MGEVING VRIJ'DAG 30 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 POLEN DE DU1TSCHE „DRANG NACH OSTENV Poolsch oordeel over feanren in een Duilsch-Russischen strijd. Onder het opschrift „Onuitvoerbare plan nen" publiceert generaal Sikorski, de oud premier, in den „Kurjer Warsawski" be langrijke beschouwingen over de plannen tot gebiedsveroveringen, die Duitschland opnieuw zou beramen in Oost-Europa. Volgens der generaal zou de piactische uitvoering van die ambities op onoverko melijke moeilijkheden en weerstanden stuiten. Na o.m. er op gewezen te hebben, uat het roode leger weinig offensieve waar- re heeft, schrijft Sikorski: „Maar die toestand kan radicaal veran deren, wanneer Rusland bedreigd wordt door een inval op zijn gebied door het Duitsche leger. Men kan dan aannemen, dat het roode leger dat het talrijkste ter wereld is en misschien ook een van de best uitgeruste, voorzien van oorlogsmateriaal van den allereersten rang met discipline zou gehoorzamen aan een oproep der re geering en van het militaire bevel. Gel pen door de onmetelijke uitgestrektheQv..i van Rusland, evenals door de afwezigheid van wegen, zou het een buitengewoon doel- treffenden tegenstand kunnen bieden aan den aanvaller, wiens gemotoriseerde divi sies zich niet zouden kunnen bewegen in gebieden zonder wegen en zonder onderko mens.... Op den nationalen grond is het Russische leger, zelfs het bolsjewistische, een ernstige tegenstander. Sikorski denkt dan ook, dat de Duitsche militaire chefs een campagne op de Russi sche vlakte zullen vreezen. „Blijven, zoo schrijft hij verder, berekeningen omtrent opstand onder de burgerbevolking, opstand van het leger of separatische bewegingen in zekere streken. Alle waarnemers der Russische zaken zullen zeggen, dat derge lijke berekeningen niet kunnen berusten op een hechte basis in geval het Duitsch land van Hitier een inval zou beproeven." DE SPAANSCHE BURGEROORLOG DE OPMARSCH DER RECHTSCHEN. Honger in linksch gebied. In een bericht uit Burgos van het recht- sche Spr.ansche persbureau wordt gemeld, ■dat de troepen van Franco in het gebied van Balaguer vier kilometer zijn opgerukt. In den Noordelijken sector werden vier rijen heuvels bezet, alsmede de plaats La Grandella. Voorts wordt medegedeeld, dat de troepen van Franco Benavente de Treinp en de geheele Sierra Mosquera hebben be zet. De linkschen concentreeren zich thans op de verdedigingswerken voor Borjas Blancas. De troepen van Frar.co rukken thans ook in den Noordelijken sector snel in Oostelijke richting op. In den zuidelijken sector rukt de vleu gel van de rechtsche troepen stelselmatig op met als doel de verovering van de linie van observatieposten van Albages naar de Ebro. De rechtschen melden, dat al hun gevan genen beginnen met om voedsel te vra gen en dat in den Noordelijken sector vele linkschen in den vele centimeters hoog lig gende sneeuw vechten met aan de voeten slechts linnen schoenen. Amerika zal graan zenden, President Roosevelt heeft bevestigd, dat een half millioen schepel graan naar Span je zal worden gezonden ter verdeeling aan de beide partijen