Kerstbloemen-tentoonstelling te Sassenheim geopend DONDERDAG 22 DECEMBER 1938 DE LE'OSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Wie had ooit kunnen droomen Wederom een keur van bloemen Hedenmiddag half 3 opende ,.Bloemlusl" te Sassenhem wederom zijn poorten voor de eerste der 4 in dit seizoen te houden ten toonstellingen. Ondanks de felle koude was een schat van bloemen aanwezig, een groot contrast met de buitenwereld, waar alles op winter wees. De voorzitter der plaatselijke afdeeling van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, de heer G. Vlasveld, hield een rede: Vereischt het menigmaal, zeide spr.,. zeer veel vakkennis om op dit moment zoo'n keurcollectie Hyacinthen, Tulpen en Nar cissen in bloei te krijgen, ditmaal komt er voor de broeiers nog een tweede groote moeilijkheid bij, n.l. om met deze Siberi sche koude de bloemen in goede conditie hierheen getransporteerd te krijgen en mag ik dan zeker wel een bijzonder woord van dank richten aan de inzenders welke lich al deze moeite hebben willen getroos ten. Gelijktijdig wil spr. namens het bestuur een woord van dank richten aan dtn heer C. Spaargaren uit Aalsmeer welke reeds verschillende jaren geheel belangenloos zulk een pracht collectie Cyclamen ter op luistering inzond en kan men wel zien dat de Cyclamen cultuur een der specialiteiten zijner firma is. Dat Bloemlust in een groote behoefte voorziet door telkenjare verschillende ten toonstellingen te organiseeren, blijkt wei uit de groote sympathie welke velen onzer vakgenoten uit de gehsele streek haar toe dragen, niet aileen door het bijeenbrengen van een collectie bloemen materiaal waar door zij in staat is haar exposities te doen slagen maar eveneens door in het najaar beschikbaar stellen van bollen welke in het voorjaar geveild worden en waarop door hen ten bate van Bloemlust goede prijzen worden besteed waardoor het bestaan van Bloemlust verzekerd is. Het bestuur is dan ook zeer dankbaar voor dit medeleven van onze vakgenooten terwijl het tevens bijzonder dankbaar is voor de royale geste van de directie van Hobaho en notaris Wachter, welke geheel belangeloos de veiling organiseeren en afwerken. Wij zijn er in de laatste jaren aan ge wend geraakt dat het koopende publiek hooge eischen stelt aan onze bloemen en ik ben er zeker van dat we aan die gestelde eischen kunnen voldoen wanneer men het hier tentoongestelde aanschouwt en men er rekening mede houdt dat wij ons nog in de Kerstweek bevinden. Wij zien om ons heen een keurcollectie van Hyacinthen in verschillende kleuren en variëteiten, velen in mooie mandjes ver werkt zoodat ieder exemplaar een mooi bloemstuk op zich zelf vormt mooie Tul pen en zelfs al verscheidene Narcissen, dit alles dank zij de nieuwere vindingen van NOORDWIJKERHOUT Staatspartij. In café „..et wapen van Noordwijkerhout" vergaderde de afdee ling Noordwijkerhout van de R.K. Staats partij onder voorzitterschap van den heer v. d: Klauw. Voor de Provinciale Staten werden candidaat gesteld de heeren J. W. Lefeber te Lisse, B. A. Loerakker en mr. Bolsius. De heer J. P. v. d. Ploeg bracht een uitgebreid en keurig verslag uit van de onlangs gehouden Statencentrale. Hierna volgde candidaatstelling vr|i 2 plaatsvervangende afgevaardigden voorden partijraad. Eén persoon werd candidaat gesteld, nL de heer J. P. v. d. Ploeg. Bij punt 7 werd behandeld de vaststel ling van de regeling voor de voorbereiding der gemeenteraadsverkiezingen van Noord wijkerhout in het volgend