RADIO-PROGRAMMA'S Doodelijk ongeluk op onbewaak- ten overweg Ernstig verkeers ongeluk te St. Michielsgestel Auto tegen een boom gereden LUCHTVAART De groote trek van de „Reiger" MAANDAG 12 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DINSDAG 13 DECEMBER 1938 GEMENGDE BERICHTEN Wielrifder door dieseltrein gegrepen Gisteravond om vijf minuten over acht is de 28-jarige landbouwer L van de Ven uit Best, die per fiets den onbewaakten overweg nabij wachtpost 42 onder de ge meente Best wilde oversteken, door een Dieseltrein gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer werd twintig meter verder in een sloot geslingerd. V. d. V. had, ver gezeld van een anderen wielrijder, bij den overweg gewacht op den trein, die uit de richting Eindhoven naderde. Toen deze ge passeerd was staken de mannen de rails over zonder aandacht te schenken aan den trein, die op hetzelfde oogenblik van den kant van Boxtel kwam De andere persoon wist zich nog juist bijtijds in veiligheid te stellen. De trein had ruim drie kwartier vertraging. Een doode, een gewonde. Drie auto's vernield Op den voorrangsweg s-Hertogenbosch Boxtel is gistermiddag omstreeks zes uur bij het kruispunt St Michielsgestel—Esch een gecompliceerd auto-ongeluk gebeurd, waarbij een persoon om het leven kwam en een ander een been brak, terwijl drie auto's totaal werden vernield. Uit de richting 's-Hertogenbosch naderde op genoemd tijdstip een personenauto, be stuurd door den heer O. uit Eindhoven, toen de 61-jarige wielrijder H. Vos uit St. Mi chielsgestel op het kruispunt den weg wil de oversteken. De bestuurder van de auto trachtte hem te ontwijken, doch reed hem in de flank aan, waardoor de man met een smak tegen den grond werd geslingerd en vrijwel op slag werd gedood De auto kwam tegen een boom terecht. Een zekere W. v. d. Esch, uit Tilburg, die naast den bestuur der van de auto zat, bleek een beenbreuk te hebben opgeloopen. Hij is naar het zie kenhuis te Tilburg vervoerd. De politie was niet gewaarschuwd, waar door het verkeer in de war liep en burgers de regeling ervan op zich namen. Uit de richting Vught naderde eenige oogenblik- ken later een personenauto, bestuurd door den heer A. H. K., uit Eindhoven, die van een der omstanders een teeken kreeg om door te rijden. Door de vele menschen, die zich in verband met het ongeluk op deze pleek hadden verzameld, was de autobe stuurder gedwongen op het linker gedeelte van den weg te rijden. Toen hij daarna weer naar rechts wilde gaan, kwam juist uit de richting Boxtel een personenauto, bestuurd door den heer W. C. G. uit Uden. De wagens vlogen op eikaar en werden ge heel vernield. De inzittenden kwamen ge lukkig met den schrik vrij. De burgemeester van Vught, mr. H. Loeff en de substituut-officier van justitie te 's-Hertogenbosch mr. J. G. C. H. Dubois, kwamen ter plaatse voor het instellen van een onderzoek. Eén doode, drie gewonden Gisteravond is op den Rijksweg Al- melo-Deventer, bij Bathmen, een per sonenauto met vijf inzittenden tegen een boom gebotst. Hierbij kwam één persoon om het leven, drie personen werden gewond. Alleen de chauffeur bleef ongedeerd. De auto werd geheel vernield. Omstreeks elf uur reed de auto, een •huurwagen, waarin vijl jongemannen za ten, met groote sneiheia op den Rijksweg in de richting Bathmen Het gezelschap had een bezoek gebracht aan Wierden en Almelo en was op weg naar Bathmen, vanwaar zij naar hun woonplaats. Holten, zouden terugkeeren. De chauffeur, de heer D. Stegink, reed met groote snelheid. Door nog niet bekende oorzaak vloog de wagen tegen een Doom en werd totaal ver nield. Van de vyi inzittenden werden vier per sonen gewond. Een van hen, de 20-jarige krantenbezorger en petroleumventer G. Paalman, was er het ergst aan toe. Kort na het ongeluk overieed hij ter plaatse. In middels had men geneeskundige hulp in geroepen en spoedig waren drie dokters