RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN e-V ZATERDAG 10 DECEMBER 1938 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 De Veensche Tuinbouw Rustig temidden van de baren Over de slechte en zeer onvoldoen de oogst-uitkomsten der koudegrond-tuin- derij gedurende het afgeloopen seizoen is reeds meermalen geschreven. Boven de desbetreffende artikelen hebben vet-ge- drukte neerslachtige wanhopige kreten getracht de aandacht te trekken. Vergade- ringen zijn bijeengeroepen en het was geen malsche taal, welke zonder franje te voor schijn kwam uit de harten van zoovele bezorgde vaders. Het is een "moeilijke opgave om onder deze omstandigheden ons hierboven neer geschreven woord gestand te doen, en rustig te midden van de vele beroeringen de nuchtere cijfers eens te laten spreken; om objectief te zijn bij de weergave van een toestand, waarin onze diepste per soonlijke gevoelens per se verankerd lig gen. Na wat reeds gepubliceerd is onlangs over de koudegrondbedrijven zullen we niet in herhaling treden; we veronder stellen dat de schrale oogst algemeen be kend is. Volgens de teelvergunning is 'n overzicht van de beteelde oppervlakte samengesteld. Dor de organisatie der L.T.B. goedgekeurd en geaccepteerd door de Groenten en Fruitcentrale zijn aan de hand hiervan de productie-kosten en de opbrengst om schreven zooals wij onderstaand zullen toonen. Hieruit blijkt dat voor Roelof- arendsveen en omstreken de beteelde op pervlakte voor peulen groot is 138.62 H.A., voor augurken 112 H.A. en voor snijboo- nen plus princeboonen 46 H.A. De pro ductiekosten en nornïale opbrengst zijn de volgende: PeuL en dopp. 12.00 p. A. 166.344. Augurken 14.14 p. A. 158.368. Snijb. en Princ. 18.13 p. A. 83.398. Totaal ƒ408.110.— Deze gegevens zijn officieel goedge keurd. Ziet nu de werkelijke opbrengst over de twee laatste zomers. Opbrengst plus steun over 1937: Peulen en Doperwten 64.322.92 Augurken 116.579.19 Snijboonen plus Princeb. 79.719.85 Totaal 260.621.96 Opbrengst plus steun over 1938: Peulen plus doperwten 86.908.95 Augurken 108.812.97 Snijboonen en Princeb. 67.220.56 Totaal 262.942.48 Zien we nu naar de opgestelde produc tie-kosten van 408.110.waarin een normaa 1 loon volgens de loonstandaaid berekend is, en vergelijken we hiermede de werkelijke opbrengst plus steun voor 1937 en 1938 respectievelijk 260.621.9S en 262.942.48. De door de regeering in gestelde landelijke regeling is, dat de pro ducten gesteund worden tot 90 pet. van de productieprijs. Wanneer we bovenstaande cijfers met elkaar vergelijken, dan blijkt dat hier slechts tot 60 pet. ongeveer wordt ge steund. Bij de berekening van de productie kosten zien we het volgende: Peulen: 1.76 per R.R.; normale op brengst 8 K.G. per R. R. Snijboonen f 2.59 per R.R.; normale op brengst 25 K.G. per R.R. Augurken f 2.02 per R.R.; normale op brengst 50 K.G per R.R. Per K.G.-eenheid zijn de productiekos tenvoor peulen vrij hoog en zij worden slechts gesteund tot 50 pet. van de prod.- kosten. Bij dit alles is men uitgegaan van een normale oogst-opbrengst. Wat nu is het geval, als, zooals de laatste jaren, de oogst terugloopt? Nemen we b.v. augur ken. Dan volgt hieruit, dat hoe minder er wordt geplukt, des te hooger de productie kosten per K.G.