MAANDAG 12 DECEMBER 1938 DE LEFDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 Clubnieuws der Kath. Sportvereenigingen K.-K. SPORTVER. „ALPH. BOYS". Alph. Boys Docos 55. De wedstrijd Alph. BoysDocos, waar voor veel belangstelling was, ook uit ver schillende omliggende gemeenten, is ge ëindigd in een gelijk spel 55, waarmede Docos ongetwijfeld meer gekregen heeft dan haar toekwam. Over het verloop van den wedstrijd het volgende. Direct na de aftrap wordt reeds een hoog tempo ingezet, waarbij Alph. Boys voorloopig het meest in den aanval is, wat dan ook in de eerste 8 minuten reeds door 2 doelpunten wordt uitgedrukt. Hierdoor aangemoedigd blijft Alph. Boys steeds het beste van het spel in handen houden, waar door het Docos-elftal bijna geheel over speeld wordt met als gevolg dat na circa 18 minuten Alph. Boys door een toegewe zen penalty de voorsprong vergroot tot 30. Dit wordt Docos toch blijkbaar al te bar en enkele heel mooie en gevaarlijke aanvallen worden opgezet, waarbij het Do cos in de 22e minuut gelukt den stand tot 31 terug te brengen. Alph. Boys beant woordt dit doelpunt met een schitterenden aanval en 1 minuut later is de stand 41. Docos begint er nu beter in te komen en het spel gaat vrijwel gelijk op met weder zij dsche aanvallen, waarbij aan beide zij den de verdedigingen evenwel paraat zijn. Als ten slotte na 35 minuten spelen bij een Docos-aanval over den rechtervleugel de linksbinnen geheel vrijgelaten wordt en op slechts enkele meters voor doel de bal krijgt toegespeeld maakt deze geen fout en de stand is 42. Na de rust verschijnt Docos met een in valler voor v. d. Kraan. Direct wordt weer flink aangepakt en geruimen tijd is Docos het meest in den aanval. Als na 10 minuten een misverstand ontstaat in de verdedi ging van Alph. Boys maakt Docos er 43 van. Vijf minuten later herhaalt zich zulks en weer weet Docos hiervan te profitee- ren en den stand op gelijken voet te bren gen (44). De spanning stijgt nu ten top en aangemoedigd door vele supporters strij den beide om het winnende doelpunt. Ten slotte is Alph. Boys door eter de schietkan sen te benutten de gelukkige en 35 minu ten na rust wordt de leiding wederom ver overd. Hierdoor aangemoedigd blijven Alph Boys het meest aanvallen en als 3 minuten later v. Egmond doorgebroken is, weet een Docos-back niet anders te doen dan hem in het beruchte gebied in den rug aan te vallen, waardoor hij komt te vallen en en kele minuten blijft liggen. De hiervoor toe gewezen penalty wordt onberispelijk in een doelpunt omgezet, doch de scheidsrechter constateerde dat een speler te vroeg toege- loopen was en annuleerde dit doelpunt door de penalty over te laten nemen. Deze werd evenwel rakelings overgeschoten, zoo dat de stand bleef 54. Onder groote span ning verstrijken nu de laatste rpinuten en als in de laatste minuut Docos een corner forceert, wordt deze zuiver genomen en zonder dat een enkele speler den bal raakt, verdwijnt deze door effect in de uiterste bo venhoek van het doel, waardoor de stand in de laatste seconde weder gelijk wordt, daar de scheidsrechter onmiddellijk einde floot. Docos was wederom ternauwernood aan een nederlaag ontsnapt. De wedstrijd Nic. Boys 2Alph. Boys 2 en de wedstrijd Alph. Boys 3Donk 4 von den wegens terreinafkeuring geen door gang. R.K. Sport ver. „Docos" De wedstrijd van het eerste tegen Alph. Boys leverde een 55 uitslag op, een re sultaat, dat op sensationeele wijze werd verkregen. De supporters van Docos hadden zich reeds verzoend met een nederlaag. Hoe kan het ook anders; er moest nog maar 1 minuut worden gespeeld en Alph. Boys leidde met 54. Maar toen kreeg W. Goddijn een cor ner te nemen en we