RIJNSTREEK MAANDAG 12 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 VOORHOUT Ouderavond. Zondagavond werd in de groote zaal van het Parochiehuis een flink bezochte ouderavond georganiseerd door het R. K. Mannelijk jeugdwerk. Om acht uur werd deze bijeenkomst geopend met den chr. groet, waarna de weleerw. heer G. J. M. ten Have den spreker van dezen avond, de weleerw. pater Libei'atus, Capucijn uit Tilburg, een hartelijk welkom toevoegde. Na deze korte inleiding begon pater Liberatus zijn zeer leerrijke en in teressante causerie, die met zeer groote belangstelling werd gevolgd. Als onder werp had spr. gekozen een in de opvoeding niet gemakkelijk punt, n.L de zijdeling- sche en rechtsti'eeksche opvoeding tot reinheid. De spreker had de te behande len stof in twee gedeelten verdeeld en beide gedeelten werden zoo welsprekend en getuigend van zoo groote ondervin ding besproken, dat men ónder ademlooze stilte den spreker volgde. Met recht mag men dezen eersten avond dat pater Liberatus hier aanwezig was, een overgroot succes noemen en het is te hopen, dat, wanneer deze spreker nog maals in Voorhout terugkeert, om een vervolg van zijn interessante eerste les te geven, een nog grooter aantal belangstel lenden tegenwoordig zal zijn. Den spre ker, maar niet minder zijn te behandelen onderwerp is een nog grootere belangstel ling overwaard. WASSENAAR JUBILEUM PATER G. VAN DER PLAS O.S.B. Den 29sten December a.s. hoopt onze dorpsgenoot de Weleerw. Pater Dr. Dom J. Gualbertus O.S.B. (in de wereld Theo van der Plas) den dag te herdenken, waarop hij vóór 12 1/2 jaar geleden de H. Priesterwij ding te Rome ontving. De jubilaris is thans als Missionaris te Trinidad (B.W.I.) werk zaam. Tentoonstelling St. Lidwina-naaivereeni- ging. Gisteren had in het R. K. Vereeni- gingsgebouw een tentoonstelling plaats van door de St. Lidwina-Naaivereeniging, on- derafd. van den R. K. Vrouwenbond, met medewerking van de Graal vervaardigde kleedingstukken. Kapelaan Schoots, Geestelijk Adviseur van den R. K. Vrouwenbond,sprak het openingswoord waarbij hij het sympathieke streven prees om hen die daaraan behoefte hebben, te helpen aan kleeding. Dat is een sympathiek werk, een daad van naasten liefde, van christelijke charitas. Spr. ver zocht voorts de aanwezigen om thuis en in familiekring aan te sporen tot een bezoek aan deze tentoonstelling en dan met een dikke portemonnaie, opaat in het a.s. jaar het werk kan worden voortgezet. Nadat Mej. de Klerk dan een lint had doorgeknipt, was er gelegenheid om de ten toonstelling te bezichtigen. Op lange tafels lag een zeer groote hoe veelheid van allerlei soort kleedingstukken uitgespreid, die straks hun weg zullen vin den naar tal van gezinnenwaardoor aan velen een vreugdevol Kerstfeest zal worden bereid. Van de diverse attracties die kansspel boden, werd een druk georuik gemaakt, ter wijl Radio Beuk had gezorgd voor de mu zikale opluistering. Den geheelen dag door is er een flinke toeloop geweest, zoodat men tevreden was over de betoonde belangstelling. Des avonds te 9 uur sprak kapelaan Schoots het slotwoord waarin hij dank bracht aan allen, die op eenigerlei wijze hadden meegewerkt aan het welslagen van deze tentoonstelling, doch bijzonder aan Mej. de Klerk, de voorzitster