Het bosch van Hageveld door Voorhout aangekocht Kerstversiering VSGSM aUSNSSM VSLYAAUT DONDERDAG 22 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 CKMRFNTFRAAD VAN VO^PHniFf Gisteren, des morgens om half tien, kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Afwezig was het lid P. v. d. Nouland. De voorzitter, de heer Mr G. F. W. van Berckel, herdacht hst overleden mede raadslid den heer G. Witteman. Ook weth. V. Reijsen memoreerde in waardeerende woorden den arbrid van den overledene. De geloofsbrieven van het nieuwe lid, den heer F. M. Angevaare, werden in orde bevonden. Het voorstel tot verlenging van den ont ruimingstermijn der woningen Hoofd straat 26, 28 en 30, werd aangenomen voor den tijd van een half jaar. De reden hier van was, dat de 79-jar;ge eigenaar van de opbrengst dier huizen in zijn levensonder houd voorziet en ook, dat nog een oude weduwe een der bewoonsters is. Het lid Kruithof stemde tegen. Volgt ni'. voorstel tot wijziging van het raadsbesluit betreffende de stichting van een slachtplaats. Het lid Spierenburg vindt een stichting ir een zóó volkrijke omgeving gansch niet wenschelijk en is tegen tiet voorstel in zyn geheel. De stemming bracht uit dat ■het voorstel van B. en W wérd aangeno men met 3 stemmen. Tegen de leden De Groot, Spierenburg er. Kruithof. Volgae nu aanneming van de voorstellen a Vaststelling der vergoeding ex. art. 101 der L.O.-wet 1920 over het jaar 1936 tot een bedrag van 8.05 per leerling; b. Aan neming van het voorste' tot wijziging der 12e en 13e gemsentebegrooting 1938, beide voorstellen z.h.st. De bedrijven. Punt iC der agenda is nu aan de orde: Rapport der commissie tot het nazien der rekeningen over 1937. De uater. en lasten van het waterbedrijf over dit jaar sloten met een bedrag van 2289357, hierbij in begrepen een uitkeering van de gemeente wegens verlies tot een bedrag van ƒ3877.84. De kapitaalsinkomsten en uitga ven met een bedrag van f 228.735,97, met inbegrip van een nadeelig saldo van 17.653,98. De balans sloot met een be drag van 232.328,71 aan credit en debet. Nadeelig saldo 1877.8^. Baten en Lasten van het woningbedrijf 1937, 16.639.52, verlies 3388.82. Kapitaalsink. en uitg. 364.450,93, nadeelig saldo 1778.51. De balans: debet en creait f 241.219.34, nadee lig saldo 3388.82. De rekeningen werden vastgesteld. Volgde thans een hamerstuk n.l. de vast stelling van verordening regelende de op centen op de gemeentefonJsbelasting over :het belastingjaar 19391940 tot een getal van 75 opcenten, welk voorstel z.h.st. werd aangenomen. Begrooting Waterbedrijf. Het lid Kruithof bepleit een herziening der tarieven op een geheel anderen grond slag als reeds eerder door spr. in een vroe gere vergadering uiteengezet Het lid Spierenburg verheugt zich over de winst van 't waterbedriji, welke in deze be grooting in uitzicht wordt gesteld, dringt dan aan op tariefsherziening ten gunste van de verbruikers, en vraagt oi het niet mogelijk zou zijn om de verplichte aansluiting in De Zilk in te voeren, hetgeen het rende ment van het bedrijf nog zal verhoogen. Wethouder Van der Huist acht het niet noodzakelijk en uit tactische overweging gen ook niet juist om bij de gemeen.e Noordwijkerhout aan te dringen op ver plichten ostelling van oude perceelen, daar de bouwverordening der gemeente Noord wijkerhout aansluiting voor nieuw ge bouwde perceelen- reeds waarborgt. De begrooting van het waterbedrijf wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Begrooting Woningbedrijf. Het lid Kruithof meent door middel van conversie nog wel eenig financieel voor deel ten gunste van dii bedrijf is te ver krijgen, cioch dat een jaariijksch terug keer end verlies wel onvermijdelijk zal blij ven. Het lid Spierenburg neeft alle waardee- ling voor de Commissie die de kosten van overname, oorspronkeiijK op 2000.ge raamd, deze kosten hebben weten te be perken tot enkele nonderhen guldens. Wethouder Van der Hulst beantwoordde beide „opmerkers". Hierna werd z.h.st. deze begrooting aan genomen, met aanleekening, dat de leden de Groot, Spierenburg en Kruithof zich tegen de instelling van de pesten volgnos. 2 en 20 meenden te moeten verzetten. Inmiddels was het half één in den middag geworden, toen de vergade ring werd geschorst tot circa 1.15 uur terwijl de raadsleden zich in het oude seminarie bosch op de hoogte gingen stellen van het bosch en de plaats waar eens de burgemeestcriijke ambtswo ning zal komen te verrijzen, om later met meer kennis van zaken over deze materie te kunnen besluiten. Om 2 uur werd de vergadering her opend. Het lid Van den Nouland, juist uit Duitschland teruggekeerd, was thans aan wezig. De leden Kruithof en Spierenburg open- ce, als ware het een traditie der laatste js-ren geworden, de rij van sprekers met Algemeene beschouwingen. Thans komt aan de orde een discussie over de overname van net z.g. „Seminarie bosch" of te wel „Overbosch" der Bisschop pelijke Nijverheidsschool, welke discussie ruim 2 aren heeft geduurd. De aankoop van het Seminarie bosch en het bouwen van een burgemeesters-huis. Het lid Spierenburg is de eerste, die een gedeelte van de ruim 2 uren ging vullen. We staan hier voor een beslissing, zegt spr., die mijns inziens zeer kostbaar is. Het mag wel als het ware een voldongen feit genoemd worden, aangezien ter vorige vergadering de bestaande burgemeester lij ke ambtswoning aan haar bestemming is onttrokken en inmiddels ook reeds is verhuurd, om aanstonds te gaan dienst doen als postkantoor. Nu zijn we wel ver plicht een ambtswoning voor den burge meester te bouwen, met de financieele ge volgen van dien. Spr. vraagt zich dan af ff zulks tegenover deze gemeente, met de financieele zorgen die reeds bestaan, wel verantwoord is. Spr. verheugde zich even wel, dat de aankoop van het bosch niet uit het burgemeesterlijk brein was ont sproten, doch aan het initiatief van de wet houders. Ook het lid Kruithof ambieert het bezit van het bosch zeer zeker, en niet op de allerlaatste plaats als natuur-historisch monument, maar is toch van meening dat er nog 'ooveel andere zaken op afdoening en behandeling wachten welke zeker zoo urgent zijn. Dan volgt op den voet het lid Van den Nouland, wiens sympataie de aankoop niet kan wegdragen, in verband met de min der gunstige financieele positie der ge meente en de door den aankoop noodzake lijk wordende schuldenlast. Wethouder Van der Hulst erkent wel, dat de aankoop van hst bosch wei niet erg gelegen kwam, doch B. en W. meen en dit aanbod niet zonder meer naast zich neer te mogen leggen, met de daaruit voort spruitende gevolgen, temeer als men be denkt, dat een plan van uitbreiding in dit gedeelte van het dorp in voorbereiding is. De voorzitter kan den raad de ver zekering geven, dat het de gemeente niet lastig zal worden gemaakt, aan gezien hij bet plan heeft opgevat op eigen rekening een woning te laten bouwen, terwijl