VRU9HG 30 DECEMBER 1938 DE LEfDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE WERKLOOSHEID Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken standen gisteren de navolgen de personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders 1299, fabrieksarbei ders 215, kantoorpersoneel 185, hotel- caféjersoneel 73, kappers 6, schoenmakers 19, land- en tuinbouwarbeiders 142, me taalbewerkers 550, sigarenmakers 25, tech nici-opzichter 25, textielarbeiders 272, transportarbeiders 956, typografen 63, voe dingsmiddelenarbeiders 238, vrouwen 137. Alg. totaal 4480. 30 Dec. 1937 5094, 30 Dec. 1938 5034. Ben. 30 ged. vterkloozen en 251 vorstwerkloozen. ZILVEREN JUBILEUM. Op 12 Januari a.s. hoopt de heer J. Kreu- ger alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in gemeentedienst trad als Vaart werker. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6985. Café-billard „Zijl poort', Leiden, Haven 62. Volmacht ver leend aan: T. J. Heetvelt, Leiden (B.P.) 1247. J. Rijnbende Nzn. „Het Kappers huis". Leiden, Stationsweg 20. Kappersbe- drijf en handel in parfumerieën. Het bedrijf omvat thans: dameskappers- bedrijf en handel in parfums; tevens inrich ting voor voetverzorging, pedicure en massage onder den naam L.I.V.O.P. 6759. L.I.V.O.P. Instituut voor voetver zorging en paedicure. Leiden, Stationsweg 20. Bovengenoemde zark is ondergebracht in de zaak van: J. Rijnbende Nzn., „Het Kappershuis". Opheffingen: 7086. J. van Velzen. Leiden, Levendaal 47. Sigarenmagazijn, reisbureau, expeditie en meubeltransport. 1856. „Mereurius". Leiden, Pieterskerk gracht 2a, Rijwielhandeu. Nieuwe inschr ij vingen: 7280. Oudshoorn's Incassobureau. Leiden, Rijns- burgersingel 22a. incasso, informaties en controle. E.: C. J. Oudshoorn, Leiden. 7273. Gebroeders van der Lans (B.P.), Voorhout, 's Gravendamscheweg 8. Handel in bloembollen en groenten, in uitgebreiden zin. Venn.: L. P. van der Lans. Voorhout en C. L. van der Lans, Sassenheim. SPORT w r v,ROEIEN DE EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN 1939. Vrijwel zeker te Amsterdam, Naar wij vernemen is het vrijwel zeker, dat de Europeesche roeikampioenschappen in 1939 wederom op de Boschbaan te Am sterdam worden gehouden. Als data wor den genoemd Vrijdag 1, Zaterdag 2 en Zondag 3 September. Naar men weet heeft Tsjcho-Slowakije, welk land de organisatie voor 1939 kreeg toegewezen, zijn toezegging moeten in trekken, Eelgië, Polen en Frankrijk kwa men vervolgens aan de beurt, doch ook in deze landen gevoelde mer niets voor ce organisatie, voornamelijk in verband met den zeer korten termijn, welke nog over bleef. De Nederlandsche Roeibond heeft zich, toen men van de moeilijkheden hoorde, met een speciaal vooistel tot hst bestuur der F.I.S.A. gewend om de de kampioenschap pen het volgend jaar opnieuw in ons land te houden. Het F.I.S.A.-bestuur heeft dit Neder landsche voorstel aanvaard en het thans, volgens de reglementen, aan de aangeslo-' ten landen ter goedkeuring voorgelegd. Zoowel in kringen van de F.I.S.A. als van den Nederlandschen Roeibond heerscht de opvatting, dat de landen het voorstel zullen aanvaarden. LUCHTVAART DE VLUCHT VAN DE „REIGER", De „Reiger" is vanmorgen om 5 10 uur uit Cairo vertrokken en om 10.30 uur te Bengasi geland. Vandaar wordt de reis voortgezet naar Napels. GOED GESLAAGDE LANDING BIJ NIEUWE NACHTVERLICHTING OP HET VLIEGVELD TWENTE. Hst K. L. M.