DINSDAG 13 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN Voor de zesde maal. J. K., bakker te Voorschoten, moest zich gistermorgen voor de zesde maal ver antwoorden wegens overtreding van de ar beidswet. Hij had des morgens een knechtje vóór zeven uur arbeid laten verrichlen. Verdachte zeide, dat het knechtje uit zich zelf gekomen was, omdat hij nog zoo graag wilde leeren. Veldwachter Franken ver telde evenwel anders en zeide. dat ver dachte jegens hem gezegd had, dat h'j het werk alleen niet af kon. De ambtenaar vond, dat net zoo niet langer gaat, want verdachte stoort zich ner gens aan. De beste methode daartoe is ei-n hechtenisstraf, want een geldboete maakt geen indruk op verdachte. De eij-A werd een hechtenisstraf voor den tijd van vior dagen. Verdachte krijgt het te kwaad ais hij dezen eisch hoort en barst in tranen uit Zijn zaak gaat ten gronde als hij tot ge vangenisstraf veroordeeld zou worden. De kantonrechter wilde hem nog een kans ge ven, maar dan onherroepelijk de incite en veroordeelde hem tot een geldboete van f 30 subs. 15 dagen. Veertien dagen hechtenis ▼oor dronkenschap P. J. R. uit den Haag, had verleden week tercht moeten staan, omda* hij op 3 Octo ber reeds om tien uur dronken was aange troffen in het Van der Werfpark te Lei den. Hij had gehoord, dat men zoo goed 3 October kon vieren in Leid en en was toen maar met 100 uit den Haag naar de Sleutelstad gekomen. Verder had hij ver teld, dat hij sindsdien lid van een geheel- onthoudersvereeniging in den Haag was geworden. De ambtenaar had daar eens naar geïnformeerd, maar de inlichtingen waren van dien aard geweest, dat tegen verdachte thans een hechtenisstraf van veertien dagen geëischt werd tot welke straf de kantonrechter hem veroordeelde. Tram contra auto. H, van M., reiziger te Hilversum, had op 12 September een ernstige botsing veroor zaakt met een tram-trein der N.Z.H.T.M. op de Lorentzkade te Leiden. Verdachte had gezien, dat hij niet meer voor de tiam langs kon rijden, maar had het niettemin toch geprobeerd, met als eenig resultaat een ernstige botsing en een verbaal Na den trambestuurder als getuige ge boord te hebben, eischte de ambtenaar enu geldboete van 25 subs. 10 dagen. Ook de kantonrechter vond het rijden van verdachte hoogs! roekeloos en gevaar lijk en veroordeelde conform den eisen. Geen voorrang verleend J. P. chauffeur te Hillegom. had cp 23 Sept. geen voorrang verleend aan ver keer van iechts in de Voorstraat te Noo.i- wijk Binden, met als gevolg de onvermij delijke ^ctsing. Eisch en uitspraak 10 subs. 4 dagen. L I., vertegenwoordiger te Den Plaag, moest voor eenzelfde overtreding terecht staan, want hij had op den Oude S'rgel te Leiden geen voorrang verleend Ook hiei was een botsing het resu'taat geweest. Eisch en uitspraak 10 subs. 4 dagen. Gevaarlijke manier van auto neerzetten. J. J. M., die verstek liet gaan, had cp 14 Sept van dit jaar een auto onverlich. mid den op de rijbaan geplaatst te O e g s t- geest. Natuurlek kas toen een andere auto tegen hetonverlichte gevaaite opge reden. Eisch en uitspraak werden een geldboete van 15 subs. 5 dagen. Niet uitgekeken. Op 4 November van dit jaar was er op den Grooten Rijksweg te. Oegstgcest een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een zeer gehavende auto was reeds weggesleept en een ander stond te wachten om dezelfde behandeling te ondergaan. De weg was ver- de bezaaid met bloed en stukken glas, re den