van de naai- vereeniging, aan wie voor '70% dat welsla gen is te danken. Hierna had ten besluite de toekenning plaats van prijzen der loterij, alsmede van ce verschillende attracties. Blauw Zwart. Zondag speelde op het terrein aan den Katwijksche* weg Blauw Zwart I tegen Oliveo I uit Pijnacker on der leiding van scheidsrechter van Gef- fen, die goed voldeed. Reeds aanstonds werd een hoog tempo ingezet, zoo van Blauw Zwart als van Oli veo. Goed open spel dat de wedstrijd voor het publiek aantrekkelijk maakt. Aan vankelijk blijven de verdedigingen de baas. Echter is Blauw Zwart iets sterker. Er volgen eenige schoten op de veste van Oliveo maar de keeper blijkt in uitste kenden vorm. Wanneer evenwel een goed van links voorgezetten bal bij den rechts binnen Ruigrok beiandt, weet deze met een goed schot net Oliveodoel te doorboren en is de stand 10. Het spel golft dan op en neer. BI. Zwart krijgt eenige fraaie kan sen, maar door te laat of slecht schieten gaan deze verloren. Als op een zeker mo ment door de BI. Zwart verdediging wat getreuzeld wordt, ontstaat een kluwen voor het doel, waarin zich tenslotte ook de keeper mengt. Een der Oliveo-mannen vindt een gaatje en tergend langzaam rolt de bal in het verlaten doel (11). Met dezen stand volgt de rust. Na de rust pakt BI. Zwart energieker aan, maar Oliveo blijft op zijn hoede en vooral de keeper verricht goed werk. Ook Oliveo breekt eenige malen door, maar de achterhoede van BI. Zwart weet, zij het soms op het nippertje, gevaar te keeren. Eenmaal lost de Oliveo-middenvoor een formidabel hard schot, maar de bovenlat brengt voor BI. Zwart de redding. Dan volgt aanval op aanval van Blauw Zwart, nu eens over rechts dan weer over links. De bal komt goed voor doel, maar het binnentrio mist vaak. Als dan de rechtsbinnen Ruygrok op het middenveld de bal bemachtigt, gaat hij alleen naar voren, passeert op uiterst handige wijze een drietal Oliveo- mannen, lost een hard schot en de stand is 21. BI. Zwart, wordt dan fel aange moedigd en oefent krachtig druk uit op het Oliveodoel. De rechtsbuiten krijgt een schietkans, gebruikt deze maar de keeper is op zijn post. Een opgelegde kans van ALPHEN AAN DEN RIJN „Eerbied in Gods Huis" jubileert! Op 16 December zal het twintig jaren gele den zijn, dat door de ijverige actie van onzen oud-plaatsgenoot, den heer H. v. d. Nieuwend'jk in onze parochie werd op gericht het „Eerbied in Gods Huis", als onderafdeeling van den R. K. Volksbond. Op 16 December zal „Eerbied in Gods Huis" dit feit feestelijk herdenken in de Sint Josephzaal. Vier van de pioniers ju- bileeren mede. Dit zijn de heeren H. Fak keldij, thans voorzitter, H. van Egmond, M. Kleijn en B. van Leeuwen. Uitbreiding aantal onderwijzers R. K. school. Naar wij uit goede bron verne men zal binnen afzien baren tijd het aan tal onderwijzers aan de R. K. Parochiale school voor l. o., hoofd de heer H. S. v. d. Putte met één worden uitgebreid. Deze vermeerdering is noodzakelijk en mogelijk gebleken door het regelmatig toenemen van het aantal leerlingen van genoemde school, zoodat het maximum aantal leer lingen voor de klassen bij de wet be paald, is overschreden. Ongeluk met een hijschkraan. Op het terrein der scheepswerf „De Vooruitgang" aan Gouwsluis kwam een