Geerdijk) bij den heer S. J. Hoo- gervorst van 12—1 uur. Bij de rondvraag stelde de pastoor voor, door het aanbieuen van een kopje koffie of door een spreker te laten komen het verga- deringbezoek te bevorderen. De heer Vis ser sloot zich hierbij aan. De voorzitter gaf toe, dat het wel wenschelijk was om koffie aan te bieden, als de financiën het toelie ten. Wat de spreker betreft, daar was hij niet voor, omdat het meestal op een fiasco voor spreker en bestuur uitloopt. Desniet temin zou hij met het gesprokene rekening houden voor een volgende vergadering. Hierna sluiting. NIEUWERBRUG Gemeenteraad van Waarder. Onder voorzitterschap van burgemeester P. J. Brunt kwam de raad der gemeente Waarder in openbare vergadering bijeen. Besloten werd wederom 75 opcenten te heffen op de gemeentefondsbelasting. De statuten der drinkwaterleiding, stichting „De Elf Gemeenten" werden op voorstel van B. en W. gewijzigd. In een schrijven maken Gedeputeerde Staten bezwaar dat ten behoeve van den gewonen dienst be schikt wordt over het bedrag van de alge- meene reserve, wat zijn oorzaak vindt in de raming in deze begrooting van een be drag van 1000.voor verbetering der wegen B. en W. en de raad zijn van oordeel dat een bijdrage van 1000.in de kos ten van verbetering der wegen aan de be trokken onderhoudsplichtigen in de be grooting moet worden gehandhaafd, daar anders niet tot verbetering der wegen, welke bepaald noodzakelijk is, zal wor den overgegaan. Wordt besloten deze post in de begrooting te handhaven en de post onvoorziene uitgaven te ramen zooals door Gedeputeerde Staten wordt gewenscht. OUDE-WETERING B.VX. Vrijdagavond vond in de Ge reformeerde Kerk alhier de herdenking plaats van het 20-jarig bestaan van den Bijzondere Vrijw. Landstorm. De voorzitter van de plaatselijke Landstormcommissie, dr. van der Bijl, opende de samenkomst met een woord van welkom tot den burge meester van Alktmade en generaal Kiësz uit Amsterdam, terwijl een aantal hoog geplaatste officieren den avond met hun tegenwoordigheid opluisterden. Nadat eeni ge toepasselijke liederen door het jeugd koor ten beste waren gegeven was het woord aan den spreker van dezen avond het Kamerlid Schouten, die in een gloed volle woorden de beteekenis van den B.V.L. schetste. Spr., memoreerde de stichting der B.V.L. in November 1918 en zette vervolgens uiteen waarom de B.V.L. ook thans nog dringend noodig is. Hij spoorde de leden aan trouw te blijven aan net eens gegeven woord en hoopte dat indien de B.V.L. ooit geroepen zou worden tot hand having van het wettig gezag, deze organi satie ook haar eens gegeven woord gesiand zou doen. Na de rede voerde nog het woord dt heeren Kiësz, kapitein Smit namens de stelling Amsterdam en kapitein Kavres na mens de gewestelijke landstormcommissie Zuidholland-West. Onder leiding van den heer Smink gaf het gemengde koor eenige zeer keurige liederen ten beste. Na een dankwoord van den voorzitter aan de spre kers en de samenzang „Zij zullen het niet hebben", werd deze samenkomst oesloten. Vermeld dient nog de woorden, dat ook de heer H. Snaterse, bariton-zanger z.n medewerking verleende waarvoor hem een bijzonder woord van dank werd gebracht. TER AAR Broodprijsverlaging. De plaatselijke bakkers hebben besloten het wittebrood met twee cent te verlagen en alzoo terug te brengen op zestien cent. Ook het bruin brood is verlaagd. De Gezellen treden voor U op. Aan gemoedigd door het succes van vorig jaar, geeft de afdeeling tooneel van de St. Jo- sephsgezellenvereeniging, nu a.s. Zondag avond een mooie uitvoering, waar onder meer voor het voetlicht zal worden ge bracht een Tooneelspel in drie bedrijven getiteld „De Demon in smoking" Voorts nog een klucht in twee bedrijven „Daar komen brokken van". Ongetwijfeld belooft het een gezelligen avond te worden en voor slechts vijftig cenLy dit is immers het be drag van een donateurskaart. Men ver wacht veel belangstelling. De voorstelling begint precies zeven uur. INTERNATIONALE BIDWEEK De nieuwe wereld en het oude Geloof. Nauwelijks was de nieuwe wereld ont dekt, of in heilig enthousiasme heeft de Kerk haar Missieplicht vervuld en heeft Zij tallooze missionarissen uitgezonden om de Blijde Boodschap van het Evangelie ook in die tot nog toe onbekende gebieden te ver kondigen. Prachtig apostolaatswerk is er verricht; bloemen van deugd en heilig heid