RIJNSTREEK VRIJDAG 9 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LEIDSCHEN DAM GEMEENTEBEGROOTING 1939 In de memorie van toelichting op de ontwerp-gemeentebegrooting voor 1939 zeggen B. en W. o.m.: Kon over 1938 nog worden beschikt over ruirn 15.500.— wegens reverve en bijna 3700.wegens batig slot van den dienst 1936, voor 1989 is dit niet het geval. De geheele reserve is opgeteerd en de dienst 1937 leverde een klein nadeeiig slot op. Wegens subsidie aan de gemeentelijke instelling van maat schappelijk hulpbetoon moest 2000. meer worden uitgetrokken. Het is twijfel achtig, of het uitgetrokken bedrag ad 40.000.toereikend is. In 1938 zullen de uitgaven voor dit doel de 42.000.zeker overschrijven. Afgewacht moet worden, of de nieuwe (Maatschappelijk Hulpbetoon) organisatie eenige besparing van kosten geeft. Voorts vraagt de verpleging van armlastige krankzinnigen rond 2500.— meer van de gemeente dan in 1938. Gelukkig echter, aldus B. en W., zijn er ook meevallers. De belastinguitkeeringen konden 9500.— hooger worden geraamd, terwijl van de drinkwaterleiding „De Vlietstreek" een winstuitkeering van ruim 5300.kan worden verwacht. Wegens werKloosheidsuitgaven, waarin het werk- loosheidssubsidieionds bedraagt, wordt ruim 5000.meer geraamd dan over 1938 Het voornemen bestaat ook in 1939 door de uitvoering van werkverschaffingswer- ken de werkverruiming te dienen. Het sta dium, waarin de voorbereiding dezer wer ken verkeert, maakt het nog niet mogelijk thans reeds bedragen op de begrooting uit te trekken. Hoewel ook voor 1939 alleen een sluitende begrooting kan worden ver kregen door raming van een extra bedrage en een belastingbydrage uit het werklous- heidssubsidiefonds, zoo mag toch met dank baarheid worden geconstateerd, dat wegens belastingbijdrage ruim 5600.— minder is geraamd dan in 1938. Dit geeft eenige moed voor de toekomst. Al vertoont de financi- eele positie der gemeente, zooals die weer spiegeld wordt in ds begrooting 1939 niet direct een opwekkend beeld, zoo meenen B. en W. toch, te moeten constateeren, dat bet licht niet ontbreekt. Verbetering Oostvlietweg Gisteren morgen kwamen in hotel „De Zwaan" in vergadering bijeen de stemgerechtigde in gelanden van Starrevaart- en Damnouder- polder ter bespreking van de voorgenomen veroetering van den Oostvlietweg. Na een openingswoord van den voorzitter, werd de bovengenoemde bespreking aan de orde gestela; zeer breedvoerig werd hierover van gedachten gewisseld en werden de voor- en nadeelen van verhooging van den weg onder de loupe genomen, waarbij de ge meente-architect, de heer G. de Regt, o.m. de voordeelen van ophooging van den weg uiteenzette. Tenslotte werd na uitvoerige besprekin gen besloten in de kosten van de verbete ring van den Oostvlietweg een bijdrage aan de gemeente te verleenen ten be drage van 15UÜ.mits deze weg op hoogte wordt gebracht van'peij N.AP. en dat de Provinciale Waterstaat haar eisch tot betaling van de helft der geraamde kosten van ophooging ad 4400.zijnde dus 2200.zou laten varen. Onder dank werd de bijeenkomst door den voorzitter gesloten. RIJNSBURG AMBTENAREN-ZAAK VOOR DE CENTRALE RAAD Voor de Centrale Raad van Beroep werd gisteren behandeld de zaak van mevr. W. Sch.