OMGEVING Dubbele priesterfeesten te Noordwijk en te Zoeterwoude DINSDAG 27 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KORENBONT) „ST. WILLIBRORD". De Korenbond „St. Willibrord", geves tigd te Wassenaar, en omvattende de ko ren van Wasenaar St. Willibrord, St. Jo seph, en De Gcede Herder, Oegstgeest, Noordwijk en Katwijk a. d. Rijn, over weegt grootsche plannen bij het houden van een Korenbondsavond. Een der voor naamste punten is wel de uitvoering van Gregoriaansche gezangen onder voorlich ting van Kapelaan E. A. M. Paap te Lei den. De functie van secretaris is vacant; ook hierin zal dan tegelijk worden voor- Kien. KATWIJK IJswedstrijd. De uitslag van het ring- rjjden op de schaatsen was valt volgt: le prijs Rie Oudshoorn—J. Fennes; 2e pr. Mej. v. d. Meij en S. van Beelen; 3e pr. Sophie v. Tol en H. v. Tol; 4e pr. Mej. C. Ver haar en H.a G. Jonker; 5e pr. Mej. C v. d. Gugten en D. v. d. Gugten. Een troost prijs kregen Mej. v. Delft en G. v. Delft. Geboren: Marijtje d. van D. Stavleu en A. v. Rhijn Diederik z. van D. Schui temaker en A. de Mol Jacobus z. van A. Durieux en I. Barnhoorn Willemina d. van W. Kralt en A. Schaap Otto z. van D. J. Bakkenes en M. Dubbelaar Willemina d. van T. de Haas en P. Noqrt Maria Christina d. van D. de Haas en P. Noort Jan z. van P. Oliemans en M. V. d. Plas Jan z. van D. Verdoes en O. V. Egmond. Ondertrouwd: C. Plokker en W. Leeuwen. Getrouwd: C. Heemskerk en W. v. Plas. Overleden: Geertje van Beelen 1 j., d. van W. v. Beelen en A. van Beelen Leuntje Ouwehand 96 j., wed. van A. de Best Nelly Berkhey 2d. Arie Aan- dewiel 81 j. KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd. De dames Nelly Rietveld sn Sisca Luyten slaagden te 's Gravenhage voor het diploma Lingerie. Usclub Voorwaarts. De IJsclub „Voor waarts" hield jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer F. v. d. Valk. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek het volgende: Saldo vorig jaar 182.83, inkomsten f 86.99, totaal in kas 269.82. De aftredende bestuursleden Grimbergen, v. Tol en v. d. Does werden herkozen, evenzoo de commissaris A. Was senaar. Het bestuur stelde voor inplaats van 2, 4 commissarissen te benoemen. Be sloten. Gekozen werden de heeren K. v. Delft, J. Fennes en J. Heemskerk. De rondvraag is niet belangrijk doch vermel ding verdient dat de heer C.-de Jong voor de verlichting der baan zal zorgen zonder bezwaar der kas (applaus). De voorzitter deelde mede dat dezer dagen 43 nieuwe leden waren ingeschreven. LISSE NATIONALE PLUIMVEE TENTOONSTELLING. Ter gelegenheid van haar 20-jarig be staan hield de Pluimvee- en Konijnensport- vereeniging „Lisse en Omstreken" een na tionale Pluimveetentoonsteling, welke op Zalerdagavond werd geopend. De opening vond plaats in de Veilingzaal van het H. B. G.-gebouw door den voorzit ter der jubileerende vereeniging, den heer Daudey. Over de inzending was de voorzitter te vreden, omdat ongeveer 600 dieren waren tentoongesteld. De beschermheer, de heer J. C. de Haan, sprak hierna de openingsrede uit, en wierp een terugblik in het verleden. Op 18 Sept. 1918 is onze vereeniging opgericht met de bedoeling de veredeling van het konijnen ras te behartigen. Bij de oprichting be droeg het aantal leden 19. Dat men het ernstig meende, bewijst, dat reeds in Mei 3919 de eerste tentoonstelling werd gehou den en wel in het gebouw „de Kleine Ver eeniging." Spoedig had deze Vereeniging zoodanige belangstelling, dat vele pluim veehouders eveneens de behoefte aan or ganisatie gevoelden. Omdat vele konijnen fokkers eveneens pluimveehouders waren zag het toenmalige bestuur er onmiddellijk het belang van in, dat beide sporten ver- eenigd werden, teneinde alzoo in de plaats van twee, elkaar wellicht beconcurreeren- de