jaar. Twee wij zigingen waren ingediend op art. II sub 6 van deze regeling betreffende de onder- teekening vin candidalenljjsten. Na eenig over en weer praten van den voor zitter en de leden die de wijziging voor stelden, was men het er over eens, dat fei telijk dit heele zesde punt van art. 2, over bodig is door het bepaalde bij punt 3 van lid 2. Door het lid J. P. v. d. Ploeg was een wijziging voorgestelr van punt 4 van ar tikel 4 der regeling. Deze wilde nl. een A en B groep invoeren zooals eenige jaren 'geleden gebruikelijk was. Men zou dan verplicht zijn bij de stemming voor de gros lijst b.v. 3 leden van de A groep (arbei ders) en 3 leden van de B groep (burgers) moeten kiezen. De heer v. d. Ploeg lichtte zyn wijzigingsvoorstel toe en meende dat beide groepe -. beschermd moeten worden De voorzitter adviseerde deze wijziging niet te aanvaarden. Er ontspon zich een langdurig debat over de wenschelijk- heid van deze wijziging tusschen den voor steller ervan, den voorzitter en het lid, uastoor Maas. Uiteindelijk volgde stem ming over al of niet wijziging van bedoeld punt. 19 Stemmen waren vóór de redactie van het bestuur, 4 tegen en 8 blanco. Hier na las de voorzitter de geheele regeling voor, waarna zij werd aangenomen. Hierna volgde rondvraag. De heer A. de preparatie en koeling. Speciaal bij dit laatste artikel zou ik even stil willen staan, wie had ooit kunnen droomen dat wij >a slaat zouden zijn om in da Kerstweek zulk een pracht collectie Narcissen te kunnen tentoonstellen. Laten wij onze gedachten terug gaan naar een goede dertig jaar geleden, toen kon men met zeer veel moeite alleen die soorten van Hyacinthen omstreeks Kerst mis en Nieuwjaar in bloei brengen welke door de nattur alleen voor vroegbroei in aanmerking kwamen, soorten als Homerus, Roode en Blauwe Charles Dickens, Maria Cornelia. Aangezien deze soorten dikwijls meer mislukkingen als goede resultaten gaven, kwam een onzer oudste Sassen- heimsche firma's op het idee om een krui sing te verkrijgen tusschen een Romeinsche Hyacinth welke van natura reeds begin December in bloei te trekken was met een Hollandsch speciment waaruit dan de rose soort Flora onstond. Jammer genoeg was deze soort door de kruising met zijn Ro meinsche collega te fijn van nagel. Wanneer wij dan nu de kioeke bloemen zien welke onze latere Hybridisators heb ben weten te verkrijgen, dan kunnen wij dankbaar zijn dat zij zulke goede resul taten hebben weten te bereiken. Zijn de tijden voor ons mooie vak lar.g nog niet rooskleurig te noemen toch zijn wij zeer dankbaar voor de weder openstel ling van Amerika voor onze Narcissen, een der vroegere hoofd cultures van onze Ge meente. Na dertien jaar is men daar dan toch ein delijk tot de conclusie gekomen dat de ge zondheidstoestand van onze Narcissen- cultuur zoo vooruitgaande was dat een langer embargo eigeniijk niet langer meer te billijken zou zijn. Wij zijn dan ook aan onze bekende prof. van Siogteren en zijn stat veel dank verschuldigd voor zijn on vermoeid streven om zijn collega's in Amerika daarvan te overtuigen. ,Mede door de veldkeuring van de Ver eeniging de Narcis welke de laatste jaren onder de energieke leiding van haar direc teur, den heer F. Limburg, welke zoodanig intensief wordt uitgevoerd dat practiscn gesproken circa alle aaltjes tot het verleden behooren en deze spoedig alleen nog maar op sterk water te aanschouwen zullen zijn, heeft veel bijgedragen tot dit succes. Nu rust op ons de zware plicht er allen aan mede