i vo rol OMGEVING Soetö met vOot qpoAb ZATERDAG 21 JANUARI 1939 DE LEIÖSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM Hill. Beurscommissie. De Hillegom- sche Beurscommissie hield gistermiddag haar jaarvergadering in Flora; alle leden waren tegenwoordig. Het jaarverslag van den secretaris was weder zeer belangrijk. We ontleenen daaraan het volgende: De Beurs gaat in bezoekers en op het gebied van zakendoen nog steeds vooruit: het aan tal bezoekers beliep in 1938 niet minder dan 8362. De microfoon doet tijdens de Beurs- uren voor het afroepen der namen uitste kende diensten. Er komt gebrek aan ruim te voor het uitbreiden van beurstafeltjes en van stands. Een bizonder woord van dank en waardeering wordt gewijd aan den scheidenden voorzitter, den heer K. Velt- huys, die niet herkiesbaar is en zooveel als leider en propagandist voor de Beurs deed. Ook wordt gememoreerd wijlen het Commissielid de heer L. van Til Lz., die door trouwe plichtsbetrachting opzichtens de Beurs en door zijn zakelijke adviezen den dank der Commissie verdiende. De penningmeester sloot zjjn boeken met een matig saldo, zoodat niet om steun by de vakorganisaties behoeft te worden aan geklopt. Besloten wordt verder, dat we voorloopig de Commissie zullen blijven besturen vol gens het bestaande reglement. In verband met het steeds toenemende bezoek zal ge tracht worden, maatregelen te treffen om met.de ruimte te woekeren. Ook zullen de beurstafeltjes genummerd worden. In zake het geschil met den eigenaar van de Beurs- zaal wordt het ingenomen standpunt der commissie als volkomen juist gehandhaafd; de ergste grief is, dat de heer Van Dril in zake beperking der ruimte van de Beurs- zaal voor een bizondere gelegenheid geen overleg pleegde met het D.B. der Commis sie, dat steeds bereid is zooveel mogelijk rekening te houden met de bizondere be langen van den béurseigenaar. De verduisteringsproef. Ook hier heeft men zich behoorlijk aan de voor schriften gehouden. Toch werden meer dere bekeuringen gegeven, die alleszins verdiend waren. Een klein ongeval kwam voor, terwijl 2 menschen aan de Beek laan te water raakten; zij werden geluk kig gered. Eén hunner moest door het koude water naar de overzijde komen. Bekroningen. Op de te Katwijk ge houden Pluimveetentoonstelling werd door eenige Hillegomsche leden van „Stre ven tot Verbetering'' ingezonden met het volgende resultaat: Jac. van Leeuwen met Holalnder konijnen: 6 eerste prijzen, 1 tweede, 4 eereprijzen en 1 colectieprijs; C. Duwel met een gele Vlaamsche Reus 2e prijs; J. Warmerdam met haaskleur Vlaamsche Reus idem; A. Hey met Wan- dotte kriel 1 eerste en 1 eereprijs; B. Frij- link met idem en Japansche kriel 9 eerste prijzen, 1 tweede, 1 derde en 4 eereprij zen. Voor de Hill. Vereeniging een mooi succes. Gegund. Het verbouwen van kantoor en kassierswoning der Raiffeisenbank al hier is gegund aan de laagste inschrijvers, de fa. Th. v. d. Hoorn en Zn. alhier. Geboren: z. van A. J. v. d. Zwan Meijer d. van E. P. J. Scheepmaker van den Bosch d. en z. van W. P. van BezuVoorden haak. O n d e r t r ouw d: G. Westerink en A. Smits H. J. Voges en A. M. Rusman S. Dijkstra en B. Vink. Getrouwd: J. Heemskerk en H. Hö- ningsberger H. M. J. Willemse en E. van Maris J. J. Blokker en C. Geilings. Overleden: P. Does m. 70 j. KATWIJK Uitzending van zwakke Katwijksche kinderen naar