VOOR ONZE ZIEKEN. Voor de Kinderen ZATERDAG 21 JANUARI 1939 DE LEÏDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 De H. Stoel en het Fascisme STELSELMATIGE ACTIE TEGEN Z. H. DE PAUS. (Van een bijzondere correspondent). In de laatste weken, vooral sedert het bezoek van Chamberlain en Halifax aan het Vaticaan, is weer bijzonder de aan dacht gevestigd op de verhouding tus- schen de H. Stoel en het Fascistisch Italië. Immers, het zou struisvogelpolitiek zijn, om te ontkennen, dat de verhouding tus- schen Quirinaal en Vaticaan een heel moei lijke periode doormaakt. We zouden daar voor tal van feiten kunnen aanhalen, doch we zullen ons slechts beperken tot twee gebeurtenissen, die nog van zeer jongen da tum zijn. In de dagen vóór kerstmis werd van diverse zijden tot den H. Stoel het verzoek gericht, om het initiatief te steunen van de Fransche oud-strijders om met Kerstmis een wapenstilstand te verkrijgen in Span je. De Romeinsche correspondent van het bekende Belgische Katholieke Dagblad de Libre Belgique wist zelfs mede te deelen, dat op 15 December van het vorige jaar een Fransche prelaat ten Vaticane verscheen, die in afwijking van het gewone protocol onmiddellijk bij den H. Vader werd toege laten, terwijl er nog een heele reeks ker kelijke hoogwaardigheidsbekleders hun beurt, om in audiëntie te worden ontvan gen, zaten af te wachten. Na dit bezoek heeft Paus Pius XI onmiddellijk aan Kar dinaal Pacelli de noodige instructies gege ven, om in naam van den H. Vader aan Franco om een wapenstilstand te vragen voor Kerstmis. Er waren nog geen 24 uur verstreken of er werd ten Vaticane een Italiaansche nota overhandigd, waarin werd medegedeeld, dat, indien uitvoering werd gegeven aan bovenbedoeld besluit van den Paus, het Verdrag van Lateranen onmiddellijk zou worden opgezegd daar de actie van den H. Vader, om vrede te stichten in Spanje, in strijd werd geacht met artikel 24 van be doeld tractaat. In bedoeld artikel beves tigt de H. Stoel haar bereidwilligheid om zich geheel afzijdig te houden van „de tij delijke conflicten tusschen de andere sta ten". Hierdoor heeft Mussolini weer eens een keer te meer laten blijken, dat hij de strijd in Spanje niet als een burgeroorlog beschouwt, maar als een tijdelijk conflict tusschen Italië en Barcelona. Een ander feit, dat wel een zeer scherp licht werpt op de gespannen verhouding tusschen Kerk en Staat in Italië. De nieu we bepalingen omtrent de huwelijkswet geving in Italië zijn lijnrecht in strijd met artikel 34 van het Concordaat tusschen Ita lië en de H. Stoel, waarbij aan de Kerk het recht wordt toegekend om alle huwe lijken in te zegenen waartegen geen ker- kelijk-rech terlij ke bezwaren bestaan: al deze huwelijken zouden ook voor de bur gerlijke wet van kracht zijn. De Paus was voornemens om de rech ten der Kerk te verdedigen en alvo rens aan de priesters opdracht te ge ven, dat zij geen rekening behoefden te houden met de nieuwe bepaling, schreef de H. Vader eigenhandig aan Mussolini een brief, waarin Z. H. op deugdelijke gronden zijn bezwaren uit eenzette. De Nuntius bij het Qurinaal Mgr. Borgongini-Duca zou deze bood schap overbrengen. Maar Mussolini gaf voor, dat hij het te druk had en wil de den Nuntius niet ontvangen. Een tweede, zelfs een derde bezoek van den Pauselijken Nuntius hadden evenmin resultaat. Toen besloot de Paus om zich schrifte lijk tot den Koning te wenden. Enkele da gen later was er reeds antwoord, dat met de wenschen van het Opperhoofd der Kerk rekening zou worden gehouden. Sindsdien is er weer geruimen tijd voor