R.K. VOLKSBOND ZATERDAG 10 DECEMBER 1938 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN GEZELLEN. Maandagavond worden jullie verwacht in ons eigen gebouw; er moet een ge weldige opkomst zijn. Wij zullen op echt gezellige wijze ons St. Nicolaasfeest vieren. TA edstrijaei, zullen vorden gehouden: ke gel wedstrijden, biljart- kaart- tafelten- x.is- en sjoel wedstrijden; aan deze wed- btrijden aijn de noodige prijzen verbonden. Dien avond krijgen alle Gezellen een vrije consumptie, speculaas en bovendien heeft iedere Gezel vrij rooken. Iedere Gezel be taalt óm e«n klein beetje in de nog groo te onkosten tegemoet te komen 5 cent, dat is dus verplichtend. Deknt eraan, wij slui ten wat later dan gewoonlijk, zoo tegen 11 uur. Wij rekenen op een groote opkomst er. een gezellige stemming. ONZE GEHUWDEN. Dinsdagavond worden alle gehuwden verwacht. Onze verplichte vergadering verheugt zich in een stijgende belangstelling. Laten zij die tot op heden nog weinig onze bij eenkomsten bezochten een begin maken, De v.-P^aeses zal een inleiding houden. In het werkprogram staat als titel aangege ven „rechtvaardigheid en naastenliefde", n aar naai aanleiding van de 125e verjaar dag van Adolf Kolpüig zal dien avond de ze rede komben te vervallen, en zal er ge sproken worden over Adolf Kolping als opvoeder." Belangrijke besprekingen zullen er plaats nebben over plannen voor de toe komst. ONS VASTENAVONDFEEST. Druk wordt er reeds gearbeid aan ons Vastenavondfeest. Wij zullen, zooals ver leden jaar is afgesproken, dezen avond la ten verzorgen door onze drie onderafdee- lingen: looneel, muziek en zang. 't Zal een keurige avond worden. Maar wil alles slagen, dan moeten de le den van de verschillende onderafdeelingen trouw de repetities bijwonen en op tijd verschijnen. ONZE VERLOOFDEN. 18 December worden alle verloofde Ge zellen van onze Leidsche Gezellenvereeni- ging met hun meisjes verwacht. Niet alleen zij, die zien officiéél verloofd hebben, maar al degenen, die verkeering hebben, komen dan bijeen. De v.-Praeses houdt een inleiding over „Voorbereiding op een verheven roeping". Met 't oog op deze bijeenkomst kunnen alle leden, die verkeering hebben en nog niet voldaan hebben aan artikel 16, dit Zondag a.s. en ook Zondag 18 December doen tusschen 12 en 1 uur, Lorentzkade 16a. Artikel 16 luidt: De leden der vereeniging, die verkeering aangaan, dienen den Prae- ses daarvan kennis te geven en hun meisje aan hem voor te stellen. ST. NICOLAASFEEST VOOR DE KLEINEN. Dit jaar hebben wij voor het eerst een St. Nicolaasfeest georganiseerd voor de kinderen der gehuwden. En wy kunnen zeggen: het is geslaagd. By na was het nog afgesprongen, bij ge brek aan finantiën; het idee om een St. Nicolaasfeest voor onze kinderen te orga- niseeren was wat laat opgekomen, zoodat ir. onze gehuwde bijeenkomsten maar een keer of drie gecollecteerd kan worden, met e'kander hadden wij 8,U begrijpt daar konden wy niet veel mee doen. Een 70 80 kinderen waren gekomen. De stemming zat er goed in. Onder leiding van juffr. v. Noort werden de St. Nicolaasliedjes ge zongen, zoodat St. Nicoiaas zichtbaar onder de indruk was. Er werd gefilmd en getrac- teerd en voldaan gingen ouders en kinde ren naar huis. Wij wachten nu op de rekeningen, het zal wel wat meer zijn dan 8,maar ouders en kinderen waren voldaan en dat is het allervoornaamste. Een volgende jaar beter; alle gehuwde Gezellen werken natuurlijk mede. DE ARBEIDERS JEUGD ENQUETE. Wij zijn begonnen, de commissarissen en eenige helpers zijn op pad. Zij zullen ook Iby u aankomen. Vlugge afwerking is van