aldaar, om de bevolking voor den hongerdood te bewaren. Deze hoeveelheid graan is bedoeld voor den tijd van een half jaar. In diplomatieke kringen wordt verno men, dat de millionair George Macdonald, een Katholiek, voorzitter zal zijn der com missie, welke belast 's met het bijeenbren gen, bij openbare inschrijving, van 600.000 dollar, noodig voor net vrevoer en de be werking van het voor Spanje bestemde graan. In de volgende zes maanden zal voor een bedrag van 2.400 000 dollar aan levens middelen naar Spanje worden gezonden, waarvan 80 procent oestemd is voor het door de regeering bezette gebied. Reuter meldt, dat het meel door de ma rinecommissie der Vereenigde Staten vrij van lasten naar Spanje zal worden ver voerd. Linksche torpedojager in moeilijkheden. Van den republikcinschen torpedojager „José Diez", welke in den donkeren nacht op ongeveer 50 meter uit de kust aan den grond raakte, werden zeven opvarenden dood en elf gewond aan wal gebracht. Nadat het schip de haven van Gibraltar had verlaten, werd net beschoten uit de batterijen van Ceuta en het schepsge- schut van oorlogsbodems der rechtschen. Vannacht om kwart vcor één was de „Jo sé Luis Diez" uit Gibraltar vertrokken, waar het gerepareerd had na den zeeslag, v/elke zich in den afgeloopen zcmer had afgespeeld. Het verluidt, dat de „José" vóór het op het strand werd gedreven een schip der rechtschen. de Jupiter", heeft geramd. Men gelooft, dat de Jupiter" gezonken is. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Dat de weeersomstandigheden de tuin ders nogal parten hebben gespeeld behoeven we heusch niet uitvoerig te vermelden. Ieder hoort daarover in eigen kring meer dan genoeg. De aanvoer was dientengevol ge ook aanmerkelijk kleiner dan in norma le omstandigheden cn, vermoedelijk a!s ge volg daarvan liepen de prijzen in het laatst van vorige week aanmerkelijk op. Maar het koste ook aanzeinlijk meer aan arbeids loon. Het was b.v. heusch geen aanlokke lijk werkje, het peen wasschen. Het moest meestal in verwarmde schuren plaats heb ben, anders was het niet om te doen. En het werd heusch niet vergoed. Betaald werd voor waschpeen van 0.70 tot 1.40 per kist van 20 K.G. nadat enkele dagen niet hooger was genoeterd dan 0.40 tot 0.90. Het was ook ten opzichte van de an dere producten, de kunst om onbevroren producten aangevoerd te krijgen. En dat v/as niet gemakkelijk Uien liepen ook aan merkelijk op, n.l. tot 3—5.25 per 100 K.G. Verwacht wordt dat de prijs "an uisn dit seizoen wel zal oploopen, voornamelijk voor een goed bewaarbaar product. Met de kool soorten was het al evenzoo als de.andere producten. Wat goed van kwaliteit was liep door het vorstweer in prijs wat op, alhoe wel nog niet van groote beteekenis. Roode kool werd deze week betaald met 1.70 tot 3.70 per 100 K.G. en de noteering van Gele kool was van ƒ2.10 tot 3.5: per 100 K.G. De prijs van Groene kool onderging niet veel wijziging. Gekocht werd voor ƒ2.40 tot ƒ3.20 per 100 K.G., wat me* zulk winterweer ook niet was om te roemen. Spruiten liepen naar boven. Geen wonder. Er kwam maar een kleine aanvoer want het was bijna onmogelijk