bijgegaan. De nieuwe hu welij les wetten zijn intusschen toch van kracht geworden en ongewijzigd in het staatsblad verschenen. ACTIE DER VRIJMETSELAARS. Sinds het bezoek van Hitier aan Rome is de anti-clericale actie in Italië in hevig heid toegenomen. Weliswaar heeft het Fascisme, zoodra het aan de macht was de Vrijmetselarij ont bonden, zelfs de loge van het paleis Gius- tiani, die een bedrag van 5 millioen Lire beschikbaar had gesteld voor de befaamde marsch naar Rome. Ook de andere loge van „Piazza di Gesu" had deze tocht helpen doen slagen door levensmiddelen en auto's ter beschikking te stellen. Ofschoon ook deze organisatie ontbonden werd, is de in vloed van de leiders der Vrijmetselarij ver re van verdwenen. Ond re het Fascistisch masker oefenen zij nog een grooteren in vloed uit dan vroeger. Aan het hoofd van deze anti-katholieke campagne staat Fa- rinacci, die van klein spoorwegambtenaar tje in reusachtig snel tempo minister van staat en directeur van het dagblad ,:Regima facista" werd. Dit 'alles heeft hij te danken aan zijn re laties, die hij verkreeg door zijn lidmaat schap van de Loge Alberico Gentili. Aan de loge heeft Farinacci het te danken, dat hij zonder examen te hebben gemaakt werd ingeschreven aan de faculteit der rechts geleerdheid en zonder de gewone colleges te hebben geloopen toch het diploma ver wierf zoodat hij zijn kiel als spoorwegman kon omwiselen tegen de toga van advocaat. Dit zou zelfs voor ingewijden on verklaar- baar zijn, als men niet wist dat Broeder Groppali, tevens voorzitter was van den raad die hieromtrent de beslissing moest nemen. In Cremona voerde Farinacci een felle campagne voor de laiceering van het on derwijs en de instellingen der liefdadig heid. Dat was in de periode toen de ge- Agenda Leiden VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Ter verantwoording. Met medewerking van de redactie van „De Leidsche Courant" is het voor een priester mogelijk, om wekelijks iets te laten zien van het actie-terrein van de Vrouwelijke Jeugdbeweging hier in Lei den. De bedoeling daarvan is: belangstel ling veroveren van de katholieke meisjes en haar ouders, waarop die officieele jeugd organisatie, genaamd: „Vrouwelijke Jeugd beweging voor Katholieke Actie: „De Graal" recht heeft. Dit is te meer noodig, omdat een misvatting van dit werk die be langstelling wederrechtelijk voortdurend onmogelijk maakt. In zijn oordeel over „De Graal" laat. men zich zoo gemakkelijk lei den door geruchten uit een strijd-periode tusschen bestaande toestanden op vrouwe lijk jeugd-terrein en het jonge entree van de „Graal". Zeker, men kan zich als pries ter niet aanmatigen, om de wijze van strijd goed te praten. Maar het gaat er nu om, de bestaande toestand van heden op het gebied van vrouwelijk jeugdwerk bekend te maken. Voor vele menschen is de naam „Graal" alleen reeds een potsierlijke nacht, merrie van onbegrepen uiterlijkheden en onverstaanbare geheimzinnigheid, zoodat het algemeen oordeel over het huidige werk van de jeugdbeweging zeer sterk lijkt op het oordeel van Nathanaël uit het Evangelie, die op de uitnoodiging van Phi- lippus opmerkzaam gemaakt werd op den persoon van Jesus van Nazareth, en zeide: „Kan er uit Nazareth wel iets goeds ko men?" Dat was een stug en onrechtvaar dig vooroordeel omtrent den persoon van Christus. Iets verwerpen, voordat men het kent, is onrechtvaardig en is fnuikend voor datgene zelf, dat zich als iets goeds kan aan dienen. Wij willen hier een antwoord geven op dat vooroordeel en wel hetzelfde, dat die Philippus gaf aan dien