belang. Nauwkeurige invulling wordt vriendelijk verzocht. Verbetering van maatschappelijke mis toestanden hebben wij niet geheel in onze hand; maar het is toch wel van beiang, dat wij zelf op de allereerste plaats verbe tering daarin trachten te verkrijgen. KEMPERMANFONDS. Binnenkort gaat het Kempérmanfonds weer beginnen, het is allernoodzakelijkst door de verandere tijdsomstandigheden en daarom. wij rekenen op de steun van alle Gezellen. Een kleine extra bijdrage van 5, 10 of 25 cent per maand, naarlang x.w finantiëele draagkracht zaj ons in staat 6t*lier. aan onze verplichtingen van rente en aflcssipg te voidoen. Als wy niet te strijder, hadden met werkeloosheid wouden vrij niet bij u behoeven aan te kloppen. Alleen door de werkejoosheid ontvangen wij jaarlijks 380,minder aan contribu tie om over andere moeilijkheden nog maar niet te spreken. VOOR ONS DISTRICT. Nog eventjes wil ik de Gezel en van ons district eraan herinneren, dat Zondag J8 December de Gezellen met nun me:>jes worden verwacht op Rapenburg 52. Om 4 uur egint de bijeenkomst voor verloof den. UIT DE GESCHIEDENIS VAN EEN GROOT MAN. Aan de leden van de St. Jcseph's-Gezel- len schreef Kolping als slot van de statu ten: „Der Mensch ist seines Glückes eigener Schmied" (de mensch is slechts wat hy wil zijn; zegt het spreekwoord en, zoo heel r.et nog anders, wat men in zijn jeugd zaait »al men ir. den ouderdom maaien Welaan dan, arbeiden wij met ernst en vastbera denheid, vreugdevol en krach'.ig aan ons geluk; zaaien wij bytijds met vaste hand goed zaac op een goeden akker, opdat dit zaad gedije van de jeugd tot den rijperen u-annelyken leeftijd en zijn vruchten ons verblijden mogen zelfs nog aan de ande re zijde van het graf. Gelukkig wordt de mensch, wanneer hij tevreden met den hem dour God gegeven stand, met eer en trouw juist die plaats Dekleedt, welke de '/oorzienigheid hem heeft aangewezen, wanneer hij ijverig ernaar streeft op flinke wijze te zijn, wat hij zijn en worden moet. Wilt gij eens uitmuntende, bekwamt vaklieden zyn en deugdelijke huisvaders worden c.an moet gij nu uitmuntende Ge zellen, flinke arbeiders zijn in het beroep, waartoe gij door Gods beschikking zijt ge bracht. Om u aaartoe op te leiden, het doel van uw lever klaar voor ooger- te hebben, daarom hebben wy deze vereeniging ge slicht, Ik begroet u daarom met vreugd als de leden van die vereeniging; vergeet het niet: wat voor een mensch alleen te zwaar wordt bi waarbij hij gemakkelijk de moed verliest, dat groeit zonder moeite als ge meenschappelijke krachten, die elkaar steu nen, het doel nastreven. Om nu in waarheid een voortreffely« mensch te zijn, is het noodig, dat men een voortreffelijk Christen zy. Ferme Christe nen wilt gij zijn, en gij hebt gelijk Zon der een krachtig, levendig Christendom geen bestendigheid, geen levenskracht geen ware tevredenheid, geen oprechte deugd, geen duurzame rechtsschapenheid. Zonder levendig Christendom geen geluk. Het Christendom is de eigenlijke gezonde le venskracht, derhalve gij moet u in uw geloof meer en meer laten onderrichten hoe meer men dat leert kennen, met hoe meer .