voor de politie te Oegstgeest om het verkeer eenigszins om te leiden. Een vrachtauto-chauffeur had de instruc ties goed opgevolgd, maar een luxe auto, bestuurd door P. S., architect te Den Haag, had al zijn aandacht aan de gehavende auto gewijd met het gevolg, dat hij niets van het voor hem rijdende verkeer had ge zien en botweg bovenop een andere auto was gereden, wat weer brokken gaf. De politie van Oegstgeest was niet te spreken geweest over deze manier van rij den en er was een verbael gevolgd. De ambtenaar was het nog minder met de rij kunst van verdachte eens en eischte een geldboete van 15 subs. 5 dagen. De kan tonrechter vond, dat te weinig, gezien de ernst van het geval en veroordeelde ver dachte tot een geldboete van 20 sub. 10 dagen. Gevaarlijke dingen. J. P. W. S. te L e i e n, had openlijk op de Breestraat te Leiden met een revolver rond gewandeld. Hij vertelde, dat hij het ding van iemand had gekocht als sigarettenaan steker en in de stellige veronderstelling ge t-efd had, dat het werkelijk zulk een in strument was. De politie had echter ge zien, dat het een echte revolver geweest was en zoo moest verdachte zich verant woorden. De ambtenaar nam in aanmerking dat de revolver geen haan had en eischte een geldboete van 5 subs 2 dagen met verbeurdverklaring van de inbeslag geno men revolver. Uitspraak conform. Geen inlichtingen verstrekt J. O. O. te Zoëterwoude had in het geheel geen inlichtingen willen geven aan een ambtenaar van den Raad van Arbeid- Deze weigering kwam hem te staan op een eisch van 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen. Overtreding leerplichtwet J. v. d. M., tuinder te Alkemade, had zijr zoontje de school niet laten bezoeken, omdat hij het voordeeliger vond om het het kind te laten werken dan een knecht aan te schaffen. Eisch en uitspraak 10 subs. 5 dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER Toen een waarschuwing niet hielp. De opperman A. J. N. en de bloemist knecht D. v. L., beiden uit Sassen- h e i m, werkten tezamen in de werkver schaffing. Het boterde niet erg tusschen beiden wat ten gevolge had, dat op een goeden dag de uitbarsting gevolgd was. Het kloppartijtje was ontstaan, omdat N. de vrouw van L. beleedigde en deze laatste dat natuurlijk niet had genomen. Maar L. wat netjes geweest, want hij had N. ge zegd, dat hij zijn toeter moest houden, want dat er anders wel eens klappen uit gedeeld konden worden, hetgeen inhield, dat N. deze meppen zou ontvangen. De waarschuwing was niet ontvankelijk ver klaard met als logisch gevolg, dat toen N. weer onnet werd, de belofte ingeruild was door een klap op het hoofd. Tot zoo ver de verdachte, die er -nog toevoegde, dat hij er werkelijk toe geprest was. maar dat de klap, de opzaniker noemde hij het, niet op het hoofd terecht was gekomen maar in de zij van L. De Politierechter hield eerst een betoog dat men nooit eigen rechter mag spelen en dus ook niet mag slaan, waarna het woord verleend werd aan den Officier, die nog vertelde, dat het politierapport zegt, dat verdachte een rare man is, dien men niet kan volgen. Omdat verdachte een groot gezin heeft er. een geldboete niet gemakkelijk kan be talen eischte spr. een voorwaardelijke ge vangenisstraf voor den tijd van twee weken met een proeftijd van drie jaar. De uitspraak werd conform. Omdat hij niet werd betaald. Men heeft toch erg onvoorzichtige men- schen op dit ondermaansche rondloopen, want de chauffeur