RIJNSTREEK ZATERDAG 7 JANUARI 1939 DE LEWSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 alphen aan den rijn DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar van der Poel herdenkt Maandag zijn 60-jarige echtvereeniging. EEN LEVENSGEVAARLIJK ONTBIJT. Op de fabriek van „De Handelsraad" had de 16-jarige v. L., aldaar werkzaam de onvoorzichtigheid, om brood, bestre ken met Rodent, dat neergezet was voor verdelging van ratten, op te eten. De gevolgen bleven niet uit. De jongen gevoelde zich spoedig zeer onwel. De hulp van dr. Hildernissen werd inge roepen, die na behandeling de pa tiënt naar het Acad. Ziekenhuis liet overbrengen. We vernemen, dat de toe stand van het jongmensch thans naar omstandigheden bevredigend is. Geboren: Willem, z. v. Gijsbert Wort- man en Maartje Margaretha Goebel. Gehuwd: Johannes Zwaan, oud 32 jaar, wonende te Utrecht met Antje den Her tog. Overleden: Angenita Hoelandt, -oud 90 jaar, weduwe van Hendrik Jan Halff- man. Ingekomen: Hubertus H. Zonderop, Concordiastraat 35, van Noordwijk Hen- drika de Leepw, Gouwsluischeweg 67, van Rotterdam Jan L. van der Have, Prins Hendrikstraat 53, van Ede. Vertrokken: Aaltje Zijlstra naar Hilversum, Utrechtscheweg 119 Pieter- mella N. van Gijzel naar Hilversum, Trom- penborgerweg 4 Willem Hillebrand naar Rotterdam, Oostplein 14 Antje den Hertog naar Scherpenzeel A no. 63. BODEGRAVEN De Staatspartij vergadert. Woensdag j.L hebben wij reeds gemeld, dat a.s. Maan dag 9 Januari des avonds acht uur in het Parochiehuis de jaarvergadering wordt ge houden. Daar de belangstelling de laatste jaren slechts gering is, wordt er bij de le den op aangedrongen aan de uitnoodiging gehoor te geven. Velen uwer zullen doordrongen zijn van het groote belang, hetwelk voor ons, Ka tholieken gelegen is in een machtige R.K. Staatspartij. Anderen zullen misschien zeggen: „Ik bemoei mij niet met politiek". Laat voor hen gezegd zijn, dat als u zich niet met de politiek bemoeit, de poli tiek zich met u zal gaan bemoeien. Rekent het daarom tot uw plicht, om uw belangstelling en medewerking te geven voor onze eigen Ktholieke zaak. Het is ook in uw eigen belang! Een jaar van groote beteekenis op poli tiek terrein heeft een aanvang genomen. Tweemaal zult u ter stembus geroepen worden n.l. voor de verkiezingen voor de Provinciale Staten en voor den Gemeente raad. U wenscht medezeggenschap in de diver se benoemingen? Welnu, Katholieken, komt dan ter vergadering, want dat is de aange wezen gelegenheid. Moge deze enkele woor den er toe bijdragen, dat onze Katholieke Kiesvereeniging Maandag een stampvolle zaal zal hebben! BOSKOOP Volksbond. Gisteravond had in het R.K. Vereenigingsgebouw een groote pro- paganda-feestavond plaats van den Kath. Volksbond, afd. Boskoop. De heer P. van der Staak, voorz., opende deze bijeenkomst. In korte trekken gaf spr. de inhoud weer van hét op te voeren too- neelspel: „Als de sirene gaat", het spel, dat zoo geheel in den geest des tijds .is en zoo juist past in het kader van den Volksbond. Ook herinnerde de heer Staak nog even aan het grootsch opgezette initiatief van het Katholiek Werkliedenverbond en wekte al le aanwezigen, voor zoover nog geen lid van den Volksbond op, om dit zoo spoedig mo gelijk te worden. Na het gezamelijk zingen van „Roomsche Blijdschap" ging het doek open voor het tooneelspel van de Volksbond-tooneelclub „Als de sirene