OMGEVING ZATERDAG 10 DECEMBER 1938 DE LE'".gCKE COURAN\ TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Geboren: d. van M. G. Teeuw—Pieters. Ondertrouwd: C. M. Ruigrok en M. Mooyekind M. T. J. van Baaren en M. Kokkelkoren H. A .J. van den Berg en H. G. M. Koek. Overleden: W. Malipaard echtg. van W. Metz 58 j. KATWIJK Geboren: Aaltje d. van D. Schaap en I Vlieland. Hubrecht z. van C. van der Marei en G. Vooys. Cornelis z. v. H. van der Plas en P. Hoek. Arie z. van B. Kuyt en C. van Rijn. Willem z. van C. Pronk en J. v. d. Oever. Dirk Jacob z. van A. Schaap en R. Guyt. Niesje d. van A. Vooys en M. Haasnoot. Herman Walter z. van E. Bokma en H. Schlupp. Overleden: Jacob van der Plas 2 m. z van J. v. d. Plas en L. c. Duyn. W. de Best echtgen. van Jac. de Vreugd 39 j. Jacob Ziiyderduyn 46 j. Ondertrouwd: M. Guyt en W. Van Beelen. Getrouwd: W. Wijnnobel en T. van Duyvenvoorde. L1SSE „St. Paulus". De R.K. Politieke Pro- pagandaclub „St. Paulus", onderafdeeling van de afdeeling Lisse van de R.K. Staats partij, hield gisteravond in de groote zaal van het Parochiehuis een uitstekend be zochte vergadering onder voorzitterschap van den heer J. H. van der Voet. Deze heette allen welkom, in het bijzonder den heer J. H. M. Bulten, ambtenaar ter secre tarie, die een causerie zou houden over de kieswet en wat hiermede in verband staat. De voorz. wees op de groote beteekenis van het initiatief van het R.K. Werkliedenver bond. Vervolgens .beval spr. aan de politie ke school te Leiden. Het woord is hierna aan dên heer Bulten, die een uitzetting gaf over de verkiezingen en meer in het bijzonder wie kiezer zijn en wie van het kiesrecht zijn uitgesloten. Spr. gaf vervolgens een zakelijk overzicht hoe het verloop is bij een verkiezing vanaf de candidaatstelling tot bij de stemming, tot in de kleinste details. Zoowel het actief- als het passief kiesrecht werd door spreker behandeld. Het was voor de jongemannen een zeer leerzame causerie, welke een dankbaar ap plaus uitlokte. Verschillende vragen wer den gesteld en door spreker beantwoord. Na rondvraag sluiting. Een bioscoop-theater. In den gemeen teraad is ter sprake gebracht het inrichten van een bioscoop in de bovenzalen van de „Witte Zwaan". Het gemeentebestuur had in principe geen bezwaren, mits aan de constructie- en veiligheidsmaatregelen, welke gesteld wor den door bouwtoezicht en brandweer zal worden voldaan. Wij vernemen, dat de ge stelde eischen nauwkeurig zullen worden nageleefd en dat men alles in het werk zal stellen om op Vrijdag 23 December a.s. de eerste filmvertooning te doen geven. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Woensdag 14 Decem ber a.s., des avonds te 7.30 uur komt de raad der gemeente Leidschendam in- openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot aanvaarding in eigendom en beheer van eenige perceelen grond aan den Vlietweg en tot bouwrijpmaking van die gronden. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 3 December 1935 inzake grondover- dr^cht aan den Vlietweg. Benoeming van bestuursleden van de gemeentelijke Instel ling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Voorstel tot wijziging van het reglement van de gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Wijziging van de gemeen tebegrooting 1938 Voorstel tot vaststelling van het ontwerp-besluit, hou dende herziening van een gedeelte van het uitbreidingsplan der gemeente. Barak besmettelijke ziekten. Bij het gemeentebestuur bestaat het voornemen met de afdeeling van het Roode Kruis een regeling te treffen voor het gebruik van een te stichten barak te Leidschendam voor afzondering en verpleging van lij ders aan besmettelijke ziekten. De kosten zullen vermoedelijk bedragen 500. Met het oog op de totstandkoming der re geling wordt over 1939 in de gemeentebe- grooting een post geraamd van 650. St. Josephsgezellenver. Zondag 11 De cember te 1.30 uur en na het Lof bijeen komst; te 12 uur Paladijnenvergadering. Dinsdag 13 December te 7.30 Maria-Con- gregatie daarna bijeenkomst. Donderdag 15 December te 8 uur: Eigen-werkavond en biljartclub A.D.O. en Zaterdag 17 De cember na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 12 December: „Cultureele avond". Inleider den heer J. A. Christiaanse, die zal spreken over „De klokkenmaker van Venetië" met licht beelden. Dinsdag 13 December ie 7.30 uur Maria-Congregatie Vrijdag 16 December: Buitengewone ledenvergadering; de agen da vermeldt o.m.: Diverse mededeelingen en bestuursverkiezing. Afdeeling jonge L. T.: zelfde program. NOORDWIJK BINNEN Pluimvee- en Konijnententoonstelling. Gisteren werd door het bestuur der Pluim vee en Konijnensportvereeniging „P.K.V. N". aihier haar vierde tentoonstelling ge- A houden, in het groote bloembollen pakhuis van den heer H. J. Ohms, Offemweg, al hier. Het aantal inzendingen bedroeg 168, waaronder vier trio's. De voorzitter van „P.K.V.N.'de heer C. J. Vink, opende de zetentoonstelling met een kort woord. Na te hebben medegedeeld, dat Zondag om 8 uur nog een verloting zou plaats hebben en de behaalde prijzen Zaterdag te 8 uur zouden worden uitgereikt, verklaarde de voorzitter de tentoonstelling voor geopend. De jury bestond uit dt volgende heeren: Voor de afd. hoenders, de heer G. S. Th. Gink, Voorburg, voor de afd. Duiven, de heer W. v. Veen Den Haag, voor de afd. Konijnen, de heeren J. C. Nol, Voorschoten, W v. d. Lent, Katwijk. De jury kende o.a. de volgende bekro ningen toe: De hoofd-eere prijs: een zilve ren wisselbeker voor het hoogst aantal punten der tentoonstelling evenals het vo rig jaar aan den heer A v Rooijen, waar door deze thans zijn eigendom is. Collectiefprij7en bestaande uit zilveren bekers weroen toegeKenu aan: A. v. Rooij- er voor coll.groote hoenders, zwart minor- ca; A. v. Rooijen voor coll. sierduiven; W. Passelier vooi coJl. postduiven; L. Ruig rok voor coll. konijnen witte Wieners; L. P. Smeitink voor coll. konijnen Pooltjes Roodoog. Wij kunnen niet anders dan- een woord van hulde brengen aan het bestuur en de commissie van bijstand voor de keurige regeling. P.K.V.N. kan met vol doening op deze welgeslaagde tentoonstel ling terug zien. straat 11 naar Den Haag, Pasteurstraat 106. - A. W. Wittkamps vol. bloemist van de Kempenaerstr. 21 naar Schiedam, Nassau- laan 69. Fr. Even blij en gez., boekh. van Juffermansstraat 35 naar Den Haag, L. v. N Oost Indië 120. Verhuizingen binnen de gem.: D Hilferink stoffeerder van Terweew. 54 inw. naar Regentessel. 