-vliegtuig „Xemoe", type D.S.3, gezagvoerder Klein, was gistermid dag te kwart over vijf met 21 passagiers van Berlijn gestart met bestemming Am sterdam en Londen. Behalve deze passa giers vervoerde dit vliegtuig nog ongeveer vijfhonderd kilogram post en bagage. Even voorbij Hannover ontving de gezagvoerder door middel van het radiostation Twente bericht, dat op Schiphol de mistvoorschrif- ten van kracht waren en dat men ver wachtte, dat het weer nog slechter zou worden. In verband met de groote lading had men in Berlijn de tanks niet geheel met 'benzine kunnen vullen en hoewel meer dan voldoende brandstof aan boord was om Schiphol te bereiken, was het eenigszins dubieus, of Londen nog geheald zou kun nen worden, als Schiphol geheel dicht trok. Gedachtig aan het K. L. M.-devies „safety first" besloot Klein op Twente de tanks bij te vullen en hij gaf het radiostation op het vliegveld Twente bericht, dat hij bin nen een kwartier zou landen om zeshon derd liter benzine te tanken. Tevens ver zocht hij spiritus en warm water klaar te zetten om voorzorgsmaatregelen tegen ijs afzetting te nemen. In allerijl werd op het vliegveld Twente de nachtverlichting ont stoken. Tegen zeven uur werd motorgeronk uit het Oosten gehoord en even later cirkelde het vliegtuig boven het terrein, dat baadde in een zee van licht, uitgstraald door een van de zeshonderduizend kaars sterke Philios Philora-schijnwerpers. Rondom het veld was de neon-grensverlichting ontsto ken en alle hooge obstakels waren aange duid door de roode hindernis-verlichting. Om zeven uur maakte de „Xemoe" een schitterende landing. De eerste officieele nachtlanding na' den aanleg van de nieu we verlichting. Direct werd begonnen met tanken en in dien tijd kon gezagvoerder Klein ons het een en ander meedeelen. Hij was opgetogen over de nacht verlichting, die hij een der beste noemde, welke hij tot dusver in zijn langdurige vliegpractijk had gezien. De landing had dan ook niet de minste moeilijkheid opgeleverd en hij gaf zijn groote voldoening te kennen over het feit, dat op een der drukst bevlogen lucht- routes een zoo goed officieel vliegveld was gelegen. Door zijn gunstige ligging kan het lucht vaartterrein Twente, welks radiobaken en nachtverlichting met die van de groote luchthavens kan wedijveren, dan ook nog een zeer belangrijke rol in het internatio nale luchtvaartverkeer gaan innemen. OMGEVING HILLEGOM Mej. G. Koek. Gisteren had In de St. Martinuskerk de Huwelijksvoltrekking plaats tusschen mej. G. Koek alhier en den heer v. d. Berg te Amsterdam. Bij deze gelegenheid is in het bijzonder hulde ge bracht aan deze Bruid en niet zonder reden. Niet alleen stelde mej. Koek ge durende 11 jaren onafgebroken haar groote gaven van hoofd en hart in dienst van het R.K. bijzonder onderwijs ter plaatse (zü was onderwijzeresse aan de St. Joannes- Jongensschool en aan de Mariaschool( doch ook als bestuurslid van „De Graal"- en der kleine en groote Congregatie wijdde zij zich met onverdroten ijver aan dit Ka tholiek Jeugdwerk, terwijl zij mede zitting had in het bestuur der afd. Hillegom en Omstreken van de R.K. Dioc. Ver. van Onderwijzers in het Bisdom Haarlem. Aan het rijkversierde hoofdaltaar droeg de zeereerw. heer pastoor Kosters van St. Martinus het H. Misoffer op. De leerlingen der school onder leiding van den heer Zwartkruis zongen vóór de H. Mis het Veni