vereenigingen, één prachtige vereeni ging te krijgen. In 1922 werd dan ook be sloten de konijnensport met de pluimvee- sport te combineeren in eene Vereeniging genaamd „de Pluimvee- en Konijnensport- vereeniging „Lisse en Omstreken". Dit be sluit bleek in beider belang te zijn. Snel steeg het aantal leden en het was noodig in verband daarmede ook naar eene groo- tere tentoonstellings gelegenheid uit te zien. Deze werd gevonden in het gebouw ven den R. K. Volksbond. Zes tentoonstel lingen werden aldaar gehouden. Inmiddels was het aantal leden tot 150 gestegen. Weer werd behoefte aan grootere tentoonstelings- ruimte gevoeld Welwillend werd deze ter beschikking gesteld door de directie van de H. B. G. Zelfs werd ééne tentoonstelling gehouden waarnaar 1200 nummers wer den ingezonden. Het had er alle schijn van, dat onze vereeniging op haar gebied een rol in den lande zou gaan spelen. Reeds deden zich echter de eerste verschijnselen van de economische wereldcrisis bij de tentoon stelling in 1932 wennen en het ..steeds hoo- ger" 'werd 'n halt toegeroepen. Werd 't een strijd om het t estaan op allerlei gebied, het kan niet anders, dat ook onze vereeniging, die toch min of meer eene luxe-sport be oefent, de gevolgen van de tijdsomstandig heden ernstig ondervond. Vele leden, die de sport niet direct beoefenden, bedankten. Ook zagen velen van verdere sportbeoefe ning af, Moeilijke dagen beleefde het ver- eenigingsbestaan en groote standvastigheid werd van het Bestuur gevraagd Nog zijn alle moeilijkheden ..el niet overwonnen, doch dat onze vereeniging thans nog 70 leden telt, bijna allen fokkers, bewijst, dat zij haar bestaansrecht nog ten volle heeft. Ook zal straks op de tentoonsteling blij ken, dat het fokmateriaal nog aan hooge eischen voldoet. Velen hebben in die 20 jaar hun beste krachten aan de Vereeniging gegeven. Het zou mij te ver voeren allen daarbij te her inneren, maar ik weet zeker, dat men er mee accoord gaat als ik noem de heeren Daudeij, Kromdijk, van der Hulst en Bou- ma. Zij vooral zijn het, die de Vereeniging op goede, hechte grondslagen hebben ge vestigd en behouden. Van hen is de heer Daudeij thans nog voorzitter. Zonder twij fel is hij de ziel der Vereeniging en ik zeg niet te veel als ik zeg, dat dit jubileum zijn jubileum is (applaus). Niet gaarne zou spr. zijn woord besluiten zonder dank te brengen aan hen, die de Vereeniging in al die 20 jaren hebben ge steund, af haar haar werk mogelijk heb ben gemaakt, en dan denk ik vooral aan de Directie van de H. B. G., die ons ook- thans weer gastvrijheid biedt. De voorzitter dankte den beschermheer vcor zijn openingsrede en verklaarde, dat ook de beschermheer reeds van 1918 af als zoodanig aan de vereeniging verbonden is geweest. In deze 20 jaren heeft hij veel voor de vereeniging gedaan, waarvoor ffpr. hem oprechten dank bracht Mej. A. Daudeij bood hierop den be schermheer bloemen aan met een toepasse lijk gedicht. Wethouder Warmerdam sprak namens de gemeente waardeerende woorden tot de ju bileerende vereeniging en prees haar stand vastigheid in het fokken van steeds betere soorten. In groote lijnen ging spr. de or ganisatie dezer vereeniging na en roemde hun eensgezindheid in hun onderlinge slrijd om elkaar den loef af te steken bij tentoonstellingen. Als Directeur der H. B. G. gaf spreker de verzekering van de medewerking en releveerde de groote moeilijkheden voor deze tentoontselling in verband met de strenge vorst. Woorden van felicitatie brachten nog de heeren Balkenende namens de Coöperatie Onderling Belang, de heer Lampe namens de Harmonie „Trou moet Blieken" en een bestuurslid van „Nut en Sport" te Haar lem. De voorzitter dankte de verschillende sprekers, waarna men in het tentoonstel lingsgebouw een rondgang deed. Voor de beoefenaars van deze sport was er inderdaad iets bijzonders te zien. De Jury, welke gevormd werd door de hee ren Joh. P. Hennekes, Dordrecht voor groo ts hoenders; A. Lentink, Warns veld, dwerg hoenders; L. H. Hamaker Haarlem; J. H. de Jong, Rotterdam en J. D. Rol Voor schoten, voor konijnen; J. C. Philippo Haar lem voor sierduiven, en Jos. Notenboom, Roosendaal (N.