RECHTZAKEN Laatste berichten W"' MARKTBERICHTEN AGENDA Burgerlijke Stand DINSDAG 10 JANUARI 1939 DE LEICSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Heden slaagden de heeren G. Burger en W. L. Döll, alhier voor het examen Boek houden, afgenomen door de Ver. van Leer aren in de Handelswetenschappen opgeleid door den heer D. H. Joogstraten. HAAGSCHE RECHTBANK. OPZETTELIJKE BRANDSTICHTING TE BOSKOOP. Twee jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt. Hedenmorgen moest zich voor de Haag- sche Rechtbank verantwoorden de 28-ja- rige schilderspatroon J. H. uit Reeuwijk we gens opzettelijke brandstichting op 27 Sep tember 1938 te Boskoop. De gemeente veldwachter Kelderhuis uit Boskoop als ge tuige gehoord vertelde, dat er op 27 Sep tember brand was uitgebroken in de schuur van mej. van Dam, die door verdachte als werkplaats gebruikt werd. De schuur is ge heel uitgebrand en aangezien deze werk plaats tusschen andere panden stond, was er zeer groot gevaar ontstaan voor deze perceelen. Verdachte, die gedetineerd is, bekende het feit, en zeide, dat hij een partij papier met terpentijd had overgoten en daarbij 'n lucifer had gehouden met de opzettelijke be doeling het pand in brand te steken en al dus de verzekeringsgelden te beuren en zoo uit zijn geldelijke zorgen te komen. Scherp requisitoir. De Officier van Justitie jhr. mr. van Asch van Wijck hield een zeer scherp re quisitoir en laakte ten zeerste het gedrag van verdachte. Om zelf uit zijn geldelijke zorgen te ko men had hij den boel in brand gestoken, daarbij niet denkend aan het gevaar, dat de omwonende menschen zouden loopen en aan de perceelen, die eveneens in brand konden geraken. En het is een felle brand geweest, dat getuigt het feit, dat de werkplaats totaal is afgebrand en dat de brandweer van Bos koop elders assistentie had moeten vragen om den brand te localiseeren. Wonder boven wonder is alles goed afge- loopen, maar dat pleit verdachte aller minst vrij. Hij heeft bewust den boel in brand gestoken en daartoe reeds in Juli het bedrag bij de verzekering ver hoogd, opdat hij bij brand meer uitbetaald zou krijgen. Zonder eenige rekening te houden met het leven van zijn medemenschen had hij alleen maar gedacht aan het geld, dat hij zou krijgen. Een zeer strenge straf is hier op zijn plaats. Niet voor niets hefeft de wetgever het maximum op brandstichting bepaald op twaalf jaar. Spr. eischte ten slotte, met alle feiten re kening houdende, een gevangenisstraf voor den tyd van twee jaar en zes maanden. Nadat de verdediger de uiterste clemen tie had gevraagd werd de uitspraak be paald op over 14 dagen. DE INSLUIPING BIJ DEN VELO WASCHMACHINEHANDEL TE LEIDEN. Twee jaar gevangenisstraf geëischt. Ieder zal zich nog wel herinneren de brutale insluiping op 29 Juli bij den Velo Waschmachinehandel aan de Breestraat te Leiden, alwaar een toen onbekende een greep deed in de brandkast, die in genoemd perceel stond. De filiaalhouder M. Bosselaar uit Lei den vertelde, dat verdachte, F. W. H. zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring te Arnhem, dien dag bij zijn dochter in den winkel was geweest en met een smoesje was weggegaan, maar toen wist hij, dat de patroon niet thuis was en had hij tevens het geld reeds uit de open staande brandkast genomen. Toen de dochter hem dus in den win kel had gezien was de diefstal reeds ge pleegd, want verdachte was door een zij ingang, gelegen in een steegje naast het perceel van den Velo Waschmachinehan del, binnengekomen en zou weer stilletjes verdwenen zijn als de dochter niet ver schenen was. Toen had hij den patroon te spreken gevraagd, maar daar deze niet aanwezig bleek te zijn, had hij gezegd, dat hij wel terug zou komen. Maar natuurlijk was hij niet terug gekomen. De Officier het