RIJNSTREEK RECHTZAKEN BIOSCOPEN TE LEIDEN DONDERDAG 8 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 LE1DSCHEN DAM Prijzen St. Nicolaas-Winkelweek. In tegenwoordigheid en met medewerking van burgemeester Keijzer had gisterenavond in café v. d. Togt de toewijzing plaats der ca- deaux, welke door de deelnemende winke liers aan de gehouden St. Nicolaas-Winkel week waren beschikbaar gesteld. Er bleken gedurende deze winkelweek niet minder dan pl.m 60 000 bonnen te zijn uitgegeven, zoodat deze week o.i. voor de ceelnemers een groot succes is geworden. Niet minder dan 240 waardevolle prijzen waren er beschikbaar gesteld. Het cou on doenlijk zijn alle nummers, waarop een prijs gevallen is, hier oekend te maken en daarom willen wij volstaan met de ver melding van de 5 voornaamste prijzen. Deze vijf hoofdprijzen vielen op de na volgende nummers: le. een prima porselein 49 deeling eetservies op no. 38346; 2e. een keukenuitzet op no. 13366; 3e 1 dressoir op io 52266; 4e. 1 dubbel ontbijtservies op no. 32530 en 5e. een pracht salonlamp op no. 21601. Bovendien waren nog 5 waardevolle prij zen door de winkeliers beschikbaar gesteld, welke als extra premie werden uitgereikt aan diegenen, die het hoogst aantal bonnen inleverden. De le extra premie, 1 karpet werd be haald met 1197 ingeleverde bonnen, de 2e. een eiken theemeubel met 826 en de 3e, een electrisch strijkijzer met 750 bonnen. De afgifte der cadeaux geschiedt Don derdag 8 en Vrijdag 9 December van 6—8 ur, Damlaan 64 tegen afgifte van het ge- schenkenpunt, welke het juiste nummer op cie cadeaulijst aangeeft. Na dien tijd tot Zaterdag 17 December aan Magazijn „Tip- Top". Damlaan 67, na dien datum verval len alle rechten. NOORDWIJKERHOUT St. Nicolaasfeest. Het jaarlijksche St. Nicolaasfeest voor de kinderen van den R. K. Volksbond is wederom schitterend ver- loopen. Om 5 uur gisteravond was de groo ts zaal van café „De Zwaan" geheel ge vuld met kinderen. De voorzitter van het feestcomité, de heer A. Hoogeduin, opende de feestelijke bijeenkomst en heette in het bijzonder welkom de pastoors van de bei de parochies en ae kapelaans. Hierna werd door den heer v. d. Werf een aardige film gedraaid. Om half zes arriveerde St. Nico- laas, onder gejuich van de kinderen. De heer Hoogeduin sprak een welkomst woord tot den grijzen bisschop en dankte hem, dat hij nog eenige dagen in Noord- wijkerhout is gebleven om de kinderen van den Volksbond te tracteeren. St. Nicolaas werd vervolgens toegezongen en alle jon gens en meisjes werden rijkelijk onthaald. Om 7 uur vertrok St. Nicolaas weer nadat hij beloofd had vandaag (Donderdag) nog maals te komen voor de andere kinderen van den Volksbond die nu niet aanwezig waren. OEGSTGEEST Oporengst nationale collecte. De col lecte ten bate van de vluchtelingen we gens geloof en ras heeft opgebracht 582.44. Inbraken opgehelderd. Den laatsten tijd werd bij de politie alhier herhaalde lijk aangifte gedaan van inbraken in on beheerd staande gebouwen, o.a. in de ge meenteschool aan den Terweeweg, alwaar alles overhoop werd gehaald en een pols horloge van een leerling en een paar handballen werden ontvreemd, tweemaal in de Willem de Zwijgerkerk, alwaar een offerbusje werd geledigd, in het gebouw Irene, alwaar alles werd doorzocht, een clubhuisje van de Oegstgeester Jeugdgil- de, staande aan den Hofdijck, waar een doos biscuit en een groote bal werden buit gemaakt en een achttal malen in de club huisjes van de voetbalterreinen, gelegen aan den Haagsche straatweg in deze ge meente, alwaar dan de geheele voorraad consumptieartikelen