STADS NIEUWS FAILLISSEMENTEN I BINNENLAND LUCHTVAART AGENDA DONDERDAG 12 JANUARI 1939 DE LETCSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 c Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week: t 2.5J peT kwartaal Bij ou* agenten '0 cen> per week. f 2 60 rei kwartaal Franco per post 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad I 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent. met geril Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden. 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v Verwachting: Voor het geheele land: Tets kon der, meest zwaar bewolkt met nog eenige regen, matige wind uit Weste lijke richtingen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: lichte motregen, O. Z. O. zwakke wind, 4 gr. C. Vlissingen: lichte regen, zuidelijke mati ge wind, 5 gr. C. Den Bilt: na motregen, Z. O. matige wind 6 gr. C. Groningen: betrokken, Z. O. matige wind 4 gr. C. Maatricht: betrokken, Zuidelijke matige wind, 8 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Over geheel West-Europa ligt een uitge strekt depressie-systeem, het centrum hier van ligt op de Noordzee. Een secundaire storing lag hedenmorgen over België en trok Noordwaarts over ons land. De hoo- geluchtdruk over IJsland nam wat in be tekenis af. Overigens is ook de luchtdruk in Finland, Midden- en Oost-Europa en op den Balkan betrekkelijk hoog. In onze om geving, België, Oost-Frankrijk en West- Duitschland is het weer somber en regen achtig, doch op de Britsche Elanden en in West-Frankrijk is de lucht wat opgeklaard. In Densmarken, Zuid-Zweden en Zuid- Noorwegen valt ook veel neerslag, meest in den vorm van sneeuw. In Oost-Europa en overigens Duitschland en Scandinavië hterscht rustig, meest zwaar bewolkt droog weer. De temperatuur daa'de op de Brit sche Eilanden tot onder de normale ove rigens is in West-Europa de temperatuur nog boven normaal. In Noord-Scandinavië en Finland heerscht strenge vorst. De vorst beperkt zich tot Scandinavië, Oost- en Zuid-Oost-Europa en Zwitserlan 1. Ook in Schotland ligt nog een gebied van lichte vorst LUCHTTEMPERATUUR. 4.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderda<mamiddag 4.38 uur tot Vrijdagmorgen 7.36 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee on Vrijdag 13 Jan. voorm. 8.25 en nam. 8.50 uur. Maan op 121 uur Vrijdagnacht. Maan onder 11.20 uur Vrijdagochtend. Uitgesproken: Mr. A. van Soest, zonder beroep, Amster dam, Nw. Spiegelstraat 52; cur. mr. H. L. Houthoff, Amsterdam. Keizersgracht 309. L. Offers, slager, Voorburg, Heerenstr. 49, cur. mr. L. S. W. van Straaten, Den Haag. N. van der Pouwkraan, melkhandelaar, Den Haag, Torenstraat 77, cur. mr. B. Spier Den Haag. Comm. Venn. o. d. firma J. Brugman CoLeiden, Hooigracht 58 en haar vennoot J. A. N. Brugman, I.eiden, Hooi gracht 58; cur. mr. P. E. Briët, Leiden. Koopt bil hen, die in Uw Bagüal adverteeren H. M. DE KONINGIN NAAR SOESTDIJK Men meldt ons van officieele zijde, dat H. M. de Koningin gistermiddag voor een verblijf van enkele dagen naar Soestdijk is vertrokken. EERSTE KAMER BIJEEN. De Eerste Kamer heeft Woensdagmiddag een korte openbare vergadering gehouden. De VOOkZiTTER, mr. W. L. baron de Vos van Steen wijk, deelde mede, dat de centrale afdeeiing besloten heeft, onmid dellijk na de openbare vergadering, in de afaeelingen een aanvang te doen maken met het onderzoex van verschillende hoofd stukken der rijksbegrooting voor 1939 en andere wetsontwerpen, waaronder het zoo genaamde „noodwetje" in zake de „wilde autobusdiensten". Dc vergadering is hierna gesloten. GEDEP. STATEN WEIGEREN GOED KEURING GEMEENTEBEGROOTING VAN DEN HAAG Het besluit