STADS NIEUWS L De Sterrit naar Monte Carlo ZATERDAG 21 JANUARI 1939 DE LEI'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Olficieêle CrisispubUcatlea C Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; f 2.5J per kwartaal. Bij or»ze «genten '0 cent per week; f 2 60 per kwartaal Franco per post 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? OVERDAG IETS KOUDER. De BUI seint: Verwachting: Voor het geheel land: Krachtige tot ma- t'ge Zuidelijke tot Westelijke wind, aan vankelijk betrokken met regen, later tij delijk opklarend, iets zachter des nachts, overdag iets kouder. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaar bewolkt, matige Z. Z O. wind, 6 gr. C. Vlissingen: betrokken, matige Zuidelijke wind, 7 gr. C. De Bilt: zwaar bewolkt, matige Z. O. wind, 7 gr. C. Groningen: half bewolkt, zwakke Z. O. wind, 6 gr. C. Maastricht: zwaar bewolkt, matige Zui delijke wind, 8 gr. C. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. De oude depressie over de Britsche Ei landen, welke gisteravond nog zware storm in Brittannië veroorzaakte, vulde verder op. Inmiddels ontwikkelde zich in den loop van den nacht een nieuwe storing, welker kern hedenmorgen over Zuid-Ier- land lag. Zij brengt veel regen in Engeland, en Frankrijk, en zal ook op het weer ten onzent van grooten invloed zijn. De de pressie bij IJsland trok 'langzaam Noord- Oostwaarts. Aan haar Westzijde stroomen koude luchtmassa's uit Groenland afkom stig, Zuidwaarts den Oceaan op, waardoor de depressie-activiteit voortdurend in stand gehouden wordt. Ver in het Westen raderen dan ook reeds weer nieuwe sto ringen. Het gebied van hoogen luchtdruk ever Scandinavië verplaatste zich in Oos telijke richting en nam nog wat in betee- kenis toe. De uiterst strenge vorst ver dween, zoodat thans vrijwel overal de och tend-temperaturen ver boven normaal zijn. LUCHTTEMPERATUUR. 3.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 4.54 uur tot Zondagmorgen 7.27 uur; van Zondagna middag 4.55 uur tot Maandagmorgen 7.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 22 Jan. voorm. 3.40 en nam. 4.05 uur; op Maandag 23 Jan. voorm. 4.20 en nam. 4.44 uur. Maan op 8.17 uur Zondagmorgen. Maan onder 18.56 uur Zondagavond. Maan op 8.38 uur Maandagmorgen. Maan onder 20 uur Maandagavond. DE SPOORWEGTENTOONSTELLING 1839—1939. B. en W. stellen voor jongere werkloozen met de inrichting te belasten. B. en W. van Amsterdam stellen den raad voor een crediet van ten hoogste 125.000 gulden beschikbaar te stellen voor het door jongere werkloozen doen inrich ten van de spoorwegtentoonstelling, wel ke in September a.s. ter herdenking van het feit, dat het een eeuw geleden zal zijn, dat de spoorweg Amsterdam—rHaarlem in gebruik genomen werd, zal worden ge houden en voorts een voorschot van ten hoogste 20.000 gulden ter beschikking te stellen voor de exploitatie der tentoon stelling, onder bepaling, dat uit dit be drag zal worden bestreden het aandeel van de gemeente in een eventueel nadee- lig saldo dier exploitatie. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen is bereid hierin 35.000 bij te dra gen en bovendien de helft van het hono rarium van den architect, zijnde 1500 voor haar rekening te nemen. De andere helft van dit honorarium, alsmede de kos ten van teekenwerk en administratie pu blieke werken, samen 5500 blijven ge heel ten laste van de gemeente. De Minister van Sociale Zaken heeft zich bereid verklaard, in het overblijvende bedrag van ƒ83.000 een rijksbijdrage te verleenen, waarvan de gróótte nader zal worden bepaald. B. en W. ramen deze bij drage op 82.1 pet. EEN APOSTOLISCHE TOURNEE IN INDIë. Pater Borromaeus teruggekeerd. Met het hoofd en het hart vol van de heerlijkste herinneringen aan zijn reis door ons