de gemeente een zeer geriefelijk aanbod voor de overname zal hebben te verwachten en een ge makkelijke betalingssysteem door spr. is bedacht. Het lid Spierenburg schijnt zichtbaar opgelucht door deze medeöèeling van den voorzitter, doch kan de rendabiliteit van het geheel niet bespeuren. Nadat nog langdurig over deze materie van gedachten werd gewisseld, zoo zelfs dat de pers door de'„boomen het bosch" niet meer kon zien, greep de voorzitter zijn magistrale hamer en verzocht of men hoofdelijke stemming verlangde, waarop Het licj Spierenburg reageerde met de voorden, dat hij zich tegen de „algemeene stemming" niet wilde verzetten, indien men tenminste nauwkeurig aanteekening zou houden van de door spr. geopperde argu menten en bezwaren. Blijkens de stemming in de verga dering achtte de voorzitter het raad zaam tot hoofdelijke stemming over te gaan, waaruit bleek, dat het voor stel van B. en W. om tot aankoop van het „Seminariebosch" of „Overbosch" voor den prijs van 19.030.werd aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de leden: Van den Nouland en Spierenburg. Hierna komt de begrooting als geheel in stemming en wordt z.h.st. aangenomen. De rondvraag leverde ditmaal wel een langdurige discussie op over den bouw van een bollenschuur en of het gewenscht was in belang van den xweeker een schuur te hebben mét een kap of met een plat dak. De vaklieden in de raad Spierenburg er. Van den Nouland pieitte voor een plat dak, terwijl uit schoonheidsoogpunt een kapconstructie werd geprefereerd, hetgeen niet wegneemt dat een platdak absoluut onmogenjk is om een bouwvergunning te kunnen bekomen. Nadat de rondvraag was gesloten en de pers gereed stond om na 5 uren te hebben gezeten, eindelijk de vergadering te ver laten, kwam de voorzittex met een voor stel ter tafel, hetgeen den raad blijkbaar „rauw op zijn dak" kwam vallen. EEN KRUISBEELD IN DE RAADSZAAL? Aan het einde van de vergadering heeft de voorzitter herinnerd aan den oproep van H. M. de Koningin tot geestelijke herbewapening, en in ver band daarmede het voorstel gedaan, in de vergaderzaal van het hoogste locale college, dus in de Raadszaal, een kruisbeeld aan te brengen. Na eenige besprekingen werd de beslis sing over dit voorstel uitgesteld. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De raad der gemeente Katwijk kwam Woensdag in openbare vergadering by- ei-n. Voorzitter was Burgemeester Woi- bebalve de heeren M. van 't Wout en J. Schoneveld. De heer S. W. Visser wordt benoemd tot onderwijzer aan de O. L. School. Ruiling van grond. Voorstel tot ruiling van gronden met den Staat der Nederlanden. Ten behoeve van de doortrekking van de in het uitbreidings plan geprojecteerde Parklaan, is het voor de gemeente noodzakelijk, zoo zeggen B. en W., om in het bezit te komen van een drie hoekig perceel grond groot pl.m. 4872 M2. deel van het aan den Staat der Neder landen toebehoorende schietterrein gelegen ten Zuiden van Katwijk. Daartoe zijn B. en W. in onderhandeling getreden met den Ministers van Defensie en Financiën ten einde in de eerste plaats bovenvermelde Staatsgrond in eigendom te verkrijgen en voorts om de beschikking te bekomen over een strook gemeentegrond gelegen achter dp woningen aan de Secr. Varkevisserstraat Zuidzijde, ter grootte van pl.m. 2190 M2. welke grond thans wordt ingenomen door het talud van de nevenliggende staatsduin- gronden. Het is van groot belang om over deze thans