De ramp van de Ekster Laatste berichten MARKTBERICHTEN VRIJDAG 9 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 F NADERE BIJZONDERHEDEN. Van ooggetuigen van de ramp van de ..Ekster" vernemen wij nog, dat het vlieg tuig, nadat het van Schiphol was gestart, eerst over de ringvaart van de Haarlemmer meer vloog en toen met een korten bocht weer boven den polder terugkeerde. Het toestel vloog zeer laag. Op zeker oogen- biik werd een der beide motoren afgezet, hetgeen overeenkomt met de officieele le zing, dat juist hiermede proeven werden genomen. Dientengevolge verloor het toe stel nog meer hoogte. Toen het gestel de Ringvaart gepasseerd was, raakte het met een vleugel de takken van een aan den Schipholdijk staanden boom en kwam toen „fladderend" omlaag. De aanraking met den boom kan niet de oorzaak van den val geweest zijn, daar slechts de uiterste twij gen geraakt zijn en het toestel nog op de helling van den dijk den grond reeds raak te. Dit wordt door een lang spoor aange toond. De linkermotor van de „Ekster" vloog, nadat het vliegtuig met de aarde in botsing was gekomen, los en drong in den wal van de langs de dijk loopende sloot. Het toestel zelf maakte een kwart slag om, schoof ra kelings langs een daar staande arbeiders woning en sloeg vervolgens te pletter te gen den weg, die van den Schipholdijk naar de „Johannishoeve" leidt. Geweldig was de slag, waarmede het vliegtuig hier neerkwam. Tot op verre sfrtand was deze te hooren. Direct schoten groote vlammen omhoog. Aan alle kanten stond het toestel in brand, zoodat er van redden geen sprake was. Het staat wel vast, dat de vier inzittenden, zooals reeds gemeld, op slag gedood zijn. Brokstukken van het vliegtuig kwamen op vrij grooten afstand terecht. Zeer spoedig waren zoowel de brand weer uit Haarlemmermeer als die uit Am sterdam ter plaatse. Met behulp van kool- zuursneeuw gelukte het vrij spoedig de vuurzee, die door benzine gevoed werd. te dooven. Het vuur had echter reeds nage noeg alles verteerd en van het toestel en inzittenden was. niet veel meer over. De nablussching geschiedde door de Am- sterdamsche brandweer onder leiding van den commandant, den heer Gordijn, waar tij ook de brandweer van Haarlemmer meer assisteerde. Het eerste blusscchings- werk was door de brandweer van Schip hol zelf verricht. Hoewel het vuur vrij snel gebluscht was, mrde het nog even voordat men de roo- kende puinhoop kon naderen. Eerst toen was het mogelijk de totaal verkooMe lijken der slachtoffers te bergen. Nadat deze eerst op baren, piëteitsvol met lakens bedekt, ter ziide van den weg waren gelegd, wer den zij later per ambulance-auto naar het W'JhpImina-gasthuis overgebracht. Tijdens het blusschingswerk verschenen ook, behalve vele K. L. M.-officials. de "burgemeester van Amsterdam Dr. W. de Vlugt en wethouder Kropman ter plaatse. DE SLACHTOFFERS. Arie van der Sijde werd geboren op 23 Februari 1912 in Dordrecht. Hij be zocht de Hoogere Handelsschool, waarvan hij het einddiploma behaalde. In Augustus 1931 trad hij in dienst van de luchtvaartaf- deeling Soesterberg. Op 15 April 1934 kwam hij in dienst van de K. L. M. Van der Sijde bezat de brevetten A. en B en het groot militair brevet. Hij was na vigator tweede klasse en trad sedert 1 Mei 1937 als instructeur op. Voorts was hij tweede luitenant-vlieger van de lucht- vaartafdeeling Soesterberg. Hij was ge huwd. Cornelis Menne Schrey is gebo