RIJNSTREEK Trouw" m*KERK *nstmt WOENSDAG 28 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RUN BODEGRAVEN Jubileum. Op 1 Januari a.s. hoopt de heer Jac. van Leeuwen, den dag te herden ken, waarop hij voor 25 jaar benoemd werd tot koster aan de St. Willibrordus- kerk, alhier. DE MEIJE KERSTVIERING DER JONGEMANNEN- VEREENIGING ST. JAN. Op het feest van den H. Johannes, de pa troon van onze jongemanenvereeniging, heeft men het Kerstfeest- op keurige wijze gevierd. Ter gelegenheid van het patroons feest was er des morgens een H. Mis met algemeene H. Communie voor de leden, waarna de Moderator een korte en toepas selijke toespraak tot de aanwezigen hield. Na afloop werd door het bestuur in café Hellingerwerf een kop koffie aangeboden. Des middags om twee uur was het in het R. K. Schoolgebouw een gezellige drukte, want daar werd aan de parochianen de ge legenheid gegeven om bij de Kerstviering van de St. Jan's vereeniging tegenwoordig te zijn. Allereerst werd een welkomst woord uitgesproken door den moderator, kapelaan A. van der Voorn, die zeide, dat we het Kerstfeest niet alleen tot de kerk moeten beperken, doch de kerststemming moeten we den geheelen tijd in ons hart bewaren. Vandaar, dat de vereeniging ge meend heeft om dit in den hand te wer ken en allen in de gelegenheid te stellen om dit feest mede te vieren. Allereerst werden voor het voetlicht gebracht de „Tableaux vivants", die door kapelaan Umans waren samengesteld. Uitgedoscht in kleurige, brillante costuums werden hierin zes tafereelen naar voren gebracht n.l. het verlangen naar den komst van den Ver losser; de boodschap van den aartsengel Gabriël; de geboorte van Christus; de her ders in de velden en bij den kribbe en de aanbidding door de drie wjjzen. Deze schitterende groepen werden met toepas selijke teksten toegelicht, terwijl een do zijntje schoolkinderen onder leiding van kapelaan van der Voorn op keurige wijze liederen ten gehoore bracht. Na de pauze werd het Kerstspel van Frits van Duinen, „Bij den Kerstboom" opgevoerd. Dit spel werd door de leden op een wijze uitgevoerd, die de verwach tingen van den correspondent verre te bv.ven gingen. Nadat een hartelijk en welverdiend ap plaus had weerklonken, werd door den kapelaan deze in al'e opzichten goedge slaagde middag besloten. Een woord van dank aan de geestelijk heid, die tijd noch mooiten gespaard heb ben om deze uitvoering te doen slagen is hier zeker op zijn plaats. Ook kapelaan A. I. Umans, die het initiatief hiertoe geno men had, komt allen lof toe. We hopen, dat de opvoering van hedeanvond ook zal sla gen! HOOGMADE Harmonievereeniging „De Heerlijkheid Hoogmade" Wat zal het worden? Dat zal zich het bestuur van bovengenoemde vereeniging 2en Kerstdag wel bezorgd heb ben afgevraagd. En daar was wel reden voor. Twee dagen volop ijsvermaak met als resultaat luie en moede menschen en nu nog 'n heel licht sneeuwstormpje als toe gift. Maar ondanks dat alles is toch de zaal zoo goed als vol gekomen, waaruit blijkt, dat de prettige uitvoeringen van de Har monie er nog steedes in willen Om precies zeven uur werd aangevan gen met een zestal muzieknummers, wel ke zonder uitzondering zeer goed werden uitgevoerd. Een woord van hulde is hier op z'n plaats aan den directeur die voort bouwende op het werk van zijn voorgan ger, de vereeniging op een dergelijk peil heeft weten te brengen en aan de leden voor hun hard repeteeren. Een dankbaar applaus van 'n „meerendeels" aandachtig luisterend publiek beloonde de spelers voor het gebodene. Hierna sprak de voorzitter een kort ope ningswoord waarin bij alle aanwezigen van harte welkom heette, in het bijzonder den heer Bosman die zoo direct de uitnoodi- ging had aangenomen en voor wien deze avond, naar hij hoopte, een zeer genoeg lijke zou zijn. Tevens verwelkomde hij het tooneelgezelschap „Liefde voor Tooneel" van Meerburg die voor het verdere ver maak zou zorgen en ten slotte ook de jazz die er gedurende de pauzes de stemming in zou houden. Hij hoopte dat allen zich kos telijk zouden amuseeren en in deze avond een aansporing zouden zien steeds hun moreele en daadwerkelijke steun te ge ven aan de R.