WINTERSPORT IN UTRECHT. Het geluk ligt in de sneeuw 3)e £cictocfie (Bou/fccmt De Utrechtsche jeugd kan dezen winter voor het laatst het Lucas Bolwerk als wintersport plaats gebruiken, daar zij het veld zal moeten ruimen voor den nieuwen schouwburg, waarvan de bouw spoedig begonnen wordt Niet alleen Europa, doch ook Amerika heeft reeds rijkelijk zijn deel van den winter gehad. Sneeuwjacht te Rochester in den staat New York De -Kepulse", de 32.000 ton groote Engeische kruiser, waai mede het Engelsche Koningspaar in Mei a.s. de reis naar Canada zal maken, wordt in een der dokken van Portsmouth voor den tocht in gereedheid gebracht De verdediging van Frankrijks koloniën in Noord Afrika. Inheemsche belang stelling voor het moderne anti-tankge- schut te Ain Tounine Mr. J. C. A. bverwijn, oud-gezant van Nederland te Washington, is te Noord- wijk overleden De eerste tentoonstelling .Pro Arte Christiana" is in het Stedelijk Museum te Amsterdam geopend door den Bisschop van Haarlem, Z H Exc. Mgr. Huibers, in tegenwoordigheid van minister prof dr. J R. Slotemaker de Bruine. De laatste hand wordt aan de expositie gelegd FEUILLETON Een Wintersportroman van PETER KRAYENBüHL. (Nadruk verboden). 9) Ze hebben de mistige stad achter zich, Grace geeft vol gas en in acht minuten hebben zij Hampstead bereikt. Beiden zijn blij eindelijk hun voeten aan het knette rende naardvuur te kunnen warmen. Wat is dat met Munchen, Pap? Ik begreep je niet aan de telefoon. Den 27sten Mei veilt Helbing in Mun chen de verzameling Wickerberg. Er zijn een paar wiegedrukken bij, die ik me niet graag zou laten ontgaan.... Is dat nu een reden tot een zoo ver moeiende reis voor een ouden heer? Dat hangt van den ouden heer af, lieve kind! Bovendien is het alweer deritg jaar geleden, dat ik een Duitschen winter mee maakte. Goed, Pap en weet je ook wie je naar dien Duitschen winter van je verge zellen zal? Ik Pap! Maar kind, dat kan je toch niet O, ja, ik kan als ik wil, zelfs drie maanden vacantie krijgen, zonder salaris natuurlijk. Miss Greatlow, die tot dusver in het ffliaal te Liverpool werkzaam was, moet om familieredenen naar Londen te rug en ruilt met Anna Bothbird. Maar deze kan pas over drie maanden naar Liverpool vertrekken. In totaal zijn we anders met z'n vijven; er is er dus gedurende drie maanden een te veel. En die eene wil ik zijn, Fap! Achtenveertig uur later stappen mr. Ar- len en zijn dochter in den express naar de kust. Pap was in al zijn blijdschap ook be reid geweest per vliegtuig te reizen, maar Grace drong daar niet op aan het rhyth- me van de voortrollende wagenwielen te beluisteren was een van haar groote genoe gens. In Keulen onderbraken zij hun reis voor het eerst. Van een bezichtiging van den dom zagen zij af die was hun te groot maar mr. Arlen begaf zich rechtstreeks naar het Oost-Aziatisch museum en daar uit was hij slecht met eenig geweld weer weg te krijgen. De fraaie gobelin met den dood van Boeddha, boeide hem uren ach tereen Grace gaf de voorkeur aan den dieren tuin, waar zij har liefde voor dieren in 't algemeen en waarlijk niet alleen voor exotische, naar hartelust kon botvieren. Eerst Heidelberg echter deed iets van de wenschen, welke Grace ten opzichte van Duitschland in het hart droeg, in vervul ling gaan. Keulen was „Germany", maar Heidelberg was „Deutschland". Mr. Arlen dwaalde stil en tevreden door de humanistische lucht van de oude uni- J versiteitstad en tooverde oude herinnerin gen om in het heden Grace volgde hem ge willig en liet zich gaarne van alles op de hoogte brengen; nog nooit had ze haar be minden „Pap" zoo enthousiast en jong ge zien. In Hotel „Europaischen Hof", waar zij hun intrek namen, wachtte hun een tele gram uit Parijs: mevrouw Arlen kon niet, zooals was afgesproken, met hem in Hei delberg samen komen. Een brief bracht den volgenden