-eenheid worden. Maar volgens de loopende steunnormen wijkt men niet af van de op normale opbrengst ingestelde richtlijnen. Als dan hierbij nog komt, dat in de zomer wegens de geringe aanvoer de prijzen hooger zijn dan anders en ongeveer de productiekosten benade ren, dan blijft steun op zoo'n product automatisch uit. De tuinders mogen dus in de zomer al iets meer gebeurd hebben dan in andere jaïen, in de winter krijgen ze op dit product niets. Bij eventueele mindere oogstuitkomsten is de tuinder di rect de dupe en profiteert daarna ook niet eens van de hooger gemaakte prijzen. Als de regeering zich tot doel gesteld heeft, om, wegens het groote landsbelang en met optimisme voor de toekomst, in ieder geval onze tuinderij in stand te hou den, dan moet toch iedereen constatee- ren, dat ter bereiking van genoemd doel ernstige hiaten zullen moeten worden vol- gestopt. 't Wordt genoemd, dat de zoogenaamde gemengde bedrijven d.i. glas-koudegrond dit jaar best wegkomen. Volgens de vei lingcijfers van de vorige week blijkt een grootere opbrengst. Hoe goed evenwel de uitkomsten van b.v. de aardbeien ook mogen zijn, toch is men niet hooger dan ongeveer 30 pet. van de productiekosten gekomen, dus niets meer dan normaal. We hebben in den aanvang gezegd, om rustig dit cijfermateriaal te toonen zon der eenig gebruik van klagende termen, -die op vele onzer landgenooten geen in druk maken. Die dit leest, moge weten dat een hardwerkende tuindersbevolking met de winter voor de deur zonder geld is. Moge de hiaten in ons steunregelings systeem de volle aandacht vinden en het doel van een floreerende tuinderij volle dig worden nagestreefd. BOSKOOP Staatspartij. Gisteravond kwam de R.K. Staatspartij, afd. Boskoop, in jaarver gadering bijeen in het R.K. Verenigings gebouw. Door den heer Th. Houdijk, voorz., werd deze vergadering gepresideerd; de opkomst, wel niet overweldigend, was toch ook niet slecht. Na diverse jaarverslagen had bestuurs verkiezing plaats met als resultaat, dat de aftredende bestuursleden, de heeren P. v. d. Staak en Adr. Pannebakker, met groote meerderheid werden herkozen. De eerste secretaris, de heer H. A. Boek raad, stelde zich niet meer beschikbaar, zoodat tot secretaris werd gekozen de heer J. Streng. Voorts werd door den heer J. Rosemeyer een kort woord gewijd aan de politieke school. Spr. betreurde het dat hiervoor zoo weinig belangstelling bestaat. Hierna werd door het bestuur geadvi seerd om de volgende candidaten voor de a.s. verkiezingen van de Prov. Staten te steunen n.l. de heeren Deerenberg te Schoonhoven en van Rhenen, landbouwer te Ter Aar. De heer A. Brand stelde voor om nog een derde hieraan toe te voegen, n.l. de heer Van der Pol, wethouder te Bo degraven ,welk voorstel werd aangenomen. Bij de rondyraag brak de heer Boekraad en lans voor de propagandaclub, waarvan o.a. beweerd werd, dat zij wel wat meer werk zou kunnen verzetten. De heer Boek raad wees er op, dat men goed in het oog dient te houden, dat een propagandaclub ook nog andere werkzaamheden heeft te verrichten, Daar in deze vergadering de algemeene indruk was, dat middels de Gezellenver- eeniging veel was te bereiken, wat betreft de vorming der jongeren, deed de Senior der Gezellenverèeniging het voorstel bin nenkort een gecombineerde bestuursver gadering te houden teneinde het contact tusschen gezellen, kiesvereeniging en pro pagandaclub nader te bepalen, welk voor stel werd aangenomen. Met een opwekkend woord sloot de voorzitter hierna de vergadering. Personalia. Onzè plaatsgenoot, de heer H. Koetsier, slaagde gisteren voor het examen „Vakbekwaamheid voor brood bakkers", uitgereikt door de stichting voor vakopleiding examens in het bakkersbedrijf Personalia. Voor het Esperanto-exa- men B. is geslaagd de heer A. Hoogendoorn. BODEGRAVEN Personalia. Bij K.B. is met ingang van 1 Februari 1939 aan den commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. van