DONDERDAG 22 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BEGRAFENIS D. J. VAN DRIESUM Hedenmiddag vond op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer D J. van Driesum, in leven apotheker hier ter stede, die j.l. Zondagavond geheel on verwacht te zijnen huize op 69 jarigen leeftijd overleed. Onder de aanwezigen merkten wij o.a.. op mej. J. ten Dijk, apotheker, de heeren D. C. Kok en J. W. Happéé uit Leiden. H. Th. la Rivière, dir. v. h. Algemeen Zieken fonds voor Leiden, dr. C. G. J. van Alphen uit Leiden, dr. T. Potjewijt, voorz. Dep. Leiden der Ned. Mij. tot Bevordering der Pharmacie en vele vrienden en kennissen van den overledene. Vele bloemstukken dekten de kist. Aan het graf werd niet ge sproken. Hierna werden levende bloemen gestrooid. De zoon van den overledene dr D. J. van Driesum dankte alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling. JOSEF SCHMIDT. De beroemde tenor Josef Schmidt, die momenteel onderau spieiën van lmpres- sano Ernst Kraus een tournée door Ne derland maakt, zal 2den Kerstdag in den Stadsgehoorzaal te Leiden, het volgende programma ten gehoore brengen: Aria's uit de Opera „Africana" van Meyerbeer, „Die tot Stadt"' van E. W. Korggeld, „Tos- ca" van Puccini; voorts liederen en aria's van Tagliaferry, „Creseenzo" (Tarantella), d'Astorga (Vo cercando), Schubert (Nadt und Traume en Frühlingsglube), Mozart (Ailelujah), Donizetti (Aria uit Elisir d'Amore) Aria uit 1' Arlesianax) van Colé, Mal d'Amore van Buzzi-Peccia, Marechi- aire van Tosti. Voorts zal Josef Schmidt „Heute Nacht" zingen, een Johann Strausswals, een spe ciale tekstbewerking van Günther voor Josef Schmidt. Felix Hupka, dirigent van de Opera Comique en van het Lamoureux-orkest te Parijs, zal den zanger aan den vleugel be geleiden. DE TREINENLOOP ONDERVINDT STAGNATIE Stoomtreinen door Diesels vervangen. In verband met de aanhoudende vorst zullen tot nader orde de stoomtreinen Lei denUtrecht door Dieseltreinen vervangen worden. Daar deze Dieseltreinen niet te Vleuten stoppen, zullen enkele aangegeven sneltrei nen ArnhemUtrechtDen Haag nu in Vleuten stoppen. De treinenloop Amsterdam LeidenDen HaagRotterdam en omge keerd ondervindt veel stagnatie omdat de wissels voortdurend op de emplacemen ten onklaar zijn, niet alleen door het ijs, maar ook door de vallende sneeuw, waar door de treinen groote vertraging krijgen, omdat deze niet tijdig voor kunnen komen, en als de sneeuw aanhoudt, is de stagnatie niet te overzien. P.T.T. DIENST TI JDENS DE KERSTDAGEN De Directeur van het P.T.T.-kantoor te Leiden deelt mede, dat de dienst op den eersten Kerstdag wordt uitgevoerd als op Zondag. Op den tweeden Kerstdag zijn de kantoren geopend als op Zondag: de post- agentschapen zijn echter dien dag voor alle P.T.T.-diensten gesloten Op den tweeden Kerstdag wordt des morgens een briefpost en ecu pakketpostbestelling uitgevaoerd; gelegenheid tot afhalen van ocrespondentie komt hierdoqr te vervallen. LINKERENKEL GEBROKEN De 26-jarige mej. J. R. is gistermiddag te 12 uur toen zij de fabriek der fa. Cranen- burg en Heringa verliet, door de gladheid gevallen tengevolge waarvan den linker enkel brak. Door den Ea.H.D. is zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. HET IJS NIET OVERAL BETROUWBAAR Ondanks de aanhouden vorst kan nog iet gezegd wordt, dat het ijs overal betrouw baar is. Op sommige sigels is het ijs hier en daar nog slecht. Schaatsenliefhebbers zullen er goed aan doen alleen daar te gaan schaasen waar baanvegers zijn of tentjes geplaatst zijn. Hiercvoor wordt nl. alleen vergunning verleend op plaatsen waar het jjs officieel sterk genoeg is gebleken. Handelsregister K. van K. W ij z i g i n g. 279. N.V. Schelpkalk, in li quidatie, Leiden, Korte Mare 16. De liqui datie is met ingang van 28 September 1938 geëindigd. Nieuwe inschrijving. 