om met zulk weer spruiten te plukken. Ze werdeq graag gekocht voor 17.20 tot 19.60 per 100 K.G. Het was maar een enkeling die hier van profiteerde. Van de Andijvie van den kouden grond is niet veel overgebleven. Maar slechts weinige tuinders hebben te gen een dergelijke vorst maatregelen kun nen nemen en de Andijvie hiertegen kun nen beschermen. En toch was naar verhou ding de prijs niet erg hoog. Er werd ge kocht voor 0.60 tot 0.75 per kist van 6 K G. Van Boerenkool zouden we zoo on geveer hetzelfde kunnen zeggen. Het bin nenhalen van Boerenkool was heusch geen peulschilletje en toch werd de moeite niet beloond. De noteering liep tusschen 0 34 tot 0.43 per kist van 6 K.G. Ook de prijs voor Sslderieknollen kon niet bekoren. Voor de A-soort werd van ƒ5.10 tot 8.60 per 100 stuks betaald en B-soort bracht van ƒ1 tot 3.60 per 100 stuks op. Dit is het laatste overzicht in 1938. Eind goed, al goed, kunnen we niet zeggen om de eenvoudige reden dat het einde verre van goed was. Het begin de eerste maan den waren aanmerkelijk beter en ook de zomermaanden gaven in het algemeen een zeer bevredigende uitkomst. Maar in Sep tember begon de ellende" dis zich voortzet te in October en ook na dien kon er van esnige opleving in den handel nooit gespro ken worden. De prijzen bleven steeds bene den peil en de financieele uitkomst is voor de tuinders individueel beneden normaal al wordt met de veilingomzet de begrooting overschreden. De hoogere omzet is te vin den in de hooge wasschpeenprijzen van dit voorjaar en de bevredigende uitkomst der vroeger aardappelenteelt. Moment: .1 is de hoop gevestigd op de komende steunuiikee- ring, voornamelijk op de bloemkool. Maar of en hoeveel er uitgekeerd zal worden is op heden nog de groote vraag die op be antwoording wacht. LEIDSCHEN DAM Aanbesteding. Gistermorgen werd ten gemeentehuize aanbesteed, het maken van een stratenplan langs de Vliet, tusschen Te- dingerstraat en gasfabriek. Ingekomen wa ren 29 inschrijvingen. P. J. en H. Visser, te Wassenaar ƒ32.900; A. C. Hooijmans, Leid- schendam ƒ52.700; Ant. Haagen, alhier f37.998; H. v. Wijk, Leidschendam 37.449; A. J. J. Qwaitaal, Voorburg ƒ69.746; J. de Vries en B. Loef, Delft ƒ39.936; Joh. C. Teunes, Delft 38.735; M. Klinkenberg en J de Vries, Delft ƒ42.300; Sanders' Aan nemersbedrijf, Rijswijk ƒ39.990; D. Mont- houwer, Zwijndrecht ƒ39.845; Van Splun- dsr, Ridderkerk ƒ41.822, Oldenzaal ƒ39.900; H. J. te Siepe, Winterswijk, ƒ37.460; Gebr. v Wijk, Alphen aan den Rijn ƒ42,300; v. Halem en v. Doorniek, Leiden ƒ46.350; S. J. v. d. Ruit, Leiden 45.000; firma Ver laat, Zeist 42.846; Verjaal, Zeeland 41.990; P. C. Langeveld, Hardingsveld ƒ41.800; H. Emelaar, Zeist ƒ49.985; P. Vis ser, Papendrecht ƒ42.300; Rietveld en v. Doorn, Papendrecht ƒ42.900; firma E. San ders. Gouda 40.438; de Geus en Stramp- raad, Leidschendam ƒ33.333; Joh. v. NieseJ, Den Haag 37.937 H. E. van Deest, Gouda f45.200.. A. M. de Korte, Gouda, ƒ42.000 en H. v. Dijk, Edam 46.990. De begrooting was 48.000. De gunning is aangehouden. Eveneens werd aanbesteed het leveren van 500,000 straatstsenen. Hierop was