van den gemeenteraad van 's £ravenhage, om de straatbelasting te ver lagen met 400.000, zonder voor dit bedrag dekking aan te wijzen, heeft geen genade gevonden in dc oogen van Gedeputeerde Staten. Dit coLege heeft, aan B. en W. me degedeeld, goedkeuring de' gemeentebe- grcoting bezwaarlijk in overweging te kun nen nemen, indien zij niet nauwkeurig zijn ingelicht omtrent de maatregelen ter dek king van genoemd bedrag. TOEPASSING BEDRIJFS- VERGUNNINGENWET. Bij beschikking van den minister van economische zaken. is. op grond van de bedrijfsvergunningenwet, verboden een bedrijf, waarin al dan niet uitsluitend kaliloog en bijtende- of cautische potasch worden vervaardigd, voorzoover die ver vaardiging betreft, te vestigen of uit te breiden zonder vergunning van den mi nister. Eveneens is bij ministerieele 'êeschik- king verboden een bedrijf, waarin al dan niet uitsluitend chloorgas wordt vervaar digd, vooi-zoover die vervaardiging betreft, te vestigen of uit te breiden zonder ver gunning van den minister van economi sche zaken. OVERLEG IN LANDBOUWZAKEN. Besluiten der drie centrale organisaties. In de een dezer dagen te 's-Gravenhage gehouden vergadering van de dagelijksche besturen der drie centrale landbouworga nisaties zijn de volgende besluiten geno men. Aan de respectievelijke provinciale land bouworganisaties zal worden verzocht zich beschikbaar te willen stellen voor het ver zamelen van gegevens betreffende aspirant- emigranten ten plattelande. In verband met de moeilijke positie der schapenfokkerij werd besloten om ver schillende middelen, welke ter verbetering zouden kunnen worden aangewend met het college van regeeringscommissarissen 'te bespreken. Verschillende bezwaren tegen den in voer van Lithausche varkens zullen ter ken nis van het college \an regeeringscommis sarissen worden gebracht. Daar de laatste jaren de invoer van slachtpaarden en gezouten paard en vleesch sterk is toegenomen, zal te zijner tijd wor den aangedrongen op verscherping der con ti n gen tearing. Gezien de gerezer moeilijkheden met be trekking tot de oprichting van een pacht bureau voor de provincie Friesland, zal eer bespreking worden gehouden met de vereeniging Friesch grondbezit en de land bouworganisaties in Friesland. Besloten werd bij het college van regee- ringscommissarissei bezwaren te opperen tegen de inperking van het fabrieksaard appelen-areaal. Verschillende factoren plei ten voor een minder sterke inkrimping dan thans is vastgesteld. Besloten werd, te zamen met den Alg. Ned. Zuivelbond, sterk aan te dringen op spoedige uitgifte van extra kalverschetsen in verband met het mond- en klauwzeer. Eveneens te zarr.en met den Alg. Ned. Zuivelbond zal aan het college van regee ringscommissarissen de vraag worden ge steld, of. in verband met de daling van de prijzen van de vett en op de internationale markt, de heffing op margarine momenteel niet te laag is. COMMISSIE VAN ADVIES BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN De commissie van advies, bedoeld om de directie van voorlichting te dienen bij het geven van ontsiag of andere strafmaatre gelen, bestaat voor het tijdvak van 1 Ja nuari 1939 tot en met 31 December 1940 uit de navolgende heeren: mr. B. H. A. van Kreel te Amsterdam, voorzitter, H. J. W. van Beugen te Huizen (N.H.) en F. L. D. Nivard te Rotterdam, leden. De heeren ir. M. H. Damme, J. Oude geest en J. Hellemons zijn aangewezen als plaatsvervanger onderscheidenlijk voor de heeren mr. B. H. A. van Kreel, H. J. W. van Beugen en F. L. D. Nivard. WAARDEERING VOOR HET SPOORWEGPERSONEEL. Directie dankt voor voorbeeldige plichtsvervulling, De directie der Nederlandsche