woord verkrijgend zei- de, dat het met dezen verdachte hopeloos mis was. Pas heeft hij een straf van drie jaar gekregen te Assen en hij zal nog voor meerdere rechtbanken terecht moe ten staan. Met de nog uit te spreken straffen re kening houdende eischte de Officier thans een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. De verdediger mr. H. G. Zwarenstein wees er op, dat verdachte tot nu toe veer tien jaar gevangenisstraf te goed heeft en er zal nog meer bij komen. Pleiter is van meening, dat men verdachte beter weer naar Duitschland terug kan sturen, alwaar men wel raad met zulke menschen weet en hen tewerk stelt. Dat bespaart het rijk der Nederlanden veel geld, want na uitzitting wordt hij toch over de grens geleid. „Mogelijk past hij wel in het heden- daagsche opvoedingssysteem in Duitsch land", aldus de verdediger, want daar komt men werkkrachten tekort. Verder refereerde pleiter zich aan het oordeel van de rechtbank. Uitspraak over 14 dagen. Kasboek verkeerd ingevuld. De boomkweeker M. P. uit Boskoop moest terecht staan omdat hij zijn kasboek verkeerd had ingevuld met het oogmerk meer geld te krijgen van de Nederland- sche Sierteelt- Centrale. Zoo had hij bij zijn ontvangsten o.a. ge boekt een ontvangen bedrag van ongeveer 12, terwijl de ontvangsten ongeveer 82 hadden bedragen, zoodat hij van de N.S.C. meer steun zou krijgen dan 'hem eigenlijk toekwam. Verdachte bekende en toonde veel spijt over het gebeurde. De Officier deelde mede, dat er een rap port over verdachte ingewonnen was, het welk gunstig luidde en tot een voorwaar- delijke veroordeeling aandrong. De Officier wilde daar niet met mee gaan, want verdachte moet er toch wel iets van weten, maar een zware straf wil de spr. hem nog niet toemoeten. De eisch werd een gevangenisstraf voor den tijd van vier weken. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. Onverbeterlijk. P. H:, schipper uit Hazerswoude, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats en ged. in het Huis van Bewaring, was pas in Augustus mtslagen uit de gevangenis, maar in October en November van het af- geloopen jaar was het weer mis gegaan. Hij had verschillende malen ingebroken bij zijn vroegeren patroon A. Roodenburg, expediteur te Wassenaar, wiens expeditie schip in de Aalmarkt te Leiden ligt ge meerd. Zoo had hij buitgemaakt een kist zeep, een pak wollen dekens, een kist suiker werk en nog een tiental andere colli. De Officier meende, dat een gevange nisstraf van zes maanden de vorige maal niet voldoende geholpen heeft, reden om er thans een jaar bij te doen, zoodat de eischt werd een jaar en zes maanden ge vangenisstraf. De verdediger, Mr. Zwanenstein, pleitte clementie waarna de uitspraak bepaald werd .op over 14 dagen. Wederom de woonark van Jannetje B. te Oegstgeest. Mej. J. B. te Oegstgeest was in ver zet gekomen van eenige verstekvonnissen van de Haagsche rechtbank van 15 Decem ber 1938, waarbij een veroordeeling was uitgesproken in zake de woonschuitkwes tie. Dit verzet was behandeld geworden en hedenmorgen deed de Haagsche recht bank uitspraak, waarbij Jannetje B. ver oordeeld werd tot twee geldboeten, één groot 10 su'bs. 5 dagen en één van 15 subs. 5 dagen, terwijl tevens gelast werd tot onbruikbaarmaking van haar woon schuit te Oegstgeest. Binnenland DE BOTERHEFFING Reeds gedurende geruim en tijd is de binnenlandsche prijs voor boter vrij aan zienlijk boven het bedrag, dat door den minister als winterprijs in uitzicht is ge steld, gestegen. Zooals reeds in het perscommuniqué van 6 October is medegedeld, ligt het in de be doeling, ten einde den regelmaat in den export zooveel mogelijk te bevorderen wij ziging in de heffing zooveel mogelijk te vermijden. De voortdurend vaste botermarkt maakt het echter noodzakelijk ten einde een