kunnen ons voorstellen dat de spelers dezen hoekschop niet licht zullen vergeten. De bal kwam zeer scherp voor doel en belandde tenslotte hoog in de touwen. Er werd alleen maar afgetrapt en Docos ontkwam op het nippertje aan een nederlaag. Alph. Boys heeft een uitstekend elftal met o.a. een zeer goede midhalf en goede vleugelspelers en voqral niet te vergeten „De Witte". Teijlingen niDocos ni werd afgekeurd. Docos IV verloor met 51 van Teijlin gen IV. Denken de heeren een wedstrijd te winnen door te kankeren? Dan zijn jul lie er glad naast! Dinsdagavond indoortraining. Allen 9 uur present in de zaal op het Pieterskerkhof. Vrijdagavond clubavond voor derde en vierde elftal in „De Doelen", le Binienvest- gracht 15. Het eerste elftal komt Vrijdagavond bij vleugelspelers en vooral niet te vergeten R.K. Sportver. „WSB" Het is WSB niet mogen gelukken een overwinning te boeken op Vogelenzang. WSB doet den aftrap en speelt met een lichten v/ind in den rug. Er wordt al direct flink aangepakt en het eerste gevaarlijke moment ontstaat voor de thuisclub, wan neer de linksbinnen den bal vrij maakt en met een prachtig schot de lat beukt, de terugspringende bal wordt dan wegge werkt. De eerste aanvallen van WSB loo- pen dood op buitenspel. Reeds spoedig blykt dat de gchterhoede het niet te zwaar zal krijgen, daar de Vogelen-voorhoede er wei nig van terecht brengt. Reus krijgt na di verse malen buitenspel gestaan te hebben, een prachtkans, doch schiet hard naast. Bij een snelle aanval schiet Braun hard onder tegen de lat, de aanhang juicht reeds, doch de scheidsrechter kent het niet toe. Een dubieus geval. Vink zet met verre passen z'n voorhoede aan het werk, die er echter ROEIEN JAARVERGADERING NEDERLANDSCHE ROEIBOND. Prths Bernhard beschermheer. Orgaan- kwestie aan de orde. Het is mij een bijzondere eer en genoe gen te kunnen mededeelen, dat Z. K. H. Prins Bernhard bereid werd gevonden het beschermheerschap van den Nederland- schen Roeibond te aanvaarden. Met dit feit wordt de hernieuwde belangstelling van Z. K. H. voor onzen bond wel zeer duidelijk gedemonstreerd, aldus luidden de woorden van den voorzitter van den roeibond, ir. Th. P. Tromp bij den aan vang van de jaarlijksche algemeene ver gadering. Afgezien van dit belangrijke feit bood deze jaarvergadering weinig gewichtige punten. De kwestie, dat het, mededeelin- genblad, hetwelk voor een jaar als proef was uitgegeven, zou verdwijnen, was aan leiding voor het bestuur de meening der afgevaardigden te polsen inzake het feit, of er in beginsel behoefte aan een offi cieel orgaan, dat in handen van iedereen komt, bestaat. Het was dr. Marres, die een warm pleidooi hiervoor hield, er daarbij op wijzend, dat de vooruitgang van het roeien, zoowel kwantitatief als kwalitatief, in de laatste dertig jaren lang zoo krach tig niet geweest is als bij vele andere takken van sport, hetgeen z.i. te wijten was aan het ontbreken van een band tus- schen roeiers, vereenigingen, officials en bestuurderen. Indien een band door mid del van een orgaan tusschen deze instan ties gelegd zou kunnen worden, dan ope nen zich uitstekende perspectieven voor den groei en het opvoeren van het peil der roeisport. Het bleek wel. dat men in beginsel een groot voorstander van een officieel orgaan was, doch algemeen werd gewezen op de daaraan verbonden moeilijkheden, niet in het minst die van financieelen aard. Tenslotte konden de aanwezigen zich volkomen vereenigen met het denkbeeld van het bestuur een commissie te benoe men, welke in samenwerking en in over leg met het bondsbestuur een oplossing van dit probleem zal trachten te vinden. Eind Februari of begin Maart zal een nieuwe algemeene