D. A. P. te Noord- w ij k was al eens veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf waarvan de proeftijd nog niet is verloopen en nu hij begaat in dien tijd weer een strafbaar feit Hij had nu motorolie weggenomen van zijn baas, garagehouder te Rijnsburg. Verdachte vertelde, dat hü nog twee gul den van zijn baas kreeg, maar deze be taalde niet en toen had hij maar motor olie meegenomen om aldus aan zijn trek te komen. Verder meende verdachte, dat zijn baas hem heeft gezocht. De Officier wilde rekening houden met het feit, dat de voorwaardelijke veroordeeling ook ten uitvoer zal gelegd en eischt drie maanden gevangenisstraf. De Politierechter was ook van meening, dat de ten uitvoerlegging wel zal volgen en daarmede rekening houdende werd de uitspraak drie weken gevangenisstraf. Eenden zijn eenden dus De koopman Th. O. uit Bodegraven had zich te verantwoorden wegens diefstal van eenden. De zaak zat zoo. W. de Vries uit Bodegraven had in den polder een moedereend en twaalf jongen zwemmen. Op zekeren dag waren moeder en kinderen spoorloos. Het zaakje niet erg vertrouwen de was de V. op verkenning uitgegaan en warempel hij had moeder en kroost in den besten welstand aangetroffen bij verdachte. Dat zal wel een blij weerzien geweest zijn. Verdachte gaf een andere lezing van het geval en meende, dat het zijn eenden waren, die hij in den polder had opge haald, want hij laat telkens een pluk eenden los om ze na verloop van zekeren tijd weer op te gaan halen en ze dan te verkoopen. Hij ging met deze verklaring niet over eene nacht ijs, want verschillende buren hadden documenten gestuurd dat het waarheid was met deze loslatery en opvangerij. De Poütierechtter vond het toen maar het beste om deze eendenkwestie aan te houden en het heele geval nog eens te laten onderzoeken. .Jammer dat eenden niet kunnen spreken dan hadden zij kunnen i> ggen wie de eigenaar is, als ze nog niet opgegeten zijn want Kerstmis nadert. Het nut van voor het venster zitten. Het kan toch wel eens nuttig zijn als dames voor de ruiten zitten om de voor bijgangers aan te zien en na te zien, want had de weduwe W. W. niet voor naar venster aan de Nieuwstraat te Leiden gezeten, dan had een fietsendiefstal nooit opgehelderd geworden. Nu zat zij op 1 October dus wel voor haar venster en had dus gezien, dat iemand een rijwiel mede- nam hetwelk voor een café stond, toe- behoorend aan zekeren Schreuder, die in het café een lafenis gebruikte. Een ander had misschien zeer onnet gaan roepen „houdt den dief' of houdt hem" wat moge lijk het beste is in zulke gevallen, maar de weduwe W. deed heel behoorlijk het raam open en klapte in haar handen en het toe val wilde, dat er net een inspecteur aan kwam die den snooden roover kon arres teeren. Zooals alle verdachten doen, probeerde h\j er aan linke wending aan te geven door met een dood nuchter gezicht te vertellen, dat hjj gedacht had, dat het zijn eigen fiets was, want hij was iet of wat dronken en een beetje van de kook. Van stelen was volgens hem in het geheel geen sprake, men behoorde volgens hem van leenen of gébruiken te spreken. De Officier had het niet erg op dat ge- truiken van andermans rijwielen en eischte het maximum, dat een Politierech ter op kan leggen en wel zes maanden ge vangenisstraf. De Politierechter wilde alvorens vonnis te wijzen wel eens wat meer over ver dachte weten en hield de zaak aan om een rapport over verdachtte in te