7270. „De Oude Tijd". Leiden, Haarlemmerstraat 18. Sigarenwinkel. E.: J. Reens, Leiden. Slagersvakonderwijs. Geslaagd zijn voor het diploma van de Vereeniging tot Bevordering van Slagers vakonderwijs de heeren J. van Weeren, Leiden, W. Oudshoom, Leiden, N. Broers, Noordwijkerhout en W. B. Vooijs, Katwijk aan Zee. Ac&demfenüeuws LEIDEN: Geslaagd: Doctoraal examen Indisch Recht: mej. L. Danekes, Leiden en de heer M. W. K. Groen, Utrecht. Economisch doctoraal examen Indologie: de heer D. H. Burger, Oegstgeest. De huiscollecte door de T.B.C.-Vereeni- ging ten bate der T.B.C.-Bestrijding, welke gisteren werd gehouden heeft opgebracht 323.36. (Reeds opgenomen in'een gedeelte onzet vorige oplage). LEIDEN. LEIDSCHE COöP. VEILINGS VEREENIGING. Viering van het 10-jarig bestaan. Onder zeer groote belangstelling heeft de Coöperatieve groenten-, fruit- en bloemen- veilingsvereeniging „Leiden en Omstre ken" gisteravond in de Stadszaal haar 10- jarig bestaan gevierd. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter, den heer C. van Vliet. Spr. begon met allen een hartelijk welkom toe tt roepen en richtte zich daarbij in het bijzonder Lot den eere-voorzitter der ver eeniging burgemeester mr. van de Sande Bakhuyzen, de wethouders Splinter en Ver- vtey. den directeur van den Markt- en Havendienst, den heer Mennes, den voor zitter van de Kamer van Koophandel, den heer ten Cate Brouwer en de vele ver tegenwoordigers van samen werkende en bevriende vereenigirigen. Vervolgens gaf spr. een overzicht van het wel en wee der Vereeniging. Bij de oprichting gingen de meeste groenten uit Leiden en omgeving in con signatie naar Haarlem en Amsterdam ter wijl andere tuinders in Den Haag markt ten. Het eerste werk was een regeling te treffen vooi het goede vervoer naar Haar lem. Het tweede punt op het programma was het oprichten eer.er Groentenveiling, waartoe werd besloten, het volgend jaar werd begonnen met veilen. De groenten- markt was op de Ou le Vfest, dus daar moest ook worden geveild, en daar er geen gebouw of iets van dien aard was, werd alles in de open lucht verkocht. De afslager verkocht een koop, de schrijver noteerde dit, en de kooper moest eerst betalen, en dan werd de tweede koop verkocht en zoo vervolgens. De bezwaren waren talrijk Nog grooter waren de moeilijkheden als het slecht weer was, met een groote para- pluie moest dan de administratie be schermd werden. Deze toestand was voldoende aanleiding het gemeentebestuur te bewegen van ge meentewege een gebouw te stichten, dat werd geplaatst aan de Boommarkt. Zoo^ lang de bouw duurde kreeg de vereeniging onderdak in het Waaggebouw. Hierop volgde het oprichten der Boeren leenbank, verzendvereenieing en Coöpera tieve groentenzouterij, waarvan het eene slaagde en het andere weer even gauw verdween als dat het gekomen was. De groentenveiling aan de Boommarkt heeft zeker veel bijgedragen tot de uitbrei ding der tuinderij, waaraan ook de oor logstijd