uit de jmgeving op hei terrein van het cngeluk aanwezig, evenals d epolitie en de burgemeester van Diepenveen. Het bleek, dat alle de chauffeur er zonder let sel was afgekomen. De drie overigen had den min of meer ernstige verwondingen. Zij werden per auto naar hun woning ver voerd. Het lijk van het slachtoffer werd ii. beslag genomen en naar het lijken huisje te Colmschate vervoerd. De chauf feur werd eveneens naar Colmschate overgebracht om gehoord te worden. BOERDERIJ AFGEBRAND. Eén van de elf kinderen verkeerde in ernstig gevaar. Gistermiddag is een zware brand uitge broken in de boerderij van den landbouwer M. van Hintham aan de Achterstraat te Nistelrode. Toen omstreeks 3 uur een doch ter van den landbouwer op het erf der boerderij kwam, bemerkte zij, dat de schoor steen op bovenmatige wijze rookte. Zij waarschuwde haar moeder die zich met haar elf kinderen in huis bevond. Spoedig bleek, dat in de hofstede brand woedde. Bij den schoorsteen had het rieten dak van de boerdery vlam gevat en in een oogwenk stond het geheele dak, van voor tot achter, in lichte laaie. De moeder beijverde zich haar kinderen naar buiten te brengen, doch door de haast bemerkte zij later pas, dat één der irieinen in het brandende huis was achtergebleven. Een buurman snelde toen hel brandende perceel binnen en slaagde er, met gevaar van eigen leven, in het 3- jarig kindje te redden. Intusschen hadden de vlammen met groote snelheid om zich neen gegrepen. Het vuur vond gretig voedsel in 't opgeslagen Looi en stroo. Omwonenden konden nog het vee naar buiten drijven, doch eenige var kens en kippen kwamen jammerlijk in de vuurzee om. De dorpsbrandweer kon wei nig tegen de vlammenzte uitrichten en kon niet verhinderen, dat het vuur oversloeg naar een belendende landbouwschuur. Ook het woonhuis brandde weldra als een fak kel, waardoor de geheele inboedel verloren ging. De boerderij met stalling en schuur is tot den grond afgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. BRAND IN EEN SIGARENWINKEL. Te Hilversum brak in een den nacht van Vrijdag op Zaterdag b~and uit in den win kel van den sigarenhandelaar J H. B. van H. aan de Langestraat. door het omvallen van een mat tegen de brandende kachel. Het vuur vond volop voedsel en ontwik kelde zulk een warmte, dat de spiegelruit sprong. De bewoner was wegens dienst bij een particulieren nachtveiligheidsdienst, afwezig, zijn vrouw sliep boven den in brand staanden winkel. Zij werd nog tij dig gewekt door d< n hevig blaffenden hond. Hierdoor kon zij haastig een veilig heenkomen zoeken. De verschenen brandweer voorkwam er ger en slaagde er in den brand te beper ken tot het magazijn, waar een groote par tij sigaren ter waarde van ongeveer 500 verloren ging. Verzekering dekt de schade. BRAND IN „DE WALVISCH" AANGESTOKEN. Gearresteerde verdachten bekennen. De Schiedamsche politie is overgegaan tot de arrestatie van den heer H. B. J., lid van de firma G. J. en Zoon aldaar, welke fa. den molen „De Walvisch" in huur had en waarin zij een maalderij en een dro gerij had gevestigd. De molen is, zooals ge meld, Vrijdag door een brand geteisterd, waardoor een schade van 25.000 gulden ont stond. Met den firmant zijn twee arbeiders, die Vrijdag nog in den molen hadden ge werkt, gearresteerd. Allen hebben bekend zich schuldig te hebben gemaakt aa*i brandstichting. Zij zullen ter beschikking van de Justitie wor den gesteld. Nader vernemen we, dat de politie 'n eer ste vermoeden over brandstichting kreeg door de feilheid, waarmede het vuur al aadelijk woedde. Zij lette toen scherp op, eL nam waar, dat de molen zeer degelijk was afgesloten, zoodat het bijna onmogelijk v.as zich toegang te verschaffen. Deze twee feiten gaven haar aanleiding om de finan- cieele positie van den heer H. G. J., den 33-jarigeu firmant na te gaan. Deze bleek zeer slecht te zijn. De firmant deelde zelfs