te werken onze cultures op zoo'n hoog peil te houden. Dank zij de vele kruisingen door onze collega's intusschen verricht kunnen wij onze nieuwe afnemers dan ook een keur collectie van betere soorten aanbieden en hopen wij dat zij daar rijkelijk gebruik van zullen nfëken. Spr. eindigde om aan het alom bekende en actieve bestuur van Bloemlust onder leiding van haren steeds actieven voor zitter den heer Frylink nog veel succes toe te wenschen met deze en deze winter nog te houden drie tentoonstellingen en ver klaarde daarmede de tentoonstelling voor geopend. Groot zeide de opkomst van hedenavond droevig te vinden gezien het feit, dat de vereeniging 800 leden telt. De voorz. be aamde dit en liet uitkomen dat er eenige raadsleden zijn, die men nooit op de ver gadering ziet; dit valt te betreuren. De heer de Groot zeide, dat het bestuur eens voor sprekers moest zorgen dan zou het bezoek aan de vergaderingen wel toene men. De voorz. zegde toe, eens een spreker te laten komen. Het lid Koelewijn vroeg of er onder de aanwezigen waren, die zich bij de propaganda-club willen aansluiten, daar er groote behoefte is aan nieuw le ven. Hierna sluiting. Hanze. In hotel Gouwenberg verga derde gisteravond de Hanze. Bij de inge komen stukken was een schdijven van het hoofdbestuur, waarin wordt aangedrongen dat elke afdeeling in 1939 een triduum zal houden. Sommige leden opperden het idee dit triduum samen te laten vallen met den feestavond in Febr., daar echter in deze maand veel kerkelijke oefeningen gehou den worden werd besloten het triduum la ter te stellen. De K.J.M.V. alhier verzocht in een schrijven de leden van hun ver eeniging die tevens lid van de Hanze zijn, 50 pet. reductie te geven op de contributie. Hierop kan voorloopig niet worden inge gaan, er zal over gesproken worden met den moderator. Hierna werd een nieuw lid geinstalleerd, waarna de geest, adviseur de middenstand aanspoorde een groote activiteit te ontplooien. Bij de rondvraag werd geklaagd over I het groot aantal bedelaars die vooral Donderdags het dorp afstroopen. De mid- I denstand, zeiden eenige leden, moet zelf zoo verstandig zijn om niets te geven. Hierna deelde de geest, adviseur mede, dat waar schijnlijk in Januari ten bate van de Kruisvaart een film zal vertoond worden van de Wiener Sangerknaben. Tot slot volgde een tractatie en deelde de voorzitter mede, dat op 10 Januari de algemeene jaarvergaderin0 zal worden gehouden, waarna sluiting. Bijeenkomst kleine tuinders. In hotel Gouwenberg had gisteravond een bijeen komst plaats van kleine tuinders met den assistent van "*en Rijkstuinbouwmnsulent te Lisse. De vergadering was goed bezocht. De burgemeester opende en zeide, dat he denavond een uiteenzetting zou worden gegeven over de nieuwe steunregeling voor de tuinders door den assistent v. d. Rijkstuinbouwconsulent. Alvorens een be gin met deze uiteenzetting werd gemaakt werd gelegenheid gegeven tot vragenstel len over de steunregeling. Hiervan werd eer dankbaar gebiuik gemaakt Voorna melijk werden vragen gesteld over de ex tra toeslag van 75 ct. en over den aftrek van de verdiensten van inwonende kinde ren. Deze v.