OVERSTROOMING BIJ MEPPELt Het geluk ligt in de sneeuw Na het ijs het water. Tengevolge van de ingevallen dooi is het water zoo sterk gestegen, dat de polder Oosterboer bij Meppel in een meer herschapen is Op weg naar Rome brachten Chamberlain en Halifax een kort bezoek aan hun collega's te Parijs. De Engelsche staats lieden in gezelschap van Daladier en Bonnet De „Hungaria Club 1929* te Amsterdam heeft aan H. M. de Koningin een symbolische pastelteekening aangeboden, ver vaardigd door den Hongaarschen kunstschilder Gyorgy von Ruzicksay Chamberlain en Halifax in confe rentie met Daladier en Bonnet te Parijs De vereeniging van beeldende kunstenaars .De Brug* zal Zaterdag as in het Stedelijk Museum te Amsterdam haar iaarlijksche tentoonstelling openen. Het inrichten der expositie In de gewelven van het Stedelijk Museum te Amsterdam is Woensdagavond de .Dickens markt" in tegenwoordigheid van den commissaris der Koningin, mr dr A baron Röell. officieel geopend De reis van Chamberlain en Halifax naar Rome. Op het station te Genua werden de Engelsche staatslieden door de Italiaansche autoriteiten be groet FEUILLETON Een Wintersportroman van PETEE KEAYENBÜHL. Lda&tel«j (Nadruk verboden). 13) Dan herstelt Die ter zich en snel steeks hy de pijp in zijn zak. Neemt u mij niet kwalijk, alstublieft...., mompelt hy. Wat is er aan de hand? Mag ik je steunen, Grace? Nee Dieter, dat mag je niet. Marsch, naar bed in Kaiserhof! Ik vind den weg naar huis alleen wel Doch daartegen meent Dieter zich ener giek te moeten verzetten. Hij kan niet toestaan, dat ze alleen door de dikke sneeuw naar het Grand Hotel in Antonswil strompelt, neen dat moet ze hem als een kleine boetedoening voor zijn onhan digheid veroorlooven. En Dieter gaat vooruit, terwijl hij om standig den weg voor haar vrij maakt en de sneeuw flink aanstampt; Grace lacht stilletjes voor zich heen en bemerkt zeer wel, dat Dieter haar in gedachten op zyn rug draagt Zoo nu en dan, bij een of andere on- beteekenende oneffenheid neemt Dieter haar hand en hy drukt die zoo krachtig, dat ook een mindei gevoelige natuur dan I Grace alleen daaruit reeds -ou hebben be- j grepen, dat er hem alles aan gelegen is om het weer goed te maken.... Op nog slechts drie minuten afstand van het Grand Hotel maakt zy halt en ver zoekt zij Dieter om te keeren. Thans helpt geen tegenspraak en als Dieter toch blijft aandringen, zegt ze hem onomwonden, dat ze er niets voor voelt het onderwerp te worden van hotelpVaatjes en dat het hem, Dieter, zeker ook geen goed zal doen, als voortaan overal wordt rond gebazuind, dat de nieuwe skileeraar argelooze passanten run down tégen den grond rent. Er blijft Dieter ten slotte niet anders over dan te gehoorzamen. Hij biedt nog maals zijn welgemeende excuses aan en vraagt verlof later nog eens naar haai toestand te mogen informeeren. Grace voelt, dat zij zich tegen deze jeug dige vastberadenheid behoort te verzetten maar ze weet, dat het toch niet zal helpen. Wel, u moet doen, wat u niet laten kunt.... zegt ze met een lichte zucht. Hel ontgaat Dieter niet, dat zij hem met haar gxijze oogen scherp opneemt Onderweg bemerkt by de roode bloed vlek op zijn zakdoek en met de verliefd heid van een schooljongen denkt hy: dat kan niemand mij afnemen. Grace daarentegen zou zich reeds dank baar gestemd voelen, als iemand haar van de, door Dieter's pijp veroorzaakte pijn in haar heup verloste.... Maar als ze door de onpractische draaideur van het Grand Hotel de veel te warme hall betreedt, gaat haar toch onwillekeurig deze gedachte door hel hoofd: de winter in de bergen is werke lijk mooi, maar wat de mensch zoekt, wat de v r r u w zoekt, is altyd meer dan lou ter een stuk natuur, 't Gaat steeds weer om den mensch, een bepaalden mensch.... of eigenlijk om dien eenen mensch, die voore den ander is voorbestemd Een partij schaak met mr. Arlen. De tweede les voor de skibabies begint dezen middag inderdaad precies op tijd Sommigen mopperen weliswaar iets ovei een dwaze discipline, welke geen reke ning hoüdt met het feit, dat zij voor hun genoegen uit