mede, dat de gasmeter a.s. Maandag zou worden weggehaald, wegens onbetaald ge bleven gasrekening. Vervolgens werd de politie nog een beiangrijk feit bekend, n.l., dat omstreeks half zes de fietsjongen W. voorbij den molen fietste en voor het tooggat een lichtschijnsel waarnam. E. reed eerst door, maar niet gerust over het geen hij gezien had, keerde hij terug en kwam weer bij den mo'en aan, op hel ougenbliK, dat de expeditieknecht, de 32- jarige J. S. den molen verliet. De fietsjon gen vertelde hem, wat nij gezien had, met de vraag: „is er soms brand bij jullie?" De expeditieknecht antwoordde dat hij de ge nerator had aangezet en dat daardoor 't licht schijnsel werd veroorzaakt. E. ging daar op verder. Vrijdag, op den avond van den brand, heeft de ^olitie om half negen den firmant H. G. J. op het bureau van politie ont boden om naoere inlichtingen te verstrek ken. Intusschen werden ook de expeditie knecht J. S. en de 54-jarige machinist D. van der V. opgespoord en aan een verhoor onderworpen., In eerste instantie bleek dat hun verklaringen nogal eens met el kaar in tegenspraak waren, en toen de po litie dieper op de zaak inging, vielen zij door de mand. De mannen bekenden, dat ae patroon des middags tegen zijn arbei ders had gezegd: ,als jullie de boel in brand steken, kunnen jullie bü mij blij ven. Anders dreigt werKloosheid, want ik kan niet meer voort." Hierop had hij den molen verlaten. Daarna hebben beide arbeiders, volgens hun verklaringen, toebereidselen gemaakt om den molen in brand te steken. Zij haalden bussen petroleum van beneden en goten deze uit over pl.m. 25 ton op den eersten zolder liggende pindadoppen. De bussen zijn later teruggevonden. Om half zes ging de brand erin en verliet het twee tal den molen. Zaterdag werd de patroon gearresteerd wegens aansporing tot brandstichting, de beide knechts werden aangehouden wegens brandstichting. ECHTELIJK DRAMA TE OLDENZAAL. Gistermiddag werd de burgemeester van Oldenzaal gewaarschuwd, dat in een wo ning aan de Tulpstraat hevige ruzie was tusschen de echtelieden De burgemeester spoedde zich onmiddellijk met een agent naar de bedoelde woning. Bij het betreden van het huis vond men aen echtgenoot P. W. met het gezicht naar de vloer gekeerd liggend in een plas bloed. Bij onderzoek bleek echter, dat deze persoon niet gewond was. Bij nader onderzoek werd de vrouw van W. in de slaapkamer op bed aangetrof fen met de diepe wonde aan de hals, hevig bloedend, benevens twee afweerwonden aan ae armen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat tijdens een hoogloopende ruzie tusschen n an en vrouw, waarbij bezems en allerlei keukengerei als wapens hadden dienst ge- caan, de man de vrouw met een scherp voorwerp aan den hals heeft verwond. Dr. Lssing verleende eerst geneeskundige hulp en liet het slachtoffer overbrengen naar het P K. Ziekenhuis. De dader staat niet on gunstig bekend. Alhoewel het slachtoffer hevig bloedverlies leed is de toestand van haar redelyk wel te noemen. „Maandagmorgen", DE FRAUDE TE ROSWINKEL. Vele ambachtslieden en landbouwers komen in moeilijkheden. Nog steeds blyft een geheimzinnig waas hangen om de tragedie van de Boeren leenbank te Roswinkel. Het onderzoek is nog niet in een zoodanig stadium, dat er van bevoegde zijde eenige mededeeling over wordt gedaan. Intusschen wordt de onzekerheid bij de bevolking steeds groo- ter, eiken dag komen er meer bij de bank geïnteresseerde personen van buiten af naar dit afgelegen dorp om informaties. Zij moeten echter onverrichterzake huis waarts keeren, want men weet niets, zegt althans niets te weten. Maar vooral wordt het eiken lag duide- delijker, van welke ingTijpende practische beteekenis het gebeurde voor de naaste omgeving is, meldt de „Tel." Nu de bank gesloten is geraken tal van ambachtslieden en landbouwers in financieele moeilijkhe den. Zij kunnen, juist in een tijd