RIJNSTREEK VR'TïAG 30 DECEMBER 1938 DE LE'DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 D-e Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag onder voorzitterschap van Burgemeester van Rijckevorsel. Tegen woordig waren alle leden. Allereerst stelde de voorzitter aan de orde Kweekerscreaieten 1939. De voorzitter deelde mede. dat B. en W. voorstellen om maximum 10.000.voor dit doel beschikbaar to stellen, hetgeen vo.gens berekening voldoende is Een cre- diet wordt slechts verleend tot een maxi mum van 70-0.Het vorige jaar zijn 15 credieten verstrekt met een totaal crediet van 5300.- Na enxele opmerkingen en vragen werd overeenkomstig het voorstel besloten. Z. h. st. werd besloten tot de heffing van 38 opcenten op de noofdslom der vermo gensbelasting en 75 opcenten op de hoofd som der gcmeentefo-vdsbelastlng. Zonder discussie werd besloten aan Mevr. Dr. M. P. de Bruyn-Ouboter een perceel grond te veikoopen, gelegen hoek Gxadiolenstraat—Hyacinthenstraat, groot tngeveer 264 meter tegen den prijs van 4.75 per M2 en onder voorwaarde, dat de kosten va», overdracht voor rekening voor koopster komen. Bestrijding van de werkloosheid in de Bloembollenstreek. De begrootingen van het Burgerlijk Arm bestuur, het gasbedrijf en het Waterlei dingbedrijf voor het dienstjaar 1939 wer den na ampele besprekingen ongewijzigd vastgesteld. De gemeentebegrouting werd daarna in behandeling genomen en de voorzitter gaf hierbij de gelegenheid tot het voeren van algemeene beschouwingen. De heer Romijn verklaarde hiervan gaarne gebruik te willen maken om na mens de R. K. Raadsfractie hun inzichten en meeningen aangaande het beleid van het college van B. er. W. kei,baar te maken. Gaarna had de Kath. Raadsfractie ook gezien, dat wederom belastingverlaging had plaats gehad. Erkend moet worden, dat de belastingen ook in onze gemeente de draagkracht van velen te boven gaat. Dan bedoelt deze fractie hiermede de op centen op de personeele belasting en de wegenbelasting. Vele inwoners nloeten noodgedwongen een te duur huis bewonen met gevolg veel te hooge -Rersoneele be lasting. Een gelukkig verschijnsel moge het ge noemd worden, dat het gemiddelde werk loosheidscijfer ver ten achter blijft bij vorige jaren. Dit zal zijn oorzaak vinden ir, meer werk, welke particulieren hebben laten verrichten. Zoo ziet spr. het werk van Graaf van Lynden: deze toch heeft ongeveer 10 weken 25 personen tegen goed luon laten werken, hetgeen op ons werk loosheidscijfer wel v-n beteekenis is. Doch •het aantal tewerkgestelder. is betrekkelijk gering tot het aantal werkloozen. Alleen door middel van werkverschaf fing en steunverleening wordt het vraag stuk niet opgelost. Hierin trachten verbetering te brengen is ook een taak voor het Ge meentebestuur. Dan denkt de Kath. fractje om in overleg met belang hebbende gemeentebesturen en be drijfsorganisaties in de bloembollen streek maatregelen te overwegen, dat door middel van fondsvorming de werkloosheidskosten voor een ge deelte worden gedragen door de be drijven. Hierdoor zou bereikt worden, dat gedurende de wintermaanden een toeslag op het loon gegeven zou kun nen worden. Mede zou bereikt worden een betere verdeeiing der werkzaam heden. De Kath. fractie ontveinst 'zich niet, dat aan een dergelijke regeling beswaren verbonden zijn. Bezwaren zijn alleen om overwonnen te wor den. Verbetering van het uitbreidingsplan acht spr. ten spoedigste gewenscht. Een billijker financiële regeling ten aanzien van het voorbereidend, bizonder onderwijs is ten zeerste