ren op 28 October 1907 in Rotterdam. Hij volgde de eerste jaren van de H. B. S., waarna hij de zeevaartschool bezocht. Hy was in het bezit van het diploma derde en tweede stuurman bij cle groote vaart en was in dienst van de N. A. S. M. (H. A. L.). Op 1 Juni 1934 trad hij in dienst van de K. L. M. hij was in het bezit van de bre vetten der F. A. I. (federation aeronau- tique internationale), was navigator twee de en eerste klasse en was reserve-luite nant bij de luchtvaartafdeeling Soester berg. Schrey was gehuwd. Antonie Becking is geboren op 8 Maart 1907 in Amsterdam. Hij doorliep de eerste drie klassen van de vijfjarige H. B S. en ging vervolgens naar de kweek school voor de zeevaart, waarvan hij het einddiploma behaalde. Voorts was hij in het bezit van het diploma tweede en derde stuurman, het certificaat tweede klasse ra diotelegrafist, behaalde in 1935 het diplo ma van navigator tweede klasse, werd in hetzelfde jaar luchtvaart-telegrafist en trad op 1 Juli 1935 in dienst bij dt K.L.M. Karl Leo Hans Jaedicke is ge boren op 9 April 1915. Hij trad op 24 Aug. 1929 in dienst bij de K. L. M., waar hij alle rangen doorliep. Hij was thans in dienst als boordwerktuigkundige Europa, d.w.z. dat hij niet op de Indiëlijn vloog. Jaedicke was in het bezit van alle bevoegdheden van zijn rang. Evenmin als Becking was hij gehuwd. DE LIJKEN DOOR DE POLITIE IN BESLAG GENOMEN. Daar het ongeluk met de „Ekster" ge beurd is op het gebied dat ressorteert on der de Justitie van Haarlem, werden de Justitioneele autoriteiten van Haarlem onmiddellijk na het ongeval hiervan in kennis gesteld. Spoedig verschenen verte genwoordigers van het Haarlemsche Par ket ter plaatse, die onmiddellijk een voor- loopig onderzoek hebben ingesteld. De lijken der slachtoffers zijn op last van de Haarlemsche politie in beslag ge nomen en worden voorloopig naar Haar lem vervoerd. Nadat zij zullen zijn vrijgegeven zal over de teraardebestelling worden beslist. PROVINCIALE BEGROOTING VOOR 1939 VAN ZUID-HOLLAND. In hun memorie van antwoord betref fende de Provinciale Begrooting voor 1939 zeggen Ged. Staten van Zuid-Holland, dat deze begrooting voor belastingverlaging geen ruimte laat. Voor de oprichting van een eigen pro vinciaal economisch-technologisch instituut bestaat naar hun meening geen aanleiding, Het college is van oordeel, dat zoodanig instituut, dat uitgaat van en ook fi nancieel gedragen wordt door het be drijfsleven zelf, veel grooter kansen op welslagen biedt dan een ambtelijke instel ling, die uiteraard de vertrouwelijkheid net het bedrijfsleven mist. Het Centraal vliegveld; In het verslag van het afdeelingsonder- zoek komt ten aanzien van het Centraal Vliegveld de volgende passage voor: Door zeer vele leden werd ernstige be zorgdheid uitgesproken over de berichten, dat de regeering besloten heeft om het vliegveld Schiphol bij Amsterdam te be stemmen tot centrale luchthaven, d. w. z. tot haven, waarop het geheele groote in ternationale luchtverkeer, met uitsluiting van andere luchthavens, zou worden ge concentreerd. Al was men algemeen van gevoelen, dat di- vraag of er een centraal vliegveld in Nederland moet worden in het leven ge roepen, een vraag is welke uiteindelijk be oordeeld en beslist moet worden door re geering en parlement, en de Staten van Zuid-Holland te dien aanzien geen stelling hebben te nemen, zoo was men evenwel al gemeen van oordeel dat. indien