dat er veel te betalen is, de hun aangeboden wis sels niet voldoen. Andere relaties dan de bank immers hebben zij niet, hebben fcij nooit gehad. Het geheele betalingsverkeer in de omgeving is dar. ook min ofmeer gestremd. Zaterdagmorgen heeft het bestuur van de instelling vergaderd met zijn juridischen adviseur en met de politie'. Over wat daar besproken is, zwijgt men evenwel. Het eenige zekere is thans, dat ieder uur iets bekend kan worden en men wacht daar op metanst en vreeze. Met angst, want steeds meer wint de overtuiging veld, dat er inderdaad fraude Is gepleegd tot een aanmerkelijk bedrag. Men spreekt zelfs over enorme verliezen, die de ^gearresteer- de zou hebben geleden bij graan- en kunst- mestspeculaties. Het jaar van de ineenstor ting der wereldgranmarkt 1929 zou hem den beslissenden slag hebben toege bracht. Ware er alleen slordigheid in het spel, zoo redeneert men, dan zou men iemand als G niet zool nag vasthouden. Dit laatste zou alleen te verklaren zijn uit de om standigheid, dat G. óf fraude ontkent óf wel bekent, maar weigert een nadere ver klaring af te leggen over de wijze, waar op het geld verdwenen is. EEN DINER MET VELE GANGEN. Maar de laatste gang leidde naar de cel. Vrijdag verschenen in een restaurant aan de Hoogstraat te Rotterdam twee man nen, die keurig in de kleeren staken en zich zelfbewust aan een tafeltje zette, om een uitgebreid menu te bestellen. Het twee tal liet zich de spijzen uitstekend smaken. Toen de koffie genuttigd was, vroeg een van hen waar de telefoon was, waarna hij in de cel vijfmaal het cijfer twee draaide, aldus het hoofdbureau van politie opbel lend, waar hij naar een inspecteur vroeg. Hij deelde dezen mede. dat hij met zijn ka meraad in het resfaurant, waarvan hij naam en adres noemde, uitstekend gedi neerd had, maar dat er gen middelen wa ren om te betalen, zoodat de politie hen maar moest komen halen. Dat geschiedde prompt. Het tweetai, de 24-jarige G. G. V. en de 24-jarige K. B. is in het hoofdbu reau ingesloten. INBRAKEN TE HILVERSUM. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Hilversum op drie plaatsen ingebroken, zeer vermoedelijk door dezelfde personen. De pastoor van de kerk van het Dr. Cuy- persplein heeft er aangifte van gedaan, dat men zich. toegang heeft vershaft tot de St. Agnes-fröbelschool aan genoemd plein. Door een klapraam is men in de bestuurs kamer, aan de voorzijde van het gebouw, gekomen. Het was hier kennelijk om geld te doen. Dit was hier echter niet te vinden, de heeren hebben het gebouw langs den zelfden weg verlaten. In dezelfde nachtelijke uren is een siga renwinkel aan de Jan van aer Heijdenstraat bezocht. De spanjoletsluiting van de tuin deur werd vernield en toen een ruitje en zoo kwam men in de achterkamer. Deze en de winkel zijn doorzocht. De buit bestond uit een aantal cigaretten er. een blikje met geringer, geldsinhoud. Van het rookgenot naar drank en voedsel. Dat was te vinden in een consumptietentje aan den Utrechtschestraatweg. Een houten schot van het loket is afgebroken en een ruit is ingeslagen. Chocoladereepen, den nenkoeken, mitsgaders fosco en limonade! HILVERSUM I. 1875 M. en 415.5 M. KRO- Uitzcnding. 8.009.15 Gramofoonplaten (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoon- muziek 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 De KRO-Melodis- ten en solisten 1.00 Gramofoonmuziek 1.20 Vervolg concert m.m.v. solist 2.003.00 Voor de vrouw 3.05 Mode cursus 4.05 Berichten, gramofoonmuziek 5.00 Het KRO-Orkest 5.45 Geluk- wenschen 6.05 De KRO-Boys m.m.v. so list en gramofoonmuziek (Om 6.30 Be richten) 7.00 Berichten 7.15 Causerie: „Kaïn" 7.35 Sportpraatje 8.00 Berich ten ANP: Mededeelingen 8.15 KRO- Orkest en solist (9.009.20 Interview) 10.05 Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP 10.40 Sigmund Gaspari en zijn Hongaarsch orkest 11.0512.00 Gramo foonplaten. JULVERSUM II. 301.5 M. AVRO-Uitzen- ding. 11.0011.30 van. en 6.307.00 nju. RVU. 8.00 Gramofoonplaten (Ca 8.15 Be richten) 10.