Rumoer aan de Tsjechisch Hongaarsche grens OMGEVING Een nieuw incident bij Ungvar Franco's offensief in het Noorden LUCHTVAART MAANDAG 9 JANUARI 1939 DE LE^SCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 MEN WILDE RUILEN EEN NIEUW INCIDENT Uit Ungvar wordt gemeldt, dat op 7 Ja nuari te 9 uur des avond Hongaarsche grenswachten bij Nagygejoec in de nabij heid van Ungvar, door manschappen van het Tsjecho-Slowaaksche leger en Oekraini- sche benden zijn aangevallen. Ter verster king van de grenswacht zijn militairen uit Ungvar vertrokken. Wat de Tsjechen zeggen Van semi-officieele Karpatho-Oekrain- iche zijde verluidt, dat om 2 uur 's nachts de Tsjecho-Slowaaksche grenswacht bij het dorp Bouhe, bij Ungvar, door Hongaren is aangevallen. Het is tot een gevecht van een half uur gekomen. Een Tsjecho-Slo waaksche eerste luitenant en een vaandrig hebben gepoogd als onderhandelaars in contact te komen met de Hongaren, doch werden beschoten. De vaandrig werd zwaar gewond. Voorts wordt van Karpatho-Oekrainsche zijde beweerd, dat ook op andere plaatsen Tsjecho-Slowaaksche grenswachten door Hongaren zijn aangevallen. Er zou de Kar patho-Oekrainsche regeering een ultima tum gesteld zijn, dat heden afloopt, en waarin geëischt wordt, het Karpatho- Oekrainsch gebied liggende klooster Basi- lej aan Hongarije uit te leveren. Hongaarsche lezing van het gebeurde Het Hongaarsche telegraaf-agentschap meldt omtrent het grensincident bij Nagy gejoec de volgende bijzonderheden: Een Oekrainsche bende terroristen van ongeveer tweehonderd man heeft de Hon gaarsche grenswacht aangevallen. Deze sloeg de aanvallers af, die terugtrokken. Aa nde grens bevond zich slechts de Hon gaarsche grenswacht. Ook de uit Munkacz opgerukte militaire versterking heeft bevel gekregen terug te gaan. Bevoegde grenswachtofficieren heb ben onderhandelingen geopend. Ondanks de onderhandelingen wordt van Tsjechische zijde nu en dan geweervuur ge geven. Van Hongaarsche zijde werd nie mand gewond. ANTWOORD VAN PRAAG OP VERTOOG VAN BOEDAPEST Over het incident van Munkacs De Tsjecho-Slowaaksche minister van buitenlandsche zaken heeft aar de Hongaar sche legatie te Praag het antwoord doen toekomen op het vertoog, dat de Hongaar sche zaakgelastigde te Praag wegens de in cidenten van Munkacs heeft ondernomen. Het antwoord bevestigt, dat de Tsjecho- Slowaaksche regeering een' onderzoek naar den oorsprong en het verloop der genoemde incidenten heeft laten instellen. Het Tsjecho-Slowaaksche ministerie van bui tenlandsche zaken zal de Hongaarsche lega tie te Praag onverwijld op de hoogte stel len van alle feiten, welke uit het onder zoek blijken en met name antwoorden op de in de laatste alinea van de Hongaarsche nota gestelde vraag betreffende de verant woordelijkheid der Tsjecho-Slowaaksche regeering. In zijn antwoord brengt het Tsjecho-Slowaaksche ministerie van bu- tenlandsche zaken tevens de meening tot uiting, dat het goed zou zijn, indien beide regeeringen de gelegenheid aangrepen om in een geest van vreedzame samenwerking en goede nabuurschap overleg te plegen over alle van beide zijden te nemen maat regelen om in het grensgebied de ge- wenschte rust te brengen en een herhaling van incidenten, als zich te Munkacs heb ben voorgedaan, te voorkomen. ZEVEN HONGAREN EN VIER TSJECHEN BIJ INCIDENT GEDOOD Het Hongaarsche Telegraaf-agentschap meldt: Volgens de jongste inlichtingen zijn aan Hongaarsche zijde zeven personen tijdens een aanval op Munkacs gedood. Men vond de lijken van vier Tsjechen, namelijk van een douanebeambte en drie soldaten en wel op Hongaarsch gebied op grooten afstand van de grens. In het hospitaal van Mun kacs worden negen gewonde Hongaren en twee Tsjechen verpleegd. Verscheidene Tsjechische soldaten worden in Munkacs gevangen gehouden. Naar het Hongaarsche Telegraaf-agent