AGENDA kmrnjÈ i r Km/r RECHTZAKEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN rZATERDAG 21 JANUARI 1939 DE LEIOSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ned. bond van oud-leerlingen der tuinbouwcursussen. I De afcL Leiden van bovengenoemden bond vergaderde in hotel „Centraal". De voorzitter opende de vergadering, waarin hij ook verwelkomde de heer J. Jonker, voorzitter der Kon. Ned. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde, afd. Leiden. Na behandeling van eenige huishoudelij ke zaken bracht de heer Lagendijk zijn bevindingen naar voren over een slakken- verdelgingsmiddel n.l. Elitox. Uit hetgeen spr. mededeelde, bleek het een preparaat dat alle aandacht verdient. Na de pauze, waarin een verloting ge houden werd, kwam men tot een algemeene bespreking betreffende de vorstschade, waarin velen hun inzichten naar voren brachten. Straks als het voorjaar intreedt zal eerst blijken hoeveel materiaal gesneu veld of zwaar geleden heeft. Aan het eind van deze flink bezette ver gadering bracht de voorzitter dank aan allen en sloot deze leerzame vergadering. Napoleon iv in het St. Antonius Clubhuis. De tooneelvereeniging „Vondel" vindt er als het ware genoegen in cm haar kun nen in dienst te stellen van vereenigin- gen, die nuttig zfjn, maar voortdurend geld noodig hebben. Zondag a.s. en Dinsdag zal ze daarom het tooneelstuk van Mar. Jansen en G. Nielen op de planken brengen „Napoleon IV". Wie Napoleon IV kennen, zullen het blijspel aanbevelen. Wie nog geen kennis maakten, een pracht gelegenheid om dat nu eens te doen. Andere jaren kwamen de menschen naar onze kermis, van 't jaar wordt er een andere kans gegeven om goed te doen. Daarom, als u zelf niet kan, koop tcch een kaart of ga ër een koopen bij de Wed. Huibers in de Haarlemmerstraat en geef hem weg. Maar zorg er voor, dat er geen plaats meer over is. Voor 0.25 kunt u heel den avond gezellig doorbrengen en een nuttig werk doen. In uw eigen belang verzoek ik u plaat sen te bespreken, want we rekenen er op, dat het vol. eivol loopt. Fr. DISMAS v. GALEN, O.F.M. Directeur K. J. C. Hartebrug. KUNSTKRING „VOOR ALLEN" Het Concertgebouw-trio, bestaande uit Henriette Bosmans, piano, Louis Zimmer man, viool en Raphal Lanes, cello heeft kranig gemusiceerd en vanzelf sprekend is er muzikalisch optima forma gewerkt en toch zijn wij niet zoo geboeid, als wij ons hadden voorgesteld. De violist, Zimmermann, heeft 't noodige in zijn mars en zijn prestatie getuigt van voornaamheid. Het verschil der aanvoelin gen ten opzichte van zijn partners is hoor- en voelbaar. De cellist Lanes is technisch muzikaal, wel tegen tem opgewassen, speelt levensvol van impulsie en brillant. Hebben beiden als vraag- en antwoord-spel een zelfde motief, dan hoort men duidelijk het essentieele verschil hunner geaardheid. De pianiste Henriëtte Bosman heeft alle tech nische eigenschappen noodig voor het en semble spel, en hier moeten wij een beden king noemen: als aanvoerster (in een trio is meestal de piano leider) mist zij, wat wij in Lanes waardeeren. Ze doet (als een ech te musicienne) mooie décoratieve dingen. Geeft reflexies evenwichtig rechts en links, speelt smaakvol en levendig, maar het doet alles wel zeer dichterlijk aan, maar ook wat ondiep. Het trio op. 15 van Smetana; ongetwijfeld bleef men in de zuiver aesthe- tische sensitieve égaliteit. Maar de heilige geestdrift, daarvan zijn wij niet onder den indruk gekomen. De sonate voor viool en piano op: 18 van Strauss, herinnert aan Brahm's muziek. Met veel muzikale onder scheiding heeft de beroemde orkestmeester haar gespeeld, intelligent en energiek wer kende. Met zekere en verfijnde viooltech niek, weelderige intonatie, verzorgd en ac curaat. Het samenspel met de pianiste was correct elkaar aanvullend, en toch misten wij te veel bij haar de groote onderschei dingen in dynamiek van p.p. en f.f. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat de execu tanten zelf absoluut voldaan zijn. Moge lijk ligt het ook aan de te groote zaal voor kamermuziek. Na de pauze speelde Lanes de cello sonate van Debussy in al haar uiterste sub tiele mogelijkheden. Men luisterde adem loos naar het gevarieerd spel van zijn stre ken, naar de verre en teere geluiden, naar het vibreeren zijner pizzicati, naar de stem mingswisselingen. Maar ook de pianiste frappeerde hier en had haar dee,l in het vele elkaar opvolgde. Tot besluit Trio V op. 70 no. 1 van Beet hoven. De capaciteiten van de drie musi- ceerenden waren hierin wel hooggespannen en kregen wij 'n Beethovemvertolking, die er wezen mocht, waarin zij elkander volop volgden en ondersteunen en een herschap- ping van groote voornaamheid gaven met diepe reflexes naar den geest en skilystische wezens-innerlijkheid, en zij hebben de be wondering gewekt, zijri toegejuicht lang en enthousiast. Er waren bloemen en veel ap plaus. J. K. Binnen ft meter w straathoeken is stil staan met auto's en andere voertuigen te- J» genwoordig verboden! éa Van onze Adverteerders CURSUSSEN VOOR WOORDKUNST. De Maatschappij voor Toonkunst alhier zal vanaf 1 Februari a.s. vier studenten en de rijpere jeugd de gelegenheid openen lot ueelneming axm een cursus, die be oogt, de „woordkunst" in den uitgebreid- sten zin te beoefenen, zowel wat het ge sproken woord, den inhoud van den zin is vorm en voordracht betreft. Het be stuur meent hierdoor het goed spreken van de Nederlandsche taal te bevorderen, iets, waaraan uit den aard der zaak op de schojcn weinig aandacht kan worden ge schonken. De cursus zal worden gegeven in club verband van 6 a 10 leerlingen en onder ieiding staan van de voordrachtskunste nares mej. Roosje Driessen. ADVIESBUREAU DER MIJ. VOOR TOONKUNST Aan de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst is sedert het begin van dit jaar een adviesbureau verbonden tot het kosteloos verstrekken van inlichtingen de paedagogiek, het concertleven het biblio theekwezen enz. betreffende. Het Bureau zal onder leiding staan van den Directeur, die tot dit doel zitting houdt op Maandagochtend van 11 tot 12 uur in het Toonkunst-gebouw aan de Nieuwe Rijn 19. NEDERLANDSCHE BOND VAN TECHNICI Deze week vergaderde de afdeeling Lei den van den Nederl. Bond van Technici in „Centraal", Breestraat, onder leiding van den heer C. v. d. Hoogt. In zijn openingswoord releveerde de voor zitter in het kort de belangrijkste feiten, die zich in 1938 hadden voorgedaan, waar na hij den wensch uitsprak, dat 1939 voor den Bond, voor de afd. Leiden, de leden en hun huisgenooten vetel voorspoed zal brengen. De jaarverslagen van den secretaris, den heer A. Kruit, van den penningmeester, den heer H. v. d. Lingen en den bibliothecaris, den heer H. Scltüller werden goedgekeurd. Tot leden en pl.v. leden van de commis sie voor Georganiseerd Overleg van de ge meente Leiden werden benoemd: de heeren Joh. Eering, C. J. Nieboer, C. v. d. Hoogt en H Schüller, tot lid en pl. lid van de dienst commissie bij de Lichtfabrieken de heeren C. J. Nieboer en C. v. d. Hoogt. Vervolgens hield de bondssecretaris, de heer Joh. Eering, een inleiding over. „Onze Bond, te midden van de organisaties van Technici". Uitvoerig zette hij de salaris- en rechtspositie van de middelbare technici, werkzaam in het particuliere en in het overheidsbedrijf, uiteen, vestigde daarbij de aandacht op de vaak onhoudbare tóe standen, waaronder de middelbare techni ci in het particuliere bedrijf werkzaam zijn en trok daarbij een parallel met de positie van de arbeidscontractanten in overheids dienst Spreker kwam tenslotte