hijschkraan naar beneden zetten. De arbeider v. E., die zich boven in den kraan bevond, werd aan het hoofd verwond en liep lichte kneuzingen op. Twee andere arbeiders wisten door een snelle vlucht zich in vei ligheid te stellen. Gevestigd: Van Berkel en Rodenrijs. Zuidersingel 78, Jannetje J. Bos, zonder beroep, van Velzenstraat 5. Vertrokken: Naar Nieuwveen, no. 286, Maria S. Reumerman, zonder beroep, Emmalaan 76. Naar Maartensdijk, Prof. Hugo de Vrieslaan 61, Hendrika M. Ver geer, dienstbode, Noordeinde 18a. den linksbinnen en even later van den rechtsbuiten leveren ook al niets op. Oli veo ontworstelt zich zoo nu en dan aan den druk, maar verder dan de backs ko men de spelers niet. Het einde komt dan met een 21 verdiende zege voor Blauw Zwart. Het tweede elftal was vrij. De wedstrijd Blauw Zwart 4Valkeniers 3 eindigde in een 122 overwinning voor BI. Zwart. De wedstrijd Wit Blauw 3 tegen Blauw Zwart 3 ging wesens terreinafkeuring niet door. De Blauw Zwart a-junioren wonnen te Voorburg van SVF a met 131, en de BI. Zwart b-junioren verloren thuis van Vac 6 met 4—1. Gevestigd: J. P. Batenburg en vrouw NH, expediteur, uit Den Haag, St. van 's-Gravesandeweg 12 H. C. Nijp geb. Beerénfenger, RK, zonder beroep, uit Lei den, Molenstraat 13 J. Beijering, NH, uitvoerder Ned. Heide Mij., uit Westerbork, Dr Leydsstraat 7 A. A. Commijs, geen, pikeur, uit Den Haag, Wassenaarscheweg 8 H. Dedem, vreemd, RK, hulp in de huishouding, uit Den Haag, v. Calcarlaan 48 J. W. van Delft, GK, leerl. verpleeg ster, uit Den Haag, Schouwweg 72 H. M. A. van Gennep en gezin, NH, koopman, uit Den Haag, St. v. 's-Gravesandeweg 26 H. P. den Hollander, NH, dienstbode, uit Nieuw-Beijerland, Araweg 18 P. A. de Jong, RK, dienstbode, uit Den Haag, Eikenlaan 35 J. Knijnenburg en gezin, RK, huisknecht, uit Den Haag, Tuinpad 85 C. E. Kranenburg, geen, zonder beroep, - uit Bandoeng, N.O.-Indië, Acacialaan 13 L. G. Kok, GK, broodbakker, uit Bode graven, Langstraat 16 Th. J. Kurvers, RK, huisknecht, uit Haarlem, Rijksstraat weg 324 H. J. Letsch, NH, huishoudster, uit Assen, Rijksstraatweg 378 A. J. Mak- kus, G. K. tuinier, uit Oostvoorne, Wasse naarscheweg 8 C. H. A. Mecking, RK, religieuse, uit Zevenaar, Ridderlaanl C. Meijer, RK, chauffeur, uit Ginneken ca, Havenstraat 13 M. Mühlhan, DEv., vreemd, huishoudster, uit Den Haag, Kie vietlaan 13 E. J. Polier, vreemd, Ev., dienstbode, uit Osnabrück, Pr. Frederiklaan 3 P. Remmerswaal, RK, onderwijzeres, uit Hillegom, Gravestraat 12 H. E. v. d. Spek, RK, zonder beroep, uit Den Haag, Tuinpad 85 M. L. A. Strumphler, NH, woninginspec trice, uit Den Haag Witten- burgerweg 144 B. Verdugt, NH, dienstbode, uit Asperen, Gr. Hoefijzerlaan 36 J. Vuijk, NH, dienstbode, uit Ter Aar, Hertenlaan 2 A. Werker, geen, zonder beroep, uit Leiden, Storm van 's-Grave- sandeweg 84. Vertrokken: J. Gruber naar Dona- witz (Oostenrijk) A. C. Rietbroek naar Voorbuig, Oosteinde 271 J. Koch naar Den Haag, Javastraat 64 N. Just naar Den Haag, Badhuisweg 14 D. W. van Niekerk naar Amsterdam, Weteringschans 251 C. J. Leeuwe naar Vlaardingen, Verploeg Chasséplein 5 S. Mack naar Den Haag, Jul. v. Stolberglaan 380 F. J. Sportel naar Groningen, Helper Oost singel 11 A. Pichler naar Amsterdam, Sophialaan 31 M. Knol naar Avenhorn, G31 