-O. uit Den Haag tegen het college van B. en W. van Rijnsburg. Zij was op wachtgeld gesteld, maar ontving dit na Aprli 1938 niet meer. B. en W. van Rijns burg meenden, dat haar verweer te laat kwam en het ambtenarengerecht was de zelfde mening toegedaan. Voor de Centrale Raad pleitte mr. J. B. de Hes uit Amsterdam, die aanvoerde, dat B. en W. van Rijnsburg de kwartaal-beta lingen onregelmatig gireerden, hetgeen hij met giro-stroken van 1935, 1936 en 1937 kon aantoonen. B. en W. erkennen dat trouwens ook wel. Het was naar pleiters meening dan ook onjuist, te verwachten, dat mevr. S. reeds in de eerste helft van de maand April alarm zou hebben moeten slaan, toen ze haar geld niet op 1 April kreeg uitbetaald. Zij kon niet weten, dat B. en W., die betaling zouden hebben gestaakt. Het college beroept zich er thans op, dat verzet tegen dat besluit te laat zou zijn aangeteekend, maar pleiter hoopte, dat de Centrale Raad de niet-ontvankelijk- verklaring zou te niet doen en eischeres zou toelaten tot de zaak zelve. De uitspraak valt op 22 December. Tuinbouw. De tuinders kl.-.gen steen en been. Het is in het algemeen genomen dan ook allesbehalve om prettig gestemd te zijn. Reeds het geheele najaar was er niets te verdienen en de toekomst ziet er nog niets gunstiger uit. Er is te weinig ex port, en dan blijft men hier met de pro ducten zitten. De maand December geeft als regel weinig goeds. Roode en Gele kool noteerden van f 1.den minimumprijs, tot 1.90 per 100 K.G. Groene kool even duurder, van ƒ2.10 tot ƒ3.60. Waschpeen varieerde van 1.60—3.60 per 100 K.G. Er is nogal variatie in de kwaliteit. De notee ring van uien liep van f 1.80--3.30 per 100 K.G. Van kroten 1.753.10. Andijvie per 100 stuks 1.302.40. De aanvoer is, mede als gevolg van het vele slechte weer in den afgeloopen week, niet groot. WARMOND Graalwacht. Bij gelegenheid van het feest van Maria Onbevlekt Ontvangen werd door onze leden een verzameling van Ma- ria-afbeeldingen tentoongesteld in ons club- ALPHEN AAN DEN RIJN Ziekenhuisverpleging. Donderdag avond werd door de vereeniging voor zie- kenhuisverpleging op de bovenzaal van hotel „De Vergulde Wagen" een buitenge wone ledenvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer C. J. v. d. Bijl. De voorzitter deelde mede, dat de re organisatie van het bestuur zoomede de concentratie der verschillende vereenigin- gen nog niet is afgehandeld. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing ter vervulling van de vacature van den heer A. A. de Haan, stelde het bestuur als candidaat den heer W. Moerman, terwijl uit de vergade ring als candidaat werd genoemd de heer M. v. d. Hoek Jr. Na gehouden stemming, bleek de heer Moerman 24, M. v. d. Hoek Jr. 8 stemmen te hebben verkregen. Hier na kwam aan de orde de bijzondere ver strekkingen voor 1939 buiten art. 30. De heer Spreij gaf als penningmeester eerst eenige cijfers omtrent het financieel resul taat tot 1 Dec. 1938. Tot heden heeft' bet gewon tarief een batig saldo van 721.30 en he speciaal tarief 1439.35 opgeleverd of tottaai 2160.Door het bestuur was begroot 1500.zoodat dit 600.hoo ger is. In hoofdzaak is dit toe te schrijven aan het aantal minder patiënten daat nu 224 en het vorige jaar 266 bedroeg, hoe wel in het algemeen de verpleegduur lan ger was dan het vorige jaar. Door ver schillende aanwezigen werd aangedrongen dat in de allereerste plaats de minder finan cieel krachtigtn hiervan zullen profiteeren bij de nieuwe verstrekkingen. Hierna weiuen de nieuwe verstrekkingen dan medegedeeld, deze kernen in hoofd zaak hierop neer: vergoeding voor röntgen foto tot 5.