LEEUWIN SPORT Wilt U Iets weten? RECHTZAKEN Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand Slechts 14 dagen Op ruiming I DONDERDAG 12 JANUARI 1939 DE LEDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MANNENZANGVER. „KUNST NA ARBEID". Concert ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan. Bovengenoemd koor geeft met medewer king van Cantabile (Delft) op 19 dezer een concert in de Stadsgehoorzaal. Wederom is aan de samenstelling van het programma de uiterste zorg besteed. Uitgevoerd worden werken van Pagelli, Purcell, O. de Lasso en B. Zweers, terwijl Brahms „Altrhapsodie" en Mozart's „Lau- date Dominum" met symphonie-orkest worden uitgevoerd, met als soliste mevr. Julie de Steurs. Dit program waarborgt de bezoekers een avond van kunstzinnig genot. Men zie de advertentie. In verband met de verduistering dien avond wordt vermeld, dat na half negen niemand meer wordt toegelaten en dat het concert eindigt na de verduistering. In de pauze zal er gelegenheid zijn het bestuur te complimenteeren. MILITARIA Heden is bij het 6e Reg. Veld-Artillerie voor 10 dagen onder de wapenen gekomen de reserve kapitein J. Broekhuisen. De res. Ie luitenant G. G. de Wilde, van het 6e Reg. Veld-Artillerie, komt van 19 Januari tot 11 Februari a.s. bij genoemd Regiment onder de wapenen. De res. Ie luitenant M. Plausier der Militaire Administratie van het 6e Reg. Veld-Artillerie komt voor het volgen van een gecomprimeerde cursus van 2328 Ja nuari a.s. bij de B.D.O.A. te Middelburg on der de wapenen. Van 211 Febr. a.s. komen de volgende res. officieren bij het 6e Reg. Veld-Artille rie 'onder de wapenen: res. kapitei.i Strik en de res. Ie luitenants: Cremers, Weyl, Gelderman, van Loo, Burgers, van de Broek d' Obrenan, Moonen en Ledeboer. De res. Ie luitenant B. Schipper van het 6e Reg. Veld-Artillerie komt 1 Maart 1939 bij het 9e Reg. Artillerie onder de wa penen voor opleiding beroepsofficier. Tooneel FRITZ HIRSCH OPERETTE. Er war einmal ein Walzer". Er was eens een echte Wiener Walzer en dat was in het jaar 1825 in het oude Wee- nen, dat niet meer terugkeert. Daar „im schonen alten Wien" leerde de jonge baron von Liebenau bij een Weensche wals een meisje kennen en hij wachtte op haar. Maar zij kwam niet en trouwde met een ander. Aldus is het voorspel van deze operette. Dertig jaren later. De baron is een vrou wenhater geworden, een fabrikant, die geen vrouwelijk personeel in zijn dienst duldt. Maar bij een „autokratischen Prin cipal" past „diplomatisch Personal" en dank zij de diplomatieke kwaliteiten van bet personeel wordt er toch een vrouwe- liike kracht aangesteld. Daarmede is na tuurlijk, om zoo te zeggen, het paard van Troje binnengehaald, en met de vrouwen haters-eigenschappen van den baron is het nu spoedig gedaan. Zij smelten als sneeuw voor de zonnestraaltjes uit de oogen van Franzl, zooals de nieuwe em ployee heet. Maar zooals Max de knecht (Fritz Hirsch) in zijn filosofische beschou wing over de betrekkingen tusschen dit leven en een bezemsteel opmerkt als men het geluk van de deur wegveegt, komt het nooit meer terug. Het meisje neemt den ouden brombeer niet en valt een jon gen schilder om de hals. Het zou echter geen operette zijn, als er niet de een of zou eindigen voor den baron. Het zou ook geen ojerette zijn, als er niet de een of andere geweldige „toevalligheid" bij kwam. De moeder van het aanminnige meisje blijkt n.l. in de laatste acte de jeugd liefde van den baron te zijn. Zij is inmid dels weduwe geworden en wat staat nu een wederopbloei van de oude liefde in Kehr', kehr', Besenstiel! f