heerlijke Insulinde, is Pater Borro maeus teruggekeerd in Nederland. De „Maasbode" vond Pater Borromaeus be reid, in het kort zijn indrukken weer te geven van deze reis, welke uit en thuis vijf maanden l eeft geduurd. Wij veroorloven ons van de „Maas bode" volgend „reisverhaal" te ontleenen: Gezeten achter zijn bureau in de een voudige pastorie-kamer der paters Fran ciscanen aan de Raamstraat te Delft, het domicilie van dezen immer rondtrekken- den apostel, misschien nog meer Indisch man dan Nederlander, in elk geval met méér zon in de oogen, dan er op dezen druilerigen, triestigsn Januaridag in heel Nederland te bespeuren viel, frisch en mon ter, zichtbaar ook ten hoogste voldaan over de heerlijke reis, welke nu weer ten einde is gekomen, wilde pater Borromaeus ter wiile van zijn vele vrienden, die onge twijfeld met hem hebben meegeleefd, wel gaarne in het kort zijn indrukken van dit apostolisch tournee weergeven. „Laat ik beginnen", zoo voorkwam pater Borromeaus al de eerste vraag van een interview ,„dat ik O. L. Heer buitenge woon dankbaar ben, dat Hij mij zoo in alles heeft gezegend. Eenige dagen na mijn ver trek op 28 Augustus uit Delft ben ik op de boot ernstig ziek geworden. Een maag- en darmcatarrh liet zich niet onschyldïg aanzien en wel zoo, dat ik denken moest hier ver van huis «nijn einde te zullen vin den. Maar God had anders beschikt en na dien heb ik mij voortdurend in een goede gezondheid mogen verheugen. Mijn reisplan, dat drie maanden omvatte, werd voorbereid door dr. Wijnen, den di recteur van het groote ziekenhuis der B.P.M. in Batavia, die hiertoe een zeer uit gebreide correspondentie heeft móeten voeren. Zonder zijr. organisatie was zeker niet alles zoo uitstekend verloopen. Na mijn aankomst in Batavia heb ik eerst drie dagen doorgebracht in het Indische Alverna, de eerst* nederzetting der Fran ciscanen, gelegen in Tjitjoeroeg, op eenigen afstand van Buitenzorg. Daar leven de Clarissen haar contemplatief leven en of feren zich voor het werk der missionaris sen. Daar gesterkt, ving ik mijn tournee aan". Hoeveel malen hebt u tijdens dit tour nee het woord gevoerd? „Ruim veertig keeren ben ik als spreker opgetreden. De invitaties van de Kunst kringen zijn een bewijs, hoe buitengewoon breed en vlot men in Indië mzt elkaar om gaat. Maar waar men als Nederlander ook geen idee van heeft, zijn de afstanden, waarmee men in Iudië moet rekenen. Ik kan wel zeggen, dal ik in Indië kilometers heb gevreten. Java en Sumatra heb ik van Oost tot West doorkruist en ik heb in die drie maanden meer van Indië gezien, dan menigeen, die in Indië jaren en jaren ver blijft. Met allerlei soort menschen heb ik gesproken uit alle kringen der maatschap pij van hoog tot laag, van den gouverneur-' generaal en den Soenan van Solo tot den eenvoudigsten Indo. Ja, ik mag wel zeg gen, dat ik iets van ce Indische samen leving heb gezien. Van Nieuw-Guinea was pater Van Egmond overgekomen om mij over de toestanden aldaar te spreken. U zult daar nog .vel meer van hooren. Ik kan geen woorden genoeg vinden om mijn waar deering uit te spreken voor de missionaris sen, zusters en broeders, in hun prachtig opofferend leven daar aan de missionee ring gewijd". U vertelde daar, dat u ruim veertig keer als spreker zijt opgetreden. Waren dit groote bijeenkomsten en hoe reageerde het Indische publiek? „Het aantal toehoorders, waarvoor ik op trad, was natuurlijk zeer wisselvallig. Het geringste aantal was eens zestig, maar het zijn er ook wel eens zestienhonderd ge weest. En hoe men reageerde? Hoe ik het publiek heb .aangevoeld? Ja, hier in Neder land wordt men onder de rede enthoüsiast, daar in Indië juist stiller. Maar de reactie is veel geweldiger. In Nederland heb ik nooit zooveel teekenen van instemming