niet vreemd was. Of deze uitbrei ding gezond was, is voor ons geen open vraag meer Al was na de vrede in 1918 de vraag nog goed. steeds meer liet het zich aan zien, dat de wereld ontwricht was en de tuinbouw is niet ontkomen aan de gevol gen. Wü kurken zegden, dat het goed bleef tot 1928—1929. wat ons de ciifeis doen zien. Wii leverden aan een twintigtal ver schillende landen, waarvan aan Duitsch- la-'d wel het meest. De export bedroeg: in 1930: 681.083.000 kg. ƒ75 529.000 in 1935 375.248.000 kg. ƒ27.685.000 in 1937 453.630 000 kg. f 39.951.000 Wij zien hieruit dat het buitenland toch nog niet buiten de Nederlandsche groenten kan. Was de handel vrij, dan zouden deze cijfers nog sprekender zijn, daar op iedere buitenmarkt nog groot gebrek is. Na de hereeniging der tuinders waren terrein en gebouwen te klein geworden. Er moest worden uitgezien naar beteie terreinen, waarin met medewerking der gemeente en coöperatieve en centrale boe renleenbank slaagden. Om dit te bereiken was oprichting van een coöperatieve ver eeniging noodzakelijk, welke nu 10 jaar bestaat. Met een kapitaal van 350.000 is onze veiling tot stand gekomen waarvan nu 100.000 is afbetaald. De tijdsomstandigheden hebben meer malen onze leden en de buitenwereld doen vragen, hoe dit mogelijk was. Het is ge lukt, en moest ook lukken door het willen en en werken van bestuur en onze mede werkers op kantoor en veilingpersoneel, hetgeen zeer veel bijgedragen heeft tot het slagen. Gesteund door de leden en met mede werking van den handel hebben wij nu een veiling waar wij trots op kunnen zijn en waarmee wy met Gods zegen de tos komst met vertrouwen tegemoet kunnen gaan. Vervolgens was het woord aan den eere voorzitter mr. v. d. Sande Bakhuyzen, die in een zeer hartelijk toespraakje de jubi- leerende vereeniging gelukwenschte. De meest prettige herinneringen heb ik. aldus spr., aan de bezoeken die ik gebraent heb aan aan de oude veiling aan de Boom markt. ^och evenals zoo vaak, was ook hier de schijn bedriegelijk, want onder de tuinders heerschte groote onderlinge oneenigheid. Toen de nood het hoogst was, was echter de redding, in den vorm van de oprich ting dezer vereeniging, nabij. Thans kan Leiden met recht trots zijn op de Coöpera tieve Veilingsvereeniging, die zoo veel te danken heeft aan haar energieken voor zitter, den heer Van Vliet. Namens het gemeentebestuur zeide spr. toe zooveel mogelijk aan de verdere ont wikkeling der vereeniging te zullen mede werken. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Ten Cate Brouwer namens de Ka mer van Koophandel. Bij de oprichting der vereeniging, aldus sor., hebben wij met zorg toegekeken, doch ai spoedig bleek, dat ons wantrouwen volkomen misplaatst was en dat een groot vertrouwen volkomen gerechtvaardigd was. Spr. hoopte, dat de veiling door deze moeilijke tijden heen zal komen en nog vele jaren den afzet van den tuinbouw in deze omgeving zal mogen bevorderen. Een lange rij sprekers bood vervolgens gelukwenschen aan. De tweede voorzitter, de heer W. Sloot weg, had een gelukwensch op rijm ge maakt, terwijl zijn echtgenoote namens de tuindersvrouwen sprak. Namens de leden bood de heer C. M. v. d Nagel een lamp 'a.;. De heer W. Bink spiak namens de Boerenleenbank, de heer G. Knotter namens ..de afd. Leiden van den Ned. Tuindersbond, en de heer T. Vos namens de Ver. van handelaren in groen ten, fruit en