KERKNIEUWS ZATERDAG 7 JANUARI 1939 DE LEICSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 fHILLEGOM Woningstichting Patrimonium. Uit de jaarverslagen dezer woningstichting bleek, dat de toestand der woningstichting be vredigend is: 110 woningen worden geëx ploiteerd zonder subsidie van Rijk of ge meente. Deze zijn alle bewoond. Het aan tal leden bedraagt 42. De penningmeester sloot z'n kas met een batig saldo van 36.03. In de vacature C. Jansen als penning meester werd gekozen de heer A. Vink. Geboren: z. van A. H. Braakhekke en Kijne. z. van P. H. M. van der Meij en Ruigrok. d. van J. M. Stofmeel en Smits. z. van A. D. Beijersbergen en Bakker. d. van C. A. W. van Frankenhuysen en van Ruiten; z. van P. M. Geleynse en Klompe. Ondertrouwd: J. J. Blokker en C. Geilings. Getrouwd: P. M. van Steijn en P. C. Rusman. J. Lommerse en M. C. M. Jonk heer. Overleden: A. M. Ruigrok wed. van J. van de Reep 66 j. B. Dubbeldam 27 jaar m. KATWIJK Geboren: Adriana d. van G. de Jong en H. van der Plas. Jeroen z. van J. den Hollander en A. van der Plas. Ma- rinus z. van G. van der Mey en J. Noort. Johanna d. van N. Haasnoot en M. T. K P. Goedknegt. Cornelis z. van T. Ouwehand en M. van Duyn. Overleden: Jacobus Durieux 4 d., z. van A. Durieux en I. Barnhoorn. Elisa beth van der Plas 89 j., weduwe van J. de Mol. Amelia Susanna de Vaal 14 j., d. van J. de Vaal en W. Vlieland. Jacoba Sip 73 j., echtgenoote van K. Broek. Dirkje van Duyvenbode 68 j. Ondertrouwd: A. van Beelen en S. E Borgs van Wassenaar. 9. Barendrecht en G. J. H. Pras. J. C. van Ryn en A. Spaanderman. Gehuwd: C. Ploker en W. van Leeu wen. b. Varkevisser en A. Groen. D. Remmerzwaal en M. Verdoes. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Morgen te half 12 en na het Lof bijeenkomst; te 12 uur Pala- lijnenvergadering. Maandag 9 Januari te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dins dag 10 Januari te 7.30 uur Maria-Congrega- tie, daarna bijeenkomst. Donderdag 12 Januari: Verplichte ver gadering, lezing over de K.L.M. Vrijdag 13 Januari te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kol ping" en Zaterdag 14 Januari na het Lof bijeenkomst. K.J.M.V. Maandag 9 Januari: „De po sitie van het vrije en zelfstandige beroep rn de communistische, fascistische en soli daristische ordeningsgedachte". Inleider dr. W. Dijsselbloem, Oegstgeest. Aanvang 8.30 uur. Dinsdag 10 Janari te 7.30 uur Maria-Con- gregatie en Vrijdag 13 Januari: Societeits- avond met sjoel wedstrijd. Af deeling Jonge L.T.: zelfde program. NOORDW1JK het uitbreidingsplan goedgekeurd. Behoudens eenige uitzonderingen Ged. Staten van Zuid-Holland hebben thans beslist omtrent het door den gemeen teraad van Noordwijk op 9 November 1937 vastgestelde uitbreidingsplan, waartegen vele belanghebbenden hun bezwaren had den ingediend. Een 20-tal hunner is niet ontvankelijk verklaard, aangezien zij zich niet met bezwaren tot den raad hebben gewend, doch eerst na vaststelling van het plan door den Raad tot Ged. Staten. De bezwaren van de 33 overige recla manten hebben Ged. Staten ten deele onge grond verklaard. Voorzooveel betreft de gronden, bestemd voor den provincialen weg als onderdeel van den weg Schevening-Noordhollandsche grens hebben Ged. Staten hun goedkeuring