LM J PUROL NIEUIHJAARS- ADVERTENTIËN RIJNSTREEK LUCHTVAART NIEUWJAARSWENSCH vrijdag 23 december 1938 de leïdsche courant v:erde blad - pag. 12 PJJNSBURG Tuinbouw. Rijnsburg was deze week de plaats waar de slagen vielen. De tuin bouwproducten brachten zoo goed als niets op en met de hevige vorst was aanvoer zoo goed als onmogelijk. Van de iets betere prijzen als gevolg van de vorst, kon den zeer weinigen profiteeren. Uien gin gen deze week voor 2.60 tot 2.40 per 100 K.G., Waspeen, een specifiek Rijns burgs product, bracht van f 2.304.50 per 100 K.G. op. Kroten liepen op tot 2 50 a ƒ3.20 per 100 K.G. Roode en gele kool koste 2.30 tot 4.50 per 100 K.G. Groene kool van 3.60 tot 4.60. Maar de aanvoer was deze dagen zeer matig. VOORSCHOTEN Zondagsdienst doktoren. Vanaf Zater dagmiddag 3 uur tot Dinsdagmorgen 8.30 uur is afwezig dr. Keegstra. De praktijk wordt waargenomen door dr. M. v. d. Stoel en dr. E. J. Kerkhof. Geboren: Jacobus Maria, d. van P. J. L. Steijn en M. A. M. de Ruijt An dreas Adrianus Petrus, z. van J. G. van der Ploeg en C. M. V. van Veen Adria nus Jozef, z. van J. A. J. van der Peet en M. A. van der Geer. ALPHEN AAN DEN RIJN Doodelijke afloop De wielrijder Zuidam, die gisteren in botsing is gekomen met een auto, is reeds hedennacht in het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleden. Gemeenteraad. - De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 27 Decem ber, des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen van de vergaderingen van 7 en 14 November j.l. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van B. en W. in zake wijzi ging van de waterleidmgtarieven en vast stelling van een nieuwe verordening op de waterlevering. 6. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling van straatnamen. 7. Voorstel van B. en W. in zake het aangaan van een overeenkomst met de ge meente Leiden tot wijziging van die be treffende de levering van eléctriciteit. 8. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling van extra-bijdragen aan de bouw- vereenigingen en -stichting over het ex ploitatiejaar 19371938. 9. Voorstel van B. en W. in zake een verzoek van het bestuur der bouwvereeni- ging „Volksbelang" om renteverlaging voor een geldleening. 10. Voorstel van B. en W. in zake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer S. D. van Hemsbergen q.q. 11. Voorstel van B. en W. in zake ver koop van een perceeltje grond aan de Em- malaan. 13. Voorstel van B. en W. in zake aan vaarding van een recht van opstal ten be hoeve der gemeente. 14. Voorstel van B. en W. in zake de aanvraag van het bestuur der M.U.L.O. School met den Bijbel, om beschikbaar stelling van gelden voor 15 schoolbanken. 15. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling eener nieuwe verordening betref fende de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. 16. Benoeming van 3 leden van de com missie van toezicht op het middelbaar on derwijs in door periodieke aftreding en door overlijden ontstane vacatures. 17. Voorstel van B. en W. in zake ver- hocging van het crediet ten behoeve van het Algemeen Armbestuur voor 1938. 18. Voorstel van B. en W. in zake goed keuring eener wijziging van de begrooting voor het Algemeen Armbestuur voor 1938. 19. Voorstel van B en W. inzake het verleenen van een extra-crediet ten be hoeve van den luchtbeschermingsdienst. 20. Vcorstel van B. en W. in zake wij ziging van de gemeentebegrooting dienst 1938. 21. Voorstel van B. en W. in zake voor ziening in de behoefte aan kasgeld gedu rende het jaar 1939. 22. Voorstel van B. en W. in zake on- derhandsche gunning van de schoolschoon- maak over 1939. 23. Voorstel van B. en W. in zake deel neming aan de regeling voor onderlinge hulpverleening bij brand. 