SOSDSVSQSM iSüSNOSil VSlYAAitT ZATERDAG 10 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANi VIERDE BLAD - PAG. 15 GEMENGDE BERICHTEti fietsrijder bij het oversteken aangereden. In ziekenhuis overleden. Gisteravond omstreeks half zes is op den rijksweg Halsteren-Bergen op Zoom een noodlottig ongeluk voorgevallen, dat een vader van een groot gezin het leven heeft gekost. De 64-jarige fabriekarbeider M. Stoffels kwam van zijn werk en reed op zijn fiets ir. de richting Halsteren. Achter hem kwam een auto, welke hij liet passeeren. Onmid dellijk achter den gepasst-erden auto stak S over naar de linkerzijde van den weg cm zich naar zijn woning, welke 25 meter verder lag, te begeven Op hetzelfde oogenblik kwam uit ae richting Halsteren een bestelauto van it firma Vroon uit Dinteloord. De bestuurder van dezen wagen zag piotseling den wielrijder voor zich. Een aanrijding was niet te vermijden. S. werd tegen jen weg gesungerd en bleef ernstig gewond liggen. Nadat hem eerste hulp was verleend, wero hij per zieken auto naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom overgebracht, waai hij terstond na aankomst aan zijn verwondingen is bezwe ken. IN AANBOUW ZIJNDE brug INGESTORT. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Korten tijd nadat men Donderdagmid dag te Nuth (L was begonnen met beton te storten voor de in aanbouw zijnde brug over den autoweg GeleenHeerlen is één helft van het werk bezweken 'en doorgezakt. Persoonlijke ongevallen vielen niet voor. Op het geheele werk van den autoweg zal het ongeluk één a twee maanden ver traging tengevolge hebben. De oorzaak is nog moeilijk vast te stellen, meldt de „Msb.". Na wekenlangen arbeid was men ^Don derdag zoo ver gevorderd, dat met het storten van beton een aanvang kon wor den gemaakt. Daar het storten achter elkaar moet geschieden was er op gere kend, dat er dien avond en nacht zou worden doorgewerkt. Drie molens leverden de benoodigde hoeveelheid beten en tegen den namiddag was met het storten een aanvang gemaakt. Tegen half vier begon de stut van het eerste gedeelte, waar inmiddels een nog niet zoo groote hoeveelheid beton in ge stort was plotseling te werken. Met een harden slag zakte het geraam te in elkaar. Het houtwerk van stutten en bekisting vloog aan splinters onder het ge weldige gewicht van ijzer en beton. Het was een groot geluk, dat geen van de arbeiders, die bezig waren, onder de doorzakkende massa was geraakt. Zekere Pwoonachtig te Maastricht, werd getroffen door een stang van de be wapening en werd daardoor aan een been bewond Het andere gedeelte van de brug is zoo op het eerste gezicht volkomen intact ge bleven, doordat de brug links is losge scheurd kwam er blijkbaar speling genoeg, waardoor de schade aan den anderen kant uitbleef. Welk een gewicht het geraamte had kan men zich eenigszins indenken, wanneer men weet, dat er naar schatting ongeveer 2000 K.G. ijzer in verwerkt is. Weken en weken was men bezig ge weest het netwerk voor de bewapening in elkaar te voegen, in weinige seconden echter was alles vernietigd. Terstond na het gebeurde is men met het opruimingswerk begonnen. De mate- rieele schade is groot. DE ONTPLOFFING TE N1EUWENDIJK. Omtrent de explosie, welke zich heeft voorgedaan in de woning van de familie Struik te Nieuwendijk vernemen wij na der, dat de toestand van de vrouw hoogst zorgwekkend is. Zij is opgenomen in het ziekenhuis te Raamsdonksveer, evenals een kind van drie jaar, dat er minder ern stig aan toe is. De geneesheer Schritsema uit Almkerk, verleende de eerste hulp en behandelde ook den heer Struik en een 15-jarige dienstbode, mej. de Bok niet een buur meisje, zooals aanvankelijk was gemeld die beiden eveneens waren gewond. De vrouw, wier kleeren en haar vlam hadden gevat, werd onmiddellijk in een naastge legen smederij van haar schoonvader in een koelbak gedompeld, zoodat het vuur spoedig doofde. De ontploffing heeft geen brand veroor zaakt. ZWARE BRAND TE NUENEN BIJ EINDHOVEN