gewenscht. Nu de saneering van den Stationsweg een feit zaj worden, is het gewenscht dat rekening gehouden wordt met het bouwen van woningen voor groote gezinnen. Da meerdere kosten woiden vergoed door het werkfonds. Ten opzichte van de bedrijven is de Kath- fractie van meening, dat, indien mogelijk, de winsten van de bedrijven ten goede moeten komen aan de verbruikers. De heer Boot sprak namens de leden der Prot. Fracties. Bioscoop op Zondag. Met het beleid van het college van B. en W. hebben deze leden zich over het ge heel wel kunnen vereenigen en zij hopen, dat dit college op den zelfden weg zal voortgaan. Over een punt moeten zij hun ernstige teleurstelling uitspreken n.l. over dit: Dat de meerderheid van het college van Burg. en Wetb. de vrijheid heeft kun nen vinden aan een bioscooponderneming vergunning te verleenen ook op Zondag voorstellingen te vertoonen. In de vorige raadsvergadering werd op een vraag van den heer Segers omtrent de vestiging van een bioscooponderreming in deze ge meente geantwoord, dat op een ingekomen verzoek afwijzend was beschikt, omreden de gelegenheid daartoe ongeschikt was. Dit bezwaar schijnt echter weggenomen te zijn, want een voorstelling heeft al plaats gehad. De Prot. Raadsfracties zijn zeer te-eurgestsld toen vernomen werd, dat ook deze voorstellingen op Zondag zouden worden vertoond Zij hadden zeker verwacht, dat hiervoor nooit toestemming 2ou worden verleend. Hun is bekend, dat door de 4 predikanten en hun kerkeraden te dezer plaatse een verzoek bij B. en W. i> ingezonden om deze voorstellingen op Zondag niet te laten doorgaan. De motie- GEMEENTERAAD VAN LISSF ven daartoe worden in dat verzoek nader uiteengezet, welke spr. ten volle onder schrijft. De Prot. fracties zouden hst op prijs stellen als aan dit verzoek werd vol daan. Zooals gezegd kunnen de Prot. fracties zich met deze begrooting wel vereenigen, ai zouden */ij een voorstel tot verlaging der straatbelasting met vreugde hebben ont vangen. Antwoord van den voorzitter. De voorzitter dankte de beide sprekers voor de waardeerende woorden tot het college van B. en W. gericht. De begroo ting voor het jaai 1939 laat nog ruimte open om tut verlaging der belastingen over te gaan. Spreker verklaarde, dat dit punt al zijn aandacht zal hebben. Reeds in de vorige vergadering heeft spreker klachten vernomen over het uitbreidingsplan en ook dit punt, hetgeen hij urgent acht, zai hij in den nacht van hat college van B. en W. brengen. Aan de wenschen geuit in hun beschouwingen hoopt spreker tegemoet te kunnen komen in óe naaste toekomst. Wo- ningpoliiiek en volkshuisvesting en -ge zondheid hebben steeds de volle aandacht van B. en W. gehad en blijven dit behou den. Betreffende de vergunningen voor het geven van fcioscoopvooistellingen verklaar de spreker, dat dit nog een zeer groot punt uRmaakt in de besprekingen, welke nog steeds gevoerd worden en een beslis sing is dai. ook nog niet genomen. De vraag van het lid Poot wil hij daarom in het midden laten in afwachting van de be slissing, dit geuon.*»n tnoet en zal worden. Hierna werd overgegaan tot de artikels- ge wijze behandeling en begonnen werd met de uitgaven. Bij de post jaarwedde van de Wethou ders stelde de heer Lefeber voor om de jaarwedde van de wethouders te brengen van 535.^ op f 7.50.