ge had als daar het geval is geweest. Hier vindt men het gewoon, daar was het een gebeurtenis". Wat hebt u in uw redevoeringen voor namelijk behandeld? „Ik had een koffer vol preeken en boe ken meegenomen. Maar die heb ik nauwe lijks aangeraakt Het meest heb ik gespro ken over de groote kwalen van dezen mo dernen tijd. En dan 'over Franciscus van Assisië. Ja, dat was wel het meest geliefde onderwerp, waarover men mij wilde hoo ren. Daar interesseert men zich bijzonder voor. De meeste keeren heb ik voor een neutraal gezelschap gesproken. De meeste invitaties waren van de kunstkringen. Slechts vier malen heb ik in een kerk ge sproken. Indien ik voor uitsluitend katho lieke milieus had willen optreden, zou het tournee zeker wel tweemaal zóo lang heb ben moeten duren. Maar ook in die ge mêleerde milieus ben ik steeds opgetreden als minderbroeder in het Franciscaansch habijt. Dank zij een goede gezondheid, heb ik steeds mijn stem volkomen in mijn macht gehad. Slechts één keer, tengevolge van een lichte verkoudheid, was dit niet heele- maal het geval. Ja, ik ben God en de men schen dankbaar voor deze schitterende reis. Men is overal zeer goed voor mij ge weest. Bij aankomst ergens waren steeds de kopstukken aanwezig om je uit te noodigen. Nu ja, je verschijning was een gebeurtenis voor de Indische wereld". Hoe zijn uw indrukken van het land? „Daarover hoop ik nog wel de gelegen- STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatu reerd in het tijdvak van 16 tot en met 21 Januari 1939, zal bedragen f 1.45 per 100 K.G. voor groene erwten, welke door han delaren zijn gedenatureerd en voldoen aan het standaardmonster van kwaliteits klasse C, en ƒ0.95 per 100 K.G. voor voe dererwten, welke zijn gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben ge teeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, welke voldoen aan de kwaliteitseischen en in genoemd tijdvak door telers of handelaren zijn gedenatu reerd, zal 2 25 per 100 K.G. bedragen. 's-Gravenhage, 20 Januari 1939. heid te krijgen hier te lande te spreken. Het is een schitterend land. De natuurpracht van Sumatra vooral heeft op mij een ge weldigen indruk gemaakt. En wat ook grandioos is, dat is het Nederlandsche kolo nisatie werk. Absoluut superieur. Die we genbouw, veiligheidsdiensten, spoorweg- werken, kortom alles, is er bewonderens waardig". U bent met dit tournee wel een In disch specialist geworden? „Daarvoor is alles te vlug gegaan. Maar, ik mag wel zeggen, dat ik in die maanden meer gezien heb, dan velen, die er een menschenleven zijn. Ik kan wei zeggen, dat ik heel veel van Indië heb gezien. Maar die indrukken moeten eerst eens bezinken alvorens daarover te gaan spreken. Mijn laatste groote rede heb ik gehouden in Kota Radja, het land van pastoor Verbraak, maar mijn laatste preek, dat was in Sa- bang op 1 Januari. Ik dacht toen voor een klein clubje van katholieken te zullen spre ken, doch dien dag kwam juist de „Chris- tiaan Huygens" op de reede en in den vroegen morgen van den Nieuwjaarsdag kwam nog een veertigtal katholieken, die aan boord waren, om naar mij te luisteren. Een sensatie voor mij was ook, dat ik hier in Indië voor het eerst van mijn leven met behulp van een tolk heb gesproken. Ja, Indië is wel een heerlijk en veelbe lovend iand. De oogst staat er wit. Pries ters, geld en hooger onderwijs, zijn er ech ter voor noodig". Misschien volgt op uw tournee in In dië wel een Indisch tournee in Nederland? „Indië heeft een diepen indruk op mij gemaakt. Reisindrukken, herinneringen, dagboek, hetwelk ik heb gehouden, het zal nog even moeten bezinken. De H. Vasten tijd breekt nu wee^aan en deze vraagt voorloopig al mijn tijd. Daarna.... Is ook uw terugreis vlot verloopen? „Op de terugreis had ik als