iu en Kt r Academienicuws Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Bioscopen. T Lido. If „VELDSLAG IN NEW VORK" „DE KUNST OM TE LEVEN". De wijze, waarop men een ander uit de penarie moet helpen en die waarop men de liefde moet winnen van een weerspan nige maagd, kan men leeren in de beide kostelijke films, welke deze week in Lido worden vertoond. Als men het geval ernstig zou bezien maar dat doet natuurlijk geen mensch zou men moeten zeggen, dat men er kan leeren, hoe men deze beide dingen niet moet doen Het eerste geval is „Veldslag in New York" en waar het niet bepsald vriende lijke gezicht van Victor Mc Laglen in een film opduikt, kan men steevast rekenen op een paar stevige vechtpartijen. Dat gebeurt dan ook prompt als hij met zijn vrienden-oudstrijders een reünie gaat vieren in New York en zij in opdracht van hun baas de moeilijke taak nebben te vervullen diens zoon van 'n revue-girl te scheiden Vanzefsprekend worden zij bei den verliefd op haar, maar tenslotte is het de oude. die met de buit gaat strijken. Zooals gezegd, wilde avonturen, hand tastelijkheden, zang, dans, muziek, dit al les in wilde vaart voor het oog getooverd, vormt tezamen een film-om te-schateren. En dit dan vooral om het voortreffelijke spel van den uitnemenden acteur Victor Mc-Laglen, die de hoofdrol vertolkt, en ieder oogenblikkelijk voor zich inneemt. Een prachtig type, prachtig gespeeld. Maar ook Brian Donlevy, Louise Hovick en Sammy Cohen zijn op dreef. Een film, die den meest doorgewinterden nurks uit de plooi zal brengen. „De kunst om te leven" is een lichte, Amerikaansche comedie en een voortref felijke comedie, geheel in overeenstem ming met den titel lichtvoetig, speelsch en charmant. Een vlot en luchtig verhaal, even vlot en luchtig verteld. Daverend on zinnig soms, maar vooral grappig en on derhoudend. Irene Dunne en Douglas Fairbanks Jr. zijn de beide hoofdpersonen, die heel wat beleven voor zij er in toestemt de heele boel de boel te laten en de familie even eens om met hem mee te gaan naar *zijn „speldeprik in de Stille Zuidzee". Het zijn kostelijke wederwaardigheden eri gebeur tenissen, waarmede hij haar overtuigt van het feit, dat haar familie parasiteert op haar mooie stem, die 10.000 dollar per week opbrengt en welke door Fa, Ma, zoon en dochter prompt en schoon worden opgemaakt. Het is luchtig en licht en vroolljk ge noeg om eens een vroolijker kijk op het leven te krijgen, dan de sombere kijk van onze dagen. Re x. MEN GAF HEM EEN GEWEER. Deze week biedt Rex een belangrijke re prise van het sterk realistische filmwerk: „Men gaf hem een geweer", waarin Spen cer Tracy de hoofdrol vervult. Deze film geeft een beeld te zien van de verschrikkin gen van den wereldoorlog en de gevolgen die dezenoorlog voor één der strijders had. Jimmy en Fred (Spencer Tracy) hebben zich bij het leger aangesloten om te gaan strijden in Europa. Jimmy krijgt bij de oefeningen een geweer in handen, doch toen hij dit moest gebruiken, viel hij flauw. Maar na eenigen tijd had hij er den smaak van beet en bleek hij een scherp schutter te zijn, zoodat hij het niet genoeg vond om op poppen te schieten. De gelegen heid om op menschen te schieten werd hem spoedig geboden in den oorlog, waar hij zich op bijzondere wijze onderscheidde. Hij wordt gewond en in een hospitaal opgeno men, waar Fred hem komt bezoeken. Hier maakt Fred kennis met een