winnen. Steimgeknoei. De los arbeider P. Fr. T. uit V o o r- schoten had over een bepaalde week aan de steundienst daar ter plaatse opge geven, dat er een inkomen was geweest van 3.terwijl dit volgens den steundienst in werkelijkheid f 7.was geweest. Gevolg een vervolging wegens valschheid in ge schrifte. Verder zou verdachte verteld hebben, dat zijn vrouw van de mevrouw, waar zij werkt haar loon in natura had gekregen. De veldwachter geeft hierover eenige in lichtingen en zeide na informaties te heb ben ingewonnen het zoo is, dat de mevrouw boven het loon van 1.nog uit liefdadig heid wat in natura had mee gegeven. Ver der staat verdachte gunstig bekend. Nadat nog een getuige was gehoord zeide verdachte nog, dat de vier gulden al waren afgehouden, waarna de Officier het nog wel eens met hem wilde probeeren en een voorwaardelijke gevangenisstraf eischte voor den tijd van drie maanden met een proeftijd van drie jaar. De Politierechter achtte bewezen de ver zwegen verdienste van zijn vrouw van 1.en veroordeelde hem daarvoor tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar, terwijl verdachte van het opgeven van zijn eigen verdiensten over een bepaalde week werd vrijgesproken als zijnde niet bewezen, dat hij geld verdiend had en het dus verkeerd zou hebben opgegeven omdat de zeven gulden, die hij zou hebben ver diend bij een vrachtrijder daar ter plaatse, beschouwd moest worden als een schuld, die verdachte had aan den vrachtrijder voor geleverde kolen, welke schuld hij nu met voor den vrachtrijder te werken ge lijk trachtte te maken, zoodathij geen zeven gulden in handen had gekregen. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Valschheid in geschrifte. Voor bovengenoemde Rechtbank stond terecht de 27-jarige monteur V. M. J. H. uit Hillegom wegens valschheid in ge schrifte. Verdachte stond ingeschreven als steuntrekker bij de Arbeidsbemiddeling der gemeente Hillegom. Hij had echter op 13 Aug. j:L aan den heer S. Warmerdam al daar een radiotoestel afgeleverd, hetwelk hij had omgebouwd. Door B. en W. der ge meente Hillegom was destijds een schrij ven aan verdachte toegezonden, waarin werd medegedeeld, dat het hem verboden was als steuntrekker iemand van voorlich ting te dienen op het gebied van radio, noch behulpzaam te zijn op een of ander terrein van electriciteit. Het was niet controleer baar, of hij hiervoor iets ontving. Verdachte had echter vergeten op zijn steunformulier te vermelden, dat hij voor 32.40 een radiotoestel voor den heer S. W. had omgebouwd. Verd. deelde echter mede, dat de 32.40 alleen bestemd waren ge weest voor aankoop van de eventueele be- noodigde onderdeelen. Hij had voor deze ombouwing niets ontvangen. Hij doet dit uit liefhebberij. De Officier van Justitie eischte tegen verdachte na getuigenverhoor 14 dagen gevangenisstraf. De Rechtbank zal een en ander nader overwegen en bepaalde de uitspraak over 14 dagen. KERKNIEUWS ST. CLEMENSRETRAITEHUIS TE NOORDWIJKERHOUT. Dinsdag 13—16 Dec. L/l.B. f 8.50; Zater dag 17—20 Dec. Jonge mannen 6.50; Don derdag 22—25 Dec. Jonge mann. (Kerstre traite) t 6.50; Zondag 25—28 Dec. Jonge mann. tKerstretraite) f 6.50: Woensdag 2831 Dec. Heeren onderwijzers 8.50; Zaterdag 31 Dec.3 Jan. Mannen 6.50; Dinsdag 86 Jan. Jonge mannen L.T. f 6.50; Zaterdag 710 Jan. Manner 6.50: Dinsdag 1013 Jan. Jonge mannen 6.50: Zaterdag 1417 Jan. Mannen 6.50- Dinsdag 1720 Jan. Mannen 6.50; Zaterdag 21—24 Jan. Mannen f 6.50; Dinsdag 