reisgenoot mijn Provinciaal, den hoogeerw. pater Pru- dentius van Leusden, die van zijn ver moeiende en inspannende visitatiereis door Britsch-Indië en Java terugkeerde en mede de rust genoot van de heerlijke zeereis. Door dit gezelschap was de terugreis voor mij natuurlijk duizendmaal gezelliger dan de heenreis, welke eveneens met de zoo comfortabele „Marnix van St. Aldegonde" werd gemaakt". DE DRIE NEDERLANDSCHE EQUIPES UIT ATHENE NIET TE DYON DOORGEKOMEN. De controle te Dyon van den sterrit naar Monte Carlo is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag open geweest. Bij het sluiten van de controle, Zaterdag morgen ongeveer half 9, waren de Ne derlandsche eqnipes, E. A. C. Cornelius A. Buyze, met D.K.W., M» Gatsonides J. S. Barendregt met Ford en dr. .T. J. Sprenger van Eykir. A. Paulen met Lancia nog niet doorgekomen. De equipe GatsonidesBarendregt is in ieder geval van Weenen vertrokken, zoo dat tusschen Weenen en Dyon, iets ge beurd moet zijn, waardoor zij gedwongen waren den strijd te staken. Uit Wee nen werd vannacht nog gemeld, dat dr. Sprenger van Eyk en ir. A. Paulen voor het sluiten van de controle niet in deze stad waren aangekomen. Aangezien Gat sonides en Barendregt de Lancia vlak voor Weenen neg hadden gesignaleerd., moet worden aangenomen, dat de ver traging der Lancia-equipe even voor de Donaustad moet zijn ontstaan. De equipes Cornelius en Gatsonides hebben zich wel te Straatsburg, 300 K.M. voor Dyon, ge meld. De equipe KruitA. C. van Kampen is met ongeveer een half uur vertraging te Venlo, uit Tallinn komend, gearri veerd. Onze langenooten hebben den tocht nog voortgezet, richting Brussel Dyon, doch zij hebben de controle in de Belgische hoofdstad niet meer kunnen bereiken. Waar deze equipe den strijd heeft opgegeven, is op het oogenbük nog niet bekend. DE UITBREIDING VAN HET UNIVERSITEITSGEBOUW. In aansluiting op het gisteren vermeldde inzake de officieele opening der uitbrei ding van het Universiteitsgebouw laten we hier nog een aanvulling volgen. Namens den academischen senaat sprak vervolgens de waarnemende rector-magni- ficus prof. mr. E. M. Meyers, die een zette, dat de academische senaat steeds groote be langstelling koestert in den toestand, waar in het stoffelijk omhulsel van de academie zich bevindt. Vaak worden officieele ope- ningsplichtigheden gehouden op oogenblik- ken, dat het gebouw in kwestie nog niet voltooid is; dit kan hier niet worden ge zegd, want de bebouwing heeft haar beslag gekregen en de lokalen zijn voor het groot ste deel ook reeds in gebruik genomen. Spreker trok vervolgens een vergelijking tusschen de wel zeer matige eischen, wel ke de senaat in 1877 stelde en hetgeen thans tot stand is gebracht. Maar onder de ze eischen was er ook een, welke niet zoo bescheiden-was, namelijk het voorstel om te komen tot een groot autditorium, dat zes tot zevenhonderd personen kon omvatten. Hoewel de senaat er zijn vreugde over uit spreekt, dat deze ingrijpende verbouwing en nog wel in dezen tijd, waarin naar alle kanten op bezuiniging wordt aangedron gen, tot stand is gekomen, zoo hoopt de se naat toch, dat er eens een lokaliteit zal kunnen worden gevonden, waarin bij plechtige bijeenkomsten, niet alleen belang stellenden een plaats zal kunnen worden ingeruimd. De heer F. E. Vlielander Hein sprak ten slotte een woord namens de studenten. Spr. uitte er zijn vreugde over, dat hem ver zocht is te spreken, waar luisteren steeds gebod en gewoonte was. Zoo iemand, dan geldt den student in deze heilige hallen het gezegde: dat spreken zilver, maar zwijgen goud is. Spreker gaf vervolgens zijn vreugde te kennen over de verbouwing. Zoo gaarne immers zijn wij trotsch op de groote be faamdheid, welke onze Academie geniet, doch ook zouden wij trotsch