— idem bestraling 10.Reis kostenvergoeding, nazelf 3.te hebben betaald, per trein zullen 35 reizen a 60 cent worden vergoed. Bij noodzakelijke opname van de moeder voor voeding van zuigelingen zal voor kinderen worden ver goed 40 verpleegdagen ad 1.voor spe- c^alistenhulp zal één keer een maandkaart ad 3.worden vergoed. Bij besmettelijke ziekten wanneer patiënten moeten worden overgebracht naar een barak en de kosten door de gemeente op verzekerden of ver zorgers zal worden verhaald, zal de ver eeniging vergoeden een bedrag van hoog stens 50.mits de totaalverpleegkosten per jaar het bedrag van 140.niet te boven gaan. Mocht echter bij een epidemie gevaar ontstaan dat de kas deze uitgaven niet kan dragen, dan zal het bestuur ge rechtigd zijn deze vergoeding tijdelijk stop te zetten, in bijzondere gevallen zal voorts worden afgeweken van het aantal ver pleegdagen en deze met 14 kunnen worden verlengd. Na verschillende besprekingen hieromtrent waarop o.m. werd aangedron gen de te dragen reiskosten voor eigen rekening niet te stellen op 3.doch op 1.50 waartegen het bestuur zich voorals nog moest verzetten, werd een en ander door de vergadering goedgekeurd. Bij de rondvraag werd opnieuw aangedrongen op de reorganisatie van de bestuursvorm en concentratie der verschillende vereenigin- gen en hiervan de e.v. vergadering een af zonderlijk agendapunt te maken. Een ander lid informeerde naar het ledental, dat echter stabiel bleek te zyn gebleven en nu 8950 bedraagt4 Na nog eenige bespreking volgde hierna de sluiting. Duiven tentoonstelling. Op de boven zaal van het volksgebouw in de Wühel- minastraat werd gisteren de jaariijksche duiven tentoonstelling geopend, georgani seerd door de postduivenvereniging „De Blauwband" De expositie, omvatte een 150 tal inzendingen, blijkt ook thans weer uit stekend verzorgd te zijn. Er zyn vele zeld zame exemplaren te zien, voor duivenlief hebbers „om van te smullen". De keur meester, de heer Roberts uit Utrecht, heeft dan ook geen gemakkelijke taak. De be kers werden gewonnen door de heeren P. G. Borgers en P. van Ofwegen. Een zware kamp ontstond om het groot aantal eer prijzen. Er waren er niet minder dan 60, door de ingezetenen beschikbaar gesteld. Wel een bewijs dat de duivensport zich in onze gemeente in een groote populariteit mag verheugen. In de smalle Brugstraat. Gistermiddag wilden twee auto's elkaar passeeren in de Brugstraat. Bij het uitwijken kwam een dei wagens in aanrijding met een rijwiel, dat voor de etalageruit stond van het si garenmagazijn van den heer P. C. Borgers, welk rijwiel daar begrijpelijke wijze niet tegen bestand bleek. Diefstal. Tegen M. K. is procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van geld uit de toonbanklade van den sigarenwinkelier H. aan de Aarkade. AARLANDERVEEN Volksbond Gisteravond hield de R.K. Volksbond een ledenvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg onder pre sidium van den heer M. Heijman, die in 't bijzonder verwelkomde den pastoor. De notulen werden door den secr. den heer E. Vork, voorgelezen. Door den heer C. Groen in 't Woud werd een keurig verslag gegeven van de jubileumvergadering, welke 15 Mei te Haarlem is gehouden, waarvoor hij dan ook een hartelijk ap- huis. Gezien de groote belangst illing, wel ke hiervoor bestond, hebben wij besloten deze expositie eenige dagen te verlengen en Zaterdagavond van 7 uur tot 0 uur alsook Zondagmiddag van half 3 tot half 6 open te stellen voor het publiek. Aan deze be zichtiging zijn geen kosten verbonden. Een ieder is hartelijk welkom. plaus in ontvangst mocht nemen. Bij de voorlezing van het reglement van de tom bola, welke in Januari gehouden wordt, kwam er een voorstel uit de verg. om 25 cent per lid bij te betalen, daar de prijzen dan iets grooten konden zijn, maar wegens de slechte opkomst der leden, is dit punt aangehouden tot een volgende vergadering Een der leden van het bestuur hield een causerie over de toestanden in de naburige landen. Na dankwoord sluiting. Hulp in Nood bracht op 92 cent. B.V.L. Woensdagavond hield de B.