Creator, terwijl zij ook de Misge zangen vertolkten en met een extra lied sloten. In een schoone toespraak bracht pastoor hulde en dank voor'alles wat mej. Koek voor de parochie deed. Natuurlijk waren verschillende deputaties in de Kerk aanwezig, terwijl meerdere cadeaux aan dezen dag voorafgingen. Moge het mej. Koek en haar echtgenoot in de hoofdstad onder Gods Zegen wèl gaan. Verkcopingen. Gisteravond hadden in hotel Sistsrmans ten overstaan van notaris D. Lodder de volgende verkoopin- gen bij afslag plaats: Een woonhuis en houtenschuur aan den Veldweg bij de Bsnnebroekerweg te Haarlemmermeer en bloembollenland groot 66.40 A. In bod ge bracht op 2000, niet gemijnd. Een perceel land, gelegen idem, groot 75 A. In hoogste bod gebracht op 1600; niet gemijnd. Een perceel land, gelegen idem, groot 90.10 A. In hoogste bod gebracht op 2000; niet gemijnd. De verschillende combinaties werden evenmin gemijnd De eindcombinatie werd gemijnd op 12 door den heer W. Vink te Haarlemmermeer, die dus kooper werd voor 5612.- En te Hillegom: Een woonhuis met daarachter gelegen bloem bollenschuur en bloembollenland, samen groot 37.23 A. In hoogste bod gebracht op 9200 door A. W. Nieberdingqq te Heemstede en door den zeifde gemynd op 900.— Een perceel bloembollenland in den Els- broekerpolder, groot 1.17.90 H.A. In hoogste bod gebracht op 4000 door A. W. Nieber- ding voornoemd; niet gemijnd. Een perceel bloembollenland, gelegen idem, groot, 1.63 60 H.A. In hoogste bod ge bracht op 4000 als voren; niet gemijnd. Een perceel bloembollenland, gelegen idem, groot 1.81.00 H.A. In hoogste bod ge bracht op 3600 door J. Vreeburg te Lisse, niet gemijnd. Geen enkele combinatie werd gemijnd, ook niet de eindcombinatie. RIJNSTREEK BODEGRAVEN ONZE KAASMARKT IN 1938 Iets minder dan verleden jaar In het afgeloopen jaar werden op de markt aangevoerd 11943 partijen kaas, wegende 4.940.555 kilogrammen, tegen 12089 partijen kaas, wegende 4.985.9.45 K.G. in 1937. St. Elisabeth-Naaivereenigfing'. Zater dag a.s. tusschen half tien en half elf zullen aan de ouden van dagen en armen kleedingstukken worden uitgereikt. De Graal. Nu alle menschen nog in de sfeer leven van' het Kerstfeest, wilde de Graal met haar leden een stemmige Kerst avond vieren. Gisteravond kwamen dan dok de leidsters en velen graalleden in het ons zoo vertrouwde clubhuis aan den Overtocht bijeen. De pastoor kon wegens gezondheids redenen niet aanwezig zijn. Na een kort en mooi welkomstwoord door de plaatselijke hoofdleidster, mej. C. Verver, werd dadelijk met het program me begonnen: Het bestond in hoofdzaak uit zang en declamatie, welke door verschillen de leden op keurige wijze werd uitgevoerd. Mej. Verver maakte van deze avond ge bruik om eenige belangrijke mededeelin- gen te doen. Zoo werd de uitvoering, welke op 22 Januari a.s. gegeven wordt, bespro ken. Ditmaal zal men het tooneelstuk: „De verschijning van Maria te Lourdes" voor het voetlicht brengen. De ouders van de leden zullen allen een uitnoodiging ontvangen, terwijl er nog een aantal kaarten door de leden zal worden ve-kocht tegen den prijs van slechts 35 ct. Tot slot van den Kerstavond werd door de jongste Graalleden nog een klein Kerst spelletje uitg jvcerd, wat opgeluisterd werd door enkele eenvoudige en keurig uitge voerde liedjes. En zoo heeft de Bodegraafsche Graal met haar leden het Kerstfeest op waardige wijze