-idiensten worden voor de B- tuirders precüs behandeld als bij de Rijkssteunrege'lng. Voor de C-tuinders echter wordt van die verdiensten 1/3 be rekend zonder eenige aftrek. De assistent, de heer Balkenende, be sprak hierna de slapende B-gevallen, dat zijn gevallen die niet in den steun worden oi "enomen vanwege de nevenverdiensten van kinderen. De assistent adviseerde zoo dra deze inwonende kinderen werkloos worden, dit ter secretarie te melden, daar zij dan waarschijnlijk wél in de steunrege ling vallen. Vervolgens werd iederen tuin der gevraagd wat zij noodig hebban van goederen in natura, welke verstrekt wor den, bedoeld worden hiermede gereed schappen, mest, zaad, enz. dus geen land- huur of oude schuld. Op een vraag van een tuinder of de steunregeling 1 Januari a.s. gewoon doorgaat, antwoordde de as sistent, dat in Jan. ingrijpende wijzigin gen in de regeling zullen aangebracht wor den in dien zin, dat de kindertoeslag bene den de 4 kinderen gelijk blijft, maar boven de 4 kinderen verhoogd wordt met 25 ct. per kind per week, met een maximum van 1.80. Vervolgens zullen de B-tuin- ders verdeeld worden in 3 groeepn, zij die nette bedrijfsinkomst hebben tusschen 4 en 5 ontvangen 80 pet in contanten en 20 in natura, tusschen 5 en 6 50 pet. in natura en in contanten en van 6 en 7 80 pet. in natura en 20 contanten. De burgemeester zeide nog, dat elke verande ring in het bedrijf terstond door den tuin de ter secretarie gemeld moeten worden op straffe van uitsluiting van steun. Op de vraag van sommige tuinders of zij hun toeslag niet bij voorbaat konden krijgen, antwoordde de burgemeester, dat dit niet gaat omdat het bedrijf in den loop van het jaar wel eens gewijzigd kan worden. Tot slot werd besloten om op den lsten Woens dag na Nieuwjaar een lezing te houden over vak-technische aangelegenheden. Deze lezingen zullen dan om de 14 dagen worden gehouden en hierbij kunnen ken nissen en zoons mede komen. Sluiting volgde. ZILK DOOR HET IJS GEZAKT Vier schaatsenrijders tegelijk Een achttal personen uit Haarlem wilde de gelegenheid eens benutten een flinke toer per schaats te maken. Het doel van de reis was Lisse. Zoo trok ken zij dan langs de Leidsche Vaart en alles ging voor de wind totdat men gekomen ter hoogte van de Zand- sloot bij „Halfweg", 's Morgens waren waren daar de sleepbooten van de zandsteenfabriek „Arnoud" nog door heen gebroken zoodat het ijs daar ter plaatse lang niet sterk genoeg was. Om in de Zandsloot te komen moes ten zij over dit slob van de sleepbooten Vier van de acht personen zakten hier bij door het ijs. Gelukkig waren meer dere menschen daar ter plaatse en met vereende krachten mocht men er in slagen de drenkelingen te redden. Na door omwonenden van droge kleeren te zijn voorzien konden zij weer huis waarts keeren. Kerstgave. Evenals andere jaren zal het bestuur van de R.K. Werklieden «/er- bond Leo XIII ook nu weer haar leden verrassen met een kerstgave, welke nu zal- bestaan uit varkensvleesch. NOORD WIJK K. J. M. V. Het was waarlijk een goe de gedachte van het K. J. M. V.-bsstuur, om nu in de natuur ons allerwege het Hoogfeest van Kerstfeest wordt aangekon digd, een avond te organiseeren om bij de leden ook de innerlijke Kerststemming op te wekken. Zij hadden hiervoor uitgenoo- digd den heer W. Snitker, die gistei avond voor een-flink en aandachtig auditorium een heldere uiteenzetting gaf over de mooie Kerstliteratuur, zoowel van de groote dich ters als van den ontkenden dorpspoët, waarin telkens en telkens weer het groote wereld-gebeuren van de geboorte va.» Chris tus wordt beschreven en bezongen. On danks dat dit feest telken jare terug komt is de beleving steeds weer nieuw en als wij dan weer beluisteren het Evangelie-ver haal van het groote gebeuren te Bethle hem dan kunnen wij ons indenken waarom het volk het Kerstfeest in zoo