hebben gebloeid op Amerikaanschen bodem, maar, helaas! daarnaast geeft Ame rika in haar geschiedenis ons ook te lezen de donkere bladzijde, waarin verhaald wordt van de ruwe en dikwijls geweten- looze kolonisten, die door hun gedrag en hun invloed onmetelijke schade aan het christendom hebben aangebracht. En aangelokt door het verleidelijke goud is Amerika langen tijd overstroomd gewor den door gelukzoekers uit alle windstre ken. Zoo is dat land langzamerhand gewor den tot de smeltkroes der volkeren. Mil- lioenen immers uit alle landen hebben hun heil gezocht in de nieuwe wereld en zij verloren er bij allen stoffelijken vooruit gang niet zelden de oude zeden en het oude Geloof van hun vaderland. Er werd een nieuw- menschentype geboren uit die bot sing van tallooze beschavingen: de zaken- mensch zonder geestelijke traditie, veelal zonder positief christendom en zelfs zon der eenig geloof. Gelukkig zijn er nog velen, die beseffen wat zij missen, die hunkerend uitzien naar het geloof, dat hun leegheid vullen kan. Verscheidenen van hen zoeken die bevredi ging in allerlei sekten en kerken; anderen vragen zich dan weer af, of dit alles stroo- ken kan met Christus' gebed om eenheid. Daarom is het geen wonder, dat de po gingen om tot eenheid onder de christenen te komen van Amerika zijn uitgegaan. Met den inzet van hun heelen persoon geven de besten zich geheel aan dat prachtig ideaal. Hoe ontzettend jammer zou het wezen, in dien die eerlijke pogingen niet gesteund zouden worden door ons gebed. Hier staan de velden blank van de oogst. Jaarlijks keeren er ovei de 30.000 zielen terug tot de Moederkerk, de laatste jaren zelfs over de 60.000. Met de 21 millioen Katholieken van Amerika zelf moeten we dat immense rijk door ons gebed winnen voor Christus. Aanvaarde de God der waarheid onze bede voor Amerika! M. A. JANSEN, Pr., Warmond. Altaarwacht.'Voor een klein auditorium werd gisteravond de zesde leden-jaarverga dering gehouden va de Altaarwacht in het Parochiehuis, onder leiding van dr. Post- Uiterweer. z In het openingswoord van den voorz. werd dank gebracht aan de bestuursleden voor hun moeite, den parochianen hartelijk dank voor hun giften, want ondanks de zorgelijke omstandigheden zijn de ontvang sten maar weinig teruggeloopen. Nadat de voorz. een idee heeft opgeworpen voor uit gebreider propaganda en een gerieflijker innings-systeem aanbeveelt, geeft de secre taris, de heer W. Togni, de notulen weer van de vorige bijeenkomst. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer H. v. d. Kroon, kwam aan het daglicht, dat de ont vangsten hebben bedragen 573.91, uitg. 839.99, alzoo een nadeelig saldo van 266.08 (vorig jaar ƒ249.70). De heeren Ro- bertz en Pouw, de verificateurscommis sie vormende, brachten een gunstig rap port over het gevoerde beleid uit. Het groo te tekort was aanleiding om middelen te beramen, welke het budget in een gezon der richting kunnen sturen, door b.v. een ernstig beroep te doen op de jongeren voor een jaarlijksch offertje. Voorts zouden mogelijk de beter gesitueerden een extra- tje willen afdragen. Zoo zal de vereeniging zeker spoedig haar achterstand hebben in- geloopen. Raadpleeg uw poitefeuille of por- temonnaie eens! De periodiek-altredende bestuursleden, dr Post-Uiterweer, L. Bosland en G. Ver hoef, zagen zich bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature van C. Kroft, met al- gemeene stemmen werd benoemd de heer H. Kroft Corszn. Aan den vertrekkenden heer Kroft werden dankwoorden gericht voor zijn activiteit en prettige samenwer king. De rondvraag benut de pastoor om een woord van dank te bréngen aan het bestuur en leden voor den steun aan deze mooie vereeniigng, welke vooral ten doel stelt de bescherming en verdediging van Christus zelf. Het spontaan offeren in deze kommervolle tijden, stemt tot groote vreug de, en hieruit blijkt opnieuw hoe groot de liefde en devotie is voor het H. Sacrament des Altaars. Al degenen die offeren en de ror.gangen maken, orengt pastoor hartelijk dan. Een extra pluim aan het scheidende lio, den heer C. Kroft. Hierna sluiting. De toestand redelijk wel. Het ander half-jarrig dochtertje van den heer H. van Tol, dat vorige week een pot kokende thee over het lichaam kreeg, en nog steeds wordt verpleegd in het ziekenhuis, gaat goed voor uit.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7