M. A. Burger naar Voorburg, L. v. Oostenburg 5 A. v. Heemst naar Rotter dam, Maaskade 170B M. J. G. Raaphorst naar Den Haag, Nieuwe Haven 276 A. M. Ruijgrok naar Den Haag, van Hogenhouck- laan 3 W. A. van Zaal naar Oegstgeest Geverstraat 49 J. C. W. v. Stuijvenberg naar Voorburg, Jac Catsstraat 145 Th. J. C. Koster naar Vlaardingen, Sweelinck- straat 208 H. Rühter naar Vlaardingen, Sweelinckstraat 208 P. B. Domhof naar Den Haag, Tobias Asserlaan 1 G. Mur- man naar Den Haag, Merkusstraat 52 P. H. J. Denninghoff Stelling naar Dor drecht, Singel 165 B. J. Barendse naar Den Haag, Waalsdorper weg 60 J. Kolff naar Haarlem, Tempeliersstraat 12 C. M. Carlier naar den Haag, Javastraat 64. BODEGRAVEN T.B.C.-film. Men verzoekt ons te wil len mededeelen, dat hedenavond (Maan dag 12 December) de film gedraaid wordt „Waar een wil is, is een weg", een speel film met tekst van E. van Lith de Jeude. Medewerking verleent bovendien het da meszangkoor onder leiding van den heer J. M. Kouwenhoven. Wij mogen deze film aan onze lezers van harte gaarne aanbe velen. De toegangsprijs bedraagt 0.25 en de film draait in hotel van Rossum. Mogen wy ook op u rekenen? HAZERSWQUDE Mishandeling. Zaterdagavond is de 19-jarige A. v. Velde door een aantal jon gelieden te Benthuizen, vrij ernstig mis handeld. Vooral de hoofdwonden waren zoo ernstig, dat hij in het Acad. Zieken huis te Leiden moest worden behandeld. Door de politie is procesverbaal opge maakt. Geboren: Maria Johanna d. van W. Slappendel en C. B. de Vrij. Ondertrouwd: J. van Hoff 25 j. en A. v. Aalst 21 j. S .Bambacht 25 j. en P. I. M .de Groot 19 j. LEIMUIDEN St. Nicolaaswedstrijd B.V.L. In de groote zaal van de wed. J. Sneeboer, had in tegenwoordigheid van een groot deel der plaatselijke commissie de jaarlijksche schietwedstrijd plaats van afd. Leimuiden en Rijnzaterwoude. Er werd goed gescho ten. Voor de bepaling der prijzen telden alle gedurende 10 wedstrijden behaalde pun ten mede. Een keur van prijzen was be schikbaar gesteld, door pl. afdeeling, door de Gew. Commissie en door een aantal der B.V.L. goedgezinde particulieren: le prijs: J. v. 't Wout 914 p., 2e L. Wittebol 892 p., 3e N. Dekker 884 p., 4e S. Zemel 875 p., 5e A .J. v. Leeuwen 873 p., 6e J. l'Armé 867 p., 7e N. J. de Koning 865 p., 8e G. P. v. d. Meer 860 p., 9e M. Witte 845 p., 10. D. Noordijk. 844 p. In totaal waren 44 prijsjes beschikbaar. De voorz der afd., de heer J. A. Bakhui zen, sprak de landstormers toe. Hij wees op de gevaren, die dreigden en verwachten van de landstormers dat zij in tijden van gevaar paraat zullen zijn en de landsbelan gen zullen dienen. Het deed spr. genoegen na zijn ziekte weder aanwezig te kunnen zijn. Hij dankte de heer l'Ami voor de organisatie van dezen avond; hij dank ook den secretaris voor de organisatie en de leiding van den propagan- da-avond op 30 Nov. j.l. De pl. leider, de heer l'Ami, dr.nkt den burgemeester voor zijn opgewekte woorden. Gevestigd: M. Schultz en P. Kosten. Vertrokken: naar Haarlemmermeer: M. Blom naar Zoeterwoude J. Hijdra naar Voorburg M. H. v. d. Meij naar Haarlemmermeer A. v. d. Blom en gezin. RIJNZATERWOUDE „Onderling Hulpbetoon". De vereeni- ging „Onderling Hulpbetoon", aangesloten bij het Groene Kruis, hield haar jaarverga