vergadering worden bijeengeroepen, waarin uitsluitend dit punt zal worden behandeld. Deze com missie van vijf leden zal worden samen gesteld uit vertegenwoordigers van den Amsterdamschen roeibond, den Rotterdam- schen roeibond, den Studenten roeibond, den Westelijken roeibond en een verte genwoordiger van het Oosten des lands. De wedstrijden op de Boschbaan. Bij zijn algemeenen terugblik over het wedstrijdseizoen wijdde de voorzitter ir. Tromp de volgende interessante beschou wing aan de wedstrijden op de Bosch- baan. Wij hebben, aldus de Roeibondvoorzit- ter, dit jaar vijf groote wedstrijden op de Boschbaan gehad. De indruk dringt zich aan velen onzer op, dat dit te veel van het goede is. Zonder allerminst ook maar eeni- gen afbreuk te willen doen aan de waar de van de Boschbaan acht ik het mijn plicht te constateeren, dat dit noch in het belang van de Boschbaan, noch in het be lang van de wedstrijdsport is. De ver schillende wedstrijden onderscheiden zich slechts door andere programma's en een andere organiseerende vereeniging, doch overigens is de geheele sfeer en entourage gelijk. HeJaas is de Amstel niet meer ge schikt om een wedstrijd op te houden in verband met de bruggen, doch het zou het bezoek aan de Boschbaan ten goede komen, indien er weer eens een wedstrijd op den Amstel zou kunnen worden ge roeid. Waar dit niet mogelijk is, verdient het idee overweging nog eens te kijken naar andere banen met de daaraan ver weinig van terecht brengt. De keeper krijgt weinig werk en het spel blijft matig. Wan neer Reus nog eens hard naast kogelt, ge beurt er weinig bijzonders meer en met blanken stand wordt gerust. Na de thee heeft WSB een kleine omzet ting in de ploeg gebracht. Vink speelt mid- voor en Braun spil, wat een verbetering was. Het plaatsen laat echter nog veel te wenschen over. Bij een der gevaarlijke aanvallen die ontstaan voor Vogelenzang, is het Hageman die na goed aangeven van Piet Warmendam een pracht schot lost, dat de keeper te machtig bleek (1—0). Geprik keld door dit succes ontstaan er gevaarlijke strubbelingen voor het doel, doch de ach terhoede is de situatie meester en dan trekt Vogelenzang weer ten aanval. Ze houden het spel echter te kort, dribbelen te veel en zoo blijft er steeds iets haperen. Reus krijgt dan de kans van den dag, doch treuzelt zoo lang, dat de back ingrijpt. Het spel blijft dan op en neer gaan, doch de afwer king is niet fraai. Ofschoon WSB het meest in den aanval is, blyven doelpunten uit, daar de voorhoede er lustig op los knoeit en de goed-spelende achterhoede, met rechtsback als uitblinker, de onsamenhan gende aanvallen van St. Bavo met succes weerstaan. Bij een misverstand tusschen den kee per en Karei, maakt deze laatste hands en de scheidsrechter wijst naar de witte stip. De rechtsback schiet prachtig in en zoo komt Vogelenzang aan een fortuinlijk doel punt. De thuisclub tracht nog een overwin ning te forceeren en ze noteeren eenige mooie schoten, doch de keeper is in pracht- vorm en retourneert alles. Onveranderd komt het einde. WSB IV heeft thuis met 70 gezege vierd over UDO. WSB beschikt over prima spelersmateriaal met de eigenschappen: snelheid, tactiek en lichamelijke vaardig heid. Na gedurende het eerste halfuur nog vol doende tegenstand te hebben gehad het was toen nog 00 moest UDO toeziex^ bonden nadeelen, b.v. Sloten, de Zwet en het Maas-Waalkanaal, waar een soort Hollandiasfeer kan worden bereikt, waar door de animo van roeiers" en publiek wordt levendig gehouden. Verschillende wijzigingen in de wedstrijd reglementen werden vervolgens aange bracht, waarna werd overgegaan tot vast stelling der wedstrijden. De kalender voor het a.s. seizoen ziet er als volgt uit: 2 April Amstei-damsche Roeibond (head of the river race). 