onrechtvaardigen Nathanaël „Kom en zie!" Ja zeker, komt en ziet naar deze eenvou dige drukletters,welke u wekelijks een beeld willen geven van alles, wat de Graal wil als officieele jeugd-organisatie in ons Bisdom. En als ge dan een trouw lezer daarvan geworden zijt, oordeelt dan nog eens. Misschien, dat ge ook gaat begrij pen, dat er nog een jeugd-beweging gevon den moet worden, welke zóó haar leid sters vormt en voorlicht, om haar pupillen te maken tot sterke karakters, in dienst van haar toekomstige roeping. Dus, ouders van de katholieke meisjes: „Komt en ziet". F. L. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St Joseph. Maandag: 78.30 uur jongste groep 8.159.45 topgroep Dinsdag: 7 uur H. Mis en algemeene H. Communie Donderdag: 8.15 zang Woensdag: 46 uur Vakschool. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen. Maandag: 7.30 Vakschool Dinsdag; 89.30 middengroep Donderdag: 7.30 9 uur jongste groep Zaterdag: 2.15 3.45 mulogroep. Par. St. Petrus. Maandag: 7.30 Vakschool 78.30 jong ste groep Dinsdag: 8.309.45 midden groep Zaterdag: 2.153.45 mulogroep. meenteraden het kruis uit de school lie ten verwijderen en de Zusters uit de hos pitalen moesten verdreven worden. Dat waren de verdiensten van Farinacci op den vooravond van den dag, toen Mussolini aan de macht kwam. In het orgaan van Farinacci „Regima Fascista" worden bijna iederen dag opnieuw felle aanvallen gedaan op den H. Vader, het Vaticaan, de Kardi nalen, Bisschoppen en op de gewone geloo- vigen. En heel deze actie wordt doorge voerd onder het scheinheilig mom om de zuiverheid van het Katholicisme te red den door de politici te ontwapenen, die de leer der Kerk misbruiken om er een werk tuig in te vinden tegen het Fascisme. Dezelfde strijdmethode als in Duitsch- land dus! Ook in Italië is een vervolging tegen de Kerk ingezet. Jeugdige Fascis ten worden opgehitst tegen hun kamera den, die lid zijn van de Katholieke Actie, die mishandeld worden en wier insignes men hen ontroofd heeft. Farinacci heeft er de burgerlijke autoriteiten toe weten te brengen, om hun relaties te verbreken met de Aartsbisschoppen van Milaan en Bo- logne, Kardinaal Schuster en Nasali-Roc- ca, die het hadden durven bestaan, om de rassenleer te verooredelen. In Italië dreigt eenzelfde toestand te ont staan in de verhoudingen tusschen Kerk en Staat als in Duitschland, hetgeen door die genen, die in hun hart Vrijmetselaar zijn gebleven, niet anders dan wordt toege juicht. Voor de Kerk in Italië zijn donkere da gen aangebroken. Geen wonder, dat de H. Vader en de hoogste kerkelijke autoritei ten in Italië de ontwikkeling der dingen met groote bezorgdheid gadeslaan Par. Leonard us. R. K. Turnclub „Actief'. Zondag: 12 uur Generale repetitie voor de kleuters 2 uur voor de aspiranten en dames Woensdag: 34 uur Kleuters aan den Heerensingel Vrijdag: 6.15 7.15 aspiranten in de Ursulasteeg 7.30— 8.30 aspiranten in de Ursulasteeg Zater dag: 2.153.15 kleuters in de Ursulasteeg. NED R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Afdee- ling Leiden en Omstreken op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. 6.308.00 uur Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur (Zaal 6) Bestuursvergadering R.K. Volksbond, 8 uur, op het Kantoor. Kan toor A. K. Bouwvakarbeidersbond (Zaal 10) nam. van 7.308.30 uur. Dinsdag: Jaarvergadering R. K. Bakkersgezellen „St Hubertus", 8 uur. (Zaal 12). Tuinbouw cursus, 8 uur. (Zaal 6j Feestelijkee Jaar feestviering R. K. Metaalbond „St. Eloy" in „Den Burcht", 8 uur Woens dag: Tuinbouwcursus, 8 uur. Zaal 6). .Donderdag: Ontwikkelingsavond Werkloo- zen, 8 uur. (Zaal 6). R. K. Damclub „Ge- ztllig Samenzijn", 8 uur (Zaal 1 en 2). Vrijdag: Soc. Recollectie voor Bestuursle den der resp. Vakafdeelingen van den R. K. Volksbond in de St. Lode wij kskerk, nam. 9.15 uur. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur Bibliotheek 7—8 uur. INTERPAROCIELEE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING LEIDEN. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8159.15 uur Bi bliotheek. Beurtrooster: Zondag: Varke- visser, Krie en Overdijk; Maandag: Key, v. d. Meyde; Dinsdag: C. v. d. Meel, J. Com- pier; Donderdag: G. Bot en J. Post; Za terdag: Th. v. Dijk en P. Rijzevoart. Zendag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en 710.15 uur; verplichte bij eenkomst van 8- -459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur zitting St. Josephs Spaarkas; deze wordt waargenomen door den heer P. van Berge Henegouwen. Van 12 uur Bibliotheek. 4 uur Verloofden-conferentie voor het dis trict Leiden. 8.30 uur prijsbiljarten, hoofd prijs. Bij het sluiten van den Aanbiddings dag zullen aan de processie deelnemen: G. Bot, B. de Groot, C. v. d. Meel, C. Rozier, G v. Hoorn en W. Boogers. Maandag: is de zaal voor de leden gesloten. 8.15 uur Vergadering v. h. Genootschap „Stille Omgang". Dinsdag: Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Woensdag: 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaf- fer. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping". Donderdag: Bijeen komst voor de leden van 810.15 uur. 8.30 uur bijeenkomst schaakclub. 8.30 uur bijeenkomst tooneelclug Jong Gezel len. Vrijdag: 8.30 uur repetitie muziek gezelschap Frans Schweitser. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur 8.30 uur Kegeiclub „De Poedelaars". 8.15 uur tafeltennisclub. 8.159.15 uur: Bibliotheek. Mededeelingen: Maandag, Woensdag: 2.30 uur: Faulhaberban. Don- half zeven aan de pastorie spreekuur van den eerw. vice-praeses. Zondag 29 Ja nuari beginnen de 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Zondag 5 Februari viering van ons Vastenavondfeest. 6.30 uur gezongen H. Mis met algemee ne H. Communie in de St. Lodewijkskerk. SINT ODO-KOORKNAPEN. Maandag: half vijf Aspiranten Kwart na vijf Crescendogroep. Dinsdag: half z esSchola Cantorum Donderdag: half vijf Aspiranten Kwart na vijf Crescen dogroep Vrijdag: half zes Schola Can- toïum. Hallo boys! Deze week alles gewoon zooals je ziet. De Schola heeft binnenkort een uitvoering in Zoeterwoude. De datum 31 Januari gaat echter niet door, maar wordt nu: 14 Februari. Daarenboven heb ben we nog een uitvoering na Paschen aangenomen. De andere groepen werken stevig om ook zoover te komen, dat ze eens een uitvoering kunnen meemaken buiten onze Oudersavonden. Vei'der: Zondag na de Hoogmis kunnen de drie prijswinnaars van onze puzzle hun prijzen komen halen aan -de Pastorie. Neem een vrachtwagen mee hoor! Boys! Houdt je taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. INTERPAR. ST. FRANCISCUS- LIEFDEWERK Zondag: 9 uur, Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt en recreatie; 6 uur, Lof waarna recreatie; 7.30 uur Ge zellen. Maandag: 6.30 uur, Franciscusvrien- den I; 8.15 uur, Gezellen; 8 uur Franciscus- ridders I en III. Dinsdag: 6.30 uur, Sloyd I en II; 7 uur, Zaagclub I; 8 uur, Tooneel club. Woensdag: 6.45 uur, Franciscusvrien- den II; 8.15 uur, Franciscusridders II Gezellen. Donderdag: 8 uur, Voetbalclub. Vrijdag: 6.45 uur, Sloyd IH en IV; 7.30 uur, Zaagclub II; 8.15 uur, Gezellen. Zaterdag: 35 