gevierd. Personalia. Tot ingenieur bij de Tele grafie en Telefonie te Hengelo (O.) is be noemd onze plaatsgenoot, de heer M. van Dobben de Bruyn. BOSKOOP Boom- en plantenbenrs. Onder prae- sidium van den heer B. Bunschoten, kwam gisteravond de Boom- en planten- beurs, onderafd. van de Ned. Tuinders- Bond afd. Boskoop in hotel „Neuf" bij een. Na opening werden door den heer van Gelderen de notulen voorgedezen, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Als eer- sie en voornaamste punt op de agenda stond een inleiding van den heer C. Zwar tendijk over het onderwerp: De pootgoed- handel in Boskoop. Deze stof werd door aen heer Zwartendijk op voortreffelijke en zeer interessante wijze besproken en be licht. Na deze zeer interessante inleiding werd overgegaan tot een huishpudelijke verga dering waarin de voorzitter mededeelde, dat men er in geslaagd was, in samenwer king met de zusterverenigingen een vrij willig collectief contract heeft kunnen af- sloiten met de werknemers. Het loon werd hierbij bepaald op 17.— per week voor een vaste arbeider van 22 jaar, 15.30 voor vaste arbeiders van 21 en 13.60 voor ar beiders van 20 jaar, voorts is het loon voor vaste arbeiders beneden de 20 jaar vry. Hierbij is dus tegelijk een uitkomst voor de kleinere kweekers, die met jongens moe ten werken. Voor losse arbeiders, zij die minder dan drie maanden achtereen bij eenzelfde patroon werk hebben is deze re geling tot en met 18 jaar vastgesteld en wel resp. vanaf 22 jaar 18, 16.50, 15, ƒ13 en ƒ11 per week. De arbeidsduur is iecs veranderd en wel zoo, dat iedere knecht gebonden is tot zes uur te blijven zonder dat er in het winterseizoen extra voor betaald behoeft te worden, indien de patroon zulks wenschen zou. Hierna werd de afkoop behandeld. Naar aanleiding van de advertentie in het Bos- iroopsch Nieuws- en Advertentieblad, waar in het bestuur adviseerde zoo ruim moge lijk in te schrijven, lichtte de voorzitter nog toe, dat dit geheel in het belang van de kweekers was. Immers, de afkoop is n>et zooals vorige jaren. Er is een bedrag uitgetrokken van 150 per H.A. Hiervoor kunnen alle planten welke men wil ver- koopsn voor gekocht worden, doch wan neer men ze vóór de levering aan de Sier teelt-Centrale aan de handel kan verkoo- pen, dan mag men dit doen, mits men be richt zend aan de Centrale. Hierdoor is een bedrag aan afkoop komen te vervallen, indien de lijst van afkoop niet ruim was opgegeven. Heeft men ruim, niet overdre ven, ingeschreven, dan kan men voor de uitgevallen artikelen, anderen uit het z.g. Surplus daarvoor in de plaats geven, zoo dat men toch aan _zijn afkoopbedrag kan komen. Hierna werden nog eenige woorden ge wijd aan de gehouden vergadering tus schen de zusterverenigingen en de han delaren voor de commissie van oprichting van een algemeen orgaan, welke in de toe komst voor Boskoop noodzakelijk zal blij ken te zijn. Er is nog veel meer te berei ken, indien iedereen zich aansluit bij de organisatie waarin hij behoort en niet zoo maar als het ware op roof uitgaat en mee geniet van de voordeelen, welke anderen met hun vereeniging bevochten. Deze ver- gaoering dan, welke Dinsdag l.L werd ge houden, heeft nog niet de gewenschte sa- mensgtelling. Er zal gestreefd worden naar epn meer evenredige vertegenwoordiging daar nu de handel practisch de overhand heeft. Het is hst bestuur wei toevertrouwd on: te zyner tijd