Spoor wegen heeft de volgende dienstorder aan het personeel doen toekomen: „Nu de periode van strenge koude en van Achter de Tweede Kamer Men schrijft ons uit Den Haag: Een der oudste deelen der oude stad verdwijnt thans onder den moker: de nog overgebleven woonhuizen van het „Hof- cingel", zijnde dit het sinds jaren aan het verkeer onttrokken straatje achter het gebouw der Tweede Kamer. Een moker is er eigenlijk niet bij noo- dig. Met een gewonen hamer krijgt inen de verweerde muren, die werkelijk eeuwenheugend zijn, makkelijk tegen den grond. Met deze cingelhuizen voorheen liep er een gracht ter omsingeling van 's gra ven hof verdwijnen ook de belendende huizen van de Hofstraat en van de Ka- pelsbrug welke jonge Hagenaar kent dezen naam nog benevens de panden aan den nieuwen Hofweg. Alles bijeen zuivere afbraak, met uitzondering slechts van het in den jongsten oorlogstijd daar verrezen defensie-gebouw, dat echter lou ter administratieve doeleinden had. Dit is intusschen slechts als tijdelijk bedoeld ge weest en kan best verdwijnen, 't Is er lee- lijk genoeg voor. Wanneer binnen weinige maanden dit alles verdwenen is, zal daar tusschen Bui tenhof en Spui een ruim plein zijn ont staan, ten deele behoorende aan de ge meente, ten deele aan het Rijk. Dit stuk, natuurlijk grenzende aan het Kamerge bouw, wordt omringd met een hek, waar binnen een plantsoen. Het gemeentelijke stuk zal dienen voor verbreeding van den Hofweg en voor parkeerterrein. Hieraan is eigenlijk wel geen behoefte, want er liggen in de uitgebroken binnenstad nog groote terreinen genoeg leeg, maar 't is een mooie, op niets vooruitloopende be stemming. En dat is ook wat waard. De afbraak laat nu pas duidelijk zien, hoe allereenvoudigst van makelij het ach tergedeelte van het Tweede Kamerge bouw is. Het Rijk heeft dan ook al op zich genomen, het minst oogelijke deel daarvan door nieuwbouw aan het oog te onttrekken, welk bouwen dan tevens kan dienen om de ruimte van het Kamerge bouw wat te vergrooten. Dit is trouwens geen overbodige weelde. Is dit allemaal klaar, dan zal 't wach ten wezen op een gouden tijd, waarin men daar een nieuw parlementsgebouw kan stichten, wat men in de vorige eeuw al van plan was. Er zijn trouwens reeds tee- keningen voor gemaakt. En dit zal nog wel eens gebeuren vóór het tot verwe zenlijking komt. Het oude Die Haghe verandert met dit al geweldig. sneeuwval met de daaraan voor ons bedrijf verbonden groote moeilijkheden voorbij is, voelen wij behoefte, ons personeel dank te zeggen voor de voorbeeldige wijze, waar op het zijn zware taak in deze dagen heeft verricht". BESTELLINGEN VOOR DE MILITAIRE LUCHTVAART. Ter oefening van vliegers in opleiding bij de militaire luchtvaart blijkt het noo- dig, dat zoo vernamen wij dat men in Soesterberg de beschikking heeft over de machines van een type, dat geschikt is voor oefening ter voorbereiding van het besturen van oorlogsmachines, -velke ge vlogen zullen worden door gebrevetteer de piloten. De eischen voor het besturen van deze machines worden steeds zv aar - der en de lacune in dit opzicht moest snel worden aangevuld. Daarom is de regee ring overgegaan tot den aankoop van drie Focke-Wulf „Weihe"-vliegtuigen van het type FW 58. De piloten zullen op deze machines de behandoi:~" leeren van de Fokker T. 5 bommenwerpers. Er was eveneens een tekort aan les- vliegtuigen, welk tekort is aangevuld mc 20 Fokker S. 9-machines, die bij de Ne derlandsche vliegtuigindustrie te Amster dam zijn besteld. RUMOERIGE N.S.B.