dering in café de Boer alhier. Aanwezig 23 leden, wat zeer weinig is, als men weet, dat er ruim 130 leden zijn. De voorzitter, de heer Jac. Bodaan, opende deze vergade ring en hoopte dat de besprekingen moch ten leiden tot nut der vereeniging. De notu len der vorige vergadering werden door den secretaris, den heer P. J. Jansen, voorgele zen en zonder op- of aanmerkingen onder dank vastgesteld. Hierna volgde het jaar verslag van den secretaris, waaruit bleek, dat er nog groote behoefte bestaat aan deze vereeniging, gezien het veelvuldig gebruik van het materiaal. Uit het verslag van den penningmeester, den heer H. J. Vink, bleek, dat de inkomsten waren het batig saldo van vorig jaar mede f 273.31 .De uitgaven be droegen 227.58, alzoo een batig saldo van 45.73 .Op het spaarbankboekje een bedrag van 464.50. Totaal bezit der vereeniging 510.23. Door de heeren Compeer, de Bruyn en van Zwieter werden de bescheiden na gezien en in orde bevonden. De commissie hierop haar verslag uit. Het bestuur zal met de gemaakte opmerkingen van deze com missie rekening houden en gezien de toe stand der kas de zaak flink aanpakken. Als controlecommissie voor 1939 werden aangewezen de heeren K. Mokkenstorm, H. Tj. de Boer en J. W. de Boer. Hierna volgde het belangrijkste punt der agenda: defini tieve aansluiting bij de wijkverpleging te Leimuiden en Oude Wetering. Bij wijze van proef is de vereeniging nu een jaar aange- slote ngeweest en dit heeft de vereeniging 100 gekost, hiervan is weer terug geko men 74 aan subsidie uit de Provinciale kas, zoodat het de vereeniging maar zeer weinig gekost heeft. De zuster heeft 71 huisbezoeken afgelegd, hieruit blijkt wel het nut van aansluiting. Bij definitieve aan sluiting zal dit de vereeniging 150 kosten, doch dan hebben wij ook medezeggen schap, dit hadden wij vorig jaar niet. Van deze 150 komt weer een belangrijk be drag terug aan subsidie. Hoe meer bezoeken hor hooger de subsidie. Het voorstel tot toetreding werd daarna aangenomen. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld aan inkomsten: batig saldo 45.73, contributie der lec.en 133. te samen 178.73. Uitgaven 74.80 voor aankoop van materialen blijft dan een bedrag over van 103.93. Uit de kas zal dit jaar een bedrag van 150 wor den betaald als contributie aan de wijkver pleging. Het bestuursvoorstel om de con tributie die 1 per lid bedraagt met 50 ct. te verhoogen, in verband met de aansluiting bij de wijkverpleging, wordt aangenomen. Hierna werden de aftredende bestuursle den de heeren P. J. Jansen en J. Bulk bij acclamatie herkozen en namen hun benoe ming aan. Volgde rondvraag. De heer De Boer vraagt de contributie in den zomer op te halen. Hieraan zal voldaan worden. De heer de Bruyn vraagt wat art. 15 van het reglement beteekent. De voorzitter leest dit voor. De heer Kinkel verzoekt bij den aan koop van nieuw materiaal er op te letten dat dit ook goed is, want dit is lang niet altijd het geval. Het bestuur zal hierop toe zien. De heer van Zwieten vraatg hoe hoog de brandassurantie is van het gebouw en het materiaal. Dit zal nagekeken en her zien worden. De heer Knelange wijst op het luchten dér bedden enz. Allen werden door den voorz. tot tevredenheid beant woord. De voorzitter deelde nog mede, dat van de