tot de conclusie, dat de vaak slechte en overigens zeer on zekere arbeidsvoorwaarden van de middel bare technici, werkzaam in het vrije bedrijf haar invloed onmiskenbaar uitoefenden op de salarissen en rechtspositie van de mid delbare technici in dienst van de overheid. Verbetering is volgens spreker alleen te verkrijgen door een nauw samengaan van middelbare technici, zoowel werkzaam in particuliere- als in overheids- én semi- overheidsdienst, en het scheppen van machtsvorming door een krachtige propa ganda en de ongeorganiseerden tot het toe treden tot den Bond. Vervolgens werden de slechte arbeids voorwaarden der middelbare technici, werkzaam bij de H.C.W. aan een ampele discussie onderworpen, waarna de voorzit ter te ruim 11 uur de vergadering "sloot. Bioscopen. Rex. „VLOEIBAAR GOUD" Deze week brengt Rex een reprise van het grootsche filmwerk „Vloeibaar goud", een film, die alle elementen In zich ver- eénigt, waaruit de meeste succesfilms zijn opgebouwd. Dramatisch en komische scènes wisselen elkaar af terwijl men kan genieten van geweldig realistische vechtpartijen. Een aangrijpende liefdesgeschiedenis speelt zich af tusschen Peter en Sally wanneer Peter's verdere leven wordt beheerscht door de ontdekking van petroleum. De film begint op de markt van het dorpje Fituville, in de staat Pennsylvanië, waai- de wagen staat van de reizende dokter Watterson, die het menschdom met zijn Indiaansche Toover-olie gezond en sterk maakt. Op het platform van de wagen, dat door toortsen verlicht wordt, danst Sally, de dochter van den dokter, die den omstan ders vertelt dat Sally vroeger een zwak meisje was, dat nauwelijks loopen kon nu danst en zingt ze ze is het toonbeeld van vitaliteit. Waardoor? Door de Indi aansche Tooverolie van Dokter Watterson! Deze avond geeft Watterson een speciale reclame hij laat zijn dochter flesschen van zijn wonder-medicijn uitdeelen. Sally komt ook bij de nzekeren Peter Cartlandt en zijn grootmoeder die naar haai- optre den gekeken hebben en hu een flesch olie in ontvangst nemen. Peter is boer, magr zijn groote interesse gaat uit naar de petro leum, die Uit den bodem opborrelt; hij is bezig met de constructie van een pomp. diê het proces zal bespoedigen. Hij zal de beschikking krijgen over net zooveel petro leum als hij wil en dan zullen vobral de armen hun vuur en licht krijgen. Peter roept den dokter toe, dat zijn be roemde medicijn heelemaal geen toover olie, maar doodgewone petroleum is. Een twistgesprek ontspint zich, maar halverwe ge wordt ieders aandacht plotseling op de wagen gericht; hij brandt. In de voorraad petroleum want de toover-olie is inder daad niets anders dan petroleum vindt het vuur voedsel. Weinige dagen later verterken de Wat- terson's in een nieuwe wagen, maar Peter heeft intuschen liefde opgevat voor Sally en als de wagen om den hoek van den weg verdwenen is, weet hij opeens, dat hij het meisje niet had moeten laten gaan. Hij gaat haar te paard achter na en alles komt in orde, want eenige weken later wordt de bruilóft gevierd. Dat is voor Peter een ge- lukige dag niet alleen omdat hij ge trouwd is. Midden in het feest boort zijn in stallatie petroleum aan, het kostbare vocht spuit met een geweldige straal uit den bo dera op. De petroleum is er! Het nieuws gaat snel rond en de gevol gen blijven niet uit. De bodem stijgt in waarde tallooze boeren weten zich plot- s<ling 'rijk en de welvaart gaat gepaard met een opleving van het dorpje, die zich o.m. weerspiegelt in de komst van een „show-boat", waar de halve bevolking zich amuseert en waar vooral het zangeresje Molly groot succes heeft Ondertusschen is een spoorwegmagnaat Alan Hale, zich gaan interesseeren voor de petroleum ontdekking en werkt Peter op alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen tegen. Maar Peter komt op eën idee! Hij heeft de spoorweg niet meer noodig! Hij gaat de bronnen naar de raffinaderij voeren en zijn plan vindt algemeen bijval. De boeren ste ken er hun geld in en gezamenlijk begin nen zij de leiding aan te leggen. Maar dat leidt tot voortdurende conflicten. De conflicten zijn het die het hoogte punt van spanning, in deze film brengen, al kan de vondst naar het einde, waarbij het gaat om minuten om de pijpleiding op tijd klaar te krijgen, niet bijster origineel worden genoemd. Maar de boex-en krijgen hun petroleum en Peter zijn Sally. Voor de pauze wordt vertoond een vroo- lijk filmwerk „Enkele reis Hollywood" waarin o.a. Laurel en Hardy de hoofdrollen vervullen. Een actueel journaal completeert dit pro gramma en is een bezoek ten volle waard. Casino. STRIJDERS OM HET LEVEN (Het leven van Louis Pasteur). De titel van de hoofdfilm, welke deze week in Casino wordt vertoond is niet veel zeggend, maar de ondertitel „Het leven van Louis Pasteur" is het nog minder. Pas teur was eeri verdienstelijk man, een zéér verdienstelijk man, veel verdienstelijker dan 100 Julius Caesar's en 50 Napoleons, maar zijn leven is voorbijgegaan zonder dramatische verwikkelingen, die op de fan tasie inwerken, en die uitlokken tot een felle verfilming in grandiose ensceneering. Pasteur heeft gewerkt, dag en nacht, on danks bespotting .en tegenkanting, om de menschheid een groote dienst te bewijzen: haar de gezondheid terug te schenken, in plaats van te dooden, de lichamen te gene zen in stede van te verminken. Een ver dienstelijk leven dus maar ook een leven, om verfilmd te worden? Het antwoord, dat de Casino-film op deze vraag geeft, is volmondig: Ja! Gelukkig ja! Deze film is een pure verrassing. Zóó boeiend, zóó spannend, zóó ontroerend: deze strijd van Pasteur om zieke menschen te redden, die hardnekkige wedstrijd met de dood, wie de overwinning zal behalen. Het prachtige spel van Paul Muni, en de gelukkige dramatiseering van de stof plaatsen deze film ook als „monument" op hoog plan. Het is bovendien een uiterst leerzame film, die wij gaarne in ieders be> langstelling aanbevelen. Pasteur was een groot man, aan wien wij allen grooten dank verschuldigd zijn, om zijn volkomen on baatzuchtige opoffering; het was een goede gedachte dat ééne leven, dat millioenen menschen spaarde voor een vroegtijdigen dood, in deze pakkende film ons voor te houden. De goede soort van helden-ver- eering in dezèn tijd van dikwijls valsch heroïsme. Voor de pauze een detective-film: Het Mysterie van de Zwarte Kat. Er wordt een serie moorden gepleegd in de meest grie zelige omstandigheden. Wie was de dader? Wie? Pas in de laatste honderd meter komen de toeschouwers erachter! Wij hebben slechts één bezwaar. De titel is misleidend; de kat is niet zwart. Een interessante kleurenfilmpje van Noorwegen en een zeer actueel journaal completeeren dit aantrekkelijke Casino programma. (Reeds opgenomen tn een gedeelte onzer vorige oplage). NIET OFFICIEEL BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN ROTTERDAM. Prins Bernhard heeft vandaag een niet officieel bezoek gebracht aan Rotterdam. Vanmorgen kwam Z. K. H. in zijn mai- bach bij den steiger van de Koninklijke Roei- en Zeilvereeniging „De Maas" aan, waar hij aan boord ging van een motor- koot voor een tocht door de havens. Daar bij werd een be20ek gebracht aan de groo te graan-silo van de graan-silo-aatschappij N V. aan de Maashaven. Vervolgens werd per auto naar hét vliegveld Waalhaven ge reden, waar in het restaurant de lunch werd gebruikt. Hierna bezichtigde de Prins de vliegtuigenfabriek van Koolhoven. leiden. Zondag R.