aan het plan onthouden. Voorts is deze onthouden ten aanzien van den voor bebouwing achter de voor gevelrooilijn bij zeer diepe bouwblokken bestemden grond van den erven-Dobbel- mann, de ten Zuidwesten van den Hooge- weg en ten Noordwesten van den Achter weg gelegen gronden van L. graaf van Limburg Strirum, welke bestemd voor „Landbouw B", het aan de erven mr. J. C. A. Ever wijn behoorende terreinen tus schen den Gooweg en den St. Jeroensweg en de in het plan geprojecteerde wegen profielen bij huize Calorama en omgeving, alsmede ten aanzien van een gedeelte van het perceel van den heer L. Lang te Noord- wijk, hetwelk voor parkeerterrein is be stemd. Voor het overige hebben Ged. Staten het uitbreidingsplan goedgekeurd. „Hulp in de Huishouding". Morgen zal de vereeniging „Hulp in de Huishouding" haar jaarlijksche tentoonstelling houden in de nieuwe zaal van het Juvenaat. Deze tentoonstelling is geopend van na de Hoogmis tot aan het Lof. Wy verwachten, dat alle Parochianen door een bezoek hun belangstelling zullen toonen en hierdoor htm waardeering voor deze hoogst nuttige en sympathieke vereeniging zullen uit spreken. Personalia. De heer L. G. van Reyen, adjunct-commies le klasse ter gemeente secretarie, alhier, is benoemd tot le amb tenaar ter secretarie der gemeente Raams- donkveer. NOORDWIJKERHOUT St. Elisabethvereeniging. Vrijdag 6 Januari hield de St. Elisabethvereeniging haar jaarvergadering aan de pastorie. Uit het jaarverslag bleek dat er in het afge- loopen jaar weer veel gezinnen zijn ge holpen. In 1937 werd het volgende ver strekt: 3917 liter melk, 2081 eieren, 237 pond rundvleesch, 149 pond rookvleesch, 3 flesschen wyn en voor een bedrag van 16.70 aan fruit. Pastoor Maas prees terecht de ijver der dames en sprak de hoop uit, dat* men op dezelfde voet en met nog meer vuur het mooie werk zou voortzetten. Daarna werd de vergadering met gebed gesloten. NOOTDORP LOOP DER BEVOLKING. De bevolking is in het afgeloopen jaar toegenomen met 57. Het totaal aantal in woners op 1 Januari bedraagt nu 2078, waaronder 1092 mannen en 986 vrouwen. In 1938 werden geboren 64 kinderen, over leden zijn 29 personen, terwijl 15 huwelij ken werden aangegaan. Werkloosheid. Op 31 December ston den als werkloos ingeschreven 82 personen, waarvan er 44 voor steun in aanmerking kwamen. Werkloos zijn 68 land- en tuin- arbeiders, 4 transportarbeiders en 10 bouwvakarbeiders. Op 1 Januari van het vorig jaar stonden 90 personen als werk loos ingeschreven. Afwezigheid Burgemeester. De Bur gemeester zal tot 17 Januari a.s. afwezig zijn. Loco-Burgemeester is L. de Vreede. „Moeder en Kind". Op Maandag, Dinsdag en Donderdag is in het R.K. Ver- eenigingsgebouw een Kerstuievoering ge geven ten bate van „Moeder en Kind". De belangstelling hiervoor was zeer groot en wel in het bijzonder op den laatsten avond. De opening geschiedde door den Pastoor; deze beval hel werk ten bate van „Moeder en Kind" in aller belangstelling aan en vroeg daadwerkelijken steun. De opvoering door de schoolkinderen van het „Gloria", „De kleine goddelijke Bedelaar" en „De Herdersknaap" was zeer goed verzorgd en eenig in zijn soort. De Graalleden kwamen vervolgens met hun „Kerstgave", waarin zij de boodschap van de engelen aan de wereld in zeer