deelnemers aan den cursus EHBO voor het eerste gedeelte 37 geslaagd zijn. Aanrijding. Door een chauffeur van de firma Verduijn te Lisse werd alhier met een vrachtauto een lantaarnpaal zoodanig aan gereden, dat deze totaal verbrijzeld werd. Daar de verlichting brandde en er stroom Dp de bloot komende draden stond, werd in allerijl een monteur ontboden, die het euvel verhielp. Het mag een wonder ge noemd worden, dat er geen persoonlijke ongelukken plaats hadden. Volgens oogge tuigen ligt de schuld bij genoemden chauf feur voornamelijk door te hard rijden bij het passeeren van een andere auto. Verze kering dekt de schade. TER AAR Overleden aan kinderverlamming Zondagmorgen om vijf uur is het acht jarig zoontje van den heer J. C. v. d. Jagt/ in het Acad; Ziekenhuis te Leiden, aan kin derverlamming overleden. Eerst Vrijdag middag was het knaapje ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. St. Josephsgezellenfeest Traditiegetrouw heeft de St. Josephs- gezellenvereeniging haar negende jaar- leest gevierd. Des morgens om zeven uur togen alle leden met den Raad van Be stuur naar de Vroegmis, welke werd ge celebreerd, door den vice-Praeses, kapelaan Groen, tot intentie van de levende en over» ledene leden der vereeniging. Na de H. Mis naderden allen tot de H. Tafel en te gen half negen volgde hei gemeenschappe lijk ontbijt in het Parochiehuis. Het verorberen van de drie broodjes plus koffie, nam bij de jonge kerels heel weinig tijd in beslag, waarna de senior, de heer J. Zwirs in enkele korte woorden dank bracht aan den vice-praeses voor zijn vele werk en de leden voor hun medewerking, getoond in het afgeloopen seizoen. Des avonds om zeven uur begon de offici- eele feestvergadering, waarbij tegenwoor dig waren de Praeses, vice praeses kap. Swilsart de Raad van bestuur, het Kerk en Armbestuur, afgevaardigden van jeugd verenigingen, Arti, ouders der leden, oud- gezellen, en de leden met hun verloofden. De senior, de heer J. Zwirs, opent de fees telijke bijeenkomst met het Kolpingsge- bed en verwelkomt de aanwezigen met een toepasselijk woord. Als door spreker ge wezen is op de dezer dagen gehouden vie ring van het 125e geboortedag van den sticnter der Gezellenvereenigmg „Adolf Kolping", en met een paar kernachige zinnen het wezen van de vereeniging heeft aangegeven, gaat vervolgens de secr., de heer J. Bosland, oover tot het voorlezen van het in ae puntjes goed verzorgde jaar verslag. Bij de voornaamste gebeurtenissen en die zijn er vele, wordt een hait gehou den; een opsomming' mochten wij verwer ken van de series actueele onderwerpen, welke dit jaar zijn behandeld op de weke- lijksche vergaderingen. Ook de activiteit van de onderafdeelingen, bijzonder der pro- pagandaclub, hadden de aandacht en tot slot vermelden wij de stabiliteit van het ledental, ja dat nu zelfs een neiging tot stijging vertoont. Hartelijk applaus en danxwoord mocht de ijverige secretaris in onvangst nemen voor dit machtig stuk werk, waaraan zeker menig uurtje is ge werkt. Hierop werd het aftredend lid van de familieraad, de heer Adr. Koeleman, hulde bracht voor het vele en niet altijd even ge makkelijk werk, hetgeen hij eenige jaren voor de vereeniging heeft gepresteerd, op de hem bekende kalme wijze. De nieuwe leden