zyn, maar dat zijn degenen, die anders toch ook bij de derde of vier de les zouden.zijn uitgevallen. Dietei kent dat en hy stoort er zich niet aan. De an deren echter weten van verbazing niet, hoe zij het hebben:- die Prausnitz is van daag een heel ander mensch dan giste ren Volkomen beheerscht, rustig en met liefde voor zijn werk brengt Dieter zijn les ten einde. Hij weet elkeen van zijn goede zijde aan te pakken en is velen met zeldzame courtoisie behulpzaam; hij wekt enthousiasme en voldoening over de ge ringste prestatie en slechts weinigen zijn er, wien de eenvoudige oefening aan het eind van de les niet gelukt is niemand aie bemerkt, dat Dieter tien minuten te vroeg uitscheidt om dan plotseling te ver dwijnen..*. Hij heeft iets in het hoofd, dat hem naar Antonswil drijft. Hij wil een brief schrij ven. Het zou weliswaar veel eenvoudiger zijn van de telefoon gebruik te maken, maar Dieter heeft er eenig bezwaar te gen om de stem. die hij zoekt langs den ruchteren draad ~te-vernemen, zonder de gene, met wie hij ^spreekt te zien. In Antonswil is een aardige lunchroom met als eenige inconveniënt, dat zij veel te k.ein is voor het groote aantal bezoe kers. Dieter neemt de gezellig-dikke eige naresse terzijde en krijgt een plaatsje op de sofa in haar woonkamer toegewezen. Hij weet precies, wat hij schrijven wil. tenminste hij wist het. maar nu hij het vragend-blanke papier voor zich heeft, laat zijn geheugen hem plotseling in den steek. Hij peinst en piekert, naar de iuiste woor den, de eenig juiste bewoordingen willen hem niet te binnen schieten. Zij zoemen in zijn oor en zweven voor zijn geestes oog als speelsche libellen, maar als hy ze grijpt en ze op papier leest, is hun glans wegBovendien bevalt zijn schrift hem niet en hij moet erkennen, dat hij daar eigenlijk nooit genoeg aandacht aan heefl geschonken dat moet voortaan anders worden Ten einde raad besluit Dieter alle keu rige volzinnen achterwege te laten en grim mig nuchter komt hij ten slotte tot het vol ger-de simpele epistel: Hpe gaat het er mee Grace? Ik zit in de lunchroom van Hauck en hoop, dat je het mij door een paar regels wilt laten we ten. Je Dieter. Een jongen brengt het briefje naar het Grand Hotel. Dieter bestelt nog een twee de kop koffie en wacht. Hij heeft van kinsbeen af altijd op iets groots gewacht en dat hij zich daarin steeds met een ze ker genoegen heeft getraind, bewijst wel dat hij tot de positieve karakters behoort Er wordt geklopt en mevrouw Hauck treedt binnen. U hebt er toch niets tegen meneer, als ik u.... Natuurlyk niet, valt Dieter'haar in de rede, terwyl hy den nieuwen bezoeker beleefd groet. Het is een eerbiedwaardige oude heer met een markanten kop, bijna spierwit haar en breede, forsche schou ders Misschien hebt u wel een schaakspel voor me, mevrouw Hauck? Daarmee zal ik meneer hier het minst storen.... U stoort mij in het geheel niet. Ik be hoor ook, maar tot de bezoekers en ik ben al dankbaar, dat ik niet daarbuiten in het gedrang behoef te zitten, antwoordde Die tei. De nieuw aangekomene, in wiens ac cent hij onmiddellijk den vreemreling her kent, imponeert hem op een of andere manier en wien dat bij Dieter gelukt, die moet inderdaad iets beteekenen. Maar waarom voelt hij zich zoo tot deze onbe kende aangetrokken? Dieter zal het spoe dig ervaren. Als u met een middelmatigen speler geholpen bent....? De waardige oude heer is weliswaar pro bleem specialist, maar op dit moment ver heugt het hem oprecht in Dieter een part ner in het koninklijke spel Te vinden. Wel dra zyn beiden in een feilen strijd gewik keld. Dieter bewondert in stilte de buitenge woon ridderlijke speelwijze van zijn te genstander, wien net kennelijk minder om winst te doen is. En dit laatste is weer zoo geheel in overeenstemming met Dieter's persoonlijke opvattingen, dat hij zich zoo veel mogelijk op remise toelegt. Het is zijn beurt en twijfelend overlegt hije of het misschien het beste is zyn dame op te of feren, als plotseling de deur wordt geopend en Grace binnentreedt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5