18 Mei Ned. Studenten Roeibond (Var sity). 29 Mei regionale wedstrijden te Kam pen. 2 en 3 Juni Hollandia. 17 en 18 Juni Koninklijke. 21 Juni de Hoop (Telegraafbeker). 24 en 25 Juni Aegir. 1 en 2 Juli de Amstel, Holland-beker en A. R. B. 15 Juli Nationale kampioenschappen. 23 Juli BelgiëNederland te Antwer pen. ëDe Duitsche kwestie. Van bestuurszijde werden nog de vol gende wedstrijddata in Duitschland ge memoreerd: 18 Juni Mannheim, 25 Juni Frankfurt, 9 Juli Essen, 16 Juli Bad Ems en 30 Juli Duisburg. Bij dit punt legde de voorzitter na mens het bestuur de verklaring af, dat politiek buiten de sport moet worden ge houden en dat men goed zou doen de kwestie van het verbreken der sportbe- trekkingen door Duitschland, niet op te blazen. Overigens staat het bondsbestuur op het standpunt, dat de roeibond zich geheel zal voegen naar de richtlijnen, eventueel door het Nederlandsch Olym pisch Comité aan te geven, indien dit lichaam naar een oplossing zou trachten te zoeken. Een alleenstaande actie heeft geen zm, men zal zich volkomen richten naar het N. O. C. Wegens tusschentijds aftreden van den heer P. J. Buyze werd tot bestuurslid dr. H. Broekema (Leiden) gekozen, voor één jaar. Voor de eerste maal werd bij een be- stuursvacature ook een dame candidaat gesteld, n.l. mej. mr. de Cosquino de Bussy door de Vliet (Leiden). Men wees daarbij op den groei van het damesroeien en de Leidsche vereeniging achtte een vrouwe lijk bestuurslid reeds thans op zijn plaats. De vergadering bleek evenwel door de verkiezing van dr. Broekema voorloopig nog een andere meening te zijn toege daan. ZEILEN JAARVERGADERING K.V.N.W.V. De bestuursvorm der verbonden water- sportvereenigingen zal veranderen De bestuursvorm is in de 48 jaren welke achter ons liggen, dezelfde gebleven, aldus sprak de spresident der Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersportver- eenigingen, de heer E. Crone, bij de in leiding van het belangrijkste agendapunt der jaarvergadering, te Amsterdam ge houden, om de technische commissie te belasten met herziening van de. statuten en verder reglementen. Ter bijeenkomst vielen verschillende stroomingen waar te nemen. Er gingen stemmen op om niet de technische commis sie met de herziening van de statuten te belasten, maar een gemengde commissie, waarvan de leden uit verschillende aan gesloten vereenigingen zouden worden ge kozen. De groote meerderheid bleek echter voor het bestuursvoorstel te voelen. Bekend werd gemaakt, dat de technische commissie dezer dagen nog met drie per sonen was uitgebreid, n.l. met de heeren G. van Dusseldorp (Rotterdamsche Zeilver- eeniging), A. G. Dragt (W. V. Amsterdam) hoe WSB in een productieve periode de stand tot 40 weet op te voeren. De kee per van de thuisclub had een rustigen mid dag. Na de rust hetzelfde spelbeeld, slechts sporadisch komt UDO over de helft. Niet tegenstaande het prachtige keeperswerk moet hij nog driemaal visschien. volkomen onhoudbaar en tot stand gekomen na prachtig opgezette aanvallen. UDO was een sportieve tegenstander, die tot het eindsignaal tegenstand heeft gebo- d--i en dat is een eeresaluut waard, want WSB is te sterk in deze afdeeling. R.K. Sportver. „UDO" UDO I boekte gisteren haar eerste winst puntje tegen DOSR IV. Wat de verhouding het beste weergaf. Eindstand 22. UDO II speelde in Noordwijkerhout te gen UVSB IV en verloor daar met 70. UDO a junioren speelden in Stompwijk tegen SNA a junioren en verloren met 4—0. UDO b junioren wisten gisteren haar eer st' overwinning te boeken tegen WSB c ju nioren. Bravo jongens. P. S, Eventueele terrein-afkeuringen zul len bekend gemaakt worden bij den heer J. Velsen, Geverstraat. R.