verpleegster, waarop hij verliefd wordt, doch ook Jimmy heeft liefde voor haar opgevat. Na een ge vecht komt Fred op de doodenlijst voor en besluiten Jimmy en de verpleegster na den oorlog te trouwen. Fred blijkt echter niet gedood te zijn, doch krijgsgevangene en bij zijn terugkeer hoort hij van Jimmy welke plannen hij heeft. Na den oorlog trouwt Jimmy, doch het blijkt, dat hij het schieten niet is verleerd en deze „sport" voortzet als gangster die Amerika onveilig maakt. Er doen zich in het verdere verloop der film ernstige verwikkelingen voor, waar bij Fred als beschermer van Jimmy's vrouw optreedt, die niet van het gangster-bestaan van haar man afweet. Jimmy wordt ten slotte gevangen genomen en bij een ont vluchtingspoging wordt hü door de politie neergeschoten. Voor de pauze een spannende en Inge wikkelde detective-geschiedenis met Wil liam Powell en Myrna Loy in de hoofdrol len. In dit filmwerk gebeuren enkele ge heimzinnige moorden, waarvan de dader tot het einde toe onvindbaar blijkt, doch tenslotte na vele spannende momenten wordt ontmaskerd Een journaal completeert dit programma, dat wij volwassenen kunnen aanbevelen. Casino. „TUSSCHEN TWEE WERELDEN" EN „PREMIèRE" „Tusschen twee werelden" geeft den strijd te zien tusschen het standsverschil van het blanke en het gekleurde ras. De gebeurtenissen vangen aan in de Mexicaansche wijk van Los Angelos, waar John Readwell (Paul Muni) door zelf studie geslaagd is voor rechtsgeleeerde. Vol trots komt hij terug naar zijn geboorte plaats waar hij zijn praktijk begint. Zijn eerste groote zaak, die voor het gerecht komt, een eisch tot schadevergoeding van een aanrijding, loopt op een fiasco uit, wat te wijten is aan zijn ras. Vol teleurstelling hierover verandert hij van werkkring en treedt in dienst van een speelhuis aan de Mexicaansch Californische grens, waar hij zich in korten tijd weet op te werken tot eigenaar van een der deftigste gelegen heden. Ondanks zijn rijkdom ondervindt hij ook hier groote teleurstellingen die hem er toe brengen voorgoed naar zijn dorp terug te keeren. De Warner Bross heeft hiervan een grootsch opgezette film, ge maakt, die boeit tot het einde. Als tweede hoofdfilm draait na de pauze de succes film van Zarah Leander, „Pre mière", gemaakt met medewerking van de Weensche Staatspolitie, onder regie van Geza von Bólvary. De film „Première" heeft inderdaad prachtige kwaliteiten. De strijd om het artistenbestaan wordt er niet te rooskleurig in afgeschilderd, al wordt deze strijd vaak van den humoristi- schen kant belicht. Tijdens de opvoering van de première van een grootsch opge zette cabaretvoorstelling, wordt de persoon, die het cabaretgezelschap financieert, door een revolverschot gedood. De ontdekking wordt gedaan vóór de groote pauze, waarna oogenblikkelijk de politie autoriteiten ge waarschuwd worden. Wie is de schuldige? De verdenking valt op wel vier verschil lende personen en ondanks alle nasporin gen loopt het spoor, dat de politie volgt, tenslotte dood. Intusschen blijft de voor stelling doorgaan, zoodat memand in de zaal iets van de moord bemerkt heeft. Het is met zoozeer het verhaal, dat de aandacht vraagt, als wel de grootsch opgezette de cors en de baletten en met te vergeten het charmante spel van Zarah Leanaer. Maar ook Theo Lingen en Attüa Hörbiger geven uitstekende typeeringen. Het optreden van Zarah Leander niet alleen, maar