41 inw. ,Geboren: Gabriëlle Alice Maria, dr. van J. J. M. Bruscke en A. P. Prins. Overleden: Maiia Zwanenburg, 75 j. J. M. A. F. van der Hulst, 5 m. (overl. *c Leiden). C. E. van Hees, 75 jaar. J. de Haas, 59 jaar. A. L. de Vries geb. Pabst 87 jaar. Ondertrouwd: L. Feijn en A. S. Ho- genkamp. J. C. Olderiks en W. F. Ver boon. P.IJNSBURG Bloemenhandel. De inzet was goed met de bollentrekkerij, doch dit was van korten duur. Er komt op heden al een flinke aan voer van getrokken tulpen en hyacinthen doch de prijzen vallen bitter tegen. Tul pen Scarlet due gingen voor ƒ0.801.40 per 100. Die van 1.40 waren prima van kwaliteit. De bollen laten zich goed trek ken ook al geen voordeel. Ze gingen voor 67.50 per 100. Dat is eerder verlies dan winstgevend. Het ziet er niet hoopvol uit. Integendeel. SASSENHE1M „BLOEMBOLLENCULTUUR". Reorganisatieplan aangenomen VOORSCHOTEN K. J. M. V. Woensdagavond j.l. vier de de K.J.M.V. „St. Jan Baptist" St. Nico- laasfeest. De opkomst was, hoe kan het ook anders, uitstekend. Mag het zoo al tijd zijn?! Na opening met den K.J.M.V.- groet, werd direct een aanvang gemaakt met de diverse „wedstrijden", zooals kaar ten, tafeltennis, enz. Dezen hadden een ge animeerd verloop. Ook de inwendige mensch werd niet vergeten; er werden n.l. enkele verfrissingen aangeboden. Later dan gewoonlijk sloot de voorzitter deze feestelijke bijeenkomst en gingen allen, voorzien van een prijs of prijsje, voldaan huiswaarts. Programma voor Woensdag a s.: 7.30 u. Voortzetting van den oriëntatiecursus voor de aspirantleden door den moderator. Gelieve vooral van den tijd goede nota te nemen! Daarna bijeenkomst voor alle le den, met als spreker den Weled heer Jac. P. Smits „Praatje over de E H.B O.". Wij verwachten van iederen K.J.M.V.-er. Geboren: Wilhelmus Cornelis z. van J. Beurze en K. J. van Brecht Elsa d. v. J. A. van Dijk en H. M. Cornewal. Ondertrouwd: P. J. Oostveen 46 j. en F. J. Evans 61 j. Overleden: Wed. N. van den Eijkel 85 j. Gevestigd: Mej. M. Dentzer, van Ber lijn C .J. Troostheide, van den Haag H. N. F. van den Hoogen, van Leiden W. F. Kramers, van Schiedam H. G. van der Poel ,van Oegstgeest G. J. Meijer, van Den Haag. Vertrokken: A. J. Greve, naar Den Haag H. J. Heyligers, naar Rijswijk Jonkvr. J. A. Vernède, naar Amsterdam M. Muller, naar Rotterdam J. W. Varos- sieau, naar Ned. Indië Mej. W. J. L. Prent, naar Den Haag Mej. J .H. Wint- raaken naar Leiderdorp Mej. H. Uitslag naar Haarlem. NOORDWIJK Volksbond. Vrijdagavond gaf de R.K. Volksbond haar eerste ontwikkelingsavond ia dit seizoen, waarvoor een buitengewoon giuote belangstelling bestond. Na opening door den voorzitter den heer P. Smit, werd mededeeiing gedaan dat het klachten-bu reau, tijdelijk waargenomen cToor den Jac. Zwarts thans definitief in handen is ge steld van den heer A. Ottevanger. Hierna was het woord aan den heer Loerakker Deze gaf een zeer overzichtelijk en bevat telijke uiteenzetting over het onderwerp: „Gezinsbijslag." Spoedig kan een wetsont werp tegemoet worden gezien en gaarne tracht spi. hulde aan minister Romme oor de groote daad, die hij stelde voor het groote gezin. In de pauze werd nog een ii gekomen schrijven behandeld, hetwelk behelsde alsnog te trachten een Ontspan- ningslokaal voor de werkloozen te openen. Het bestuur kon in deze kwestie geen en kele toezegging dQen. daar op de begroo ting geen gelden hiervoor zijn uitgetrok ken, terwijl de vergadering ook niet wilde dat een enkele post hierop geschrapt zou worden. Het bestuur zal echter trachten r.og iets te bereiken. Na de pauze sprak de heer Loerakker nog over