24 Voorstel van B. en W. in zake de woningen bij het voormalig raadhuis en het Huis der Gemeente. 25 Voorstel van B. en W. in zake aan vaarding van een geschenk voor het raad huis. 26. Voorstel van B. en W. in zake aan vaarding van een schenking van den bur gemeester. Rectificatie Tot onzen spijt zyn er in ons verslag van de 20ste jaarvergadering „Wilskracni" een tweetal onjuistheden ge slopen. Wij schreven: een teiegram van ge- lukwensch werd ontvangen o.m. van het eerelid den heer J. L. H. Boeren, een vrue- gertn plaatsgenoot, die evenzeer veel in het belang van deze sportvereeniging tot stand heelt gebracht. Dit moet in zooverre worden hersteld, dat bedoeld werd de heer R. Boere, een plaatsgenoot enz. Voorts hadden wij voor het Sanatorium waar onze vroegere kapelaan en geeste- lijke-adviseur van „Wilskracht" momenteel WASSENAAR Botsing door slippen. Op den Rijks- stiaatweg nabij het Kerkehout, werd een stilstaande autobus uit Noordw.hout ten gevolge van slippen achterop aangereden dcor een auto bestuurd door den heer V. uit Velsen. De heer V. brak een rib en be kwam wonden aan hoofd en handen. Zijn inzittende vrouw bekwam schaafwonden en zijn schoonzuster werd uit de auto ge slingerd. Zij bekwam geen letsel evenmin als een drietal inzittende kinderen. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbe- ling en dr. van Dam uit den Haag, is de heer V. overgebracht naar het ziekenhuis te Den Haag. Oud-leerlingen. In café van der Zalm hkld de afd. Wassenaar van den Ned. Bond van Oud-leerlingen haar maandelijk- sche ledenvergadering, ditmaal bij ontsten tenis onder leiding van den 2en voorzitter, den heer G. Verlind. Besloten werd vervolgens om in samen werking met de vereeniging Wassenaar en Omstreken een excursie-programma op te stellen. Door den secretaris werd hierop een verslag uitgebracht van de gehouden feestavond en eveneens door den penning meester de financiën van dien avond be treffende. Vervolgens werden door de leden kerststukje opgemaakt die later door een jury werden beoordeeld. Ie prijzen ver wierven de heeren G. Verlind (cursist) en J. Hermsen (amateur). Tot leden van de kascommissie werden hierop benoemd de heeren Donker, Looyestein en Hermse. verpleegd wordt: „Berg en Bosch" ver meld. Dit moet echter zijn: „Dekkers- wald". De concierges van de raadhuizen. Nu de tijd nadert, dat het nieuwe raadhuis in gebruik zal worden gtnomen, waar mede dan gelijk een eind zal komen aan ce diensten, welke thans als concierge worden bewezen door de bewoners van de woningen bij het Raadhuis aan de Raad huisstraat en hei Huis der Gemeente aan dp Julianastraat, dient een beslissing te worden genomen met betrekking tot de eerdere verhuring dez^r woningen. De huidige bewoner van de eerstbedoelde woning is bereid deze te huren tegen 2.50 per week. Deze prijs achten B. en W. billijk, des- halve zij voorstellen deze woning aan dien bewoner, t.w. den heer H. de Groot, te ver huren. Ten aanzien van den tegenwoordigen be woner der woning bij het Huis der Ge meente, t.w. den heer Z. J. van Gijzel, is de toestand eenigszins anders. Deze is n.l. sinds de instelling van den gemeentelijken luchtbescherminsdienst mede belast met het schoonhouden enz. van de vroegere ziekeninrichting aan de Schoolstraat, in welk gebouw onderschei den cursussen en oefeningen van genoem den dienst worden gehouden. Waar deze cursussen en oefeningen een zoodanigen omvang hebben en zoo dik wijls worden gehouden, dat het gebouw geregeld vijf avonden per week in gebruik is, brengt zulks voor genoemd persoon of wel zijne huisgenooten een zoodanigen ar beid met zich, dat de vergoeding, welke voor dien arbeid billijk zou zijn, is gelijk te stellen met de huurprijs, welke voor de door hem bewoonde woning zou zijn te bedingen. Extra-crediet luchtbescherming. De in September getroffen