ïefde men het beoefent. Nu nog een vriendelijk woord. In deze vereeniging zijt gij als broeders samen gekomen, die, gelijk wij volgens één geloof God vereeren, ook tot eenzelfde doel hier op aarde vereenigd arbeiden. Uwe oroederlyke vriendsschap heeft zich tot dusverre krachtdadig getoond. De lief- at, de band der eenheid, is het edelste in den mensch. Gaat broederlijk samen tot de tafel des rieeren, behoedt u broederlijk onderling voor het kwaad, doet broederlijk elkaar in het goede vorderingen maken. Daarenbo ven zij oprechte, hartelijke opgeruimdheid het sieraad van geheel uw leven, van uw g< dsdienst, alsook van uw arbeid; zij is een teeken dtr gezondheid niet alleen van hel lichaam, maar bijzonder van de rust en le vrede van de ziel. En een vrome, frissche, vioolijke, wakkere jeugd, die het hart rein, het hoofd helder houdt, die vrij van nabe rouw den mannelyken leeftijd ten grond slag ligt is de zekerste, zoo niet de eenige waarborg voor geheel het levensgeluk der toekomst, de edelste bloem, waaruit het leven rypt RETRAITECLUB „ST. CLEMENS MARIA HOFBAUWER". De trekking van de lotery kan door om standigheden a.s. Donderdag niet doorgaan, maar is vastgesteld op Donderdag 22 Dec. a s. Men neme hier goede nota van. Het Bestuur. DENKT ERAAN. Gij kunt u nog opgeven voor de a.s. Kerstretraite, het is nog niet te laat, zeer spoedig wordt de inschrijving gesloten. Maandagavond deelen wij u mede, wan neer de c-erste bijeenkomst is voor de jon geren van het tooneel. De Kolpingslijfwacht dient te worden versterkt, wie geeft zich op als lid van deze club. NEDERLANDSCHE AFDEELING LEIDEN PLAATSELIJKECENTR R.K, ARBEIDERSBEWEGING DE SPAARGELDREGELING Deze in alle toonaarden reeds bezongen regeling van minister Romme, dienende als compensatie voor de groote gezinnen, om hen tegemoet te komen in hun benarde om standigheden, veroorzaakt door de geesel der werkloosheid, heeft voor hen, de ge- steunden, in vele gevallen aan haar doel beantwoord. Echter, nog lang niet allen, welke er aan kunnen deelnemen, hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt, hetgeen wel ten duidelijkste blijkt uit den stand van de z.g. spaargeldregeling in de gemeente Rotterdam, welke in het begin October van dit jaar was als volgt: Zegels Zegels Ongeorganiseerden: 50 ct. 65 ct. Tot. Incl. Pernis en Hoek v. Holland: Aant. uitger. kaarten 1947 935 2882 Aant. geplakte zegels 1519 860 2379 Georganiseerden Aant. uitger. kaarten 1597 593 2190 Aant. geplakte zegels 997 430 1427 Armlastigen: Aant. uitger. kaarten 613 316 929 Aant. geplakte zegels 526 281 807 Wy kunnen aan de hand van de statisti sche gegevens uit de gemeente Rotterdam nog opmerken, Hat het aantal ingevolge de Rijksregeling gesteunden, vermeerderd met het aantal tewerkgestelden by de werk verschaffing, bedraagt ruim 28500, van wie voor deelneming aan de spaarregeling in aanmerking zouden kunnen komen: onge organiseerden 7833 (uitgereikte kaarten 2882); georganiseerden 6826 (uitgereikte kaarten 2190), zoodat 9587 personen te Rot terdam van de z.g. spaarregeling geen ge bruik wenschten te maken of door andere omstandigheden, financieel, daartoe niet in de gelegenheid waren. Over hetgeen in het staatje gezegd wordt van armlastigen, dus van hen, die mij M. H. zijn ondergebracht, vragen wij ons af, of deze inderdaad aan de spaarregeling kun nen deelnemen. Na ingewonnen inlichtin gen bij het R.K. Werkliedenverbond, bleek ons, dat van een spaarregeling voor armlas tigen, maar dan met gemeentelijke toeslag, volgens model spaarregeling-Romme, niets bekend was, doch uit ambtenaarskringen kregen wij toch een mededeeling, dat er in Nederland wel eenige gemeenten te vinden zouden zijn, welke, met behulp van een ge meentelijke subsidie, de spaargeldregeling óók voor armlastigen hebben opengesteld, hetgeen wij, aan de hand van de gegevens, thans van de gemeente Rotterdam, als vast staand meenen te moeten constateeren. Is dit iderdaad juist, dan is er ook te Leiden, voor hen door M. H. gesteund, een licht punt. Immers, velen van de gesteunden