-K. Turnclub „Actief'. Stadsge hoorzaal, 8.45 uur. Zondag „Napoleon TV", vastenabonduitvoe- ring tooneelver. „Vondel", St. An- tonius-clubhuis, Mare, te 8 uur. Maandag. Genootschap van den Stillen Omgang, Afd. Leiden, leden-jaar vergadering St. Jos.-Gez.-Ver. Ra penburg 52, 8.15 uur. Dinsdag. Vastenavond-uitvoering van de tooneel vereen. „Vondel". Opge voerd wordt: „Napoleon IV", St Antonius Clubhuis, Mare, te 8 uur. Donderdag. R. K. Vrouwenbond, Jaarver gadering. Lezing Pater Fennel over Kath. Actie, Foyer Den Burcht, 8 uur. Vrijdag „St. Christoffel". Jaarvergadering in „De Harmonie", half 9 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters Bertel, De Graaff, De Jager en Renaud. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, TeL 2030. kamp. Tel. 1918. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 2e tot en met V r ij d a g 27 Jan as. waargenomen door de apotheken M./Boek wijt, Breestraat 74, tel. 552 en J. E. M. van Dijk, Haven 18, teL 85. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. bil bord geldt ook voor bakfietsen t INHALEN V//^ En dit bord ook voor Motorrijwielen en Motor-bakfietsen REGISTRATIERECHT IS ALLEEN VER SCHULDIGD OVER DE EIGENLIJKE WAARDE VAN HET VERKOCHTE GOED In de gemeente Maartensdijk eenige perceelen grond van eigenaar ver wisseld, waarbij partijen den prijs dezer gronden hadden vastgesteld op 4500.- De verkooper had echter tegenover de gemeente Maartensdijk de verplichting op zich genomen, de gronden bouwrijp te maken, voordat er op zou mogen worden gebouwd. Met de uitvoering van die ver plichting zou een bedrag van ongeveer 17.000.gemoeid zijn. Aangezien de verkooper voornemens was na de over dracht toch zelf de aangegane verplich tingen na te komen, werd ook dit bedrag in de koopovereenkomst beschreven en door den kooper betaald. Daar de scheiding tusschen de bedra gen In zake de waarde en betreffende ge noemde verplichting duidelijk uit de over eenkomst bleek, nam de ontvanger der registratie te Utrecht genoegen met beta ling van registratierecht over 4500.—. Zijn opvolger was het met die opvat ting evenwel niet eens en vorderde bijbe taling van recht ten aanzien van de 17.000—, Ook dit recht werd betaald, doch onder protest, terwijl bij de rechtbank te Utrecht een vordering aanhangig werd gemaakt, waarbij het te veel betaalde werd terug- geëischt. Deze actie had succes, want de recht bank veroordeelde den ontvanger om het geld terug te betalen, waarbij zij besliste, dat het nagevorderde onverschuldigd was betaald, aangezien de ontvanger gebonden was aan de door zijn voorganger ten dtze beoaalde regeling. Ook het door den ontvanger legen dit vonnis ingestelde beroep mocht hem niet baten, al was het gerechtshof te Amster dam het niet eens met de aan de bcsiï: sing der rechtbank ten grondslag liegen de overweging. Het hoógere college overwoog namel'jk in zijn het vonnis bekrachtigd arrest, dat rekening gehouden moet worden met den feitelijken prijs van het verkochte goed bij den verkoop en niet met een hoogere Heiden. Geboren: Rudolf, zoon van A. Pot ters en C. Sieval Marie Hubertina Cor nelia, dochter van D. van Schoonderwoerd den Bezemer en C. de Jaeger Christiaan, Nicolaas Maria, zoon van N. P. M. Dieben en A R. Hamers Cornells Albertus, zoon van J. H. v. d. Wijngaard en M. Tuijt Elly Maria Catharina, dochter van M. Vreeken en T. v. d. Wilden Jacoba Louisa, dochter van L. Favier en J. Freke Duco, zoon van P. Snik en J. Kapaan Catharina Jacoba, dochter van M. A. Stapper en J. I. Th. Looman Bastianus Jacvobus, zoon van M. Prins en M. P. Swiebel Willem, zoon van -W. van Tol en J. Delfos Jan, zoon van J. van Dijk en E. v. d. Wiel Jacoba Hendrika, doch ter van P. v. d. Meijden en E. M. Struik Wijntje Jacoba, dochter van P. H. Lind- hout en R. v. d. Voet Leendert Gijsber- tus. zoon van H. Seijsener en H. C. Vliet Vlieland