schap voorts nog meldt,is in een bij Munkacz buit gemaakten pantserwagen de porte feuille gevonden van den commandant van den pantserwagen, een Tsjechischen Feld- webel. In die portefeuille zou zich een nauwkeurig opmarschplan voor den aanval op Munkacz hebben bevonden. MEN WILDE MUNKACS EN UNVAR RUILEN Het Hongaarsche nationaal-socialistische orgaan „Virradat" meldt, dat twee gevol machtigden van de regeering Volosin naar Boedapest waren gekomen, om daar voor te stellen, de twee onlangs door Tsjecho- Slowakije afgestane grenssteden Munkacs en Ungvar te ruilen voor 25 Roetheensche plaatsjes! De Hongaarsche regeering, aldus meent het blad te weten, weigert zelfs over het beginsel van deze aangelegenheid te spreken. De „Virradat" verklaart ver volgens, dat de overval op Hunkacs het antwoord op deze weigering is geweest en volgens het blad zouden de Oekrainers be weren, dat zij door een groote Europeesche mogenheid gesteund worden. HONGAREN STOPPEN HET VERKEER MET NOORDOOST-ROEMENIë Een telegram uit Chust meldt, dat de Hongaarsche autoriteiten Zaterdag na mid dernacht het. verkeer hebben stopgezet op de spoorlijn van Helami naar Cerny Ardov, zoodat de verbindingen met het Noordoos ten van Roemenië afgesnelen zijn. PROTEST DER HONGAARSCHE REGEERING TE PRAAG Schadeloosstelling geeischt De Hongaarsche regeering heeft haar vertegenwoordiger te Praag opdracht ge geven volledige schadevergoeding te eischen voor alle door Hongaren bij de jongste gevechten geleden verliezen. Polieke kringen te Boedapest hopen, dat de regeering te Praag zal begrijpen,' dat „de uitlokking van verdere incidenten on voorziene gevolgen kan hebben". De linksche tegenzet In Estramadura DE VORDERINGEN IN CATALONIë. De hoofdaanval van Franco in Catalonië duurt nog met kracht voort. Na het aanbreken van den dag hebben de rechtschen gisteren in den sector van Lerida de linie van de Segre gepasseerd. Zij vestigen een bruggenhoofd op den tegenover liggenden oever der rivier. Twee nieuwe bruggen werden aan weerskanten der stad geslagen. De Navarreesche troepen van hun kant bevonden zich midden op den dag te Alberca en Villanova de Prades, op de zuidelijke helling van de sierra de la Llana. En uit Saragossa meldt Reuter het volgen de overzicht van den strijd: Aan het Catalaansche front hebben de Moren onder generaal Yague, na de Ebro te zijn overgestoken, voor Falset de verbin ding tot stand gebracht met het Navarree sche legercorps. De rechtschen verklaren sedert het begin van het Catalaansche of fensief minstens 3100 vier. kilometer ter rein te hebben veroverd, en 30.000 krijgs gevangenen te hebben gemaakt. Het verste punt van den opmarsch in het Zuiden is thans 8 km van Montblanch op den weg van Lerida naar Tarragona en, hemels breed gemeten, 88 km van Barcelona. Het meerendeel van de 230.000 man rechtsche troepen is thans over de Segre getrokken. De enkele overgebleven linksche bol werken vallen snel in handen van Franco's strijdmacht. De infanterie heeft de steden Vellanueva en Alcolette bestormd. De re geeringstroepen trokken zich terug langs den weg van Lerida naar Tarragona. Een vliegende colonne, die langs den berm- weg naar Montblanc oprukt, is, naar ge meld wordt, gisterochtend tot de buiten wijken van Vilanova, Deprades en Albarca genaderd. Dit werd later door een bericht uit Sara gossa bevestigd, da„ luidde: De strijdkrachten van Franco hebben be zit genomen van Villanova de Prades, dat ongeveer 30 km van de Middellandsche Zee en ongeveer 38 km van Tarragona ligt ln den noordelijken sector zijn de rechtschen sedert zij bij het bruggenhoofd te Balaguer zijn doorgebroken, ongeveer 20 km opge rukt. AFLEIDINGSOFFENSIEF. Het afleidingsoffensief, dat de regee- ringstroepen hebben ingezet aan het Es- tremadurafront heeft natuurlijk wel be- teekenis, omdat er inderdaad