van M. H., gaven menigmaal uiting bij dezen dienst, om opgenomen te worden in de spaarregeling, doch kregen nul op request, omdat hier een spaarregeling met gemeen telijke subsidie niet bestaat.. Wit men aan de verlangens van deze menschen tegemoet komen, dan dient ech ter eerst te worden overwogen de moge lijkheid; daaraan dienen mede te werken allen, die met ons de sociale waarde van de spaarregeling, óók voor deze menschen, aanvoelen. Wij spreken den wensch uit, dat ook de gesteunden van" M. H., die daarvoor in aanmerking komen, daartoe in de gele genheid zullen kunnen worden gesteld, want óók zij hebben een dergelijk compen satie-middel hard en hard noodig! KLACHTEN EN GRIEVEN Van het R.K. Werkliedenverbond ontvin gen wij d.d. 2 Dec. 1938 het volgende schrij ven, gericht aan de hoofdbesturen van de aangesloten bonden, de leden van de dis trictscommissies Werkloosheidsdienst en de plaatselijke besturen van de R.K .Werklie- denvereenigingen en Volksbonden: „Bij brief van 15 November 1938 is ons door den minister van Sociale Zaken nog maals gevraagd uw aandacht te willen ves tigen op de regeling, die is getroffen tus schen het Departement en de drie groote Vakcentralen, waarbij klachten en grieven inzake steunverleening en werkverschaffing ALLEEN VIA DE VAKCENTRALEN bij het Departement aanhangig dienen te wor den gemaakt. Wy verzoeken u daaarom nog eens vriendelijk en dringend u toch vooral aan deze regeling te houden. Voor onze plaatselijke Volksbonden betee- kent dit, dat zij zich niet rechtstreeks tot ons Verbond moeten wenden, maar tot den betrokken districtsbestuurder van onzen Werkloosheidsdienst". Het schrijven, geteekend door A. C. de Bruijn en J. A. Schutte, resp. voorzitter en secretaris, wyst er vervolgens op, dat, als allen zich aan genoemde regeling houden, althans voor zoover het van het Verbond afhangt, zal kunnen worden gezorgd, dat de ingekomen grieven en klachten vlot wor den behandeld en afgewerkt. Voor ons was dit schrijven aanleiding, om dit ter kennis te brengen aan al onze leden opdat een ieder daarmede zyn voordeel zal kunnen doen. DE KERSTGAVE VOOR WERKLOOZEN Over de Kerstgave aan de ondersteunde wtrkloozen, door den minister van Sociale Zaken bepaalt, en in de „L. Crt." van Dins dag 6 Dec. vermeld, meenen wij nog een nadere mededeeling van den minister te moeten laten volgen, n.l.: dat op het steun bedrag van arbeiders, die over de week van 19 tot en met 24 Dec. 1938 in de steunrege ling opgenomen zijn, omdat zij anders in de werkverschaffing zouden zijn geplaatst, een Kerstbijslag mag worden gegeven, zou af geleid kunnen worden, dat een dergelijke Kerstbijslag niet verstrekt kan worden aan arbeiders, die in de week van 19 tot en met 24 Dec. in de werkverschaffing hebben ge werkt, doch met ingang van 25 Dec. 1938 in de steunregeling worden opgenomen, om dat de werkverschaffing dan stopgezet is. Zulks is echter niet de bedoeling. Daarom verzocht de minister in de desbetreffende alinea van zijn rondzendbrief in plaats van „over de week van 19 tot en met 24 Decem ber 1938" te lezen: „week van 25 tot en met 31 Dec. 1938". Men vroeg ons ook: „Hoe staat het met eei eventueele Kerstgave aan de door M.H. gesteunden?" Wij moeten daarop helaao het antwoord schuldig blijven, doch dit staat vast, dat 'een „Kerstgave" óók door deze gesteunden op hoogen prijs zal worden ge steld! (De Kerstgave wort ieder jaar ook aan de ondersteunden van M. H. te Leiden verstrekt. Red. L. Crt.). NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP Naast de medewerking van verschillende instanties heeft