gaat". De Volksbond heeft reeds verschillende avonden met tooneel spel gevuld, doch, we mogen zonder over drijving zeggen, dat van al die avonden, welke ook keurig verzorgd waren, niet één zóó fijn was als deze. Op de eerste plaats, het stuk op zichzelf was iets goeds en dan, wat meer zegt, de krachten der tooneelisten waren op de juiste wijze ver deeld. Iedere rol werd keurig gespeeld, en vooral de „arbeider Linssen", de heer „Her man van Velzen", fabrikant, en zijn broer John, wisten zich ten volle te geven en door hun spel, wat in zich een dramatische strekking had ,werd menig traantje weg gepinkt. We mogen de Volksbond-tooneelclub ze ker wel feliciteeren met het succes dat zij hebben gehad en de Volksbond zelf met zijn kranige tooneelclub. Hierna sprak de geestelijk adviseur, ka pelaan van Drunen, een dankwoord tot hen die dezen avond tot een succes had den gemaakt en gaf, in aansluiting op het geen de voorz. bij zijn opening reeds had gememoreerd, nog eens in korte trekken een beeld van de groote actie van het Werk liedenverbond. Na dit officieele gedeelte kwam het meer vroolijke aan de beurt. Onder leiding van den heer J. Benschop en het muziek-en- semble Houtman en van Berkel werd een uurtje gezellig doorgebracht met dansen waarna ieder zeer voldaan over den goed geslaagden avond huiswaarts keerde. hoogmade „Onderlinge Hulp". Donderdag hield bovengenoemde vereeniging haar jaarver gadering in café v. d. Eng, waarvoor een zeer goede belangstelling bestond. 31 Leden hadden nl. aan den oproep van het béstuur gehoor gegeven. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 51 bedroeg, terwijl 6 donateurs de lasten van de vereeniging hielpen dragen. De algemeene toestand was echter verre van rooskleurig, hetgeen uit het hierna volgende verslag van den pen ningmeester duidelijk bleek. De stand van zaken was n.l. als volgt: saldo kas 1 Jan. 1938 51.23>4, gehaald van de bank 125, andere inkomsten (contr.) 391.75, totaal 567.98)$. Uitg. (uitkeeringen) 532.77 14, saldo in kas per 1/1 '38 35.21, totaal 567.98>4. Wanneer dit overzicht eens nader wordt beschouwd, blijkt dat dit jaar de vereeni ging met het aanzienlijke bedrag van 141.02J4 is achteruitgegaan n.l. achteruit gang van kassaldo 16.02)4 en 125 van de bank gehaald. Wanneer het zoo nog eenige jaren door zou gaan, zou er van het bezit der vereeniging, dat momenteel nog 470.79 is (bank. en kassaldi), niets meer overblijven. En dit zou werkelijk zonde zijn van de vereeniging, die zoovele jaren een trouwe hulp in den nood is geweest. De kascommissie bracht bij monde van den heer C. v. d. Berg verslag uit. De hiernavolgende bestuursverkiezing liep vlot van stapel, daar de 2 aftredende bestuursleden, de heeren A. C. Colijn en H. Th. Elstgeest, bij acclamatie werden herko- in. Ter afwisseling werden hierna sigaren gepresenteerd, hetgeen natuurlijk zeer in den smaak viel. De behandeling van de belangen van de vereeniging bracht op de eerste plaats een voorstel van het bestiftir. Door de zeer on gunstige resultaten van de laatste paar ja ren, n.l. stelde het bestuur voor: 1. de uit- keeringstermijn te brengen van 10 weken op 8 weken, en 2. de uitkeering te brengen van 1.25 op 1. Na eenige discussies, waarin echter steeds de noodzakelijkheid van'deze maatregel naar voren kwam, werd deze maatregel van het bestuur met alge meene stemmen aangenomen. Door den voorz. werd