Het geluk ligt in de sneeuw FEUILLETON Een Wintersportroman van PETER KRAYENBüHL. (Nadruk verboden). 11) Als geheel echter amuseert men zich voortreffelijk. De een tracht het gezelschap bezig te houden met een niet onvermakelijk ski laten. de ander spreidt door middel van een mondharmonica zijn muzikale talen ten ten toon en in een hoek zijn drie hee- ren in een heftig dispuut gewikkeld. De oude animositeit tusschen de aanhangers der Arlbergtechniek en die defr Noorsche techniek is opgerakeld. De Arlbergers vor men in deze omgeving de meerderheid. Pas op! Overhangende sneeuwmassa! Terugkomen! riept Dieter een jongeling met een romantischen haartooi toe, die zon der zich blijkbaar van.eenig gevaar be wust te zijn, rustig naar den steilen kant van den berg afzakt. Je hebt wat te stel len met die „gevorderden".... Girsholm slentert op Dieter toe. Daar boven is de hut van Petra te zien. Dat is weliswaar een grove onwaarheid, maar voor Dieter zou het toch zeker van belang zijn geweest, als hij op dit oogen- blik even om den hoek van den berg had kunnen gluren, waarachter Petra's blok huis verscholen ligt. Op haar tochten, die Grace met een gren- zenlooze onverschilligheid voor alle va derlijke adviezen, bijna steeds alleen on derneemt, drijft een geheim verlangen haar telkens weer in de richting van de berg hut onder de Annenfluh. Tot dusver heeft een zekere eerbied voor de gevoelens van anderen haar steeds weer op haar schreden doen terugkeeren, maar vandaag is Bollman, de onbehouwen St. Bernhard, oorzaak dat het anders loopt. Geheel tegen zijn gewoonte in rent hij plotseling achter de hut vandaan, de op haar ski's naar omlaag suizende Gra ce tegemoet. Haar luide waarschuwings kreet gaat in den sterken tegenwind ver loren. Met een even gewaagde als knap uitgevoerde zwaai tracht Grace tot stil stand te komen, maar op het laatste mo ment komt zy daarbij te vallen en daarbij breekt de riem van haar rechter ski. Bollman's waarschuwend geblaf rolt schallend door de bergen en dof dringt de echo daarvan tot Petra door; haar ruw en van verren afstand gegeven bevel doet het groote dier eenige passen terugtreden, maar hij verliest de onbekende tegenover hem geen moment uit het oog en grom mend slaat hij met zijn prachtige staart in de sneeuw. Grace waagt het er op zich te bewegen; voorzichtig komt zij overeind en op het zelfde oogenblik staat ook Petra reeds naast haar. Uw verdiende loon! Dat hebt u nu van uw nieuwsgierigheid! Wat hebt u hier ook te zoeken? Wie bent u? Behoort u nu heusch-tot de berg- politie of doet u maar alsof? Het een noch het ander imponeert me overigens. Mijn naam is Grace Arlen en u bent zeker Pe tra. Von Brittinghoff! Von Brittinghoff neemt u me niet kwalijk. Kan ik misschien bij u die. riem van m'n ski even repareeren? Petra zwijgt en krult minachtend haar onderlip. Dan zegt ze openhartig en met veel overtuiging: Dat kan je immers niet. Ga mee. Petra keert zich om en suist weg. Grace volgt haar, terwijl Bollman, die zijn drei gende houding heeft opgegeven, uitgela ten om haar heen springt. Als zij beiden in de hut aankomen, heeft Petra reeds thee en likeur klaar gezet. Ga zitten en drinkLaat eens zien. Aan dien riem is niets meer te repareeren... te kort afgescheurd. Ik zal er een niéuwe doorheen trekken. Dank je. Die riem is het me overigens wel waard. Wat waard? Druk je een beetje dui delijker uit alsjeblieft. Dat ik eindelijk hier zit. Ik heb tot dusver niet goed gedurfd; ze spraken daar beneden zoo eigenaardig over je Daar moet je niet naar luisteren. Ben je een Engelsche? Ja, maar m'n grootvader was een Duit- scher. Van Godesberg aan den Rijn. Waarom ben je juist hierheen geko men? Grace vertelt het voornaamste en wijse lijk gewaagt zij niet van Girsholm's rol als reisgenoot en gids. En verdervraagt Petra ten slot te. als Grace aan het eind is van haar me- dedeelingen. 't Lijkt me zoo nutteloos.