—, omdat aan deze functie zoo veel arbeia is verbonden, als mede uit ue groote waardeering van den Raad voor hun werkzaamheden. Na eenige discussie werd met algemeene stemmen besloten Ged. Staten hiertoe een voorstel te doen. De heer van der Vlugt achtte het loon van de werkster van 7.per week te laag en stelde voor om dit met f 2.per week te verhooger, eu zulks temeer, om dat er enkele lokaliteiten waren bijge komen. De voorzitter achtte het gewenscht, dat deze aangelegenheid gehoord hebbende de discussies, in het college van B. en W. zal worden overwogen, waarmede de heer van der Vlugt genoegen nam. De heer Kingma stelde voor om het pre sentiegeld voor de leden van hst stem bureau te bepalen op 6.— in plaats van op 4.omdat de leder ook hun ver teringen hiervan moeten bekostigen. Het voorstel Kingma werd met alge meene stemmen aangenomen. De heer Segers vroeg bij de posten aan gaande de brandweer of het niet wensche- lijk was. om a'le brandweeraangelegen heden eens te bekijken en uit te praten in een daarvoor ingesteld commissie. Om thans een motorladderwagen aan te schaf fen en de oude om te bouwen vindt spr. geen volkomen radicale oplossing. Spr. acht moderniseering van den brandweer r.oodig, omdat z.i. de brandbluschmiddelen niet meer up to date zijn. Weth. Tromp heeft waardeering voor de opmerkingen. Het brandweercorps komt evenwel zelf met dit voorstei en B. en W. hebben zich hiermede kunnen vereenigen. Wanneer de materialen niet in orde zijn, is het brandweercorps steeds paraat, ook ongevraagd, om B. en W. hierop te wijzen en voorziening te vragen. De brandspuit heeft onlangs een grondige revisie onder gaan en is thans geheel in orde. Laat ons vertrouwen stellen i n het brandweer corps. Over dese aangelegenheid voerde de heeren de Vroomen, Knetsch, Boot en Tib- boel nog hst woord, die op verbeteringen aandrongen. De post straatverlichting deed den heer Segers de vraag stellen waar het rapport bleef omtrent de herziening der straatver lichting. Deze vraag ontlokte een uitgebreide dis cussie over de vraag wat beter was voor aeze verlichting gas of electrieiteit. Aan deze discussie namen deel de heeren van Kesteren, de Vroomen, Segers, Boot, Tib- boel, Lefeber en de voorzitter. Het resul taat was, dat het te verwachten rapport zal worden afgewacht. De raming van 1000.voor de lucht bescherming vond de heer Segers te laag en spr. wilde hiervoor een fonds vormen, cm alles te kunnen bekostigen, wanneer zulks noodig was. De voorzitter zegt dat dit bedrag is ge raamd, omdat er geen raming van te ma ken is en men dit moet beschouwen als een startpost, ter bestrijding van de eerste uitgaven. Het engelachtige stiefkind. Bü de besprekingen over de uit te voe ren straatwerken verheugde de heer van Kesteren zich op de meerdere ramingen, welke hard noodig waren. In deze ge meente bestaat een wegencommissie, doch deze commissie is .üet gehoord over deze verbeteringen, hetgeen bevreemd. Stief moederlijk is z.i. bedeeld het buurts-chap de Engel ep spr. drong aan op het leggen van een trottoir aldaar opdat de kinderen vooral niet meer op het rijwielpad behoe ven te loopen. De kosten hiervan schat spr. cp ongeveer 1100. De voorzitter gelcoft dat de wensch van den heer van Kesteren niet verwezenlijkt zal kunnen worden, omdat de vraag luidt: waar haalt men dit geld vandaan. Ds heer van der Vlugt wijst op de lage loonen van de handlangers van straten makers en vraagt of het niet mogelijk is, dat bij de uitbesteden straatwerken een bestekslëpaling is te maken, dat dit loon moet zijn tenminste gelijk aan dat van een landarbeider, hetgeen hij op billijkheids- gronden aantoont. Weth. Tromp licht deze aangelegenheid toe, alsmede de vragen van de heeren Segers en Lefeber omtrent het gesloten wegdek van de Veldhorststraat en de slechte toestand van de I Poellaan. Omtrent dit hoofdstuk wordt druk ge discussieerd. Bij de behandeling van het openbaar "oorbereidend lager onderwijs benadrukt de heer Tibboel dal de kostprijs per leer ling hier is 33.60. Deze kostprijs en het toegekende subsidie per leerling ad 7.