er een cmtraal vliegveld zal moeten komen, dit niet mag worden gevestigd op Schiphol, als zijnde dit in geenen deele centraal ge it gen, doch dat in dat geval de plaats van vestiging zoodanig behoort te worden ge kozen, dat het vliegveld werkelijk centraal gelegen zij ten opzichte van de zeer groote bevolkings-agglomeraties in Nederland. Met grooten nadruk werd algemeen de wensch uitgesproken, dat Gedeputeerde Staten er bij de regeering op zullen aan dringen dat, indien tot het vestigen van een centrale Nederlandsche vlieghaven wordt besloten, daarbij ernstig rekening zal worden gehouden met de eminente be langen, welke bij de plaatsbepaling van zoodanige vlieghavens zijn betrokken voor de belangrijke agglomeraties van bevol king en de belangrijke centra van scheep vaart, handel, industrie en tuinbouw in dit gewest. Daarbij werd op het urgente dezer aangelegeheid gewezen. Ged. Staten hebben hierop het volgen de geantwoord: Ook Gedeputeerde Staten zyn von meening, dat de vraag, of het internatio naal luchtverkeer voor zoover ons land betreft op een centrale luchthaven, met uitsluiting van andere luchthavens, dient te worden geconcentreerd, zooals thans door de regeering schijnt te worden over wogen, beoordeeld en beslist moet worden door Rijksregeering eventueel in overleg met de Staten Generaal. Zij zijn deze meening ook toegedaan, wat betreft de vraag, waar zoodanig cen traal vliegveld eventueel zou behooren te worden gevestigd. Mochten de Staten echter van meening zijn, dat er aanleiding is in dezen stapnen te doen, dan verklaren Gedeputeerde Sta ten zich bereid om alsnog door middel van een adres aan de Staten-Generaal de aan dacht te vestigen op de groote belangen van scheepvaart, handel, industrie en tuin bouw, welke deze provincie bij keuze van de plaats van vestiging van de nationale luchthaven heeft. r.k. winkelbedienden en chefs in het winkelbedrijf!!! Wat zou ik dankbaar zijn, als mijn pen in staat was, een vlammend woord te schrij ven. Ik zou dan een krachtig protest laten hooren en een vurige aanklacht richten tot de vele bedienden en chefs, die met al lerlei drogredenen en flauwiteiten, met ave- rechtsche opmerkingen onze propagandisten van de deur sturen, als waren het venters in een of ander huis-aan-huis-artikel. Nu kan het slechts een zwak woord zijn, wat ik tot hen richt, echter neergeschreven met diepe overtuiging en in het volle bewustzijn van de ernst, aan de mij opgelegde taak verbonden. Het schaamrood steeg mij naar het hoofd bij het doorlezen der verschillende rappor ten, welke ik ter inzage kreeg van onze ijverige propagandaclub en waaruit ik las, dat bij verschillende ongeorganiseerde col lega's zelfs de lust ontbrak om op fantsoen- lijke wijze even de propagandisten te woord te staan. Veertien dagen is onze propaganda-actie aan de gang en gaf veel ontnuchtering, maar, Goddank, geen ontmoediging, want daar zijn onze propagandisten principieele organisatie-menschen voor, die weten, dat het werk zich niet uitsluitend richt naar het zuiver materialistische, 'maar gericht is naar en gedragen wordt door onze katholieke beginselen. Wat ontmoet men toch een oppervlakkig heid in dezen tijd, waar de maatschappij schreeuwt om hernieuwd en beter inzicht en geestelijke vernieuwing. Gezochte redenen als: „De propagandist die bij mij is geweest kan niet goed pra ten en daarom word ik geen lid"; alsof er met scheerapparaten