groote eere heeft gehouden. De Nachtmis hierbij brengt ons steeds in ontroering en in het gezin blijft het Kerstfeest het groote gezinsfeest. Met een mooie declamatie ovex „De Nacht mis" en „De Drie Koningen" besloot spr. zijn zeer stichtende en leerzame uiteenzet ting, waarvoor hem eei dankbaar applaus werd gebracht. Na een korte pauze be nutte de moderator de gelegenheid om de gewekte Kerststemming nog te verstevi gen en deze niet alleer. te beperken tot de korte Kersttijd, maar ook voor het verdere leven. In verband hiermede kon spr. niet beter aanraden dan dat alle leden gebruik zouden maken van de te houden retraite van 1114 Febr. a.s. Na een kort dank woord tot den heer Snitker en den Mode rator, werd deze bijeenkomst met den K. J. M. V.-groet gesloten. JEUGDIGE WERKLOOZENZORG TE NOORDWIJK. EEN WERKKAMP. Onlangs vernamen wij, dat in het Staatsboschbedrijf te Noordwijk een werkkamp is opgericht voor jeugdige werkloozen. Dit feit gaf ons aanleiding eens op nader onderzoek uit te gaan, speciaal wat betreft dfen aard dezer werkzaamheden en de belangstellilng, die er van de zijde der jeugdige werk loozen zelf, naar dit werkkamp uit gaat. Want voorzoover ons bekend, is dit instituut voor deze streek nog ge heel nieuw en bestaat er in den wijden omtrek nog geen dergelijk kamp, waar de jongeren op aangename en tevens leerzame wijze worden beziggehouden. Werkzaam in de den^ebosschen. Te bevo'egder plaatse informeerend, ver namen wij al spoedig dat de oprichting van dit kamp een groot succes is gewor den. Het kamp is openge_teld voor alle werkloozen van 14 tot 25 jaar. De jongens Komen daar des morgens om 8 uur, gaan van 12 tot 2 uur naar huis en komen weer terug tot des middags half 5 ongeveer. In de uitgestrekte dennebosschen langs de kust van Noordwijk worden eenige werk zaamheden verricht van diversen aard. Zij ontvangen daarbij deskundige leiding. Het behoeft geen betoog, dat daardoor de liefde voor de natuur, de boomen en struikgewas sen, in bijzondere mate wordt aangekweekt Want het moet helaas gezegd worden, dat de zeer fraaie met dennen beplante uilge- rtrekte bebossching vlak bij de zee, nog lang niet aan allen bekend is! Met nadruk verzekerde men ons echter, dat door de verrichte werkzaamheden aan niemand arbeid wordt ontnomen. Het is slechts een gelegenheid geschapen, waar de jongens in letterlijken zin aangenaam worden bezig gehouden. Om een en ander wat aantrekkelijk te maken, ontvangen zij eenig zakgeld, ten bedrage van 2.'— a f 3.per week. Belangstelling steeds stijgende. De belangstelling voor dit werkkamp is steeds stijgende. Liet dit zich aanvankelijk eenigszins anders aanzien (de eerste week werden slechts 10 jongens met moeite bij een gekregen), toen het „ijs" eenmaal ge broken was en hiervoor waren slechts enkele weken noodig liep dit aantal op tot ruim 80. Zoodat er momenteel dus ruim 80 jongeren, die anders den geheelen win ter gedoemd zijn tot het rampzalige niets doen, op aangename wijze den geheelen cag worden bezig gehouden. En het laat zich aanzien, dat dit aantal nog zal toene men, want het typische is, dat dit insti tuut zich zelf propageert! Het beste bewijs, dat het voldoet! Inmiddels is de strenge vorst en de sneeuw als spelbreker er tus schen gekomen, zoodat het werkkamp dus momenteel laten we hopen slechts heel kort stil ligt. Het is vooral te danken aan de groote activiteit van de commissie voor jeugdigen v/erkloozenzorg, samengesteld uit de lcid(st)ers van de plaat'e'ijke jeugdvere