Fabriek van Raessens houtindustrie grootendeels afgebrand Gisteravond heeft in het dorp Nuenen, nabij Eindhoven een hevige brand ge woed, die een groot deel van de fabriek van Raessens houtindustrie in asch heeft gelegd. Omstreeks kwart voor acht bemerkten enkele ambtenaren van de gemeente-secre tarie, welke op korten afstand van de fa briek is gelegen, dat in een houtloods, naast de machinale houtzager.'" brand woed de. Deze loods met een oppervlakte van 48 x 49 M. heeft twee verdiepingen. De ambtenaren spoedden zich naar het kantoor doch de directeur, de heer D. Raessens, was op dat oogenblik niet aanwezig. Een aantal menschen van dt fabriek, dat nog aan den voorkant arbeid verrichtte, snelde toe en trachtte het vuur te blusschen door aan sluiting op de Nortonput, welke een capa citeit van 1000 liter per uur heeft, doch toen zij de loods bereikten, stonden zij reeds voor een ware vuurgloed. Groote voorraden hout alsmede machinaal vervaardigde deu ren lagen in deze loods opgeslagen en brandden als een fakkel. Het primitieve handspuitje van de gemeente Nuenen, dat inmiddels aangerukt was, kon tegen deze vuurzee hoegenaamd niets uitrichten. De burgemeester van Nuenen, jhr. mr. C van Rijckevorsel, gaf order onmiddellijk de Eindhovenscbe brandweer te requiree- ren, doch toen deze tegen half negen aan kwam, kon zij ongelukkigerwijze niet di rect water geven, wegens een defect. Bo vendien moesten de slangen worden uitge legd naar eei. breede sloot over een af stand van ongeveer 600 meter. Intusschen was het vuur overgeslagen naar de groote zagerij. Met .nan en macht trachtte men 't vuur te stuiten en het overslaan naar de omliggende gebouwen te voorkomen. Bin nen weinige oogenblikken stond ook de af deeling voorbereiding deuren en de lijm- kamer in lichtelaaie. Ook de Helmondsche brandweer, die ter assistentie gealarmeerd was verscheen op het terrein van den brand doch deze behoefde geen dienst te doen, daar op dat oogenblik het gevaar voor ver dere uitbreiding geweken was en er op het terrein van den brand niet veel meer te redden viel. De loods met den geheelen voorraad hout alsmede de zagerij was toen tot de laatste spaander uitgebrand. Het ge lukte de brandweer echter het kantoor en de sigarenkistenfabriek te redden, zoodat het personeel van deze fabriek, bestaande uit ongeveer 40 man aan het werk kan blij ven. In de verwoeste deurenfabriek werkte eveneens een 40-tal arbeiders. De directeur der firma, die bij het blus- scbingswerk «.anwezig was kon niet bij be nadering opgeven, hoeveel de' aangerichte schade bedraagt. Men weet niet wat er van de machines nog is gespaard kunnen wor den. De schade is evenwel zeer aanzienlijk en wordt door beurspolis gedekt. De firma is echter niet tegen bedrijfsschade verze kerd. Vanzelfsprekend trok deze groote brond veel belangstelling van de zijde van het publiek. MOLEN „DE WALVISCH" TE SCHIEDAM UITGEBRAND. De bekende windmolen „De Walvisch", staande aan de Westvest te Schiedam, is gisteravond grootendeels door brand ver woest. In dezen molen is gevestigd een maal derij van ertsen en chemicaliën, benevens een drogerij van kunstmeststoffen. De mo len is eigendom van den heer G. Jansen. Omstreeks half zes ontdekten voorbijgan gers vuurverschijnselen ir den 35 meter hoogen molen. De brandweer was spoe dig met groot materiaal, namelijk twee motorspuiten en twee magirusladders ter piaatse, doch kon weinig uitrichten, omdat ae vuurnaard moeilijk bereikbaar was via de kleine ramen in den van steen opge trokken molen. In een oogwenk stonden Vier van de acht verdiepingen in lichter laaie. Van alle kanten sloegen de vlammen coor de nauwe openingen naar buiten, het geen in den donkeren avond een fantas tisch schouwspel opleverde, dat dan ook door duizenden aan de overzijde van de giacht werd gadegeslagen. Me' groot geraas stortten de zolders in, waarop de voorra den lagen, hoofdzakelijk bestaande uit droge doppen van pinda's, die verwerkt worden tot kunstmest. De