24—27 Januari Mannen J 6.50; Zaterdag 2831 Januari Mannen 6.50; Dinsdag 31 Jan3 Febr. Meisjes boven 17 jaar f 6.50; Zaterdag 47 Februari Militieplichtigen f 6.50; Zaterdag 11—14 Februari Jonge mannen K.J.M.V. 7.50; Dinsdag 1417 Fezruari Gehuwde ^rouwen 6.50; Zaterdag 1821 Februari Jonge Middei^t. K.J M V. f 7.50; Dinsdag 2124 Februari Meisjes boven 17 jaar 6.50. Aanmelding bij Directie van het Retraite huis (Telefoon 207, Giro 176919). Aanvang van de retraite 's avonds 7.30 uur. EirHe half twee. De vergoeding kan tijdens de Retraite worden voldaan. Het Retraitehuis ligt op een kwartier af stand van het station Noordwijkerhout. Bij het station staat een autobus, welke langs het Retraitehuis rijdt. Voorzitter, de Burgemeester, de heer P. Hoogenboom. Aanwezig 6 leden. De Stichting Borgstellingrfonds te Gouda verzoekt voor 1939 een bedrag uit te trek ken naar 2 cent per inwoner der gemeen te, als bijdrage in de administratiekosten barer instelling. B. en W. willen de tot nu toe verleende bedrage van 1 cent per inwoner handhaven zoolang daaromtrent nog geen uniforme regeling bestaat en stellen daarom voor het verzoek voor kennisgeving aan te ne men, waartoe wordt besloten. Wed. R. KleydermanBaltje alhier, ver zoekt met het oog op haar leeftijd van 71 jaar, met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag als schoolschoonmaakster der O. L. School Dorp. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, waarbij de Voorz. een woord van dank voegt voor de wijze waarop zij gedu rende een 35-tal jaren deze betrekking heeft waargenomen. B. en W. zullen uit zien naar geschikte sollicitanten en te zij ner tijd met een aanbeveling bij den Raad komen om ir.- deze- vacature te voorzien. Aldus wordt besloten. De Gemeente-Begrooting voor het dienst jaar 1939 wordt aangeboden en gesteld in handen der Financieele Commissie, voor onderzoek en rapport. De gemeenterekening. Vaststelling Gemeenterekening over 1937 Namens de Commissie die bedoelde reke- mg heeft onderzocht, brengt de heer Lin- schoten rapport uit, waaruit blijkt dat alles m uitstekende orde is bevonden, zoodat c'e Commissie geen op- of aanmerkingen heeft. Z. h. s. wordt hierna tot voorloopige vast- srelling der bedoelde rekening besloten met de navolgende eindcijfers: Gewone dienst: Inkomsten 98.001.87, Uitgaven 92.134.66, Batig slot 3867.21. Kapitaaldienst: In komsten 27.601.75, Uitgaven 12.770.45, brtig slot 14.831.30. Eveneens wordt vastgesteld de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1937, met een totaal bedrag aan uitgaven van 5691.94 en een gemeentelijke subsidie van 5374.20. De heer van Leeuwen stelt naar aanlei ding van het hooge bedrag der uitgaven de vraag, of er steeds wel voldoende over- teg wordt gepleegd tusschen de Diaconiën en het Burgerlijk Armbestuur. De armen zorg rust toch in de eerste plaats op de kerkelijke instellingen. De Voorz. antwoordt dat in het algemeen aan het door den heer v.n Leeuwen ge- wenschte wordt voldaan. In den laatsten <ijd zijn echter nog al eens extra uitgaven door het burgerlijk armbestuur gedaan, in gevallen waarin de betrokkenen niet bij een kerk was aangesloten of kerkelijk niet medeleeft. Daar de meeste kerkelijke arm besturen in dezen abnormalen tijd voor toe nemende groote uitgaven komen, wordt te genwoordig veel gezamenlijk de armenzorg ter hand genomen. De Begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor 1939 tot een totaal van 6100 met een gemeentelijke bijdrage van f 6000 wordt hierna eveneens z. h. s. goadgekeurd. Herziening gemeenschappelijke regeling ts onderlinge hulpverleening in geval van brand. (Provinciale regeling). Conform voorstel wordt hiertoe z. h. s. besloten. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning op de heffing van begrafenisrechten voor het doen begraven van lijken van n'et-ingezetenen. Naar aanleiding van een eenigen tijd ge leden gedaan verzoek door een aantal in gezetenen uit Alphen aan den Rijn, om ge bruik te mogen maken van de algemeene begraafplaats ..Buitendorp" te Zwammer- dam, stellen B. en W. voor de Verordening cp deze begraafplaats betrekking hebben de zoodanig te wijzigen, dat het mogelijk wordt, dat aldaar ook lijken van niet-in- gezetenen kunnen worden begraven in z.g. huurgraven. Goedgekeurd. Voorstel tot onname van een bedrag van hoogstens 20.000.— in rekening-courant bij de Bank voor Nederlandsche Gemeen ten. LUCHTVAART DE REIGER IN ZUID-AFRIKA. De bemanning op bijzondere wijze verwelkomd. Na de schitterende ontvangst, welke de „Reiger" Zondag in Petoria en Johannes burg te beurt is gevallen, had gisteren de bijzondere verwelkoming plaats der beman ning. Het Voortrekkerscomité, waaraan de voorbereiding is toevertrouwd van de fees telijkheden, die bij de viering van Din- gansdag gehouden zullen worden, had de leden der bemanning voor een ontvangst uitgenoodigd. Honderden belangstellenden, waaronder tal van autoriteiten gaven van hun belangsteling blijk. De leden van het comité waren gekleed in het oude Voor- trekkerscostuum, de dames met lange ja ponnen en hoeden uit den tijd van de Groo te Trek, de heeren met wijde broeken en gebloemde vesten, terwijl deze laatsten, zooals dit op het oogenblik onder de Zuid- Afrikaansche jongelieden gebruik is, de baard hadden laten groeien om ook in hun uiterlijk, de gelijkenis met hun voorvade ren zoo treffend mogelijk te doen zijn. Met een aangenaam samenzijn eindigde de ont vangst, waarna de Nederlandsche vereeni- ging in Johannesburg de bemanning een noenmaal aanbood. De voorzitter bracht de K.L.M. warme hulde voor haar initiatief voor de Dingaansvluchi, een gebeurtenis voor Zuid-Afrika, die overal met vreugde en instemming is begroet. Met het spelen van het Wilhelmus en het Zuid-Afrikaan- sche Volkslied eindigde de lunch, waarbij De voorz. licht toe, dat door de betaling van 20.000.aan de N. V. Bodegraafsche Waterleiding, het -kassaldo der gemeente, bij genoemde Bank belegd, zoodanig is ingekrompen, dat gevaar bestaat', dat met Januari a.s. geen voldoende gelden be schikbaar zullen zijn om rente aflos sing van diverse geldleeningen te betalen en nog andere noodzakelijke uitgaven te doen. B. en W. vragen daarom machtiging om lijdelijk bij genoemde Bank de benoodigde gelden in rekening-courant op te nemen, tot een maximum van 20.000. Zoodra met Bodegraven een overeen komst inzake waterlevering is tot stand gekomen, kunnen de buizen aan die gemeen te worden overgedaan en wordt het bedrag van die gemeente terug ontvangen, waar na het weder bij de Bank kan worden be legd. Derhalve komt het B. en W. ge- ,;wenscht voor geen kasgeldleening te slui ten, aangezien men daaraan voor een be paalden tijd geboden is. De heer Linschoten gaat met het voor stel accoord, doch wil in verband hiermede nog iets in het midden brengen. De Voorz. acht het beter dit straks in geheime zitting te behandelen, waartoe wordt