-Br.) voor Postduiven, was algemeen van oordeel, dat de qualiteit der dieren van hoog gehalte was te noemen. De hoogste prijs werd behaald door den heer W. F. Daudeij, voorzitter der jubilee- rende vereeniging, die hierdoor den prachtigen grooten zilveren beker van Graaf J. C. C. van Lijnden wist te bemach tigen. Vervolgens werden de voornaamste be kroningen toegekend aan: Groote zilveren Gravin van Lijnden-be ker (wisselbeker), hoogst aantal punten: W F. Daudeij, Hillegom; verg. zilv. me daille van de gemeente Lisse, hoogst aan tal punten Hoenders: J. C. Kuijk, Haarlem; Verg. zilv. medaille van de gemeente Lis se. hoogst aantal punten duiven: C. Boer, Gouda; verg. zilv. medaille van de ge meente Lisse, hoogst aantal punten konij nen: W. F. Daudfij, Hillegom; fraaie beker sierduiven: J. C. Verbeek, Heemstede; Wis selbeker Leghorns: D. v. d. Ploeg, Amster dam; Wisselbeker Wyandotte (groot of kriel). A. Heij, Hillegom; Wisselbeker Dwerghoenders: J. C. Kuyken, Haarlem; Wisselbeker konijnen: W. F. Daudeij, Hil legom: Wisselbeker Papillons: A. Haver- kete, Hengelo .die hem thans definitief in zijn bezit verkreeg; Wisselbeker Holland- sche Konijnen: A. Kommijs, Lisse; Wis^el- heker Sierduiven: F. C. Doornbos, 's Gra- venzande; Wisselbeker Postduiven: J. P. C. Bner, Gouda; Wisselbeker hoogst aantal punten Tans: M. Kaak, Lisse. Buiten deze bekroningen werden er nog zeer ve1e eereorijzen, nrijzen en eervolle vermeldingen toegekend. De Pluimvee- en Koniinensportvereeni- ging Lis^e en Omstreken kan bogen op een uitstekende jubileumtentoonstelling, welke hedenavond (Dinsdag) voor het laatste is te bezichtigen. VOORHOUT Ongeluk op het ijs. Terwijl de 15-jarige Riena Lübbert op de ijsbaan van de Voorhoutsche IJsclub aan het schaatsen was, had zij het ongeluk te vallen en haar enkel te breken. WARMOND Tafeltennis St. Josephsgezellen. De stand van de tafeltennis-competitie van het Leidsche District der St. Josephsgezellen is als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt Leiden 5 4 18 R.A. Veen 4 3 1—7 Voorhout 3 1113 Zoeterwoude 5 14 1 Warmond 3 12 1 Donderdag 29 December speelt Voorhout Zoeterwoude een wedstrijd, wat wel een overwinning voor Voorhout zal wezen. SASSENHEIM TRAM BOTST TEGEN LICHTMAST. Op een wissel ontspoord. Op de afrit van het baanvak over het viaduct nabij de Klinkerbergerbrug in de richting Postbrug heeft een ernstig dérail lement plaats gehad van de tram, die in botsing kwam met een langs de trambaan staande bovenleidingmast. Vanaf de rich ting Klinkerbergerbrug kwam de electri- sche tram HaarlemLeiden, welke be stuurd werd door den trambestuurder W. uit Leiden, op enkel spoor aangereden om \ervolgens over de aldaar liggende wissel op dubbel spoor te komen. Bij het inrijden van de wissel derailleerde bovengenoemde tram door dat de z g. tong van de wissel niet geheel aangesloten was. Bij informa tie bleek, dat de bestuurder verblind was geworden, door een uit de tegenoverge stelde richting komende auto, die over den snelverkeersweg reed. (Volgens voorschrift moet dan de bestuurder zijn tramtrein tot stilstand brengen en niet doorrijden). Door ce verblinding der auto kon de bestuur der de wissel niet zien en reed er over heen met het gevolg, dat de tram naast de rails kwam te staan en hierdoor tegen een langs den baan staande mast der boven leiding opbotste, die