OMGEVING DONDERDAG 29 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 LEIDSCHENDAM GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van Burgemeester Keijzer kwam gisteravond de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig was met kennisgeving de heer Vink. Ingekomen was een verzoek van den heer Trommel, aan den Westvlietweg, cm vergunning voor verbuuw van zijn woning. Goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit tot onderlinge hulpver leening bij brand. De heer Zuijdwijk vraagt, hoe of het kcmt, dat de heer Trommel geen vergun ning zal krijgen om tot verbouwing over te gaan, daar zulks aj door den gemeente- architect is medegedeeld. Verder vraagt Spreker naar het antwoord van B. en W. met betrekking tot het adres van den heer Smit. De voorzitter zegt, dat, de beslis sing op het verzoek van den heer Trommel door B. en W. is verdaagd, waaruit dus fciijkt, dat B. en W. hun standpunt nog niet hebben bepaald. Aan de orde is dan voorloopige vaststel ling van de rekeningen van het gas- en e'ectriciteitsbedrijf. De heer Blokland zegt, dat de opmerkingen van de commis sie van ondergeschikt belang zijn, spreekt rijn goedkeuring uit over het verslag en brengt een woord van dank aan den boek houder kassier voor zijn keurige boekhou ding. De heer Zuijdwijk is niet zoo optimis tisch gestemd als de heer Blokland. Spre ker is van oordeel, dat een te groot gedeel te van de onkosten op het electriciteitsbe- drijf wordt geschoven. Verder vraagt spr., of B. en W. hun aandacht willen besteden aan het stroomverlies. Voorts maakt hij aanmerking op het maken van een bomvrije kelder, waar z. i. een raadsbesluit voor r.oodig was geweest. Ten slotte komt spre ker nog met een aantal beschuldigingen, aan het adres van de ambtenaren, wat hem de overtuiging geeft, dat gesproken, moet worden van een wanbeheer. De voozitter zegt, dat de gasfabriek niet beschikt over een bomvrije kelder, maar over een waterput die waterdicht is ge maakt, wat waarschijnlijk in de toekomst een bomvrije kelder zou kunnen worden. Wat het laatste betreft kan de voorzitter geen mededeelingen doen, omreden deze zaak in onderzoek is. Daarna worden z. h. s. vastgesteld: de rekeningen over 1937 van het gas- en elec- triciteitsbedrijf en de gemeenterekeningen wijk en Veur. Het voorstel tot vaststelling van de vergoeding is bedoeld in art. 101 der legeronderwijswet 1920 over 1935 en 1937 van de voormalige gemeente Stomo de drieiaarliiksehe afrekening 19321935 van de St. Mariaschool wordt z. h. s. aan genomen. Tot bestuurslid van Maatschap pelijk Hulobetoon werd met 9 stemmen be noemd de heer A. Kraan. In zijn oudejaars-toesoraak spreekt de voorzitter de hoop uit, dat vóór de nieuwe rsad in Seotember biieen komt, het nog mogelijk zal zijn, de plaats aan te wijzen voor den bouw van een nieuw gemeente huis. LISSE Aanbesteding. Door het gemeentebe stuur van Lisse is aanbesteed het onder- heien en verleggen van een polderriool en het maken van een totale herbestrating. De aanbesteding had plaats in drie percee- len, t.w. I hcuten fundeering met tijde lijke brug in de Kanaalstraat: II. houten fundeering zonder brug, dus in twee etappes en III betonfundeering. Inge schreven werd door L. Visscher te Lisse voor I f5827; voor II f5927 en voor III f 6270; A. Schoorl te Haarlem voor I f6520; voor II f6520 en voor III f6480; Gebrs. Schouls te Leiderdorp voor I f7640; voor II f7860 en voor III f7500; en door N.V, P. C. Zanen te Haarlem voor If 11.870; voor II f 11.770 en voor III f 12640. De begrcoting was voor I f 6610 voor II f6610 en voor III f6250. De gun ning