een woord van dank gesproken tot de leden voor het algemeen vertrouwen door hem in het geleid van het bestuur ge steld. De bijbetaling wanneer ingevolge de Ziektewet of de Ongevallenwet eenige uit- kegring wordt genoten is nu gesteld op c. 3.50 per week gdurende resp. 16 en 8 weken voor de heel en half-verzekerden. De hierna volgende rondvraag bracht o.a. een vraag over de betaling door de Veeeniging gedurende de drie Karensdagen ingeval van ziekte. Door den voorz. werd hierop geantwoord, dat indien deze drie dagen niet door den werkgever worden betaald een voor 't vol le bedrag verzeekrd lid recht heeft op een uitkeering van 1 per dag, en een half- verzekerde op een uitkeering van 0.50 per dag. Verder werd op een desbetreffende vraag geantwoord, dat ingeval iemand te gen ongeval verzekerd is (vrijwillig) na tuurlijk geen betaling door de vereeniging kan plaats vinden. Hierna sluiting. Naaikrans. Evenals andere jaren or ganiseert a.s. Zondag de Naaikrasn weer een tentoonstelling van door haar in den loop van 't jaar vervaardigde werkstuk ken. Vele avonden hebben de jongedames opgeofferd om van de van verschillende zij den beschikbaar gestelde goederen te ma ken of te vermaken tot bruikbare klee-, dingstukken. Veel gezinnen zijn hiermede weer gelukkig te maken, maar er is nog zooveel te doen. Toont dus a.s. Z ondag dit te beseffen door een bezoek aan deze ten toonstelling en door het deelnemen aan de daar aanwezige attracties. Er is kans op mooie prijzen, dus wie weet?! De tentoon stelling wordt geopend na de Hoogmis en blijft geopend tot de Vesper. Na de Ves per wordt er tot half 6 weer gelegenheid gegevenuw geld voor dit goede doel te gaan offeren. hazerswoude ro—nenchk) SOCIALE AVOND VAN DE „ACTIE VOOR GOD" De volgende week Dinsdag 10 Jan., zal 's avonds in de school alhier een avond van de „Actie voor God" georganiseerd worden. Zooals na informatie bleek, is de gisteren geplaatste aankondiging foutief wat be treft het verkrijgen van kaarten, (dit be richt was niet van den correspondent). Programa's zullen huis aan huis bezorgd worden, om de opkomst zoo groot moge lijk te doen zijn. Indien iets van groot ge wicht is voor dezen tijd, dan juist het on derwerp, dat de zeereerw. heer Rector Beune zal behandelen. Bovendien zijn ver schillende nummertjes ter attractie er aan- toegevoegd, zoodat deze avond van aller grootst belang tevens een genoegen voor de bezoekers zal zijn. 't Begint om half acht, en geen minuut later. Wie een plaatsje wil hebben, kome dus tijdig. Toegang voor iedereen behalve voor kinderen onder dertien jaar. Lezing met lichtbeelden. Woendag- avond werd onder groote belangstelling der leden van de Geitenfokvereeniging „Ons Doel" door den heer S. de Jong, assistent Rijksveeteeltconsulent uit 's-Gra- venhage, een lezing met lichtbeelden ge houden. Onder de aanwezigen merkten wij ook op burgemeester Warnaar, eere voorzitter der vereeniging. Nadat door den eere-voorzitter een dankwoord was gericht aan den heer de Jong, werd overgegaan tot het uitreiken der keuringsrapporten van de op dien dag gehouden stalkeuring. Over deze keuring werd door den heer de Jong een rapport uitgebracht, waaruit bleek, dat men bij de leden van „Ons Doel" de verzoriging op hoogen prijs stelt. Het aan tal punten varieerde tusschen 93 en 61 van de 100 te behalen punten. Nadat aan 8 leden die het hoogst aantal punten