be- teekenis- en gevoelvolle woorden tot uiting brachten. De opvoering van „Groote Zus", een dra ma in 4 bedrijven .door Jo van Duin, was wel voor de meeste bezoekers de clou van den avond Het spel, eveneens door de Graalleden gegeven, had aller belangstel ling en oogstte veel succes. De leden van de Graal kunnen op een zeer geslaagden avond terugzien. De tentoonstelling ten bate van „Moe der en Kind" zal gehouden worden op 15 Januari a.s. in de R.K. School. OEGSTGEEST R.K. Sportvereeniging Oegstgeest. Aan den vooravond van de propaganda- uitvoering maakt hetbestuur met dank baarheid melding, dat bijna alle kaarten zijn uitverkocht. De enkele onverkochte kaarten zijn Zondag nog verkrijgbaar tij dens de plaatsbespreking van 101 uur aan de zaal en misschien Zondagavond. Iedere parochiaan, die zich had voorge nomen om dezen prachtigen avond bij te gaan wonen en nog geen kaarten heeft ge kocht, wordt in zijn eigen belang aangera den, dit nog te doen tijdens de plaatsbe spreking in het gebouw. Allen worden vriendelijk verzocht op tijd aanwezig te willen zijn, opdat de uit voering precies om acht uur kan beginnen. Het bestuur vestigt er de aandacht op,'dat er geen toegang wordt verleend aan per sonen, die tijdens de uitvoering niet in de zaal aanwezig geweest zijn. Voor het dan sen alleen zullen geen kaarten worden ver kocht. Luchtbescherming. De voorzitter van de Vereeniging voor Luchtbescherming in Oegstgeest, de heer G. Ch. Senn van Basel Wagemans, zal op Maandag, 9 Januari a.s., des avonds om kwart vóór 8, een Nieuw jaarsrede houden voor de microfoon der Radio-Centrale „R.O.V.". De uitzending heeft plaats over lijn 4. Gevestigd: N. van der Knoop geb. de Bruijn, Hofdijck 47 van Amersfoort M. van Veen, db., Rhijnhofweg 7 van Was senaar A. C. Mieog, fotograaf, Terwee- weg 3a van Koudekerk J. C. Mann, Oranjelaan 24 van Banka Billiton N.-I. I. C. Turk, db., Dorpsstr. 70 van Alphen a. d Rijn W. Goddijn, slager, de Kem- penaerstr. 33 van Leiden G. Berends, h. i. d. h., Duivenvoordestr. 25 van Leiden P. S. Pots, Spaargarenstr. 42 van N.-I. M. Klesa, kinderj., L. v. Oud-Poelg. 18 van Leiden A. Verbraeck, Juffermans- straat 29 van Leiden W. C. Maas, praep., Juffermansstr. 40 van Leiden J. E. van der Wilk, db., v. Griethuijsenpl. 8 van Wassenaar A. Blok, landarb., H. Morsch- weg 21 van Leiden H. E. van Leeuwen, db., Leidschestraatweg 5, van Leiden. Vertrokken: A. Verburg, 1.1. verpl. van Endegeest naar Vinkeveen A 81 J. G. van der Hulst, veehouder, van Rhijn- geester.str.w. 91 naar Rijnsburg. Katwijk- schev/eg 14 M. C. van Well, 1.1. cop., van Duinzichtstr. 9 naar Leiden, Brederodestr. 28 J. H. Holwerda van Nassaul. 27 naar Nijmegen, Eersweg 9 G. A. Kolmus, arts, van Warmonderw. 34 naar Leiden, Mariënpoelstr. 9 A. de Mooij en gez. van Javastr. 8 naar Rijnsburg, O. Vliet- weg 7 K. Dobos van Javastr. 8 naar Rijnsburg, O. Vlietweg 7 M. H. P. den Boesterd van Nassaul. 27 naar Nijmegen, Eversweg 9 El. van Alphen, db., van H. Morschweg 51 naar Den Haag, Wassenaar- scheweg 125 J. Jungerius, bloemist, van de Rijsjes naar Rijnsburg, Oegstgeesterd. 71 H. G. M. v. d. Laan geb. Tummers van Emmal. 46 naar Delft, Oosterstraat M. C. v. d. Haak, db., van Rhijng.str.weg 2 naar Rijnsburg, Brouwerstr. 