J. Mank en A. Droog, werden met eenige toepasselijke woorden geinstalleerd Nu nadden een en twintig aspirantleden het ongemeene voorrecht, op plechtige wij ze zich officieel te zien aangenomen in het groote Kolpingsgezin, wanneer zij geza menlijk de gestelde formule hebben uit gesproken en na den handslag te hebben gegeven aan den vice-Praeses, hun het insigne op de borst wordt gespeld. Voor hun trouw lidmaatschap, doch thans door leeftijd en omstiandigheden geen deel meer uilmaxende van de Kolpingsfamilie, mochten negen Gezeilen een diploma in ontvangst nemen. De ontwikkeling an de jonge menschen gegeven, aldus spreekt nu de Praeses tot de leden, doet mij zoo- goed, vooral waar in dezen tijd van alle kanten de gevaren ons dreigen en meer dan ooit het er op aan komt, dat wij fier voor onze beginselen uitkomen. Ook de Godsdienstkennis het voornaamste devies trachten te ver meerderen is van eminent belang, en daar om spoort pastoor de ouders aan, hun jon gens van 18 tot 25 jaar, naar de Gezellen vereenigmg te sturen. Dan is het moment aangebroken, waarop de heer Em. Franke, zijn toespraak houdt met als onder werp „Toekomst idealen". Op een keurige, bevattelijke wijze behandelde deze geestdriftige redenaar de verhouding van het kind tot de ouders en die van den jongen tot het meisje. Aan het slot gaf de heer Franke ons nog eenige raadgevingen en vermaningen bij het kiezen van een bruid. Wanneer een korte pauze is gehouden, wordt door de tooneelclub opgevoerd „De vijand", een spel uit één bedrijf uit de middeleeuwen. Twee burgers die jaren in ruzie leven, ondanks vermaningen van pater Redenaar, eindelijk door het optreden van broeder Pascalis, tot een goede ver standhouding komen. Een kort, maar mooi stuk, wat door de dilettanen op een voor treffelijke manier werd vertolkt. Hulde! Half elf ging vice-Praeses over tot slui ting van dezen schitterend goed geslaagden avond met een aansporing, steeds het Ge- zellenwerk te blijven steunen. „Helpt Elkander'. Onder praesidium van den heer A. Hijdra, werd Zaterdag avond de tiende ledenvergadering ge* houden van de onderlinge Broeiglasverze- kering „Helpt Elkander", in het café Ver hoef. Het was de voorzitter werkelijk een groote eer, in z'n openingswoord het tweede lustrum der vereeniging in enkele korte woorden aan te stippen en een terug blik te werpen over het afgelegde tijdvak waarin zeker bewezen is, dat de verzeke ring aan haar doel heeft beantwoord, im mers het groeiende ledental is er een dui delijk bewijs van. Wanneer de heer Hijdra nog gewezen heeft op de belangrijkheid der agenda, waarvoor een vlotte medewerking zeer wenschelijk geacht moet worden, gaat de secr. de heer Ant. Hoogervorst, over tot voorlezing der notulen, welke ongewijzigd de goedkeuring kunnen wegdragen. Bij de mededeelingen zegt de voorz., dat het bestuur er in geslaagd is, de halve een- ruiters die speciaal worden gebruikt voor vervroeging der producten voor vijf maanden te verzekeren, ingaande 22 Januari tot 22 Juni, zulks tegen de halve premie. De gehouden controle in samen werking met de herverzekering heeft in een paar gevallen aanleiding gegeven tot eenige opmerking, doch over het algemeen was de indruk gunstig. Als nog bekend is gemaakt, dat de eenruiters in depot 