— per bewaarschooilee/ling is zeer gering en voor de bijzondere schoolbesturen is ver hooging dezer subsidie noodzakelijk. Spr. geeft gaarne in overweging om deze sub sidie, indien zulks eenigzins mogelijk is op te veoren in het jaar 1940. De heer Romijn onderschrijft het ge sprokene van der heer Tibboel volkomen. De voorzitter zai dit in zijn gedachte houden. Het voorstel van Burg. en Weth. om aan de plaatselijke muziekvereenigingen 50 meer subsidie te verleenen, werd even eens aangenomen zo.ider hoofdelijke stem ming en discussie, alsmede het voorstel van den heer Lefeber tot voteeren van 25.voor onderhoud van den Poelpol- dermolen. De heer de Vroomen informeert of de werkverschaffing in de Haarlemmermeer rog doorgang zal hebben Spreker vraagt of hef niet mogelijk is, dat hierbij ook het collectief contract wordt nageleefd, omdat H AZERS WOUDE-RIJN DIJK Tooneel. Dinsdag en Woensdag gaf de tooneelvereeniging „St. Michaël" aan het „Zwaantje" haar 23e uitvoering. Opge voerd werd het tooneelspel „Als de Sirene gaat". Ondanks dat er verschillende nieu we krachten bij waren, werden de rollen zeer goed vertolkt. De nieuwelingen be grepen haar plaats en dat droeg zeer ved bij tot het slagen van het spel. De zeer goede aandacht in de zaal bewees, dat het stuk in de smaak viel. Na de pauze werd opgevoerd het klucht spel „Het Kalf". Om het kalf is gelachen op een dusdanige manier, dat de lach spieren het zwaar hadden te verduren. Het kalf werd een genie en later weer het kalf. De anarchist, de detective, de dichter, de wijnhandelaar, de hotelhouder, aan allen lof voor hun spel. Ook in dit stuk kon men zien dat er onder de nieuwe leden goede krachten schuilen. Jammer voor de vereeniging, dat de eerste avond zoo slecht bezet was. De gezelligheid was beide avonden, zoo bijzonder goed, dat de vereeniging vast vertrouwt, dat met den vastenavond-uitvoering beide avonden goed bezet zijn, want een gezelligen avond wil toch iedereen wel. NIEUWVEEN Middenstandsvereeniglng. De verga dering van de R.K. Middenstandsvereeni- ging, afd. Nieuwveen en Zevenhoven, werd Woensdagavond in hotel Schreuder ge houden, mocht als gewoonlijk niet de be langstelling van talrijke leden verwerven. Op een vergadering als deze, waar de oe- slissing moest genomen worden over net al of niet meedoen aan een nieuwe actie van de plaatselijke middenstand, ware een be tere bezetting wel wenschelijker geweest. De voorzitter opent de vergadering en neemt het eenige punt der agenda in be handeling. De nieuwe actie welke zou be staan in de uitgifte van reisbonnen is li de laatste weken het onderwerp der be sprekingen geweest in de plaatselijke mid- denstandsvereenigingen. De R.K. Midden- standsvereeniging voelde zich tot deze actie niet aangetrokken. Na langdurige be raadslagingen heeft een hoofdelijke stem ming de beslissing gebracht om aan deze actie geen medewerking te verleenen. De niet aanwezige leden dienen er rekening mede te houden, dat dit besluit door de R.K. Middenstandsvereeniging genomen ook voor hen bindend is. De vergadering was hiermede ten einde; men bleef echter nog eenigen tijd bijeen, waarbij nog, ver schillende Middenstands-belangen werden besproken, waarbij de geestelijk