het Joodsche vraagstuk en over óe actie voor den nieuwe Gemeenschap enkele weken geleden ingeluid door het R.K. Werkliedenverbond. Na rondvraag sluiting van dezen zeer leerzamen avond. VOORHOUT „BLOEMBOLLENCULTUUR" Reorganisatievoorstel aangenomen De Ver. v. Bloembollencultuur vergader de in café „Boerhaave". De belangstelling was buitengewoon groot. De voorzitter, de heer P. A. v. Reisen. opende met een har telijk welkom en wierp een terugblik over het afgeloopen bedrijfsjaar, dat voor het vak zoo hoopvol begon, waarvan echter de resultaten niet bevredigend zijn afgeloopen. Door het meer dan goede gewas zijn de prijzen voor bijna alle producten tot een minimum teruggeloopen, zoow *1 in het bin nen- als buitenland. Spr. memoreerde nog de zeer zware lasten, welke de surplus-bol- len, vooral van late tulpen, zullen moeten bekostigen. Aan den minister was wel een extra toelage uit het landbouwcrisisfonds verzocht, maar hier is afwijzend op be schikt. Toch is er weer een lichtpuntje ge komen, doordat Amerika de belemmerende bepalingen voor den narcisseninvoer heeft opgeheven. Spr. hoopte, dat dit den handel ten goede zal komen. Na voorlezing der notulen door den heer C. J. Zonneveld, werd door den penningmeester, den heer H. J. Vester de financieele afloop over het jaar 1938 bekend gemaakt. Inkomsten wa ren 112, uitgaven 95.85, aldus een batig slot van 16.15 v. j. 45.08). De heeren G. H. M. Prins en Th. v. d. Hulst P.L.zn. bevon den de bescheiden in orde. Nu volgde verkiezing bestuursleden. Af tredend waren de leden H .J. Vester en L. H. Prins, die met ongeveer een algemeen stemmenaantal werden herkozen. Voor de alg. vergadering werden als afgevaardig den gekozen de heeren P. A. v. Reisen en P. v. d. Nouland, met als secundi de heeren P. L. v. d. Hulst en A. Heusden. Hierna volgde behandeling beschrijvingsbrief voor d ea.s .alg. vergadering. Tot candidaten voor het hoofdbestuur werden gekozen de hee ren M. Veldhuyzen v. Zanten Rzn. van Lis- se, S. Verdegaal van Sassenheim en C. Ph. Freriks van Hillegom. Bij eventueel falen van één'der voornoemde candidaten, werd aangenomen hiervoor den heer C. H. Kra mer te stemmen. Met algemeene stemmen werd hierna het voorstel Bennebroek-Voge- lennzang aangenomen. Besloten werd het amendement van de afd. Onderdijk betref fende een progressieve regeling voor het stemmen te steunen. Voor beide rondvra gen bleek nagenoeg geen belangstelling, waarna de voorzitter deze vergadering sloot. Hierna ging men over tot de éénjaar- lijksche verloting van planten. Een zeer mooie collectie viel hieraan ten deel. Personalia. Nadat eerst de heer G. C. P. Prins voor zijn benoeming van gemeen teraadslid in de vacature ontstaan door het overlijden van G. Witteman, had bedankt, heeft ook thans de heer H. G. Warmenho- ven zijn benoeming niet aanvaard. Tafeltennislcompetitie. Dinsdag 13 De cember des avonds om half acht vzal de groote ontmoeting plaats vinden tusschen dede kampioen van de laatste competitie D.E.S. uit Voorhout, tegen „Steeds Voor waarts" uit Warmond die op het oogenblik nog boven aan de lijst van de competitie in dit seizoen staat. Begrijpelijk zal het zijn dat de verwachtingen aan beide zijden zeer hoog gespannen zijn, om welke reden D.E. S besloot om deze competitie-wedstrijd te organiseeren in de groote zaal van het pa rochiehuis en ieder in de