25 M. H. Saraber, onderw. van Duivenvoordestr. 21b naar Leiden, Breestr .137 J. Hartzuiker, ass. ac., van Wijttenbachweg 38 naar Arn hem, Zijpendaalschew. 49 P. J. W. Sou- dyn, ignenieur van W. Pyrmontl. 20 naar Doetinchem J. A. Dekker, apot.-ass., van de Kempenaerstr. 90 naar Den Haag, Haverschmidtstr. 88 A. J. Bervoets, db., van Endegeest naar Voorschoten, Horst laan 14 C. van Deursen, db., van Nas saul. 27 naar Voorschoten, Tulpstr. 11 M. Brandwijk en gez. van H. Morschweg 148 naar Leiden, H. Morschweg 84. Verhuizingen binnen de gemeente: H. A. Stikkelorum, db., van Julianal. 1 naar Rhijng.str.w. 13. Geboren: Anna Elisabeth, d. van J. H. Wolkers en J. van der Heijde, Deutz- straat 7 Ida Wilhelmina, d. van J. W. v. Leeuwen en W. E. Meijer, Emmalaan 59 Ida Maria Johanna, d. van A. A. Roman en M. Hogewoning, de Kempstr. 101 Johannes Martinus, z. van H. J. v. Abs- woude en C. J. M. de Vroom, Terweew. 136 Gerarda Petronella Maria Cornelia, d. van H. A. M. de Groot en C. M. H. Ok- kerse, de Kempenaerstr. 111. Ondertrouwd F. Lawerman en G. Stapel J. Los en D. Uittenbogaard. Overleden: C. v.cL Voet-Krösschell 78 j. RIJNSBURG Bloemenhandel. Tegen de verwachting in waren de prijzen der getrokken bloe men deze dagen vrij goed, met uitzonde ring van de korte bloemen met bol waar voor onvoldoende vraag is. Voor tulpen met bol als Scarlet due, Dus de Berlin, Witte due varieerde de prijs van f 0.501.10 per 100 wat voor de trekkers verlies geeft. Uitgesneden bloemen van William Cop land brachten per dozijn van f 0.340.44 op, King of the Yellow 20 tot 28 ct., Sonja 2026 ct., Allard Pierson 2835 ct., Fred. Moore 2533 ct., Mad. Krelage 3040 ct., Rose Copland 3848 ct., Hyacinthen per 100: L'Innocence ƒ6.9011.60, Gertrude 3.904.40, Bismark 811.60, Pink Pearl 1012.30. Narcissen per dozijn 25 tot 36 cent. SASSENHEIM GASLEK GEVONDEN. Vlam sloeg monteur In het gezicht Gistermorgen half 12 waren eenige werk lieden van de Stedelijke Fabrieken voor gas en electriciteit te Leiden bezig met het zoeken naar lekken in de gasleiding welke vroeger dienst deed als aanvoerleiding naar Sassenheim. Een zeer klein lekje meende men ter hoogte van „?asa Reale" gevonden te heb ben in de geasphalteerde buis. Onvoor zichtig genoeg hield men er een lucifer bij waardoor het asphalt vlam vatte en een groote scheur bloot kwam. Hieruit steeg een zeer groote vlam op die een der ar beiders ernstig aan het gelaat verwondde en de haren schroeide. Hij heeft zich on der geneeskundige behandeling gesteld en is hedenmiddag naar Leiden gegaan. De brand duurde tot 2 uur daar men de afsluiter, die zich bij de Postbrug moet be vinden niet kon vinden. Daarna heeft men getracht den brand te blusschen door wa ter in de buizen te spuiten, hetgeen ge lukte. Het lek is voorloopig gedicht Politie zorgde voor afzetting. Onze gemeente ondervindt hiervan geen nadeel daar het gas aan Leiden toebe hoorde. Prijswinnaar. Onze plaatsgenoot, de heer A. v. d. Voet, heeft den 2den prijs gewonnen in den wedstrijd „De ronde door Nederland", zynde een Philips radiotoestel met drukknopafstemming. B.V.L. De plaatselijke afdeeling van de B.V.L. houdt schietoefeningen in „Het Bruine Paard" op de Maandagen 9, 16, 23 en 30 Januari, 6, 13 en 27 Februari, 6 en 13 Maart. ..Geboren: Jan, z. v. G. Groeneveld en W. A. van der Zwan. Ingekomen: H. J. Kok en gezin van Leiderdorp A. W. Lascaris van Anna Pauwlowne M. C. Immerzeel en echt genoote van'Noordwijkerhout C. H. Kip ping van 's-Gravenhage. Vertrokken: C. G. van Leeuwen, naar Haarlem. VOORSCHOTEN K.J.M.V.