-00 Morgenwijding 10.15 Gewyde muziek (gr. pi.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble Jonny Kroon 11.00 Causerie „De Hond" 11.30 Vervolg concert 12.15 Berichten 12.17 Orgel spel 12.30 AVRO-Amusementsorkest (opn.) 1.15 Omroeporkest 2.00 Gra mofoonplaten 2.45 Knipcursus 3.45 Zang met pianobegeleiding 4.05 Piano voordracht 4.30 Kinderkoor 5.00 Kin- derhalfuur 5.30 Omroeporkest 6.25 Berichten 6.30 Causerie „Bent U even wichtig?" (4) 7.00 Voor de kinderen 7,05 Zang met piano en accordeon 7.30-Engelsche les 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal, mededeelingen 8.30 Bon te Dinsdagavondtrein 10.00 Radiotooneel 10.20 Bridge-les 11.00 Berichten ANP hierna gramofoonplaten 11.3012.00 A. Spezialetti's ensemble. DROITVVICH. 1500 12.20 Gramofoon muziek 12.35 Radiotooneel 1.05 Gra mofoonmuziek 1.20 Het BBC-Northern- orkest en solist 4.15 Orgelspel 4.40 Pianovoordracht 5.20 Zang met gitaar begeleiding 5.40 Leslie Jeffries en zijn orkest 6.20 Berichten 6.45 Het BBC- Orkest en solist 7.50 Causerie over klas senverschil 8.20 Gevarieerd programma 8.50 Radiotooneel met muziek 9.20 Berichten 9.45 Een Poolvlieger uit Cana da spreekt 10.00 Toespraak Neville Chamberlain -- 10.40 Het Shadwick strijkkwartet en solisten -— 11.30 Het Gros- venor House dansorkest 10.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.). fi.K. Ver. v. Kraamverzorging voir alle gezindten te Leiden en Omstreken Haatsing-Bureau le Binnenvestgracht 3U, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp dooi gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewensebte Inlichtingen, aanmelden van contnbucerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin- neDvestgracht 30. HET VLIEGTUIG BEHOUDEN AANGEKOMEN. De Reigef is op zijn speciale vlucht naar Zuid-Airika, komende van Bro ken Hill, Zondag te Johannesburg ge land, waarmede het voorloopig doel van den tocht is bereikt. Na een reis van 6 dagen is de .Reiger" Zondag in Pretoria aangekomen en na een kort oponthoud naar Johannesburg door gevlogen. Een groote menigte had zich op het vliegveld te Pretoria verzameld, om de .Reiger" een feestelijke ontvangst te bereiden. Na een eererondje gemaakt te hebben, streek het vliegtuig neer onder het geestdriftig gejuich der duizenden. Ter wijl de passagiers en de bemanning het vliegtuig verlieten, speelde de muziek het Wilhelmus, dat door de aanwezigen werd meegezongen. Voor de officieele ontvangst van jhr. mr. Beelaerts van Blokland waren tal van autoriteiten aanwezig, waaronder verte genwoordigers der regeering van Zuid- Afrika en jhr. van Lennep, de Neder- landsche gezant. De officieele begroeting had een bijzon der hartelijk karakter, waarna de heer Beelaerts en zijn zoon het vliegtuig ver lieten. De aanwezige troepen brachten hierbij eerbewijzen. Voor de landing te Pretoria, waar het militaire vliegveld voor de burger lucht vaart is verboden, had de Zuid-Afrikaan- sche regeering een speciale toestemming verleend, gezien het bijzonder karakter van de missie van den heer Beelaerts. De ontvangst te Johannisburg. Nadat de omvangrijke hoeveelheid post, welke de „Reiger" heeft meegenomen naar Zuid-Afrika was uitgeladen, werd de reis voortgezet naar Germfston, het vlieg veld van Johannesburg. Onderweg pas seerde men het groote voortrekkerskamp, dat in de nabijheid van Pretoria werd in- RADIO PARIJS. 1648 M. 9.00, 10.00, 10.25 en 11.20 Gramofoonplaten 12.30 Zang 1.10Gramofoonnplaten 1.25 Derveaux-orkest 2.00 en, 2.50 Gramo foonplaten 4.25 Concert 5.25 Piano voordracht 5.40 Z^ng 5.55 Gramofoon platen 6.35 Cello en piano 6.55 Zang 7.20 Cantrelle-orkest 8.35 Kamer muziek 9.50—11.50 RadiotooneeL KEULEN. 