RECHTZAKEN AGENDA Nieuwe uitgaven STADS NIEUWS WOENSDAG 28 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal Bij onze agenten '0 cent per week; f 2 60 per kwartaal Franco per post 2.85 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 1 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeehngen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? DOOI-WEER. De Bilt seint: Verwachting: Voor het Westen: Meest matige Noorde lijke tot Noord-Westelijke wind, wisselende bewolking, aanvankelijk nog enkele lichte buien, lichte aooi. Voor het Oosten: Matige tot zwakke wind uit Noordelijke richtingen, wisselen de bewolking, weinig of geen neerslag, tem peratuur om het vriespunt. oerstoestand van hedenmorgen 7 20 uur: Den Helder hagelbuien, Noordelijke krachtige wind, 3 gr. C. Vlissingen: na regen, Noordelijke matige wind 4 gr. C. De Bilt: na regen, N. N. W. zwakke wind, 2 gr. C. Groningen: betrokken, N. N. O. matige wind, 1 gr. C. Maastricht: z,trokken, N. N. W., matige wind, 2 gr. C.. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De kern van het lagedrukgebied over Denemarken verplaatste zich naar Midden- Duitschland. Aan haar Zuidzijde drongen de warmere luchtmassa's geleidelijk in Zuid- en Miden-Europa door. In Frankrijk wordt alleen in de Rhonevlakte nog lichte \orst aangetroffen. In West- en Midden- Duitschland vriest bet nog licht, in het Oos ten matig. Strenge vorst wordt gemeld uit het binnenland van Scandinavië en Polen. Aan de Noordzijde van de reeds genoemde depressiekern, voeren Noordelijke tot Noord-Oostelijke winden weer wat koude re luchtmassa's aan, zoodat de tempera tuur in Denemarken weer onder het vriespunt daalde en ook in West-Duitsch- lahd, tot vlak bij de grens van ons land, weer lichte vorst voorkwam. In Midden- en Zuid-Duitschland, Zwitserland en plaat selijk in Scandinavië vielen weer matige hoeveelheden sneeuw. Het gebied van hoo- gen luchtdruk ten Zuid-Westen van de Britsche Eilanden blijft stationair en ver andert weinig in beteekenis. Depressies be wegen zich in Noord-Oostelijke richting naar IJsland. Zij doen den luchtdruk in Schotland en op de Noorsche Zee beurte lings dalen en stijgen en strekken hun in vloed uit tot over de Noordzee, zoodat in ens land kwakkelweer is ingetreden. LUCHTTEMPERATUUR. 4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 4.23 uur tot Donderdagmorgen 7.41 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 29 De c. voorm. 6.55 en nam. 7.20 uur. Maan op 11.11 uur Donderdagmorgen, Maan onder 0.25 uur Vrijdagnacht. (29 December eerste kwartier). HAAGSCH MATROZENKOOR. Kerstnacht bij den pauselijken gezant. Evenals verleden jaar ontving het Haag- sche jongenskoor „Matrozenkoor" de eer volle uitnoodiging den Kerstnacht op te luisteren bij den nuntius Z. H Exc. mgr. P. Giobbe, waarbij leden van het corps di plomatique aanwezig waren. Op prachti ge wijze werden oude en nieuwe Kerst liederen onder leiding van Leo van Elfe ren ten gehoore gebracht. IETS NIEUWS BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Luidspreker op station! Op het Centraal-Station te Amsterdam is, evenals te Rotterdam, een groote ver sterker-installatie opgesteld met vier luid sprekers op de verschillende perrons. Wan'neer nu een trein in vertraging is of een trein van een ander perron ver trekt wordt dit door den stationschef op het 1ste perron voor de microfoon mede gedeeld. Bij de Fransche Spoorwegen o.a. te Nice zijn deze instalalties ook in ge- '^bruik en voldoen zeer goed. KONINKLIJK NEDERLANDSCH LANDBOUW-COMITé. Onder voorzitterschap van den heer H. D. Louwes uit Ulrum, is te 's-Gravenhage de