gezondheidskolonies Enkele weken geleden is onder presidium van mevr. Woldringh van der Hoop-Andrae de la Porte alhier opgericht een vereeni ging voor uitzending van zwakke kinderen Uit een comité van oprichting is geconsti tueerd een werkcomité, waarvan mevr. Woldringh van der Hoop presidente werd, de heer C. Kwakernaak secretaris en J. Vooys penningmeester. Vervolgens kregen in het werkcomité zitting de heer Volbeda als algemeen adjunct en verders uit ver schillende organisaties vertegenwoordigers Zoo b.v. uit het Wit-Gele Kruis de voor zitter, de heer C. Braum, en Zuster Thoedo- ta, de wijkzuster van het Wit-Gele Kruis. Van het Gr. Kruis Zuster Meijering. Voor de R.K. Kleuterschool Zuster Felicissima. Dezer dagen zal het werkcomité aan den arbeid gaan en een van de vele werkzaam heden is de benoodigde financiën voor de uitzending bij elkaar te krijgen. Sommigen, misschien velen, zijn van meening dat.uit zending van zwakke kinderen vanuit Kat wijk niet kan voorkomen. De Katwijkers -genieten toch niet voor niets van de fris- sche. zeelucht. Niets is minder waar dan dat Ook in Katwijk komt het voor dat een kind lijdt aan bloedarmoede, onvoldoende voedinegstoestand, onvoldoende ontwikke ling, bij zijn leeftijdsgenoten ten achter komend, of juist „uit de krachten groeiend" een kind dat na een ernstige ziekte „er maar niet bovenop kan komen" of een asthmatiker, die door zijn aandoening ge regeld de school moet verzuimen. In 1938 werd de schoolarts in de gelegen heid gesteld vijf zwakke kinderen gratis uit te zenden naar „Russenduin" te Bergen aan Zee. De resultaten waren uitstekend, als herboren kwamen ze terug. Doch aan deze gratis-uitzending komt een einde. En moet dit mooie, nuttige werk dan verval len? Dat wil de Vereeniging, die zich on der leiding van mevr. Woldringh van der Hoop-Andrae de la Porte uit alle gezind ten gevormd heeft, trachten te voorkomen en heel Katwijk kan daarbij helpen. Het werkcomité heeft zich zoo ongeveer het volgende ingedacht: de gemeente Kat wijk telt pl.m. 4000 gezinnen. Indien nu elk gezin jaarlijks een kwartje afzondert voor het zwakke kind, dan kan het comité jaarlijks over minstens 1000.beschik ken, waarmee dan in de allereerste plaaats, ongeacht van welke richting, die 25 zwakste kinderen geholpen kunnen worden waar van de ouders de kosten niet of slechts ge deeltelijk kunn endragen. Men neme er goede nato van, dat ieder zijn verzwakt kind zal kunnen uitzenden naar het kolonie huis zijner eigen godsdienstige overtuiging. Het comité verwacht, dat dit werk, dat in vele plaatsen in Nederland al sinds lang met stijgend succes verricht wordt, ook hier zal slagen. In den loop van de volgende week zul len de ingezetenen in de gelegenheid ge steld worden van hun belangstelling en offervaardigheid ten opzichte van dit mooie werk te doen blijken. Kopluko. De inzenders van de Natio nale tentoonstelling van Pauwen, fazanten, watervogels, hoenders dwerghoenders, ko nijnen, cavias, post- en sierduiven, tropische en volièrevogels, kleurmuizen en kanaries, werden bekroond. Hoofd-eere-prijzen: no. I. A. v. Egmond; 2. A. v. Egmond; 3. C. v. Beelen; 4. A. v. Egmond; 5. P. v. d. Mey; 6. G. v. Rijn; 7. C. J. Verdegaal; 8. C. Ver- Beek; 9. Jac. v. Leeuwen; 10. R. v. Drumpt; II. J. Sibie. Collectieprijzen: J. Sibie, Jac. v. Leeuwen; P. van der Meij; C. Verbeek; J. L. Verbeek. De