-VERGADERING Joodsch debater oogstte stormachtigen bijval. In een Dinsdagavond in hotel Wissemann te Winschoten gehouden vergadering van de N.S.B., waar de leider dezer beweging, ir Mussert. als spreker optrad, is het ru moerig toegegaan, toen deze de onderschei dene uit de vergadering te berde gebrachte vragen beantwoordde. De zaal was voor een groot deel gevuld met werkloozen, die vrij toegang hadden, zoo vertelt de N.R.Crt. De toeloop was zelfs zoo groot, dat de zaal, die ongeveer duizend personen kan bevatten, reeds een kwartier vóór het begin geheel gevuld was. Tijdens het eerste deel van de rede ontstond er een klein incident, toen een der Joodsche toe hoorders zich verhief en uitriep, dat Neder land gelukkig nog geen concentratiekam pen bezit. Ir. Mussert voegde den zich ver- wijderenden bezoeker toe, dat hij vermoe delijk uit het concentratiekamp van Hoek v. Holland was ontvlucht. Tijdens de pauze werden er vele vragen ingeleverd. Bij de beantwoording hiervan, speciaal van eenige vragen over de Joden kwestie, gaf een deel van het publiek dui delijk zijn misnoegen te kennen over het standpunt van de N.S.B. tegenover de Jo den. De heer Mussert verklaarde het een schande te vinden, dat pl.m. 10.000 Joden ons land binnen komen, terwijl er 30.000 Ned. arbeiders over de grens moeten omdat ze hier geen werk kunnen krijgen. Spr. was van opinie dat men beter alle Duit- sche Joden ons 1and kan binnen laten, want in dat geval had spr. de overtuiging dat ze er dan allemaal spoedig weer uit zouden liggen. Het publiek begon zich echter pas goed te roeren, toen ir Mussert de vraag beant woordde of Duitschland onder het nieuwe regiem vooruit is gegaan. Spr. merkte daarbij o.m. op, dat tijdens het bestuur van de sociaal-democraten ir. Duitschland de meisjes gedwongen waren geweest om in Nederland den kosi te gaan verdier.en en dat ze thans bij duizenden, uit zicltseïC naar haar land teruggaan. Deze uitlating ontke tende een luid gejoel in de zaal. waarop ir. Mussert het gratis-publiek verzocht zich rustiger te - ouden. Een groote gioep, welke eer. der balcon- vleugels geheel bezette, bleef echter kabaal maken, waarna ir. Mussert uitriep: „Als iemand wat te zeggen heeft, laat hij dan het lef hebben op het podium te komen". Een eenvoudige arbeidersjóngen van Jood sche afkomst gaf hieraan gevolg. De heer Mussert begroette hem als een „zoon van het oude volk", waarop verschillende aan wezigen riepen: „Niet schimpen". „Stilte, ik heb genoeg van het ge schreeuw", riep ir. Mussert uit. De debater wilde meehelpen het publiek te sussen, maar ir. Mussert verklaard*" het alleen wel te kunnen. De „niet-volksgnoot", zooals de leider het uitdrukte, kreeg daarop 't woord en hoewel zijn oratorisch talent veel te wenschen liet, oogstte hjj stormachtigen bijval, toen hij ir. Mussert toevoegde, dat de Joden wel gaarne Duitschland zouden willen verlaten, als ze hun geld maar mee mochten nemen. Er ontstond een leven als een oordeel en door de bijvalsbetuigin gen klonken ook kreten: „Weg met de Jo den!" Tijdens de renliek van ir. Mussert, waar in deze o.a. verklaarde, dat Nederlan l door de Joden eens in oorlog zou worden betrok ken, verliet een groot aantal aanwezigen de zaal. Dit geschiedde met zooveel lawaai, da* ir. Mussert maar een eind aan de ver gadering maakte door de aanwezigen te ver zoeken het Wilhelmus te zingen. De zaal was toen reeds voor meer gan de helft ver laten. Velen bleven evenwel voor het hotel wachten, waar zij door de poiltie op een afstand werden gehouden, en deden ir Mus sert bij zfj'n vertrek uitgeleide. HET BINNENLANDSCH LUCHT VERKEER IN DE TOEKOMST. De bemoeiingen van de K. L. M. om het passagiersvervoer op de binnenlandsche lijnen te verhoogen zijn in het afgeloopen jaar succesvol geweest. In 1937 werden op deze diensten 19.000 passagiers ver voerd, terwijl in het afgeloopen jaar 36.300 reizigers van de K. L. M.