behaalden, een prijsje, bestaande uit vleeschwaren was uitgereikt, toog men voldaan huis waarts. Van den weg gereden. Gisteren is ge meld onder de Gemengde Berichten, dat een zekere L. uit Hazerswoude te Hoofd dorp van den weg was gereden wegens de gladheid. Deze persoon bleek te zijn de kaashandelaar G. S. de H. alhier. koudekerk LOOP DER BEVOLKING. Werkelijke bevolking op 31 December 1937 940 m. en 839 vr., totaal 1788. Ver meerdering gedurende 1938: a. door geboor te 20 mannen en 16 vrouwen, b. door ves tiging 41 mannen en 42 vrouwen. Geheele vermeerdering 61 mannen en 58 vrouwen. Vermindering gedurende 1938: a. door sterfte 13 mannen en 7 vrouwen, b. door vertrek 70 mannen en 83 vrouwen. Gehee le vermindering 83 mannen en 90 vrouwen. Verschil tusschen vermeerdering en ver mindering 22 m. en 32 vt., totaal 54. Bevol king op 31 December 1938 927 m. en 807 vrouwen, totaal 1734. roelofarendsveen IJs-pret. Door de nachtvorst is het ijs weer uitste kend berijdbaar. Op het Braassemermeer worden weer banen geveegd en zelfs de ijs- schuitjes zeilen over het bevroren opper vlak. Er zijn echter nog geen wedstrijden vastgesteld. uithoorn Ondertrouwd: A. L. de Kuijer en H. van Kessel. ter aar „St. Deus Dedit" Onder leiding van den heer G. Versluijs, werd gisteravond in het Parochiehuis een bijeenkomst gehou den van de R.K. Landarbeiders, die ver- eenigd zijn in den bond St Deuè Dedit. Is in de groote steden de actie voor de Nieuwe Gemeenschap ingeluid, ook het platteland wil niet achter blijven met het mooie initi atief van het R.K. Werkliedenverbond, im mers de voorz. gaf enkele richtlijnen hoe wij, Ter Aarders met het streven een aan vang motten maken. Verspreiding van pro- paganda-materiaal nummer één, en tevens kan de ledenwerving er aangekoppeld worden, dus huisbezoek. Prachtig. Om de actie te volvoeren, gaven zich als propa gandisten op P. Slof, C. Keyzer, C. Borst, G. v. d. Hoorn( J. Hoogenboom. Nu aan den slag. Bij de bespreking van den feestavond, welke aanvankelijk was bedoeld in meer intiemen kring, ontvouwde de voorz, het program. Eerst des morgens een H. Mis met algemeene H. Communie en ontbijt. Des avonds de groote feestelijke bijeen komst met als sprekers de Bondsvoorzitter A. J. Loerakker, verder het optreden van den humorist Verkerk en tot dekking van de kosten een verloting. De leden moeten een kwartje ïnleggeld betalen, doch ont vangen twee loten gratis. Is dit niet een mooie viering van ons twintig-jarig bestaan, aldus het bestuur? In den beginne bleek de vergadering toch meer vast te houden aan een „Onder ons" doch het bestuur ontraadde dit ten sterkste, Na veel wikken en wegen gaven de leden hun sanctie. De herdenKing is op 12 Febr. Het collectief arbeidscontract met den L.T.B. en den Chr. B. en T.B., werd zon der discussies voor een jaar verlengd. Als mededeeling is gedaan van de benoeming van den heer W. Touw tot vaandeldrager geeft de voorz. een beknopt verslag van de j.l. gehouden Bondsraad, wat een aan dachtig gehoor ha<L Bij de rondvraag werden eenige steun- aangelegenheden onder de loupe genomen terwijl de pastoor allen opwekte voor de groote actie „naar de nieuwe gemeenschap" Spr. herinnerde aan het twintig-jarig be staan van de vereeniging en spoorde de leden aan, vertrouwen te blijven schenken aan haar voormannen. Dit laatste deed de voorz. bij de sluiting dunnetjes over, en gaf de „kankeraars" in overweging, wanneer er klachten zyn, zich te wenden tot het bestuur. zevenhoven Gevestigd: J. Bouter geb. v. Wilder nis uit den Haag sia v. Vliet uit den Haag- Johanna Rijneker uit Mijdrecht. Vertrokken: Wilhelmina v. Schie naar Mijdrecht Adr. der Braven naar Alphen a. d. Rijn. Geboren: z. van L. Bos en M. v. d. Hoorn. zwammerdam Ondertrouwd Jan Overeem 51 j. en A. Hoogendoorn 45 j., beiden wonende te Zwammerdam. Gevestigd Mej. C. Beens van 's-Gra- venhage Mej. A. Vetter (wed. J. Schoonhoven) Van Alkmaar Mej. P. de Kuijper van Aalsmeer Mej. A. Zwane- veld van 's-Gravenhage Corn. Jac. M. Twaalfhoven van Veldhuizen. Vertrokken: Mej. A. J. Humme naar Bodegraven J. P. Vollering naar Amsterdam F. R. Brouwer en gezin naar Velsen. De Sfompwijksche weg in Zoeterwoude Het onteigeningsplan Tot dusver was het plan van den Stomp- wijkschen weg een „geheim van één". Nu en dan mogen wij weer eens publiceeren, dat er iets uitgelekt is. Onlangs hebben wij een beschrijving kunnen geven van het weggedeelte vanaf de Hooge brug in Stompwijk tot aan den Zwetmolen, het proefstuk van één K.M. een z.g. wegfun- deering op een rijzenbed, voor een weg- lichaam, waarop een weg ter breedte van 6 meter naast de oude weg komt te lig gen met een tusschensloot die het water op peil moet houden. De oude weg, alzoo geheel door water gescheiden van den nieuwen, zal tot rijwielpad worden ge construeerd. Langen tijd was er onzekerheid hoe de weg in de richting Zoeterwoude zou ko men. De kleine bebouwde kom ten Zui den van den Schenkelweg, van juisher met twee volksnamen Krepelsteeg of Hoogstraat genoemd terwijl de eigenlijke naam Stompwijksche weg is, blijkt nu voorgoed tot een dood weggetje gedo». id te zijn. Dezer dagen liggen de onteigeningsplan nen ter inzage waaruit nu duidelijk vast komt te staan, dat de weg achter de hui zen om in den Zwet- en Grooten Blan- kaartpolder komt te liggen. Als de weg nabij den Schenkelv/eg komt worden de brandstoffenloodsen van den heer L. van den Akker onteigend en ook de oude garage van den heer H. Welp. Voor het huis bewoond door den heer W. Vlasveld strekt zich de onteigening uit tot langs den voorgevel van dat per ceel, om eenigszins afbuigend voor de panden van de heeren Joh. Vlasveld en G. Ammerlaan een paar meter breede voortuin aan de eigenaars te laten. De schilderswerkplaats van den heer A. van Remmen, dus ook de schietlokalen van de Burgerwacht, moeten geheel ver dwijnen en het café van den heer L. J. den Hollander is ook als sta-in-de-weg tot een roemloos einde gedoemd. Hiermede gaat een stuk „oud Zoeter woude" naar de vergetelheid met de kans, dat de oude „Afrol" hier of daar als een mooi buitencafé herrijst. De weg gaat dan, vanzelfsprekend met een breede brug over de Korte Miening, de z.g. Loete in en buigt zich verder ach ter de huizen bewoond door den heer Fronk, Engel en anderen om: ook nog een groote driehoek van de voortuin van „Veldzicht", eigenaar dr. J. R. J. Kort- mann, moet als offer vallen van het mo derne verkeerswezen. Tot hiertoe is er nu klaarheid gekomen, maar op de plaats waar de nieuwe weg de oude Dorpsstraat ontmoet begint de ge heimzinnigheid weder. Vele metingen in den Grooten West- eindschen Polder gedaan, doen het ver moeden rijzen, dat de weg achter liet dorp omgelegd zal worden en langs het huis van den heer L. v. d. Hoeven de Polder zal intrekken, maar de