Das ganze Leben heisst nicht vioL aan schommelingen onderhevig zijn. Voorts Egon Karter, als de verliefde schilder en Grethl Tüchler als het meisje, dat een omkeer bracht in de fabriek van den baron Walter Triebei, Leo Reicher enz. enz. Er zijn twee nieuwe krachten aan het gezelschap toegevoegd en wel de jeugdige soubrette Ruth Rhoden en de jonge ko miek Kurt Münzer, beiden verbonden ge weest aan het Stadttheater te Praag. Zij v/aren vooral vermakelijk in de parodie op de opera's. Aan het slot verschenen de koppen der rnedespelenden in waaiervorm en zij spra ken ieder hun Nieuwjaarswensen uit. Ook de dirigent van het orkest, Hans Lichten- stein, die rijkelijk met applaus werd be dacht. Het was een gezellige avond. De afd. Leiden van de Ned. Reisvereeni- ging hield gisteravond in de bovenzalen van „In den Vergulden Turk" een propaganda filmavond, welke zich in een flink bezoek mocht verheugen. De heer J. v. d. Horst heette de aanwe zigen welkom, memoreerdt verschillende data's voor volgende bijeenkomsten en zeide, dat de Amateur Filmclub uit Gronin gen eenige films ter beschikking had ge steld van de afd. wplke hierna vertoond werden doqr den heer Joh. Geijtenbeek. Eerst wordt een tochtje door Nederland gemaakt met bezoek aan de bollenvelden, Giethoorn, Berl um, Ameland, den Afsluit dijk en tal van andere plaatsen. Daarna volgde een bezoek aan Keulen en Vorarl- berg en vervolgens werden de films ge- drraid van een bezoek aan het Berner Oberland en de Generales naar St. Moritz (1937) en Roir.e—NapelsCapri (1938). De aanwezigen uitten aan het slot van den avond door een hartelijk applaus hun dank voor het genotene. AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO Gatsonides te Athene. De equipe Gatsonides en Barendregt met Ford is vandaag te Athene aangekomen. Tot nu toe is het alleen nog maar aan dit team gelukt de startplaats over land te be reiken. Men mag evenwel aannemen, dat de equipe Cornelius-Buyze met D.K.W. in den loop van vandag of uiterlijk morgen, de Grieksche hoofdstad zal bereiken. Verscheidene Fransche, Engelsche en Italiaansche teams bevinden zich reeds te Athene, doch zij allen hadden den zeeweg gekozen. De route Sofia-Saloniki-Athene over een kleine 1.000 kilometer bleek, in vergelijking met Hongarije en vooral Joego-Slavië, naar omstandigheden normaal te berijden te zijn. De passen waren evenwel slecht, be sneeuwd en glad. Bemanning en wagen zijn in goeden we stand te Atnene aangekomen, waar men nog enkele dagen kan uitrusten voor de rit aanvangt. En natuurlijk wordt de auto aan een nauwkeurig onderzoek onderwor pen, hetgeen na een dergelijke uitermaffe zware reis absoluut noodig is. Vraag: inzake het recht, geloste bol len weer terug te nemen, indien de tegen partij niet voldoet aan de afspraak van directe betaling. A n t'w oord: Zonder in juridische spitsvondigheden te vervallen is het ant woord: onmiddellijk de bollen weer in laden! Vraag: inzake een in bewaring gege ven ameublement, waarvoor niet meer betaald wordt. Antwoord: U hebt het recht, het ameublement niet eerder af te geven, voordat het bewaarloon is voldaan. Als het ameublement u niet in den weg staat, lijkt ons dat de aangewezen weg in uw geval. Vraag: inzake het in voorraad hebben van sterken drank. Antwoord: Een houder van een ver lof tot het verkoopen van zwakke alcoho lische dranken mag (niet in den winkel!) voor privé gebruik sterken drank in voor raad, hebben. Hoeveel dat zijn mag, hangt af van de grootte en den aard van het ge zin. Wanneer men niet aannemelijk kan maken, dat de voorraad voor