aardappelen. De heer J. La- man sprak namens de drie andere vereeni- gingen van handelaren in groenden, aard appelen en fruit, terwijl de heer H. Siere, namens de grossiers vertegenwoordigd op de veiling twee schilderijen aanbood. De rij van sprekers werd gesloten door den heer K. Cebol, die sprak uit naam van het kantoor- en veilingpersoneel en die het bestuur een klok aanboocf. Ten slotte heeft de heer Van Vliet de sprekers bedankt en daarbij vond hy ge legenheid het werk van het kantoor- en vei lingpersoneel te roeman. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld door „The Blue Rythme Boys", den heer Spaanderman, die erschillende liedjes zong en den heer Roulini, die zich een uitstekend goochelaar toonde. In Leiden gevestigd. Th. M. v. Amsterdam, dienstbode, Ra penburg 131 J. Been, chemigraaf, Lan- gebrug 63 H. H. Berkenfeld en fam., kellner, Nieuwe Rijn 98 M. A. Bever sluis, Raoenburg 131 A. J. Beijersber- gen van Henegouwen» en fam., Dominicus- huis A. H. de Eoer, winkelierster, Noordeinde 35 N. M. Boon, Haagweg 94 R. J Eourguignon, Rapenburg 131 W. H. Dirks. Sterrewacht 2 M. C. BurgerDrost, Wasstraat 9 J. G. de Fcijfer, verpleegster, Witte Singel 27 M. H. v. Giffen, Zoeterw. Singel 33 H. Groenewold, verp'esgster, jR\in?burgerweg 10 A. W. de Haan, Oude Rijn 2 C. C. M. Hendriks, winkeliuffr., Alexander- straat 14 J. G. v. d. Hombergh, winkel bediende. Nieuwe Rijn 99a J. Jansen en f"m., bakker, Nioponstraat 7 C. Jolles, Gerecht 10 T. HomburgJonkers en fam., hu^houdster, Ha verstra at 63 H. J. C.' M. König, 1.1. verpleegster, Rijnsbur- gerweg 10 J. J. v. Kop°"en. marinier le kl., Lomboksti-aat 14 Wed. S. de Bol sterv. Loef, Oosterkerksteeg 6 J. A. Nijssen, chauffeur, Utrechtccheveer 23 F. Ondrnvc'k, lector univ., Mari°laan 1 P. van Onrt en fam., betonwerker, Han senstraat 1 H. J. L. de la Parra, Vree- wijkstraat J6 N. Platt.eel en fam., koon man in vodden, I/. Zandstraat 21a C. H. Poe1eve!d. dienstbode. Witte Singel 32 Wed. A .A Arpsv. Rossem, Biwgg'-aven- laan 14 J. v. Rossum. koruoraal, Gro°n- bazen"racht 12 M. HockxRozier, Schutterstraat 7 E. de Ruiter, hu'p in de huishouding, Eurggravenlaan 14 Wed. A. R. EvertSchött, Const. Huvgens- laan 45 A. N. Seepers, Bild°rdijkstraat 2 H. S'ra en fam., bankwerker, Voor straat 5 G. J. J. R. Steenborrfen. bank werker, Raoenburg 105 -r- F. S+ik^elorum, kanster, AJoëïaan 45a W. Stout°n. d;enstbode: Rünsburgerweg 21 B. W. M. Stijnman, Tib. Siegenbeekstraat 3 J. M. Verhoog, land. consulent, Hoo*e Rijn- diik 193 A. F. J. Verkerk, beambte mu seum. Thorbeckestraat 13 C. J. Vermoij, dienstbode, Terweenark 5 L. J. Vernet en fam., ?<*ent v. e. spoorw. boekhandel, G-renmarkt 1 M. Visser, Rapenburg 131 L. J. T. Vonk. dienstbode. S^im- melstraat 6 E. M. Vos. dienstbode, Rüns burgerweg 7 R. v. Walbeek, melkhau. delaar. Plantsoen 93 H. L. Web-u*. 1.1. verdeelster. Meeze" straat 2 J C. Wesdorn, Wetstraat 27 B. v. d. Weijden, Steenstraat 30. Uit Lelden vertrokken J. M. v. d. Akker, Zoeterwoude, H. Rijn dijk F 49 A. P. de Witt-Bonte. Leider dorp, Kastanjelaan 2 J. M. Brouwer. Oegstgeest, Endcgeesterstr.weg 5 D. A. de Bruin, Wassenaar, Molenstr. 1 J. du Croo, Den Haag, Zoutmanstr. 59a N. J. Demmenie, Den Haag, Klimopstr. 174 C. den Duik, Rotterdam. Gem. ziekenhuis J. B. Ebbinge, Opsterland, Gorredijk 67 J. Flaman en fam.f Zutphen, Hoofdweg naar Laren 69 W. Goddijn, Oegstgeest, De Kempenaerstr. F. J. Goudswaard, Den Helder, Hoogstr. 