uur, Teekenles; 8 uur, Franciscusrid ders rv. HARMONIE ST. "REGORIUS. Woensdagavond 8.30 uur repetitie van de R. K. Harm. Sint Gregorius, Pieterskerk- gracht no. 9. Nieuwe leden kunnen zich op dien avond daar aanmelden. KRUISVAART Cohort „St. Pancras" Burcht: Anna Paulownastraat. Maandag: 7. uur, Gedialogeerde H. Mis; 8 uur, LodewijkbanBan I. Dinsdag: 8 uur, Don BoscobanTarcisiusban. Woensdag: 8 uur, Canisiusban—Ban III. Donderdag: 8 uur, AloysiusbanWilliam Doyleban. Vrijdag: 8 uur, ServatiusbanBan II. Zaterdag: 67 uur, Fonds Bank Con tributie. Kruisvaarders! Deze maand zijn we be gonnen precies te noteeren, wie zonder reden niet naar de Ged. H. Mis kwamen. Dat zijn er nogal enkelen! Voor die jon gens treedt onze indertijd gemaakte af spraak in werking. Je weet zeker nog wel hoe die afspraak luidde? Maar iedere Kruisvaarder zorgt natuurlijk, dat die maatregel op hem niet hoeft toegepast te worden?!' Goed zoo!! Dus a.s. Maandag mankeert er niemand op 't appél? We wachten af! Tot Maandagochtend zeven uur. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 4.00 uur, Missieclub „Pater Da- miaan". Dinsdag: 6.00 uur, Sleutelxoor; 8.00 uur, St. Stepnanusban; 8.00 uur, Kard. van Faulhaberban. Woensdag: 7.30 uur, Adspirantenban II; 8.30 uur, St. Francisc is- ban. Donderdag: 8.00 uur, Trommelen. Vrijdag: 6.00 uur, Sleutelkoor; 8.00 uur, Jonge Wachtbladen halen en afrekenen. Zaterdag: 7.00 uur, K.J.C.-Mis; 5.00 uur, Zwaarddansclub; 7.00 uur, Lodewijkban. Cohort „Aetsrnus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 7.30 uur H. Mis, waaronder Al gemeene H. Communie voor Welpen, Ver kenners, Voortrekkers, Kruistoc'nters en Maria Congreganisten. Na de H. Mis ontbijt voor de Willibrordus en Bonifatiusban 4.30 uur Bijeenkomst van alle Kruistoch- ters in uniform en van de ouders der aspi ranten. Ingang alleen Mare 6 uur Lof, waaronder installatie der Kruistochters van de Willibrordus en Bonifatiusban. Maandag: 7.30 uur Postzegelclub Missiaclub Dinsdag: 7.30 uur Franciscus Tarcisius ban. Woensdag: 6 uur Willibrordus en Bonifaciusban 7.30 Antonius Arnoldus en Servatius ban Donderdag: 7.30 uur Martinus en Paschalisban. Vrijdag: 7 uur Trommelen en Hoornblazen. OEGSTGEEST Cohort St. Bernardus. Burcht: R.-K. School. Maandag: Maria-Congregatie. Om 7.45 uur Volksdansen voor de jongste groep. Dinsdag: 6.45 uur: Wil- librordusban. 8 uu: Ignatiusban. Woensdag: 2.30 uur:Faulhaberban. Don derdag: 7 uur: Tarcisiusban. Vrijdag: 7.30 uur: handenarbeid. Zaterdag: 4.30 uur blokfluiten. We hebben nog veel te doen, dus kom op tijd. Pr HET EERSTE REGIMENT. De beroemde Engelsche veldheer Wel lington bevond zich in oorlogstijd met zijn troepen voor de Spaansche stad San Se bastian. Hier moest een sterke, vijande lijke batterij worden bestormd en daartoe werd een der Schotsche regimenten aan gewezen. De aanvoerder daarvan werd bij Wellington ontboden en deze probeerde de pil te vergulden, doordat hij vleiend op merkte: „Uw Schotsch regiment, kapitein, be hoort tot de éérste.regimenten der wereld!" „Inderdaad, generaal!" merkte de Schot di oogjes op „en naar alle waar:chijn- lijkheid zal het óók het eerste naar de ar.dere wereld wezen!" OP REIS.... Een machtige koning verzocht de hand een er prinses, welke hem echter op de proef wilde stellen. „Vóór ik Uwe Majesteit mijn hand schenk", zeide ze, „moet ge eerst drie za ken voor mij gaan opzoeken: Ten'eerste 'n dwaasheid zóó groot, dat Waar wegens plaatsgebrek de pagina voor de jeugd moet blijven liggen, geven wij al leen het verjaringen-lijstje. Er zijn er al enkelen bij die in het octaaf van het feest zijn. Wie zifnfarig? Van 20 tot en met 26 Januari. Op 20 Januari: Hannie Meiman, Wasstraat 3. Janneman Steenbergen, Mauritsstraat 71. Nico v. d. Krogt, Verl. Dorpsstr. 