voorzieningen voor luchtbescherming, hoe bescheiden in om vang ook, hebben in vrij aanzienlijke mate de voor de luchtbescherming toegestane bedragen overschreden. Hiertoe moeten o m. worden gerekend: aanschaffing van 20 legergasmaskers en 100 volksgasmas kers, voorts chemicaliën en ontsmettings ingrediënten, terwijl enkele telefonische aansluitingen moesten worden aangelegd. B en W. merken hierbij op, dat de aan schaffing van volksgasmaskers geschiedde, teneinde hiervan een aanzienlijk deel, tegen den kostenden prijs, voor de bevol king beschikbaar te stellen. Voorts meenen B. en W. de afdeeling Alphen aan den Rijn van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming in haar streven, ce burgerbevolking zooveel mogelijk op het gebied der zelfbescherming voor te lichten, te moeten steunen, door haar een subsidie van 50.— toe te kennen, als tegemoetkoming in de door haar te maken onkosten van een tentoonstelling, welke ir den ïoop van de maand Januari 1939 zal worden georganiseerd. B. en W. stellen voor een extra-crediet van 1200.— voor 1938 beschikbaar te stellen, tot dekking van de door de bij zondere omstandigheden van September ja. noodzakelijk geworden uitgaven. Verkooping van grond. B. en W. stel len voor tan den heer S. D. van Hems bergen te verkoopen een perceel bouw grond, groot ongeveer 1300 M2, gelegen aan de Vondelstraat, tegen een prijs van 6.— per M2. Er zullen zeven midden standswoningen worden gebouwd. Ondertrouwd: Corneüs Verbrug, cud 27 jaar, wonende te Nieuwer-Amstel met Maartje de Jong, oud 26 jaar. Ingekomen: Jacobus A. van Elk en echtgenoote, Raadhuisstraat 273, van Am sterdam. Vertrokken: Eduard E. Lankenau, naar Rotteidam, Harddra venstraat 27b. BODEGRA^TN AFSCHEIDSDINER! De heer Z. J. Ninaber van Eyben deelt ons mede, dat het college van commissaris sen der N.V. Bodegraafsche Waterleiding zich voorstelt een diner te geven op Don derdag 29 December 1938, des avonds te zes uur in hotel van Haaften te Bodegra ven ter gelegenheid van de ontbinding der vennootschap. Kerstavond St. Josephsgezeilen en K.J.M.V, Gisteravond vergaderdt deze vereeni ging en hield haar jaarlijksche Kerst avond. De opkomst was bevredigend. Na dat men met gebed geopend had werden de notulen door den heer G. Stolwijk voorge lezen en voor de keurige redactie onder dandzegging goedgekeurd. Vervolgens werd mededeeling gedaan van het aangevraagde ontslag als bestuursleden van de heeren A. de Vos, ernt de Wii en Corn. Niekerk. In de volgende vergadering op 5 Januari zal er een bestuursverkiezing plaats vinden. De vice-praeses, kapelaan W. de Lange, sprak enkele inleidenda gedachten over het Kerstfeest, waarna er enkele gramofoon- platen gedraaid werden, die onder het genot van een kopje koffie al spoedig een huiselijke sfeer wisten te scheppen. Het ver dere gedeelte van den avond werd gevuld met liedjes, uitgevoerd door de Zangclub, declamaties en Kerstvertellingen door eeni- ge leden van de vereeniging. Tot slot stond op het programma het af scheid van den voorzitter, den heer Corn. Niekerk, die door den vice-praeses geschetst werd als een dienstvaardig voorzitter, met wien allen p^eizierig hebben samengewerkt, waarvoor kapelaan de Lange namens leden, bestuur, pastoor en zichzelf dank zei. Als blijvende herinnering aan de vereeniging werd het bekende boek: „De hemel" aange boden. Le heer Niekerk wist met enkele zeer goed gekozen wooiden allen te danken voor de medewerking hunnerzijds. Hij dankte al len, die medewerking verleend hadden om de Josephsgezellenvreeniging tot een groo teren bloei te brengen. Hierna sluiting. Geboren: Jacoba Agatha d. v. C. A. V/als en A. Esselmann. Petronella Chris tina d. v. W. van Tol en T. Hagen. Getrouwd: P. Speelman 36 j. en N. Buitelaar 27 j. Overleden: W. J. Oskam 71 j. K. de