-K. Sportver. „Nic. Boys". De thuiswedstrijden zijn gisteren wegens afkeuring van het terrein niet doorgegaan. Nica Boys I speelde te Uithoorn en kon daar geen succes boeken. In de eerste helft konden zij ondanks een sterke meerderheid het niet verder bren gen dan gelijk spel 11. Na de rust daalde het spelpeil dermate, (wat ook wel oorzaak vond in het zware terrein), dat zij geen doelpunten scoorden. V. D. O. wist de doelman der Boys nog driemaal te verschalken en zoo kwam het einde met een 41 overwinning voor V. D. O. en B. Jongsma (de Koenen), zoodat deze commissie thans uit 15 leden bestaat. Met groote meerderheid van stemmen, 89 tegen 19, werd het bestuursvoorstel aangenomen, zoodat tegelijkertijd definitief vast staat, dat de bestuursvorm veranderd zal worden. Tot 1 Februari a.s. kunnen vereenigingen en belanghebbenden wenschen aan de technische commissie kenbaar maken. Het bestuursvoorstel tot het verleenen van machtiging om toe te treden tot de Europaeischer Segler Verband lokte nog al wat discussie uit. Ter vergadering bleek, dat by de E.S.V. reeds aangesloten zijn Duitschland, Zwit serland, Hongarije, Italië, Polen en Estland. Scandinavië zal niet toetreden, omdat de Noordelijke Tanden niet zoo'n groot belang hebben bij de klein watersport, terwijl ook het toetreden van Engeland nog niet zeker is. Enkele afgevaardigden merkten op, of toetreding, nu de sportbetrekkingen tus schen Duitschland en Nederland verbroken zijn, op dit oogenblik wel juist was. De heer Crone verklaarde, dat toetreding op dit oogenblik hem inderdaad minder geschikt leek. Beter kan het verbond een ander tijdstip afwachten. Maar het be stuursvoorstel houdt slechts machttiging tot toetreding in en daar kunnen geen be zwaren tegen zijn. Met deze mededeeling van den ver- bondsvoorzitter kon men zich algemeen vereenigen. Aan den heer D. J. M. Kagchelland werd de kampioenswimpel voor de Olympia- jollenklasse voor de eerste maal werd er een kampioenschap in deze klasse ge houden uitgereikt. De wimpel voor de 12 voetsjollen-klasse kreeg Th. van Helvert, terwijl den heer J. F. Stap de Van Heem strabeker werd uitgereikt. Voor het aanstaand seizoen zal de Van Heemstrabeker in de Olympia-jollen- klasse worden verzeild. De groote kans bestaat, dat in 1940 bij de Olympische wed strijden te Helsinki de Olympia-jollen voor de eenmansbooten zullen worden gekozen, het zelfde type dus als van Kiel 1936. Het wedstrijdprogramma. De „Koninklijke" werd dit maal by ac clamatie als voorzittende vereeniging her kozen. Tenslotte werd het wedstrijdpro gramma als volgt samengesteld: 20/21 Mei Rotterdamsche Z.V. kampioen schap van Rotterdam in de 12 voets jollen- klasse; 27, 28 en 29 Mei roei- en zeil ver eeniging „Gouda"; 4 Juni zeil- en roeiver- eeniging „Hollandia"; 10 en 11 Juni Kra- lingsche zeilweek; 17 en 18 puni zeil- en roeivereeniging „Nieuwe Meer"; 24/25 Juni de Schinkel; 30 Juni en 1 Juli Kon. Marine Jachtclub; 1 en 2 Juli W.V. Am sterdam; 8, 9 en 10 Juli Hillegersbergsche zeilweek; 15 en 16 Juli Bra aas e- mermeer; 2 2, 23 24 en 25 Juli K a a g w e e k; 29 en 30 Juli Rotterdamsche zeil vereeniging; 5, 6, 7 en 8 Augustus Kon Ned. Zeil- en Roeivereeniging (Holland- week I); 11, 12 en 13 Augustus Kon. W.V. „Loosdrecht" (Hollandweek II); 15, 16 en 17 Augustus Kon W.V. „Sneek"; 19 en 20 Augustus Zaanlandsche zeilvereeniging; 26 en 27 Augustus Rotterdamsche kampioen schappen Sharpies en Olympia-jollen; 27 Augustus watersportvereniging „West end"; 2 en 3 September Haarlemsche jachtclub; 3 September Kralingsche zeil- club kampioenschap van Rotterdam b.m.