ernstig werd bescha digd. Ook de tram bekwam aan de voorzijde ernstige materieele schade en niet minder aan de linkerzijde, die over een groote lengte werd ingedrukt. De inzittende pas sagiers hebben angstige oogen blikken coorstaan Personeel der Mij. heeft direct een aanvang gemaakt met het opruimings- werk. Men heeft de tram naar de remise te Rijnsburg vervoerd. Personalia. Voor het coupeuse-exa men te 's Hertogenbosch slaagde onze plaatsgencote mej. C. v. Hoogmoed. Zij werd opgeleid bij de Eerw. Zusters van de parochie der H. Engelbewaarders, aan de Beekbrug te Lisse. Speldjesdag. De opbrengst van gis teren gehouden speldjesdag ten bate voor het Santusfonds is 36.72 1/2. Het comité dankt de gevers(sters) voor de milde bij dragen, alsmede de dames verkoopsters. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 28 Decem ber, des namiddags 8 uur. Agenda: 1. No tulen. 2. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 3. Vergoeding dienst openbare wer ken gebruik gemeenterlocaliteiten, 4. Kerstgave ondersteunde werkloozen. 5. Kerstgave kleine tuinders. 6. Kerstgave kleine boeren. 7. Telefoonaansluiting Rijn dijk. 8. Bouw woningen groote gezinnen. 9. Overname gronden „de Krim". 10. Herzie ning uitbreidingsplan. 1. Vergoeding con cierge ambachtshuis. 12. Aankoop gronden verbreeding Leidscheweg. 13. Bezoldi gingsbesluit 1938. 14. Rekening gemeente, dienstjaar 1937. 16. Vervoer schoolkinde ren Rijndijk. 17. Inhaalverbod School straat. 18. Comptabiliteitsbesluiten. 19. Rondvraag. Harmonie „St. Laurentius". De Har- monievereeniging „St. Laurentius" gaf gis teravond in het R.-K. Vereen igingsge- bouw onder leiding van den heer B. A. van Veen, directeur der harmonie, haar jaar- lyksche feestavond met medewerking van het gezelschap „De Vroolijke Jantjes". On danks 't slechte weer en de haast onbegaan bare wegen, was de zaal zeer goed bezet. Kap. Perquin opende den feestavonr met een woord van welkom. Onder leiding van den heer B. A. van Veen voerde de St. Laurentiusharmonie eer mooi programma uit; de feestavond verd ingezet met den marsch „Spaermint" van Turire en ge volgd door „L'Emulation", ouverture van L Canivez. De verschillende nummers werden zeer goed vertolkt. De pauzen wer den aangevuld door het gezelschap „De Vroolijke Jantjes", die door hun luimige voordrachten de vroolijkheid hebben we ten op te voeren. Dit gezelschap is voor ons niet onbekend, daar het reeds voor de derde maal optrad en steeds met een ge heel nieuw programma, dat ook thans we derom uitstekend heeft voldaan. De heer Lelieveld, voorzitter der harmonie, sloot dezen feestavond met een woord van dank, den wensch uitsprekende, dat allen ook wederom in de toekomst hun financieele steun zullen blijven schenken aan de St. Laurentiusharmonie. Het was een prachtig geslaagde avond. WASSENAAR Aanrijding Tengevolge van slippen reed hedenmor gen omstreeks 8 uur op den Rijksstraatweg nabij de Hoogerbeetsweg een auto van de H.T.M. naar de overzijde van den weg en kwam tegen een boom tot stilstand. Toen de chauffeur L. en de pasagier S., beiden uit ren Haag, bij de bus stonden te kijken, wer den zij aangereden door een auto, bestuurd door H. uit Amsterdam. De chauffeur be kwam dientengevolge een bloeduitstorting in het been, terwijl de passagier een gebro ken been bekwam. Na eerste hulpverlee ning door dr. Hubbeling zyn beiden overge bracht naar het Ziekenhuis aan het West einde te Den Haag. Ongeluk op het ijs. De 29-jarige L. is bij het schaatsenrijden op de Zijlwatering gevallen, tengevolge waarvan hij een kneuzing van het rech- terbovenbeen bekwam en de rechterpols brak Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling is hij per politie-auto naar zijn woning gebracht. Inbraak in clubtent. Door