afgesneden driehoek van den tuin van „Veldzicht" wijst op een voorloopige bocht naar de oude straat. Misschien houdt een en ander nog ver band met den Rijksweg beoosten Leiden, die ook nog in voorbereiding is en dezen Provincialen weg met een viaduct moet overkruisen. Wel vele groote wegenplannen vragen de aandacht van de Zoeterwouders n.l. de Rijksweg, de tertiaire wegen en de Pro vinciale weg, waarbij nog komen de ge meentelijke werken in de Zuidbuurt en langs den Vliet. De belanghebbenden zien echter met groote spanning de beschikking over het lot van hunne panden tegemoet. Velerlei zijn deze verwachtingen en de gerezen bezwaren. Voor sommige eigenaren is het dichtbij den weg komen te liggen van hun huis nogal bezwaarlijk, omdat de oude, soms lichte fundatie geen weerstand aan de groote druk van het weglichaam zal kun- neu geven en zij verzakkingen van hun huizen vreezen. Vooral voor degenen, die hun bedrijf moeten prijsgeven is .het een groote en belangrijke kwestie. Wij hopen, dat de Provinciale Water staat een bevredigende oplossing zal ge ven in deze aangelegenheden en behoor lijke schadeloosstellingen zal geven. zoeterwoude Ziekenhuisfonds. Het R. K. Zieken huisfonds „St. Antonius van Padua" hield gisteravond de jaarvergadering. De voor zitter, de heer Jac. van Leeuwen Joh.z., opende de vergadering met de beste /_>n- schen voor het nieuwe jaar en hield een korte beschouwing over den gang van za ken in het afgeloopen jaar, welke reden tot dankbaarheid en tevredenheid geeft. De secretaris, de heer Joh. Vaneman, las vervolgens de notulen en bracht ook het jaarverslag uit. Het ledental is weder gestegen van op 1159, alzoo 66 meer. Naar de klassen verdeeld le klas 10 ets. per week 343 (v. j. 351), 2e klas, 5 ets. per week, 816 (V. j. 742). Alzoo een verlaging in de eer ste' en een sterke stijging in de 2e klas. Het aantal verpleegden was kleiner dan in het vorig jaar totaal 61 (v. j. 69). Deze patiënten waren verdeeld: in het St. Eli- sabethgesticht 49, in het Academisch Zie kenhuis 10, en Rhijngeest 1 en in het Dia- conessenhuis 1. Na het jaarverslag werd het financieel verslag door den heer Vaneman als pen ningmeester uitgebracht. De inkomsten zijn contributie van 5 ets leden 2046.75, van de 10 ets leden 1816.75, totaal 3863.50. Met de rente ad 61.78 waren de totale ontvangsten 3925.28. De uitgaven waren o.m. verpleegkosten 12 leden eerste klas met 213 verpleegda- Op *n drogen weg moet uw auto oij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! gen a 5.per dag 1065.23 leden, tweede klas met 368 verpleegdagen 2.50 per dag 920.25 kinderen beneden 14 jaar met 315 verpleegdagen 2.50 per dag 787.50 en 1 kind met 15 ver pleegdagen a 1.per dag 15.—. totaal verpleegkosten 2787.00 (v.j. 2874. De overige uitgaven zijn o.m. vervoer kosten 100.secretariaat ƒ300, bode loon 386.gratificatie bode 52.to taal 3737.51. Batig saldo over 1938 187.77. Het be zit der vereeniging is daardoor weer ge- setgen tot 2233.38. Namens de Commissie van onderzoek van de boeken rapporteerde de heer P. Béerenboom. Dit rapport hield eenige be merkingen en practische wenken. Er werd o.m. aangedrongen op het openen van een post-girorekening en het bijhou den van een bankboek. Voorts achtte de heer Beerenboom een driemaandelijksche controle en een on verwachte kascontrole beter en voor den penningmeester nog meer gelegenheid zyn accuraatheid