gelegenheid te stellen deze wedstrijd bij te wonen, het geen den spelenden nog het noodige ont brekende enthousiasme nog zal bijbrengen. DE.S. komt ditmaal uit met de volgende spelers: B. v. Kampen, N .v. d. Meij, H. v. d. Plas, C. van Wouw, J. v. d. Nouland Dzn. en P. van Kampen. Uit een oogpunt van sportiviteit is de toegang geheel vrij. Moge het alleszins een succes worden. WARMOND St. Josephsgezellenver. Zondag 11 Dec. zullen wij in intiemen kring geden ken den 125sten geboortedag van Adolf Kolping. Wij zullen den dag beginnen met een algemeene H. Communie onder de H. Mis van 8.30 uur. Des avonds om 8 uur bij eenkomst voor alle gezellen. Prof. van Trigt zal spreken over Kolping; daarna zal een aantal leden worden geïnstalleerd. Maandagavond na de Congregatiebijeen komst zal, als voorlichting van ons be zoek aan de Lichtfabrieken te Leiden, de heer Th. v. d. Zalm, ons iets vertellen over electriciteit. WASSENAAR „BLOEMBOLLEN CULTUUR" Reorganisatie-voorstel afgewezen. Gisteravond werd in het „Wapen van Leiden" een algemeene ledenvergadering gehcuden van de Afdeeling Wassenaar der Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur. Na het openingswoord van den voorzitter werden o.a. de volgende be sluiten genomen: te steunen de candida- tuur van de heeren M. Veldhuyzen van Zanten Rz. te Lisse, S. Verdegaal te Sas senheim en G. A. V. van Zanten te Hil legom als leden van het hoofdbestuur; af te stemmen het reorganisatie-voorstel van BennebroekVogelenzang; bij de rond vraag in de algemeene vergadering het verzoek te doen de afrekening van de korting surplus te doen geschieden voor 1 Mei. Als afgevaardigden naar de voor noemde algemeene vergadering werden gekozen de heeren Ruijgrok en Prins, als hun plaatsvervangers de heeren Kraaij en Mooijman. Aanrijding. Op den hoek Wilhelmina- v„egBuurtweg had een aanrijding plaats tusschen den voetgangér de Z. en een auto, bestuurd door de B. Devoetganger, die on- \oorzichtig Overstak, werd door den auto gegrepen en tegen de grond geslingerd, v/aar hij gewond bleef liggen. Nadat dr. Eaart de la Faille de eerste hulp had ver-- leend, werd hij overgebracht naar het zie kenhuis aan de Zuidwei te Den Haag. R.-K. D. C. St Willibrordus. De uitslag der te Wasenaar gespeelde wedstrijd voor de 2de klasse B R.-K. H. D. luidt: St. Will. IIDon Bosco. A v. GentJ. Burghout 02 J RuijgrokD. Kier.e 11 J. SchiferliCh. Stapel 2—0 A. KnijnenburgA. v. d. Broek 02 W. de GrootW. Oudshoorn 02 P. VogelsH. Nieuwenhuizen Jr. 20 A SteenH. Nieuwenhuizen Sr. 20 C v. WissenB. Meurs 02 P. v. LeeuwenF. v. Kuijeren 11 H. Brandt—W. Schriek 0—2 Totaal 812 Borden wedstrijd 1ste tiental. A.de Greef—N. Knijnenburg 2—0 F. v. d. MeerP. Zandvliet 02 J ZandvlietTh. Zonneveld 02 C KnijnenburgA. Noordover 02 P v. HelmondJ. Bellekom 02 Geboren: Leonardus Petrus Jacobus zoon van A. van Rhijn en P. J. H. van Leeuwen Alida, dochter van C. P. Weber en G. H. Polak Anna Christina, dochter van C. J. van Steen en A. A. Zandvliet. Ondertrouwd: J. Schol en S. M. Krantz A. W. van der Burg en C. van der Does. Getrouwd: W. Rehorst en J. C. W. van Stuijvenberg. Overleden: Willem Varkevisser, oud 5 maanden Sara Maria van Dam, 75 jaren, ongehuwd Roelof Buning, 69 jaren,, weduwnaar van W. F. Prange. NOORDWIJKERHOUT St. Josephsgezellenver. In hotel Gou- wenberg had een bijeenkomst plaats van jongens