- V L. een propaganda-vergadering in het vtreenigingsgebouw, waarin tevens werd verdacht het 20-jarig bestaan. De voor zitter, Ds. H. Mooi huizen, opende dezen avond met een woord van welkom aan de aanwezigen, in het bijzonder tot den bur gemeester, overste J. P. Boots, res.-kapi- tein D. J. Karres en de declamator mevr. Secrève. Als echte Oranje-gezinden werd het eer- fte couplet van het Wilhelmus door alle aanwezigen gezongen, piano begekl-ing /an mej. A. Straathof, waarna vertooning piaats had van de Oranje-film. Door over ste J. P. Boots werd een beschouwing ge houden over de jaren 19141918. De voor zitter bracht hem hiervoor dank, in 't bij zonder voor de vele moeiten, die de ge achte spreker zich heeft getroost, in deze 20 jaren voor de B.V.L. Daar overste Boots een Limburger is van geboorte werd op voorstel van den voorzitter het Lim- burgsch Volkslied gezongen. Door mevr. Secrêve werden verschillende liederen ge declameerd. De volgende spreker was res. kapitein D. J. Karres. Deze hoopte dat de B.V.L. te Aarlanderveen het volgende jaar met eenige nieuwe leden zal uitkomen. Voor een prijs kwamen in aanmerking de heeren L v. Vliet. H. Bardelmeijer. M. Heijman. P v. d. Kraan. Jac. v. Vliet, M. Boogaard, J. v. Winkel, A. v. Egmond, A. Berger, S. v. Kruiningen, M. v. d. Loo, Th. de Vries, 4.. Walraven, W. Niesing, G. v. Aken, C. Groenintwoud. Alle ieden ontvingen een gedenkplaat, voorstellende: H. M. de Koningin op de Landstormdag, gehouden te Barneveld in 1935. Zoowel de prijzen als platen werden met een toepasselijk woord door den bur- gemeestei uitgereikt. Bij ziju vertrek bracht overste Boot dank aan al de aanwezigen, inzonder aan den burgemeester voor zijn tegenwoordigheid, vat wel een blijk is van medeleven met deze vereeniging Tijdens de pauze werden door eenige damens bloempjes ten ver koop aangeboden ter versterking der kas. Dt opbrengst was 9.77. Hierna werd op het doek gebracht „Ge stolen goed gedijt niet" en „De inpoldering van de Zuiderzee." Aan het einde van de zen avond gekomen dankte de voorzitter ailen voor hun medewerxing, bijzonder den heer J. v. Winkel, leider van den B. V.L. die een der grootsten stuwkrachten is Door den heer Winkel werd dank ge bracht aan den voorzitter en aan Pastoor Omtzigt voor den raad hem gegeven, waarna tot slot de 2 laatste coupletten van het Wilnelmus werden gezongen. Nationa!e inzameling. De nationale inzameling welke deze week is gehouden, bracht op ruim 54.— BOSKOOP St. Elisabeth-vereeniging» Hield de Elisabeth-vereeniging meestal Tweede Kerstdag haar bazar en tentoonstelling van gemaakte goederen, ditmaal zal de bazar gehouden worden met het oog op de bete re opkomst van het publiek, op Zondag 18 December a.s. Moge het goed doordringen tot alle parochianen, dat deze bazar, die ten bate van de arme huisgezinnen zal draaien, een goede opb -engst noodig heeft om de groote nooden te lenigen. Door ver scheidene attracties zal jong en oud in de gelegenheid worden ges4eld om dit mooie doel te steunen, terwijl ook op andere ma nier kan worden geholpen. De dames van de vereeniging offeren er al hun vrijen tijd aan op en ligt het dan niet in de lijn van ieder rechtgeschapen niensch om ook op zijn manier wat bij te dragen? Elisabeth heeft het hare gedaan, de daad is nu aan Katholiek Boskoop. Propaganda-club „St. Michaël". De R.