wisselbeker, geschonken door den burgemeester werd gewonnen door A. v. Egmond. Geboren: Dammis van J. van 't Zelfde en M. Fakkel Nelly Jacoba Arie d. van D. Klok en J. v. d. Keijl Wilhel- mina d. van A. v. d. Meij en M. v. Duyn Ley<La Dirkje d. van C. Koelewijn en D. v. Duyn Hendrik z. van K. A. v. Dijkhuizen en P. v. d. Kemp Elisabeth d. van A. W. v. d. Berg en W. O. v. d. Horst Margaretha Cnristina d. van J. de Ruyter-Zylker en G. K. de Vos. Wil lem z. van F. Keur en M. Zuyderduin Johan Cornelia d. van C. den Duik en K. W, Smitz. Ondertrouwd: M. v. Duyn en J. Nijgh D. Meijvogel en J. v. Duyn M. v. .Leeuwen en A. v. d. Plas. Getrouwd: L. v. d. Plas en N. Boe- zaard J. v. Duyn en G. v. Duyvenboae J. C. v. Ryn en A. Spaanderman A. Barendrecht en J. H. Pr as. Overleden: A. v. Plas 83 jaar, ge- truowd met A. A. v. d. Plas. LEIDSCHEN DAM Gemeenteraad. Dinsdag 24 Januari a.s. des avonds te 7.30 uur komt de raad der gemeente Leidschendam in openbare vergadering bijeen ter afhandeling van de gemeente-begrooting 1939". Gunning stratencomplex. Door B. en W. van Leidschendam is het werk, de aan leg van een uitgebreid stratencomplex aan den Vlietweg, gegund aan den laagsten in schrijver de heeren P. J. en H. Visser te Wassenaar voor de somma van 32.900. Naar wij vernemen, zal reeds volgende week een aanvang worden gemaakt met de werkzaamheden, zoodat aan dit mooie werkobject wederom verschillende werk- loozen werk vinden. St. Josephsgezellen. Zondag 22 Jan. te half 12 uur en na het lof bijeenkomst. Maandag 23 Jan. te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag 24 Jan. te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeen komst. Woensdag 25 Jan. te 8 uur liefdadig heidsuitvoering door de tooneelclub „Adolf Kolping". Donderdag 26 Jan. verplichte vergadering. De Noordpooltocht van Kap. Scott. Zaterdag 28 Jan. na het lof bijeen komst. K.J.M.V. Maandag 23 Jan. te 8.30 uur: „Waar wij mee te maken hebben". In leider Jac. Scholtes, K.J.M.V.'er. Dinsdag 24 Jan. te 7.30 uur Maria-Congregatie. Vrij dag 27 Jan.: Societeitsavond en plaatsbe spreken voor den jaarfeest-avond. Afdee- ling Jonge L.T.: zelfde program. LISSE Aanbesteding. In het buurtschap „de Engel" reed op den Rijksstraatweg, komen de van Leiden en gaande in de richting Haarlem een bestelauto, bestuurd door F. M. N. Achter deze wagen reed een zeswie- lig motorrijtuig, bestuurd door D. F. K. De bestelauto moest naar rechts en gaf de vereischte signalen. De bestuurder van de auto met oplegger remde evenwel niet tij dig genoeg, waardoor hij achter tegen de bestelauto opbotste. Zoowel de bestelauto als de truck liep een flinke schade op. Per soonlijke ongevallen bleven gelukkig uit. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bevorderd. Tot plaatsvervangend chef van politie is benoemd de gemeente-veld wachter J. M. Minck, alhier. Personalia. De heer Schaap alhier slaagde voor het diploma boekhouden „Mer- curius". Schaap gestolen. Uit het weiland van den heer J. Langeveld werd in de afgeloo- pen week een schaap ontvreemd. Het dier bleek in de weide te zijn afgeslacht en me degenomen. De politie stelt een onderzoek Het militaire vliegveld bij Katwijk Maakt Leiderdorp onmogelijk Op de vragen van den heer Krijger om trent het aanleggen van een militair vlieg veld in de omgeving van Katwijk heeft de Minister van Defensie als