besloten, waarna het voorstel van ii. en W. z. h. s. wordt aangenomen. Voorstel tot heffing van 75 opcenten op de gemeente-fondsbelasting. Z. h. s. wordt aldus besloten. Vaststelling vergoeding aan de bijzon dere scholen als bedoeld in art. 101 der Lager-On der wijs wet, over het jaar 1936. Deze vergoeding kan, overeenkomstig de kosten voor de oepnbare lagere school al hier over 1936 uitgegeven, worden bepaald op 11.53 per leerling. Derhalve kan wor den uitgekeerd: Aan de Chr. Nat. School f 1075.17; aan de Ned. Herv. School 1167.41; aan de R. K. Meisjesschool 1836.15 en aan de R. K. Jongensschool 1421.07. Als maatstaf voor de vergoeding, uit te keeren aan de R. K. School voor U. L. O. wordt voorgesteld een bedrag van f 14.97 per leerling, zijnde de kosten van,het open baar uitgebreid lager onderwijs in de ge meente Harderwijk over 1936. De vergoe ding voor deze school zal dan bedragen 606.28. Het totaal der vergoedingen wordt ver volgens conform voorstel vastgesteld tot een totaal bedrag van 6106.08. Verzoek van het Bestuur der R. K. Jon gensschool om beschikbaarstelling van een bedrag van 715.voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen, met memorie van toelichting. In handen gesteld van P. en W. Wijziging Begrooting 1938. De voorz. deelt mede, dat naar aanleiding van de aan Ged. Staten gezonden ontwerp rekening "937, dit College heeft medegedeeld, dat m verband met de gunstige eindcijfers de zer rekening, de restant-uitkeering ad f 442 50 van het rente1 oos voorschot uit het Werkloosheids^ubsidiefonds niet kan worden toegekend en de reeds ontvangen voorlopige uitkeering ad 1032.50 moet v/orden terugbetaald. Hierdoor wordt een aanval gedaan op het batige saldo der re kening 1937 ad f 3867.21. waardoor niet dit bedrag doch slechts 2707.76 in de be grooting voor 1939 mag worden oogeno- rr.en. In verband hiermede is een wijziging begrooting noodig, welke na deze toelich ting conform wordt vastgesteld. Tevens wordt na toelichting door den Voorz., nog een andere begrootineswijzi- ging vastgesteld, met een totaal van 558.12 oo den aewonen dienst en 200. cp den KapitaaMienst. Tot gemeentegeneesheeren belast met dood'-chouw en kostelooze vaccinatie wor den met algemeene stemmen herbenoemd voor de wiiken A en B. dr. A. Schreuder, oor wijk C., dr. A. W. van B°ek, beiden alhier en voor wijk B., dr. J. Batelaan te F.eeuwiik. Tot lid van het Burgerlijke Armbestuur wordt met algemeene stemmen herbenoemd ck heer P. Hoogenboom (Burgemeester) die als zoodanig aan de beurt van aftreding v/as. Na rondvraag sluiting. zoowel Scholte als Viruly van hun rede naarstalenten blijk hadden moeten geven. De geheele Zuid-Afrikaansche uers wijdt ir geestdriftige toon gestelde artikelen aan de aankomst van de Reiger" en de betee- kenis die haar zending voor de betrekkin gen tusschen Nederland en de Unie zal heb ben. DE POSTVLUCHTEN OP INDIë. De positie der postvliegtuigen was Maan dag: Uitreis: „Pelikaan" te Basra. „Buizerd" te Bandoeng. „Ibis" te Rangoon. Thuisreis: „Emoe" te Jodphoer. Hedenmorgen om 7.40 uur vertrok het K. L M.-vliegtuig „Valk" met gezagvoerder Tepas van Schiphol naar Indië. VLIEGTUIG MET ZES INZITTENDEN VERMIST. Men heeft tot dusver vergeefs gezocht naar een Blenheim bommenwerper van de Royal Air Force, die Zaterdag j.l. onder slechte weersomstandigheden was opgeste gen. Het toestel heeft zes man aan boord.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10