even- tueele overschrijding van den gemiddelden prijs met al te groote schokken te ver mijden, dat bij de vaststelling van de hef fing in deze week hiermede rekening wordt gehouden en dat dus heffing en steunuit- keering aan het in uitzicht gestelde peil zal worden aangepast. HET VERMISTE VISSCHERS- VAAR1UIG Uit Termunten wordt gemeld: Vanoch tend ontving schipper Bakker, wiens vis- schersvaartuig met zijn twee zoons aan boord, sinds gisterochtend verdwenen is, een mededeeling, dat er een vaartuig, waar op zich twee jongens zouden bevinden, in de buurt van het eiland Borkum was gesigna leerd. De heer Bakker is daarop vergezeld van een anderen schipper, met diens boot naar het Duitsche eiland vertrokken. In dien het onderzoek vruchteloos blijft, zal waarschijnlijk de hulp van het loodswezen te Delfzijl worden ingeroepen. DE IJSBREKERS VAN GOEDKOOP AANVAARDEN DEN TERUGTOCHT Vanmiddag omstreeks half één arriveer de de „Wilhelmina Goedkoop" bij de „Da niël". In korten tijd konden de steenkolen worden overgeladen, waarna de beide sleepbooten om kwart voor twee de terug reis naai' Amsterdam aanvaardden. De „Daniël" heeft de „IJsselstroom", welk vaartuig, naar men weet thans zon der bemanning is, op sleeptouw genomen. De „Wilhelmina" gaat den sleep vooraf. Indien alles meeloopt kunnen de schepen in den loop van den avond te Amsterdam worden verwacht. DE „ZEEMEEUW" MET POST NAAR KAMPEN TERUG. De sleepboot „Zeemeeuw", die gister avond aan den kop van den dijk heeft vastgemaakt, om vanochtend den tocht naar de „IJsselstroom", welke ten zuiden van het Enkhuizerzand in het ijs vast zit, voort te zetten, is op dringend verzoek van de bevolking van Urk en op uitnoodi- ging van de directie der N.V. Eerste Urker Stoomboot Maatschappij vanochtend om zeven uur met de post naar Kampen te ruggekeerd. De boot wordt vanavond laat opnieuw in Urk verwacht met de post van den vasten wal. Het ligt in de bedoeling, dat de sleep boot nu Woensdagochtend vroeg naar de „IJsselstroom" zal vertrekken. DE „VON GEUSAU" HEEFT MOEILIJKHEDEN. De postboot „Von Geusau" heeft even eens vanochtend om zeven uur het eiland verlaten met bestemming Kampen, doch om half twaalf was de boot nog slechts 3 K.M. gevorderd. Het schip heeft de groot ste moeite zich door het ijs, dat een dikte heeft van 20 centimeter, heen te werken. EEN IJSVLET NAAR KAMPEN. Om zes uur vanochtend is een ijsvlet van Urk naar Kampen vertrokken, om zes personen te halen, wier aanwezigheid op het eiland in verband met een ernstige ziekte van een bejaard bewoonster, ge- wenscht is. De vlet wordt vanavond tus schen zes en zeven uur op Urk verwacht. Aangezien er vele wakken zijn, moet bij den tocht groote voorzichtigheid in acht genomen worden en een omweg worden gemaakt. INBRAAK TE HAARLEM. Bewoners van het huis aan den Kinder huissingel te Haarlem, die gisteravond waren uitgegaan, kwamen bij hun thuis komst tot de onaangename ontdekking, dat een inbreker van hun afwezigheid misbruik had gemaakt. Alles was over hoop gehaald, terwijl sieraden en tafelzil ver, voor een waarde van vijfhonderd gul den, zijn gestolen. Verdwenen waren o.a. zilveren vorken en lepels, gouden armbanden en horloges, diamanten oorknoppen in goud gevat, gouden ringen en kettingen en een gou den hangertje, met juweelen bezet. De politie, die onmiddellijk een onder zoek instelde, heeft nog geen spoor gevon den. Buitenland CHAMBERLAIN EN HALIFAX VERTROKKEN. LONDEN, 10 Jan. (A. N. P.). Minister president Chamberlain en de minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax zijn vanochtend elf uur met de „Golden Ar row" naar Rome vertrokken. Zij werden uitgeleide gedaan door sir John Simon en een aantal andere ministers. Bij zijn ver trek legde de minister-president geen ver klaring af. Op eenige