is aangehouden. NOORDWIJKERHOUT Veilingvereeniging. In hotel Gouwen- berg vergaderde Woensdagavond de Tuin- dersvereeniging „De Eendracht". De voor zitter. de heer L. Heemskerk, opende druk bezochte vergadering met een harte- lijkt welkom, waarna door den secretaris, den heer L. M. van Noort, de notulen werden voorgelezen. Het lid, de heer M. Braun, had hierop aanmerkingen. De voornaamste aanmerking hield in, dat in de notulen gesproken wcrdt, dat aan de bestuursleden van de oude vereeniging bij eventueele uitkeering van achterstal lig salaris een gedeelte zal worden uitge keerd. Dit is in strijd met het besluit van de vorige ledenvergadering, waarin beslo ten werd, dat de oude bestuursleden ponds-ponds-gewijze met die van de thans bestaande vereeniging zouden opdeelen, De secretaris merkt op, dat de oude be stuursleden hoegenaamd geen recht op uitbetaling hebben. Hij leest in verband hiermede voor het contract, dat bij de overname van de oude vereeniging is op gemaakt. Het lid Braun zegt, dat er echter niet gelet moet worden op formeele verplich tingen, doch op de moreele. Na eenig over en weer gepraat met den heer Braun zegt de secretaris, dat het bestuur bij deeling van achterstallig salaris het standpunt huldigt, dat bij eventueele 2e uitkeering de bestuursleden van de oude vereeniging eveneens meedeelen. De heer Braun bleek thans tevreden te zijn gesteld. Vervolgens d bracht de heer van der Weyden verslag uit over den omzet en opbrengst der vei ling in het afgeloopen jaar. Omgezet is f85.643, tegen f105.364 in 1937, dus ongeveer f20.000 minder. 95.000 zak producten werden aangevoerd tegen 150.700 in 1937. Hieronder volgt de gemiddelde opbrengst der verschillende soorten. Doperwten f 0.94 met een toeslag van f 0.09 is f 1.03 tegen fl.23 in 1937; Peulen f 1.80 tegen f2.70 in '37; aardbeien f 0.49, in 1937 f 0 42; tuinbconen f°0.33, in '37 f 0.47. De heer van der Weyden merkt op, dat misschien op de tuinboonen nog een toeslag gegeven zal worden; stam- boonen f 1.02, in 1937 f 0.76 met een toe slag van f 0.08; snijboonen f0.98 met een toeslag van f0.13 is f 1.11 tegen f 1.02 1/2 in 1937; stokprincesseboonen f 1.60 tegen f 1.11 in 1937. Wat de prijzen der boonen betreft wordt opgemerkt, dat deze betrekkelijk hooger zijn dan in 1937. Hierna wordt een voor zitter gekozen. Met groote meerderheid werd gekozen de huidige voorzitter, de heer L. P. Heemskerk, die dankt voor het vertrouwen in hem gesteld. Hierna wor den de ontworpen nieuwe statuten voor gelezen. Hieruit blijkt, dat een gezegeld ledenregister ingevoerd zal worden, waar op een ieder zal moeten teekenen. Ook zal ieder lid hoofdelijk aansprakelijk gesteld kunnen worden tot een bedrag van f25 bij eventueele ontbinding van de vereeni ging en wanneer er dan schuld is. Bij acclamatie worden de heeren H. Granneman en P. Beckers tot commissa rissen herkozen. Hierna volgde rondvraag en sluiting met een gelukkig uiteinde toe- gewenscht door den voorzitter en ging men over tot prjjsjasen. IJsclub. Door den burgemeester is onder de dorpsbewoners een circulaire verspreid welke tot doel heeft te geraken tot oprichting van een ijsclub. In deze circulaire zegt Zijn Edelachtb., dat we een paar fiksche winterdagen achter den rug hebben en dat er ijs in overvloed was, doch een gebrek aan behoorlijke banen. De regeering staat niet toe, aldus de bur gemeester, dat voor onderhoud van ijs banen gelden uit de publieke middelen worden beschikbaar gesteld. Willen wij dus behoorlijke ijsbanen hebben, dan moe ten we zelf de handen aan den ploeg slaan. Dat kunnen wij en dat zullen wij, als wij