onbruikbaren grond te kunnen beschikken, hetgeen mogelijk is, wanneer het talud op staatsgrond wordt aangelegd. Een deel van den vrijkomenden grond kar de gemeente dan als bouwgrond gebrui ken, terwijl er bovendien een einde komt aan den onhoudbaren toestand voor de be woners aan de Secr. Varkevisserstraat, wier erven aan het bestaande talud grenzen. Wanneer het talud wordt achteruit gebx*acht en de afscheiding aan den voet daarvan wordt geplaatst, behoeft voor uitholling er. uitgraving, zooals thans plaats vindt, niet meer te worden gevreesd, terwyl te vens daardoor de kosten van onderhoud der afscheiding, welke thans geregeld wordt vernield, belangrijk minder zullen zijn. Bovendien krijgt de gemeente, door ver legging van het talud de beschikking over f.en belangrijke hoeveelheid zand welke bij de voorgenomen egalisatie der in de na bijheid gelegen gemeentegronden zeer te stade komt. B. en W. hebben bil de onderhandelingen vrorgesield aan den staat in ruil voor de 4372 M2. staatsgrond en voor den door ver- 'egging van het talud 2190 M2. vrij komen de gemeentegrond af te staan 7062 M2. gemeentegrond, deel van de in 1937 van C. Haa-noot en J. van Dijk aangekochte gronden, welke een insprin ging vormen in de Westelijke begrenzing van voormeld schietterrein. De Minister van Financiën heeft, door bemiddeling van den Inspecteur der Domeinen te 's Gra- venhage, medegedeeld behoudens goed keuring door H. M. de Koningin bereid ie zijn de door de gemeente gewenschte grondrui'ing, zonder toegift, aan te gaan order de voorwaarden bovengenoemd en dat de kosten op deze ruiling vallende ko men ten laste van de gemeente Katwijk. Na eenige bespreking wordt conform be sloten. (Wordt vervolgd). GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Woensdag vergaderde de Raad der ge meente Wassenaar onder voorzitterschap van burgemeester van Wijnbergen. Afwezig is de heer ir. H. H. Dresselhuys. Ter tafel wordt gebracht een voorstel van B, en W. om deze gemeente te doen aanslui ten bij de combinatie van gemeenten in de provincie Zuid-Holland, die de bestrijding van de ratteplaag hebben ter. hand geno men. Voor het eerste jaar worden de kos ten geraamd op 1200 en voor volgende ja ren op 500. Het voorstel wordt aangeno men. Hierna is aan de orde een voorstel, om aan de N.V. Nanette vergunning te verlee- nen tot het doen aanleggen van het wegen plan tusschen de Kerkstraat en den Prin sen weg langs de Zanderij vaart. Het voor stel wordt aangenomen. In verband met dit besluit wordt besloten de aan te leg gen wegen en plantsoenen in eigendom over te nemen. Een perceel grond aan de Kerkstraat wordt tot bouwstraat verklaard en in eigen dom overgenomen. Tot leden van het scheidsgerecht voor het gemeentepersoneel worden benoemd de heeren mr. P. A. van der Drift, C. F. M. van Berkel en tot plaatsvervangende leden de heeren P. Pfundt en ir. W. C. Wouters. Een gedeelte van de Pister Twentlaan wordt in eigendom overgenomen. Wordt besloten tot instelling van het grondbedrijf Deyleroord en in verband daarmede tot vaststelling van een beheersverordening. Het rijwielpad door de duinen. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewer king en het voteeren van gelden voor het anleggen overeenkomstig het provinciaal plan van een rijwielpad door de duinen van Den Haag via Wassenaar, Katwijk, Noord- wijk, Noordwijkerhout naar de Noord-Holl. grens. Ten koste van Wassenaar komt 6 1/2 KM. De aanlegkosten worden voor Wasse naar geraamd op 2a.000 Joon, de bijko mende kosten op 6oü0, sociale lasten las ten op 1300; de jaarlijksche bijdrage in het onderhoud ƒ437.50 in maximum. De heer Wildt Meijboom komt op tegen de meening, dat het werk, dat in werkver schaffing zal worden uitgevoerd, ongeveer 25 pet. meer zal kosten dan wanneer het als normaal werk werd uitgevoerd. Dit is niet noodig, nu de werkverschaffing gewij zigd is en er meer werk wordt gepres teerd. Verder kant hij zich tegen het op den kapitaaldienst brengen van ongeveer 3/4 deel der kosten. De heer van Moorsel (weth.) meent in tegenstelling met den heer Wildt Meijboom dat de kosten van werk in werkverschaf fing uitgevoerd, wel hooger worden. Zou dit niet het geval zijn, dan vindt hij het beter. Wat betreft de overbrenging van 3/4 der kosten naar den kapitaaldienst merkt hij op, dat de provincie hetzelfde doet. Echter wordt afgeschreven in 20 jaar en de afschrijving komt ten laste van den gewonen dienst. Het voorstel wordt aangenomen. Een bezwaarschrift tegen een beslissing van B. en W. op grond van de reclame- verordening wordt afgewezen. Een voor stel tot verkoop van 597 M.2 bouwgrond ad ƒ5.— wordt aangenomen. Hierna is aan de orde de begrootingen der bedrijven en van de gemeente over 1939. In hun voorstel, -waarbij de begroo ting werd toegezonden, hebben B. cn W. becijferd, dat de positie voor 1939 zoo gunstig was, dat een bedrag van ruim 81.000 op de pest voor onvoorziene uitgaven kon worden gebracht. Dit maakte het mogelijk een verlaging van de bedrijfstarieven te overwegen. De voorstellen daartoe waren reeds !n een vergevorderd stadium, toen de re geering bij de Staten Generaal een tweetal wetsontwerpen indiende, die de financiën der gemeente naar verwacht wordt, zeer nadeelig zullen beïnvloe den. In verband hiermede hebben B. en W. voorgesteld de beslissing om trent de verlaging der tarieven aan te houden tot omstreeks April 1939, om=> dat het de bedoeling is, de voorgestel de wetten op 1 Mei 1939 in werking te doen treden. De algemeene beschouwingen worden ge opend doord den heer Hendriks. Spre kend namens de R.-K. fractie, zegt hij. dat zij accoord gaat met het voorstel van B. en W.; onder andere omstandigheden zou zij hebben aangedrongen op verlaging der be drijfstarieven, maar, gelet op de onzeker heid op fiscaal gebied, wil zij daaraan nog niet vasthouden. Verder beoogt hij de nood zakelijkheid van hst door werkverschaf fing bi'engen van meer verlichting van de werkloozen. In dit verband betoogt hij de noodzakelijkheid van rioleering in de Kie viet, het oprichten van een zwembad, het aanleggen van een tertein, waarop feesten kunnen worden georganiseerd met daarne vens sportterreinen, terwijl voorts kan wor den gezorgd voor schuilplaatsen tegen ge varen uit de lucht. Verder vraagt hij soe pele toepassing van de reclameverordening. Ten slotte vraagt hij met het oog op de koude, of B. en W. extra maatregelen heb ben getroffen ter voorziening van de werk loozen met brandstoffen en of nog iets bij zonders wordt gedaan met het oog op Kerstmis. De heer Boender (S.D.A.P.) brengt hul de aan het vorig college van B. en W. voor de totstandkoming van de verbinding Lus Deijleroord. Verde: betreurt hij het, dat de regesringsvoorstellen de begrooting op losse schroeven hebben gezet. De heer van der Stoel (C.