dit heele programma voorspelt een aangenamen avond. In het interessante journaal komt o.a. voor de aankomst van Joodsche Duitsche vluchtelingen in Nederland en een Ame rikaansche Modeshow, wintermode 1938. Trianon. NOG STEEDS „SNEEUWWITJE". Het was zonder eenig risico te voor spellen, dat „Sneeuwwitje" meer dan één week in Leiden blijven zou. Het liep de eerste week reeds storm, want iedereen wil natuurlijk „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" zien welke een unieke gebeur tenis is in de wereld van de film. Ook het bijprogramma is gebleven. Het is de kostelijke detective-story „Vreemde kostgangers", een film van spanning en vroolijkheid. Luxor. VOOR DE DERDE WEEK „VADERTJE LANGBEEN". Voor de derde week wordt de beminne lijke geschiedenis van Vadertje Langbeen in Luxor met het voortreffelijke spel van Lily Bouwmeester vertoond. Het bewijst, dat deze Hollandsche film er weer eens een is van het goede soort. Het bij programma i3 gewijzigd en geeft de geschiedenis van een bruid die vacantie neemt. ,,De bruid met vacantie' 'is onder houdend en amusant. Het is eigenlijk een detective-geschiedenis, een amusante ge schiedenis rond een onderwijzeresje, dat Vn reis naar Europa maakt en een gesto len vermogen, waarvoor bendeleider en detectives gelijkelijk belangstelling koeste ren. Het is een vermakelijke geschiedenis, die tevens levendig en vol verrassingen is. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT DER K. J. C. Prof. Kauling tot assistent-districts directeur benoemd. Door Zijn Hoogw. Excellentie, Mgr. J. P. Huibers, is tot Assistent Districts Direc teur van de K.J.C. benoemd de zeereerw. heer C. Kauling, professor in de Philoso phic aan het Studiehuis der Kruisheeren te Zoeterwoude. Dit beteekent, dat professor Kauling zal optreden als A.D.V.G. der Verkenners, Districtsdirecteur van Kruisvaart en Sint Franciscus Liefdewerk en als Geestelijk Adviseur van het district van aen D H V.B. Zaken echter, welke rechtstreeks sa menhangen met de liquidatie der oude Sportkwestie, blijven de zorg houden van Rector L. Beune. Belangrijke bijeenkomsten van K.J.C. Leidsters en Leiders. Op Donderdag, 15 December, wordt een Leidersavond gehouden voor alle junioren- leiders van het district m Café „De Doe len", 2e Binnenvestgracht 15. Aanvang 7.30 uur. Op Vrijdag, 16 December, de driemaan- delijksche recollectie-oefening voor alle leiders van Verkenners, Kruisvaart, S.F.L. pen en het St Franciscus Liefdewerk in het Liduinahuis, Zoeterwoudsche Singel 33. Ap-vang 8.30 uur. Op Donderdag 22 December de drie- maandelijksche recollectie-oefening voor de leidsters van de Sint Jansknapen, Wel en Sportjunioren in het Liduinahuis, Zoe terwoudsche Singel 33 te Leiden. Aan vang 8.30 uur. L. BEUNE, Pr. Geveilde perceelen. Ten overstaan van Notaris J. C. van Eek alhier: Het huis en erf alhier Zonneveldstraat 15 in bod 2900, kooper de heer J. J. de Cler q.q. alhier voor ƒ3500. Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snethlage alhier: Het huis en erf Tollensstraat 16 in bod 1500, kooper de heer J. Mugge q.q. alhier voor 1500. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Sescretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. St. Nicolaasfeest voor de kinderen van den Metaalbewerkers'oond „St. Eloy", des nam. van 47 uur in het Bondsgebouw Maandag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Afdee- hng Leiden en Omstreken, op het Kan toor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15 Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). Kan toor Bouwvakarbeidersbond (Zaal 10), van 7.308.30 uur. Dinsdag: Tuinbouwcur- sus, 8 uur. (Zaal 6). Bestuursvergadering R K. Werkloozen afd. Voetbal. (Zaal 1 en 2), 8 uur Woensdag: St. Nicolaas feest voor de kinderen van de leden in de Groote Stadsgehoorzaal, 2 uur. Be stuursraadvergadering, 7.30 uur Don derdag: R. K. Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur (Zaal 1 en 2). Ledenverga dering R. K. Hotelgeemployeerden Za terdag: Spaarkas op het Kantoor, 78 uur Zaterdag: Bibliotheek, 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VER EENIGING. Rapenburg 52. Heden, Zaterdag van 8.15—9.15 uur Bi bliotheek. Beurtrooster: Zondag: C. v. d. Meel, C. van Tol en P. Rijzevoort; Maan dag: Alle commissarissen present; Dinsdag: vervalt; Donderdag: F. Overdijk en G. Bot; Zaterdag: J. Bentveld en Th. v. Dijk. -- Zondag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.00—10.15 uur; verplich te bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10 15 uur wordt de zaa] gesloten. Van 12 uur Bibliotheek Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. 8.30 uur Prijskegelen, hoofd prijs 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofd prijs Maandag: 8.15 uur Viering St. Ni colaasfeest voor de Gezellen 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Dinsdag: 8.30 uur Ver- plichtes Vergadering afd. Gehuwde Gezel len Woensdag: Geen repetitie Liederta- fei Sebastian Schaeffer 8.15 uur Missie film 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Donderdag Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur 8.15 uur Bijeenkomst Schaakclub 8.15 uur Tafeltennisclub 6.30 uur Spreek uur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Fastorie Vrijdag: 16 December begint de Noveen ter eere van den H Clemens Ma ria Hofbouwer voor het welslagen der Re traite, welke sluit op eerste Kerstdag. 8.15 uur Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur 8.159.15 uur Bibliotheek 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars" Mededeelingen: Wie van onze Gezellen op retraite gaat mag zich r.u wel haasten om zich op te geven bU den huismeester. De Noveenboekjes van den H. Clemens zijn" verkrijgbaar bij den huismeester; de noveen begint Vrijdag 16 December. SINT ODO-KOORKNAPEN. Maandag: 4.30 uur Aspiranten 5.15 uur Crescendcgroep Dinsdag: 5.30 uur Schola Cantorum Donderdag: 5.30 uur Schola Cantorum, Generale repetitie in de Gymnastiekzaal, Heerensingel Vrijdag: 4.30 uur Aspirantengroep 5.15 Crescen- dogroep 7.15 Vertrek van de autobus vanaf de Pastorie voor de Schola Canto- rum, die eer. uitvoering gaat geven in Voorhout. (Om 11 uur terug in Leiden). - Hallo, Boys! Kijk goed je Agenda na, hoor! De Schola gaat Vrijdag een Advent- Kerstavond geven in Voorhout. De uitvoe ring begint om 8 uur en is half elf geëin digd, dus om 11 uur ongeveer zyn we weer ir Leiden terug. De njeuwe Aspiranten moeten geweldig hun best doen, dan schie ten we vlug op. Ik dank jullie nog wel voor het reuze cadeau, dat ik met Sinter klaas heb gekregen. Reuze hoor! Verder vond ik de dag na Sinterklaas zeven pe pernoten in de beschermers aan het stuur van mijn fiets Dat is zeker een „blanke zwarte Piet" geweest onder jullie, die dat gedaan heeft! Nog wel bedankt!! Hebben iullie allemaal al nummer vier van de St. Odo-Klok? Denk aan de Prijsvraag, die we houden over de heele jaargang! Dag hoor! Houdt je maai taai!! Kapelaan E. A. M. PAAP. ÏNTERP. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK Zondag: 9 uur. Morgengebed, H. Mis m. preek. Daarna ontbijt. 6 uur: Lof waar na recreatie. Maandag: 6.30 uur, Fran- ciscusvrienden I. Zangclub A. 8 uur, Franciscusridders I. Dinsdag: 6.30 uur, Playd I en II. 8 uur, Franciscusridders II. Tooneelclub. Woensdag: 6.45 uur, Franciscusvrienden II. 8 uur, Gods dienstonderricht waarna recreatie. 8.30 uur, Franciscusridders III; Gezellen. Donderdag: 7.45 uur Voetbalclub. Vrij dag 6.45 uur, Slnvd III en IV. 7.30 uur. Zaagclub B. 8.15 uur Gezellen. Za te» dag: 3 uur: Teekenles. 7.30 uur, Fran ciscusridders IV. KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 3.30 uur St. Nicolaasviering voor aspiranten en het Vendel van St. Jan In uniform. 's avonds geen ontspanning. Dinsdag 7.30 uur Franciscus- en Tarcius- ban. Woensdag 6 uur Aspirantenban. -- 7.35 uur Antonius-. Arnoldus- en Serva- tiusban Donaerdag, 7.30 uur Martinus- en Paschalisban. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 4 uur, Cohortbijeenkomst. 8 3u uur Schaken. Dinsdag: 6 uur, Sleu telkoor. 3. uur, Kard. v. Faullhaberban. 8 uur, Adspirantenban Ij Woensdag: 7 30 uur, Adspirantenban II I Donderdag: 8 uur Trommelen. Vrijd |g: 6 uur Sleu telkoor. Zaterdag: 7 uuri K.J.C. Mis. 7 uur, St. Lodewijkban. Kruisvaarders werkt nredU Mn de Pond jesactie. I Cohort „St ParJcTM." Burcht: Anna Paulo jmasetraat Zondag: 4.30 uur, Repetitie Minstreels allemaal) Maandag: 7 ïjiur, Gedialogeer- dc H. Mis. 8 uur, LodeWjjkban, Ban I. Dinsdag: 8 uur, Don Boscoban Tarci- siusban. Woensdag: 8 uur, Ban II Canisiusban. Donderdag: 8 uur, Aloy- siusban W. Doyleban. Vrijdag: 8 uur, Servatiusban Ban III. Zaterdag: 67 uur, Fonds, Spaarbank, Contributie. 8 uur, Repetitie Kerstspel. OüiGSTGEEST. Cohort: „St. Be.nardus" Burcht: R. K. School. Zondag: Denk aan de St. Elisabethpen- ning! 11.30 uur adspirantenbijeenkomst 3.30 uur St. Nicolaasviering voor het heele cohort - 4 uur voor de St. Janskna pen Vroolijke bui meebrengen Maan- dago: geen Maria-Congregatie Dinsdag: 7 30 uur Ignatiusbar. Woensdag 7.30 uur Faulhaberban Donderdag 7.30 uur Tar- cisiusban 7 uur tooneel voor degenen die zijn uitgezocht Zaterdag: 4.30 uur fluitclub 7 uur tooneel. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zondag: 18 I ecember Leidstersdag. Heeft iedere leidster zich al opgegeven? iedere leidster zich al opgegeven? Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Maandag: 78.30 uur jongste groep 8.159.45 uur topgroep Dinsdag: 7.30 u. H Mis waaronder algemeene H. Communie Donderdag: 7.00—8.30 uur jongste gioep 8.15—9.30 uur zang. Woensdag: 4- 6 uur Vakschool. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen. Maandag: 7.30 uur Vakschool Dinsdag: 8.009.30 uur middengroep Donderdag: 7.30—9 uur jongste groep Zaterdag: 2 003.30 uur mulogroep. Par. St. Petrus: Maandag: 7.30 uur Vakschool 7.008.30 uur jongste groep Dinrdag: 8.30—9.45 uur middengroep Zaterdag: 2.153.45 uur Mulogroepen. Par. H. Leonardus: Woensdag: 2.30— 4 00 uur jongste groep Donderdag: 7.30 —9 uur: jongste groep. R. K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF". Woensdag: 34 uur Kleuters in de Hee- rensingelschool Vrijdag: 6.157.15 