afstand van het perron in de hall van het station hebben werkloozen be toogd. Men riep: „Help de werkloozen - niet Mussolini". Een aantal werkloozen droeg een zwarte doodkist, waarop stond: „Hij kreeg geen hulp in den winter". De politie raakte slaags met de betoogers en toeschouwers mengden zich hierin met de kreet „Wapens voor Spanje" en ook „Helpt de Tsjechen". Velen toonden de gebalde vuist. DE BRITSCHE PERS OVER DE REIS VAN CHAMBERLAIN. LONDEN, 10 Januari. (A.N.P.) De Brit- sche pers bespreekt vanochtend uitvoerig de reis van Chamberlain en lord Halifax naar Rome. De „Times" merkt op, dat En geland niets behoeft te vragen aan Italië, noch aan eenig ander land. In de komen de besprekingen heeft geen van beide partijen den ander iets te vragen. Cham berlain gaat naar Rome om de groeten van een imperiale mogendheid over te brengen aan den leider van een andere en in de hoop, dat beide mogendheden nau wer tot elkaar gebracht zullen worden door beter begrijpen. De erkenning van de varovering van Abessinië door Engeland en Frankrijk maakt de Middellandsche Zee en de Zuid oostelijke uitgang hiervan nog meer een plaats, waar de Britsche en Italiaansche belangen elkaar ontmoeten, evenals het conflict in Spanje het westelijk deel de zer zee maken tot een probleem voor bei de landen. Op beide plaatsen zijn moge lijkheden tot overeenstemming of tot con flicten. Naar verluidt heeft Mussolini onlangs den Amerikaanschen ambassadeur te Ro me medegedeeld, dat hij zijn bemiddeling zou willen verleenen in het vluchtelingen vraagstuk. Op dit gebied zouden de beide mogendheden, die beschikken over gebie den over zee practisch kunnen samenwer ken, Tenslotte schrijft het blad, dat misschien te veel gehoopt zou zijn, dat het bezoek onmiddellijk positieve gevolgen zou heb ben. Het heeft evenwel toch waarde, wan neer hierdoor wordt bijgedragen in het normaliseeren van de internationale be trekkingen. Wat de communisten ervan zeggen. LONDEN, 10 Januari. (A.N.P.) Leden van de communistische partij hebben een vlugschrift rondgedeeld, waarin stond: „De reis van Chamberlain naar Rome is een nieuw teeken van gevaar voor het Engelsche volk. Het bezoek aan Rome dreigt Engeland en Frankrijk verder in gevaar te brengen. Wat is de waarde van de bewering van den minister-president, dat hij naast Roosevelt zal staan in de be scherming van de democratie, wanneer hij enkele dagen later gaat konkelen met den dictator, die openlijk heeft verklaard de democratie, overal waar deze bestaat, te zullen vernietigen". De „Voice of People" te Londen schrijft: „Geen kunsten met Mussolini, geen rech ten van oorlogvoerende, wapens voor Spanje". BOMAANSLAG OP KERK IN JOHANNESBURG. T T Incident tijdens eeuwfeest geheim "gehouden. JOHANNESBURG, 10 Jan. (A. N. P.). Naar eerst thans bekend gemaakt wordt, is op 16 Dec. j.L (Dingaansdag) een bom aanslag gepleegd op de Nederlandsch Her vormde Kerk te Johannesburg. Een bom van eigen maaksel, gefabriceerd van een ijzeren pijp, is ontploft onder de fundee ring van de kerk en heeft de muren en eenige vensters beschadigd. Het incident is tot op heden strikt geheim gehouden om de gemoederen tijdens de voortrekkers-eeuw feesten niet te verontrusten. De aanslag werd gepleegd in weerwil van een speciale politiebewaking, waartoe men was overge gaan, omdat leden van den kerkeraad ge waarschuwd waren, dat de misdadige po ging werd voorbereid. Hoewel menschen die in de nabijheid wonen, wel een zwaren knal hoorden, dachten zij er toch niet aan, dat deze de kerk betrof. Pas den volgenden dag werd de aanslag opgemerkt. De kerke raad kwam in speciale vergadering bijeen, en men besloot het incident voorloopig ge heim te houden. TER BESCHERMING VAN DEN ROEMEENSCHEN KONING. BOEKAREST, 10 Jan. (A. N. P.). De activiteit