-K. Harmonie, waarvan ze zelf dubbel en dwars weer van genieten. Het woord was hierna aan de toonee- listen van Meerburg om de aanwezigen aan genaam bezig te houden. En hierin zijn ze geslaagd, voor de volle 100 pet. Met „Ben speelt 't klaar" hebben zij de zaal doen schudden van 't lachen. Op prachtige wij ze werd uitgebeeld hoe Ben, een pas-geves tigd dokter zonder patiënten), 200 bij elkaar krijgt om zijn in moeilijkheden ver- keerende vriend te helpen. Suikeroompje gaat op reis, zooals hij zegt voor 2 a 3 maanden en Ben maakt met behulp van Karei een pension van oompjes huis. Aller lei menschen, als krachtpatsers, musici, een tooneelschrijver, een onbekende a.s. zwa ger, magnetiseurs en een varensgezel ko men kamers huren tot zelfs z'n aanstaande zwager. Ben doet alles, tot kamermeisje toe, alles om z'n zwager te ontloopen en om de dwaze streken van Karei wat goed te maken. Antoon, 'n achterneef van Karei, wordt opgeroepen om te komen koken. Deze komt zelfs zonder oproep te hebben ontvangen, echter als oom van Ben. Dan komt tot over maat van ramp oompje plotseling terug maar met behulp van z'n zwager en „mijn heer" Antoon speelt Ben 't toch klaar! Vooral de rollen van Ben en van Karei waren zeer goed vertolkt. Er is van deze zeer zeker „dankbare rol len" gemaakt wat er van te maken was, terwijl ook de vertolking der andere rol len in zeer goede handen was. Na ieder bedrijf toonden de aanwezigen door een luid applaus dat zij dit spel ten zeerste waardeerden. Na afloop van dit vroolijke tooneelspel sprak de voorz. een kort slotwoord, allen hartelijk dankzeggend voor hun belangstel ling, in 't bijzonder den heer Bosman, ook de tooneelisten, die hij nog graag eens te rug zou zien daar allen ten zeerste vol daan zijn en gaf hierna het woord aan de „band", die spoedig de aanwezigen in bon te warreling door elkaar deed draaien op de maat van pittige muziek. Een avond vol genot! Die smaakt naar meer! HAZERSWOIJDE Waterschaatsen. Gisterenmiddag werd alhier een afvalwedstrijd gehouden, waarvoor 45 deelnemers zich hadden op gegeven. Na een zeer spannende strijd was de stand als volgt: le prijs M. van Vliet, 2e pr. D. van Staveren, 3e pr. C. Raaphorst, 4e pr. Abr. Dorsman, 5e pr. J. Raaphorst, 6e pr. A. de Haan, 7e pr. P. Bol, 8e pr. Jac. Straver, 9e pr. A. Elswijk, 10e pr. J. Harkes. KOUDEKERK Ondanks de dooi. Ondanks de inval lende dooi werd Dinsdagmiddag door het bestuur van de Koudekerksche IJsvereeni- g:ng onder groote belangstelling van de zijde van het publiek nog een hardrijderij op de schaat gehouden, waarvan de prijs winnaars zijn: le prijs J. Bijleveld, 2e prijs T. Blijleven, 3e prijs H. van Driel, 4e prijs 15. van Vegten, 5e prijs D. Bijleveld, 6e prijs J. Snippe, 7e prijs D. van Wetten. Inenting. Donderdag 29 Dec. a.s., des nam. om 2 uur zal aan de dokterswoning alhier de gelegenheid opengesteld worden tot kostelooze inenting en herinenting. Men vergete vooral niet om trouwboek jes der ouders of geboortebewijzen der kinderen mede te brengen. N1EUWERBRUG IJsclub. Onder voorzitterschap van den heer D. v. Dam kwam de IJsclub „Winter vermaak" in vergadering bijeen in de zaal van café „Het Grauwe Paard" alhier. Het financieel verslag gaf een actief van 95.88 en een passief van 19.36 te zien, zoodat er een batig saldo was van 76.52. Het af tredende bestuurslid C. Kok Wzn., werd met groote meerderheid van stemmen her kozen, terwijl in de vacature van den pen ningmeester werk benoemd de heer J. v. d. Berg. Na nog een gratis verloting en een korte rondvraag werd deze vergadering ge sloten. In de hierna gehouden bestuursvegade- ring werd tot penningmeester benoemd den heer P. Piek. OUDE-WETERING Hardrijden op water. Ondanks de in gevallen dooi heeft de door de IJsclub „Ijsvermaak zij ons Doel" uitgeschreven Nationale Hardrijderij Dinsdagmiddag nog doorgang gevonden. De baan was welis waar nat, doch overigens goed te berijden. Er waren 28 deelnemers, die de talrijke toeschouwers van goede sport hebben la ten genieten. De uitslag luidde: 1. C. D S. van Eijke- len 40.