nigingen (t.w. mevr. C. J Niekerk-Blom, dn weleerw. heeren H. J. A. Schouten, voorz.. W. W. Siddré. en de heeren L. J. Croogh seer, penningm., J. E. Knk. J. P. Passchier en J. Moerkerk), alsmede van den boschwachter, den heer W Greuo. dat dit mooie werk in zoo'n korten tijd tot siand is gekomen. Nog meer hooi op de vork. Doch deze commissie heeft nog meer hooi op haar vork. Het ligt in haar bedoe ling om binnenkort ook gelegenheid te ge ven tot' ontw.kkeling der jeugdige werk loozen, in den vorm van de oprichting van cursussen e. d. Verschillende deskundigen hebben zich reeds hiervoor beschikbaar gviteld. Meerderen zullen hopelijk volgen! O' zij in staat zal zijn hare p.annen te ver wezenlijken, hangt grootendeels af van de beschikbare geldmiddelen. Wat dit laatste betreft, gaarne zou de commissie de jon gens b.v. van een werkpak en schoenen voorzien, welke dan aan de jongens in bruikleen worden afgestaan en waardoor de zorgen der ouders in dezen belangrijk zouden worden verlicht. De penningmeester de heer L. J. Droogh, Q. van Uffordstraat 1. zal daarom gaarne bijdragen voor dit rrooie doel, groot of klein, dankbaar aan vaarden (gironummer 195738). Eventueele deelnemers aan het kamp kunnen zich bij de commissieleden opgeven, terwijl de voorzitter iederen Zondag van 12 tot 1 uur in het Juvenaatsgebouw aan de Van Limburg Stirujnstraat gaarne de gewenrch- te inlichtingen verstrekt. Wij van onzen kant wenschen de com missie met haar werkkamp en hare verdere plannen alle succes toe! STOMPWIJK INBRAAK De dief gebruikte een schuurdeur ais trap Dinsdagavond tusschen 8 en 10 uur heeft men getracht een slag te slaan bij den heer Jac. v. Bohemen op het Oost einde. Zooals gewoonlijk begaf de heer v. Bohemen zich Dinsdagavond naar de eierenveiling, terwijl zijn echtge- noote dan oij haar ouders vertoeft. Waarschijnlijk was of waren de inbre- ker(s) van deze gewoonte op de hoog te, zoodat men kan veronderstellen, dat het geen vreemden zijn Om binnen te komen had de dader een schuurdeur uit de hengsels getild en tegen de ach terdeur geplaatst. Met behulp van deze deur heeft hij zich omhooggewerkt en het bovenlicht ingeslagen en hierdoor naar binnen geklommen. Eenmaal binnen werden alle kasten en laden doorzocht en de inhoud hier van op de vloer verspreid. Men kan de schrik van het echtpaar begrijpen, toen zij thuis kwamen en de gevolgen van dit ongewenschte bezoek zagen. Door den gemeente-veldwachter Pauwels en ontboden marechaussee's werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Er werd niets anders vermist dan een gou den arbandhorloge. Ook in den nacht van Vrijdag en- Zaterdag hee"t men getracht in te bre ken bij den heer v. Bohemen. Doordat de bewoners gestommel hoorden, ging hij op onderzoek uit en zag nog de on bekende bezodeker de vlucht nemen. WASSENAAR R.K. Damclub St. Willibrordus. De uitslagen der gespeelde competitie wedstrijden luiden: 2de klas A R.K.H.D.B. St. Willibrordus IK.D.O. I. A. de Greef—Hille 20 F. v. d. MeerGroenewegen 11 J. ZandvlietG. Zoutman (res). 