verbindingen tusschen Noord en Zuid-Spanje in het Wes ten van het land door worden bedreigd. De aanvankelijke successen hebben reeds invloed gehad, Franco heeft al maatregelen moeten treffen, doch dat hij zich van zijn opmarsch in Catalonië zal laten afbrengen door gevechten op een betrekkelijk klein front in Estremadura is niet aan te nemen. Barcelona hecht echter terecht gewicht aan dezen tegenzet, waarover de volgende berichten binnen kwamen. Havas meldt uit Barcelona: Van het front in Estremadura wordt ge meld, dat het offensief van de regeerstroe- pen wordt voortgezel na de doorbraak tus schen Valsequillo en Granjuela. Het front heeft thans een lengte van dertig kilo meter. Niettegenstaande de troepen van Franco versterking hebben ontvangen en hun luchtmacht voortdurend actief is, heb ben zij het offensiei niet tot staan kunnen brengen. Gistermorgen hebben de regeeringstroe- pen den spoorweg van Belemez in de zone 1 van Fuente Oveinna afgesneden. Een ver der offensief ten westen van Villanueva de la Serena heeft het mogelijk gemaakt het dorp la Coronada, op 12 km ten oosten van Villa Nueva te bezetten. Rechtsche versterkingstroepen hebben een tegenaanval op de regeeringsstrijd- krachten ondernomen tijdens den opmarsch in de richting van Monterubio de la Serena. De rechtschen heroverden de Sierra de Tejonera. die door de regeeringstroepen opnieuw veroverd werd, waarbij zij krijgs gevangenen en oorlogsbuit maakten. Gis termiddag om 4 uur duurde de strijd nog voort. De Sierra de Tejonera ligt in de pro vincie Badajoze op 25 km ten zuiden van Castuera. Volgens een bericht van het Spaansche persagentschap hebben de linksche troepen aan het front /an Estremadura nieuwe successen geboekt en bezit genomen van de steden Oranje en Torre Hermos en la Coroneda. alsmede van vier dorpen. Het aantal gevangenenen, dat in handen der regeeringstroepen is gevallen, is volgens hetzelfde bericht tot verscheidene duizen den gestegen. Door den opmarsch der regeeringstroepen aan het front van Estremadura zijn, naar te Barcelona verklaard wordt de ver bin- dingen der rechtschen met de bekende Pen- naroya mijnen, die thans half omsingeld zouden zijn, verbroken. Als de opmarsch voortduurt, zullen de vitale rechtsche ver bindingen tusschen Noord- en Zuid-Spanje er door bedreigd worden: HILLEGOM LOOP DER BEVOLKING De totale bevolking onzer gemeente is in 1938 met 223 personen toegenomen; zij bedraagt per 31 Dec. 1938 11821, zoodat we in dit jaar zeer waarschijnlijk de 12000 inwoners zullen haV-i of overschrijden. Een vaandel. Eet vaandelcomité van den Bijz. Vrijw. Landstorm is volkomen geslaagd in zijn pogingen om aan die ver- eeniging een vaandel te kunnen schenken. De aanbieding zal binnenkort in een groote bijeenkomst geschieden. KATWIJK Arbeidsbemiddeling. Stand der werk loosheid: mannen 889, jongens 29, meisjes 20 Totaal 938. Stand op 7 Jan. 1938: 832, waarvan 783 van 18 jaar erf ouder. LiSSE LOOP DER BEVOLKING De loop der bevolking dezer gemeente gedurende het jaar 1938 is als volgt ge weest. Op 1 Januari 1938 bedroeg het aantal in woners 4783 mannen, 4637 vrouwen, totaal 9420. Dit getal werd vermeerderd door ves tiging met 182 mannen 232 vrouwen, totaal 414 en door geboorten met 128 en 116 vrou wen, totaal 244. Door vertrek werd het in- wonerstal in den loop van 1938 vermin derd met 175 mannen en 227 vrouwen, to taal 402 en door overlijden met 22 mannen en 30 vrouwen, totaal 52. Op 31 December 1938 bedroeg het aan tal inwoners derhalve 4896 mannen en 4728 vrouwen, totaal 9624. De vooruitgang bedraagt derhalve in totaal 204 en wel 113 mannen en 91 vrouwen. Van de geborenen zijn er 114 jongens en 105 meisjes binnen deze gemeente ge boren, terwijl in andere plaatsen 15 jon gens en 12 meisjes werden geboren, die tot de bevolking dezer gemeente behoorden. In deze gemeente is een meisje geboren, dat behoorde tot de bevolking eener andere gemeente. Van de 244 geboorten waren 3 kinderen onwettig. Levenloos werden in 1938 aangegeven 3 jongens en 4 meisjes. Van de 52 overleden personen, overleden 16 mannen en 19 vrouwen binnen deze ge meente, terwijl elders 6 mannen en 11 rouwenoverle bzbzb zbzb bzb b b booo vrouwen overleden. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg in 1938 68, terwijl het aantal echtschei dingen slechts 1 beliep. Wijkverpleging. Uit het ons toegezon den 28ste jaarverslag van de R.K. Vereeni- ging tot Wijkverpleging klinkt een meer optimistischen toon dan we de laatste ja ren gewoon zijn. Het blijkt daaruit, dat het afgeloopen boekjaar een jaar is geweest van groote activiteit en propaganda voor het mooie werk der Wijkverpleging en dat, na jaren van gestadigen teruggang, thans weer eene, zij het niet van grooten omvang, eenige vooruitgang valt te constateeren. In dit opzicht erkent het bestuur veel dank verschuldigd te zijn aan de wijkver pleegster, de eerw. Zuster Josepha en de dames-bestuursleden mw. F. Donkelman en mevr. Jac. Pijnacker voor den ijver bij het aanwerven van nieuwe leden. De finan- cieele toestand is door de uitbreiding van het leden tal eenigszins verbeterd, zoodat de reserve niet behoefde te worden aange sproken en er zelfs een klein voordeelig saldo viel te boeken. Ook de exploitatie van het St. Joseph-huis bracht nog een klein overschot! Het bestuur wijst er echter op, dat er al tijd nog zijn die geen contribueerend lid zijn en toch van de diensten trachten te profiteeren zonder hun eereschuld in te lossen. Dat het bestuur van de meergegoe- den, wanneer hun hulp wordt verstrekt, een extra bijdrage verwacht, is vanzelf sprekend. De ijver van Zuster Josephus is boven alle lof en bij al haar drukke werk zaamheden wist zij met toestemming van B, ERNSTIG VLIEGTUIGONGELUK IN FRANKRIJK. Vijf dooden. Het Zwitsersche verkeersvliegtuig, dat uit Zurich om drie uur te Parijs moest aan komen, is om half vijf neergestort op 200 M. van de spoorwegsplitsing bij Le Cha- pelle in Serval. In het toestel zaten de pi loot, een stewardes en 14 passagiers. De vlieger, de radiotelegrafist en één passagier werden op slag gedood, tien in zittenden werden gewond. De stewardes is later in het ziekenhuis overleden, evenals een Poolsche dame, één der passagiers. In totaal zijn er derhalve vijf dooden bij te betreuren. DE POSTVLUCHTEN OP NED. O. INDIE. De positie der postvliegtuigen was Zon dagavond als volgt: Op de uitreis bereikten de „Buizerd" Singapore, de „Reiger" Alexandrië en de alk" Singapore. Op de thuisreis arriveerde de „To- renvaxlk" te Rangoo en de -„Gier" te Bag dad. Het K. L. M.-vliegtuig „Oehoe" is gister middag om 17.06 uur op Schiphol geland. en W. nog een kermis in 't parochiehuis te organiseeren, welke een welkom saldo op leverde van 330! Dank wordt gebracht aan de trouwe leden en niet minder aan Zuster Schep, die voorzoover de haar karig toebedeelde vrije tijd £ulks toeliet, Zr. Jo sepha bij overstelpende drukte assisteer de. Met de afdeeling Lisse van het „Groe ne Kruis" bestond als steeds een goede sa menwerking. Van het R.K. Armbestuur en de Moeder- Overste-van Huize „Pius" werd wederom de meest welwillende medewerking onder vonden. De inventaris verkeert, .".ank zij de goede verzorging, in prima staat en de fir ma Tissing is zij dankbaar voor de belang- looze aanvulling. Het bestuur hoopt, dat door aller steun en onder Gods zegen dit liefdewerk tot nog grooter bloei kome. Uit het overzicht der werkzaamheden in het afgeloopen boek jaar blijkt, dat in totaal 2836 bezoexen bij zieken werden gebracht, terwijl 1345 be handelingen in het wijklokaal plaats had den. Hiervoor werden 196 patiënten be zocht en werd aan 533 patiënten hulp ver leend