opensteking van een slot heeft men zich toegang ver schaft tot de clubtent van de tennisbaan aan Maaldrift. Eenige looden afvoerpij pen en 3 koperen kranen werden ont vreemd. De paters Jeroen en Cyrillus Alleman, van de Orde der Carmelieten, tijdens de receptie in het Juvenaatsgebouw te Noordwijk. NOORDWIJK EERSTE PLECHTIGE M. MISSEN van de weleerw. paters Jeroen Alleman O.Carm. en Cyrillus Alleman O.Carm. Nog nimmer zal er in de parochie van St. Jeroen een zoo grootsch en verheven Kerstmis gevierd zijn als dit jaar. De pa rochie had het groote voorrecht dat twee broers aan het altaar des Heeren hun eerste plechtige H. Mis opdroegen. Devoot hebben Noordwijks parochianen deze groo te plechtigheid gevierd en God dank ge bracht voor het blijde feit, dat uit hun midden een tweetal priesters zijn voort gekomen. Op Eersten Kerstdag droeg de weleerw. pater Jeroen Alleman zijn plech tige H. Mis op, waarbij hij geassisteerd werd door pater Vei steegen als presb.-as- sistens, pater Hugo als diaken en pater Cy rillus als sub-diaken. Het zangkoor van St. Jeroen voerde op voortreffelijke wijze hier bij uit de vierstemmige „Missa Festiva" van Ph. Loots en de Priester-cantate van J Haagh C.s.s.R. Op Tweeden Kerstdag droeg pater Cy rillus Alleman zijn plechtige H. Mis op, waarbij hij werd geassiteerd door den hoog- eerw. deken J. H. W. Borsboom als pcesb. assistens, pater Jeroen als diaken en pater Hugo als sub-diaken. Het zangkoor van St. Jeroen voerde hierbij uit de vier stemmige Mis „Trinitatis" van Cuypers en de Priestercantate van J. Haagh C.S.S.R. De gezangen werden begeleid door den orga nist den heer J. Corel. De feestpredikatie werd gehouden door den weleerw. heer kap. Mathijssen, die wees op de groote ge beurtenis, welke ons op de beide Kerstda gen had bijeengebracht, en die die diepe vreugde schetste, dat twee zonen uit één gezin, twee zonen uit de parochie hun eer ste H. Misoffer in hun parochiekerk op droegen. Als spr. moet weergeven de ver hevenheid van het Priesterschap, dan kan hij dit piet beter uitdrukken dan deze te zeggen, dat de priester het tastbare bewijs is, van Gods-liefde rot de menschheid. De priester heef tot taak den mensch met God te vereenigen en met St. Jan kunnen wij dan ook dezen dag uitroepen: „Ziet, zóó heeft God den mensch bemint", want Gods Zoon, die op aarde is gekomer om ons door het Kruisoffer te verlossen, komt nog dagelijks onder ons door het H. Misoffer van den priester en hierdoor woxdt de priester de schakel tusschen God en mensch en is de priester de levende Christus onder ons. Van harte wenschte spr. de beide neo misten geluk met hun uitverkiezing. Als er in de toekomst van hen offers gevraagd zullen worden roept spr. hen toe sterk te zijn in de eenheid met Christus. Niet te beschrijven zal op dezen dag zijn de jubel, welke vanuit het ouderhart en uit dat van de familiegenooten zal opstijgen. Veel zorg en opoffering heeft men zich moeten ge troosten, maar vandaag wordt het offer beloond. Gij hebt aan God het dierbaarste gegeven, zeide spr., doch eenmaal zult gij als loon hiervoor het dierbaarste van Hem ontvangen. In den namiddag van den Tweeden Kerst dag had een druk bezochte receptie plaats in het Juvenaatsgebouw, waarbij het Fan farecorps „Excelsior" enkele vroolijke mar- schen ten beste gaf. In den avond had nog een plechtig Lof plaats, waarmede deze bei de schoone dagen werden besloten. ZOETERWOUDE (H R.) EERSTE PLECHTIGE H. MISSEN van de weleerwaarden heeren J. Heemskerk en C. Klaver Öp den vooravond van Kerstmis waren de parochianen, koude en slechte wegen trotseerende, ter kerke gegaan, om de plechtige intocht van twee jonge priester missionarissen zonen der parochie bij te wonen. De indrukwekkende en zeldzaam voor komende plechtigheid werd eenigszins ver stoord, door het door onvoorziene omstan digheden niet op tijd aanwezig zijn van een der Neomisten. Slechts een der Neomisten betrad, na eenigen tijd wachten, tusschen de reeds van ongeduld en koude trippelende rijen van bruidjes, het feestelijk versierde kerk gebouw. Nadat het welkomstlied was ge zongen en de Neomist zijn eersten Priester zegen had gegeven, volgde een Plechtig Lof. Het was een ware verlichting, toen de beide Neomisen aan het altaar, verschenen! Celebrant was de weleerw heer J.