-nieuws. Woensdag j.l. hield de K.J.M.V. „St. Jan Baptist" haar jaarver gadering. De opkomst der leden was heel goed. Nadat de vice-voorzitter de bijeenkomst geopend had met den bekenden K.JèM.V.- groet, hield hij een mooie, korte nieuw jaars-speech. Vervolgens gaven de secre taris en de penningmeester verslagen over het afgeloopen vereenigingsjaar. De be stuursverkiezing bracht een lid in het be stuur met de functie van voorzitter, terwijl de penningmeester gehandhaafd bleef. Ook de kascommissie onderging verandering. Nog hadden achtereenvolgens plaats: be spreking van het jaarfeest o.a. over enkele noodzakelijke benoodigdheden bestuurs mededelingen, o.a. een te stichten „reis fonds" en de rondvraag, waarvan enkelen gebruik maakten, o.a. de moderator, die de klacht overdroeg, betreffende het matige congregatiebezoek door de K.J.M.V.. Als motief werd aangehaald, dat de meesten daartoe geen gelegenheid hebben door hun cursussen. De sluiting geschiedde door den nieuw- benoemden voorzitter, die hierdoor ge- installeerd was. K.J.M.V.-ers, jullie taak van deze maand is o.a. propaganda maken voor den a.s. feestavond. Denkt allen aan het devies, links onder je program: het jaarfeest pro- pageeren is het succes ervan creëerenü VOORHOUT TAFELTENNIS D. E. S. Opening lustrum-tournooi. Gisterenavond om 8 uur opende de vice- Praeses, Kapelaan G. J. M. ten Have het Tafeltennis-lustrum-tournooi van D. E. S. met den groet der Jongeren en prees de activiteit van het bestuur, dat het aange durfd heeft dit tournooi te organiseeren. Vanzelfsprekend zal het noodig zijn, wil dit tournooi kunnen slagen, dat daaraan door zooveel mogelijk Gezellen wordt medegewerkt. Door middel van de tafeltennissport in dit verband beoefend, worden vriend schapsbanden gesmeed, waarbij slechts de Gezellen vereeniging voordeel kan hebben, opdat steeds de Kolpingsgeest onder hen moge blijve voortleven. Na het bestuur met de organisatie van het tournooi veel succes te hebben toegewenscht, werd door den vice-Praeses de eerste wedstrijd van het tournooi gespeeld tegen een der be stuursleden, de heer B. van Kampen, waarna dit lustrum-tournooi voor geopend werd verklaard. De uitslag van de eerste klasse luidt als volgt H. v. d. PlasC. van Wouw 20 P. van KampenJ. v. d. Nouland Dzn. 20 B. van KampenN. v. d. Nouland Pzn. 2—0 J. BergmanNic. v. d. Meij 02 De uitslag van de tweede klasse luidt als volgt J. v. cL Nouland Pzn.Th. v. d. Lubbe 20 Nic. v. d. BurgJ. van Wouw 20 C. van DijkJ. Hoek 20 C. KortekaasW. Kortekaas 0—2 P. de Groot Czn.B. Voorn 02 B. VlasveldD. Zoet 20 Th. AngevaareP. de Groot Tzn. 02 J. van BerkelM. van Werkhoven 20 Zondagavond aanstaande (morgen avond) is de eerste ronde van de derde klas, waarvoor verwacht mag worden, dat er evenveel belangstelling moge zijn als er was bij de opening van het tournooi. Het bestuur toonde zich zeer erkentelijk voor de door den Eerw. vice-Praeses ge schonken lauwertak, zooals er ook een was ontvangen van het bestuur van de