maandelijksche vergadering der eerste afdeeling van het Kon. Ned. Landbouw- comité gehouden. Gebrek aan werkkrachten in het landbouwbedrijf, Een van de aangesloten organisaties had er over geklaagde dat gedurende Augus tus, September en October bij hel oogsten van granen en aardappelen zich op ver schillende plaatsen een tekort aan werk krachten voordeed. Zulks wordt toegeschre ven aan de wijze, waarop de steunregeling voor werklooze landar' eiders werkt. Indien namelijk de gezinsinkomsten een bepaald bedrag te boven gaan, geldt voor den werkloozen arbeider een wachttijd, gedurende welken hij geen steun ont vangt. Naarmate het gemiddeld per week verdiende gezinsinkomen hooger is ge weest, duurt die wachttijd langer, met het gevolg dat voor de gezinsleden de prikkel om in den oogsttijd den tijd dat er zoo veel mogelijk behoort te worden verdiend in het vrije bedrijf te gaan werken, wordt weggenomen. Zoodoende ziet men het pardoxale verschijnsel, dat in tijden van groote werkloosheid nochtans gebiek aan arbeidskracht bestaat. Het verschijn sel blijkt vrijwel algemeen voor te ko men. In het belang van het moreel der arbeidersbevolking ten plattelande dient daarin zoo spoedig mogelijk verandering te komen. Hoewel het niet wel mogelijk werd geacht met de verdiensten der ge zinsleden in het geheel geen rekening te houden bij de steunregeling, was de ver gadering toch van oordeel, dat een groo- ter deel dan thans het geval is aan het gezin ten goede behoort te komen. Besloten werd deze aangelegenheid te bespreken met de corifessioneele centra le landbouworganisaties en dezen voor te stellen gezamenlijk met de bevoegde amb telijke instantie in verbinding te treden. Nationale anti-poliep-actie (N. A. P. A.). Aan de orde kwam een uitnoodiging van de nationale anti-poliep-actie steun te willen verleenen aan de actie tegen den machtsinvloed van de z.g. economische dictatuur der poliep-bedrijven. Daartoe wordt noodig geacht voorlichting van ons volk, teneinde het de gevaren duidelijk voor oogen te stellen en zoodoende te werken aan de vorming van een andere mentaliteit. De vergadering bleek van oor deel te zijn, dat met een dergelijke actie al heel weinig zou zijn te bereiken. De Nederlandsche boer beschikt in zijn strijd tegen de macht der trusts over een beter wapen. Hij toch heeft de beschikking over de grondstoffen, welke de trustvormige bedrijven noodig hebben. Als hij die grondstoffen niet afgeeft aan deze bedrij ven, doch langs coöperatieven weg gaat verwerken en de verkregen producten ge meenschappelijk worden afgezet dan is dat de beste wijze van bestrijding der trustvorming. Besloten werd zich van medewerking aan de nationale anti-poliek-actie te ont houden. Invoer van varkens uit Lithauen. Door een der aangesloten organisaties werd de aandacht gevestigd op berichten in de pers omtrent den invoer van Lithau- sche varkens. Gelijk bekend worden deze varkens te Steenwyk in het Unoxfa- briïksentrepot verwerkt en de daar van afkomstige vleesch waren worden als Nederlandsch product naar het bui tenland uitgevoerd. Op deze wijze zal aan den uitvoer van zuivere Nederlandsche vleeschwaren een concurrentie worden aan gedaan. Een dergelijke toestand is onhoudbaar. Toch is naar het schijnt de regeering niet van zins aan dergelijke practijken een ein de te maken, om wille van de daarin ge legen werkverruiming. Zij vergeet dan echter, dat deze extra-werkgelegenheid in de Unox-fabrieken wordt onttrokken aan de werkgelegenheid in andere Nederland sche vleeschwarenfabrieken, zoodat van werkverruiming in feite geen sprake is. Besloten werd deze aangelegenheid met de andere