456 M. 5.50 en 6.30 Gramo foonplaten 7.50 Omroepschrammel- ensemble en solist 11.20 en 12.35 Om roeporkest 1.30 Populair concert 3.20 Omroeporkest en -ikleinorkest 4.30 Adventsprogramma 6.30 Concert 7.3011.29 Orkest van de Rijksarbeids dienst, Herman Hagestedt's dansorkest en solisten. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonplaten 12.50 Het Omroep- dansorkest 1.30 Het Omroepsalonorkest 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 Het Omroeporkest en solisten, en Radiotooneel 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten 1.00 en 1.30 José Schnyders' orkest 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek 6.35 Gramo foonplaten 6.50 Piano- en cellovoor dracht 8.20 „La dame blanche", opera 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Literaire uitzending 7.50 Gramofoon muziek 8.05 Politiek dagbladoverzicht 8.20 Het Omroeporkest en solist 9.20 Berichten 9.50 Viool en piano 10.05 Berichten 10.20—11.20 Barnabas von Geczy en z(jn orkest. GEM. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Radio Parijs 9.30 Radio PTT Nord of diversen 11.20 Radio Parijs 12.30 Brussel VI. 2.20 Radio Danmark of diversen 2.40 Radio PTT Nord of diver sen 3.20 Keulen 4.25 Radio Parijs 5.20 Brussel VI. 6.50 Keulen 7.20 Beromünsterof diversen 7.55 Straats burg of diversen 8.20 Weenen (Stutte gart) 9.20 Keulen 10.20 Brussel VI. 11.20 München. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen 10.35 Londen Reg. 12.05 Droitwich 2.25 Londen Reg. 5.20 Droitwich 7.U0 Londen Reg. 8.20 Droitwich 9.45 Londen Reg. 10.00 Droitwich. gericht, rond de plaats voor het monument, waarvan a.s. Woensdag, ter gelegenheid van de viering van Dingaansdag, de eer ste steen zal worden gelegd. In Germiston kende de geestdrift der duizenden, die voor de feestelijke ont vangst naar het vliegveld gekomen waren, geen grenzen. Telkens weer stegen hoe ra's op en het kostte den burgemeester van Johannesburg geruimen tijd voor hij de gelegenheid kreeg zijn welkomstwoord uit" te spreken. Hij getuigde van de groote vreugde, welke in geheel Zuid-Afrika was gewekt door het feit, dat Nederland op deze wijze de oude banden met de Unie hernieuwde. Toen hij den wensch uitsprak, dat hy nog dikwijls de vliegtuigen der K.L.M. in Jo hannesburg zou mogen begroeten, werd dit door de menigte met donderend ge juich onderstreept. De laatste etappe had een even vlot verloop als de vorige. Een verrassing voor de passagiers was de Victoria-waterval, waarlangs gezagvoerder Scholte de route had verlegd en waarboven hij de „Reiger" eenige maien liet cirkelen. Vandaag en Dinsdag zullen worden be steed aan excursies in de omstreken van Johannesburg, waarbij een bezoek ge bracht zal worden aan het Krugerpark, een der belangrijkste natuurreservaten der wereld. DE BEGRAFENIS VAN DE SLACHTOFFERS DER „EKSTER"-RAMP. Woensdag op „Zorgvlied" en „Crooswijk". Naar wij van de firma J. D. Struys die belast is met de begrafenissen van de slachtoffers van de ramp van de „Ekster", vernemen, zijn de stoffelijke resten door de Justitie te Haarlem vrijgegeven. Woensdag a.s. zullen de begrafenissen plaats vinden en wel die van de heeren A. van der Sijde en A. A. Becking op de begraafplaats Zorgvlied te Amsterdam des ochtends om 11 uur, terwijl de piloot C. M. Schrey en de mecanicien K. L. H. Jaedicke op de begraafplaats Crooswijk te Rotterdam zullen worden ter aarde be steld. De begrafenis van den heer Schrey is vastgesteld op des namiddags half drie, terwijl de tijd van de uitvaart van den heer Jaedicke nog niet bepaald is. POSTVLUCHTEN OP INDIë. Het K.L.M.-vliegtuig „Torenvalk" is gistermiddag om 16.34 uur te Schiphol ge land. BRITSCHE BOMMENWERPER VERMIST. Het Britsche ministerie van oorlog heeft medegedeeld, dat tusschen Bagdad en Cairo een bommenwerper van de Britsche luchtmacht is zoek geraakt. Men heeft het tosetel nog niet gevonden. Vandaag zal het zoeken worden voortgezet.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10