maar een flinke actieve ijsclub hebben. In deze circulaire verzoekt de burgemeester alle Noordwijkerhouters en Noordwijkerhoutschen, die interesse heb ben voor het ijsvermaak, a.s. Vrijdag 30 Dec. des avonds te 8 uur in hotel Gouwen- berg te komen. Op de beurs van de be langstellenden zal men geen beslag leg gen. Het lidmaatschap van een ijsclub be hoeft slechts weinig te kosten, als de alge- meene samenwerking er maar is. De bur gemeester sluit de circulaire met den op roep aan alle mannen en vrouwen, jon gens en meisjes van Noordwijkerhout om Vrijdag 8 uur naar hotel Gouwenberg te komen. Bouwen. Aan A. A. Bader, al hier is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis langs de Schoolstraat. OEGSTGEEST Kerstviering van de Kruisvaart. Gis terenavond hield de Kruisvaart in het ge bouw Sint Willibrord een Kerstviering, waarbij tevens de installatie geschiedde van de nieuwe Sint Jansknapen en de aspirant- Kruisvaarders. Om 7 uur kwamen de Kruisvaarders en Sint Jansknapen in marschtempo de zaal binnen. Nadat zij zich opgesteld hadden, volgde de opening met gebed en het lied: „De Kruisvaart treedt aan" Hierna werd overgegaan tot de wijding van de emble men voor de nieuwe Sint Jansknapen' en Kruisvaarders door den Directeur, Kape laan Bernefeld, en daarna geschiedde de installatie. In zijn openingswoord verwelkomde ver volgens kapelaan Bernefeld den Pastoor, kapelaan Sanders, zijn „roemrijke voor ganger" als Directeur van de Kruisvaart en de ouders der Kruisvaarders en Sint Jansknapen. Spr wees de Kruisvaarders en de Sint Jansknapen op de taak die zij te vervullen hebben, en dat zij geen Kruis vaarders en Sint Jansknapen zijn, doordat zij een uniform dragen, maar dat zij dit alleen kunnen zijn, wanneer zij hun wet en belofte trouw nakomen niet alleen op de bijeenkomsten, maar ook in het dage lij kscbe leven. Spr. drong er op aan, dat zij het elkaar op re bijeenkomsten zoo aangenaam mogelijk zouden maken, en dat de Kruisvaarders, die nu de rang van Koningsdienaar hadden behaald, zouden streven naar de hongere rangen door zui vere beieving van de Kruisvaartwet. Vervolgens kwam vcor het voetlicht de blokfluit- en zangclub o.l.v. den heer H. Grün, die op verdienstelijke wijze eenige Kerstliedjes uitvoerde, afgewisseld door declamatie van Kerstgedichten en een Kerstverhaal van Felix Timmermans door een leidster van de Sint Jansknapen, een heraut en 2 Sint Jansknapen. Na de pauze werd door Kruisvaarders 'n gedeelte uit het Kerstspel van Felix Timmermans „En waar de Sterre bleef stille staan" ten tooneele gebracht. De lafereelen werden afgewisseld door de blokfluit- en zangclub. Aan het slot bedankte kapelaan Berne feld de medewerkers voor het geleverde spel en verzocht tenslotte het publiek om een kleine tegemoetkoming in de onkosten. VOORSCHOTEN Dienst doktoren. De Zondagdienst der doktoren alhier wordt vanaf Zaterdag middag 31 December a.s. 3 uur tot Maan dagmorgen voor he+ spreekuur waargeno men door Dr. M. van der Stoel en Dr. Keegstra. Geboren: Christina Margaretha Maria d. van J. R. van Licrop en R. Smink Jacob Gerard z. van P. Buwalda en G. Hoekstra Catharina, d. van L. Koek en J. A. van der Meer Getrouwd: P. J. Oostveen, oud 46 jaar en F. J. Evans, oud 61 jaar. Ondertrouwd: A. P. van der Geest, oud 28 jaar en C. J. tan Veen, oud 25 jaar. Gevestigd: mej. C. C. Duijndam van Rotterdam Vertrokken: mej. P. H. Lardenoije naar Rotterdam mej. H. Bohnen naar België H. Rekker naar Den Haag J. Schilder naar Heidelberg, Did. mej. M, van Damme naar Den Haag mej. M. G. Mechelse naar Rotterdam Baron H. de Smeth naar Amsterdam