centrale landbouw-organisaties te bespreken en dezen voor te stellen ge zamenlijk te bevoegder plaatse de noodi- ge stappen te doen om aan den invoer van Lithausche varkens een einde te maken. Richtlijnen landbouwbeleid. Ingekomen was een voorstel om van wege het Kon. Landbouw-Comité een be paald plan of schema vast te stellen om trent de richting waarin het landbouwbe leid in de komende jaren zal moeten gaan en welke belangrijke vraagstukken in verband daarmede onder oogen moeten worden gezien. Gedacht wordt daarbij aan hetgeen in. het begin der crisisjaren plaats vond, toen de denkbeelden tot hulp aan den landbouw in een enkele ma len gewijzigd urgentieprogramma wer den belichaamd. De vergadering kon zich met dit voorstel vereenigen. Besloten werd de commissie welke het rapoort landbouw en ordening heeft ontworpen, de commissie-Oortwijn Botjes, te verzoe ken dienaangaande een schema te ontwer pen. DIRECTEURS WISSELING BIJ DE K.N.I.L.M. De heer H. Nieuwenhuis benoemd. In de heden gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders der N.V. Koninklijke Nederlandsch Indische Lucht vaart Maatschappij werd op de meest eer-* TEELEN VAN BLOEMBOLLEN ZONDER VERGUNNING. De kantonrechter te Den Helder heeft den bollenkweeker G. W. T. te Anna Pau- lowna, die terecht stond wegens het teelen van bloembollen zonder de vereischte ver gunning van de Nederlandsche Sierteelt- centrale, veroordeeld tot 400.boete of 40 dagen hechtenis. De ambtenaar van het O.M. mr. H. B. de Brueys Tack had een boete van 600.of 300 dagen geëischt. FRAUDE BIJ DEN PROVINCIALEN WATERSTAAT. Eenige maanden geleden werd bij den Provincialen Waterstaat van Zuid-Holland een fraud't ontdekt, welke gepleegd moet zijn door den gepensionneerden bouwkun digen ambtenaar H. F. P., die een „staat van meer en minder werk" had vervalscht door materiaien hooger op te geven. De officier eischte tegen den verdachte een gevangenisstraf van 6 maanden. De rechtbank veroordeelde hem gisteren tot een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek van de voorloopige hechtenis. MISHANDELING. De 24-jarige arbeider H G. K. te Nij megen, die twee jongens omdat zij een ouden man plaagden een schop had ge geven waardoor zij in de Waal terecht waren gekomen, waar zij spoedig weer uit waren opgevischt, is door de rechtbarxk te Arnhem veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. BOTER VOOR MARGARINE. Wegens het verkoopen van boter in car- tonnen nulzen' waarop in strijd met de waarheid stond vermeld dat de boter voor zien was van het Rijksbotermerk is de winkelier O. H. te Nijmegen door de recht bank te Arnhem tot 100 boete of vier weken hechtenis veroordeeld. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Hoofdredacteur, Ik vind uw ambt toch heusch een wel daad voor de mensch'heid, Mijnheer de Hoofdredacteur, dan stel ik me altijd zoo voor, dat ik op uw schoot zit en dat u zegt: „vertel me nou maar alles, jongen". Weet u nog, Mijnheer de Hoofdredacteur, dst u me laatst zooveel moed hebt inge sproken over dat Haagweg-bruggetje? En u hebt gelijk gehad! Ze hebben me verteld, dat er nu een heele groote breede brug komt, Mijnheer de Hoofdredacteur. Dank u wel, hoor. u hebt daar goed voor gezorgd. Maar de laatste dagen zit me weer iets anders in de kop, Mijnheer de Hoofdredac teur, en ik raak 't niet kwijt voordat ik 't u verteld heb. Ik moet u eerst vertellen, Mijnheer de Hoofdredacteur, dat ik in uw krant alleen het Stadsnieuws lees. Al dat andere is wel erg mooi en leerzaam, zeggen m'n kame raden, maar ik begrijp er niet veel van. Ik heb 't in het leeren nooit erg ver ge schopt. U neemt 't