der Voorn, aangewezen als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Bodegraven, als zoodanig eervol ontslag verleend. Aan den heer T. Andeweg, veldwach ter in onze gemeente, is door de Alg. Ned. Politiebond het zilveren dienstkruis voor 20-jarige Politiedienst uitgereikt. Geboren: Cornelia Harmina Maria dochter van C. H. van den Brink en H. P. Brouwer. Ondertrouwd: T. van Kooten, 27 jaar en W. de Bruin, 18 jaar P. Speel man, 36 jaar en N. Buitelaar, 27 jaar. Gevestigd: C. M. E. Batelaan van Bennebroek J. A. Hoogenboom van Alke made A. J. Scheeer van Koudekerk C. M. Griffioen van Waarder A. van der Voorn van Warmond A. W. Kooijman van Zegveld H. Broekhoff en gezin van Mijdrecnt J. L. van Leeuken van Zwam- merdam K. de Ridder van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: J., T., A., M., B. en M. Benschop naar Leeiderdorp J. G. Vonk naar Zwammerdam H. Helsloot naar Zwammerdam N. de Lange naar IJssel- stein Wed. G. Postma geb. A. Heslinga, en gezin naar Baarderadcei M. G. Zaal naar Castricum A. M. Straver naar Leiden J. Lage naar Lange Ruige Weide Ph. Möhle naar Alphen aan den Rijn, LEIDERDORP BIJZ. VR1JW. LANDSTORM. Herdenking 20-jarig bestaan. De afd. Leiderdorp van den Bij zonderen Vrijw. Landstorm nield een bijeenkomst tot herdenking van het 20-jarig bestaan dezer organisatie. Onder de vele aanwezigen waren tegen woordig Luitenant Kolonel J P. Boots, ccmmanaant van het Lanastormcorps Zuid- Holland West. kapitein D J. Karres, kapi tein H. C. Gorissen de heer Bontje van het Landstcrmmotorcorps, de wethouder h co-burgemeester van Zoeterwoude, de heer J. de Graaf, dr. G A de Bruijne, Ds. Dijk en de commandant en leden van de Burgerwacht. De voorzitter burgemeester K. Brug opende de vergadering en bracht ter sprake het oprichten van de B.V.L. en de noodza kelijkheid daartoe. In zyn rede kon hij ve le treffende momenten aanhalen uit het steeds tot grooter bloei komend instituut en hij wees op de noodzakelijkheid om niets van de scherpe grenzen van dit zoo belangrijke vrijwilligers corps af te nemen en het niet te doen aanpassen aan veran derde meeningen. Met Wilhelmus en mu ziek afgewisseld had Je vergadering een enthousiast verloop. Daartoe droeg niet in het minst bij de met lichtbeelden verluchte bezielende redevoering van Mr. de Boer uit 's-Gravenhage over het onderwerp „Fransche Revolutie en Neerlands her stel" De stilte en aandacht waarmede de spreker werd aangehoord, deden gevoelen den diepen indruk, die zijn woord maakte. Het verderfelijke van de revolutie, het verval van het volk tot smaad aan het Oranjehuis, de verdrukking ondêr het Fransche lewind en eindelijk het herstel onder en met het Koningshuis deden vol komen duidelijk zien, dat het Nederland alleen goed gaat onder net Huis Oranje. De overste Boots reikte daarna met een kostelijke speech uit en de schietprijzen. scherpschutters uit en de schietprijzen. Kapitein Karres deelde platen van den landdag te Barneveld uit en deed ons weer inleven in de dagen van Nov. 1918 toen in den grooten nood de Landstorm werd geboren en hoe plotseling heel het Volk weer als van ouds stond om de troon en de kroon der Oranjes. Het strijkje van Plu te Leiden droeg ten zeerste bij tot veraangenaming van dezen avond. Met hartelijke woorden van dank sloot de voorzitter ten slotte de vergade ring, die hem bij mende van overste Boots dank bracht voor zijn leiding. De plaatselijke leider, de heer Pesren- boom, heeft eer van zijn werk als leider en als organisator van dezen uitmuntend ge slaagden avond. Geboren: Dirk, zoon van J. van Vliet en F. Dorrepaal. Hondrika Maria An- tonia, dr. v. J. Koopmans en Chr. K. Breen. Vertrokken: Mej. P. van Klaveren, naar Haarlem, J. Gijzenstraat 157. J. F. A rends naar Enschede, S'ank weg 30. Mej. I. Ottevanger, naar Leiden, Boerhaa- velaan 16. P. J. van Zijp en gez. naar Voorburg, v. Hale wijnplein 28 - F. W. R. Hopster en gez. naar Rotterdam, de la Reijstraat 30 A. Mej. T. v. Ingen Sche- nau naar Leiden Plantage 12. Wed. H. Ton-Blom, naar Woerden, Hoogewoerd 9. Gevestigd: J. Vernoog en gez. v. d. Valk Boumanw. 