mej. H. E. N. Bodson naar Wassenaar mej. G. J. Kune- man naar Sassenheim. WASSENAAR Geboren: Jan Cornells, z. van C. J. de Graaf en M. S. Brak Henricus Joan nes Stephanes, z. van C. J. Corel en A. A. Bakker Johan, z. van A. Vermeulen en J. Gaar Joeke Nel, d. van H. van Andel en N. van Alphen Hendrik Jaco bus Jan, z. van W. Rochat en M. P. E. Neu teboom Cornelis, d. van A. Blankespoor en J. K. A. Batenburg. Overleden: Johannes Cornelis van Veen, oud 64 jaren, echtgenoot van C. G. van Tol Cornelia Maria Gertrudes van der Ham, 2 jaren Theodorus Johannes Augustinus van Dijk, oud 82 jaren, echt genoot van A. M. Karstel Frederik Lo- dewijk van der Kleij, 28 jaren, ongehuwd. Ondertrouwd: A. Molkenboer en E. M, van der Hoeven P. M. F. A. Rooijen en A. Paardekooper C. J. van der Ploeg en E. J. van Leeuwen. Gevestigd: J. A. Blink, geen, zonder beroep, uit Deventer, Buurtweg 93 W. C. de Graaf, GK, dienstbode, uit Alphen aan den Rijn, Groot Haesebroekscheweg 37 S. Hagen, GK, dienstbode, uit Boskoop, Rijksstraatweg 451 A. A. Knijf, RK, los werkman, uit Voorburg, Rijksstraatweg 175 J. Kruijer, NH, sergeant-capitulant b/h Reg. Jagers, uit Tilburg, Kamp Waalsdorp W. Kwerreveld, GK, kruideniersbedien de, uit Doetinchem, Papeweg 22 Wed. P. J. van Bakel geb. Pauwels, RK, kook ster, uit Kerkrade, Naussaulaan 5 D. Reinders, NH, ambt. Departement v. Kol., uit 's-Gravenhage, Crocusstraat 7 J. C. Ribbens, Ap., zonder beroep, uit Rijswijk (Z.H.), Araweg 18 J. J. A. de Ridder en gezin, geen, Kapitein der Genie, uit De Bildt, Schouwweg 47 D. L. Rochowska, vreemd, RK, dienstbode, uit Den Haag, Bloemcamplaan 25 E. A. Tomele, vreemd, dienstbode, uit Den Haag, Groot Haesebroekscheweg 41 Th. C. M. Woes ten, RK, religieuse, uit Eibergen, Ridder laan 1 W. F. van Waning en vrouw, Dir. woningbureau, uit Den Haag, Binnenweg 3 Wed. D. C. Werner geb. Morrien, NH. zonder beroep, uit Den Haag, v. ZZ. v. Nije- veltstr. 160 P. J. C. van Winden RK, landbouwer, uit Den Haag, Rijksstraatweg 500 P. Wirth, Ev, vreemd, dienstbode, uit Rotterdam, Houtlaan 8 A. W. van der Zon, RK, slager, uit Zoeterwoude, Rijksstraatweg 346. Vertrokken: M. H. Rommel naar den Haag, 2e Sweelinckstraat 88 G. Elbiri naar Burgwasser, Did. H. Widmer naar Den Haag, Doedijnstraat 74-b A. H. Biehl naar Gelsenkirchen, Marthaweg 2 J. A. van Asdonk naar Den Haag, Pleiterij- kade 27 G. J. Pierlot naar Den Haag, Loosduinscheweg 529 H. W. van den Bosch naar Leiden, Haarlemmerstraat 55a E. J. Frank naar Krimpen aan den Lek, Dorpsstraat 31 W. A. Wolfers naar Zwollerkerspel, Spoolde A 11 E. Sowa naar Den Haag, Corn. Speelmanstr. 49 A. C. Prins naar Monster, Kerkplein 6 C. Adam naar Den Haag, Leeuwardensche- straat 23 J. E. v. d. Wilk naar Oegst- geest, Griethuizenplein 8 M. C. de Fouw naar Zwijndrecht, Ringdijk 51. ZOETERMEER Raadsvacature. De heer A. G. de Groot heeft zijn benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente niet aangeno men. Door den voorzitter van het Cen traal Stembureau is thans benoemd ver klaard. van de lijst der R.K. Staatspartij, de heer A. J. Vollebregt. Binnenwegsche Polder. In de gis terenmorgen (Woensdag) gehouden ver gadering van den Binnenwegschen Polder werd tei tafel gebracht een bestuursvoor stel betreffende het verbeteren van ont wateringsgangen gelegen in dien polder, waarvan de uitvoering in werkverschaf fing aan de Nederlandsche Heidemaat schappij zou worden opgedragen. Dit In stituut heeft de kosten van de arbeidsloo- nen geraamd op 16.000 en de overige kosten op 6000. In de loonen zou ver moedelijk 90 pet. Rijkssubsidie worden verleend. Met bijkomende werken en te betalen vergoedingen voor grondaankoop enz. zouden de kosten voor den polder nog beloopen 11.000. Na zeer breedvoerige besprekingen, waarbij bleek," dat er vóór en tegenstan ders waren, werd het bestuursvoorstel verworpen met 88 tegen 79 stemmen. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Aanwezig 9 leden. Afwezig de heer A. Bakker. Ook de heer J. Braggaar is niet aanwezig, daar hij als lid van den Raad is geschorst. Telefoonaansluiting Rijndijk In 1930 werd besloten door den Raad een telefoonverbinding tot stand te brengen van het Raadhuis met de woning van den heer W. L. Deen, Rijndijk 130, alhier, waar van de kosten bedragen 4.08 per maand, om een vlugge verbinding van den Rijn dijk met de kom der gemeente te hebben. Daar de woning van den rijksveldwachter G. J. W. Franke, aldaar telefonisch is aan gesloten kan thans te allen tijde van de te lefoon gebruik worden gemaakt, waarom B. en W. den Raad voorstellen met ingang van 1 Januari 1939 de telefoonaansluiting met de woning van den heer W. L. Deen, Rijndijk 133, op te zeggen. De heer A. Verboon vraagt of iedereen gebruik kan maken van de telefoonaanslui ting bij den heer Franke. De voorz. ant woordt, dat wanneer het zaken betreft, die de gemeente raken, zeer zeker gebruik kan worden gemaakt van de telefoon. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. Naar aanleiding van een circulaire van den minister van Binnnenlandsche Zaken omtrent den bouw van woningen voor groott gezinnen deelen B. en W. den Raad mede, dat in deze gemeente in het alge meen een voldoende woningoverschot is, doch dit kan niet worden gezegd van wo ningen voor groote gezinnen met een klein inkomen. B. en W. geven derhalve de Raad in overweging het college uit te noodigen na te gaan of tot den bouw van dergelijke woningen behoort te worden overgegaan en t.z.t. deze aangelegenheid bij den Raad aanhangig te maken. De heer A. Verboon is de meening toegedaan, dat deze bouw hier niet noodig is, daar er woningruimte ge noeg is, terwijl de heer W. v. d. Ham een tegenovergestelde meening is toegedaan, waarna dit prae-advies van B. en W. wordt aangenomen en een onderzoek zal worden ingesteld. Vervolgens wordt besluten tot overname van gronden plan „De Krim" van de heeren A. Q. Doeswijk en W. Meyer, bestemd voor de straten onder de bepaalde vftorwaarden. Aldus besloten. Door den heer J. Th. Kooyman, bewoner van het ambachtshuis, is verzocht verhoo ging van h et aantal M3. vrij gas (thans 300 M3), vrijstelling van het betalen van huur voor den geplaatsten gasmeter en vrij- materiaal voor htt schoonhouden van het ambachtshuis, daar t.h°ns,het ambachtshuis veel meer in gebruik is, wat voor hem be- teekent meerdere werkzaamheden enz. B. en W. adviseeren den Raad op dit verzoek gunstig te beslissen en stellen den Raad voor: a. vrijstelling meterhun,r, b. in het ger ot steller van 350 M3. vrij gas, c. een toelage van f 10 te verleen en voor aan schaffing van schoonmaakartikelen, Aldus besloten. De verbreeding van den Leidscheweg. Het den heer Begeer is thans overeen stemming bereikt inzake overname grond benoodigd voor le verbreeding van den Lpidscheweg voor een bedrag van 3024.60. Weshalve B. en W. den Raad ad- viseeren aldus te besluiten. De heer W. G Duijnisveld vraagt enkele inlichtingen omtrent dezen aan te leggen weg, welke de voorzitter hem verschaft. De heer W. v. d. Ham vraagt, of het niet mogelijk is de boomen al vast te doen dooien, voordat de weg wordt verbreed. De voorzitter meent dat het x'ooien der boomen juist bezwaren zou mede brengen voor de voetgangers, daar dan geen enkele beschut ting meer aanwezig is voor de voetgangers tegenover de automobielen en meent dat het verstandiger is zich tenminste nog eeni- gen tijd te behelpen, daar een definitieve oplossing reeds nadert, want het gaat nog maar om één perceel, dat onteigend moet worden. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Bezoldigingsbesluit 1938. De regeling van de jaarwedden en loo nen van de in dienst van de gemeente zijn de ambtenaren en werklieden is thans in diverse besluiter van uiteenloopende data vastgelegd. Het is zeer gewenscht alle vroeger genomen besluiten betreffende de salarieering in te trekken en de geheele materie in één besluit opnieuw te regelen en dit zal de leesbaarheid zeer ten goede komen, welk ontwerp B. en W. thans den Raad voorstellen. Enkele veranderingen zijn aangebracht. Voor de werklieden wordt voorgesteld een kindertoeslag van 3 pet. van de bruto jaarwedde voor elk kind be neden den leeftijd van 15 jaren, vanaf het eerste kind, voor de ambtenaren voor elk kind beneden den leeftijd van 18 jaren. De grondsalarissen ook van den chef van de bedrijven en van den opzichter van den dienst van openbare werken worden ver laagd met 6 pet. naar aanleiding van een circulaire van 14 Mei 1936 van den minis ter van Binnenlandsche Zaken. Voor de werklieden is een nieuwe regeling ontwor pen en wel als volgt: groep I: 1518, gr. II: ƒ18—21, gr. III: f 22—25, gr. IV: ƒ24—28, gr. V: 2332, gr. VI '3236 per week. De heer W. van der Ham juicht de kin dertoeslag toe, doch het wordt van de an dere personen afgenomen. Ook is het hem nog niet duidelijk, waarom de chef der be drijven een toelage wordt verleend van 220 per jaar. Is dit een gratificatie? De heer O. R. Viveen wenscht tyee op merkingen te maken n.l. wat de leeftijds grens betreft van de kinderen, die voor den toeslag in aanmerking komen, n.l. de leef tijden van 15 en 18 jaar vindt hij te laag en ten 2e meent spr., dat de huur van de wo ning van den machinist te hoog is, al vindt spreker dat de voorgestelde regeling een zeer behoorlijke regeling is voor dezen tijd. De heer D. Limburg meent, dat B. en W. van de regeling gemaakt hebben wat mo gelijk was, daar men met een gegroeiden toestand heeft te maken. De kindertoeslag heeft zijn goedkeuring. Indien het mogelijk was zou spreker ook wel wat de dienstwo ning betreft een andere regeling wenschen. De loonen staan nog ver boven de loonen uit in het particuliere bedrijf. De voorz. verdedigt dit prae-advies van B. en W. Wil men den kindertoeslag in gunstiger zin herzien, dan is men verplicht de grondloonen met 6 pet. te verminderen, daar het rijk deze eisch stelt. Wat de toe lage betreft van den chef der bedrijven, dit is gedaan, omdat de chef binnen enkele ja ren den pensioensgerechtigden leeftijd zal bereikt hebben en om te voorkomen dat zijn pensioensgrondslag te Lag wordt, daar deze grondslag wordt vastgesield naar het verdiende salaris van de laatste drie ja- rer daarom stelt het college voor hem de bijdrage van 220 te doen behouden. Na no" eenige discussie wordt aldus besloten. Bij missive van den voorzitter van Ged. Strten der provincie Zuid-Holland, zijn eenige opmerkingen gemaakt van redactio- neelen aard, zoodat ondanks deze wijzi gingen het batig saldo der gemeentereke ning dienstjaar 1937 ongewijzigd blijft B. en W. stellen den Raad voor aan den wensch van Ged. Staten te voldoen en voor- loopig het bedrag der rekening vast te stel len op 338904.05 en de uitgaaf op 330912.30. Herziening watertarieven Zooals den Raad bekend is, is dor de groote uitbreiding, die de gemeente de laat ste jaren ondergaat, onze