Kruijf 67 j. 1 JL Usvermaalc fT» 9ee" ruwe Huid verzacht o geneest NIEUWKOOP Ondertrouwd: H. Pieterse, 24 j. en M. van Capel, 21 jaar. DE MEIJE Kerstviering der Jongemannen vereeni ging „St. Jan". De jongemannenvereeni- ging van onze parochie zal de parochianen in de gelegenheid stellen om bij de Kerst viering tegenwoordig te zijn. Het programma- hebben wij zoo even ont vangen en wij moeten dadelijk zeggen, dat de tooneelclub zijn uiterste krachten geeft om de parochianen te bieden, wat maar eenigszins mogelijk is. Op het pro gramma staan „Tableaux vivants", die sa mengesteld zijn door onzen vorigen kap. den weleerw heer A. L. Umans, die naar we vernemen zeer waarschijnlijk Dinsdagmid dag aanwezig zal zijn. Ook zal er een Kerstspel voor het voetlicht worden ge bracht van Frits van Duinen: „Bij den Kerstboom". De opvoeringen zijn vastgesteld op Dins dag 27 December des middags om twee uur er Woensdagavond te zeven uur in het R. K. schoolgebouw. Toegangsbewijzen zijn a 40 cent by de leden te verkrijgen; aan de zaal voor de uitvoering twee kwartjes. Voor schoolgaan de kinderen slechts één dubbeltje (alleen voor Dinsdagmiddag). Gelegenheid tot plaatsbespreken op eer ste en tweede Kerstdag na de Hoogmis a 10 cent per persoon. Van beide opvoeringen zullen wij de vol gende week verslag uitbrengen. HAZERSWOUDE „St. Deus Dedit". Op Woensdagavond vergaderde in café Vreeburg de R. K. Ar beidersorganisatie „St. Deus Dedit". De bijeenkomst was flink bezocht. De secre taris, de heer P. Olierook, bracht een uit gebreid jaarverslag uit, waarna de heer Joh. Lourier een overzicht gaf van de fi nanciën der vereeniging. De baten over het afgeioopen jaar bedragen 53.34. De uitgaven van „Hulp in Nood", voor levens middelen aan zieken, bedragen 74.66. Herkomen werden als bestuursleden de heeren J. v. d. Werf, Joh. Lourier en P. Olieroow. Tot leden der controle-commis sie werden gekozen C. Nuyten en L. Luite. Als bestuursleden voor „Hulp in Nood" verden herkozen Th. Smits, J. Brugman en Joh. Lourier. Bij de rondvraag werd nogal uitgebreid van gedachten gewisseld over het fonds „Hulp in Nood". LEIDERDORP A. N. W. B. Naar wij vernemen zal op 5 Januari 1939 a s. de Kon. Ned. Toeristen bond A. N. W. B. een Bondsavond organi steren in Geb. Irene te Leiderdorp, waar- by een interessante geluidsfilm zal worden vertoond. ROELOF ARENDSVEEN ONGELUK OP HET US I Gisterenmiddag tijdens het schaat senrijden op de Ringsloot, kwam mej. de J. zoo ongelukkig te vallen, dat zij een scheenbreek brak. NIEUWERBRUG OP DEN WEG GESTORVEN. Gistermorgen omstreeks half 12 vond een voorbijganger de 76-jarige heer W. Oskam alhier, liggende in de sneeuw op het rijwielpad langs den Rijksstraatweg ter hoogte van den winkelier Zaal. Ter stond werden omwonenden gewaarschuwd alsmede dr. S. Beije. Per s.ede bracht men een man naar zijn woning hij was on geveer 100 meter van zijn woning verwij derd waar de geneesheer slechts den dood kon constateeren. De man bleek een beroerte te hebben bekomen. Vingers bevroren. Door de felle koude kreeg de landarbeider G. O. alhier, tijdens zijn werkzaamheden geduchte pijn in zijn vingers. Al ras bleek dat vijf vingers totaal bevroren waren. Spoedig werd geneeskun dige hulp ingeroepen en werd de man in behandeling genomen. TER AAR De Tama-puzzle. In de gisteravond ge houden bijeenkomst van de Tama-actie, alwaar allereerst een overzicht is genomen van de St. Nicolaas-actie, kwam tot slot de uitslag aan de orde van de puzzle. Bij lo- l.ng viel de eerste prijs ten beurt aan M. van Vliet, 2. A. Mank, 3. P. Dobbe, 4. A. Sanders, 5. J. Vuyk, 6. M. de Bravem. 