adviseur vele punten toelichtte. NIEUWKOOP Geboren: Gerrie d. van A. Verburg en M. van Leeuwen Petronella Maria d. van J. Kwakkenbos en P. M. de Jong. Ondertrouwd: G. J. F. Montanus, 46 jaar, won. te Leiden en C. van Koert, 41 jaar. Overleden: M. de Lange, 71 jaar, weduwe van J. Wendel. RIJNZATERWOUDE Jubileum IJsclub. In café de Boer al hier werd het 40-jarig jubileum van de ijsclub „De Eendracht" op luisterrijke wijze gevierd. In groote getale was men opge komen om dtn door het bestuur aangeboden avond op feestelijke wijze te vieren. De zaal was tot genoegen van het bestuur tot in alle hoeken gevuld. 160 menschen woon den -dezen avond bij. Toen allen gezeten waren, opende de voorzitter, de heer W. Timmers, deze feestelijke bijeenkomst en hoopte dat allen een genoegelijken avond zouden hebben. Nu deze wensch is wel in vervulling gegaan. Al direct zat de stem ming er danig in mede door de jazzband orkest de „Marinucci's" uit Haarlem, in de werkgever hiertoe ook gehouden is. Heeft de gemeente iets over de loonen te zeggen. Weth. Tromp acht, de ioonen voor werk verschaffing ook niet te buog, doch hier in kan de gemeente niets doen. Wanneer men in werkverschaffing is heeft men evenwel ouk een kolenbon en een vetbon. De heer Knetsch vroeg aandacht voor de jonge werkloozen. De 10.000.— als kosten van werkver schaffing door den derden ondernomen, heeft niet de volle sympathie van den heer Boot. Dit werk kan beter worden uitge voerd in eigen beheer. De heer Kingma acht dit een heel moei lijk probleem. Ontegenzeggelijk hebben de betrokken personen profijten van dit werkverschaffingsobject. Dit is evenwel het duel der subsidie niet, doch de werkver ruiming. De heer Lefeber vindt het een geluk, dat met dit werk/erschaffingsobject is aangepakt en hierdoor worden de gronden v/eer meer cultuurrijp. Spr. drong op voorzichtigheid aan en om in ieder geval dit werk te stimuleeren en door te zetten. De grondgedachte van den heer Boot zou ir.tusschèn kunnen worden overwogen en Dcsproken. Hierop werd de begrooting met alge meene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag wees de heer Vroo men er op, dat Lisse zoo slecht zijn sneeuw heeft geruimd. Weth. Tromp zegt, dat dit bij vorst niet helpt. Bij dooi is men direct begonnen. De voorzitter sloot met een Oudejaars- wensch. deze streek een overbekend gezelschap. Allereerst werden den aanwezigen eenige gratis concumpties aangeboden fnet gebak jes, waarvan een zeer dankbaar gebruik werd gemaakt. Verder werd den avond luister bijgezet door een paar humoristen, Leo van Noren en Henk Smal, beiden uit Haarlem. Wat deze artisten de menschen voorgezet hebben whs om te gieren van het lachen. Met daverend applaus werd hun optreden dan ook telkens verwelkomd. In de pauze maakte de heer Jac. Bodaan van de gelegenheeid gebruik om het be stuur in welgekozen woorden te compli menteeren met het 40-jarig jubileum. Tevens bood hij het bestuur en de vereeni ging een prachtig schilderstuk aan vah de ijsbaan op het Braassemermeer en de daarop heerschende drukte tijdens de afge- loopen Kerstdagen. Dit geschenk werd onder woorden van dank door den voor zitter met groote vreugde aanvaard. Een daverend applaus had de heer Bodaan van de aanwezigen in ontvangst te nemen. Om- streks 12 uur was het repertoire van de humoristen ten einde en namen deze met een welverdiende hulde afscheid. Daarop werd overgegaan tot een gezellig dansje. Het was reeds ver na middernacht toen de voorzitter mededeeling deed dat er een tijd van komen en van