-H.) vraagt de medewerking van den burgemeester voor de bevordering van de Zondagsrust. Ver der zegt hij, dat hij sceptisch staat tegen de door de Katholieken voorgestelde orde ningsgedachte. De heer Idenburg (C.-H.) wijst op het onlangs uitgekomen rapport inzake de lichamelijke oefening voor de jeugd. Daar mede is het land nog droevig gesteld. De heer Kolff wijst er op, dat dank zij goed beheer onder burgemeester Wiegman een mooi overschot beschikbaar was voor 1939 uit vroegere diensten. Verder meent hij, dat de tarieven niet moeten worden verlaagd, zoolang werkverschaffing en steun nog zooveel geld vorderen. Hij be pleit verder opheffing van de vermakelijk heidsbelasting, omdat deze toch maar ruim 6000 opbrengt. De heer Wildt Meijhoom wil de saldi van dt bedrijven handhaven om de aantrekke lijkheid van de lage belastingen te kunnen houden. Hij meent verder, dat het streven moet gericht zijn op zooveel mogelijk werk verschaffing aan werkloozen. De heer Breedvelt vraagt aandacht van den burgemeester ter bevordering van de Zondagsrust, in het bijzonder met betrek king tot de hier gehouden motorraces, het parkeeren van auto's op wegen enz. De heer Kieviet de Jonge houdt even eens een terugblik. Hij brengt hulde aan het College voor zijn werkzaamheden op verschillend terrein. De heer Lankhorst vraagt meer steun voor den middenstand. Hij bepleit ook ver lichting van den Rijksstraatweg en wil een deel daarvan aanwijzen vcor het oprichten eventueel van kantoorgebouwen enz. f De voorzitter lichtte het financieel beleid toe. Spreker merkt voorts op, dat het col lege zal waken voor de schoonheid van het dox-p en inzonderheid voor het behoud van het natuurschoon. Met genoegen heeft hij gehoord, dat men het probleem der werk loosheid ook hier zoo goed mogelijk wil trachten op te lossen, en voorts, dat ge tracht moet worden den jongeren een vak te leeren. Het stemt tot vreugde, dat de commissie voor de werkverschaffing zoo actief is en wil zorgen voor een goede werk verschaffing. Rioleering van de Kieviet acht spr. nog niet urgent. Het toepassen van de Zondags wet geeft practische moeilijkheden. Dit geldt ook voor de motorraces. Hij huldigt vooralsnog het standpunt door den vorigen burgemeester ingenomen, doch zal aan dacht wijden aan de opmerkingen daarom trent. De afgraving van de duinen is een droevige geschiedenis. De raad heeft indertijd toestemming verleend tot af graving van 92 H.A. duingrond. Deze vergunning is niet voor bepaalden tijd verleend. Spreker meent, dat er geen reden is wijziging te brengen in de samenstelling der Schoonheidscommis sie. Zij vervult haar taak met genoe gen en weet steeds het juiste midden te kiezen. De heer Van Moorsel (weth.) dankt voor de goede stemming in den Raad en de vriendelijke woorden, tot het college ge richt. Ten aanzien van de vragen van den heer Hendriks, wil hij opmerken, dat deze week een extra-kolenbon is verstrekt en dat bij aanhoudende koude verdere maat regelen zullen worden getroffen. De kerst- gave is gelijk aan die van het vorig jaar. De heer van der Stoel heeft gezegd, dat hij sceptisch staat tegenover de ordenings gedachte. Spreker is het hiermede niet eens. Hij verwijst ten deze naar de partij- genooten van den heer van der Stpel, de heeren van Walsum en Lieftinck. In tweede instantie wordt niet gespro ken waarna de begruoting per hoofdstuk wordt behandeld. Bij onderscheiden posten worden vragen gesteld, die worden beant woord. De heer van Bemmelen bepleit o.m. ver goeding voor agenten, die het inspecteurs