gevent wordt. Wat een motief om zich te onttrekken aan een plicht, zoo vaak en nog steeds voorgehou den door Paus en Bisschoppen: n.l. den plicht tot organiseeren. De één sluit vlot de deur alsof hij of zij bang was besmet te worden door de orga nisatie-bacil; een ander houdt zich niet thuis en stuurt zyn vrouw naar de deur met de boodschap: „Mijn man voelt daar niets voor". Weer anderen beschuldigen ons ervan, dat wij de oorzaak zijn, dat zij zich moeten bekwamen; alsof er geen vestigingswet kleinbedrijf bestond, welke hen verplicht de noodige bekwaamheid te verkrijgen, wil len zij in het winkelbedrijf een leidende functie behouden of verkrijgen, of zelf een zaak beginnen. Onze bond, i.c. de afdeelingsbesturen, spannen zich in om de overgang voor de chefs en bedienden zoo gemakkelijk moge lijk te maken, maar dwingen niemand om zich in het vak te bekwamen. Wil men aan den kant blijven staan en gepasseerd wor den, dan moet men dat zelf weten, maar beschuldigt ons dan niet, die terwille van den bediendenstand, vele avonden op offeren, niet alleen voor de georganiseer- den, maar het meest voor de ongeorgani seerde collega's Plaatsen wij ons toch in 's hemels naam midden in het hedendaagsche leven. Verdrinken wij ons niet in futuliteiten en andere bijkomstigheden, maar plaatsen wij ons op een hooger plan. Wat geeft het toch of u chef zijt of be diende; wij hebben allen maatschappelijke verplichtingen en behooren allen tot de groote arbeidsgemeenschap. Eenige dagen geleden sprak pater mr. dr. Beaufort O.F.M. op een bijeenkomst van heel katholiek georganiseerd Nederland, o.m.: „...Waarlijk, de wereld snakt naar een betere samenleving. De sfeer is niet ongunstig. En daarom te meer zij heel ons willen en kunnen, ons denken en doen gericht op het grootsche ideaal: naar de nieuwe gemeenschap.... Geen spe cifiek, nog minder een exclusief katholiek ideaal, doch aanvaardbaar voor allen, die den chaos en den strijd van het heden ver werpend, willen meebouwen aan de vor ming eener nieuwe, in saamhoorigheid ge gronde organische geleide maatschappij..". Dragen wij, bedienden, toch een steentje bij tot spoedige verwezenljking van dit grootsche plan. Bedienden of chefs, dames en heeren, be ziet de zaak niet alleen van zuiver mate- rialistischen kant, want daarop raakt men zoo gauw uitgekeken, maar beziet net lid maatschap eener vakorganisatie ook in net licht van onze katholieke beginselen, welke ons wijzen naar een hooger plan: naar bet herstel van de maatschappij in Christus, naar een nieuwe gemeenschap. Mediteert even op deze gedachte en over weegt of zij niet opweegt tegen een even tueel contributie-offer, een persoonlijk in zicht en verkeerde antipathie tegen iederen organisatie-vorm. Ik voor mij ben er dan van overtuigd, dat wij u spoedig kunnen begroeten als lid van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië", F. H. M. KOK, Voorzitter. Binnenland tweede kamer. incident in de tweede kamer. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van de Tweede Kamer komt de heer DE GEER (C. H.) op tegen een rede van den heer Rost van Tonningen en diens opmerkingen over het niet doorgaan van den voetbalwedstrijd NederlandDuitsch- land. Het gebeurde in Duitschland heeft in de wereld en hier te lande ook alge meen afkeer gewekt. Op zulk een voetbal wedstrijd zouden duizenden bezoekers worden verwacht, waarvan velen door de sport toch al op hooge temperatuur zijn. Juist om de goede verhoudingen met een buurvolk heeft de heer Oud uit vrees voor verstoring der orde den wedstrijd verbo den. Men kan het daar niet mede eens zijn. Maar het is niet geoorloofd, het voor te stellen alsof de burgemeester Oud iets an ders dan vrees voor de openbare orde koesterde en gedreven werd door Joodsche elementen. Nog minder geoorloofd is het, als juist te voorstellen dat Duitschland de scheepvaart niet meer over Rotterdam zouden willen leiden. Dit is een volksvertegenwoordiger on waardig en parlementair niet te qualifi- ceeren. Op de redevoering van den heer DE GEER volgde luid applaus van vrijwel alle Kamerleden. De heer ROST VAN TONNINGEN pro testeert, doch wordt overstemd door het geroep landverrader. MAN DOOR TRAM AANGEREDEN EN GEDOOD In den afgeloopen nacht omstreeks kwart voor één is de 51-jarige A. Mens uit de Gouvernestraat te Rotterdam op de West kruiskade bij de halte Gouvernestraat uit den in de richting Delfshaven rijdenden tramwagen gestapt. De man is weifelend overgestoken en heeft daardoor een klap gekregen van een uit tegenovergestelde richting komende motorwagen van lijn 4, bestuurd door den 46-jarigen M. van der W. uit de van der Lindenstraat. De man werd tegen den trottoirband geslingerd, waardoor hij een schedelbasis- fractuur opliep. Per auto van den genees kundigen dienst is hij overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar hij in den loop van den nacht is overleden. ONTPLOFFING TE NIEUWENDIJK. Twee ernstig en drie licht gewonden. Doordat de kraan van het gasstel open stond, ontstond er vanmorgen, toen de vrouw des huizes dit gasstel wilde aan steken, een explosie in de woning van den heer H. Struik te Nieuwendijk. De vrouw die met twee kinderen in de keuken was, liep evenals de kinderen ernstige brandwonden op. De verwon dingen van de vrouw en een der kinderen waren van zoodanigen aard, dat opneming in het ziekenhuis te Raamsdonksveer nood zakelijk was. De heer Struik, die op het gebeurde kwam aanloopen en eveneens brandwon den opliep, kon evenals het andere kind ter plaatse verbonden worden. Een buur meisje, dat te hulp kwam snellen werd eveneens verwond. LIEFDESDRAMA TE GOIRLE? Twee lijken in gemeentelijke bosschen gevonden. In de bosschen van de gemeente Goirle heeft de gemeente-werkman S winkels vanmorgen omstreeks half elf de lijken aangetroffen van een 18-ja- rig meisje, en een 24-jarigen jonge man, beiden uit Goirle. Het meisje was door middel van messteken om het le ven gebracht. De jongeman had zich in de onmiddellijke nabijheid aan een boom opgehangen. Het drama moet zich gisteravond heb ben afgespeeld. Het parket uit Breda bevond zich heden middag ter plaatse om een nader onderzoek in te stellen. Nader vernemen wij nog, dat de jonge man sinds korten tijd omgang had met het meisje. Hij was reeds lang werkloos en het staai vrijwel met zekerheid vast, dat men hier te doen heeft met moord en zelf moord. Het meisje woonde bij haar vader in en bad geen moeder meer. De man, die werk zaam is op een weverij te Goirle en tot gisteravond tien uur daar werkzaam was, heeft net meisje niet eerder gemist dan vanmorgen in de vroegte, toen hij de ge meentepolitie op de hoogte bracht van de vermissing van zijn dochter. Deze is daar op op onderzoek uitgegaan. Inmiddels vervoegden zich omstreeks half tien twee mannen bij den burgemees ter van Goirle, die mededeelden