Pieter, zoon van J. v. d. Kwaak en A. Dannijs. Ondertrouwd: J. A. Traa jm. 23 jaar en M. P. J. Gerritsen jd. 20 jaar. Overleden: J. H. H. Schoof, m. 45 jaar W. van Bladel m. 55 jaar C. Cra mer wedn. 89 jaar P. A. Bos, zn. 3 jaar J. M. Doove, wedn. 75 jaar. waarde, welke de gronden later wellicht zullen hebben; nadat aan de onderhavige verplichting zal zijn voldaan. Nog was de ontvanger niet overtuigd van zijn ongelijk en dies wendde hij zich in cassatie tot den hoogen raad. welk col lege echter evenmin zijn stelling aan vaardde en zijn cassatieberoep verwierp. Het arrest van den hoogen raad steun de o.m. op de overweging, dat artikel 27 van de registratiewet spreekt van „de verkoopwaarde" en van „den prijs en de lasten", en dat daaruit volgt, dat buiten de werking dezer bepaling vallen verbin tenissen des koopers, welke niet zijn aan te merken als contrapraestatie voor de verwerving van het goed, maar als ver plichtingen, door hem aangegaan wegens andere praestaties des verkoopers dan die, welke bedoelde verwerving tot voorwerp hebben. LEIDEN, 20 Jan. Groentenveillng. Per 100 kg.: roodekool 3.005.40, savoye- kool 4.204.80, boerenkool 518, rapen 0.80—3.00, prei 5.80—10.30. kroten 2.304.80, kroten, gekookt 46, uien 1.60—6.10, peen 1.80—7.80, spruiten f 4 —29, andijvie 17—35, Nero f 7.80—15.20, witloof 729, per 100 stuks: knolselde- rie 2.6010.50. per 100 bos selderie f 6.80 —20.10. 21 Jan. Boter. Prijzen: prima Fabrieks- boter 1.52, en prima Boerenboter 1.44 1.50 per kg. Aanvoer 200 kg. Handel ma tig- Turfmarkt van 16 tot en met 21 Jan. Aanvoer: 2220.00 stuks lange turf 910 en 20.000 stuks fabrieksturf 9.00 per 1000 stuks. UTRECHT, 21 Jan. Vee. Totaal aanvoer: 3160 stuks vee, w. o. 725 runderen. Prijzen: stieren 2630 cent per pond, handel kalm, onveranderde prijzen; slachtkoeien 2e soort 2934 cent, 3e soort 2528 cent, handel kalm, onveranderde prijzen; vaarzen 165 230, melkkoeien f 180290. kalfkoeien 190300, varekoeien 140210 per stuk, handel goede soorten veel gevraagd, de rest zeer kalm, prijshoudend; 125 magere kalveren f 40110 per stuk. handel ge drukt, onveranderde prijzen; 900 nuchtere kalveren 47 per stuk, handel traag, lagere prijzen, 660 magere varkens en schrammen resp. 2131 en 1521, 510 biggen 915 per stuk, handel flauw, la gere prijzen: 240 magere schapen 1122 per stuk, handel kalm, prijzen iets terug- loopende. Kleinhandel. 300 kg. boter f 1.70. 200 kg kaas 50—70 cent per kg, 32.000 eieren 3.304.50 per 100 stuks. LEIDERDORP, 20 Jan. Eiereiivciling. Frijzen: kippeneieren f 4.805.30 per 100 stuks, Boter 6871 cent en kaas 1832 cent per pond, kippen 4565 cent, hanen f 0.75—1.20, konijnen 0.35—1.70 en een deneieren 4060 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN. 20 Jan. Groenten - veiling. Per 100 kg.: roodekool 2.804.40. gelekool 3.005.20. uien 3.006.50, witlof 1016, per kist van 20 kg.: was- peen 0.901.70, kroten 5070 cent, per 100 stuks: knolselderie A 6.00—9.10, idem B 4.505.20, per kist van 6 kg.: boeren kool 70—82 cent. LOOSDUINEN, 20 Jan. Groenteveiling. Schorseneeren le soort 13.30 en 2c soort 8.— per 100 kg., selderie 26.1027.50 per 100 bos ,prei 6.709.50 per 100 kg.. Boerenkool 0.991.14 per 7 kg. TER AAR, 20 Jan. Centrale Veiling. Boerenkool 45 cent, waspeen 5.506.40, uien f 3.40—5.50, prei 2.30—4.10, spruit- kool f 13—14.20. witlof 17—19.40, kroten 2 60. selderie 10.—. VINKEVEEN, 20 Jan. Groenteveiling. Witlof I 1720, idem II 914, idem III 4.007.50, waspeen 3.70 per 100 kg. Aanvoer witlof 7000 kg. WI8SELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.61 a/g Berlijn 73.70 Parijs 4.861/., Brussel 31.15 Zwitserland 41.62 Kopenhagen 38.471/,, Stockholm 44 871/.-, Oslo 43.80 New Vork 1.8I»/R Praag 6.82

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3