volgt geant woord: In verband met de uitbreiding van de militaire luchtvloot bestaat nog dringende behoefte aan twee groote militaire vlieg velden, welke zoo mogelijk in de vesting Holland moeten zijn gelegen. Een omvang rijk onderzoek heeft aangetoond, dat daar voor slechts enkele geschikte terreinen zijn te vinden, wanneer althans onevenredig hooge kosten zullen worden vermeden. Daarbij komt, dat de keuze van de plaats voor een militair vliegveld mede afhanke lijk is van den afstand tot een burgerlijk luchtvaartterrein met intensief luchtver keer, zulks ten einde de veiligheid in de lucht zoowel voor de burgerlijke als voor de militaire luchtvaart niet in gevaar te brengen en te voorkomen< dat in het bij zonder bij slecht zicht de militaire oefe ningen op ontoelaatbare wijze zouden moe ten worden ingeperkt. Reeds geruim en tijd geleden werd in de nabijheid van Katwijk een terrein gevonden, dat aan de gestelde eischen van bodemgesteldheid voldoet. Echter moest, nadat de voorbereidingen tot den aankoop der gronden waren ge troffen, met de verdere uitvoering der plannen worden gewacht, zoolang niet zou zijn beslist over het aanleggen van een Centraal Vliegveld voor het inter nationaal luchtverkeer 'i de nabijheid van Leiderdorp. De daardoor ontstane vertraging kan met het oog op de be langen van de landsverdediging niet langer worden aanvaard, zoodat dan ook besloten is de plannen tot het aan leggen van een militair vliegveld bij Katwijk ten uitvoer te leeggen. De ligging ten opzichte van Schiphol is daarvoor geen beletsel. Wel zal, wan neer Schiphol niet tot centraal vlieg veld voor het internationaal luchtver keer zou worden bestemd, voor een ander centraal vliegveld dan niet meer een terrein in de nabijheid van Leider dorp kunnen worden gekozen, maar zou daarvoor een plaats moeten worden gezocht, op grooteren afstand van het militair vliegveld bij Katwijk gelegen. NOORDWIJK Volksbond. Gisteren heeft de R. K. Volksbond alhier een ontwikkelingsavond gehouden voor haar leden met hun dames in de groote zaal van het Juvenaat. Een groot aantal leden met hun vrouwen hebben dezen leerzamen avond gevolgd, waar door enkele sprekers het nut en de vöordeelen werden besproken van verschil lende sociale wetten, in het bijzonder de tuinbouw-ongevallenverzekeringswet. Het gesprokene werd toegelicht door geluids film, waar duidelijk werd uitgebeeld de ge varen, aan welke een arbeider blootstaat tijdens de werkzaamheden in het bedrijf. Alle ongevallen, voorgekomen tijdens hun werk, werden door de desbetreffende con troleurs onderzocht en aan de rijksverzeke ringsbank voorgelegd. De aanwezigen hebben door deze voor lichting een duidelijk beeld gekregen, wat moet worden gedaan wanneer een ongeval heeft plaats gevonden. Voorzitter P. Smit dankte de sprekers voor hun leerzaam onderwerp en sloot dezen avond. NOORDWIJKERHOUT Volksbond. In café „De Zwaan" ver gaderde de R.