morgen opheldering: Mercu- rius in de Schorpioen was te ongunstig om op reis te gaan en mevrouw Arlen onder nam nu eenmaal geen groote reis zonder de sterrenwereld te raadplegen. Pap lachte, Grace zuchtte in stilte haar „Arme mamaen beiden besloten des ondanks den beroemden occultist, Baron Gernfuss in de stichting Dreuburg te bezoe ken, om wien mevrouw Arlen tweemaal per jaar naar Heidelberg reisde.... Het was een heerlijke wandeling door de frissche poedersneeuw, de lucht was helder en zuiver en de oude stichting, een voormalig klooster der Benedictijner mon nikken, lag sprookjesachtig tegen de bergen als met witte watten bedekt. De secretaresse van den baron, een zeer knappe jonge dame met ravenzwart haar, excuseerde den heer des huizes, die eeni- ge dagen naar Berlijn was en toonde den bezoekers de waardevolle verzameling in- cunabels en handschriften uit den tijd der middeleeuwen. Vol bewondering en niet zonder nieuws gierigheid wandelde Grace door de, ook uit een architectonisch oogpunt zeer inte ressante vertrekken, waarbij zij op de een of andere manier in de particuliere woning van den baron verzeild raakte en tot haar verbazing verraste zij den heer des hui zes, die volgens zijn secretaresse in Berlijn vertoefde, terwijl hij snurkend op een di van in zijn studeerkamer z'n middagdutje deed. Voorzichtig sloot zij de deur weer achter zich, zocht haar-„Pap" op, nam de zen onder den arm en trok hem mee naar buiten, waar zij hem lachend van haar be levenissen op de hoogte stelde. Mr. Arlen schreef nog denzelfden dag naar Parijs, dat zij besloten hadden verder te reizen. Hij hoopte, dat de sterren spoe dig een gunstigen stand zouden aanwijzen en derhalve mevrouw Arlen niet zouden be letten, dat zij elkaar thans in Munchen ontmoetten. In den restauratiewagen, kort voor Stutt gart, beleefde Grace een zeer pijnlijk oogen- blik. Toen de trein in volle vaart door een bocht ging, gleed de visch, welke de kellner juist had opgediend, van haar bord, pre cies op de schoot van een, nogal exclusief uitzienden jongeman, die daarop van schrik zijn monocle in de soep liet vallen. Mr. Arlen excuseerde zich hoffelijk voorhet ongelukje van zijn dochter, maar de jonge aristocraat maakte daar spoedig een eind aan, stelde ijverige pogingen in het werk om voor Grace een andere visch machtig te worden en stelde zich voor: Baron Girsholm.... Grace bekroop het gevoel, dat den jon geman deze kennismaking niet onwelkom was waarom zou dat ook het geval zijn geweest? Baron Girsholm toonde zich een even aangenaam als onderhoudend causeur, men bleek eenige gemeenschappelijke kennis sen te hebben uit Pap's vroegere branche en het doel van de reis was voor beiden Munchen, waar de baron den tot ver bui ten de grenzen beroemden modeschilder, Enzino Prestini, tot vriend had. En ten slot te ging mr. Arlen er dan ook gretig op in, toen Baron Girsholm zich als gids voor de vToolijke Beiersche residentie en haar naas te omgeving aanbood Doch Grace stelde hem teleur; zij achtte het niet dringend noodzakelijk elke be zienswaardigheid ook werkelijk te hebben gezien -en zij gaf er daarom de voorkeur aan om voor zoover Pap door zijn jacht op oude handschriften en wiegedrukken verhinderd was alleen de Zuid-Duitsche metropool te doorkruisen. Maar reeds na enkele dagen had Grace genoeg van de stad. Ze was den baron dankbaar, toen deze zich aanbood haar naar een oord te brengen, dat afgescheiden lag van de bekende en druk bezochte sei zoenplaatsen. Mr. Arlen ging" er mee ac- coord, dat Grace vooruit reisde en beloof de over een paar dagen met haar moeder te zullen volgen, „Ontmoetingen zijn de letters in de taal van het lot." In St. Valentin overkwam het Grace al op de derden dag na haar aankomst, dat Dieter Prausnitz haar weg kruiste.... (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9