25 T. de Graaf, Alkemade, Oud-Ade E 45 M. F. Hidma en fam., Amsterdam, Reinwardtstr. 11611 J. Hinnemann, Duisburg Beeck, Nean- derstr. 25 C. J. G. v. d. Hove, Utrecht, Kwartelstr. 5 bis T. H. Jorna, Harlingen, Lammert Wardenstr. 13 H. v. Kempen, Bergschenhoek, Heekschekade 70 J. C. Klinkenberg, Den Haag, Fred. Hendriklaan 107 J. W. Konings, Roosendaal ca N.B., Hoogstr. 16 R. C. Kurzmann, Duitsch- land J. Noordanus en fam., Leiderdorp, Eikenlaan 11 H. C. Pouw, Arnhem, Jac. Marislaan 86 E. C. M. Smolders, Wasse naar, Bronkhorstlaan 13 A. H. C. v. Straaten, Aalsmeer, Dorpstr. 24 B. Tieie- man, Dordrecht, ziekenhuis H. v. d. Vaart Utrecht, Lauwerstr. 47 M. A. Verhage, Nieuwkoop, A 23 B. M. v. d. Voort, Lei derdorp, Hoofdstr. 6 A. de Vries, Oegst geest, Naussaulaan 7 B. E. v. Zanten, Gorssel, G 300 M. J. H. Zimmerman, Oegstgeest, Rhijng.straatweg 11. BINNENLAND. EEN SCHIP IN NOOD? Voor de Scheveningsche haven. Grauw hangt de lucht boven Schevenin- gen en onophoudelijk vallen dikke vlokken sneelw op het land neer. Op zee zijn nog steeds zeer vele loggers, die ter vischvangst zijn uitgevaren bij helder vriezend weei en diq thans door de sneeuwbuien zijn Buraerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Catharina Maria, d. v. A. Koenen en M. C. Langezaal Willem, z. v. W. Nieuwenhuys en J. v. d. Broek Gerard, z. v. A. de Lange en G. v. d. Hoek Arie, z. v. A. de Lange en G. v. d. Hoek Johanna Helena, d. v. J. Arkeveld en J. Bunnig Hendrcus Franciscus, z. v. H. F. Zirkzee en A. W. Pikaar Sonja Anita, d. v. G. A. v. Kampen en Ch. J. Asse- macher Wilhe.mina, d. v. A. C. Mol- lers en W. v. d. Breggen Willem Efraim z. v. J. G. Schoneveld en J. Zandbergen Harry, z. v. P. Scharloo en S. H. v. Zoo ineren Cornelis, z. v. P. Kerpershoek en L. Varkevisser. Gehuwd: N. H. den Hertog jm. en M. de Heer jd. P. J. v. d. Klugt jm. en M. A. v Berge Henegouwen jd. J. F. Mieremet jm. en E. M. v. Kampen jd. A. Opdam jm. en S. W. v. d. Zeeuw jd. D. v. Soest jm. en J. Cornet jd. A. Th. Tetterco jm. en R. v. Middelaar jd. A. Smit jm. en W. C. v. d. Kraan jd. J, v. d. Oever jm. en H. Bavelaar jd. A. H. Beekvelt jm. en J. Pardon jd. Ondertrouwd: J. H. Versteeg jm. 26 j. en M. C. C. E. Kreuger jd. 24 j. Overleden: Chr. G Noordam dr. 5 j. J. C. v. d Berg m. 69 j. D J. v. Dresum wedn. 69 j. A. v. d. Linden hsvr. van J. Rietbergen 47 j. J. Fa- vier hsvr. van A. v. Egmond 74 j. M. L. v. d Geest hsvr. van P v. d. Hulst 35 j. E. J. Zandvliet dr. 66 j. o\ervallen. Men kan geen honderd meter ver in zee zien en de schippers, die van daag de haven willen binnenvallen zijn niet in staat zich te orienteeren. Vanmiddag werden voor de Schevening- sche haven in zee vuurpijlen gezien, zoo dat men veror.derpielde, dat een schip hulp behoefde, omdat het de haven niet kon vii.den. Op deze geruchten maakte de reddings- root zich gereed om uit te varen om even tueel hulp te bieden aan het schip. ONDER KOLEN BEDOLVEN. Arbeider om het leven gekomen. Op het terrein van de artillerieinrichtin- gen aan de Hsmbrug te Zaandam waren hedenmorgen eenige arbeiders bezig met met vervoer van kolen naar de fabriek. Hierbij is de arbeider P. Plooyer onder een aan elkaar gevroren klomp kolen geraakt. Hem werd de borstkas ingedrukt, terwijl hij ook andere inwendige kwetsuren be kwam. Tijdens het vervoer naar het zie kenhuis is de