-K. Volksbond. De vergade ring was tamelijk bezocht. Na de opening waarbij de gebruikelijke nieuwsjaars- wensch werd uitgesproken, volgde voor lezing van de notulen en werd de begroo ting 1939 behandeld. Aan inkomsten is ge raamd 1382,20, uitgaven 1259 65. De post subsidie bibliotheek is van 15 weder om gebracht op 25. De subsidie aan de huisbroei-commissie is verdubbeld en ge raamd op 15. In verband met deze laat ste post deelde men uit de vergadering me de, dat ook de Landarbeidersbond een sub sidie aan de huisbroei zal geven van 15. De post onvoorzien is geraamd op 122.55 Tusschen den voorzitter en een lid volg de eenige discussie of het niet wensche- lijk was een aparte post te ramen voor de Kerstgave. Men werd het er uiteindelijk over eens, dat dit beter was van niet en de gelden maar uit „onvoorzien" te ne men. De begrooting werd goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat de plaatjes, welke zijn verkocht voor het Mgr. van Schaick- fonds 31.50 hebben opgebracht. Dit fonds, aldus de voorzitter dient om jonge pries ters te kweeken uit onze eigen arbeiders beweging. Vervolgens werd medegedeeld, dat de encycliekmeeting zal gehouden worden in Zoeterwoude wanneer althans het terrein aldaar goedgekeurd zal worden. Deze mee ting geschiedt in samenwerking met de SL Josephsgezellen. De voorzitter zeide ten poets dus met De Nederlandsche tandpasta DOOS 20 CT. TUBE 40 EN 60 CT. slotte nog, dat aan het comité voor den B- steun een dankschrijven voor de Kerstgave is verzonden en aan het gementebestuur een verzoek is gericht om een betere rege ling voor het stempelen te krijgen. Daarna verkreeg de geestelijk adviseur, kapelaan van Egmond, het woord om te spreken over het onderwerp: „Wat is Ka tholieke actie?" De meesten hebben er als eens wat van ge hoord, aldus zijneerw., doch velen weten niet wat het beteekent. Katholieke actie wil zeggen deelname van leeken aan het hiërarchische apostolaat van de Kerk. Hij legde uit wat apostolaat eigenlijk is, dat is de zending die de Kerk is opgelegd door Christus om het geloof aan iedereen te verkondigen. Ook zette spreker uiteen wat hiërarchie is eh waarop de gronden berus ten voor de katholieke actie. De Paus, ver volgde zijneerw. heeft opgeroepen de hulp der leeken om apostolaat te vervullen. Het nieuwe in de katholieke actie is dit, dat de medewerking der leeken gevraagd zal worden om de taak der priesters te ver lichten. De katholieke actie moet zijn de band, die alle vereenigingen samenbindt onder het beleid van Bisschoppen. Aan het slot van zijn lezing besprak de geestelijk adviseur hoe de actie in ons Bisdom zal werken. Een applaus was de dank der ver gadering. Namens alle aanwezigen bracht de voorzitter een hartelijk dankwoord uit aan den spreker voor zijn mooie uiteen zetting, nu weten we, zeide hij, wat de katholieke actie beteekenen zal. Hierna deelde de voorzitter nog mede, dat binnen kort tot intentie van de werkloozen een H. Mis zal worden opgedragen. Hij spoor de alle werkloozen met hun gezinsleden aan om in groote getale aan het verzoek om ter H. Tafel te naderen, te voldoen. Bij de rondvraag zegde de geestelijk ad viseur toe spoedig in het ontspanningslo kaal voor de werkloozen een ontwikke lingsmiddag te geven. Sluiting met den chr. groet en een aansporing om aan den uitgang het fonds „Hulp in Nood' te ge denken. L. T.