het hare er toe bij te dra gen. Na nog wat intiemere besprekingen, welke geen nieuwe gezichtspunten openden werd met een woord van dank aan den hc-er Zwartendijk en aan de leden voor hun opkomst, gesloten. Pomologische Vereeniging. Gisteren avond had in Hotel Klsassen de vergade ring plaats van de Vereen, voor Boskoop- sche Culturen, de Pomologische Vereeni ging. Medegedeeld werd, dat eenige nieu we abonnementen waren genomen op de buitenlandsche bladen en dat de Sorti- mentstuin met een nieuw sortiment zal werden uitgebreid, waaronder veel bui tenlandsche nieuwigheden. Na eenige dis cussie over verschillende trekproeven en de schade van de vorst in de afgeloopen weken, welke nogal uiteen liep, werd overgegaan tot bestuursverkiezing. Tot voorzitter werd gekezen de heer A. P. van Nes, herkozen werd de heer G. Boer Pzn., terwijl in twee vacatures werd voorzien door de heeren Th. Brans en J. C. Weze lenburg. Hierna werd besproken een mo del pacht-contract en de instelling van een commissie tot het afnemen van een exa men in vakbekwaamheden voor aanstel ling als eerste en tweede knecht en annex een leerlingenregeling. Hiertoe werd in principe besloten, waarna de vergadering beëindigd was. Laatste toertcSiSen Binnenland POSTBOOT „AMELAND" ZIT NOG STEEDS VAST. De postbood „Ameland" van den veer dienst Nes-Holwerd, die gisteravond op de terugreis van Holwerd, op de „Piet Sche- vemansplaat", halverwege Nes is vastge- loopen met tien passagiers en post van zes dagen aan boord, heeft den geheelen nacht ir, het ijs vastgezeten. Men heeft echter eenige beweging ge constateerd. Hoewel er nog veel ijs op de wadden drijft, hoopt men toch, bij vol doende vloedwater, in den loop van den middag los te komen en Nes te bereiken. VEERDIENST HEROPEND. De veerboot „Brakzand" van Oostma- hurn naar Schiermonnikoog, heeft vandaag aen dienst hervat. DE BRAND AAN BOORD VAN DE „KEM" De brand, welke gisteravond gewoed heeft aan boord van het op weg naar Sla- vanger zijnde Noorsche s.s. „Kern" is ver moedelijk door broeiing ontstaan in de lading tapiocameel. Tot 's avonds half twaalf is men bazig geweest met de blussching. Als gevolg Van den brand is de lading in de achterruimen drie en vier vrijwel ge heel verwoest. De stukgoederen in de voorste twee ruimen hebben evenwel geen schade gekregen. Het schip zou in den vroegen middag naar Amsterdam op- stoomen om daar ligging te nemen aan de boeien op de Handelskade. Daar zal men het achterschip leegpom pen, waarna de lading van boord zal gaan. INGEWIKKELDE INBRAAK. Op zeer brutale wijze zijn inbrekers in den afgeloopen nacht binnengedrongen in een filiaal van de firma Weinthal aan het Piet Heinplein te 's-Gravenhage. Aller eerst verschaften zij zich toegang tot het perceel in de Piet Heinstraat, waarin het tandheelkundig instituut A.H.IT. is ge vestigd. De mogelijkheid is evenwel niet uitgesloten, dat zij reeds binnen waren toen het personeel gisteravond het insti- tuutverliet. Daarna doorzochten zij de verschillende vertrekken van het instituut, doch, hoewel zij ook een brandkast, die op de tweede etage stond, openscheurden, vonden zij niets van hun gading. Toen zaagden zij een trede uit de trap en kwamen zoo in een leegstaand winkel- perceel. Hisr vergrootten zij een W.C.