195a, War mond. Jeanne v. Schaik, Staalw.str. 7. Theo Reekers, Breestraat 87. Rietje v. d. Bosch, Meerlaan 1. Stompwijk. Annie v. Well, Leeuwerikstraal 35. Ant. Borst, Dorpsstr., Hoogmade. Rachel Harteveld, Caeciliastraat 69. Jan Goddijn, Haarlemmerstraat 105a. Frans de Boer, waar? Op 21 Januari: Gretha Kuyf B 108 Noorden. Joh. v. d. Meer, B 130, Roelofarendsveen. Piët Schrama, Rijndijk 60, Voorschoten. Truus Uljée, v. Hoogendorpsstraat 13. Chris v. Schie, Warmond a/d Zijl D 20. Annie Goddijn, Gasstraat 21. Ria Kaptein, Julianaweg 51, Noordw. a. Z. Lena Broekhof, Zuidh. R'Veen. Op 22 Januari: Kees Verhagen, Stompw. weg 72, Leidschen- dam. Jac. Pley, v. d. Waalstraat 17. Annie de Gunst, Galgewater 11a. Catrientje van Kempen, Garenmarkt 30. Cornelia v. Warmerdam, de Zilk 78 E. Lida v. Leeuwen, 3 Octoberstr. 35 A. Op 23 Januari: Henk Wolters, St. Jacobsgest. Veroni van Elzen, Knipl., Voorschoten. Hubert Dirksen, Plantsoen 51. Nico v. d. Meer, E 163, Z.Woude. Jan Kelder, Noordeinde 2, Zevenhoven, Op 24 Januari: Corrie Verschoor, Alex.str. 35. Ada v. d. Berg, Kemperstraat 5. 'Marietje Verhagen, Stompw.weg 72, Stomp wijk. Tony Koks, Dorpsstr. 314 B, Warmond. Corrie v. Dam, Zijldijk 23, Leiderdorp Op 25 Januari: Marietje Bolting, Berkheistr. 1, Wassenaar. Alex Friesema, Levendaal 26 A. Riek Duindam, Groenend. A 6, H'Woude. Marie Heemskerk, Heerenweg, Lisse. Willem v. d. Veer, Rijndijkstraat 28. Lena Loomans, D 244, H'Woude. Kees v. Velzen, Hoogewoerd 128a. Jacob Frisekoop, Prinselaan, Alphen. Cootje van Wouw, Hooge Morschweg 1. Op 26 Januari: Keesje Trossel, Hoogewoerd 109. Annie Kroon, Langegracht 184. Truus v. Deuzen, Havenstr. 32, N'Hout. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam in deze lijst voor schoolgaande kinderen wil opgenomen zien of bij het verlaten der school hiervan wil afgevoerd worden, schrijve me mins tens 14 dag-n vóór den verjaardag. Zoo ook bij verandering van woonplaats, straat of huisnummer. Oom W i m. rog geen enkel mensch haar begaan heeft. Ten tweede een vooroordeel, dat door re deneering zou zijn te overwinnen. Ten derde een lasterpraatje zóó schaam teloos, dat géén tong het heeft verder dur ven te vertellen. De koning liet alvast aanstalten maken tot de huwelijksplechtigheden en ging op zoek om in zijn land de oplossing te vin den.... Het is al duizend jaar geleden, maar hij is nog niet weerom! Wij weten dat De Leidsche Courant" In zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is. dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstaudigheden zich voordoen, dat men dezen hutsvriend hoe ongaarn- ook. moet missen Wij bedoelen het geval, dat een dei volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaariijk ts, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vortgen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's. die in een ziekenhuis (niet sanato rium) vror-rirm ver-'^p^d <3aa een e- nolaai van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dieneo de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik wülen maken, ons schriftelijk op te geven den naam van oen patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de 7<~"j1 of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kanfoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE N.V. De Leidsche Courant

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 16