02 N. Knijnenburg—'t Hart 0—2 A. NoordoverDelfgouw 20 P. ZandvlietPermertier 20 P. v. HelmcndBrizé 2—0 Th ZonneveldHenskens 20 J. BellekomHakken broek 2—0 C. KnijnenburgValk 20 Totaal 15—5 2de klas B: St. Willibrordus II—O.D.B. II. A. v. Gent—W. v. d. Kraan 02 J. Ruijgrok—J Beijersbergen 1—1 J. SchiferliA. Warmerdam 0—2 A. Knijnenburg—W. v. d. Parel 2—0 W. de GrootP. Buysen 02 P VogelsW. Schilperoord 02 A. v. SteenA v. d. Zalm 20 C. v. WiscenM. v. Oosten 02 P. v. Leeuwen--J. v. d. Lu'obe 20 H. BrandB. Sebel 20 Totaal 9—11 Geboren: Hans Karei zoon van C. T. van der Poel en J. H. Koster. Jacobus Cornelis zoon van P. J. J. Bakker en A. P. Sehoonderwoerd. Ondertrouwd: S. H. Krabshuis en A. Hoitenga. M. Frank en L. Sawitzki. J. Slats en M. A. van Rooden. Getrouwd: J. School en S. M. Krantz. A. W. van der Burg en C. van der Does. Overleden: E. Ter Heijden 91 j., on gehuwd. J. C. Brittijn 36 j., echtgenoote van J. B. Feenstra. Regina W. Teuwisse 54 j„ ongehuwd. Ingekomen: C. M. Barbier, geen, dienstbode, uit Rotterdam, Hoogeweg 16. Wed. R. Römer geb. Barnouw, R.-K., direc trice van een zenuwinrichting, uit Den Haag, Eikenlaan 14. H. Boot, N.-H., dienstbode, uit Lisse, Waldeck Fyrmont- laan 11. I. Th. Ter Eruggen Hugenholtz en vrouw, N.-H., zonder beroep, uit Breda, Prinsenweg 64. D. A. de Bruin, G.-K., di&nstbode, uit Leiden, Molenstraat 1. H P. Cornet, N.-H., hulp i. d. huish., uit Den Haag, Santhorstlaan 20. C. P. M. Houdijk, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Wittenburgerweg 52. A. Krapman, geen, dienstbode, uit Schagen, Santhorstlaan 46. W. Kreukniet, geen, zonder beroep, uit Oegstgeest, Rijksstraatweg 679. J. Krij ger, R.-K., dienstbode, uit Alkemade, Ha venplein 9. J. C. de Looze, N.-H dienst bode, uit Goes, Backershagenlaan 8. G. H. Noot, geen, dienstbode, uit Arnhem, Rijksstraatweg 631. H. E. M. F. van der Schrieck en gezin, F.-K., mijnbeambte, uit Voorburg, Storm van 's-Gravesandeweg 107. W. Snater en gezin, N.-H., kassier boerenleenbank, uit Rijssen, L. Kerkdam 20. M. B. M. Vinst, vreemd, zonder be roep, uit Parijs (Fr.), Accacialaan 13. E. Ch. M. Smolders, R.-K., huishoudster, uit Leiden, van Bronckhorstlaan 13. C. J. Zaal, R.-K., zonder beroep, uit Bloemen- deel, Enkenlaan 35. J. H. J. Zuider- wijk, geen, dienstbode, uit Hilversum, Ama zonelaan 9. Vertrokken: M. Heidt, naar Amster dam, Minervalaan 53hs. Fh. Kraus, naar Amsterdam, Honthorststraat 6hs. A. M. Steen, naar Den Haag, Columbusstraat 226. M. Mulder, naar Den Haag, Neuhuys- kade 11. J. H. Pik, naar Den Haag, Zee kant 40. Jhr. F. F. Roëll, naar Blceme.n- daal, Clematislaan 7. M. Beughold, naar Den Haag, Stadhoudersplein 60. M. G. Schouten, naar Den Haag, Zieken 39. Wed. W. H. A. Wehlburg Elenbaas, naar Bandoeng, v. Neckstraat 20. L. M. Thijs- sen, naar Leidschendam. Sluiskant 18. P. Hulsbos en gezin, naar Den Haag, W. v. Oudshoornstraat 71. M. M v. d. Valk, naar den Haag, Repelaerstraat 56. M. Spielvogel, naar Weenen (Oostenrijk). J. J. van Heivoort en vr„ naar Den Haag, Weissenbruchtstraat 197. F. E. Hen driks en gezin, naar Zwollerkerspel, Spool- dc All. J. de Zwart, naar Den Haag, Raamweg 32. E. Schankat, naar Brazilië. W. v. d. Lans, naar Den Haag, Morse straat 9. J. de Nes, naar Rotterdam, Breitnerstraat 45A. B. G. H. Wilmer, naar Leiden, Morschstr. 6264. W. A. v. d. Berg, naar Noordwijk, Langeveld 29. E. J. v. Mens, naar Ned. Indië. A. B. Klomp, naar Deventer, Graven 4. N. Duinkerken, naar Hoogeveen, Krakeel 17. E. A. H. C. de Haas, naar Zeist, Dolder- scheweg 164. W. H. G. van Haeff, naar Ede, Bergstraat 12B. M. van Veen, naar Oegstgeest, Rijnhoflaan 7. J. Benpert, naar Rotterdam, Wo.phaertsbocht 111. A. Chr. Tinnevelt. naar Gendringen. M. E. Penders, naar Rijswijk (Z.-H.), Tulpstraat 69. T. Noordhof, naar Den Haag, van Hogenhoucklaan 112. P. Taal en vrouw, naar Den Haag. Sonoystraat 74. E. Erny, naar Dortmund (Did.).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6