brandweer span de alle krachten in om het gedeelte boven den omgang met kap en de wieken voor het vur te vrijwaren. De brandweer spoot tot kwart voor ze- •ren met twaalf stralen water in den mo len. Eerst toen was er eenige verminde ring in den vuurgloed te bemerken, zoo- c-at men gegronde hoop koesterde, dat de molen op het inwendige na, behouden kon werden. De brand ging met een enorme rookontwikkeling gepaard, zoodat van ver 'n den omtrek nieuwsgierigen kwamen toestroomen. Het bovenste gedeelte kon be houden blijven. Nader wordt gemeld: Tegen halfacht was de brandweer het vuur volkomen meester. De vier verdiepin gen, ge tegen onder den omgang, zijn vol komen uitgebrand, doch de eveneens uit vier verdiepingen bestaande maalzolder kon behouden blijven, hoewel deze ernstig van watei en rook te jijden heeft gehad. D- wieken en de kap van den molen ble- onaangetast. Verloren zijn gegaan een hoeveelheid van 25 ton pindadoppen en een voorraad erts. De grootste schade is toegebracht aan de machines en de gereedschappen. De ma chines en de gereedschappen zijn grooten deels verwoest. De schade wordt geschat op vijf tot zesduizend gulden. De molen, die in 1867 is gebouwd, heeft historische waarde. Zij is het eigendom van de ver- eeniging „De Hollandsche molen". De heer G. Jansen is de eigenaar van de maalderij. Op 29 Maart van dit jaar heeft in den molen eveneens brand gewoed, die toen beperkt kon blijven tot de benedenver dieping. De molen is, dank zij de dikke muren, aan den buitenkant vrijwel onbeschadigd gebleven. De nablussching nam den geheelen avond in beslag. HET DRAMA TE GOIRLE. Nader blijkt, dat de vader van het om liet leven gebrachte meisje, reeds Donder dagavond, nadat hij van zijn werk thuis kwam, zijn dochter heeft vermist. Hij be gaf zich op weg om zijl. dochter te zoe ken, doch kon haar niet vinden. Gister morgen heeft hij zich bij de politie ver voegd. De moord is gepleegd met een broodmes, dat naast het lijk van het meisje, dat in ten dennenbosschje werd aangetroffen, in den grond stak. De stoffelijke resten der beide omgeko menen zijn naar het ziekenhuis te Goirle overgebracht. Het meisje is Donderdagavond eerst met een anderen jongenman uitgeweest, met wien zij naar de aangrenzende gemeente Popel is gegaan. Daarna schijnt zij den jongen te hebben aangetroffen, die den moord moet hebben gepleegd. INBRAAK IN STATION TE VLAARDINGEN. Twee daders door de politie gevat. Gisternacht hebben drie inbrekers ge tracht de brandkast in het station Vlaar- dingen-Oost te plunderen, doch ze werden door de politie verrast. Omstreeks drie uur waren de agent van politie Vader en de hulp-agent De Rond op het stationsemplacement, om naar ge- Gisteravond vergaderde de Raad der ge meente Zoeterwoude. Voorzitter de bur gemeester. Afwezig met kennisgeving we gens ziekte de heer p. Meijdam. Na de lezing van de notulen vraagt de heer Starren burg voorlezing van de notu len van dt- vorige geheime zitting, welk verzoek niet wordt toegestaan, omdat het gewoonte «s deze in de eerstvolgende ge heime zitting te lezen en vast te stellen. Onder de vele ingekomen stukken is de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van de begrooting voor 1938. In het begelei dend schrijven leggen Ged. Staten de ver plichting op geen enkele overschrijding van posten te doen en de post onvoorzie ne uitgaven te reserveeren voor tegen vallers van inkomsten. Bij elke opdracht moet steeds nagegaan worden, of een voldoend bedrag op de begrooting aanwezig is. Deze en nog an dere wenken worden aan het gemeente bestuur gegeven ook als geldend voor het waterleidingbedrijf. Ook is ingekomen een voorloopige toe zegging van Ged. Staten dat de openstel ling van den V.ietweg als deze op 4 M. breed zal gebracht worden in gunstige overweging zal worden genomen. Met het oog op de bestaande bruggetjes zullen beperkingen gesteld worden voor het gewicht en breedte van de motorrij tuigen. De ingekomen stukken worden alle voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter doet mededeeling van de zeer bespoedigde afwikkeling van zaken van de eerste uitvoering van het tertiaire wegenplan. het maken van een beschoeiing van de Broekweg waarvan de gunning is gegeven aan den laagsten inschrijver, den heer L J. Bosman voor 3962. Er moei spoed betracht worden om door uitvoering in dat jaar nog te genieten van de toezegging van de uitkeering voor 1938, nu de aanvankelijk beoogde aankoop van straatsteenen was afgewezen. Ter tafei komt ook de uitspraak van den Raad van Beroep van de Directe Be lastingen waarbij aan B. van Galen, B. van Vliet en P. Goldberg ontheffing van den aanslag inzake straatbelasting wordt verleend, op grond, dat de Besjeslaan geen openbare weg is. De voorzitter noemt deze zaak verloren en verwacht van een uitspraak van den Raad van Staten geen andere uitspraak. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de volkstuintjes nabij de woning van den gemeente-opzichter aan den H. Rijn dijk te verhuren voor 25 cents per Rijnl. roede. Als er meer gegadigden zijn, zal de onderhandsche verhuring in den Raad be slist worden. De heer de Groot vindt 25 ets te hoog en de heer Tijssen informeert naar de voor waarden van opzegging bij eventueel ver- koopen tot bouwgrond. Waarborg geeft zorg! Een betwiste vordering. In bespreking komt nu de procedure Mijnlieff, door de voorzitter toegelicht. Ten behoeve van de rioleering in het voet pad langs den Schenkelweg werd door de N.V. Schielandsche Bank een waarborg som gestort van 1200.ten behoeve van J. Schouten te bouwen van woonhui zen langs genoemden weg. Deze Schouten nu cedeerde aan ir. Mijnlieff, die dus aan spraak maakte op vorengenoemde waar borgsom. Ook de Schielandsche Bank bleef aanspraak maken, zoodat dezerzijds niet tot betaling kon worden overgegaan. Ir. Mijnlieff dagvaardde pu de gemeente voor de rechtbank, maar is nu bereid ge noemde procedure in te trekken, indien de waarborgsom en gekweekte rente plus 75.gerechtskosten worden betaald. De procureur der gemeente is van mee ning, dat zulks voor de gemeente het voordeeligst zal zijn. Er moet nu betaald woonte het gebouwtje te controleeren. Met een zaklantaarn werden van buiten af de lokalen gecontroleerd. In het schijnsel der lantaarn zagen zij plotseling een man op springen, die door een ruit naar buiten sprong. De agenten wisten hem te grijpen, doch terwijl zij nog met hem bezig waren, hoorden zij nog eenige personen ijlings de vlucht nemen De politie loste enkele scho ten, doch kon hen niet meer achterhalen, aangezien de dieven in verschillende rich tingen den polder invluchtten, waar zij in de duisternis verdwenen. De aangehoudene bleek te zijn de 30-ja- rige R. uit Rotterdam. Hij werd naar het politiebureau overgebracht en daar in verzekerde bewaring gesteld. Bij onderzoek is gebleken, dat de die ven op het plaatskaartenbureau bezig wa ren geweest de brandkast aan te boren, tijdens welke werkzaamheden zij door de politie werden verrast. Een volledig stel inbrekerswerktuigen hebben zij door hun overhaaste vlucht achtergelaten. Bij een in de buurt staande boerderij werden nog drie rijwielen en twee jassen gevonden. De politie heeft direct de politiebu- reaux in de omliggende gemeenten ge waarschuwd. Dit heeft een verrassend suc ces opgeleverd. In den loop van den och tend kon de politie te Rotterdam den tweeden inbreker, eveneens 'n zekeren R„ aanhouden, cue met een nat pak zijn wo ning wilde binnengaan. De man was bij zijn vlucht door een sloot moeten gaan, zoodat de natte kleeren hem verraden heb ben. Naar een derde inbreker wordt nog gezocht, „Msb.". worden 75.en 63.procureurskos- ten of totaal 138. Vele raadsleden spreken over dit ver loop hun misnoegen uit. De heer Paardekooper vraagt, wie de procedure neeft uitgelokt, waarop de voor zitter antwoordt: de gemeente, want zij heeft aan de sommatie tot betalen niet voldaan. Inmiddels heeft de Schielandsche Bank van de vordering afgezien. De heer