privé ge- oruik bestemd is, wordt aangenomen, dat men de voorraad voor clandestienen ver koop gebruikt en dat is strafbaar. De Drankwet noemt geen bepaalde hoeveel- neid. Een particulier mag zooveel drank in voorraad hebben als hy wil. Hij mag met zijn voorraad evenwel geen handel drijven. Heeft een particulier abnormaal veel drank in huis (de hoeveelheid is niet precies aan te gc,-en) dan wordt ontdui king van de Drankwet vermoed. Boltenlandsche Berichten VERKEERSSTORINGEN DOOR SNEEUW IN POLEN. Tengevolge van den zwaren sneeuwval in Polen is het verkeer op verscheidene plaatsen ernstig gestoord. Tusschen Stryj en Skole in Oost-Galicië is de spoorlijn bedekt met een twee meter dikken sneeuw laag, zoodat tot nader order het spoorver keer stopgezet moest worden. HAAGSCHE RECHTBANK DE TREINBOTSING TE LEID SCHEND AM Leerling machinist staat terecht Hedenmiddag moest voor de Haagsche rechtbank terecht staan de 29-jarige leer ling-machinist H. P. W. uit den Haag aan wiens schuld het te wijten is geweest, dat er op 12 Augustus van het vorig jaar een tamelijk ernstige treinbotsing heeft plaats gehad te Leidschendam. Verdachte was bestuurder van een trein van den dienst ScheveningenDen Haag H. S. naar Rotterdam (Hofplein) en is toen door een onveilig signaal gereden met als gevolg, dat hy tegen een stilstaanden trein was opgebotst, die deels staand op de krui sing, alwaar de trein, door verdachte be stuurd, gebruik van moest maken. De stilstaande trein stond op ongeveer 150 M. door het onveilig signaal en werd door de botsing beschadigd. Het getuigen verhoor stokte doordat een getuige wegens ziekte niet gehoord kon worden, zoodat deze zaak werd uitgesteld tot 26 Januari 's middags. ADVOCAAT STAAT TERECHT WEGENS VERDUISTERING VAN FAILLISSE- MENTSGELDEN. Anderhalf jaar gevangenisstraf gevorderd. De 54-jarige mr. H. van W., advocaat en procureur te 's Gravenhage, thans gede tineerd, moest zich heden wegens verduis teren van faillissements-gelden, welke hij als curator onder zich had, voor de Haag sche rechtbank verantwoorden. Het betrof hier een bedrag van onge veer 30.000, plus 5000.welke hij van 2ijn compagnon ondër zich had en welke hij zich eveneens heeft toegeëigend. Als eerste getuige werd hedenochtend gehoord, mr. E. Belinfante, die tot curator in het faillissement van verdachte is be noemd. Deze verklaarde, dat hy de kas van verdachte geheel leeg had aangetrof fen, terwijl er een bedrag van 17.500. behoorde aanwezig te zyn van een nala tenschap, in welker faillissement verdach te curator was. In een ander faillissement was mr. H. F. J. P. Kunkeler verdachte als curator op gevolgd. In dit faillissement, aldus ver klaarde mr. Kunkeler als getuige, ontbrak een bedrag van 1300.—. Ten slotte werd verdachte's compagnon gehoord. Deze verklaarde, dat in het fail lissement van een onderlinge waarborg maatschappij een bedrag van ruim 11.000 verdwenen is, terwijl ook 5000.— van den compagnon persoonlijk, welke ver dachte onder zich had, denzelfden weg als de overige gelden zyn gegaan. Verdachte, die ter terechtzitting weinig zeide en steeds strak voor zich uit bleef staren, gaf door een enkel hoofdknikken toe, toen de president hem vroeg, of hij de ten laste gelegde feiten gepleegd had. Speculaties en beheers- moeilijkheden. De officier van justitie, mr. N. S. Hoek stra, zeide in zyn requisitoir, dat over ver dachte een uitvoerig reclasseeringsrapport is uitgebracht, volgens hetwelk verdachte blijkbaar tot zijn daden is gekomen, door dat hij in moeilijkheden is geraakt bij het beheer van- onroerend goed. Dit