- klasse; 9 en 10 September Noord Hol- landsche kampioenschappen; 16 en 17 September nationale kampi oenschappen 12 voetsjollen en Olympiajollen op de Kaag; 23 en 24 September eventueele voortzetting der kampioenschappen; 16 en 17 September w.v. „V.Z.O.D." kampioenschap van Rotter dam in de n.n. 16 m2-klasse; 24 Septem ber W. V. „De Leed e". R.-K. Sportver. ,4). O. S. R." Na de overvloedige regenval waren de velden onbespeelbaar, hetgeen buitenge woon jammer was bij het uitstekende voet- balweer. Op de eerste plaats moest hierdoor de wedstrijd van DOSR tegen Spartaan afge last worden, zoodat we voor de verdere strijd verrichtingen onze belangstelling moeten verplaatsen naar de thuiswedsrijd van de volgende week tegen Santpoort. De wedstrijd van DOSR IV tegen het eerste elftal van UDO te Oegstgeest ein digde na spannenden strijd in een gelijk spel n.l. 22. Deze uitslag is wel een be wijs, dat beide ploegen elkaar geen duim breed toegeven bij de worsteling in de on derste regionen. De junioren-wedstrijden tegen Docos en VVSBa hadden eveneens geen doorgang. Donderdagavond 15 December leiders avond te Leiden. Aanvang 7.30 uur in café „De Doelen". Hier mag geen juniorenlei der ontbreken. Per fiets vertrek vanaf het clublokaal om half zeven. R.K. Sportver. „SM.C" Gelijk wel te voorzien is geweest kon SM C I het Zondag niet bolwerken tegen Con cordia I. Het is wel jammer, want wanneer onze jongens een weinig flinker hadden aangepakt, had het zeker gelijk spel kun nen worden, temeer daar voor de rust hier voor groote kans was. Wij hadden wel gaar ne gezien dat de leiding wat sterker was geweest. Het is Concordia mogen gelukken met 21 beslag op de overwinning te leg gen. Het tweede elftal heeft het er beter af gebracht tegen VCH n.l. 23 in het voor edel van SMC. De vele regen had het veld hier moeilijk bespeelbaar gemaakt. De lei ding van dezen wedstrijd was uitstekend. De gecombineerde wedstrijd junioren asp. junioren eindigde in gelyk spel n.l. 1—1. R.-K. Sportver. „A. V. V.". In een meer spannenden dan fraalen wedstrijd hebben A. V. V. en Wilhelmus de punten broederlijk gedeeld. Beide partijen hebben zich geheel gegeven. Wilhelmus beschikt over een behoorlijke ploeg, waar van de voorhoede het minste deel is, een zelfde euvel, waaraan A. V. V, mank gaat A. V. V. speelde een behoorlijke partij voetbal en het was jammer, dat de voor hoede niet op schot was, anders had Wil helmus een flinke nederlaag te incassee- ren gekregen. Zij kunnen met het gelijke spel dan ook meer dan tevreden zijn, daar zij hiermede wel iets meer kregen dan hun toekwam. Onder de goede leiding van scheidsrech ter Boon, die wijselijk de teugels strak hield, wordt direct in een flink tempo be gonnen, waarbij A. V. V. reeds vrij spoe dig een tweetal kansen krijgt, welke fei telijk niet te missen waren, doch de voor hoede wist deze niet te benutten. Wilhel mus gooit er dan een schepje op, doch de A. V. V.-achterhoede, die er goed in was, wist telkens keurig opruiming te houden. Het spel blijft op en neer gaan zonder dat een der partijen gevaarlijk kan wor den. A. V. V. dat meer in den aanval is, maakt het de Wilhelmus-achterhoede danig lastig, doch met veel geluk weten zij stand te houden. Bij een hernieuwde aanval weet de achterhoede slechts ten kosten van een handsbal te redden. De hiervoor toegesta ne penalty weet te dechtshalf van A. V. V tot tweemaal toe (de penalty moest worden overgenomen) op bijzonder fraaie wijze te benutten 10. Met dezen stand wordt gerust. Na de rust komt Wilhelmus heftig op zetten en reeds spoedig weten zij uit een vrijen schop gelijk te maken 1—1, terwijl spoedig daarop opnieuw uit een vrijen schop, waarbij de A. V. V.