K.J. M.V. alhier. Moge het tournooi met het zelfde enthousiasme gevolgd worden en hetzelfde vlotte verloop hebben als bij de opening, dan is het succes zeer wel verze kerd. Missie-arbeid in het Oosten. Voor de jeugd-organisaties was Donderdagavond uitgenoodigd de weleerw. Pater Methodius Houtkamp, missionaris van het Apostolaat der Hereeniging, die een uiteenzetting kwam geven van het werk waarin hij zich geplaatst ziet in zijn missie. Voor dit doel had Z.E. een serie lichtbeelden medege bracht om zijn causerie te verduidelijken. De zeereerw. heer W. J. Warmenhoven opende de bijeenkomst, waartoe uitslui tend de jeugd van Voorhout was uitgenoo digd met een welkom aan den Pater en aan de zeer velen, die aan de uitnoodiging hadden gevolg gegeven, opdat in hen het jeugdig vuur voor het apostolaat moge ontbranden. Hierna was de aPter aan het woord, die de Oostersche Ritus nader uiteenzette. Spr. werkt speciaal onder de Schismatie- ken, om hen terug te brengen naar den éénen Herder en den éénen schaapstal. Voorts gaf spreker eenige onderscheidin gen en afwijkingen met de Latijnsche of Westersche Ritus. Begrijpelijk was deze avond zeer interessant en leerzaam. Als besluit van dezen avond werd op het groote feest van Drie-Koningen, hetwelk in de Oostersche Ritus als Feest van den Doop van Christus wordt gevierd, een plechtige H. Mis in de Oostersche ritus in de parochiekerk opgedragen, die uiteraard zeer veel belangstelling trok. In elk geval is het te hopen, dat het Mis siewerk der Hereeniging van dezen avc-nd ook moge ondervinden, dat het meerderen steun vanuit Voorhout ontvangt. Geboren: Pieter Adrianus, z. v. J. Welboren en P. G. van Spreeuw Trijn tje, d. v. G. Kooijman en T. van Schaik Nicolaas Antonius, z. v. A. L. Oudshoorn en C. M. A. van Bohemen Johannes Gijsbertus Fredericus, z. v. J. P. Lake- man en M. M. Duda Gudula Maria An- thonia, d. v. J. van Gerven en G. M. van Emmerik. Ingekomen: Johanna Chr. Struik, van Weesp Wilhelmus J. Kortekaas, van Lisse Gerarda C. van Seggelen, van Leidschendam - Margaretha E. Warmen hoven van Noordwijk Alida Bierman, van Oegstgeest Petrus B. den Elzen van Noordwijkerhout Hillegonda J. van der Voorn van Haarlemmermeer Jan Stoof en gezin van Wilnis Lodewijk J. Jansen van Nederweert Martinus C. van der Linden van Nederweert Josephus M. A. Borgonjen van Heijthuizen Johan nes M. van Lent van Heijthuizen. Vertrokken: V/ilhelmina M. van der Wereld naar Sassenheim Carel N. A. Frankemöller naar Bergen (L.) Chris tians J. Slisser naar Nederweert Nico laas Mulder naar Beverwijk Johannes Th. A. Huberts naar Gendt Hendriks A. Heijming naar Wisch Adrians van Dorp naar Ned.-Indië Evert Brinkman naar Haarlem Wilhelmina Schut naar Hillegersberg. WASSENAAR Tusschen twee walsen bekneld. Bij 'de Coop, vereen. „Samenwer king" had hedenmorgen, omstreeks half 12 een ernstig arbeids-ongeval plaats. De 18-jarige S. alhier, die belast Is met het breken van mais, opende bij een verstopping het veiligheidsdeur tje, tengevolge waarvan hij met zijn rechterhand tusschen twee walsen be kneld geraakte. De jongeman werd daarbij zeer ern stig gewond; de hand werd ontdaan van alle weeke deelen. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling is hij overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. BLAUW-ZWART Morgen, Zondagmiddag, te half 2, do plechtige inzegening en in gebruikneming van de tribune met kleed-gelegenheid. Te 2 uur volgt daarna een vriendschap pelijke wedstrijd van Blauw-Zwart I tegen Docos I uit Leiden. WARMOND St. Josephsgezellen. Door omstan digheden hiertoe genoodzaakt heeft het be stuur besloten a.s. Maandag geen verplichte bijeenkomst tehouden. Er is echter gelegen heid tot ontspanning en van 8 tot 9 uur tot het betalen van contributie. Vooral van dit laatste neme men goed nota. ZOETERMEER „Kunst en Vriendschap". In het hotel „De Gouden Leeuw" had Donderdagavond de jaarlijksche groote uitvoering plaats van het fanfarecorps „Kunst en Vriendschap" alhier, onder leiding van den directeur, den heer A. de Vries, met medewerking van het tooneelgezelschap, bestaande uit leden der vereeniging. Zooals gewoonlijk waren een groot aantal bezoekers aanwezig. Nadat de uitvoering was geopend met het spelen van ht „Wilhelmus", nam de voor zitter van het hoofdbestuur der vereeniging, dokter J. W. Palte, het woord, sprak het welkom uit, releveerde eenige bijzonderhe den en bracht een woord van hulde aan de leden, de heeren S. de Boer, Jac. Rozen- boom, J. van Drijk, E. van Leeuwen, die op solisten-concoursen belangrijke successen hadden geboekt. In deze hulde deelde ook de directeur en werden waardeerende woorden aan zijn adres gericht voor de leiding der vereeniging. 9 Een 10-tal muzieknummers werden uit gevoerd, waarbij te constateeren viel, dat het muzikale peil „excelsior" gaat, en er ernstig, onder goede leiding ,was gestu deerd en gerepeteerd. In de pauze en na afloop van het muzi kale gedeelte werden een tweetal tooneel- stukjes opgevoerd, die zeer in den smaak van de aenwezigen vielen. Een gezellig sa menzijn hield vele bezoekers nog geruimen tijd bijeen. Postdienst. Door den dienst der poste ryen zijn maatregelen getroffen dat vanaf heden, de brievenbus aan Den Hoorn, des avonds 7.50 wordt gelicht, welke lichting aansluiting geeft op de nachttreinen. 233 De feestdagen zijn weer voorbij en ook de vacantie loopt op een eindje. Maandag begint het nieuwe leven weer. 't Was overigens een rustige week in het Missiehuis. Ideaal om zich ta vermeien in cijferwerk. Want het is weer de tijd om. de eindjes van oud en nieuw aan elkander te knoopen. Dat valt wel eens niet mee als de eindjes zoo kort zyn. We moesten er noodig een stukje bijknoopen. Jammer dat we geen minister van finan- tiën zijn. Dan zouden we even een nieuw belastinkje uitvinden en de zaak was ge zond. Gelukkig dat we nog een groote dosis Godsvertrouwen hebben en een groote schaar weldoeners, die ons hopelijk wel weer te hulp zullen komen in het nieuwe jaar. Januari is de maand van balansen maken. Misschien schiet er hier of daar nog wel zoo'n batig saldo over dat er aan het Mis siehuis kan gedacht worden. Niet alleen dat de Missie-zaak daardoor niet weinig gebaat is, maar zoo'n daad brengt ook zegen over de „zaak" zelf, om op het einde van het jaar wederom met een batig saldo te sluiten. Ons giro-nummer is 120937. Father G. v. Leeuwen, Directeur. St. Bonifacius Missiehuis. Hoorn. De normale beleefdheid; Geldt zeker ook voor hel

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6