ook de Katholieke Radio- Omroep zijn ruime en hartelijke medewer king toegezegd aan de dezer dagen ingezet te actie voor de Nieuwe Gemeenschap. De eerste uitzending heeft reeds j.l. Dinsdag avond plaats gehad, waarin de eerw. heer H. de Greeve,, pr. behandelde 't onderwerp: „De wereld wankelt". Dinsdag, 13 Dec. a.s, des avonds te 7.15 uur heeft de tweede uitzending plaats. De spreker, dr. A.. J. M. Cornelissen, zal als onderwerp behandelen: „Kaïn". In zijn voordracht zal hij schetsen: De verhouding van mensch tot mensch, egoïs me, haat, nijd, afgunst, gebrek aan liefde, winstbejag; tenslotte schildering van de mentaliteit, welke doet vragen: „Ben ik de behoeder van mijn broeder?" Stand tegen stand. Deze radio-uitzending kunnen wij ten zeerste aanbevelen, daarom: Dinsdagavond te 7.15 uur allen afstemmen op den K.R.O. QUATERTEMPERDAGEN. ZONDAG 11 Dec. Derde Zondag v. d. Advent. Mis: Gaudete. Geen Gloria. 2e ge bed v. d. H. Damasus, Paus en Belijder; 3e v. h. octaaf van Maria's Onbevlekte Ont vangenis. Credo. Prefatie v. d. Allerhei ligste Drieëenheid. Kleur: Rose of Paars. Weldra zal de Christus verschijnen. Hij is reeds naby. (Introïtus, Epistel). Wij stellen ons de gebeurtenis van de komst van Christus levendig voor den geest en ons verlangen doet ons bidden: „Gij, Heer, die zetelt boven de Cherubijnen, kom ons ver lossen" (Graduale, Alleluja-vers). En Isaïas, de Adventsprofeet, bemoedigt ons: „Weest sterk in vertrouwen, vreest niet, God zal komen als Verlosser" (Communio). Op ons gebed zal Hij door de genade van Zijn bezoek wegnemen de duisternis van onzen geest, de ongerechtigheid van Zijn volk en ons Zijn heilige vrede schenken. (Gebed, Epistel, Offertorium). Moge het heilig Offer, dat wij godvruchtig mét de priester opdragen, dat voor ons bewerken en ons voorbereiden op het komende ge boortefeest van den Verlosser. (Stilgebed, Postcommunio). MAANDAG 12 Dec. Mis v. d. 5en dag on der het octaaf van Maria's Onbevlekte Ont vangenis: Gaudens gaudebo (als op 8 Dec.). Gloria. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e tot den H. Geest. Credo. Prefatie van Ma ria invullen: En U om de Onbevlekte Ont vangenis). Kleur: Wit. „Uwe Onbevlekte Ontvangenis, o Maria, Maagd en Moeder van God, heeft vreugde v rkondigd aan geheel de wereld". DINSDAG 13 Dec. Mis v. d. H. Lucia, Maagd en Martelares: Dilexisti. Gloria. 2e gebed v. h. octaaf van Marias Onbevdekte Ontvangenis; 3e v. d. vorigen Zondag. Credo. Prefatie als gisteren. Kleur: Rood. Gevangen genomen door den Prefect van Syracuse, Paschesius, werd de heilige Lu cia ondervraagd, of de H. Geest i n haar woonde. Lucia antwoordde: „Zij, die zuiver zijn en rein, zijn levende tempels van den H. Geest'. Paschesius wilde haar daarom laten ontvoeren, maar God beschermde haar op wonderbare wijze. Want zelfs met' ge weld kon Lucia niet van haar plaats ver wijderd worden. Op de brandstapel gewor pen beschermde God haar, zoodat het vuur haar niet deerde. Tenslotte is haar de keel met een zwaard doorstoken. 394. WOENSDAG 14 Dec. Quatertemperdag. Geboden Vasten en Onthoudingsdag. Mis v. d. 7en dag onder het octaaf van Maria's Onbevlekte Ontvangenis: Gaudens gaude bo (als op 8 Dec). Gloria. 2e gebed v. d. Quatertemper-Woensdag; 3e tot den H. Geest. Credo. Prefatie van Maria als op Maandag. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Quatertemper-Woens dag: Rorate. Geen Gloria. 