man overleden. Plooyer, die ir Oostzaar, woonachtig is, laat een vrouw en twee kinderen achter. Laatste berichten Binnenland BLOEMENTENTOONSTELLING TE SASSENHEIM. BEKRONINGEN. Op de tentoonstelling van „Blosmlust" t^ Sassenheim zijn de volgende bekronin gen toegekend: Hyacinthen. Gouden medaille, uitgeloofd door de vereen. „De Hyacinth" voor de beste in zending hyacinthen best. uit ten minste 100 planten in ten minste 8 variëteiten, P. Lommerse Fz. te Hillegom. Bloenilust certificaten: voor de baste roode hyacinth „Tuber- gen's Scarlet", P. Lommerse Fz. te Hil legom; voor de beste blauwe hyacinth „Ostara", gebr. Ssgsrs te L i s s e; voor de beste witte Hyacinth „Arentine Arentsen", F. Lommerse; Voor de beste rose hyacinth „Pink Pearl", idem. Narcissen. Zilveren beker, voor de mooiste en meest uitgebreide collectie geKoelde Narcissen: ereen. Cultures, te N o o r d w ij k en Warneer en Co, te Sassen'heim. 2s pr. gr. verguld zilveren medaille W. Molenaar te Sassenheim. De jury bestond uit de neeren M. Veld huizen van Zanten, J. nu Til, J. van Zan ten, J. P. Segers, J. Valkering. WARMOND CONTRA SASSENHEIM. Nog geen uitspraak. Inzake de bekende kwestie tusschen de gemeenten Warmond en Sassen heim inzake een vuilnis-stortplaats na bij de Eendenkooi te Warmond, is door de Haagsche Rechtbank een getuigen verhoor ingelascht. Dit getuigen-verhoor zal plaats heb ben op Vrijdag 24 Februari, des mor gens te half 12. Buiienland FRANSCHMAN UIT ITALIë GEZET. Als repressaille een Italiaan uit Frankrijk. PARIJS, 22 Dec. (A.N.P.). De „Excel sior" meldt: De Italiaansche regssring heeft zoo juist een bevel tot uitwijzing uitge vaardigd tegen onzen landgenoot Emma nuel Auaisia, die s»lnds 10 jaren te Rome vertegenwoordiger was van twee vereeni- gingen van tooneelschrijvers en compo nisten. Tengevolge van dezen maatregel, welke Audisio treft, heeft de Fransche regee- iing besloten Hugo Cheraldi. den ver tegenwoordiger te Par'js van de vereeni ging van Italiaansche tooneelschrijvers en leider van het fascistische blad „Italia Nuova", uit Frankrijk te doen zetten. DE FRANSCH—ITALIAANSCHE OVEREENKOMST VAN 1935. Ciano verklaart haar ongeldig. PARIJS. 22 Dec. (A. N. P.). Zeer on langs heeft Ciano den Franschen ambassa deur te Rome laten weten, dat zijn regee ring de Fransch-Italiaansche overeenkom sten van 1935, die naar haar voorkomt, niet meer in overeenstemming zijn met den te gen woordigen toestand niet meer als gel dig beschouwt. Deze opvatting der Italiaansche regee- ring wordt in Fransche politieke kringen niet gedeeld. Men is van meening, dat in dien by een uitblijven der uitwisseling der ratificatieoorkonden de overeenkomst van 1935 niet van kracht is geworden, deze toch df liquidatie beteekent van alle tusschen Fi ankrijk en Italië hangende geschillen. Men is van meening, dat Frankrijk door deze overeenkomsten, zich getrouw heeft betoond aan den geest en letter van het verdrag van Londen van 1935 en dat het toegestemd heeft in belangrijke concessies ter wille van een herstel der Fransch-Ita liaansche vriendschap. ZAL AMBASSADEUR TOGO UIT MOSKOU WORDEN TERUGGEROEPEN? .TOKIO, 22 December (Havas). Kokumin Sjimboen meldt op sensationeele wijze, dat de Japansche regeeriiig voornemens is haar ambassadeur te Moskou, Togo, terug te roepen, indien de Sovjets niet voor 24 December een bevredigend antwoord zul len zenden ten aanzien van de