uur aspiranten in de Ursulasteeg 7.308.30 uur aspiranten in de Ursulasteeg 7.45 10.15 uur Dames in de R. K. H. B. S. Zaterdag: 2.153.15 uur: Kleuters in de Ursulasteeg. LEIDEN. Bevorderd: Tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Some Properties ot the chlorophyll in relation to its biolo- g cal function", de heer E. A. Hanson, ge boren te Amsterdam. Idem, op proefschrift getiteld: „Cohae- sie-krachten in vloeibare mengsels", de heer A. J. Staverman, geboren te Bussum. Geslaagd: Doctoraal examen Rechten, mej. M. Valt- kamp, Katwijka Zee. De heer E. J. FJedderus, 's-Gravenhage. Doctoraal examen Klassieke Letteren: de heer A Noordegraaf, Den Haag. Geslaagd voor examen van apothekers assistent: mej. R. E. Zelissen, 's-Graven hage. mej. M. Kok. 's-Gravenhage. mej. C w. J. van der Spek, Poortugaal. Binnenland WEENSCHE KINDEREN KOMEN MORGEN IN ONS LAND. Morgenavond zal een aantal kinderen uit Weenen afkomstig in ons land aankomen. In totaal zijn het er ongeveer 600, waar van 500 naar Engeland zullen doorreizen en ongeveer 100 in Den Haag in quarantaine- huizen zullen worden ondergebracht. Deze quarantainehuizen zijn de school aan de Copernicusstraat en huize Cromvliet te Rijswijk. Om 8.15 uur 's avonds komen de kinde ren aan het station te Nijmegen aan, waar zij ontvangen worden door dames van het Haagsche en Rotterdamsche vluchtelingen comité. Zij reizen dan gezamenlijk naar Hoek van Holland, waar de voor Engeland bestemde kinderen op de boot zullen stap pen en de voor Den Haag bestemde met autobussen van de gemeente naar de Re sidentie zullen worden gebracht. In een van de gemeente-badhuizen zul len de kinderen worden verfrischt en daar na naar de quarantaine-huizen gebracht. DOODELIJK ONGELIJK TE SCHIEDAM. De 50-jarige Duitsche schepeling J. K. N. uit Hamburg is gisteravond bij het aan boord gaan van zijn schip, de „Adolf Leon- hardt" van een hoogte van zestien meter gevallen, tengevolge waarvan hij is over leden. Het lijk is naar de algemeene be graafplaats overgebracht. Het schip lag in de werf van Wilton Feyenoord te Schie dam. LEIDEN. Geboren: Martinus Gerardus, zoon van M. Vinkestijn en F. Feitsma. Hen- dricus Jacobus, zoon van H. Kerkvliet en M. F. v. d. Born. Geertruide Hermina, dochter van N. ten Donkelaar en H. Paauw Willem, zoon van J. v. Vliet en E. J. Turk. Pieter zoon van J. P. Pecht en E. J Turk. Overleden: C. Zwanenburg, hsvr. v. P. v. d. Plas. Ondertrouwd: J. v. d. Oever jm. 39 j. en H. Bavelaar, jd. 29. A. H. Beek- velt jm. 28 j. en J. Pardon gesch. 20 j. A Th. Tetteroo jm. 33 j. en R. v. Midde laar jd. 22 j. LEIDEN, 9 Dec. Groentenvelling. Per 100 kg.: roodekool 1.10—2.20, savoyekool 1.00—1.80, groenekool 2.00—4.80, boe renkool 1.504.00, rapen 1.202.40, prei 1.50—3.20, kroten 1.10—1.90, kro ten, gekookt 3—5, uien f 1.20—3.70, peen 1.50—5.50, spruiten 2—15, andijvie 2 —9, sla 6—7, Nero 9.40—9.80, witloof 3—14, spinazie 1530, tomaten A 2 25, Idem B ff 2.00—27.40, idem C f 2—23, iilem CC 2—10, per 100 stuks: andijvie 1.40—1.50, bloemkool 1.50—3.50, salade 1.00—5.30, knolselderie 1.00—4.10 per 100 bos: pieterselie f 1.101.70, radijs 70 90 cent, selderie f 0.702.10 10 Dec. Boter. Aanvoer 370 kg. Prijzen: prima Fabrieksboter 1.61 en prima boe- renboter 1.451.52 per kg. Turfmarkt van 5 Dec. tot en met 10 Dec. Aanvoer 120.000 stuks lange turf, prij zen 8—9 per 1000 stuks BOSKOOP, 10 