—, 2. L. Heystek 15.3. Ans Klaassen 5.— allen te Sloten en 4. L. Roogeboom 2.50 alhier. WOERDEN Zuster Honorien gaat rusten. De eerw. zuster Honorien, die meer dan 25 jaar aan de R. K. Meisjesschool, alhier, is verbon den geweest, heeft het onderwijs met pen sioen verlaten. Velen, die nu reeds zelfs hun kinderen op school hebben, zullen met dankbaarheid terugdenken aan deze zuster, die haar hart aan de school had verpand. FINANCIËN FN ECONOMIF EEN BELANGRIJKE FRANSCHE EMISSIE. 175 millioen gulden ad 4 in Nederland en Zwitserland geplaatst. Naar wij vernemen heeft de Fransche regeering met een Nederlandsche en Zwit- sersche bankgroep, onder leiding van de heeren Mendehlssohn en Co. Amsterdam, de Nederlandsche Handel Maatschappij N.V., de Schweizerische Kreditanstalt en den Schweizerischer Bankverein, een 4 leening van den Franschen staat afgeslo ten, aflosbaar in 30 jaar en uit te geven tegen den koers van 95 Het bedrag dezer leening beloopt 175.000.000.waarvan een gedeelte van f 100.000.000.in Nederland zal worden geplaatst en een gedeelte van 75.000.000 in Zwitserland. De Raad van Alphen aan den Rijn kwam gistermiddag in openbare vergadering bij een. Voorzitter: burgemeester P. A. Colijn. Aanwezig: alle leden. Na de opening der vergadering werd de heer A. Veenhuisen beëedigd als waarne mend gemeente-secretaris. De groote gezinnen en de waterleiding-kwestie. 5. Voorstel van B. en W. in zake wijzi ging van de waterleidingtarieven en vast stelling van een nieuwe verordening op de waterlevering. De heer Ruyssenaars herinnerde aan het antwoord, door B. en W. gegeven op het schrijven van de fractie. Gedeeltelijk kan spr. zich met dit antwoord vereenigen. Spr. stelde echter eenige amendementen voor. De fractie vindt het een onrecht, dat vele bedrijven o.a. slagerijen, bakkerijen niet kunnen profiteeren van het goedkoope ta rief van 16 ct. Dat B. en W. geen reductie verleenen voor de groote gezinnen be treurt de fractie. In tal van gemeenten is de mogelijkheid van een dergelijke reduc tie gebleken. De heer Groenendijk constateerde een onevenredigheid tusschen de waterprijs en de meterhuur. Spr. zou de meterhuur in de waterprijzen willen verdisconteeren. De heer Geerlof sloot zich aan bij de op merking van den heer Ruyssenaars be treffende het industrietarief. Ook de heer Verdonk bepleitte eveneens de belangen van de middenstanders. De heer Bergshoeff heeft als hoofdbe zwaar tegen reductie voor groote gezin nen de omslachtigheid van de administratie. Spr. vond, dat verscheidene bakkers en slagers het nog aardig goed hebben in te genstelling tot andere middenstanders. Daarom voelde spr. niet veel voor een re ductie voor die groepen. De voorzitter, het afwijzend standpunt van B. en W. besprekend inzake een re ductie voor de groote gezinnen, merkte op, dat men niet weet waar het eind is. Spr. acht het standpunt van reducties voor groote gezinnen op de gemeentelijke tarie ven niet juist, Ook de bakkers en slagers krijgen niet hun zin. Weth. Herngreen besprak het standpunt reductie te verleenen aan de boeren en den melkhandel en niet aan de middenstanders. Ook spr. ziet hierin iets onbillijks; deze re ductie is een uitvloeisel van de meening, dat de boeren groote water-afnemers zou