ingeschre ven door 7 personen. Ingeschreven was op 4 soorten steen, n.l. Dun, Rijksgetrokken Dun, Dik en G. Dik. N.V. Steenfabriek te Elden, R. G. Dik 21.75; Braat, Den Haag, Dun 20, R.G. Dun 29; Van Dijk en Co., Leiden reap, 19.25, 18 25, ƒ25.10 en ƒ24.10; Waalsteenfabriek (Driebergen) Rijnsburg, R. G. Dik 24.50; K. Nannik, Zeist, R. G. Dun 17.85; P. A. Bos, Zeist, R. G. Dik 25.20 en de firrna Draaier, te Deventer R. G. Dik 22.85 alles per 1000. Ook hiervan werd de gunning aangehouden. LISSE Tram botst tegen auto- En auto botst tegen tram! Gisteren kwamen een tweetal automo bielen nabij de Rijkstuinbouwwinterschool in botsing met een tram. De bestelauto van de fa. v. B. uit Amsterdam bemerkte te laat, dat de tram naar het miden van dtn weg kwam, waardoor hij moest remmen. Hierdoor kwam hij door de gladheid van den weg tegen de tram aan, met het gevolg, dat de auto een eind werd teruggeworpen. Een 11-jarige jongen werd door de voor ruit van de auto geworpen en bleef op den weg liggen, alwaar dokter Haase uit Lisse hem verbond. Hierna kon de jongen per tram worden vervoerd paar zijn ouderlijKe woning. De auto werd geheel vernield en moest worden weggesleept. Intusschen kwam eveneens uit de richting Leiden een auto bestuurd door v. d. V. uit Lisse, die niet bemerkte, dat de tram stilstond en eveneens moest remmen. Het gevolg hier van was, dat de auto tegen de tram reed en materieele schade opliep. Gelukkig bleven verdere persoonlijke ongelukken uit. Kerstfeest. - Voor de kinderen van de leden van de afd. van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen werd gistermiddag het jaarlijksche Kerstfeest gehouden. De orga nisatie-commissie bestond uit de heeren L. B Jonkman, K. Zwetsloot en N. v. Rooyen. Het feest werd gcaouden in de groote ach terzaal van het Bondsgebouw, welke geheel was gevuld door de ruim 500 kinderen. De commissie had hier een reuzentaak te vervullen, waarin zij werd bijgestaan door eenige jongedames en enkele heeren leden, om het luidruchtige volke in toom te houden. Niettemin is zij daarin best ge slaagd. De heer Jps. v. Riet, alhier, luisterde dezen middag op met eenige voor de jonge gasten leuke filrps, hetgeen uitstekend bij het jonge volkje bleek te voldoen. Men kon zoo merken, dat er spanning was, al kon men de gezichten niet zien. Zoo tusschen de één- twee-aeters door zorgden de jonge dames voor versnaperingen, wat natuurlijk figuurlijk en letterlijk in dep smaak van de jeugd viel. Voor de kinderen een reuzen middag. Doch ook voor de ouders, en dit is zoo mooi en practisch tevens, bij dit Kerst feest, wordt gezorgd. Aap dit feest is n.l. een gratis-verloting verbonden, waarbij alle leden, al naar gelang van behoefte, een prijs bekomen. En nog mooier vinden we dit feest als we bedenken, dat alle artikelen voor de prijzen door de plaatselijke mid denstanders zijn geschonken, terwijl beter gesitueerden door hun gaven in klinkende munt, de commissie in staat stellen wat extra prijzen bij te koopen, waarvoor zij ditmaal een 80 stuks dekens had aange schaft. Als vanzelf is de verloting meer een vorm van Kerstgave. En dat men