gaan was. Hoewel niet graag, werd toch aan het verzoek van den voorziter voldaan en gingen allen »n de beste feeststemming naar huis. Het be stuur en de leden zullen nog lang aan de zen genoegelijken avond terug denken. Het was zooals men dat pleegt te noemen een echte knalavond. RIJPWETERING EEN „NIEUW-RIJPWETERING" IN AFRIKA Dankbrief van pater Zoetemelk Deze brief werd ontvangen van pater H. Zoetemelk en wij publiceeren hem in ons blad, omdat wel vele te Rijpwetering deze gaarne zullen lezen: Geachte Weldoeners, Eenige weken geleden heeft mijn nicht je nogmaals een „stille Omgang" moeten maken omdat „Witte Heeroom" weer op heete kolen zat. 't Leek heelemaal geen on gezellig reisje te zijn, „zoo trouw, schrijft ze, blijven uw missievrienden aan uw werk", zoo ben ik voorloopig weer uit de brand en stuur ik onmiddellijk een woordje van allerinnigsten dank Dit schrijf ik in een hut van leem, dat de naam draagt van Katete-Missie. De Cipaso- Missie is nu in jongere handen en ik mag opnieuw beginnen, steeds dieper Afrika in. Hier is nog niets, behalve een nieuwe taal, de vierde negertaal, die ik op mijn ouwon dag nog leeren moet Deze nieuwe missie zou ik graag „Nieuw-Rijpwc tering" noe men, maar dat kon geen neger uitspreken. We zullen ons dan, maar aan „Katete" hou den en ze „Nieuw-Rijpwetering" noemen bij O.L.H. Dat de eerste Missie in eenige jaren met de hulp van mijn vrien den tot een bloeiende Christengemeente gegroeid is, geeft me het vertrouwen, dat ook deze tweede missie in korten tijd vruchten zal dragen voor ons heilig geloof Wees verzekerd, beste vrienden en wel doeners, dat ik u allen immer gedenk in mijne gebeden in vereeniging met de 1000 Christenen van de eerste missie, die u veel verschuldigd zijn en ontvangt, van hen en mij de oprechte groeten in Christus Pater ZOETEMELK ROELOFARENDSVEEN Kath. Universiteit.*^- Voor de leden van de propagandaclub sprak gisteravond jhr. mr L. von Fisenne uit Rijswijk over „On ze R K. Universiteit". Het blijkt bij onder vinding, aldus deze oud-student van onze universiteit te Nijmegen, dat vele Katho lieke Nederlanders weliswaar hun gift ge ven, maar zoo zelden met belangstelling vragen naar deze zoo belangrijke Katho lieke instelling. De vorming van de jeugd bepaalt de toekomst. Als onze jeugd gevcrmd moet worden op onze Katholieke lagere- en middelbare scholen, dan volgt hieruit ook het bestaansrecht voor Katholiek hopger onderwijs: een eigen universiteit. Reeds bij het eerste vleugje vrijheid hebben de Katholieken door vele moeilijk heden heen geijverd voor bijzondere leer stoelen aan de reeds bestaande universi teiten in ons land en vcor een eigen in stelling: oprichting van de Radboudstich- ting. Op 17 October 1923 volgde de glo rieuze opening der Katholieke Universiteit te Nijmegen. Naar aanleiding van het in dit jaar ge vierde 15-jarig bestaan gaf spr. een over zicht van wat de universiteit gepresteerd heeft in haar werk voor wetenschappelijke scholing, eigen-cultuurvorming, vitaliteit op veelzijdig gebied, zoodat zij Beenszins zich afsluit van het volk, maar leiding geeft in het Katholieke cultuurleven. De universiteit is nog verre van vol tooid, gaarne zou men nog een medische en wis-natuurkundige faculteit eraan toe gevoegd zien. Na nog in den breede gesproken te heb ben over de voornaamste gebeurtenissen in het universitaire leven, de studenten organisaties en clubs, de inrichting en het bestuur, hoopte spr. door zijn inleiding de belangstelling der propagandisten voor on ze R.K. Universiteit