der politie en de buitengewone voorzorgsmaatregelen, welke waren geno men bij iedere verplaatsing van den ko ning sedert 5 Januari, wekken den in druk, dat de autoriteiten in het bijzonder misdadige bedoelingen jegens den koning vreezen. De ontploffing, welke zich op 7 Januari heeft voorgedaan in een huis in een voor stad van Boekarest, werd uitgelegd als een mislukte misdaad. Overigens is een hardnekkig gerucht in omloop, dat op 6 Januari ter gelegenheid van Driekoningen verscheiden jongelieden, onder leiding van een officier, een aanslag zouden hebben beraamd. Zij zouden eenige uren voor een plechtig heid zijn gearresteerd en direct zijn gevon nist. Toch ontkennen officieele kringen alle berichten over een samenzwering catego risch, doch zij erkennen, dat politiemaat regelen moesten worden genomen en dat ettelijke arrestaties zijn verricht. Na de laatste gebeurtenissen staan de zaken aldus: de dood van Codreanu en zijn medeplichtigen wordt door hun vrienden in binnen- en buitenland smartelijk gevoeld er. gaat in Dutischland met name gepaard met heftige commentaren. De agitatoren zouden, daar zij begrepen hebben, dat iedere terroristische manoeuvre op een on verbiddelijke onderdrukking zou afstuiten, dezen keer een aanval hebben willen doen op een krachtige figuur, die zich op doel treffende wijze heeft verzet tegen de lie den van de IJzeren Garde en hun politiek. LEIDEN, 9 Jan. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 2.905.40, savoyekool 4.106.00, groenekool 2.305.90, boe renkool 59, rapen 3.10—3.20, prei 2.205.30, kroten 1.605.70, kroten ge kookt 4—7, uien 1.507.20, peen 1.80 7.80, spruiten 2—19, andijvie 21—39, witloof 427, spinazie 2532, per 100 stuks: knolselderie 2.706.50, per 100 bos: pieterselie 2021, selderie 10.70 —15.10. ROTTERDAM, 10 Jan. Vee. Aanvoer: 3737 totaal, 159 paarden, 3 veulens, 865 ma gere runderen, 815 vette runderen, 51 vette kalveren, 161 graskalveren, 1152 nuchtere kalveren, 438 schapen en lammeren, 4 var kens, 59 bokken of geiten. Prijzen per kg.: \ette koeien 68, 58 en 48 cent, vette ossen 66, 58 en 3848 cent, stieren 60, 54 en 48 cent, vette kalveren 1.20, 1.10 en 70 30 cent, graskalveren 50 en 40 cent, nuch tere kalveren 38, 33 en 28 cent, slachtpaar- den 50, 40 en 30 cent, Prijzen per stuk: schapen 453930, lammeren 5044 40, nuchtere slachtkalveren 975, nuchtere fokkalveren 25—22—18, slacht- paarden 21016090, werkpaarden ƒ310 250100, hitten 225180100, stieren 240—200—140, kalfkoeien 300—240— 170, melkkoeien 295230170, vare koeien 200160140; vaarzen 180160 120, pinken 150120—100, graskalve ren 503525, bokken of geiten 965 Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, handel lui, prijzen iets lager, prima dss 68 cent, prima koe 72 cent, stieren aan voer als vorige week, handel flauw, prijzen iets lager; vette kalveren aanvoer iets klei ner, handel matig, prijzen onveranderd, prima tot 1.30, schapen en lammeren LEIDEN. Dinsdag, De Hanze, St. Antonius Clubhuls 1 Mare, 8.30 uur. Woensdag. R.K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsver. Café Br emmer, 6 uur. Woensdag. Propaganda- en filmavond der Ned. Reis ver. v. Kath. in de boven zalen van restaurant „Royal", Doe- zastrtaat, 8.15 uur. Woensdag, Fritz Hiisch Operette „Es war einmal ein Walzer", Schouwburg 8.15 uur. Zondag, R. K. Winterprogramma. Film avond, Stadsgehoorzaal, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 7 tot en met Vrijdag 13 Jan. a.s. waargenomen door de - apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel. 523. Te Oegstgeest; Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. LEIDEN. Geboren: Petrus Karei Johannes z. v. P. J. v. Vliet en M. J. Jankovits. JaJn z. van J. Ruwaard en H. Kerkman Jacoba Johanna d. van H. v. d. Ouweelen en G. Massaar