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Beshulst I 50 6? cent, Beshulst II 30—45 cent Hulst met gele bes 60101 cent, J. C. van Tol 45 60 cent, Goudbon te hulst 3045 cent, zwart bonte hulst 3050 cent, Misteltoe 30 cent alles per kg. Gynerium per bos 25 cent, Pernettia per stuk 16 cent. UTRECHT, 10 Dec. Vee. Totaal aange voerd 2965 stuks, w.o. 850 runderen. Stie ren 2529 ct. per pond. Handel redelijk, iets oploopende prijzen. Slachtkoeien 2e soort 28—32 ct., id. 3e soort 21—27 ct. per pond. Handel redelijk, iets hoogere prij zen. Vaarzen 150225, Melkkoeien 170 —29, Kalfkoeien f 180300, Varekoeien 120200 per stuk. Handel kalm, de beste wel gevraagd, onveranderde prijzen. 300 Magere kalveren 40110 per stuk. Han del voor levend en slacht kalm, Prijzen on veranderd. 430 Nuchtere kalveren 69 p. stuk. Handel redelijk, prijzen onveranderd. 600 Magere varkens 21—38, Schrammen 1521 pre stuk. 450 Biggen 1015 per stuk. Handel matig, prijzen iets lager. 100 Magere schapen 1722„ per stuk. Han del kalm, prijzen onveranderd. 235 Lam meren 1722 per stuk. Handel kalm, parij zen gelijk. Kleinhandel: Boter. 300 K.G. ƒ1.70, Kaas 150 KG. ƒ0.50—0.70 per K.G., Eieren 22.000 stuks, 3.355.50 per 100 stuks. ..KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 Decem ber. Groenten. Waspeen 0.600.90, Kroten 0.40—0.55, per 20 kg. Roode kool 11.40, Gele kool 11.50, Groene kool 2.50, Spruitkool f 8—10, Uien 2—3.15 per 100 K.G. Andijvie 3049 ct., Boeren kool 1620 ct. per 6 kg. LOOSDUINEN. 9 Dec. Groentenveiling. Tomaten A. 14.20, Tomaten B, f 12.40, tomaten CC 1.40. Druive, blauwe le s. 32.per 100 K.G. Spinazie f 0.471. per 4 K.G. Salade le soort 2.70 per 100 krop. idem 2e soort 0.501.20 per idem. Selderij 1.102.10, Peterselie f 0.90 1.80 per 100 bos. Prei 2.10—2.90. Andij vie 7.25—9.75 per 100 K.G. Stoofsla 0.090.31 per 6 K.G Boerenkool 0.10 —0.32 per 7 K.G. Uien 2.30 per 100 K.G. LEIDERDORP, 9 Dec. Eierenveiling. kippeneieren 4.80—5.20, kuikeneieren 4 4.60 en eendeneieren 3.70 per 100 stuks boter 7080 cent en kaas 2829 cent per pond, kippen 95 cent, hanen 4595 cent konijnen 0.131.80 en eenden 6070 cent per stuk. ALPHEN ft. d. RIJN, 9 Dec. Groentenvei ling. Per 100 kg.: spinazie ƒ17.50, spruit kool 9.60—12.—, uien 1.80—4.00, per 100 bos: selderie 0.901.00, andijvie 1.70 andijvie per 100 kg. 5.007.30, per 100 stuks savoyekool 1.804.00, roodekool 1.006.20, Eierenveiling. Aanvoer 1200 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.305.00 en een- deneieern f 4.per 100 stuks. TER AAR, 9 Dec Centrale Veiling. Andijvie f 0.13—0.32, Sla 1.10—3.70, Vel len 0.09—0.20, Druiven 0.20—0.21, Waschpeen f 3.00. Uien 2.00—3.10, Prei 2.00, Spruiten 8.009 00 Roode kool 1.00—2.00, Savoye kool 1.90—2.20 Chi- reesche kool f 1.00 Groene Savoye kool 1.00—1.80, Witlof 3.00—10.20, Kroten 1.101.70. Bospeen ƒ1605.10, Seldery 0.30—1.10. Knolseldery f 3.00, Koolra pen 0.70, Bloemkool 1.505.00, Toma len 1.00—4.10. VINREVEEN, 9 December. Groentenvei ling. Witlof f39.50, Waschpeen f 1.50 4.10, Prei f2.10. Spinazie fll. Bieten f 2 70 per 100 Kg., Peen f 4.106.40, Peter selie f3.905.— per 100 bos, Kropsla fl.70 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen, 8.59l/2 Berlijn 73.75 Parijs 4.848/4 Brussel 30.98»/2 Zwitserland 41.62 Kopenhagen 38 37»/2 Stockholm 44.30 Oslo 43.20 New York 184»/1Q Praag 6.30

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3