— Verder niets, althans tot dusver Mij komt het ook zoo voor, alsof er nog wat ontbreekt, zij het dan misschien niet veel meer, nu ik hier eenmaal zit. Maar toch nog wel ietsIk zal het maar af wachten Doe dat, maar neem je in acht! Te licht verzuim je het een of ander. Hoe is de lucht in laagland? Nog altijd zoo be dompt? Ik wacht op een zwaar onweer Grace overlegt even alvorens te ant woorden. Petra blijkt haar ver voor te zijn en misschien is ze gevoelig voor een ver keerde opmerking. Ik heb me daar geen oordeel over ge vormd, Petra. Ik voel me hierboven in de bergen niet als een vreemdeling.... Jullie, Engelschen, voelen je overal thuis, zegt Petra en Grace bemerkt den wreveligen toon, maar zij let er niet op. Maar m'n vader, die een verstandig man is en Europa kent Middel-Europa ligt hem zelfs zeer na aan het hart! is van oordeel, dat de geestelijke barome ter op Föhn staat. Petra gaat naar het raam. Haar blik ver liest zich in de verte. Heb je misschien nog wat thee voor me! verbreekt Grace het ietwat pijnlijke zwijgen. Hierboven is het goed toeven, Petra.Ben je al lang hier? Misschien al wat te lang, zegt Petra aazelend en bijna fluisterend. Het Satans hom schittert in de middagzon Gerard is immers ook niet meer hier, laat zij er nauwelijks verstaanbaar op volgen. Eerst veel later begreep Grace, dat Pe tra haar broer bedoelde, met wien zij, ook na zyn doodelijken val in de bergen, nog steeds als met een levend wezen omging. Jy weet niet aan welke beproevingen een mensch hierboven is blootgesteld.... door hoeveel stormen je bezocht wordt, zoowel van binnen als van buiten. Mis schien is mijn tijd om.... Ja, jij kunt de hut krijgen.... zegt Petra dan plotseling volkomen duidelijk en toch als terloops. De woorden blijven zwaar in de ruimte han gen Hoe bedoel je dat? Net zooals ik het zeg: Jij kunt die hut hier krygen, herhaalt Petra, eenigszins ge- ergerd over de verbazing van haar be zoekster. En het bosch er by Grace is nu met alleen verwonderd, maar zelfs eenigszins geschrokken; Petra's wispelturigheid is inderdaad allerzonder lingst. Denk er nog maar eens over na, Petra. Ik kom wel weer eens een keertje voorbij. Nee, je behoeft niet terug te komen. Hier boven hangt een ijle, zuivere lucht; daar leer je vlug denken en gemakkelijk besluiten. Ik zal nag alles schriftelijk vast leggen Dank je, Petra, het ga je goed. Ad- dio, Bollman, geef eens mooi een poot.... Nog één ding, houdt Petra haar te rug. Ken je Dieter Prausnitz. Ja, dat is, geloof ik, de skileeraar van Kaiserhof? Ik heb hem bij de les geobser veerd. Zoo....? Jij observeert dus? Kan je dat? Petra treedt dicht op Grace toe. Ik kan dat niet! Dat noem je toch zakelijk zijn, niet? Grace verwondert zich wederom. Die Pe tra is niet een kind; ze toont zelfs een ze kere leergierigheid. (Wordt vervolgd). Vijf dooden zijn te betreuren bij het ongeluk van het .Swiss Air" toestel op de lijn Zurich - Parijs, dat nabij La Chapelle-en-Serval neerstortte. De overblijfselen van het vliegtuig Bij de viering van het 125 |arig bestaan van het 8e en 19e regiment infanterie te Arnhem werden namens de reserve-officieren, beroeps officieren en beroeps onderofficieren een vijftal trommels en een stel klaroenen aangeboden. Luit kol. J. H. Smits, overste van het 19e R.I., neemt de geschenken in ontvangst Het stoffelijk overschot van mr. J. A. C. Everwijn, oud-gezant te Washington, is Maandag te Noordwijk ter aarde besteld. Mr. J. A. N. Patijn, minister van Buitenlandsche Zaken, spreekt aan de groeve Brian Grover, de Engelsche ingenieur, die er in slaagde zijn Russische vrouw na veel wederwaardigheden over de Russische grens te krijgen, bij aankomst in Engeland Een driewerf hoera voor H. M. de Koningin op het Marktplein voor het stadhuis van Harderwijk tijdens de viering van het 125-jarig bestaan der regimenten infanterie aldaar Het 4de regiment infanterie te Leiden vierde Maandag zijn 125-jarig bestaan, ter gelegenheid waarvan een marsch door de stad werd gemaakt. De troep passeert de Morschbrug

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5