17. J. Griekspoor en gez., v. d. V. Boumanweg 35. K. Klein en gez., Eikenlaan 3 Wed. W. H. Nieu- wenhuis Florissen, Hoofdslraat 56. H. Huisman en gez., Eikenlaan 14. M. Era dus, Jaagpad 4. O M. E. Burow en gez., Fricalaan 6. J. J. Dernee, Ericalaan 4. J. M. Hurkmans, en gez Zijldijk 10. Mej. J. v. d. Meer, Hoogm.w. 45. Mej. A. de Groot, Hoofdstr. 61. Mej. H. M. van Dijk, Groenedijkstraat 7. J. A. Pau- lides en gez. Ericalaan 14. A. Ch. Non hebei en gez. Koningstraat 20. NIEUWVEEN Opening bazar van den R.K. Naaikrans. Gistermiddag te half vier is de bazar van den R.K. Naaikrans in tegenwoordigheid van vele genoodigden geopend. Pastoor H. H. Snel sprak namens den Naaikrans een hartelijk welkom, in 't bijzonder aan pas toor C. M. Mol, die aan 't verlangen van het bestuur van den Naaikrans heeft voldaan, bij de opening tegenwoordig te willen zijn. Spr. uitte zijn waardeering voor het werk van den Naaikrans. Een bijzonder woord van dank bracht spr. aan de leidster mevr. B. Rekelhof, die met zooveel liefde en toe wijding dit werk weet te animeeren.. Hierna werd aan de aanwezigen een kop thee aangeboden, terwijl intusschen door de heeren Gebrs. Speet alhier en v. d. Koorn te Langeraar, het muzikale gedeelte verzorgd werd. De dames hadden zich in hun stand op gesteld; verlangend uitziende, dat koopers met goed-gevulde beurzen zich zouden aan melden. Dit verlangen werd al spoedig be vredigd en ieder had druk werk. Een over vloed van fraaie handwerken en nuttige huishoudelijke artikelen zijn smaakvol ge rangschikt en noodigen koopers als vanzelf uit vele attractnes, waaronder het nieuwste Wibo-biljart bieden gegadigden tal van winstkansen. De tentoongestelde kleeding- stukken, ruim 350, door den Naaikrans vaardigd, brengen binnen enkele dagen groote vreugde aan arme en behoeftige ge zinnen. Wij hopen, dat de Naaikrans een overweldigende belangstelling mag oog sten! Hedenavond is de bazar geopend van half acht tot 11 uur. Gemiac-avonden. De beide feestavonden door de Gemiac, op Dinsdag 13 en Donder dag 15 December a.s. in uitzicht gesteld, be loven een schitterend program. Dinsdag middag, te half vier, wordt een voorstel ling gegeven voor alle schoolkinderen (be halve de bewaarschoolkinderen). Aan allen zal een versnapering worden uitgereikt. De toegang is alléén opengesteld voor de kin deren en he onderwijzend personeel. On der geen enkele voörwaarden worden hier bij anderen toegelaten. NIEUWERBRUG Doove man aangereden. Gisteren wil de J. de K. alhier, die op zijn rijwiel reed langs den Rijksstraatweg, den weg over steken om naar zijn woning te gaan. De man keek hierbij echter niet uit en daar hij tevens zeer hardhoorend is, hoerde hij niet dat een personenauto hem zeer dicht genaderd was. Een aanrijding was dan ook onvermijdelijk. Wel trachtte de bestuurder van de auto door remmen het ongeval te voorkomen, doch dit mocht hem niet ge lukken. De wielrijder werd gegrepen en gen den grond gesmakt. Met verschillende wonden aan het gelaat en handen en een hersenschudding werd de man opgenomen en na voorloopig