hier ter plaatse voor dit mooie feest met haar prac tisch doel wat over heeft, moge blijken uit het feit, dat de commissie de beschikking had over 80 dekens, 170 p. rijst, 100 p. tar we, 1 H.L. aardappelen, 20 p. rookworst, 15 p. spek, vaatje groene zeep, 1000 K.G. brandstoffen, 70 p. witte en 70 p. bruine boonen, eenige Edammerkazen, eenige luxe voorwerpen enz. enz. Is dat niet prachtig? Dat de commissie dankbaar is voor deze royale medewerking behoeft wel geen be toog! Te half 5 was 't feest, dat om half 2 was begonnen, geëindigd en waren er vele blijde harten gemaakte. Met genoegen en dankbaarheid kunnen bestuur en commis sie op dit Kinderkerstfeest terugzien! Volksbond Onze afdeeling van den Volksbond hield gisteravond een leden vergadering onder presidium van den heer J. P. de Koning. De opkomst was slecht. De voorzitter betreurde de ge ringe opkomst en hij hoopte, dat dit in 1939 beter zou zijn. Wegens ziekte van den afgevaardigde naar den Centralen Raad, den heer Jer. Koelewijn, gaf de voorzitter een beknopte overzicht van de Novembervergadering van deze Centrale Roodsvergadering. Vervolgens is aan de orde de behandeling van de begrooting 1939 Deze werd door den voorzitter artikelsge- wijze voorgelezen, waaruit bleek, dat deze sloot in ontvangsten en uitgaven op een bedraag van 5164.40 waaronder een post van onvoorzien van 35.—. Enkele toe lichtingen werden gevraagd en beant woord. Vooral werd gewezen op de hooge hy potheekrente, wtlke 4.y> procent bedraagt. De voorzitter antwoordde, dat er weinjg kans van slagen is om geld goedkooper te krijgen. Blijkens het verslag bedraagt het ledental 665. Uit de mededetlingen bleek, dat op 12 Januari a.s. kapelaan Brans de 3e ontwikkelingsavond zal leiden; terwijl op Februari de jaarvergadering wordt ge houden. Voorts, dat op Dinsdag 10 Januari een film zal worden vertoond, getiteld „Levensgang"; getracht zal worden voor de werkloozen gratis toegang te verkrijgen. Na rondvraag sluiting. Kassier Boerenleenbank Naar wij vernemen heeft de heer J. C. Zaneveld, kassier der coöperatieve Boerenleenbank alhier op zijn verzoek eervol ontslag ver kregen met ingang van 1 April 1939. Tot kassier van deze bankinstelling is thans benoemd de heer N. Matthys, alhier. Schapen uit de weide gestolen. Ten nadeele van den veehouder de W. zijn gisternacht een tweetal schapen uit de weide ontvreemd. De dader(s) heeft (heb ben) de beesten in de weide afgeslacht en toen medegenomen. De politie stelt een onderzoek in. Bouwvergunningen, B. en W. dezer gemeente hebben de navolgende bouwver gunningen verleend, t.w. Ie aan de Gebr. J. en A. Moolenaar tot het bouwen van 8 woningen op het perceel kadestraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 2500, ge legen aan een, tegenover de Tulpenstraat, nieuw geprojecteerde zijstraat van de Kanaalstraat; 2e aan de fa. Nieuwenhqis en Co. tot het bouwen van een |arage op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3880, plaatselijk be kend Heereweg no 33, uitvoerder: Jeek Kasteleijn, Lisse. Geboren: Maria Christina Gerarda d, van A. A. R. Broekhof en A. van Diemen