langs den Rielschen dijk, die door bosschen omgeven is, de stoffelijke overschotten van twee jonge inenschen te hebben aangetroffen. De burgemeester begaf zich onmiddellijk met den gemeenteveldwachter en een ma rechaussee naar de plek van den moord. In den vroegen midoag werd het parket uit Breda van het gebeurde op de hoogte gtbracht, dat eenigen tijd later eveneens te Goirle verscheen, en een onderzoek in stelde, dat vanmiddag om drie uur nog gaande was. Het meisje vertoonde aan den hals eenige sneden. Op vijf meter afstand werd het stoffelijk overschot van den jon gen aan een kleinen boom aangetroffen. na het eten van hutspot onwel geworden. In den loop van gisteravond zijn eenige leden van het gezin van den metselaar J. G. Sweeris uit de Paulus Potterstraat te Rotterdam na het eten van hutspot, die van den vorigen dag was overgebleven en opnieuw was opgewarmd, onwel gewor den. De 53-jarige vader, de 21-jarige dochter en een 1 y2-jarig zoontje zijn gaan braken. Zij zijn per auto van den geneeskundigen dienst overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar zij zijn opgeno men. Bij de moeder en een zoon hebben zich geen vergiftigingsverschijnselen voor gedaan, hoewel ook zij van de hutspot hadden gegeten. Een onderzoek wordt in gesteld. ARRESTATIE VAN DEN HEER FRENAY Naar aanleiding van de arrestatie van den heer A. W. Frenay (zie pag. 5) we gens beleediging van dr. Colijn, wordt ons van N.S.B.-zijde verzocht mede te deelen, dat de heer Frenay sedert eenige maan den geen lid meer is van de N. S. B. De beer Frenay noemt zich thans onafhanke lijk nationaal socialist en heeft dus ook uit dien hoofde gesproken. Buitenland COMPLOT TEGEN DE VEILIGHEID VAN DEN STAAT BERLIJN, 9 Dec. (A.N.P.). Sedert ver scheidene dagen wordt voor het volksge recht een proces-verbaal behandeld tegen twintig personen, die beschuldigd worden van het in gevaar brengen van de veilig heid van den staat. Dr. Julius Philipson is veroordeeld tot levenslange verbanning. Zes beklaagden zijn vandaag veroordeeld tot straffen gaande tot tien jaar dwang arbeid. Twee vrouwen werden tot vijf jaar dwangarbeid en een jaar gevangenisstraf veroordeeld. ZELFS KINDEREN NEMEN DEEL AAN ANTI-FRANSCHE BETOOGINGEN. ROME, 9 Dec. A.N.P.) Met den kreet „Voorwaarts Italië" heeft een groep studen ten, waaronder zelfs schooljongens met hun boeken en tasschen onder den arm, die zoo van school waren weggeloopen, vanochtend getracht in de omgeving van de Piazza Ve- nezia een betooging te houden, doch de poli tie gelastte hen uiteen, te gaan. De studen ten, waarbij zich jongelui van de universi teit hadden gevoegd, kwamen echter op een nabijgelegen plein opnieuw bijeen, waarna zij trachtten, langs een omweg naar de Fransche ambassade op de Piazza Venezia te trekken. Zij riepen anti-Fransche leuzen en protesteerden heftig tegen de vermeen de behandeling van Italianen in Tunis en elders. Een aantal studenten werd door de politie aangehouden. De jongelieden sche nen in vrij opgewonden stemming te ver- keeren. FELLE BRAND TE COIMBRA. COIMBRA, 9 Dec. (A. N. p.) Een ge heel blok gebouwen is hier door brand verwoest. Het vuur, dat op zeker oogen- blik naar een groote opslagplaats van ben zine dreigde over te slaan, werd door de brandweer van zeven andere steden be streden. Hierbij werden zeventig personen, n.eerendeels brandweerlieden, gewond. Deze brand, welke de hevigste is, die men de