-afdeeling van de K. J. M. V. Voor de af deeling L. T. van de K. J. M. V. heeft in hotel Gouwen berg Vrijdagavond een spreekbeurt vervuld de heer P. N. Jonkheer, uit Hillegom. Een 40-tal leden was aanwezig benevens de voorzitter van den L. T. B. en eenige leden. Na een ope ningswoord van den voorzitter, den heer J Oostdam, nam de heer Jonkheer het woord om te spreken over het onderwerp: „Het behandelen van leverbare bollen." Eerst werden de tulpen behandeld. Spr. zeide, dat de meeste kweekers denken dat het 't beste is dat deze bollen zoo bruin en zoo dik mogelijk in de huid moeten zitten, doch dit is niet zoo goed als het lijkt. Hij wees voornamelijk op den eisch van goe de ventilatie waneer de tulpen in de schuur zitten. Vervolgens werden de nar cissen behandeld. De heer Jonkheer wees vooral op het fatale behandelen dezer bol len. Meestal worden ze na het rooien op het land gesmeten, zelfs in de felle zon, waar ze verbranden. De beste behandeling is direct na het rooien in draadbakken te doen. In de schuur worden ze bij een tem peratuur van 90 gr. gestookt, en daarna ge koeld. Het vooraf stoken voorkomt schim melen. Vaak roeren op de stellingen is noodzakelijk. Daarna besprak hij de be handeling van hyaointhen. Voor vroege bloei moeten niet de dikste gebruikt wor den. In tegenstelling met tulpen moet wel gestookt worden. Beginnen met een tem peratuur van 85 gr. als men vervroegde bloei wil, dit gaat ten koste van de bol, het beste is me t75 gr. beginnen gedurende 6 dagen, naarna opvoeren tot 85 gr., waarna dalen tot pl.m. 78 gr. Dit is de beste tem peratuur voor het leverbaar. Voor voldoen de luchten moet gezorgd worden, aldus spreker, want wanneer weinig geventi leerd wordt, worden de bollen ziek. Ook moet er scherp op gelet worden, dat de bollen niet op den tocht liggen. Hyacin then moeten niet te laat gerooid worden om dikke bollen te krijgen, liever even vroe ger, dat is beter voor de bloemen, waar voor ten slotte toch de bollen gekocht worden. Na deze interessante causerie was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan druk gebruik gemaakt werd. De voorzit ter bedankte den heer Jonkheer voor zyn leerzame uiteenzetting, waarna de voorzit ter van de L. T. B. dankte omdat hij in de gelegenheid gesteld was met zyn aan wezige leden deze lezing bij te wonen. Hij hoopte, dat de L. T.'ers wanneer zij een maal oud genoeg zijn, trouwe leden van den L. T. B. worden. Hierna sluiting. RIJNSBURG Bloemenhandel. De aanv<J r neemt steeds toe maar met de pr.zen gaat het eenigszins naar beneden. Voor sommige soorten is deze al genaderd tot het peil dat er voor den trekker geen winst aan zit. De noteering was als volgt. Tulpen per dozijn, Courone d'or 30—38 ct.; William Copland 21—26 ct.; Fred. Moore 15—19 ct.; King of the Yellow 1620 ct.; La Reine 19 24 ct.; Victoir d'Olivierre 3140 ct.; Goudvink 2530 ct.; Ibis 1924 ct.; Rose Copland 2533 ct.; Sonja 2026 ct.; Prins van Oostenrijk 21—25 ct.; La Matalas 16 21 ct.; El Toreador 19—24 ct. Narcissen per dozijn: Helios 2024 ct.; King Alfred 24 29 ct.; Servantus 1418 ct.; Golden Spur 1622 ct.; Victoria 2025 ct.; Ornat us 1215 ct. Hyacinthen per 100: Moreno 2.905.10; Bismarck 6.508.50; L'lnnocence f 6.507.80; Dames 5.90— 8.40; Gertrude 6.10—8.20. SASSENHEIM Onbezonnen jeugd. Vrijdagmiddag half 2 staken nabij het Gemeentehuis eenige jongens zonder acht te geven den weg over. Hierdoor kwam een automobi list in de noodzakelijkheid, om een aan rijding te voorkomen, het trottoir op te rijden. Een boom knapte af, de auto werd beschadigd. VOORHOUT LOOP DER BEVOLKING In 1938 hebben zich in de gemeente ge vestigd door: geboorte: 39 jongens en 42 meisjes. Vestiging: 206 mannen en 94 vrou wen. Geboorte in andere gemeenten: 10 jongens en 6 meisjes. Totaal ge vestigden 255 mannen en 142 vrouwen. In 1938 zijn uit de gemeente vertrokken door: overlijden: 7 mannen en 18 vrouwen. Vertrek: 251 mannen en 112 vrouwen. To taal vertrokkenen 258 mannen en 130 vrou wen. Totaal aantal inwoners op 1 Januari 1939: 3650. VOORSCHOTEN K.J.M.V.