Ondertrouwd: Johannes Cornelius Hoogkamer, 27 jaar, te Haarlemmermeer en Martha van der Reep, 26 jaar Jacobus Lucas Rensen, 22 jaar, te 's-Gravenhage en Johanna Paulina Verdoorn, 26 jaar Getrouwd: S. P. Halfschepel en M. H. van Noort J. van Elk te Katwijk en H. A. van Waveren Overleden: Neeltje Heuseveldt, 28 jaar. Gevestigd: R. van Bsuzekom van Haarlem - Th. H. F. M. L. Thomas van Amsterdam T. Beukers van Noorde loos. NOORDWIJKERHOUT Geboren. Wilhelmina Johanna, d. van A. Duivenvoorde en G. van Roode Ma ria Johanna Jeannette Damiana, d. van C. A- M. Linders en P. H. M. Th. van Delft Adrianus Johannes Maria, z. van J. W. Houtsma en M. J. E. Houët Martinus Cornells, z. van J. erBg en C. Geerlings Antonius Petrus, z. van G. van der Ploeg en A. van Opzeeland Fenna, d. van P. Zwaan en G. de Graaf Johan- nus Hendricqs Maria, z. van C, J. Ne- derstigt en J. H. van der Ploeg Elisa beth Louise Maria, d. van B. C. C. Wös- ten en W. M. E. Manse Pqtronella Ber- nardina, d. van B. N. Gevers en P. J. Weselman Jacobus Herman, z. van J. C Duivenvoorden en A. Zethof Maria, d. van L. P. van Maris en C- Kleverlaan Catharina Maria Gerarda, d. van G. P. van den Berg en M. W Duivenvoorden Theodorus Jozef Maria, z. van Jac. Hoog-- kamer en J. P. Koster Jacobus Engel- mundus, z. van P. v. d. Steen en M. H. Bruins. Ondertrouwd: C. G. van Gijlswijk jm. 32 j. en J. H. Vrolijk jd. 31 j. Gehuwd: M. C. Immerzeel 24 j. en W. M Bakker 23 j. Overleden: M. Hoogeboom, 78 j., echtgenoote van W. v. d. Berg D. War merdam 74 j echtgenoot van G. P. Top per C. P. de Vroome 60 j., echtgenoot van G. Mulder Willem Bakker 80 j. H Kap.ein 50 j., echtgenoot van G. Eak- ker P. J. Waaijer 52 j., weduwnaar van M. C. Roozenburg. OEGSTGEEST Gevestigd: M. van den Dop, Abtspoel weg 3, inw. van Leiden A. J. Kraijeslein Leidschesiraatweg 11 van Leiderdorp M. Fontein, de Kempenaerstraat 32, van Rotterdam M. M. Eling, lb., W. de Zwijgerlaan 25, van Gouda P. van Leeuwen, db. Oranjelaan 15 van Alphen aan den Rijn W. A. van Zaal, bakKers- knecht, Geversstraat 49, van vVassenaar - P. J. Olijerhoek, db., Dorpsstraat 70 van Leiden B. A. van Harteveit, winkelier, Duivenvoorde, traat 2, van Leiden J. W. van der Wel, bloemist, Soembastraat 1 van leiden E. M. Kortekaas, db. W. Pyr- montlaan 2, van Lisse K. Geitenbeek, L'uinzichtstraat 7, van Bindjei N.l. W. F. Happé, Terweeweg 3, van Delft G. Petersen, 1,1. verpl. Endegeest van Leiden - - J. Koolmoes, db. Endegeest van Leider dorp L. A. Wolleswinkel, 1.1. verpl. En degeest, van Voorschoten J. M. Brou wer, db. Endegeest van Leiden W. E. de Ruiten, arts, Boonstraat 2, van Haarlem H.' van der Meer, bed. un. bibl., Juffer- mansrtraat 29, van Leiden H. A Stikke- lurum, db., Julianalaan 1, van Leiden A de Vries, db., Nassaulaan 7, van Leiden - W. C. J. Stouten, slager, de Kempenaer- stiaat 33, van Leiden C. E. Bakker, db. Dorpsstraat 4, van Zoeterwoude J. I. van de Kerkhof, dbGeversstraat 48, van Den Haag Th. C. Struijk, bouwk. opz., Schoolstaat 3, van Delft M. J. H. Zim merman, db., Rhijngeesterstraatweg 11, van Leiden J. K. Lubanski, Spaargaren straat 27, van Leiden