had ech ter nooit mogen leiden tot de gepleegde vergrijpen. Bovendien heeft verdachte veel gespeculeerd en daarbij veel geld verloren. Hij had grootsche plannen, richtte maat schappijen op, doch dit kostte hem veel meer geld, dan het opleverde. Spreker achtte het feit bijzonder ernstig, vooral omdat verdachte blijkbaar niet ten volle berouw toont. Zyn echtgenoote en zyn collega's, aldus was verdachte's ge- dachtengang, hadden hem op het verkeerde van zijn handelingen opmerkzaam moeten maken. Dit is een afwenteling van verant woordelijkheid. Voor een gedeeltelijk voor waardelijke straf, waartoe het reclassee ringsrapport wel genegen is, achtte mr. Hoekstra het gepleegde vergrijp te ernstig. Hij vorderde een gevangenisstraf van an derhalf jaar. Mr. J. F. A. van der Heyden, de verde diging voerend, hield een uitvoerig plei dooi, waarin hy verdachte's geheele levens loop schetste en de oorzaken aangaf, hoe deze, een vermogend man, tot zijn daden is gekomen. Zijn fout was, dat hy zich met zaken inliet, waarvan hij geen verstand had. Hij leefde royaal en had geen notie van geld. Goedhartigheid en wanbeheer kenmerkten zyn financieel beleid. Al zijn eigen geld verloor hij daarbij en het geld, dat hij voor anderen onder zich had, werd daarbij meegesleept. Verdachte heeft ech ter veel goeds gedaan in zyn leven. In ver band hiermee las pleiter een brief van een dankbaren pro deo-cliënt voor. Toen hij in moeilijkheden kwam, hebben zijn rela ties en familieleden hem in den steek gela ten. Er nog op wijzend, dat door verdachte's handelingen niemand ernstig is benadeeld, drong pleiter met klem op een gedeelte lijk voorwaardelijke straf aan. Uitspraak 26 Januari Binnenland BOTERPRIJS KOPENHAGEN. De officieele Deensche boternoteering is heden vastgesteld op 260 kronen of 100 ct. per k.g. GROOTE PARTIJ SIGAREN GESTOLEN. In den afgeloopen nacht Is uit de sigaren fabriek „Denova", gevestigd aan den Ka- naalweg te Utrecht een groote partij sigaren ontvreemd ter waarde van ruim duizend gulden. De daders, vermoedelijk zijn het er ver- scheidenen, hebben zich toegang tot de fa briek verschaft door het uitsnijden van een ruit aan den zijkant, welke grenst aan een boomgaard, gelegen tusschen de Byron- straat en den Kanaalweg. Ontvreemd zyn o.a. de volgende merken tegen de prijzen van 4, 5, 6, 8 en 10 cent: Twentsche Bank, Carnegie Unie, Carnegie, Gloria Carnegie. De niogelijkheid bestaat, dat deze partij sigaren bij particulieren of sigarenwinke liers tegen lageren prijs zullen worden aangeboden. Buitenland DE ONDERHANDELINGEN VAN RUBLEE MET SCHACHT. LONDEN, 12 Januari (A.N.P.). De Times meldt uit Berlijn: De eerste van een reeks besprekingen tusschen dr. Schacht, den president van de rijksbank, en den heer Rublee, den leider van het te Londen gevestigde bureau van de conferentie van Evian is Woensdag ochtend te Berlijn gehouden. Des middags heef. dr. Schacht over de te berde gebrachte punten met zijn regee ring overleg gepleegd. Hoewel geen officieele mededeeling is ge daan over de bijeenkomst, afgezien van een korte verklaring van Rublee, wordt ver nomen, dat een aantal bepaalde vragen waren gesteld aan dr. Schacht, met het doel na te gaan of er eenig vooruitzicht was op de onderhandelingen, welke zouden kun nen leiden tot een uitvoerbaar plan, dat aanvaardbaar kan zijn voor vreemde lan den en derhalve tot hoever de Duitsche re geering bereid zou zijn te gaan ter vervul ling van haar zoo dikwijls tot uitdrukking gebrachten wensch de Joden kwijt te raken. Het vraagstuk der jonge Joden. Het verluidt, dat Rublee bijv. heeft