Paaraekooper vindt het wel erg maar is nog blij, dat de gemeente er met 138.van de bouwerij aan den Schen kelweg afkomt; het had veel erger kunnen zijn. Bij de vele nieuwe wijzigingen op de begrooting voor 1938 volgt bij de wijziging in verband mei het schoonmaken van de stinksloot achter het Watertje een langdu rig debat. Een stinkslootje. De toelichting van B. en W. luidt, dat de sloot vol rommel en afval zit en schoon gemaakt moet worden. Het bestuur van den Westeindschen Polder is genegen de sloot te scnieten en de kosten te doen dra gen door den polder en onderhoudsplich tige ingelanden. Voor de gemeente bedra gen dan de kosten 35.waarmede dan een behooilijke toestand verkregen en gehouden zal worden. In een nadere toe lichting zegt de voorzitter, dat het schoon houden op grond van de Polderkeur en de Politieverordening voorgeschreven kan worden, maar in zooveel jaren niet is on derhouden, dat normaal schoonhouden door baggeren niet meer mogelijk is en geheel uitgeschoten moet worden. De heer van Leeuwen wijst er op, dat degenen die hun onderhoudsplicht niet gedaan hebben door de gemeente ontlast worden. De heer Tijssen vreest een precedent. De heer Berg meent, dat het polderbe stuur te kort geschoten is in het hand haven van de polderkeur. De bijdragen per hoofd van de aangelanden noemt spr. zoo gering dat er zorgeloosheid ontstaat en alles maar ui de sloot wordt gegooid, terwijl er een vuilniswagen komt. Er zul len nog wel meer slooten zijn die om schoonmaken vragen. De voorzittei wijst er op dat te dier plaatse geen gemeenteriool is waarop zooals de Bouwverordening voorschrijft kan aangesloten worden; de „zekere" gelegenheden staan daar nog boven de sloot. De heer Paardekooper wijst het voor stel af, met de opmerking dat het gemeen- tebestuur hier alleen maar een toeziende taak heeft; waar 45.vandaan is ge komen, moet ook de laatste 35.maar gehaald worden. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 7 tegen en 3 voor (de wet houders en de heer Starrenburg). Voor steun aan kleine tuinders wordt de begrootingspost 313a verhoogd met 660.— waarvan de helft van Econ. Za ken terug wordt ontvangen. Van de an dere helft wordt 134.25 terug ontvan gen. Medé wordt besloten tot een Kerstgave aan steuntrekkende werkloozen ad 25 pet. van de werkelijke uitkeering ontvangen in de week van 1119 Deecmber. Aan de Vereeniging het W. G. Kruis Kruis te Leiderdorp wordt een subsidie verleend ad 35 ets. per lid zijnde resp. 35.00 en 24.50. Begrooting voor 1939. Op den voet volgden de begrootingen zich op. want de goedkeuring van de be grooting en behandeling van de begroo tingen van twee opvolgende jaren komen in dezelfde vergadering aan de orde. Er worden algemeene beschouwingen aangekondigd. De heeren Starrenburg, Paardekooper en Wessel zullen het woord voeren. De heer starrenburg vindt de houding van b. en W. niet sympathiek en evenmin de houding van den Raad. Om aan te toonen, dat de houding van B. en W. niet sympathiek is noemt spr. de aanschafing van de vuilnisauto die in de begrooting staat; de oude is niet onderhou den, nergens ziet men een wagen die zoo weinig schoongemaakt is. Dan noemt spr. de brandweer een soepzoodje, zonder brandhaken, oliejassen, laarzen, lantaarns. Over de arrestantenlokalen zegt spr. dat deze niet voldoen aan de eischen van den Min. van Justitie. Betreffende de aanbesteding van de schoeiing in de Zuidbuurt kan spr. niet sympathiseeren met den Raad en be spreekt de gunning die met een verschil van 1700.aan den laagsten inschrijver gegund had moeten zijn. Als de heer Starrenburg hierop nog verder ingaat en de aanstelling van een derden ambtenaar ter secretarie bespreekt met het verwijt dat hiertoe geen agenda punt is gemaakt, geeft de voorzitter te kennen dat de heer Starrenburg zich moet bepalen tot algemeene beschouwin gen, over het geheele beeld van de be grooting om straks bij de hoofdstukken en posten nader op de zaken in te kunnen gaan. Hierop volgen eenige