2e gebed v. h. octaaf van Marias Onbevlekte Ontvange nis; 3e tot den H. Geest. Geen Credo. Ge wone Prefatie. Kleur: Paars. In Maria is geen enkele smet. Zij is de glans van,het eeuwige licht en een spiegel zonder vlek. Zij is heerlijker dan de zon en als men Haar vergelijkt met het licht, is zij zuiverder". Vandaag mag in de!n vroegen morgen worden gezongen de z.g. „Gulden"-Mis: Rorate coeli. (Zie in het Misboek de Votief- mis van Maria in den Advent). Gloria. 2a gebed v. d. Quatertemper-Woensdag. Pre fatie van Maria (invullen: En U om de ver eering). Kleur: Wit: In deze „Gulden-Mis" wordt bijzonder eer en hulde gebracht aan het Goddelijk Moe derschap van Maria. DONDERDAG 15 Dec. Octaafdag van het feest van Maria's Onbevlekte Ontvangenis. Mis: Gaudens gaudebo (als op 8 Dec.). Glo ria. 2e gebed v. d. vorigen Zondag. Credo. Prefatie als op Maandag. Kleur: Wit. „Ik zal juichen van vreugde om den Heer en mijn ziel zal juichen in mijn God, omdat Hij mij bekleed heeft met het gewaad des heils en de mantel der gerechtigheid mij heeft omhangen, als een bruid getooid met juweelen". VRIJDAG 16 Dec. Quatertemperdag. Ge boden Vasten- en Onthoudingsdag. Mis v. d. H. Eusebius, Bisschop en Martelaar: Sacer- dotes. Gloria. 2e gebed v. d. Quatertemper- Vrijdag; 3e ter eere van Maria (Deus, qui); 4e voor den Bisschop (wegens de verjaar dag van zyn keuze). Geen Credo. Gewone Prefatie. Laatste Evangelie v. d. Quater temper-Vrijdag. Kleur Rood. Of: de H. Mis v. d. Quatertemper-Vrijdag: Prope es. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Eusebius; 3e ter eere van Maria; 4e voor den Bisschop. Kleur: Paars. Een krachtig en geducht stryder is de hei lige Eusebius, bisschop van Vercelli (Ita lië) geweest van de Arianen. Veel vervol gingen had hij dientengevolge van de Aria nen te verduren en daarom wordt hij als martelaar vereerd. ZATERDAG 17 Dec. Quatertemperdag. Geboden Vasten en Onthoudingsdag. Mis v. d. Quatertemper-Zaterdag: Veni. Geen Glo ria. 2e gebed ter eere van Maria (Deus, qui); 3e voor de Kerk; 4e voor den Paus. Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Paars. IN DE KERKEN VAN DE E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve MAANDAG. Mis v. d. vinding v. h. li chaam v. d. H. Vader Franciscus: Miserere. 2e gebed v. h. octaaf van Maria's Onbevlek te Ontvangenis; 3e v. d. vorigen Zondag. Prefatie v. d. H. Vader Franciscus. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Z. Conradus van Offida en Bartholus van San Gemigna- no, Belijders: Confiteantur. 2e gebed v. h. octaaf van Maria's Onbevlekte Ontvange nis; 3e v. d. Quatertemper-Woensdag. Laatste Evangelie v. d. Quatertemper- Woensdag. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. DE NIEUWE STEMPELGELEGENHEID Daar de oude totaal niet meer aan de eischen voldeed, moeilijkheden deed ont staan en op den Steenschuur zelfs het ver keer belemmerde, werd onlangs een nieu we stempelgelegenheid in den tuin van het bondsgebouw,Steenschuur 15, in gebruik ge- nomen.Deze gelegenheid, welke een aanmer kelijke verbetering is, geeft ons thans reeds aanleiding om eenige opmerkingen te moe ten maken Het bestuur had verzocht, dat allen hun medewerking zouden verleenen om een goede gang van zaken te waarbor gen. Echter liet dit wel iets te wenschen over, daar rijwielen werden geplaatst in de Boomgaardsteeg, waardoor het aan hen, die overpad hebben door genoemde steeg, zeer moeilijk werd gemaakt om van hun recht gebruik te kunnen maken. Omdat er in den tuin ruimte genoeg is om uw rijwiel te plaatsen/ verzoeken wij beleefd doch drin gend, het rijwiel daar tijdens het stempe len ook te deponeeren! Daardoor bezorgt gij een ander geen overlast en voorkomt voor u zelf wellicht moeilijkheden. Men bedenke dat er heel wat goeds tot stand