den zijn. De voorzitter noemde het een fout, dat indertijd de landbouwers reductie is ver leend. Spr. wenschte echter niet op dezen weg verder voort te gaan. De heer van Kleef vind het niet juist, dat de afnemers ook de meterhuur moe ten betalen; de meterhuur wil spr. verdis conteeren in den meterprijs. De heer Geerlof wilde alle bedrijven over één kam scheren, en de boeren-bedrijven geen privilége geven. De voorzitter vestigde er den nadruk op, dat de wijziging niet de bedoeling heeft, de tarieven te wijzigen. Spr. heeft geen overwegens bezwaar er tegen de meter huur in de tarieven te verwerken. Na een zeer uitvoerige discussie hand haafden B. en W. hun voorstel. Een amendement-Ruyssenaars de gunsti ge positie van de landbouwers ongedaan te maken, werd niet ondersteund. Een amendement-Geerlof de prijs voor de landbouwers met 2 ct. te verhoogen en deze prijs te doen betalen door alle bedrij ven, werd evenmin ondersteund. Het voorstel van de heeren Van Kleef en Groenendijk de meterhuur te verdiscontee ren in de waterprijs werd verworpen met 14 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren Van Kleef, me vrouw Houtman en Groenendijk. De verordening werd vastgesteld; de drie vorengenoemde leden en de heer Geerlof stemden tegen. Met een „d" of met een „tH. 6. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling van straatnamen. De heer Van Kleef stelde voor de naam Hooftstraat te veranderen in Prins Bern- hard-straat. (De naamgeefster was een ge zien ingezetene van Oudshoorn, mej. Klaas je Hooft). De voorzitter stelde voor de „t" in een „d" te veranderen. Prins Bernhard krijgt een andere straat. De heer Lam brak een lans voor Klaasje Hooft. Het voorstel werd z.h.s.t aangenomen. Het nieuwe contract met Leiden. 7. Voorstel van B. en W. in zake het aangaan van een overeenkomst met de ge meente Leiden tot wijziging van die be treffende de levering van electriciteit. De heer Den Ouden had bezwaar tegen de verlenging van de termijn met 10 jaar. De voorzitter gaf eenige toelichting. Het voorstel werd, na uitvoerige toelich ting, z.h.st. aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling van extra-bijdragen aan de bouw- vereenigingen en -stichting over het ex ploitatiejaar 19371938. Z.h.st. goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. in zake een verzoek van het bestuur der bouwvereeni- ging „Volksbelang" om renteverlaging voor een geldleening. Z.h.st. goedgekeurd. 10 Voorstel van B. en W. in zake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer S. D. van Hemsbergen q.q. Z.h.st. goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. in zake ver koop van een perceeltje grond aan de Em- malaan. Z.h.st. goedgekeurd. Z.h.st. goedgekeurd. Trappez toujours! Maar het wordt wel eens vervelend. 13. Voorstel van B. en W. in zake aan vaarding van een recht van opstal ten be hoeve der gemeente. De heer Van Kleef, pijnlijk herinnerd aan de schakelkast in de Van Boetzelaer- straat, meent, dat hier met twee maten ge meten wordt. Spr. stelt een motie voor, uaarin wordt uitgesproken de wenschelijk- heid, dat ook het transformatiehuisje in de Van Boetselaerstraat wordt verplaatst. De heer Lam zag toch wel eenig ver schil; het betreft hier verplaatsing op par ticulier terrein. Weth. Herngreen lichtte toe, dat de in het voorstel bedoelde kast midden in het trottoir zou komen .staan. De voorzitter merkte op, dat de schakel kast in de Van Boetzelaerstraat thans voor de derde maal in bespreking komt. Spr. vint het niet juist, dat men telkens op een zoo grondig besproken zaak terugkomt. Spr. weet niet, wat de heer Van Kleef van zijn motie verwacht.... De heer Van Kleef: Niet veel; want ik weet wel, dat de raadsleden naar de tafel van B. en W. kijken en als daar neen! ge knikt wordt, hun houding reeds bepaald hebben. De heer Den Ouden merkt op, dat de heer v. Kleef meent het alléén te weten. Spr. acht diens opmerking tegenover de raad geen pas gevèn. Spr. zad ofschoon hij niet naar de hoofdtafel kjjkt tegen deze motie stemmen. De motie werd verworpen; vóór stem den mevrouw Houtman en de heeren Van Kleef en Groenendijk. 