me toch niet kwalijk, Mijnheer de Hoofdredacteur? De meester zei vroeger altijd: „Je bent een goeie knul, maar meer ook niet." Maar nou dat Stadsnieuws. Ik lees daar nog al eens, dat u een collecte of speldjes dag aanbeveelt voor een algemeen doel. Zoo voor alle menschen bedoel ik, of ze nou ka tholiek zijn of niet. Ik heb dat altijd erg mooi gevonden, Mijnheer de Hoofdredac teur. Ik heb op m'n catechismus altijd ge leerd, dat we van onze liefde niemand moe ten uitsluiten. Alleen het heusche serpent, de duivel, is onze naaste niet. Hoe heb ik dat gezegd, Mijnheer de Hoofdredacteur? En 't is niet om op te scheppen, hoor, maar ik geef ook altijd wat, als ze bij me ko men, al is 't maar een paar centen. Maar nou heb ik me de laatste weken een beetje nijdig gemaakt om de niet-katholieke Lei- denaars. Ik vind, dat een heeleboel van onze stadgenooten erg akelig deen. Dat meisje van tegenover is ook katholiek en ze doet aan alle goede werken mee. Nou, die weet wat te vertellen! Ze ver kocht laatst speldjes voor de katholieke tu- berculose-lijders. En toen kwam er een sergeant-majooF-of-zooiets aangestapt. Zij natuurlijk op 'm af. En hij kocht er één. Maar toen 't op z'n buik zat, vroeg ie: waarvoor is het eigenlijk? „Voor de katho lieke tuberculose-lijders", zei dat meisje van tegenover ons. En toen klapte-d-ie z'n beurs dicht, gooide het speldje op den grond en zei: „Donder dan maar op". Ja heusch, Mijnheer de Hoofdredacteur, dat zei-d-ie. Uit m'n eigen was ik nooit op dat leelijke woord gekomen. Toen stapte-d-ie verder met z'n hoofd in z'n nek. Hij dacht minstens dat-ie het Japansche leger had verslagen. We kunnen gerust zijn met zoo'n volle wijze en onder dankzegging voor de aan de maatschappij bewezen belangrijke diensten aan den heer jhr. H. K. B. Ren- dorp, op eigen verzoek per 1 Januari 1939 ontslag verleend als directeur en in die functie pei dien datum benoemd de heer H. Nieuwenhuis, tot nu toe vertegenwoor diger der maatschappij in Nederlandsch- Indië. De heer Nieuwenhuis is, naar men weet, reeds enkele maanden geleden in ons land teruggekeerd en was sedert dien met de waarneming van de directeursfunctie be last, welke jhr Rendorp wegens ziekte ge durende de laatste maanden niet meer kon vervullen. kracht, vind u niet, Mijnheer de Hoofdre dacteur? Wat 'n moed! Zoolang h ij leeft wordt Nederland niet aangevallen. Dat meisje van tegenover ons, zegt dat ze dik wijls zulke dingen ondervindt, Mijnheer de Hoofdredacteur. Een heelboel menschen koopen of geven niet als ze booren, dat 't voor stumpers is die katholiek zijn. En toen ze laatst liep voor de pondjesdag is ze hier of daar ook nog wel eens de deur uit gegooid. Neen, Mijnheer de Hoofdredacteur, niet uitgelaten, maar uitgegooid. En nou zou ik dat allemaal zoo gauw niet verteld hebben. Mijnheer de Hoofdre dacteur, want, och, die jonge meisjes kun nen wel eens overdrijven, hè? Maar dezer dagen heb ik zelf ook zoo'n akelig ding on dervonden, Daar kwam een heele lieve juffrouw aan de deur en die vroeg, of ik wat wou geven voor de arme kindertjes. Nou, Mijnheer de Hoofdredcteur, dat was die dag al de vierde die wat kwam vra gen voor een goed doel. Ik was wel van plan wat te geven, maar ik zei toch zoo heel gewoon: „Nou juffie, jullie kennen het, hoor. Jullie vragen maar tegenwoordig" En weet u wat ze toen zei. Mijnheer de Hoofd redacteur? Ze zei letterlijk: „Ja, maar 't is niet voor de katholieken, hoor!" Ik zei zoo'n beetje verbouwereerd: „O, zoo". An ders zei ik niets, Mijnheer de Hoofdredac teur. „Ja", zei ze toen, „dat zeg ik overal maar bij. anders haal je bijna niks op". Heb u verleden week