diploma bezitten. Verder vraagt hij aan dacht voor de verstrekking van melk op scholen. De heer Wildt Meijboom ontwikkelt be zwaren tegen het overhevelen van uitga ven van werkverschaffing naar den kapi taaldienst. De voorzitter is het eens met den heer Wildt Meijboom. Echter is het gewenscht den gewonen dienst niet te zeer te verzwak ken, vooral in deze omstandigheden. De heer van Bemmelen vraagt ook nog voor de werkloozen soep en groenten ver krijgbaar te stellen, dat zal worden ondei-- zocht. Bij de begrooting van het electriciteits- bedrijf vraagt de heer Breedvelt of er iets te doen is tot wijziging van de onvoordee- lige contracten. De voorzitter meent van niet. Hierna worden de begrootingen van de bedrijven en van den dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon vastgesteld en ten slotte de begrooting der gemeente. De ge wone dienst wijst een totaal aan inkom sten en uitgaven aan van f 1.432.402,85, de kapitaaldienst aan inkomsten 1.495.040.95 aan uitgaven 1.425.941.56, derhalve een batig slot van f 69.099.39. Het bedrag per leerling van de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs voor exploratieve kosten wordt vastgesteld voor 1939 op ƒ16.43 en voor ULO op ƒ30.88. Na vaststelling van een comptabiliteits- besluit voor 1938, is de agenda behandeld in den recordtijd van 3 1/2 uur. De voorzitter sluit met de leden een ge zegend Kerstfeest en een gelukkig Nieuw jaar toe te wenschen. Takjes Hulst 15 ct. p. dozijn. Zilverhulst 20 ct. p. dozijn. Fraaie Kerstbloemen 10 ct., 12 st. 1.—. Kerstloopers 50 x 250 c.m. 10 ct. Kerst Tafelkleeden 200 x 125 c.m. met 12 Servetten 22 y ct., 125 x 150 c.m. 12]/, ct. Kerstservetten 12]/, ct. p. 25 st. Stei'kandelaars, iets bijzonders, met kaax-s 15 ct. Fraaie collectie Gothische kaarsen in diverse kleuren en lengten v.af 5 ct. 2 Kandelaars met 4 kaarsen 10 ct. 6 Kandelaars met 12 kaarsen 25 ct. Kandelaar met gx-oote Gothische kaars 15 ct. Kerstlint in diverse breedten, ook bedrukt met: „Vroolijk Kerstfeest" v.af 15 ct. p. 10 Mtr. Groote Zilveren Druiventros 12 ct. Zilverpapier 2 ct. p. vel, 12 vel 20 ct. Geheel Orkest bestaande uit 6 Kerstmannen, 'n leuke tafelversiering, slechts 9 ct. compleet. Roode en Witte Stearine kaarsen, verpakt in fraaie Kerstverpak king, v.af 34 ct., 24 ct. Groote sorteering Glasballen en Glasfiguren v.af 12 ct. per dozijn. Pieken v.af 7 y ct. IJslametta 5 ct. p. pak. Zilverslingers v.af 2 ct., 20 ct. p. dozijn. Engelenhaar 7y ct. p. pak. Kaarsenknijpers 12 stuks 10 ct. Ijspegels 3 ct., 12 st. 30 ct. Groote Zilveren en Roode Kogels 12 y ct., 6 st. 62^ ct. Zilveren Sterren 7 y, ct. Besneeuwde Denappels 5 en 10 ct., 12 st. 50 en 90 ct. Besneewde, verlichte huisjes, met Kerstman en kaars compleet 75 ct. iets bijzonders! Zilve ren Kransen met roode strik 7 y, ct. Wandkandelaars en Klokken 12 Va ct., 25 ct. Krans met kandelaar 45 ct Klok- en IJspegelguirlandes 5 Mtr. 10 ct. Kerstguir landes rood, wit, groen 6 Mtr. 10 ct. Kerstcrêpe 2% Mtr. 4 ct. Kerstpapier 75 x 50 c.m. 2 y, ct., 12 vel 25 ct. Goud-Zilverband 15 ct. p. 10 Mtr. Kerstetiketten 16 st. 10 ct. Rood Cellophaanpapier voor lampen 17 y ct. p. vierk. Mtr. enz. enz. enz. ZIE ONZE ETALAGES. '38H- Bij aankoop van 50 ct. Glasfiguren en ballen ontvangt U, zoolang da voorraad strekt, een pak k 24 Kerstboomkaarsen CADEAU 13524? N. PADDENBURG, NIEUWE RIJN II. TEL. 2143

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7