-diensten ge bruik maakten. Dit beteekent dus een toe neming van 91 procent, Ook het vracht vervoer op het binnenlandsch luchtnet sleeg aanmerkelijk van 151.000 kg. in 1937 tot 232.000 kg. in 1938. Deze belangrijke stijging in het vervoer is voor een groot deel te danken aan de uitbreiding van het net, de verhooging van de frequentie en de verlaging van de tarieven. Ten gerieve van de passagiers heeft de K. L. M. dezen winter de exploitatie van drie harer belangrijkste binnenlandsche Urnen voortgezet. Door gebrek aan mate riaal en ook om financieele redenen moes ten de diensten op Leeuwarden en Gro ningen op 16 December worden gestaakt. De Eindhovenlijn werd sedert 17 Novem ber niet meer gevlogen, terwijl de dienst op Zeeland werd voortgezet. NED. REISVER. VOOR KATHOLIEKEN. Propaganda-filmavond afd. Leiden. Er heerschte gisteravond in café „Royal" aan de Doezastraat een gezellige sfeer, wijl de afd. Leiden van de Ned. Reisvereeni- ging voor Katholieken een propaganda filmavond voor haar leden hield. De zaal was tot de laatste plaats bezet toen de voorzitter, de heer W. F. Schinck, de bijeepkomst op de gebruikelijke wijze opende om vervolgens de aanwezigen nog een Zalig Nieuwjaar toe te wenschen, om dat dit de eerste maal in 1939 was, dat men bijeen kwam. Na verder een woord van welkom ge richt te hebben tot leden en introducees memoreerde spr., dat de Ned. Reisvereeni- ging voor Katholieken met greote voldoe ning terug mag zien op het afgeloopen jaar, dat een topjaar is geweest wegens de vele uitgeschreven reizen. Des te meer speet het spr. te moeten constateeren, dat zulks van de afdeeling Leiden niet gezegd kon worden, want dat is in 1938 treurig geweest. Het aantal leden (200 in getal) geeft zoozeer geen reden tot klagen, wel echter het deelnemen aan excursies en het vergaderingbezoek. Daarom verheugde het spr. temeer, dat deze eerste feestvergade- ring in 1939 zoo goed bezocht was. Onbegrijpelijk was het spr. echter, dat er nog zooveel Katholieken zijn, die voor hun reizen niet zoeken waar zij behooren te zijn, n.l. in een Katholieke organisatie. Er zal echter niet gerust worden alvorens dit in orde is. Allen kunnen daartoe me dewerken door propagandist te zijn voor hun mooie vereeniging. Met de beste wenschen voor het jaar 1939 besloot de voorzitter dit kernachtig openingswoord. Daarna gingen de lichten uit en werden de aanwezigen vergast op eer. drietal mooie films van he- Zwilsersclie Ver keersbureau te Amsterdam. Begonnen werd met de film „Frühling am Genfersee", waarna volgde ,,Gott. hardfahrt",, die, evenals de eerste, prach tige panorama's te zien gaf van het aan het natuurschoon zoo rijke wondermooie Zwitserland. Door het medeleven van ve len der aanwezigen, zich uitend in uitroe pen van bewondering, kon men merken, dat velen zich verschillende plekjes kon- LEIDEN. Zondag, R. K. Winterprogramma. Film avond, Stadsgehoorzaal, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 7 tot en met Vrijdag 13 Jan. as. waargenomen door .de apotheek C. B. Duyster. N. Rijn 18, Tel. 523. Te Oegstgeest. Oegstgeesteche Apotheek. Wilhelminapark 8, Tel. 274. Ook in 1939 zal de ontwikkeling van het binnenlandsch verkeer zich op normale wijze voortzetten. In den aanstaanden zo mer zal hetzelfde net in exploitatie wor den gebracht als in 1938. Op 17 April wordt de lijn op Eindho ven heropend, op 15 Mei beginnen we derom de diensten op Groningen en Leeuwarden, terwijl de lijn Amster- dam-Texel op 1 Juli in bedrijf zal wor den genomen. Met Twente zijn mo menteel nog