- raampje en vervolgden toen hun weg naar den sigarenwinkel. Ook hier haalden zij alles overhoop. Zij stalen 80 in contanten en een aantal sigaren en sigaretten ter waarde van ongeveer ƒ300. Het schijnt, dat de inbrekers langs denzelfden weg we- dsrom verdwenen zijn. In ieder geval is de buit gering voor zooveel moeite. Buitenland EEN ZWERVER, DIE PREDIKANT WERD. LONDEN, 30 December. (A.N.P.) In een bijeenkomst van dakloozen ie Londen heeft de voorganger van de Methodistische kerk te Tilehurst bij Reading, Norman Burns, medegedeeld, dat hij tien jaar ge leden zelf een zwerver en aakloos was. Hij verklaarde twee keer geheel Engeland te hebben doorkruist en bekend te zijn met alls tehuizen voor dakloozen in de groote steden. Indien de aanwezigen in lichtingen over deze tehuizen wenschten, moesten zij zich maar bij hem vervoegen. Tijdens een zwefrtocht is Burns in aan raking gekomen met eenige za„-ein^_i l_ Newcastle, die hem naar het Methodistisch college zonden. Hierna ging hij naar New Foundland als hulpprediker. Vervolgens bezocht hij de Mac Gill uuniversiteit en werd hij rondreizend predikant in Canada en Labrador. Verleden jaar is hij naar En geland gekomen. HONGARIJE IS VERBITTERD JEGENS DU1TSCHLAND. BOEDAPEST, 30 Dec. (A.N.P.De ver bittering van Hongaarsche politieke krin gen over de campagne der Duitsche pers vindt haar weerklank in de geheele Hon- gdarsehe pers, welkt bij deze gelegenheid dt regeering van Tsjecho-Slowakije aan valt, doch niet aarzelt Duitsche provoca teurs verantwoordelijk te noemen voor de huidige wrijvingen. Het Katholieke orgaan „Nemzetti Ujsag" vraagt in een hoofdartikel, dat gewijd is aan anti-Hongaars<he artikelen in dt „Voelkische Beobachter", „met kracht een einde te maken aan de stelselmatige val- sche berichten van weiken oorsprong ook". DE „JOSé LUIS DIEZ" ZAL GEÏNTERNEERD WORDEN. GIBRALTAR, 30 Dec. (A. N. P.). De „José Luis Diez" zal binnenkort, naar Reu ter van niet-officieele zijde vernemt, ge ïnterneerd worden te Gibraltar. De torpe dojager ligt nog steeds aan den grond in de Britsche wateren in Easter Beach. Een wacht van gewapende Britsche soldaten neeft zich aan boord begeven, de Britsche marine-sleepboot „Rambler" bevindt zich bij het schip. De gouverneur van Gibraltar, generaal Ironside en de voornaamste marine-officie ren bevinden zich op het oogenblik te Ca talan Bay. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Adriaan z. vau T. Struik en M. A. Oudshoorn Frederik Johannes Wil helm z. van F. J. W. Mugge en G. v. d. Heuvel Elisabeth Marie d. van G. W. Kastein en E. M. Sachse Catharina d. v. F. Arnoldu en sW. Blansjaar Maria Hen- drika Jacoba d. van J. L. Noordermeer en A. Oudshoorn. Ondertrouwd: D. J. Zwart jm. 26 j. en E. F. Gaudlitz jd. 24 j. F. Ottenhof jm. 29 j. en G. de Boer jd. 22 j. M. Fuchs jm. 31 j. en G. Hol wed. 49 j. Getrouwd: K. F. Vaas jm. en A. v. Oven jd. Overleden: J. J. Uiterdijk m. 37 j. DE BREUK TUSSCHEN FRANKRIJK EN IRAN. PARIJS, 30 December. (A.N.P.) Gezag hebbende kringen bevestigen, dat de re geering van Iran het initiatief heeft geno men tot verbreking der diplomatieke be trekkingen met Frankrijk. Gisteren heeft de Fransche regeering door tusschenkomst van haar gezant te Te heran kennis gekregen van dit besluit der regeering van Iran. Sspah Bodi, de gezant van Iran te Pa rijs zal zich vanochtend naar het ministe rie van buitenlandsche zaken begeven om rr.ededeeling te doen van de redenen, wel ke zijn regeering to haar besluit hebben gebracht. Zooals men