uit den arbeidenden stand, leden der Congregatie en Kapelaan van Egmond. Een 40-tal jongens waren aanwezig. De Kapelaan opende de vergadering en gaf een uiteenzetting over de St. Josephsge- zellenvereeniging, die eigenlijk een jeugd- standsorganisatie is voor jonge arbeiders. De St Josephsgezellenvereeniging beoogt de godsdienstig, zedelijke, sociale en cul tureele vorming van jonge mannen. De St. Josephsgezellenvereeniging heeft een pro bate methode, die de jongens pakt volgens 4 deviezen. Godsdienstzin, arbeidzaamheid, eensgezindheid en vroolijkheid. De ver eeniging is voor ontwikkeling en mooie, beschaafde ontspanning. De contributie be draagt 0.15 per week. Na de uiteenzetting van den Kapelaan gaven zich 21 jongens als lid op. Tot 22 Dec., den dag waarop de adspirantencur- sus voor de vorming begint, kunnen de jongens nog opgaaf van toetreding doen bij den Kapelaan. Er is ook reeds een voorloopig bestuur gevormd. ZILK Retraiteclub. De retraiteclub St. Al- phonsus Maria de Liguori, hield Donder dagavond een vergadering in het parochie huis. De voorzitter, de heer v. d. Vossen, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette de aanwezigen, die ondanks het slechte weer ,vrij talrijk opgekomen waren, van harte welkom. De notulen en het jaarverslag werden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd alsmede het verslag van den penningmeester. Er bleken 113 per sonen lid van de club te zijn. De inkomsten bedragen 271.51 ,de uitgaven 191.70, al- zoo een batig saldo van 79.81. Voor de aftredende bestuursleden v. d. Vossen en Th v. Kampen werden beide herkozen en voor het lid Jac. Nederstigt werd gekozen L. Nedersigt. Gekomen aan de bestuurs- mededeelingen wordt bekend gemaakt dat medio 18 December' een pater zal komen spreken over de retraite en ook een film zal worden vertoond. De heeren J. H. v. d. Drift, W. Nederstigt en H. Pompe werden winnaars van een gratis-kaartje voor de retraite. De rondvraag leverde geen bijzonderhe den op, waarna sluiting. Tijdens de vergadering werd door den zeereerw. heer pastoor een kleine uiteenzet ting gegeven over den inhoud van de re traitefilm. OEGSTGEEST Geevestigd: C. C J. Broeken, kin- derj. Nassaul. 18 van Rijswijk Z.H. M. j van Maanen db L de Col.laan 2 van Lei den. N. Sijbers geb. van Mastrigt, Rijn- z'chtw. 17, van Katwijk. H. P. Ober en gez., verpleger Endegeest, van Amsterdam. - H. R; van Mcsseyeld db Geversstr. 44, van Leiden. G. Stapel. Koninginnel. 21, inw. van Den Haag. - C. A. Graafland en vr., arts, Emmalaan 47, van Rotterdam. H IJssel ae Schepper en ge- proc.houder, Rijnzichtweg 32 var. Katwijk Vertrokken: C. A. Hogervorst db van ftijttenoachweg 27, naar Zaandam, Oost zijde 12. C. J. Vermeij db van V. Griet- nuijsepl. 8 naar Leiden, Terweepark 5. L. H. Geerdes van Endegstr.weg 9, inw. naar Scnfedam, Veenlantstr. 2. J. P. v. Schravendijk en gez. techn. ambt. Rijksw. van A. v. Burenlaan 10, naar Terneuzen, luchthaven E 15. El. de Ruiter, van Juffermansstraat 11 naar Leiden, Bruggra- veiilaan 14. H. Kruckman db van Rred. F.endriklaan 3 naar Leiden, Rapenburg 36. - M. C. A. Krekelaar db van Endegeest raar Leiden, Hoogewoerd 161. A. Ver boom en gez., bloemist van de Kempenaer- Praeses G. Vlasveld werpt een terug blik op 1938 dat hij een veelbewogen jaar noemt. De oogst was te goed, en de export werd gehandicapt door