en activiteit te toonen. De voorzitter vroeg den rapporteur of de zaken en financiën door de commissie in orde waren bevonden waar zulks niet uit het rapport te vernemen was waarop bevestigend werd beantwoord. Hierna werd de penningmeester voor zijn gehouden beheer gedechargeerd waar voor de voorzitter hem dank en lof bracht. Of er aldus de voorzitter nadat de administratie op. de bestaande wijze 14 ja ren goed heeft geloopen, gevolg zal gege ven moeten worden aan de wenken in het rapport gegeven, zal het bestuur met den penningmeester overwegen. De vergoeding van den secretaris-pen ningmeester wordt op voorstel van het be stuur weder op 300.bepaald. Omtrent het bodeloon deelt de voorzit ter mede, dat het bestuur besloten heeft dit weder op 10 pet. te stellen van de ge- inde contributie. De gratificatie acht het bestuur te moeten laten vervallen; om echter dit loonverschil niet in eens te zwaar te laten vallen wordt voor dit jaar de toelage op 26.gesteld onder toe zegging dat deze het volgend jaar vervalt. Het voorstel: een H. Mis op te laten dragen als een lid (patiënt) verpleegd in een ziekenhuis voorzien is van de laatste H. Sacramenten, wordt eveneens aange nomen. De aftredende bestuursleden W. Loos en Joh. Vaneman worden bij enkele candi- daatstelling herkozen. Bij de rondvraag wijzen de voorzitter en penningmeester weder op de verkeerde tactiek van sommige inwonende leden. Bij het aangaan van een betrekking met inwoning nemen dezen ontslag als lid, omdat dan de patroon door het arbeids contract het risico moet dragen. Deze han delwijze wordt ontraden, want het is meer malen gebeurd, dat een dienstbetrekking van korten duur was en men zich dan maar weei liet inschrijven om dein weer even gauw te bedanken. Het is ook voorgekomen dat men vol gens arbeidsovereenkomst uitgetrokken was terwijl de uitkeering van het fonds nog kon voortduren. Bovendien: men moet 6 weken lid zijn om te kunnen trekken. Ook wordt aange drongen alle inwonende kinderen boven 14 jaar in te laten schrijven. De bode zegt, dat het hem zeer doet de gratificatie te moeten missen, alhoewel hij zich bij het besluit zal neerleggen. Hij heeft door ledenwerving getracht weer op het oude peil te komen na de ver vallen van de eerste klas met de contri butie van 20 ets. per week, waarin hij nu ook geslaagd is. De voorzitter kan zulks begrijpen, maar het bestuur heeft de belooning thans hoog genoeg geacht met 10 pet. incassoloon. De heer Beereboom drong aan op een geldelijke vergoeding voor de commissie van naziening op het einde van het jaar, zulks in vergelijking met de commissie die voor maandelijks onderzoek f 35.— per jaar ontvangt. De voorzitter wil dit voorstel niet steu nen. Tot dusver zijn de personen daartoe aangezocht steeds bereidwillig geweest dit belangeloos te doen. De heer G. Overdevest acht het onbil lijk dat voor de leden, thuis verpleegd, geen H. Mis wordt opgedragen als zij be diend zijn. De voorzitter meent dat de vereeniging zich bepalen moet tot degenen die tot de ziekenhuisverpleging komen. De vergadering wordt hierna gesloten. fsp ü6^' Gaat u maar na: 43500 onge lukken per jaar, dat is er gemid deld één ongeveer per 13 minu ten! En als iedereen blijft denken, dat de schuld bij anderen ligt; dan beleven we misschien nog een gemiddelde van 13 onge vallen per minuutl

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7