Pieter z. van V. de Bolster en J. Mieloo Grietje d. van A. C. v. Weeren en M. v. Alphen Maria Valentina Sophia d. van J. P. v. d. Kraan en S. C. Korim- cak Cornells z. van T. v. Leeuwen en A. Bloemendaal Marinus z. van J. de Hoog en J. Roubos Antje Magdalena d. van J. A. UI tee en A. Mary nis Albert z. van A. v. Harskamp en D. J. Popeljus Leendert z van H. Asscheman en K. Wesdorp Maria Louisa Petronella d. van G. v. d. Nieuwendijk en H. Steenvoorden Ger- rit z. van H. Vink en W. Voskamp Eldert Antheunis z. van C. Kool en D. Geschiere. Ondertrouwd: J. Koning jm. 28 j. en A. Thunke jd. 28 j. Overleden: IJ, v. d. Plas z. 1 j.F. Jansen hsvr. van J. Siere 54 j. J. War- menhoven wedn. 82 j. C. Springintveld hsvr. van JJ. Touw 42 j. G. Lagerman m. 65 j. W. Bol m. 72 j. P. de Groot wedn. 75 j. aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen le kwal. slachtlammeren iets duur der verder onveranderd, nuchtere slacht en fokkalveren aanvoer iets ruimer, han del traag, prijzen lager; paarden aanvoer iets kleiner, handel traag, prijzen vooral riet hooger; kalf- en melkkoeien aanvoer aanv. korter, handel kalm, prijzen onver anderd; varekoeien aanvoer iets korter, handel stil, prijzen prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel stroef, prijzen als vorige week; graskalveren aan voer als vorige week, handel kalm, prijzen prijshoudend, bokken1 of geiten aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen iets hooger. ROTTERDAM, 9 Jan. Buiten], granen. Stemming kalm. Rogge 77-78 kg. Zuid-Russische disp. 8.90, 77-78 id. stoomend 8.85, 76-77 kg. Noord Russ. disp. 8.85, 76-77 kg. Bahia Blanca ladend-geladen 8.95. Gerst, No. 3. Amerikaansche, aangeko men dito, dito, 164, 63-64 Donau disp. f 162, 61—62 dito, dito f 161, 70-71 kg. Poolsche disp. 164, 72-73 kg. dito, dito 165, 7172 kg. dito stoomend 163; 64-65 kg. la Plata stoomend 164. Mais per 2000 kg. Gele La Plata aange komen 170.50, dito stoomend 17.50, No. 2 Gele Amerikaansche gewacht 170, stoo mend 169-168, ladend f 167.50, Donau-Gal- fax-Besraraab aangekomen 168, stoomend 7ë7.80167.Gele Russische stoomend 168164, Mixed Russische stoomend 167166. Mixed Benguela stoomend 166. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Of ficieele noteering. Gerst, chevalier 7.75 —8.10, gerst, winter, 7.50—7.80, haver 6.006.60, rogge 7.608.00, erwten, kleine groene 9.0010.25, schokker erw ten 10.5012.25, bruine boonen 2831 alles per 100 kg. 'a HERTOGENBOSCH, 10 Jan. Boter. Aanvoer 10.125 kg. Prijzen: hoogste 1.60, laagste 1.53 en middelste f 1.58 per kg. BODEGRAVEN, 10 Jan. Kaas. Aanvoer: 114 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk totaal 5210 stuks, wegende 76.890 kg Prijs met Ryksmerk le soort 26—27, 2p soort 2425, Handel matig. HAZERSWOUDE, 9 Jan. Eierenveiling". Aanvoer 3093 stuks, Prijzen: kippeneieren 4 004.80 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 9 Jan. Groenten- veiling. Per 100 stuks: knolselderie Af 4 6.80, idem B 2.004.10, per kist van 20 kg.: waspeen 0.501.65, kroten 5080 cent, per 100 kg.: roodekool f 1.50—3.70, gelekool 3.004.50, groenekool 2.00— 3 20, uien 47. per kist van 6 kg.: boe renkool 0.20.55. LOOSDUINEN, 9 Jan. Groentenveiling. Schorseneeren 1 soort 13.30, 2de soort 5.80 per 100 kg., spinazie 1.55 per 4 kg., peen le soort 79, selderie f 1517.50, pieterselie 10.5010.80 per 100 bos, prei 2.003.50 en andiivie f 40.5041.50 per 100 kg. boerenkool 2378 cent per 7 kg. VTNKEVEEN, 9 Jan. Groentenveiling. Witlof I 14—17, idem II ff 7—10, idem III 3—5 per 100 kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.581/s Berlijn 73.70 Parijs 4.841/2 Brussel 31.03 Zwitserland 41.53 Kopenhagen 38,25 Stockholm 44 13 Oslo 43.07 New York U8313/16 Praag 6.31

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3