-K. Propaganda-ciub te Boskoop gaat het seizoen weer inzetten met hernieuwde activiteit. Ze gaat weer een uitgebreid pro- paganda-werk beginnen naar aanleiding van 't zilveren jubielum dat men in April van het volgend jaar hoopt te vieren. Daar mee gepaard gaat vanzelfsprekend een ac tie ten voordeele van de R.-K. Staatspartij bij de a.s. verkiezingen voor de Provinciale Staten en den gemeenteraad. Ter controle van de verkiezingslijsten zullen de propa gandisten ieder kath. gezin van Boskoop bezoeken, om er de namen van de kiesge rechtigde personen (zij die vóór 15 Mei 25 jaar zijn geworden) te noteeren. Het spreekt vanzelf, dat deze propagandisten van de schoone gelegenheid gebruik zullen maken donateurs te werven opdat hun verlang lijstje voor het zilveren jubileum (welks eenige wensch is, een honderdtal donateurs die een feestavond of een propaganda-bij- eenkomst zullen mogelijk maken j, bewaar heid wordt. Het donateurschap bedraagt mi nimum 25 ct. per jaar. Tevens werd op de laatst gehouden vergadering in de vacature van den heer H. Wessendorp voorzien door het verkiezen van den heer W. Houdyk. KOUDEKERK Brandwacht. Door B. en W. dezer ge meente is, ter voorziening in de vacature ontstaan wegens het vertrek van den heer W. Wille Fzn., naar Hazerswoude, tot com mandant van de Brandwacht benoemd, de heer A. van Walderveen, alhier. HOOGMADE Volksbond. Woensdagavond hield bo vengenoemde vereeniging een ledenverga dering in de zaal van den heer Witteman, waarvoor een werkelijke groote belang stelling bestond: Hieraan waar waarschijn lijk het laatste agendapunt niet vreemd. Kan dit nu voortaan voor de gewone ver gadering ook niet zoo? Om 7 uur opende de voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke wijze en sprak een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. De agenda is niet groot en la ten we hem dus vlot afwerken, aldus spr. Het woord was hierna aan den secr., die de notulen der vorige vergadering voorlas. Deze werden zonder op- of aanmerkingen met een woord van dank door den voorzit ter goedgekeurd en en geteekend. Ten einde er de vereischte goede volks bondstemming in te krijgen werd hierna het bondslied gezongen, waarna de inge komen stukken en mededeelingen aan de beurt kwamen. Er was een circulaire bin nengekomen over de behandeling van klachten bij werkeloosheidsregeling. Mede gedeeld werd dat er weer gelegenheid is voor jongemannen om zich op te geven voor het Werkkamp te Egmond. Deze opgave kan geschieden bij den secr. Zooals in el ke vergadering kwamen nog enkele minder belangrijke circulaires ter berde die voor kennisgeving werden aangenomen. Het volgende punt was: bespreking agen da Bondsvergadering Daar het grootste deel hiervan steeds ongeveer hetzelfde is, werden alleen de voorstellen, o.a. over con tributieverlaging in enkele bijzondere ge vallen e.d. besproken, waarbij men zich over 't algemeen met 't daarbijgaande prae- advies kon vereenigen. Met het voorstel van het bestuur om de afgev voor deze vergadering vrij mandaat, konden zich al len accoord verklaren. Door het bestuur werden hierna nog twee mededeelingen gedaan, n.l. zooals vorig jaar zal ook dit jaar op 2en Kerstdag weer een Kerstfeest