14. Voorstel van B. en W. in zake de aanvraag van het bestuur der M.U.L.O. School met den Bijbel, om beschikbaar stelling van gelden voor 15 schoolbanken. Z.h.st. goedgekeurd. 15. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling eener nieuwe verordening betref fende de commissie van toezicht op het middelbaar enderwijs. Z.h.st. goedgekeurd. 16. Benoeming van 3 leden van de com missie van toezicht op het middelbaar on derwijs in door periodieke aftreding en door overlijden ontstane vacatures. Benoemd worden de heeren dokter W. van der Wind, Deken Z. de Korte en dok ter F. van den Bergh. 17. Voorstel van B. en W. in zake ver- hooging- van het crediet ten behoeve van het Algemeen Armbestuur voor 1938. Z.h.st. goedgekeurd. 18. Voorstel van B. en W. in zake goed keuring eener wijziging van de begrooting voor het Algemeen Armbestuur voor 1938. Z.h.st. goedgekeurd. De luchtbescherming. 19. Voorstel van B. en W. inzake het verleenen van een extra-crediet ten be hoeve van den luchtbeschermingsdienst. De heer Groenendijk vroeg wat men had moeten beginnen met de aangeschafte 100 gasmaskers op een bevolking van 18000 zielen. Spr. vraagt zich af, of het geld niet beter beschikbaar had kunnen wor den gesteld voor schuilplaatsen. De heer Van Kleef wilde leering trek ken uit de gebeurtenissen in September. Spr. gaf ernstig in overweging méér voor de luchtbescherming te doen dan mond jesmaat. Spr. wilde de kosten niet over 8 jaren verdeelen, doch thans radicale maatregelen nemen. De heer Den Ouden informeerde, of het de bedoeling is gasmaskers te distribu- eeren. Wat in Alphen wordt gedaan. De voorzitter deelde mede, dat Alphen is ingedeeld in de laagste gevaren-klasse, hetgeen beteekent dat de luchtbescher ming door de gemeente moet worden be kostigd. De luchtbeschermingsdienst in Alphen aan den Rijn staat, van alle 3e klassers in deze provincie, in de allervoor- ste gelederen, zoowel wat organisatie als wat materiaal betreft. Spr. ontraadt om zoover te gaan, dat de luchtbescherming komt op „oorlogssterkte" Er moet worden gedaan, wat redelijkerwijze door een ge meente als deze kan worden tot stand ge bracht. /oor de alarmeerings-installatie zal een beroep op den kapitaaldienst worden gedaan, doch de juiste alarmeering is nog een vraagstuk. B. en W. hebben het ge voel, dat men zich wachten moet voor al te gioote uitgaven, omdat het vraagstuk nog niet is opgelost. Wat de gasmaskers betreft: voor den dienst zijn in het nieuwe jaar 60 maskers beschikbaar. In de dagen van spanning zijn ook goed- koopere volksgasmaskers aangeschaft. Spr. weet wel dat 100 een veruwynend aantal is. Moet men in deze gemeente 15000 volks gasmaskers aanschaffen, kostende 75.000? Dat is niet te doen en wordt ook door geen enkele gemeentt van de eerste gevaren- klasse gedaan. Men overdrijft zeer sterk het nut van gasmaskers In Spanje, noch in China zijn gassen gebruikt. De honderd gasmaskers waren bestemd voor het personeel der bedrijven. Wat moet er méér gedaan worden, dan tot nu toe gedaan is. Voorop staat bij spr. de alarmeering; de beproefde systemen zijn tamelijk onbevredigend. Schuilkelders hebben bij de hedendaag- sche stand der wetenschap afgedaan; voor een bevolkingsmassa is zoo iets onbereik baar. In de spannende dagen hebben B. en W. onmiddellijk toestemming laten vragen om f. f-' g|^yf«|>jSfi 18 »3H3B schuilloopgraven te laten maken bij wijze van werken voor steun. Men moet ook iets aan de toekomst over laten, wat de aanleg daarvan betreft in zulk een