ge vraagd of dr. Schacht zyn vorstel, dat jonge Joden in staat zouden worden gesteld in de volgende drie jaren uit Duitschland te emigreeren in concreten vorm kon gieten. Hoeveel jonge loontrekkende Joden zou den op grond van dit plan emigreeren en in welke groepen zouden zij worden ver deeld? Bovendien, veronderstellende, dat in het buitenland een leening zou worden uitge geven ter vergemakkelijking van de Jood- sche emigratie en door andere landen ex portfaciliteiten zouden worden toegestaan opdat Duitschland een nuttig gebruik van de leening zou kunnen maken, welke faci liteiten zouden dan precies worden ge vraagd? Indien een land er bijvoorbeeld in zou toestemmen een bepaald aantal Joden op te nemen en een bepaald bedrag aan geld voor de leening zou bijdragen, welke con cessies aan den Duitschen exporthandel zouden dan van dat land geëischt worden, opdat de beleggers in dat land een terug betaling van hun kapitaal zouden zien? De derde aan dr. Schacht gestelde vraag was, naar verluidt, welke voor andere na ties bevredigende waarborg de Duitsche regeering zou geven dat eenig plan, dat aan vaard wordt, harerzijds eerlijk zou worden uitgevoerd en dat geen verdere vervolging van den Joden in Duitschland zou plaats vinden in den tijd, dat het plan van kracht is. Bovendien, hoe zouden de Joden die in Duitschland blijven, worden behandeld en kunnen leven? Op deze vragen heeft dr Schacht, volgens de Times, geen direct antwoord kunnen geven. Het verluidt, dat hij vandaag over leg pleegt met veldmaarschalk Goering en andere leden der regeering en dat hij mor gen zyn plan in een meer definitie ven vorm kan voorleggen. PRINS WALDEMAR STERVENDE KOPENHAGEN .12 Januari (A.N.P.) Gemeld wordt, dat prins Waldemar die lijdende is aan bronchitis, stervende is. DE HITTE IN AUSTRALIë IETS AFGENOMEN. MELBOURNE, 12 Januari (A.NT.) Het is iets koeler. De boschbranden in Vic toria nemen eenigszins af, doch er wordt grooter hitte voorspeld. De schade aan hout wordt geschat op 1 millioen pond; het ver lies aan eigendommen op 150.000 pond. LEIDEN, 11 Jan. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 3.205.50, savoyekool 3.105.50, groenekool 2.90, boerenkool 3—10, rapen 1.80, prei 2.004.70, kro ten 1.404.30, kroten, gekookt f 47, uien 1.106.40, peen 1.507.20, sprui ten 2—21 Nero 4.90—12.80, wiüoof 9 23, per -00 stuks: knolselderie f 1.00 6.50, per 100 bos: pieterselie f 1127, sel derie 10.60.. GOUDA, 12 Jan. Vee. Aangevoerd in to taal 770 stuks, waarvan 37 slacht varkens: vette van 2324.5 cent per pond, levend met 2 pet korting; 339 magere varkens 25—32, 327 biggen f 7—11, Geldersche biggen f 1114, 2 runderen 180200, 60 nuchtere kalveren 510. 1 graskalf, 4 bokken of geiten 26. Handel matig. "LEIDEN. Geboren: Gerrit, z. v. H. J. Tuinhof de Moed en H. v. Strater Willem Lau rens, z. v. L. Gijsman en M. C. Warners Pieter, z. v. C. Markus en K. v. Hars kamp Petrus, z. v. J. Prins en C. M. Poppen Martina, d. v. H. N. Smit en M. v. Eijgen Jansje Agnes, d. v. P. A. Hanselaar en A. G. Voigt Johanna, d. v. J. Korsuize en H. C. v. d. Luit Gerard, z. v. G. H. Huiskens en C. H. Kas. Ondertrouwd: A. v. d. Reijden jm 25 j. en J. J. Langerak jd 23 j. J. Schoen maker jm 36 j. en C. C. Hoogeveen jd 44 j. L. H. M. Beltjens Gesch. en M. G. Moest jd. Getrouwd: G. Slotboom jm en M. C. v. d. Weijden jd J. Aarts jm en C. Da- men jd H. J. M. Bonnet jm en M. Pi- weck jd M. Fuchs jm en C. Hol wed. A. J. Hennik jm en G. Hovestad jd F. Ottenhof jm en G. de Boer jd P. H. IJzerman jm en M. v. Polanen gesch. D. J. v. d. Zwart jm en