-nieuws. De K.J.M.V. „St. Jan Baptist" kwam weer als gewoonlijk bijeen. De opkomst stemde tot volle tevre denheid. Direct na opening gaf de voor zitter het woord aan den moderator, die zijn gezagsprogram vervoigde. Na nog een korte bespreking van het gezag, kwam spr. op het eigenlijke onderwerp van den avond n.l. het vrije beroep. De gemeen schapszin, zoo sprak hij, uit zich in drie groote richtingen: in socialistische, fascis tische en solidaristische. Hoe staan wij katholieken daar nu tegen over? Zal men, zoo men kennis heeft van beide stroomingen, kunnen en durven be weren, dat het vrije beroep zijn rechten krijgt, zoowel in het socialisme, als wel in het fascisme of het daarmee verwante na- tionaal-socialisme? Ons streven is en moet zijn, zooals het dat ook is bij de R. K. Staatspartij en andere christelijke partijen, het vrije beroep op solidaristische (chris telijke) grondslag. Op het einde van zyn lezing sprak de moderator een opwekkend woord tot allen, om toch vooral, altijd en overal, op te tre den als goede katholieken, als mannen van karakter, zooals het ieder K.J.M.V.-er be taamt. Na een woord van dank aan den spreker, herinnerde de voorzitter alle leden nog maals aan a.s. Zondag, waarop gelezen zal worden een H. Mis, tot intentie van de K.J.M.V., waaronder een algemeene H. Communie. Na enkele mededeelingen o.a. betreffende het Verbondslied, de kaarten- verkoopregeling (na de Hoogmis tot twaalf uur!!); het zich beschikbaar stellen bij de voorbereidende maatregelen en op den feestavond (25 Jan.) zelf, sloot de voorzit ter met den gebruikelijken groet. Vrouwenbond. Op verzoek van het bestuur van den R. K. Vrouwenbond is de afd. Voorschoten der Ned. Vereeniging voor luchtbescherming in samenwerking met de plaatselijke afdeeling van de E. H. B. O. bereid gevonden, den cursus voor z.g. „gezinsbescherming" apart te geven voor de leden van den Vrouwenbond. Deze cursus, welke gratis wordt gegeven, vangt aan op Maandag, 30 Januari a.s. des avonds te 8 uur precies. Het bestuur van den Vrouwenbond verzoekt allen drin gend, deze hoogst nuttige lessen by te wonen. Men behoeft in dit geval het bil jet van het bestuur der Ned. Vereeniging voor luchtbescherming, dat verleden week is thuis bezorgd, niet in te vullen. We gens het aftreden van mej. J. Thompson als bestuurslid is in de afdeeling van den Vrouwenbond een vacature; als candidate voor deze vacature wordt voorgesteld me vrouw J. Kerkhof. De verkiezing zal plaats hebben op de ledenvergadering van 26 Januari a.s. Zondagsdienst doktoren. Van Zater dagmiddag tot en met Maandagmorgen 8.30 uur wordt de doktersdienst alhier waargenomen door de doktoren: dr. M. v. d. Stoel en dr. Keegstra. WARMOND St. Josephsgezellen vereeniging. Maan dag 23 Jan. begint de verplichte bijeen komst om 8 uur precies. De heer Th. v. d. Zalm zal een lezing houden over „De ont wikkeling der K.L.M." Zorgt allen op tijd aanwezig te'zijn. Die laatste twee woorden heeft de wijsgeer vergeten, maar voor de meeste men schen op straat kan het geen kwaad om ze er nog even bij te zetten!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6