willen zijn op den tempel zelve van waaruit die faam'de wereld veroverde. Door het nieuwe ge bouw, dat thans naast het oude klooster verrezen is, wordt deze wensch reeds ten deele bevredigd. Nu kan Leiden er zich op beroemen niet slechts een zijner oudste maar ook een zij ner nieuwste gebouwen in zijn academisch complex te tellen, inderdaad geen slechte symboliek voor de liefde tot handhaving van oude gewoonten en de durf om vóór te gaan op het wetenschappelijke pad, twee kenmerken, die de Leidsche academie haar aantrekkelijkheid en haar hoog peil heb ben gegeven. Spreker besloot: De academie kreeg he den nieuwe ruimte om haar vleugels te ont plooien. Moge zij met des te vrijer en for- scher wiegslag om hoog blijven stijgen uit de duisternis van gisteren in de schaduwen van heden het licht van morgen tegemoet. HiernÉ sloot de president-curator deze plechtige bijeenkomst. De aanwezigen bezichtigden hierna het nieuwe gedeelte, na afloop waarvan cura toren en senaat recipieerden in de nieuw dartoe beschikbaar gestelde ontvangza len. VEREEN. T. BEV. D. BEL. V. SLECHT- HOORENDEN. Op 26, 27, 28 Januari a.s. zal de afd. Lei den van bovengenoemde Vereen. Instru mentendag en houden in de groote Nutszaal aan de Steenschuur. Deze dagen zullen ge opend worden op 26 Januari 's avonds 8 uur, door den edelachtb. heer mr. A. v. d. Sande Bakhuijzen, burgemeester van Lei den. De' meest moderne gehoorinstrumenten zijn aanwezig en kunnen onder deskundige leiding geprobeerd worden. Liplees demonstraties worden gegeven. Het bestuur hoopt op veel belangstelling, niet alleen van slechthoorenden, maar ook van de zijde der goedhoorenden. VAN EEN HOOGTE GEVALLEN. Hedenmorgen tegen 9 uur is de 55-jarige sjouwer H. T., werkzaam bij de Holl. Con structiewerkplaatsen aan den Zoeterwoud- sche Weg van een hoogte van 1.80 Meter gevallen. Hij liep een hoofdwonde op en bloedde uil het rechteroor. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Op Woensdag 25 Januari zal er een Filmavond worden aangeboden in het St. Antonius-clubhuis, Mare, door het Hoofd bestuur van den Ned. R.K. Textielarbei- ders(sters)bond „St. Lambertus". Programma's zijn gratis verkrijgbaar bij onderstaande oestuursleden. Ook ongeor ganiseerde R.K. Textielarbeiders kunnen kosteloos deze filmavond medemaken, aanvang 7.30 uur, opening der zaal 7 uur. A. de Kruiff, Anna Paulownastr. 16; H. J. Koevoet, Amaliastraat 20; A. Bakker, Raamstraat 8. De R.K. Bond v; Brood-, Koek- en Ban ketbakkers, Cacao-, Chocolade-, en Sui kerbewerkers, herinnert zijn leden eraan, dat de jaarvergadering plaats heeft op Dinsdag 24 Jan. om 7.30 uur, in het ge bouw van den Ned. R.K. Volksbond. De agenda is zeer belangrijk, mede in verband viering 30-jarig bestaan. Tevens zal de nieuwe Bondsbestuurder het onderwerp bespreken „Naar de nieu- wo gemeenschap". Komt dus allen, en op tijd. ST. ELISABETH-VEREENIGING. Dat er- in deze moeilijke tijden zware eischen geste'd worden aan de kas der St. Elisabeth Vereeniging begrijpt ieder mn volle. Teneinde in staat te zijn het sympa thieke doel dezer vereeniging te kunnen bjijven vervullen heeft het bestuur een liefdadigheidsavond georganiseerd op Dinsdag 14 Febr. 's avonds te 8 uur in de R.K. H.B.S. aan de Mariënpoelstraat. In de eerstvolgende dagen zullen u toe gangskaarten voor dezen avond een avond van zang, voordracht en rythmische dansen te koop worden aangeboden. Moge het bestuur weer vertrouwen op de al-oude genegenheid van Leiden's ka tholieken voor de St. Elisabeth-vereeni- ging! Dan zal de zaal dien avond zijn uitver kocht en vereenigt u een goede daad met het genieten van een kunstvolle uitvoe ring. GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG. Afdeeling Leiden. Maandagavond om 8.15 zal het Genoot