worden gehouden voor de daarvoor in aanmerking komende kinderen der leden. Hiermede was de geheele verga dering het direct eens. Opgave van de kin deren, welke hieraan wenschen deel te ne men (van 4 t.m. 11 jaar) moet geschieden tot uiterlijk op Zaterdag 17 December a.s. bij den heer B. v. Leeuwen. Op de tweede plaats had het bestuur ge dacht aan de jaarvergadering een gratis verloting te verbinden, waartegen natuur lijk ook niemand eenig bezwaar heeft. Voor de rondvraag was dit keer geen in teresse! Hierna kwam de clou van den avond het groote aantrekkingspunt van de agen da. prijsjassen. Nadat een reglement voor deze wedstrijd na eenige bespreking was vastgesteld, werd na loting met de wedstrijd begonnen, wel ke werkelijk zeer prettig en door de goede zorgen van het bestuur ook zeer ordelijk is verloopen. De geest. adv. kon niet nalaten, ondanks zijn drukke werkzaamheden zich nog even van de stand van zaken op de hoogte te komen stellen, hetwelk zeer werd gewaardeerd. De uitslag was: le prijs A. S. Wolvers en C. Lieverse Lzn., ieder 2 1/2 pond carbonade, 2e prijs Chr. v. d. Ploeg en S. v. d. Ing, ieder 2 pond carbonade. Ook voor de niet-prijswinnaars was ech ter gezorgd. Alle deelnemers kregen n.l. toch 1 pond carbonade en een aantal siga ren, waarvan het aantal afhing van de ron de waarin zij waren uitgevallen. Al met al een uiterst gezellige avond waarvoor een hartelijk woord van dank aan het bestuur toekomt en die hopelijk door nog meer dergelijke avonden zal wor den gevolgd. NOORDEN Maria-congTegatie. Op het feest van Maria Onbevlekt Ontvangen werden in de parochiekerk niet minder dan ongeveer 40 nieuwe leden van de Maria-congregatie geïnstalleerd. NIEUWVEEN Gevestigd: G. J. Visser van Heem stede P. M. Habermehl van Woerden. Vertrokken:W. de Carpenteer naar Amsterdam M. G. Janmaat naar Nieu wer Amstel J. H. Venne naar Wilnis A. A. Rosenboom naar Hillegersberg M. J. v. d. Meede naar Hillegersberg M. Rodenburg naar Amsterdam Getrouwd: D. Bruyne en M. Roden burg. Overleden: Ant. Schoorl, 3 jaar. NIEUWKOOP Getrou-vd: F. Woelders 30 j. en G. C. de Vlieg 22 j. ROF' OFARENDSV^EN Maria-congregatie en Kolping-jubileum. De 8ste December is voor de congrega- nisten en St. Josephsgezellen dit jaar een bijzonderen dag geweest. Nadat in den vroegen ochtend 't kerkelijk feest met een Hoogmis was begonnen, was er om 10 uur in de St. Pancratiuszaal een bijeenkomst ter herdenking van den 125sten geboorte dag van den stichter der St. Josephsgezel- lenvereen Adolf Kolping. Omgeven door de vlaggen der verschillende onderafdeelingen prijkte de op fraaie wijze met bloemen ver sierde beeltenis van den Gezellenvader. Tijdens deze vergadering .waarop zeer vele gezellen aanwezig waren, werd de feest rede uitgesproken door den vice-praeses ka pelaan P. von Fisenne, die in groote lijnen de levensgeschiedenis en het sociale werk van Adolf Kolping schetste. In den namid dag werden verschillende wedstrijden ge houden. Des avonds zijn in de parochiekerk St. RIJPWETERING GOUDEN JUBILEUM ALS KOORZANGER. Van den heer C. S. Borst C.zn. Op den 9en December zal het 50 jaar ge leden zijn, dat de heer C. S. Borst Czn. werd geinstalleerd als lid van het zangkoor der kerk van O. L. Vr. Geboorte te Rijpwete- ring. Mag dit op zichzelf reeds een zeer zeldzaam jubileum heeten, nog merkwaar diger wordt dit door het feit, dat van die 50 jaar de heer Borst sedert 16, December 1904 voorzanger is en deze functie nog steeds met ijver en toewijding vervult. Bo