13.25 en het kleinglas 5.50 kosten, mits con tante betaling, verschijnt de secretaris voor de vergadering, om z'n uitgebreid jaarver slag voor te dragen. Wij lichten er het vol gende uit: Wat betreft den storm, zijn er wei kalmere jaren geweest, er hebben acht schade-gevallen plaats gehad, (vorig jaar vier) met 118 aangiften, die te samen aan brachten 477 eenruiters platglas, 203 halve eenruiters platglas, 386 eenruiters waren huis, 457 stuks klein glas warenhuis, 14 lijsten, onderbouw reparatie 5.90, maakt een totale schade van f 1050.95. Na aftrek van eigen risico, moest worden uitgekeerd 722.46, waarvan 65 terug is gekomen van de herverzekering. Bijna het geheels bedrag kon in glas worden verwerkt. In het depot zijn nog 42 kisten eenruiters en 24 kisten kleinglas. Het ledental is met één vermeerderd en bearaagt thans 175. Aan verzekerd kapi taal aan Vastglas 107230.— Platglas 31769.—, Onderbouw 10919.lijsten 873.Brand 27617.vormt een be drag van 178408.wat beteekent 3/03.meer dan vorig jaar. Het verslag eindigt met de vermelding van een goede samenwerking met de herverzekerings maatschappij en een opwekking tot de leden, steeds de vereeniging trouw te blyven. De rekening en verantwoording der fi- nancieën, tevens in beheer-bij den secretaris wordt hierna aan de openbaarheid prijs gegeven. De ontvangsten zijn in totaal f 363.02, uitgaven 2910.42, alzoo een batig saldo van '/25.60 (vorig boekjaar 688.80». De verificatie-commissie brengt bij monde van den heer C. Bosland rapport uit over het gevoerde beleid en het verslag van de eindcontrole, onder signatuur v%n het eerelid, de heer J. Hogenooom, luidt even eens gunstig voor den penningmeester. Onder applaus wordt den heer Ant. Hoo gervorst gedéchargeerd. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Hijdra, J. Egberts en R. de Regt, zagen zich bij enkele candidaatstelling herkozen en waren dankbaar voor het in hen ge stelde vertrouwen. Met de rondvraag kwam ypnieuw ter sprake om bij het platglas het risico van vijf terug te brengen op drie, hetgeen een uitvoerige discussie tot gevolg had. Als het moet, willen de betroken verzekerden zelfs een premie-verhooging accepteeren. De voorz. geeft de toezegging deze zaak grondig te herzien en zal trachten een ver lichting te krijgen. Bij de sluiting werden de leden eraan herinnerd, het geringste schadegeval toch op te geven bij een der bestuursleden, waarna dank voor de zeer geanimeerde en zakelijke bijeenkomst. Nu naar het derde lustrum. UITHOORN Geboren Arend Willem z. van L. H. Strijland en M. E. Boomkens. WOUBRUC-GE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert a.s. Woensdag des v.m. 10 uur ten gemeentehuize. Aan de orde wordt gesteld: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Prae-advies over crediet-aan- vrage. 4. Verpachting vischwater Woud- wetering. 5. Reclames schoolgeld. 6. Onbe woonbaarverklaring van 8 woningen. 7. Wijziging verordening hondenbelasting, 8. Vaststelling verordeningen art.t. 10 en 43 der Drankwet. 9. Wijziging ambtenarenre glement. 10. Aanvragen om vergoeding art. 13 L. O. Wet voor 1939. 11. Toepassing art. 36, 4e lid der Woningwet i. v. m. de vast stelling van bebouwingsplannen. 12. Rond vraag.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7