de stand der clearing met Duitschland. Niettemin was de export einde November 8.700.000 K.G. meer, de waarde f 3.400.000 boven 1937. Spr. memoreert de angstige September dagen en de openstelling van Amerika voor narcissen. Spr. brengt dank aan Prof. v. Slogteren en zijn staf voor al hun bemoeie nissen, en wijst op het feit dat in het Engel- sche Lagerhuis de bollencontigenteering ter sprake is geweest maar dat men op het ooèenblik dan niet veel voor voelt. Een verzoek van de L.T.B. is ingekomen een verzoek om subsidie voor haar succes in tuinbouwonderwijs a 12.50. Het be stuur stelt voor goedgunstig te beschikken. De heer Jac. Vreeken voelt er niets voor, hij heeft een hekel aan standsorganisaties Laten die op eigen terrein blijven. De voorzitter verdedigt het voorstel, hetwelk wordt goedgekeurd. Als afgevaardigden naar Haarlem wor den benoemd: de heeren Ph. Boot en G. Vlasveld. Behandeling beschrijvingsbrief. Als can didaten van Sassenheim voor het H.B. worden aangewezen de heeren M. Veldhuy zen van Zanten R.zn., S. Verdegaal en G. V. v. Zanten. Daarna licht de voorzitter het reorganisatieplan in korte trekken toe en vertrouwt dat het aangenomen zal wor den. De heer Joh. Kapteyn is tegen het progressieve stemrecht. De heer Papen- drecht wil het reorganisatieplan verwerpen, men is reeds genoeg aan banden gelegd. De heer J. v. Leeuwen wil stemmen bij vol macht toestaan, om de kleine zaken steeds mee te laten spreken. De voorzitter beant woordt de prekers, waarna tot stemming wordt overgegaan met als reusltaat dat het reorganisatieplan met 55 tegen 4 ste ïmen wordt aangenomen. De alg. begrooting werd goedgekeurd. Opdracht werd gegeven bij de rondvraag te klagen over de slechte ventilatie. Rondvraag van de afdeeling: de heer Boot wil in het vervolg de afdeelingsver- gadering vroeger te houden. Wij komen altijd het laatst. Sommige heeren wilden meer geld uitgeven voor reclame en o.m. door de alg. vergadering platen laten druk ken. De heer Demmink v. d. Plantenziekten- kundigen Dienst demonstreert een toestel om ratten te vergassen. Door de duisternis misleid. Donder dagavond waren twee Zusters van Liefde aan de huizen aan het collecteeren. Toen zij, staande op den Oosthaven, naar den weg vroegen, werd hun dezen gezegd, doch, blijkoaar niet begrepen. In plaats van de Molendwarsstraat in te gaan, liepen de Zusters langs het stempellokaal in de richting van den Oosthaven. Zoo liepen zij getweeën onder een paraplu pardoes het water in. Op haar hulpgeroep kwam schip per de B. de Zusters uit hun benarde po sitie redden. Met verlies van een actetasch en een paraplu kwamen de Zusters in hun woonplaats, de Engelparochie terug. Geboren: Adriana Antonus Martina Catharina dochter van A. Jacobs en van C. E. C. de Kort Maria Johanna dochter van W. Engel en van D. H. van Arkel. Overleden: M. A. Teernstra, oud 17 jaren. Gevestigd: M. P. Th. Kerkvliet van Oegstgeest W. C. S. de Haas van Lei den F. H. Tomassen van Zevenaar M. Ch. J. Voesten van Winterswijk A. P. M. Goos van Voorschoten. Vertrokken: W. F. Th. Eijgelsheim en echtgenoote naar Leiden Wed. Lan- gevelr geb. van Geest naar Leiden A. Bergman naar Amsterdam. Huidonzuiverheden, vet wormpjes, pukkels en uitslag verdwijnen door de huidzuiverende, huidvoedende en huidverlraaiende l'urol. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7