E. IJ. van der Keemel, Rhijngeesterstraatweg 151, van Schiedam L. Roodenburg, db. Prins Bernardlaan 49, van Sassenheirrj R. Hulst, reiziger, Endegeesterstraatweg 7, 'an Rotterdam F. Witteman, db. Rhijn geesterstraatweg 147. van Sassenheim. Vertrokken: H. A. Huart geb. En gelsman van Dorpsstraat 1 naar Leiden, Groenhovenstraat 5 Th. A. E. Overeem, mag. meester van H. Morschweg 148 naar Amsterdam, 3e Schinkelstraat 1 III F. Stikke'orum, kap'ter, van Poelgeesterweg 2, naar Leiden, Alrëlaan 45a B. W. M. Stijnman .van de Kempenaerstraat 12 naar Leiden, T. Siegenbeekstraat 3 H. A. de Boer, verp'eegster van Regentesselaan 32 naar Zwolle, Hortensiastraat 63 F. Heemskerk, bloemenkoopman van Valken- burgerweg 8 naar Rijnsburg, Katwijker- einde 2 W. G. WiedemanKenbeek van Juffermanssfraat 2 naar Rijnsburg, Hof straat 14 C. J. Buijs, kant, bed., van v. Acsendelftstraat K4 naar Amsterdam. We teringschans 125 M, E. K Erkenberg, db., van Emm al* an 17 naar Tiefhartmans- dorf Db P Oompns, vernl. van Warm. weg 80 raar Rotterdam, Scjiiedamscheweg 273a A. Bierman, db.. van Bnrneistraat 17, naar Voorhout, v. d. B. van Heemstede- v/eg 3 Gr. Sonius, verpleegster van En degeest naar Rotterdam, Benthuizerstraat 50 A. Lammeree van Wilhelminapark 25 naar Leiden, H. de Grootstraat 15 M. Ru- tert, db. van Julianalaan 1 naar Leiwwt. Hooigracht 79 W. F. Olderiks, geb. Ver boon van Hooge Morschweg 50 naar Noord- wijk, Pr. Berhardstraat 46 M. Gastin- ger, db. van Leidschestraatweg 15 naar Feldkirchen Dl. A. S. van Tejjn geb. IJo- genkamp van Terweeweg 128 naar Nw. Amstel, van IJsselsteinlaan 28 E. G. Middel, verpleegster, van Endegeest naar Cldenbroek H. Vermond, db. van En degeest naar Leiden, Zoeterwoudschesin- gel 21 N. Sijbers geb. v?an Mastrigt van Rijnzichtweg 17, naar Nijmegen, v. Nispen straat 1 C. W. Starrenburg, h. L d. h., van Rhijngeeststraatweg 11 naar Hillegom, Weseresteinstraat 15 L. Zuidema en ge zin control. Ie kl. van Dorpsstraat 1 naar Eenrum, Molenstraat J. A. Kok van L. c.e Col. laan 13 naar Groningen, Verl. Hee reweg 42a D. van Kuilenburg, verple ger, van Endegeest naar Delft, Kanaalw. 22 A. J. Houwaart Visser, van Rijnsbur- gerweg 26 naar Noord wijk, P. Heinstraat 79 J. de Bruin, verpleger, van Soemba straat 6 naar Leiden, Fagelstraat 40 W. Kreukniet van de Kempenaerstraat 80 naar Wassenaar, Rijksstraatweg 679 P. Ra- vensbergen, groentekoopman van Rjjnsb. weg 74 naar Rijnsburg, Kanaalstraat 40 S. Mandi idem W. B. Boman, van Ter weeweg 22, naar Leiden, Lammermarkt 3. W. K. Batteljee, journalist van Nas saulaan 8, naar Leiden, Thorbeckestraat 15 L. D. Celijndert van Geversstraat 48, raar Ned. Indië A. B. Budding geb. Reutegger van Wijttenbachweg 44, naar Leiden, Doelenstraat 10 J. M. Langen- dam van Wilhelminapark 1 naar de Bilt, Julianalaan 16. Verhuizingen binnen de gemeente: E. Scholten en gez. van Terweeweg 77 naar Euiyenvoordestraat 23 C. P. J. Paarde- kooper van Oranje.aan 1 naar Emmalaan 35 W. Huge van Haarl.trekvaart 17 naar Deutzstraat 21 M. M. Noordam van Ju lianalaan 6 naar Prins Hendriklaan 11 I H. Pulle van de Kemoenaerstraat 82 naar Prins