verbonden te zijn per ziekenauto naar het Alg. Ziekenhuis te Woerden vervoerd. Door den chef-veldwachter van Woerden is een onderzoek ingesteld. De burgemees ter van Rietveld, den heer P. J. Brunt, be nevens de gemeente-secretaris waren aan wezig. Het rijwiel, benevens de auto hadden ma- terieele schade bekomen. PRIISVRAAG VOOR „HET KIND" „DE RONDE DOOR NEDERLAND" De naamkaartjes van deze 12 personen geven, bij oplossing, elk een Nederiandsche plaats te zien. Is de oplossing juist, dan geven de BEGIN LETTERS der plaatsnamen verticaal gelezen iets te.zien, waarvan wij hopen dat IEDER NEDERLANDER, oud en jong, deze maand een groote hoeveelheid zal gebruiken. Onder ieder volgnummer is telkens de provincie aangegeven waarin de plaats is gelegen. „De Ronde door Nederland" laat U zien wat bedoeld wordt- 1. A. HEUVEL 7. Zw. WEIN. (N.-B..) KATS. (Fr.) GAAST. EDE. 2. L. P. MAN. 8. IN A NU1S. (N.-H.) IDE. (Limb.) HEEG. 3. Dr. O. DER WIN. 9. Gr. KAN. (Dr.) ECHT. (Utr.) OENE. 4. Dr. CH. V. DUIT. 10. U. MAN. (N.-H.) EEN. (Gr.) TIEL. 5. R. VEEN. 11. Lt. O. LOORS. (Gld.) EDE. (Utr.) EEN. 6. O. W. L. URN. 12. R. S. DONK. (Dr.) DRIE. (N -B.) OENE. PRIJZEN. Hoofdprijs: Uitgeloofd door H. K. H. Prinses Juliana, een geschenk ter keuze van de winnaar(ares), ter waarde van 100. Tweede prijs: Philips Radio 753 A met automatische drukknopafstemming. Derde prijs: Een 44-deelige Cassette Gero-Zilver, aangeboden door de N.V. Gerofabriek, Zeist. Voorts: Veertien Philipsradiotoestellen 470 A; twee retour-biljetten Amster dam of RotterdamSouthampton (Mij. NederiandRotterd. Lloyd); een E. M. Jaarsma-haardkachel; enkele retourbiljetten K. L. M.; eenige jubileumportretten van H. M. de Koningin in zw'aren lijst; vele prachtige etsen; aquarellen in lijst; en kele honderden kleinere prijzen. OPLOSSINGEN. Oplossingen moeten worden geschreven op briefkaarten vooral geen brieven! gefrankeerd met tenminste 2 kinderpostzegels van 5 cent frankeerwaarde (prijs 8 cent ieder) en uiterlijk 23 December worden in gezonden aan het adres: „KINDERPUZZLE" Nicolaïsjraat 17, DEN HAAG. TREKKING. Trekking der prijzen op 29 Dec. a.s., ten overstaan van Notaris Mr. S. K. D. M. v. LIER te 's-Gravenhage. Trekkingslij sten worden niet toegezonden. De prijzen worden franco afgeleverd, uiterlijk 15 Januari a.s. OUDE-WETERING IJsclub. Onder voorzitterschap van den heer J. H. Vesseur, vergaderde de IJs club „Prins Hendrik der Nederlanden" in het Paviljoen „De Brasem". 39 leden wa ren aanwezig. Na opening der vergadering en het lezen der notulen bracht de penning meester, de heer J. T. Roeloffs verslag uit. Hieruit bleek, dat er een batig saldo aan wezig was van 357. De financieele posi tie der vereeniging is dus zeer gunstig. Na controle der bescheiden door een finan cieele commisie werd de penningmeester onder dank voor het gehouden beheer ge- déchargeerd. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden de heeren W. Boot, J J. de Jong, G. van Driel, C. van den Berg, A. Hogeboom en C. Boers allen her kozen. De hierna volgende verloting had weder een geanimeerd verloop en talrijke leden werden met een prijsje verrast. Bij de rondvraag Kwam het houden van een gezelligen avond ter sprake, voor het geval er dezen winter wederom geen ijs- feesten gehouden zouden kunnen worden. Besloten werd, dat wanneer dit laatste voor een door het bestuur te bepalen datum het geval zou zijn, een avond te organiseeren. Hierna sluiting. ROELOF ARFNDSVEEN DE VEENSCHE NARCISSEN SUPERIEUR BIJ DE TREKKERIJ! Vergadering van „Bloembollencultuur" Op de vergadering van bloembollencul