schap van den Stillen Omgang afd. Lei den ie jaarlijksche ledenvergadering hou den in de zaal der St. Josephsgezellen-ver- eeniging, Rapenburg 52. Verschillende be langrijke punten staan op de agenda: o.a. het jaarverslag, verschillende mededee lingen, de verkiezing van een bestuurslid wegens perodiek aftreden van den Pre sident den heer L. C. Schrijvers, die ech ter herkiesbaar is, enz. No. 8 van de agen da luidt: „Rede te houden door den wei- eerw. Pater Gilbertus Lohuis O.F.M.: „Het Gebed in den Nacht". Wanneer wij be denken, dat Pater Lohuis behoort tot de meest bekende redenaars van ons land, dan mogen we met iccht verwachten, dat alle leden van den Stillen Omgang Maan dagavond in de zaal der St. Josephgezel- len aanwezig zullen zijn. De ondervinding heeft levens geleerd, dat, wanneer veel l-;dcn dc vergaderingen van den Stillen Omgang "bijwonen, ook de regeling van den Eeaevaart door de ommegangers goed wordt nagekomen. Het bestuur hoopt dus op een druk bezochte vergadering. Namens het Bestuur: de Geestelijke Directeur. DE WERKLOOSHEID. Bü den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden gisteren de navol gende personen als werkloos ingeschreven. Bouwvakarbeiders 1156, fabrieksarbeiders 221, kantoorpersoneel 194, hotel-café-per soneel 89, houtbewerkers 171, kleermakers 81, kappers 6, schoenmakers 18, land- en tuinbouwarbeiders 158, metaalbewerkers 552, sigarenmakers 24, technici-opzichters 26, textielarbeiders 273, transportarbeiders 970, typografen 81, voedingsmiddelenarbei ders 242, vrouwen 144. Alg. totaal 4401, 20 Jan. 1938 5097, 21 Jan. 1937 5097. Ben. 29 ged. werkloozen. R.-K. Gemengde Zangrver. „Polchri Studio" Morgenmiddag om 4 uur is er repetitie voor solisten en tooneelisten. De dames en heeren, die deze repetitie kunnen bijwo nen ter aanvulling voor het koor, zijn mede welkom. De repetitie wordt gehouden in het restaurant Oud-Hortuszicht. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 7281. N.V. Remington Schrijfmachine Maatschappij (f.), Leiden, Noordeinde 51, hoofdz.: Amsterdam, Spui straat 320/24. Het filiaal te Leiden is met ingang van 31 December 1938 opgeheven. Nieuwe inschrijvingen: 7294. R. C. Schaart, Katwijk aan Zee, Secr. Varke- visserstraat 267, motorschipper, sigaren magazijn en leesbibliotheek. E.: R. C. Schaart, Katwijk aan Zee. 7293. N V. Bouw- en Exploitatie Maat schappij „Noordwijk I", Noordwijk, Duin weg 47. (Ned. Staatscourant: 17 Januari 1939, nr. 12/47). Dir.: G. H. Kram Noord wijk aan Zee. Maatsch. kap.: 10.000, waarvan geplaatst en gestort: 2000. Aan den Raad der Gemeente is het vol gend adres verzonden: Geven eerbiedig te kennen: de besturen van den R.K. Volksbond, den Christelijken Besturenbond en den Leidschen Bestuur- dersbond, domicilie kiezende ten kantore van laatstgenoemden Bestuurdersbond, Heer en gracht 34; dat door hen op 5 December 1938, tot B. en W. een adres is gericht, waarin werd verzocht de verstrekking van goedkoope schoenreparatie aan ondersteunde werk loozen voort te zetten en zoo mogelijk eenige uitbreiding te doen Ondergaan; dat, tot voldoening van adressanten, door B. en W. bij Uwen Raad een voorstel is in gediend, waarbij aan het door hen inge diend verzoek is voldaan. dat, waar uit een door hen ingesteld on derzoek is gebleken, dat deze schoeisel- dienst in een behoefte voorziet en door de werkloozen op zeer hoogen prijs wordt ge steld, adressanten Uwen Raad beleefd dóch dringend verzoeken dit voorstel van B. en W. aan te nemen. Hoogachtend, enz. Donderdag a.s. herdenkt de heer J. van der Wal, wagenvoerder bij de Noord-Zuid- Höllandsche Tramweg Maatschappij alhier, den dag dat hij vóór 25 jaar geleden bij genoemde Maatschappij in dienst trad.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2