kan worden gebracht, maar dat daarvoor dan ook aller medewerking voor 100 pet. gegeven moet worden. HET ST. NICOLAASFEEST Het St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden van den Ned. R.K. Volksbond, wordt Woensdag, 14 Dec. a.s., des nam. te 2 uur in de Groote Stadsbzaal gehouden. Wij vestigen er de aandacht op, dat precies op tijd wordt aangevangen De ouders wil ier daarom dan ook wel zorg dragen, dat de kinderen op tijd aanwezig zijn. Het pro gramma achten wij voldoende bekend, daar in een vorige rubriek reeds een uiteenzet ting werd gegeven, alleen willen wij er dit nog van zeggen, dat het een schitterende middag zal worden, waarvan een groote voldoening zal uitgaan. Daar staat ons de leider van dien middag, de heer B. Devi-. Ié, ons ook volkomen borg voor! Voorts houde men er rekening mede, dat geleiders in de zaal beslist niet worden toegelaten. Te circa vijf uur wordt het St. Nicolaasfeest beindigd, waarna de kinderen aan de Aal markt de Stadsgehoorzaal zullen verlaten en door de ouders kunnen worden afge haald. NOG EENS ST. NICOLAAS- FEESTEN De Metaalbewerkersbond „St. Eloy", af- deeling Leiden, organiseert voor de kinde ren van r.ijn leden een St. Nicolaasfeest, op Zondag 11 Dec., des middags van 47 uur, in de groote zaal van het bondsgebouw, Steenschulr 15, waarvoor een flinke belang stelling bestaat. Ook bestaan er dergelijke plannen bij de Fabrieksarbeidersbond „,St. Willibrordus" afd. Leiden, om op Woensdag 28 Dec. a.s. aan de kinderen der leden een gezelligen middag te brengen. De kinderen der Volksbondleden te Lei den worden door den goeden Bisschop, zoo- als duidelijk blijkt, dus niet vergeten! BESTUURSRAAD Woensdagavond, 14 December a.s., des avonds te 7.30 uur, wordt in de groote zaal van het bondsgebouw, Steenschuur 15, een bestuursraad gehouden, waartoe zijn uit- genoodigd de besturen der resp. onder- en vakafdeelingen van den R.K. Volksbond. Gezien het feit, dat dien avond de begroo ting voor 1939 zal worden behandeld, meent het bestuur te mogen vertrouwen, dat de opkomst zoo groot mogelijk zij. Men stelle het bestuur in zijn verwachtingen niet te leur! ONTWIKKELINGSAVOND VOOR DE LEDEN Wij kunnen mededeelen, dat daarvoor plannen bestaan op Donderdag 19 Jan. 1938 a Over hetgeen dien avond geboden zal worden, kunnen wij nog niets positiefs zeggen, maar wij vestigen alleen de aan dacht op dien datum. Wij rekenen er dan ook op dat alle onder.- en vakafdeelingen daarom dien avond vrij zullen houden, de kans van slagen wordt daardoor grooter en succes vrijwel verzekerd. CONSULTATIE-BUREAU A.V.O. De vereeniging „Arbeid voor Onvolwaar- digen", afd. Leiden, is er toe overgegaan om een Consultatie-bureau te houden, waar door aan hen, die meenen zich onder deze categorie te moeten rangschikken, de ge legenheid wordt geboden alle gewenschte inlichtingen te bekomen. De eerstvolgende zitting van het Bureau heeft plaats op Dins dag 20 Dec. a.s., des avonds te 7 uur, in het Gebouw van Soc. Zaken, Levendaal 1, te Leiden. Voorts zal daartoe elke derde Dins dag van iedere maand gelegenheid bestaan. Zij, die weten wat de A.V.O. wil, kunnen niet anders dan het standpunt toejuichen, dat deze vereeniging tot stichting van zulk een consultatiebureau hier ter stede is over gegaan. Ook onze leden, indien noodig, kunnen er gebruik van maken. VAN DE REDACTIE De volgende rubriek verschijnt over 14 dagen. Alle correspondentie en stukken, bestemd voor deze rubriek, moeten worden ingezonden aan het redactie-adres: Verleng de Bloemistenlaan 45.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10