niet een knal gehoord, Mijnheer de Hoofdredacteur? Nou, dat was m'n klomp die knapte. En toen ik 's avonds weer in uw krant een aanbeveling zag staan voor een collec te voor alle gezindten, toen dacht ik: Nou, Mijnheer de Hoofdredacteur, u staat toch op een veel nobeler standpunt dan die zie lige sergeant-majoor-of-zooiets, en dan die juffrouw met d'r aangenomen lieftallig heid en dan al die anderen die expres niets geven omdat 't voor katholieke tobbers ia. Kijk, dat zat me allemaal dwars. En als me iets dwars zit, dan loop ik naar u en gooi het van m'n hart. Nou ben ik weer opgelucht. Ik wip weer van uw knie en ga sneeuwballen gooien. Dag, Mijnheer de Hoofdredacteur. O ja, wilt u alstublieft de foutjes verbe teren? Dank u wel, hoor. En als ik nóg eens iets....????? Dank u wel, hoor. H. W. B. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wprdt van: Van Maandag 26 Dec. 2e Kerstdag tc t en met Vrijdag 30 Dec. as. nemen waar de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, tel. 85 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Voor Oegstgeest: Mej. J, Doedens, Wilhelminapark 8, tel. 274. PRACTICA. Wij ontvingen Practica no. 5. Dit tijdschrift, dat aan het eind van lederen maand verschijnt, zouden wij gaar ne onder de aandacht willen brengen van zeer velen. In het pas-verschenen nummer vinden v/ij, speciaal wat de maand Januari be treft, liturgische en folkloristische mede- deelingen en uiteenzettingen, waarvoor zeker ieder ontwikkeld Katholiek zich moet interesseeren. Naar aanleiding van de feesten in Januari van St. Petrus' Stoel en St. Paulus Bekee- rmg wordt een glas-heldere uiteenzetting gegeven over het hereenigings-werk der Kerk. Het artikel over het Balkan-Schiereiland geeft een zeei beknopt en zeer duidelijk overzicht van de huidige politieke situatie op dit schiereiland. Wie zich b.v. interesseert voor de vogels ir. den winter wordt volledig op de hoogte gesteld in het artikel over de natuur in Januari. En zoo is er nog veel meer interessants iu deze door de uitgeversmaatschappij „Ur- 0' et Orbi" te Utrecht keurig verzorgde uit gave. Practica heeft een voor dergelijke uitgaven: uitzonderlijk praktisch for maat. Het bestuur van den „Vriendenkring" schrijft ons: De gelegenheid tot plaatsbespreking op den 2den Kerstdag vcor de opvoering van he tooneelstuk „Kermisvolk op Kerstmis" door de Vereenigde Haagsche Spelers (Dir. Pierre Balledux) in de Stadsgehoor zaal, heeft niet het verwachte resultaat be reikt, dat het bestuur zich daarvan voor gesteld had. Mogelijk is dit te wijten aan de weers gesteldheid en net ijsvermaak, of wel aan het feit, dat verschillende koopers van toegangsbewijzen daar niet aan gedacht hebben. Ter kennis wordt nu gebracht, dat tot en mei Maandag a.s. nog gelegenheid voor plaatsbespreking bestaat bij Firma Hui- bers, Haarl.straat no. 123. Ook zijn nog toe gangsbewijzen verkrijgbaar. In aanmerking nemende het prachtige tooneelstuk, dat opgevoerd wcrdt door eerste klas beroepspelers en de geringe entreeprijs, mag verwacht worden, dat de zaal stampvol zal zijn. Zie voorts"1 de in dit blad van heden voorkomende advertentie. WERKKAMP „VREDESTEIJN" TE EGMOND Begin Januari begint te Egmond weer een nieuw achtwekenwerkkamp. Katholieke jongere werkloozen, die in aanmerking wenschen te komen voor dit kamp, kunnen zich aanmelden. Voorwaarden zijn: le Niet jonger dan 16 en niet ouder 25 jaar; 2e Zin voor arbeied; 3e Zich melden: Gezellenhuis Rapenburg 52. Lidmaatschap vak- of standsorganisatie is niet vereischt. Voordeelen: 8 weken werk, kost en in woning en ontspanning. Per week 'n ver goeding van 1.75. Reiskosten