-keeper niet ge heel vrij uitging den stand op 12 werd gebracht. Dit wordt A. V. V. te bar en het Wilhelmus-doel wordt zwaar belegerd en met succes, want binne 10 minuten is de stand 32 voor A. V. V. Als geheel A. V. V. dan is opgedrongen, wordt een snelle uitval hun noodlottig en weet Wilhelmus met een o.i. houdbaar schot gelijk te ma ken 33. Verandering komt er niet meer en met A. V. V. in den aanval fluit de scheidsrechter het einde. Het 3e elftal verloor op eigen terrein met 10 van G. D. .C. III. Het 1ste elftal wist een groote overwinning, 6—2, te behalen in de Zilk op Van Nispen I. R.-K. Sportver. „Foreholte". Van het programma werd er een wed strijd afgelast wegens terrein-afkeuring, n.l. Nic. Boys IIIForeholte II ging niet door. Dat is voor onze reserven jammer, want we zijn 2 wedstrijden ten achter en kunnen wel aan een gelyk aantal punten komen, maar de spanning is voorloopig uit. Enfin, afwachten maar weer! De spelende elftallen deden het best. Fo reholte a won van Leimuiden a met niet minder dan 61. Dus 't kan toch wel! Nu op den ingeslagen weg voortgaan. Forehol te I heeft bewezen het ook nog te kennen, gisteren hadden ze de hekkesluiter VCV I op bezoek. De Vijfhuizers boekten nog slechts één zege en zeven nederlagen. Fo reholte kan bogen op de grootste overwin ning, behaald tegen VCV I. Dus jongens, laat ook in de toekomst zien, dat er ter dege rekening met jullie moet worden ge houden. De 72 is daar een bewijs van. Het publiek heeft genoten van het ver toonde spel. R.-K. Sporver. „V. V. L." Voor Donk IV. V. L. I werd het ter rein afgekeurd. V. V. L. II heeft Let er danig bij laten zitten en liet zich met een 71 nederlaag naar huis sturen. V. V. L. IIIGr. Floris V I wisten de on zen te winnen met 21. Voor V. V. C. H.a—V. V. L.a liet de scheidsrechter op zich wachten. Er werd gespeeld onder leiding van den heer v. d. Eng. V. V. L. moest beide punten afstaan, 42. Ook voor V. V. L.e liet de scheidsrschter op zich wachten. Dze strijd eindigde in het voordeel der onzen me' 21. R.-K. Spotrver. „Van Nispen". De eerste kennismaking met A. V. V. is voor van Nispen niet meegevallen. Deze oorzaak ligt niet alleen in het feit, dat met groote cijfers verloren werd. Neen hier is van Nispen al gewend aan geworden. Te gengevallen is op de eerste plaats het te forsche spel van A. V. V., ja soms zelfs bij ruwe af. Hierbij komt dat, toen van Nispen reeds na eenige minuten de leiding nam, er bij de A. V. V.-spelers onderling maar op los gekankerd werd op eigen spelers en hatuurlijk ook op den scheidsrechter, dié toch waarlijk goed voldeed. Toen A. V. V. na een kwartier spelen gelijk maakte, ging het weer iets beter, totdat D. Hoogkamer voor de thuisclub de leiding nam (21). Wij zullen hier niet verder op ingaan. In dien de scheidsreschter iets verweten kan worden, dan is het alleen het feit, dat hij niet eenige A. V. V.-spelers het veld uit gezonden heeft voor de taal, die door som migen van hen werd gebezigd. Al met al verloor Van Nispen met 62 waarmede A. V. V. meer kreeg dan haar toekwam. Ook het derde verloor met dikke cij fers van TYBB 6 en wel met 53. Wanneer de voorhoede een beetje samengespeeld had, dan was deze wedstrijd gewonnen ge worden daar van eenig overwicht van TIJBB geen sprake was. De junioren heb ben tot slot de eer gered door met 21 van BSM te winnen. R.-K. Sportver. „Teylingen". Jammer was het, dat het Sporthof moest worden afgekeurd met zulk mooi voetbal- weer. Voor Teylingen 4 kon de wedstrijd doorgang vinden tegen Docos 5 op het Sportpark aan den Haagweg. De Teylingers gingen op den ingeslagen weg voort en wonnen met 51.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14