in 't wijklokaal, terwijl daarin 21 maal eerste hulp werd verleend en 4 maal daarbuiten. Voorts werden daar 19 kleine oi eraties verricht en werd aan 21 patiënten 350 maal hoogtezon verstrekt. Tweemaal werden Röntgenfoto's gemaakt en 11 pa tiënten werden 235 maal niet diathermiëij behandeld. In het St. Josephhuis werden verpleegd 8 kraamvrouwen en een kind met 14 ver- pleegdagen. Uit het bijgevoegde financieele overzicht blijkt dat het saldo per 1 Ja nuari 1130.02 lï bedroeg en per 31 Decem ber 1187.12H, zoodat het voordeelig saldo 57.10 bedraagt! Tot zoover het jaarverslag. Mogen zij, die daartoe in staat zijn, dit mooie liefdewerk steunen! R.K. Coöperatie. Het 20-jarig bestaan van de R.K. Coöperatie zal feestelijk wor den herdacht op 1?, 17 en 18 Januari. We gens het groote ledental, zoo ongeveer 1300 meenen we, wordt het feest over drie avon den verdeeld en worden op 16 en 17 de leden met hun vrouwen uit Lisse ver wacht en op 18 Januari de leden met hun vrouwen uit de omgeving. Wat er geboden zal worden op die avonden? Ten eerste komt de familie Hofman uit Amsterdam ter opluistering, ten tweede.... neen dit zeggen we niet, evenmin als het derde en het vierde. Dit moeten verrassingen blijven! Men maakte er ons op attent, dat in het verslag van het Kerstfeest voor de kin deren van den afd. van de R.K. Bond voor Groote Gezinnen, inzake de vermelding va nhet schenken van prijzen, hebben ver zuimd de naam van de R.K. Coöperatie „On derling Belang" te noemen, welke bij het schenken der prijzen lang niet achter is ge bleven, doch daarin ook een mooi aandeel had. Tooneelwedstrijd. Na een tusschen- ruimte van eenige weken de adventstijd werd gisteravond de door de R.K. too- neelvereeniging „Nut en Genoegen" uitge schreven tooneel wedstrijd wederom voort gezet. Het was de tooneelvereeniging „St. Bonifacius", uit Krommenie, welke op voerde ,,'t Lammeke". gemengc spel in drie bedrijven van Jac. Ballings onder regie van den heer A. Koning. De opkomst was bevredigend. Nadat de 2e voorz., de heer J Veldhoorn haar geopend en „St. Boni facius" en het publiek had verwelkomd ging het doek op en werd met het spel aangevangen. Het bleek al spoedig, dat dit spel op hoog peil stond en de spelers het Vlaamsch uitstekend meester waren. Dien tengevolge was de weergave voor het pu bliek niet altijd even verstaanbaar wat jam mer was, doch aan het spel geen afbreuk deed. Spel en mimiek spraken zoo duidelijk, dat de strekking van het stuk heel goed was te volgen. Kapwerk en décor waren onberispe lijk verzorgd. Wij zouden zoo zeggen: wij geven Krom menie een goede kans! De heeren M. Sprenger en Hoogervorst borgden ter afwisseling voor goede muziek. Het aanwezige publiek heeft een genotvol le avond gehad, hetgeen het dan ook door hartelijk applaus deed blijken. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! LEIDSCHEN DAM ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond omstreeks kwart voor acht had op de Veursche Straatweg een ernsti ge aanrijding plaats Op dat tijdstip werd Mej. M. Belt, wonende aan dezen straat weg, door een autobus zoodanig aangere den, dat zij bewusteloos op den weg bleef liggen. Door omwonenden werd het meisje met dekens onder dekt, in afwachting van geneeskundige hulp, welke direct werd in geroepen. Nadat eerste hulp was verleend, is het slachtoffer in bewusteloozen toestand naar haar woning vervoerd. De bestuurder van de bus was zoodanig overstuur, dat hij bij omwonenden moest worden binnenge bracht. Naar de schuldvraag wordt een onderzoek ingesteld. Uitvoering Kruisvaart. Gisteren was het feest voor de jongens van de Kruis vaart en werd op passende en schitterende wijze het le lustrum gevierd. De feestviering werd ingezet met een triduum, terwijl Zondagmorgen na de H. Mis van 7 uur alle jongens den dag in zetten met een algemeene H. Communie. Te 4 uur had de plechtige sluiting plaats van het triduum door den zeereerw. heer rector Beune, waaronder toewijding van de geheele jeugd aan de H. Familie. Des avonds te 8 uur werd in het R. K. Vereenigingsgebouw een groote feestavond gegeven voor ouders en genoodigden, welke avond zeer zeker in alle opzichten is ge slaagd, zoodat èn directeur èn cohortlei ders met voldoening op dezen avond kun nen terugzien. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. Pastoor Kammers en kap. Van Niekerk, afgevaardigden van Hanze, L.T.B., Volks bond enz., die door den directeur welkom Wentholt, allen hartelijk werden welkom geheeten. Hij is blij, dat zoo velen aan den oproep hebben gehoor gegeven en vooral de ouders, die thans het werk van hun jon gens kunnen zien en zich kunnen overtui gen, wat er voor de jongens gedaan wordt. In de afgeloopen 5 jaar is veel bereikt, ter wijl heden het' voornemen is gemaakt het nog beter te doen, doch hiervoor is aller steun noodig en daarom hoopt Z.Eerw., dat de Kruisvaart in de toekomst aller steun en sympathie zal blijven houden. Door de Kruisvaarders werd opgevoerd „De Wraak der Kabouters", een spel in drie bedrijven. Het stuk werd door de jongens op werkelijk goede wijze vertolkt, zoodat zij de aanwezigen een vroolijken avond hebben bezorgd en allen o.i. over het vertoonde tevreden zijn geweest en deze avond een goede propaganda is ge weest voor a.s. Dinsdagavond, waarop een 2e opvoering zal gegeven worden. Vermelding verdient nog, dat de Kol- ping Boys en de heeren Nieuwenbroek en Blokland, piano en klarinet, met keurige muziek den avond hebben opgeluisterd. Met een dankwoord, bijzonder aan den regisseur, den heei A. Blokland en de spelers en muzikanten en met een opwek kend woord tot medewerking werd de avond door kap Wentholt gesloten. Geboren: Theodorus Hendrikus, z. v. Th. H. Lindemans en H. E. de Jong. Ondertrouwd: B. J. Hinkenkem- per en C. H. Olsthoorn. Gehuwd: J. Rijnsburger en N. Bloois. Overleden: M. J. v. d. Eist, vr. 51 j. Tona Buijse, vr. 88 j. NOORDWIJKERHOUT Uitvoering K.J.M.V. De uitvoering van de K.J.M.V. heeft, in afwijking van hetgeen werd bericht, plaats op Dinsdag 10 Ja nuari èn Woensdag 11 Januari. De avond wordt gegeven ten bate van de missie van Pater Versteege. Opgevoerd wordt „De Ge hangene" van Henri Ghéon. VOORSCHOTEN Volksbond. De afdeeling Voorschoten van den Ned. R.K. Volksbond vierde Zon dagavond j.l. het jaarfeest met medewer king van de tooineelvereeniging „St. Gene- sius" en het muziekgezelschap „The Noisy Fellows". Toen de voorzitter, de heer N. Iamboo, deze feestavond opende met den christelijken groet en een woord van wel kom tot de aanwezigen, was de groote zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw geheel gevuld. Na het zingen van het eerste cou plet van het bondslied, voerde de tooneel vereeniging „St. Genesius" het drama op, getiteld: „Wat niet sterven kon". Een drama in vier bedrijven, vol spannende momenten, van G. Nielen. Op uitstekende wijze wist „St. Genesius" dit spel te vertolken en de aanwezigen van het begin to* het einde te boeien door hun werkelijk mooi spel. Het was een mooie en zeer leerzame avond, die St. Genesius de den aan den Volk. bond aanbood. De heer Hoppezak zorgde voor de grimeering der tooneelisten, wat hem goed is toevertrouwd. De pauzen werden aangevuld door het muziekgezelschap „The Noisy Fellows". De voorz. was zeer zeker de tolk der aanwezi gen, toen hij de tooneelisten dank bracht voor hun mooi spel en de schoone vertol king van den inhoud van dit drama. Hij sprak den wensch uit, da* „St. Gene sius" steeds bereid zal worden gevonden met haar spel de feestavonden van den Volksbond op te luisteren. Met, een dansje werd deze feestavond gesloten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6