visscherij- kwestie MARKTBERICHTEN DELFT, 22 Dec. Vee. Aanvoer: 46 run- dtren, 1 graskalf, 88 nuchtere kalveren, 12d magere varkens, 85 biggen en 1 geiten of bokken. Prijzen: kalfkoeien 200315, varekoeien J 100200, nuchtere kalveren 415, magere varkens 1844, biggen 1018 per stuk, rundvleesch 72, 60 en 50 cent per kg. slachtgewicht. Boter. Aangevoerd drie achtste en één zestiende vaten boter, wegende totaal 70 kg. Prijs per kg. 1.65 tot 167.1/2 Henoel willig. GOUDA, 22 Dec. Vee. Aangevoerd in to taal 557 stuks, waarvan 30 slachtvarkens vette 2425 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 232 magere varkens 2023. 224 biggen 711, Geldersche biggen 10 --13, 2 runderen 170—215, 44 nuchtere kalveren 510, 21 schapen 812 en 3 bokk-en of lammeren 26 per stuk. Han del stug. Kaas. Aanvoer 81 partijen. Pryzen: le kwal. met rijksmerk 2627 cent, 2e kwal 0.240.26, crisisaftrek 9.6 cent. Handel matig. Boter. Aanvoer 56 ponden boter. Goe- boter 8085 cent en Weiboter 7580 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 85000 stuks. Pryzen: kippeneieren 45 en eendeneieren 3 3 25 per 100 stuks. Handel willig. Coöp. Zuid-Holl. Eierenveiling. Aan voer 105.200 stuks kippeneieren. Prijzen: 56-58 kg. 4.40—4.60. 58-60 4.760—4.70, 60-62 kg. 4.70—4 90, 62-68 4.90—5.50. bruine 58-70 4.655.55, kleine eieren 4.054.35 per 100 stuks,'Aanvoer een- oeneieren 1000 stuks, prijzen 2.502.80 per 100 stuks. LEIDEN, 21 Dec. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool f 1.00—4.10, savoyekool 2 103.70. groenekool 5.706.90, boe- lonkool 12—18, prei 9.6014.30, kroten 2 202.80, kroten gekookt 48, uien 1.804.70, peen 3.108.90, spruiten 4 21, andijvie 217, witloof 521, per 100 stuks knolselderie 4.004.90, Selde- rr 5.60—10.50. KATWIJK a. d. RIJN, 21 Dec. Groenten veiling. per kist van 20 kg waspeen 30— cent, per 100 kg.: roodekool 1.001.60, groenekool 24, uien f 2.504.25, per kist van 6 kg.: andijvie 2558 cent, boe renkool 2542 cent. BOSKOOP, 22 Dec. Bloemenveiling. Beshulst le soort 3550 sent, 2e soort 15 25 cent, J. C. van Tol le soort 3042 cent 2e soort 2028 cent, Zilverbont met bes 5* cent, blauwe spar 812 cent, hulst met gele bes 3042 een cent. NIEUWKOOP. 21 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 2200 stuks. Prijzen: 3.80 5 20 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 21 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 4574 stuks. Prijzen: kiopeneieren wit: 4.40—4.90, bruin 4.80—5.20, kuiken- eieren 4.00—4.60 en eendeneieren f 3.00 —3.10 per 100 stuks. VNKEVEEN, 21 Dec. Groentenveiling. Witlof I 12 50—16.00. idem li 5—7, idef III f 3—4 per 100 kg. LOOSDUINEN, 21 Dec. Groentenveiling Kervel 8.—, selderie 7.40—10.80, pie terselie f 8.50—11.90, per 100 bos: knolsel derie 4.50 per 100 stuks, prei 1215.80 per 100 kg.; boerenkool 3485 cent per 7 ki'ogram. VOORSCHOTEN, 21 Dec. Vrije Veiling. Prijzen: kipoeneieren 4104.90, kui keneieren 3 504.00 per 100 stuks, konij nen 1.40—2.20, duiven f 0 10—0.14 per stuk, zoetekaas 5256 cent, en Leidsche kaac 4046 cent per kg. Veiüug v. P. V. Prijzen: kinpenefcren 4.504.80, kuikeneieren f 3.20, eenden eieren 5.konijnen 0.701.20 per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.57 Berlijn 73.771/g Parijs 4.84 Brussel 31.02 Zwitserland 41.60 Kopenhagen 38 22 Stockholm 44.12 Oslo 43.05 New York 1 84 Praag 6.30

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3