ontevredenheids betuigingen met de waarschuwing bij hem geen wind te zaaien om storm te oogsten. De financieele toestand der gemeente. Nu houdt de heer Paardekooper een al gemeene beschouwing. De behandeling van een gemeentebegrooting, welke slui tend is gemaakt met een extra bijdrage van het Rijk, is niet aantrekkelijk; im mers na de behandeling en goedkeuring door den Raad komen Ged. Staten aan het woord om de Raad te dwingen de voorgestelde wijzigingen te accepteeren. Weliswaar is de gevraagde bijdrage be langrijk lager geworden dan bij het aan bieden van de begrooting en zou dit aan leiding kunnen zijn de hoop te koesteren, dat de gemeente bij een volgende begroo ting hare zelfstandigheid terug zou krij gen. De zeer ongunstige toestand in tuin bouw en veehouderij zullen in de toekomst op de gemeente een nadeeligen financiee- len invloed doen gelden door verm inde- ring van belastingonbrengst en toeneming van werkloosheid. Al zou door een zuinig beleid bereikt kunnen worden, dat de zelfstandigheid werd terug verkregen, dan nog blijft bezuinigen dringend noodzake lijk om tot vermindering van de op de bedrijven veel te zwaar drukkende be lastingen te komen. De heer Wessel bespreekt de steun aan werkloozen en behoeftigen en wijst ook op bepaalde personen, die misbruik van de steun maken. Ook wijst spr. op het ge vaar, dei de nieuwe wegen misbruikt zul len worden. De voorzitter beantwoordt den heer Starrenburg en zegt, dat de opmerkingen betreffende de brandweer o.a. achterwege hadden kunnen blijven, want wij wachten op een rapport waarna de reorganisatie zal besproken worden. Het arrestanten lokaal wordt uitsluitend voor nachtver blijf gebruikt zoodat hiervoor geen zor gen bestaan. Betreffende de benoeming van leden in de waterleidingcommissie waar de heer Starrenburg zich gepasseerd voelt zegt de voorz., dat bij de voordracht geen partijdighe-d bestaat en dat de Raad vrij kan stemmen. Tot den heer Paardekooper dn den heer Wessel richt de voorzitter zich om te dan ken voor de waardeering. Spr. hoopt mede de zelfstandigheid van de gemeente terug te krijgen. Deze begrooting, hoe gaarne in anderen vorm uitgebracht, is reeds veel bezuinigd. De heer Starrenburg repliceert nog een maal over de benoeming van de water leidingcommissie De begrooting van het waterleidingbe drijf wordt met algemeene stemmen aan genomen. Nu komt de gemeentebegrooting aan de orde en bii de hoogere raming van jaar wedde ambtenaren ter secretarie zegt de heer Starrenburg, dat er een voordracht had moeten zijn voor de benoeming van een derden ambtenaar. Spr. noemt het bo ven de draagkracht van de gemeente en herhaalt dat het uit den booze is om tot deze verhooging over te gaan. De voorzitter vraagt, of het billijk en rechtvaardig is om een volontair, die met volle capaciteit en in het bezit is van di ploma's te laten werken. Even wijst spr. op het vele werk, dat te doen staat en waarvoor geen bijzondere hulp genomen wordt. De bezetting op de secretarie is dan ook geen bijzondere in vergelijking met andere gemeenten van dezelfde grootte. De gratificatie aan den volontair komt nu te vervallen en wij geven den heer Visser door zijn aanstelling de voordeelen, die daaraan verbonden zijn, wat billijk is. Spr. wijst er op dat de gemeente door samenvoeging van functies een bezuiniging heeft van f 2000. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 9 tegen 1 stem van den heer Starrenburg. Bij de post Burgerwacht 300.v. j. f 350.stemt de heer Starrenburg tegen. De luchtbescherming. Bij de post kosten tegen luchtaanvallen voor het eerst begroot op f 150.vra gen de heeren Wessel en Paardekooper naar de mogelijkheid van samenvoeging met de Burgerwacht. De voorzitter zegt bij de luchtbeschermingsoefeningen dit in stituut reeds ingeschakeld te hebben. Waar de heeren op bezuiniging door sa menvoeging blijven aandringen, zegt de voorzitter deze, zoo mogelijk toe. (Slot volgt). GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15