laatste vijftig jaar te Coimbra heeft mee gemaakt, heeft voor een schade van meer dan 2 millioen gulden aangericht. leiden, 9 Dec. Vee. Aanvoer: 12 stieren 230270, schoon gewicht 5458 cent, handel matig; 147 kalf- en melkkoeien 200310, handel vrij vlug; 172 vare koeien e. a. 120200, handel tamelijk vlot; 169 vette koeien 190300, schoon gewicht 4873 cent, handel tamelijk; 93 graskalveren f 2050, handel stroef; 15 lette kalveren 90140, schoon gewicht 6548 cent, handel tamelijk vlot; 171 nuch tere kalveren 610„ 500 vette schapen 1825, 726 weideschapen 1216, han del matig; 323 mestvarkens 2035, 389 biggen 617, 3 paarden, 2 veulens, 22 bokken of geiten f 39, en' 24 zeugen 40 —65, handel zeer matig. Kaas. Aanvoer 51 partijen waarvan 40 partijen Goudsche kaas le soort 27— 28, 2e soort f 2426 en 11 partijen Leid- sche kaas 1ste soort 2223.50 per 50 kg. leeuwarden, 9 Dec. Vee. Aanvoer: 37 Enterstieren 120132, 90 Twenter- st.'eren 225345, 381 vette koeien 130 —280 per stuk, 4067 cent per kg.; 520 melk- en kalf koeien 120300, 115 pinken f 95185, 605 graskalveren 24100, 422 nuchtere kalveren 48, 482 vette scha pen 1222, 125 weideschapen 1016, 388 lammeren f 815, 605 vette varkens 40145 per stuk, 4251 cent per kg., 4-1 magere varkens 2245, 194 kleine biggen 7—15 per stuk, 25 bokken of gei ten, 59 paarden. Totaal aanvoer 4088 stuks. Kaas. SleutelkaasjJgcmfwy pcmyp Kaas. Nagelkaas 3031, Goudakaas 36, Edammerkaas 1241. Aanvoer 1912 Beter. Veilingboter 1.451.43 per kg., Aanvoer 2 zesde vaten. Commissie 83 cent. VOORSCHOTEN, 8 Dec. Veiling V. p. V. Prijzen: kippeneieren 4.004.40, kuiken eieren 3.60 en eendeneieren 4.404.50 per 100 stuks, konijnen per stuk 0.301.60 BOSKOOP, 9 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 120 160 cent, Duisburg 100150 cent, Clau dius Pernet 120230 cent, Briarclif 50100 cent, Butterfly 80140 cent, Wilh. Kordes 150190 cent, Rosalandia 90150 cent, Flo- rc-x 150210 cent, Germania 66 cent, Vier- landen 150210 cent, Edith Helen 100 170 cent, Aug. Noack 5091 cent, Else Foulsen 1016 cent, Gloria Mundi 16 cent, Ellen Poulsen 35—60 cent, Chrysanten, tros 1523 cent Seringen 4070 cent, Cle matis Prins Hendrik 130 cent, Pernettia 15—22 cent, Mahorwa 10—17 cent, Begonia per stuk 1420 cent. NIEUWVEEN, 8 Dec. Eieren veiling. Prij zen: kippeneieren 4.50i.20 per 100 stuks. Aanvoer 790. NIEUWKOOP, 8 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd werden 2400 stuks. Prijzen: 3.404.80 per 100 stuks. NOOTDORP, 8 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 1248 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.655.40, eendeneieren 3.25 per 100 stuks, kippen 60 c.mt per stuk, hanen 1.50 —1.55 per stuk, kaas 2530 cent per pond. ROELOFARENDSVEEN, 9 Dec. Groen- tenveiling. Uien 2.80 per 100 kg., andijvie 4('« cent, sla 0.306.90 per 100 stuks, sla- vellen 632 cent per kist, sla-aanvoer 1653 kisten. Tomaten A 1.253.40, idem B. 1 50—4.20, idem C 0.25—1.80. idem CC 25 cent, alles per bak. ZEVENHOVEN, 8 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 457 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.005.45 en kuikeneieren 4.405.00 per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 7 Dec. Eierenveiling Algem. Belang in Café Hollander. Prijzen: kippeneoeren 4.004.40 per 100 stuks, eenden 20—40 cent. kippen 5—50 cent, ha nen 1.25, en konijnen 0.701.45 per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3