gewekt te hebben, op dat de gedachte over het bestaansrecht van deze instelling onder de Katholieken steeds levendig moge blijven. WOERDEN „Katholiek Woerden". In het program ma van „Kath. Woerden" is een kleine wij ziging gekomen. De spreker van Woensdag 4 Jan. a.s. komt op Vrijdag 13 Jan. In plaats daarvan spreekt op 4 Jan. de zeereerw. po ter Eykeler uit Nijmegen, over het onder werp: „De persoon van Pontius Pilatus in het proces tegen Jezus". Met deze wijziging' is tevens het programma met één lezing uit gebreid. ZOETERWOUDE Nieuwjaarsavond. Op Nieuwjaars avond wordt het feest van de jeugd in bet Patronaatsgebouw besloten met een too- neeluitvoering. Voor het eerst zullen de kruiskinderen een tooneelspel uitvoeren; dit spel is tot een mooi geheel gebracht door een passende omlijsting. De Kruisvaart komt ditmaal met een vroolijk spel op het tooneel, een modern werk waarvan zeer hooge verwachtingen gekoesterd worden; een spel vooral, waarin de jongens zich in echten jongensgeest goed, kunnen geven. Na de vele teleurstellingen, die de jeugd met de Kerstdagen heeft ondervonden door weg en weersgesteldheden, mogen zij nu getroost worden met een stampvolle zaal, zooals dit op Nieuwjaaravond altijd is ge weest. ZWAMMERDAM GEMEENTERAAD De onderhandelingen met de Bodegraafsche waterleiding. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat deze ver gadering in hoofdzaak is belegd met het oog op het feit, dat op 1 Januari a.s. de termijn eindigt van de met de gemeente Bodegra ven aangegane tijdelijke overeenkomst voor levering van drinkwater in deze gemeente. Tot op heden hebben de onderhandelingen, welke reeds geruimen tijd worden gevoerd tusschen de besturen der beide gemeenten, nog niet geleid tot het treffen van een de finitieve regeling daaromtrent, waarbm B. en W., na gepleegd overleg met B. en W. van Bodegraven, den Raad voorstellen, in dien voor 1 Juli 1939 nog geen definitieve regeling kan worden getroffen, de nu loo- pende tijdelijke overeenkomst tot dien da tum voort te zetten, geheel onder dezelfde voorwaarden, dus in ieder geval de tijde lijke regeling ook na 31 December a.s. voort te zetten. De Raad van Bodegraven heeft vorige week reeds tot de voorgestelde verlenging besloten. De heer Linschoten zegt teleurgesteld te zijn, dat wederom een verlenging van de tijdelijke regeling noodig is. Spr. zal thans niet treden in een beschouwing van de vraag, wie daarvan de schuldige is, doch wel wil hij B. en W. de vraag stéllen of er gegronde hoop bestaat dat nu binnen een half jaar een definitieve regeling zal tot stand komer en voorts of de door Zwam- merdam gewenschte winstuitkeering in elk geval terugwerkende kracht heeft tot 1 Juli 1938. De voorz. en de beide wethouders ant woorden dat dit laatste de bedoeling is en ook in de met het gemeentebestuur van Bo degraven gehouden bespreking is vastge legd en opgenomen in de voorwaarden voor tijdelijke waterlevering. Het spijt ook B. en W. dat nog geen definitieve regeling ter vaststelling kan worden aangeboden. Da heer Linschoten zou B. en W. in over weging willen geven, indien mocht blijken, dat binnen afzienbaren tijd geen overeen komst kan worden getroffen, Ged. Staten daarmede in kennis te stellen. De voorz. zegt wel hoop te hebben dat het tot stand komen eener definitieve rege ling geen half jaar zal duren en wil hier omtrent in besloten vergadering nog wel een mededeeling doen. Het voorstel van B. en W. tot verlenging der tijdelijke regeling, wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7