Bernhardlaan 52 J. Rossëg-- gsr van Leidschestraatweg 5 naar Emma- lean 17 J. van Egmond van Leidsche straatweg 11 naar Leidschetsraatweg 1? W C, Versteegh, db. van Endegeesterstraat weg 16 naar L. de Col.! aan 1 L. van Leeuwen van Haarl. trekvaart 11 naar H. Morsehweg 104 - L- van Leeuwen van Haarlemmertrekvaart 11 naar Broekweg 3 J. C. van Doorn geb. van den Dries van Terweeweg 82. Geboren: Aagje Margaretha, dochter van Th. den Hollander en M. v. d. Bosch iie Kempenaerstraat 99 Dirk Bern hard, zoon van D. v. d. Scheer en Th. A. Vieh- meijer, C. de Bourbonlaan 1 Hendrika Johanna Jacoba, dochter van H. Ouwehand en J. van Klaveren, Hooge Morschweg 130 Christina, dochter van R. Schioper en M. van Dijk, Rijnzichtweg 128 Elisabeth dochter van H. Broekhuizen en M. A. Hei- steg, Javastraat 28 Cornelia Maria, doch ter van L. J. Hogervorst en A. Vink, Abt- sncelweg 15a Lennardus M., zoon van G Vink en H. C. Hartve'd, Geversstraat 9 Johannes, zoon van J. v. d. Poel en J. C. M. Duivenvoorden. H. Morschweg 26. Overleden: J. P. Bonnet, 66 jaar J. J. van Bosteden, 71 jaar M. L. van der Hulst geb. v. d. Geest, 35 jaar R. W Teunisse 54 jaar. Ondertrouwd: D. J. den Hollander en M. J. Lubbe. RIJNSBURG Tuinbouw. De vorstperiode is weer achter den rug. Gelukkig, zeggen de tuin ders! Zulk winterweer geeft als regel groote schade. Eerdaags als de putten openge maakt worden zal, naar het oordeel van velen, wel blijken dat de vorst hen te vlug af is geweest. Koolsoorten, gele en roode, brachten van 2.50 tot 4.50 op. Groene kool van 3.— tot 4 90. Uien gingen van 3.tot 5.10 per 100 K G. Waspeen ging door de vorst wel even in prijs naar boven, ze brachten van 0.70 tot 1.50 per kist van 20 K.G. op. Kroten noteerden van 2.— tot 3.— per 100 K.G. SASSENHF.1M Geboren: Theodora Maria Theresia, d. van A. van der Voort en van J. M. Rotte veel Cornells Adrianus, zn. van P. F. Kuipers en van C. Verbij Cornelis, zn. van J. J. Geluk en van M. de Korte Pe- tronella d. van C. J. Schrama en van C. Engel. Cornells zn. van C. J. Schrama en van C. Engel. Overleden: A. M. van Campens, oud 64 jaren G. van der Meij, oud 77 jaren, wed. van J. Star. Vertrokken: P. A. M. van Slinger land naar Zoeterwoude E. C. Zwetsloot naar Alkemade C. H. Ammerlaan naar Groningen. WARMOND Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer M. J. Hogenboom hield de afdee- ling Warmond van den Volksbond een alge- mecne vergadering in hotel „De Stad Ro me". Door den heer C. vau Kempen wer den hierna de notulen der vorige bijeen komst voorgelezen. Voor den bouw van een Mgr. Ariënskerk werd uit een vereenigings- kas een klein bedrag beschikbaar gesteld. De heer Hogenboom bracht hierna ver slag uit van het behandelde in de centrale raadsvergadering. Spr. behandelde de toe stand der hedendaagsche maatschappij en besloot zijn lezing met erop te wijzen, wat door de Katholieken in de afgeloopen 50 jaar is gedaan om de wereldorde in betere banen te leiden Spr. riep allen toe geen zielloos doch levend lid van de katholieke organisaties te blijven. Na rondvraag sluiting.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6