desbetreffende onderhan delingen gaande. De grondorganisatie is een belangrijke zijde van het vraagstuk van binnenlandsch luchtverkeer. De luchthavens van Gronin gen en Twente werden voorzien van mo derne nachtverlichting. Op Welschap werd een nieuwe hangar gebouwd, terwijl de luchthavens Leeuwarden en Vlissingen met steun van de regeering werden uitge breid. In het afgeloopen jaar kregen de vlieg veldplannen voor Zuid-Limburg vasteren vorm. Dit vliegveld zal de sluitsteen zijn van het binnenlandsch luchtnet der K.L.M. Het spreekt vanzelf, dat de technische leiding van de K. L. M. uitermate diligent is ten opzichte van het materieel-vraag- stuk. dat nauw verband houdt met de or ganisatie van verschillende binnen- en buitenlandsche diensten. De nieuwste ma chines in verschalende landen werden aan keuringen onderwornen. In 1938 is de stu die van deze kwestie met kracht voortge zet. Een gunstige oDlossing binnen afzien- baren tijd wordt verwacht, hoewel de plan- ren nog niet vaststaan. Het is onwaar schijnlijk, da* d» vloot van Lock'need-ma- ch'nes 1 in Nederland en 4 in West- Ir.dië in de toekomst zal worden uitge breid. -Het is nog niet bekend oo welke machine tenslotte de keuze zal vallen. Ze ker is. dat de ontwikkeling van het bin nenlandsch luchtverkeer mede afhankelijk is van het toestel, waarmede de diensten zullen worden gevlogen. DE POSTVLUCHTEN OP NEDERL. OOST-INDIE. De positie der Indië-vliegtuigen der K. L. M. was gisteren als volgt: Op de uitreis landde de „Reiger"' te Rangoon, de „Uil" te Alexandrië en de „Pelikaan" te Singapore. Op de thuisreis bereikte de „Zilver reiger" Rangoon en de „Torenvalk" Athene. Hedenmorgen om 7.00 uur is het K. L. M.-vliegtuig de „Nandoe" met gezagvoer der Steinbeck van Schiphol naar Indië ver trokken. den herinneren van hun reizen door Zwit serland. Inmiddels was de geest, adviseur, de weleerw heer Kapelaan A. Leenders bin nengekomen, die door den voorzitter met eenige hartelijke woorden werd begroet, waarna als clou van den avond de film „Bergwinter im Berner Oberland" werd vertoond De afd Leiden mag met voldoening te rug zien op dezen eersten avond van het jaar 1839. Er heerschte een prettige stem ming, er was veel belangstelling, er wer den propagandistische woorden gesproken, er waren mooie films en er was tot slot nog een gezellig onderonsje, allemaal fac toren, die medegeholpen zullen hebben om vol vertrouwen het jaar 1939 tegemoet te zien en die zeker hun vruchten zullen af werpen. CONSULTATIEBUREAU VOOR LUCHTBESCHERMING. Wij herinneren er onze lezers aan, dat hedenavond van 89.30 uur in het Volks huis aan de Apothekersdijk vanwege de afdeeling Leiden der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming de gelegenheid wordt geboden om kosteloos inlichtingen in •e winnen omtrent de meest doeltreffende cn minst kostbare wijze, v/aarop men tij dens de provinciale luchtbeschermings- cefening van Donderdag a.s. zijn huis of fabriek lichtdicht kan maken. Men kan zich derhalve niet op onwetend heid beroepen, wanneer straks blijkt, dat riet aan de van overheidswege gestelde eischen is voldaan met alle mogelijke on aangename gevolgen van dien. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 502. Naamlooze Ven nootschap tot Exploitatie van de apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Leiden, Rapen burg la. De zaak is met ingang van 1 Janu ari 1839 in liquidatie getreden. Liq.: H. Soe- san, Arnhem. 5513. Rusthuis „Zonneweelde", Oegst geest, Oranjelaan 2. Bijv. uitgeoef. bedr.: vestiging van een Medisch Psychologische Kinder kliniek, te Oegstgeest, Oranjelaan 1.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2