watervoorziening haar capaciteit overschreden. Het Rijksbu reau voor drinkwatervoorziening te s Gra- venhage heeft deze zaak in onderzoek, doch is nog niet zoover gevorderd om deze zaak tot een definitieve oplossing te brengen. Weshalve B. en W. zich genoodzaakt heb ber gezien middelen te beramen om den beschikbaren voorraad water zoo doelmotig mogelijk te verdeelen. Noodgedwongen heeft het college een nieuw tarief ontwor- F-n in de hoop, dat dit een aanleiding zal zij- tot wate1- besparing. Want het doel van dit nieuwe tari-f is alleen om te komen tot waterbesparing. Thans zijn er nog percee- len, die water betrekken zonder meter, wat volgens dit nieuwe tarief niet meer moge lijk zal zijn. Al het watergebruik zal dus worden gecontroleerd. Het nieuwe tarief luidt als volgt: Voor perceelen met een huurwaarde van: minder dan 130, per drie maanden 0.75, voor een 3 maandelijksch gebruik van hoog- tens 10 M3.; 130—200: 1.25, 10 M3.; 200—300: 2.25. 12 M3.; 300—400: 3.75, 15 M3 400—500: 4.98, 19 M3.; 500— 600: 6.25, 22 M3.; 600—700: 8.73, 27 M3.; 700 en hooger 11.25, 33 M3., en voor elke M3. daarboven 0.30 p. M3. De heer A. Verboon heeft bezwaar tegen dit nieuwe tarief, vooral in klasse 4 van 300400, daar voor dit bedrag te weinig water wordt beschikbaar gesteld. De heer W. v. d. Ham meent, dat dit niet de juiste weg is. Men moet met den mees ten spoed overgaan tot uitbreiding van de waterleiding. De voorzitter betreurt het, dat onze watervoorziening geen water genoeg kan leveren. Het is niet mogelHk tot uitbreiding over te gaan op korten ter mijn, daar het onderzoek van het rijks bureau eerst afgeloopen moet zijn, al vorens een definitieve beslissing kan korden genomen. De voorraad water most aldus worden uitgesmeerd om te trachten nog een jaar te kunnen toeko men. Het is een tijde'i'ke, maatregel en spreker hoont, dat deze maatregel zal helpen; anders zullen er nog andere maatregelen genomen moeten worden om het gebruik te benerken, al is deze maatregel niet sympathiek, waarna met algemeene stemmen dit voorstel, hoe wel ongaarne, wordt aangenomen. Vervolgens stellen B. en W. den Raad voor aan den heer H. Bolhuis D.zn. te Noordwijk aan Zee voor het jaar 1939 het vervoer der schoolkinderen op te dragen voor de som van 150 per maand. Wordt aldus besloten. Inhaalverbod Schoolstraat Door de vereeniging „Veilig Verkeer" is een verzoek gericht tot het college van B. en W. om het inhalen van auto's onderling in de Schoolstraat te verbieden in de smalle deelen, daar dit zeer gevaarlijk is. B en W. stellen den Raad voor gunstig op dit adres te beschikken en in het belang van de veiligheid het inhalen te verbieden en ook in het gedeelte van den Leidsche weg vanaf het pand van den heer D. J. v. Cuilenboi'g met het oog op het kruispunt Leidscheweg—SchoolstraatGebr. Treub- straat. De heer W. v. Ham meent, dat het beter is de Leidscheweg er in te betrekken tot aan de R.K. Kerk, doch de voorzitter be duidt hem dat dit niet gaat, daar het een provinciale weg is, waarna aldus wordt be sloten. Een ingezonden adres van den heer A. v. d. Dool inzake den aanleg van een straat wordt verwezen naar B. en W. om prae- advies. Bij de rondvraag vraagt de heer W. G. Duijnisveld of er een gemeenteverordening bestaat inzake het hakken van bijten voor de brandweer, waardoor sommige perso nen verplicht kunnen worden hiervoor te zorogen. De voorz. antwoordt dat de ge meente op sommige plaatsen een bijt heeft doen hakken, doch van een verordening is hem niets bekend, waarna de openbare vergadering wordt gesloten.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11