-Heems kerk, diaken de weleerw. heer C. Klaver en subdiaken de weleerw. pater A. v. Galen, Ord.-Corm., zoon der Parochie. Ook waren in het Priesterkoor aanwezig de zeereerw. heer pastoor J. J. M. van Vastenhoven, rector Th. Westgeest en kapelaan P. Krom Op Eersten Kerstdag werd te 10 uur de eerste Plechtige H. Mis aan God opgedragen door den weleerw. heer J. Heemskerk met assistentie van den zeereerw. heer pastoor J. J. M. Vastenhoven als presbyter assis tent, pater J. Damacenus als diaken, pater A. v. Galen, Ord.-Carm. als subdiaken en pater C. Tukker als ceremoniarius. De feestpredicatie werd gehouden door pater Damacenus. Door het zangkoor werd gezongen de drie-stemmige Mis van Lorenzo Perosi en na de H. Mis de Priester-cantate „U Rijst ons lied" van Emile Brouwers. In den namiddag van 2 tot 3 uur werd ten huize van de ouders van den Neomist een druk bezochte receptie gehouden. Des avonds te 7 uur werd deze eerste feestdag besloten met een plechig Danklof met Te Deum Laudamus, door den Neomist, met assistentie van den weleerw. heer kapelaan P. Krom als diaken en pater Damacenus als subdiaken. Na het Lof werd gezongen het lied „Hulde aan onzen Neomist" Tweede Kerstdag. Het plechtig luiden der klokken was wederom een op roep ter Kerke tot bijwoning van d© Eerste Plechtige H. Mis van den weleerw. heer C. Klaver. De Neomist werd hierbij geassisteerd door den zeereerw. heer pas toor J. J. M. van Vastenhoven als presbyter assistent, den weleerw. heer G. v. d. Poel leeraar aan het seminarie „Hageveld" als diaken, kapelaan P. Krom als subsiaken en pater A. v. Galen, Ord.-Carm. als cere moniarius. De feestpredicatie werd gehouden door den pastoor der parochie, waarin zijn eerw. wees op de verheven roeping van het H. Priesterschap en de parochianen vooral aanspoorde voor de priesters te bidden. Door het zangkoor werd gezongen de vier-stemmige Mis van Lotti en na de H. Mis wederom de Priester-cacntate „U Ryst ons lied" van Emile Brouwers. Ook van niet-Katholieke zijde uit de ge meente Leiderdorp was voor deze plechtig heid belangstelling. O.m. waren aanwezig het college van B. en W. Des namiddags van 2.15 tot 3.30 uur werd te Leiderdorp ten huize van de ouders van den Neomist een drukbezochte receptie ge houden. Dit dubbele Priesterfeest werd gister avond besloten met een plechtig Danklof, met Te Deum Laudamus, door den Neomist C. Klaver, met assistentie van den wel eerw. heer J. Heemskerk als diaken, pater A. v. Galen subdiaken en de weleerw. heer G. v. d. Poel als ceremoniarius, allen priesterzonen der Parochie. Door de goede zorgen van de propagan disten en onder leiding van „Henk", den koster, was het hoofdaltaar met tal van witte Azalea's en Cyclamens rijkelijk ver sierd Deze schoone feesten zijn op waar dige wijze gevierd. Tal van nuttige ge schenken voor hun Missiewerk hebben de jonge Missionarissen mogen ontvangen. Wie weet hoe spoedig zij zullen worden ge roepen, om als leden van de Sociëteit van Missionarissen van Afrika hun Missiewerk te beginnen. Dat dezelfde belangstelling en het gebed van de parochianen hen zal mogen vergezellen op de reis naar het verre Missieland en by hun moeilyk Missiewerk.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10