E. F. Gaudlitz jd. Overleden: C. v. Leeuwen, wed. van H. v. d. Zeeuw 87 j. Kaas. Aanvoer 110 partijen. Pryzen: le kwal. met rijksmerk 2627.50, 2de kwal. 2425, crisisaftrek 9.6 cent Han del matig. Boter. Aanvoer 80 ponden. Prijzen: Goeboter 8085 cent en Weiboter 7580 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 840.000 stuks. Pryzen: kippeneieren 4.004.75 en eendeneieren 3.253.50 per 100 stuks. Handel matig. DELFT, 12 Jan. Vee. Aanvoer: 2 paar den, 55 runderen, 1 graskalf, 138 nuchtere kalveren, 404 magere varkens, 466 biggen, 2 geiten of bokken. Pryzen: kalf koeien 160300, varekoeien 80180, nuchtere kalveren 313, magere varkens 16 38, biggen 415, geiten of bokken 3 11, rundvleesch 70, 58 en 46 cent per kg. sJachtgewicht Boter. Aangevoerd 2 achtste vaten bo ter, wegende 40 kg. Prijs 1.62 >4 per kg. Handel vlug. BODEGRAVEN, 11 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 4806 stuks. Pryzen: kippeneieren wit 4.20—4.80, bruin 4.70—5.10 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 11 Jan. Groenten- veiling. per 100 stuks: knolselderie A 4.60 6.50, idem B 2.004.10, per kist van 20 kg.; waspeen 0.601.45, kroten 4080 cent, per 100 kg.: roodekool f 3.00—4.10, Gelekool 35, groenekool 1.003.50, uien 4.50—7.00, per kist van 6 kg.: boe renkool 2544 cent. KOUDEKERK, 10 Jan. Eierenveïling Koudekerk-Rijndijk. Aanvoer 1800 stuks eieren en 40 pond boter. Prijzen: kippen eieren 4.905.60 per 100 stuks, boter 68 75 cent, kaas 2930 cent per pond, hanen 1.15 en konijnen J 1.75 per stuk. LOOSDUINpN, 11 Jan. Groentenveiling. Spinazie 1.90 per 4 kg., peen 67 per 100 bos, selderie 16.9018.90 en pieter selie f 10.7010.90 per 100 bos, kno^elde- rie 3a50 per 100 stuks, prei 2.003.10 en andijvie 31.5043.per 100 kg., boe renkool 1061 cent per 7 kg., uien 4.20 en raDen f 1.70 per 100 kg., eieren 5.20 per 100 stuks. NIEUWF.RBRUG, 10 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 2051 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 4.605.00, bruin 4.605.10, hen- neneieren 4.00—4.40. alles per 100 stuks, boter 6774 en kaas 2329 cent per stuk. VINKE VEEN. 11 Jan. Groentenveiling. Witlof I 15.50—19.50, idem II 7.50— 11.50, idem III 35, bieten 4.50 per 100 kg. VOORSCHOTEN, 10 Jan. Veiling V.P.V. Prijzen: kiopeneieren f 4.705.20 en kui keneieren 3.60 per 100 stuksg. Konynen 4? cent Der stuk. ZOETEFMFER, 11 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 13000 stuks eieren. Prijzen: kip peneieren 4.505.30 en kleine idem 4 tot 4.30 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.587/, Berlijn 73.7U/2 Parijs 4.851/.J Brussel 31.07 Zwitserland 41.57 Kopenhagen 38,27 Stockholm 44 15 Oslo 43.10 New York 1.8313/J6 Praag 6.31 duurt onze voor U een pracht gelegenheid om Bedden en Meubelen te koopen VER ONDER DE WAARDE. In onze groote etalages en op onze monsterkamers hebben wij hon derden koopjes voor U. De in deze opruiming gekochte goederen bewaren wij geheel gratis tot latere levering. IHet grootste en goedkoopste Meubelmagazijn van Leiden HAARLEMMERSTRAAT 54 Het groote hoekhuis m. <L pilaren. I den weg? Natuurlijk zijn er leuke wijsjes in deze operette, vroolijke danscen en de echte sfeer van het „alte Wien". De beproefde krachten hebben allen hun aandeel in het succes. Fritz Hirsch is de knecht Max, die overal bij is en grappen verkoopt, die de levenswijsheid gepacht heeft en het type is van den gemoedelijken Weener, die het leven ven den onbezorgden kant bekijkt. Naast hem Paul Harden, de baron, wiens gevoelens ten opzichte van de vrouwen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3