worden ver goed. 8 weken arbeid en ontspanning: het zal een oase zijn in het trieste bestaan van het niets doen. Ook de geestelijke zorg is er uitstekend. Weest eens eerlijk, hebt gij dat vooral niet noodig, nu het leven zoo hard voor U is? Jongere werkloozen, meldt U dus aan. Ouders op Uw steun rekenen wij, om Uw jonges uit het niets op te richten. Donderdagavond van 89 uur is er- ge legenheid zich aan te melden. VOLKSBONDNIEUWS. De ledenvergadering. Wij herinneren eraan, dat morgenavond te 8 uur een ledenvergadering zal worden gehouden van den Ned. R. K. Volksbond, aid. Leiden, in het Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Behalve behandeling van de begrooting voor het jaar 1939, zal de heer J. de Witt, ui' Amsterdam, een causerie houden over „De Kerkvervolging in Duitschland". De it-den worden verzocht zooveel mogelijk aanwezig te zijn, de belangrijkheid van de agenda wettigt zulks ten volle. HET KERSTFEEST DER ARMEN Weer was de groote zaal van hotel „Den Burcht" gistermiddag geheel gevuld met een rumoerige kinderschaar om het jaar- lijksch Kerstfeest van de St. Liduina-ver- eeniging te vieren. Men kwam bijna plaatsruimte tekort, er moesten stoelen en banken worden bijge zet om de groote kinderschaar een zitplaats te verschaffen en daar zaten ze, eerst rumoerig babbelend, zingend en schreeu wend, dan ietwat gedwongen stil luisterend naar hetgeen pastoor Th. M. Beukers, pre sident der St. Liduina-vereeniging, ver telde over het KerstkindjeVertelde ook over de goede zorgen van de dames der St. Liduina-vereeniging, die weer een geheel jaar hadden gearbeid om te zorgen, dat er voor ieder weer kleeren, onder- en bovengoed beschikbaar zou zijn als ge bruikelijke Kerstgaven. Een Wees Gegroet je en een „Lang zullen zij leven" was het resultaat en daarna ging de eerste versnapering rond, en werd een Kerstliedje gezongen en dan was het woord aan Oom Bart, die in zijn poppen kast Kerstviering verhaalde over het prin sesje, dat niet lachen konen de kin deren van begin tot einde wist te boeien en aldus wederom een prettigen middag te bezorgen. Versnaperingen gingen rond een der oud-leden had wederom voor krentenbollen gezorgd Kerstliedjes werden gezongen, het werd wederom een echt St. Liduina- feestje, dat den kinderen nog langen tijd zal bij blijven. En tot slot volgde wederom de gebruikelijke uitdeeling. Meer dan vierhon derd kinderen kregen elk een kleedingstuk en gingen voldaan huiswaarts. Weer bleek het zegenrijk werk der St. Liduina-vereeniging, dat we niet genoeg kunnen aanbevelen. Aanbevelen aan de genen, die de dames behulpzaam kunnen zijn bij het vervaardigen van nieuwe klee- dingstukken. Aanbevelen ook en vooral aan degenen, die gaarne de armen willen steunen, doch daarvoor rechtstreeks niet in de gelegen heid zijn. Mogen velen in het komende jaar het zegenrijk werk dezer vereeniging steunen. Zooals altijd had mevr. Huibers wederom een Kerststalletje voor deze feestviering af gestaan. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5231. Café Restaurant „Het Witte Huis", Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F. 74. Uittr. E.: W. J. H. Kerk- lingh, Zoeterwoude, d.d. 20 Dec. 1938. 2848. J. W. v. d. Klugt, Noordwykerhout, Dorpsstraat 56, timmermans- en aanne mersbedrijf. De zaak is met ingang van 1 Mei 1938 omgezet in een vennootschap on der firma onder den naam: J. W. van der Klugt en Zoon. (B.P.). Venn.: J. W. van der Klugt en J. C. van der Klugt. Noord- wijkerhout. Geslaagd is voor het examen 3e stuur man groote handelsvaart onze stadgenoot de heer F. Oostenbrug.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2