vendien is hij sedert 16 December i915 be stuurslid van het zangkoor en komt als bi bliothecaris nog steeds stipt zijn plichten na. Als merkwaardigheid bij dit jubileum dient nog vermeld, dat reeds de grootva der van den jubilaris lid was van hetzelf de zangkoor, en dat vier zoons uit zijn zeer talrijk gezin met hun vader tezamen Gods lof zingen in Rijpweterings parochie. Een kerkzanger als de heer Borst, die de evoluties in den Gregoriaanschen zang heeft meegemaakt en de meerstemmige mu ziek van Verhulst, Verheij e.d. uit het re pertoire zag verdwijnen, en die zich deson danks met' ijver en toewijding aan de be oefening van den kerkzang bleef wijden, mag zonder twijfel als voorbeeld gesteld worden aan de jongeren, die zich maar al te dikwijls slechts noode de moeite van een geregeld repetitiebezoek willen getroosten'. Ongetwijfeld zal den jubilaris op de al- gemeene vergadering, die op 9 December gehouden wordt, een grootsche huldiging worden bereid, en zal het hem ook van de zijde zijner talrijke vrienden niet aan be langstelling ontbreken. Moge de heer Borst, die thans reeds 71 jaar, maar nog zeer jeugdig is, nog vele jaren den lof des Allerhoogsten zingen in Zijn Heiligdom. Petrusbanden, de nieuwe leden opgenomen in de Maria-congregatie, waarbij kapelaan H. W. van Schie van de St Bonifatius- parochie te Amsterdam een opwekkend woord tot alle congreganisten richtte, en hen aanspoorde om in alle omstandigheden van het, leven te denken aan hun toewij ding aan de H. Maagd op dezen dag. De feestavond in het parochiehuis hier na moge misschien afgeweken zijn van vo rige jaren wat betreft het programma. Evenwel zullen allen genoten hebben van de schoone symphonie, den mooien zang, het tooneel en de voordrachten. Voor de congreganisten en gezellen is deze dag een bijzonder feest geweest en zij allen hebben medegewerkt om het geheel een vlot en aangenaam verloop te doen hebben. TER AAR Gezellenfeest. Op de gisteren gehou den vergadering van de St. Josephsgezellen- vereeniging, die zich wederom in een groo te belangstelling mocht verheugen, wer den allereerst enkele mededeelingen ge daan over het a.s. Zondag te vieren negen de jaarfeest. Des morgens om zeven uur al len naar de H. Mis, gezamenlijke H. Com munie, waarna ontbijt in het R.K. Parochie huis. In de avonabijeenkomst zal, na de ge bruikelijke verslagen en aanneming van een 20-tal nieuwe leden, de heer E .M. Franke, uit Den Haag, een rede houden over „Toekomst-idealen". Verder nog op voering van een kort tooneelspel „De vij and". Wegens het niet meer herkiesbaar zijn als lid van den familieraad, werden in de open gevallen plaatsen van de heeren A. den Haan en A. Koeleman, bij enkele candidaat- stelling benoemd de heeren A. Droog en J. Mank, wed. Czn. Wanneer nog een paar huishoudelijke, zaken ter hand zijn geno men en de praeses de leden voorbereidde op een lekkere kop chocolade, werd er bi zonder sterk op aangedrongen, dat ook Zondagavond de ouders var. de gezellen op het jaarfeest komen. Ja, ouders, uw aanwe zigheid, uw belangstelling, doet de jeugd leiders, zoo goed. Komt daarom! Inenting. Volgende week Woensdag 14 Dec. vanaf negen uur, bestaat er gele genheid tot inenting of herinenting, ten huize van de plaatselijke doktoren, dr. Post Uiterweer en dr. Quartel. ZEVENHOVEN Personalia. Bij de te Utrecht gehouden examen is do heer P. Veenboer alhier ge slaagd voor het middenstands-diploma afd. slagers.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10