tuur gaf de heer M. Bakker H.zn. na de begroeting in het kort een terugblik over het verloop van het jaar en was verblij dend gestemd ove rde opheffing der em bargo op narcissen voor Amerika. In de verschillende vacatures bij het hoofdbestuur werden ook hier gekozen de heeren M. van Veldhuizen van Zanten, S. Verdegaal en G. A. van Zanten. Hierna volgden besprekingen over het re organisatie-plan, zooals-dat wederom door de afdeelingen Bennebroek en Bloemendaal is voorgesteld. Met algemeene stemmen was men ook hier tegen dit plan. Tot afgevaardigden voor de algemeene vergadering op a.s. Maandag werden be noemd de heeren C. A. v. d. Wereld en N. Bakker H.zn., als plaatsvervangers de hee ren G. Koek Pz. en J. N. v. d. Meer. Bij de rondvraag werd door een der le den geinformeerd of het juist is, dat narcis sen, welke in onze Veenstreek zijn geteeld, oij de trekkerij twee weken eerder in bloei zijn. Medegedeeld werd, dat uit de proef nemingen en de verslagen in de vakbladen blijkt, dat deze vraag volkomen bevestigd kan worden. Het bewijs is geleverd, dat wij in onze Veenstreek met onze bloemen vóór zijn, dat onze bloembollen voor de trekkers de voorkeur verdienen. Dit is een verheu gend verschijnsel en van groot belang bij de afzet der bloemen op de binnenlandsche markt. Tafeltennis. Gisteravond speelden De Treffers" tegen hun sportmakkers uit Warmond een niet spannenden wedstrijd wat zijn oorzaak vond in het te groote krachtsverschil. De veenders wonnen al le partijen, waardoor de uitslag 120 was. Warmond„De Treffers", N- StijnmanN. Heemskerk 02 B. v. WinsenC. Heemskerk 02 N. StijnmanP. Verdel Azn. 02 G. v. d. WilligenJ. de Bruin 02 P. WeijersW. v. Klink 02 P. v. d. KerkhofL.Castelein 02 WOERDEN Schaakclub. R.-K. Schaakclub „Het Kasteel v. Woerden". Uitslagen van de wed strijden in de bekercompetitie: A. v. LeeuwenG. IJsebrands 01 M. KooymanN. v. d. Horst 01 J. G. Verlaatv. Rooyen 10 K. v. LeeuwenRietveld 01 A. PeerdemanP. Borst 10 H. MoonsJ. v. Breukelen 01 A v. LeeuwenA. Peerdeman 1/21/2 (arbitrage dr. M. Euwe). H. MoonsJ. H. N. Peerdeman 01 L. v. KesterenA. v. Leeuwen 10 G. SmitA. H. Okkerman afgebr. N. VerheulJ. H. N. Peerdeman afgebr. J. v. d. HorstG. IJsebrands afgebr. A.s. Woensdag zal een vriendschappe lijke wedstrijd plaats vinden tusschen „Het Kasteel van Woerden" en de andere plaat selijke schaakclub „Dr. Max Euwe". In de twee reeds plaats gehad hebbende ontmoetingen hebben beide clubs ieder een maal gewonnen. ZWAMMERDAM Geboren Dirk z. van D. van Geest en L Hoosbeek. Gehuwd: H. J. Wieringa 22 j. te Ren- kum en Neeltje Slotboom 22 j. Overleden: Peter Louters 73 j. gebo ren te Dodewaard. Gevestigd: J. J. Pop en gezin, A164 van Zevenbergen. Mej. C. Fioole, A164 van Zevenbergen. Mej. A. G. de Vet, C46 van Uithoorn. Mej. A. G. Bakker, C122 van Uithoorn. Vertrokken: Mej. C. J. Stolwijk, B74 naar Bodegraven. E. Bramskamp A 109 naar Ruinerwold. M. Verdoold en gezin C136 naar Bodegraven. Uitgesproken: W. J. Schoneveld, huisschilder te K a t w ij k a. Zee, Duin- siraat 37. Cur.: mr. W. B. H. A. Heskes te Leiden. J. W. Nuijen, koopman, Den Haag, Noor- derbeekdwarstraat 105, cur.: mr. H. J. Ro- meijn. J. F. Ph. Hers, tuinarchitect, Den Haag, Laan v. Meerdervoort 823, cur. mr. R. Faehlig. Opgeheven: C. F. Schröfer, Den Haag. Gaat u maar na: 43500 onge lukken per jaar, dat is er gemid deld één ongeveer per 13 minu ten! En als iedereen blijft denken, dat de schuld bij anderen ligt, dan beleven we misschien nog een gemiddelde van 13 onge vallen per minuut!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 16