weet, aldus Havas, heeft de gezant van Iran een jaar geleden bij de Quai d'Orsay geprotesteerd naar aanlei- ding van een op den sjah van Iran be trekking hebbende woordspeling, welke in. -j een tijdschrift was gepubliceerd. Deze woordspeling was ten paleize te Teheran verkeerd opgevat. Men meent te weten, dat de redenen. welke worden aangevoerd ter rechtvaar diging van de nieuwe breuk van denzelf- den aard zijn. Er is, naar het schijnt, thans j weer sprake van een humoristisch blad, dat een gemakkelijk te begrijpen woord- speling had gemaakt, welke evenzeer vrij van ieder kwade bedoeling is. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Dec. Vee. Aanvoer: 6 stie- ren 230290, schoon gewicht 5660 cent s handel matig; 128 kalf- en melkkoeien 190310, 186 varekoeien e.a. 130190„ 138 vette koeien 180315, schoon gewicht 4874 cent handtl tamelijk; 28 graskal- k veren 3050, schoon gewicht 4652 cent, "3 14 vette kalveren 70115, schoon ge- k wicht 80110 cent, 260 nuchtere kalveren 4 611, 50 vette schapen 1622, schoon gewicht 3642 cent, 313 vette lammeren 10—16, schoon gewicht 3844, 203 mest- varkens f 1635, 328 biggen 614, 7 bok- k ken of geiten 38, 18 zeugen 4065, te handel matig. Kaas. Aanvoer 35 partijen waarvan 28 '5 partijen Goudsche kaas le soort f 2627.50, 2e soort 2425, en 7 partijen Leidsche k kaas 23.5025 per 50 kg. 's HERTOGENBOSCH, 30 December. Boter. Aanvoer 10.375 kg. Hoogste prijs 1.59, Laagste prijs f 1.53, Middelprijs 1.58 per kg. LEEUWARDEN, 30 December. Vee. Slieren Enter 120220, 52 Twenter 220 tot 340 per stuk. 290 Vette koeien 120 --280, 4067 cent per K.G. 575 Melk- en Kalfkoeien 130—300, 96 Pinken 90— 180, 338 .Graskalveren 24100, 537 Nuch tere kalveren 48, 313 Vette schapen 1120, 130 Weide schapen 1014, 312 Lamemren 814, 402 Vette varkens 40 —145, 4149 cent per K.G. 39 Magere var kens 2245, 212 Kleine biggen 714, Totaal aanvoer 3389 stuks. ..LEEUWARDEN, 30 December. Kaas. De F.N.Z.-noteering voor Friesche kaas soorten is hedente Leeuwarden als volgt astgsstel-d: (in centen per kg.): Goudsche 20+ 2425, idem 40 3638, idem vol vet 4748, edammer 20+ 2425, idem. 40+ 3638, broodkaas 40+ 3638, Leid sche kaas 20+ 2526. Stemming kalm» Zuivel. Goudakaas 1029, Edam merkaas 41. Veilingboter 1.421.38 K.G. Commissie f 0.84. ZOETERWOUDE, 28 Dec. Eierenveillng Alg. Belang in café Hollander. Prijzen: li 3ppeneieren 4.405.50, per 100 stuks, konijnen 1.00—1.50, hanen 0.95, kippen 65 cent per stuk. NIEUWKOOP, 29 Dec. EierenveiÜng. Aangevoerd werden 1000 eieren prijs 4.30 —5.25 Der 100 stuks. ZEVENHOVEN, 28 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 482 stuks. Pry zen: kippeneieren 4.505 25 en kuikeneieren 3.654.05 per 100 stuk. AARLANDERVEEN, 29 Dec. Eierenvei llng. Prijzen: Kippeneieren 4.104.90 en eendeneieren 3.203.50 per 100 stuks, kaas 2325 cent per pond. Voortaan iedere week weer veiling. BOSKOOP, 30 Dec. Bloemenveiling. R'.zen per bos van 10 stuks: Duisburg 60 100 cent, Claudius Pernet f 1.502 20, BriarHif 0.80—1.40, Butterfly 1.00— 1.60. Wilh. Kordes 2.00—3 20, Rosolandia f 0.90—1.60, Fdith Hesten 1.001 60, Aug. Noack 4055 cent, Seringen 0.801.10, tulpen 1319 cent. WlSSELNOTEERIN(>EN (AMSTERDAM) Londen 8.57 Berlijn 73 70 Parus 4.84 Brussel 30 99 Zwitserland 41 51 Kopenhagen 38 271 /2 Stockholm 44.15 Oslo 43.10 New York 1.8313/jq Praag 6.30

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3