7. J Bouwmeester, 8. M. de Bleeker, 9. J. Vis, 10 A. Cats. De prijzen bestonden in geld, t<=* beginnen met zes gulden. „Looft den Heer" aan het wankelen. Het bestuur van de Chr. Zangvereeniging ,.I.ooft den Heer", maakt een zorgelijken tijd door, want, moest eerst al gezocht wor den naar een goedkooper repetitie-lokaal, thans is zij er toe overgegaan een ande ren directeur te benoemen. Hiervoor is aangesteld de heer De Jong van Alphen a. d. Riin. Deze ingrijpende financieele maatregelen kunnen er misschien toe bij dragen, dat de vereeniging blijft voortbe staan. WOITttRUT-C-l? Aanrijding. Van der H., die zonder op het verkeer te letten, den rijweg over stak, werd door een hem achterop rijden de auto aangereden. Door krachtig rem men van den bestuurder D. van S. waar door de auto mede door de dikke laag sneeuw dwars over den weg gleed, werd de voetganger opzij geworpen. Met een hersenschudding werd hij op advies van dr. Loth, die spoedig ter plaatse was en de eerste hulp verleende, naar zijn woning vervoerd. Schietwedstrijd B.V.L. Onder leiding van den heer E. de Goede hield de B.V.L. de jaarlijksche schietwedstrijd in het ge bouw van Eierveiling, waarvan de uitslag is als volgt. Klasse A.: W. G. Terhorst 147 pnt.; A. Noordam idem; A. C. Wittebol 145 pnt.; G. Ravenhorst, idem; J. van der Boon 144 pnt.; T. den Hertog, idem; C. J. van 't Wout 143 pnt.; J. van Rijn 140 pnt.; J. Terhorst 139 pnt.; K. J. Strookman 138 pnt.; P. Roos idem; G. C. Schijf idem; D. de Lange 133 pnt. Klasse B.: N. Bode 141 pnt.; H. Slinger land 139 pnt.; P. C. van Zaal 138 pnt.; P. Kroon 137 pnt.; A. Rijnsburger 136 pnt.; J. Canfferman 134 pnt; F. Blom idem; J. P. van 't Wout 129 pnt.; C. Schijf 124 pnt.; A. Overvliet 108 pnt. Klasse C.: D. van Klaveren 128 pnt.; J. Grandia 119 pnt. Nieuwe scnutiers: J. Alberts 147 pnt.; M. J. Schijf 146 pnt.; C. Canfferman 136 pnt. 't Is géén bevel, maar een beroep op üw medewerking om de men® schen, die daar ook voor aan den weg werken, niet noode- loos in gevaar te brengen! Boven den bevordert u zoodoende een vlotteren wegenbouw. Dus... bij het zien van dat bord: De leden W. G. Terhorst, A. Noordam en J. Alberts gingen over naar de klasse uit muntend. ZOETERWOUDE DE ROEP VAN DE JEUGD. Zelfs de natuur bereidt zich voor om Kerstfeest te vieren. G ^kleed in haar schoonste wit is zij symbool van het witte licht. Symbool ook van Christus, het Licht der wereld. Laten sneeuw en koude daarom geen. hinderpalen zijn voor het Kerstfeest van de jeugd. Werkt allen mede om ook den Tweeden en Derden Kerstdag te maken tot een feest van het Licht, dat door zijn stralengloed alle harten met een nieuw er. vurig enthousiasme moet vervullen. Ook de tentoonstelling wil daartoe iets bijdragen. Degenen die daaraan nog wen- schen deel te nemen, worden verzocht, Vrijdagavond of Zaterdagmorgen hun in zendingen, van een duidelijk adres voor zien, in het patronaatsgebouw te brengen. Mogen er velen gevonden worden, die tevens geheel en al willen afstand doen van eigen werk ten bate van de jeugd. Dan vooral zal het voor u zijn een Zalig Kerst feest. Want Geven is Leven en Leven is Geven. A. D u ij v e s t ij n, kapelaan. DE POSTVLUCHTEN OP INDIë. De positie dei* postvliegtuigen was Don derdag: Uitreis: „Torenvalk" te Calcutta. „Wielewaal" te Alexandria. „Emoe" te Napels. Thuisreis: „Buizerd" te Marseille. „Ibis" te Jodhpur. „Valk" te Medan. Vanaf heden tot en met 28 Dec. a.s. is de gelegenheid openge steld, aan ons Bureau, Bezorgers in de stad, en bij onze Agenten, om in het nummer van 31 Dec. den gebruikelijken Nieuwjaars groet te plaatsen. De prijzen dezer Advertentiën zijn k contant 1—4 regelsf 0.50 5-8 1.— 9-121.50 13-16„2.— DE ADMINISTRATIE Ondorgeteekende verzoekt plaatsing van den onderstaanden NIEUWJAARSSROET in het nummer van 31 December van „De Leidsehe Courant", Papengracht 32, Leiden S v.p. duidelijk met potlood invullen»

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 22