lang-gerekte gemeente als deze. Voor materiaal is een bedrag gedacht van 8000.daarvan is nu 3000.toe gestaan. Men moet er echter rekening mee houden, dat de inzichten zich ieder oogen- blik wijzigen. Rubberpakken b.v. zijn, als zijnde onbruikbaar, van de baan. Spr. brengt hulde aan het hoofd van een luchtbeschermingdienst, den heer Milo, die zeer ijverig is. Men moest omzichtig voortgaan. De heer Bergshoeff betwijfelt, of het ge vaar voor de Alphenaren wel zoo groot is. Bij een aanval kan men in het weiland gaan wandelen. De voorzitter achtte dat inderdaad een juiste beveiliging. In een weiland is het gevaar getroffen te worden zeker niet grooter dan bij een onweersbui. Spr. be val voorts ten sterkste aan het lidmaat schap van de Ned. Vereen, voor Lucht bescherming. Het voorstel wordt z.h.st. goedgekeurd. 20. Vcorstel van B. en W. in zake wij ziging van de gemeentebegrooting dienst 1938. Z.h.st. goedgekeurd. 21. Voorstel van B. en W. in zake voor ziening in de behoefte aan kasgeld gedu rende het jaar 1939. Z.h.st. goedgekeurd. 22. Voorstel van B. en W. in zake on- derhandsche gunning van de schoolschoon- maak over 1939. Z.h.st. goedgekeurd. 23. Voorstel van B. en W. in zake deel neming aan de regeling voor onderlinge hulDverleening bij brand. Z.h.st. goedgekeurd. 24 Voorstel van B. en W. in zake de woningen bij het voormalig raadhuis en het Huis der Gemeente. De heer Ruyssenaars achtte het beter, dat in de toekomst geen agenten van po litie belast worden met het schoonmaken van gebouwen. De voorzitter deelde mede, dat, als de situatie nieuw was, B. en W. wel niet met dit voorstel zouden zijn gekomen. Het is echter een gegroeide toestand. Verschillende heeren deelden het stand punt van den heer Ruyssenaars. Het voorstel werd z.h.st. goedgekeurd. 25 Voorstel van B. en W. in zake aan vaarding van een geschenk voor het raad huis. Z.h.st. goedgekeurd. 26. Voorste] van B. en W. in zake aan vaarding van een schenking van den bur gemeester. Z.h.st. goedgekeurd. Bij de rondvraag werd geïnformeerd, waarom geen inwoner van Aarlanderveen in aanmerking is gekomen voor gemeente werkman. Ook werd besproken het sneeuwruimen. Het wonderlijke In onze heden- daagsche maatschappij. De voorzitter antwoordde, dat de geko zene no. 1 van de voordracht was. Wat het sneeuwruimen betreft: men is er mee uit- gescheden, want het had reeds 850.ge kost. Het is in een gemeente als deze niet doenlijk. Het wonderlijke in onze hedendaagsche maatschappij is deze, dat er in deze ge meente 800 werkloozen zijn, en men hen niet mag opdragen sneeuw te ruimen. Zoo lang deze onbegrijpelijke toestand blijft bestaan, gevoelen B. en W. er niet voor kapitalen uit te geven aan sneeuwruimen. De heer Van 't Riet, de opmerking van den voorzitter onderschrijvend, vroeg, of een werklooze, als hij zich voor dit werk aanbood, het mag uitvoeren. Spr. kon zich voorstellen, dat werkloozen zich zedelijk verplicht gevoelen hun medewerking te verleenen. De voorzitter zeide, dat, als de sneeuw had aangehouden, B. en W. zich tot het departement hadden gewend., aanbiedend de 10% voor werkverschaffing voor reke ning der gemeente te nemen. Werkloozen, die vragen om werk, kun nen zeer zeker aan het werk gaan. Spr. acht het moreele plicht, dat iemand, die zoo lang door de gemeenschap is geholpen, zijn diensten aanbiedt, als dergelijke ge beurlijkheden zich voordoen. Er is echter niemand zich komen opgeven. Bij de rondvraag informeerde de heer Deerenberg naar een regeling in de Heul- kamp; de heer Van Galen wees op de slechte verlichting in Gnephoek en Lage- waard. De heer Ruting sprak een oude jaars woord, de hoop uitsprekend dat de ge meente „op eigen beenen" kan blijven staan. De voorzitter beantwoordde deze toe spraak met een zegewensch.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8