werd ontvreemd en telkens groote vernieling en soms ook bal dadigheid werd gepleegd. Na langdurig en ijverig zoeken mocht het de politie alhier gelukken, de daders van deze inbraken op te sporen. De hoofddaders bleken te zijn de 11 ja rige A. G. uit deze gemeente en de 14-ja- rige J. J. T. uit Voorschoten. Deze jon gens trokken er meestal Zondagnamid dags op uit om hun slag te slaan. Het geld, dat ze op hun strooptochten buit ge maakt hadden werd versnoept, terwijl ook enkele voorwerpen voor snoepgoed was ingeruild. Onder anderen was het uit de gemeenteschool ontvreemde horloge bij een onbekend „Pindamannetje" ingeruild voor lekkers. De politie kon echter cok nog verschillende voorwerpen in be slag nemen. Door eerstgenoemde jongen werd mede gedeeld, dat zijn 24-jarige halfbroer P. v. K. alhier, hem bij verschillende inbraken behulpzaam was geweest. Ook deze per soon werd verhoor afgenomen. Tevens kwam aan het licht, dat een an dere halfbroer van genoemden jongen J. v. d. D. alhier, zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een hoeveelheid triplex- hout vanaf een bouwwerk aan de Laan van Oud Poelgeest alhier. Dit hout had hij gebruikt om een groote vogelkooi te maken. Verder kwam nog aan het licht, dat genoemde jongens zich herhaaldelijk hadden schuldig gemaakt aan kleine dief stallen vanaf den openbaren weg of uit tuintjes van woningen in deze gemeente. 70ETERMEER Afscheid burgemeester. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de Burgemeester en mevrouw Middelberg op Dinsdag 13 De cember a.s. van 4 tot 5.30 uur n.m., gaarne gelegenheid zullen geven om afscheid van ALPHEN AAN DEN RIJN EEN GRANAAT OPGEBAGGERD. Hoe kwam het projectiel in den Rijn? Door de baggermolen, welke sinds geruimen tijd op den Ouden Rijn werk zaam is, werd gistermorgen een groote brisant-granaat opgevischt. Het bedie nend personeel ontdekte het projec tiel in een der emmers. De machine werd dadelijk stopgezet. De politie werd van de vondst in kennis gesteld. De lengte bedroeg 45 c.M bij een middel lijn van 15 c.M. De granaat was ge vuld met springstoffen en verkeerde in gaven toestand. Door personeel der Hembrug wordt de granaat heden ge haald. Omtrent de herkomst van het ge vaarlijke ding tast men in het duister. Het lijkt ons evenwel niet onwaar schijnlijk, dat de drenkeling dateert uit de mobilisatiedagen en toen bij het los sen van schepen met granaten over boord is gevallen. Sint Nicolaasfeest Volksbond. Gister middag vond in de Sint Josephzaal de vie ring plaats van het Sint-Nicolaasfeest door dr kinderen der leden van den Volksbond. Toen de Heilige Bisschop door dj pastorie- tuin de zaal werd binnengeleid, werd hem een extra-welkomstlied toegezongen (met pianobegeleiding van mej. Annie de Lan ge). De geestelijk adviseur van den Volks bond, kapelaan C. M Klaver, verwelkom de den Bisschop waarvoor deze hartelijk dank zegde. Vervolgens richtte Sint Nico laas zich deels vermanend, deels prijzend, tot de kinderen en tot de ouders. Daarna werden de kinderen als naar gewoonte ge- tracteerd op anijsmelk en speculaasjes en werden hierdoor de drukke mondjes eeni- germate tot stilte gebracht. Eensklaps werd het scherm van het tooneel opgetrokken en alle verbaasde oogen waren gericht op de uitgestalde schitterende cadeaux, welke de goede Sint voor de kinderen had meege bracht. En onderwijl keek de zwarte Piet spiedend de zaal rond of hij nog kinderen kon vinden, die inplaats van speelgoed de roede hadden verdiend. Maar voor Piet bleek het hedenmiddag eenteleurstel ling, want naar het scheen waren er in de zaal geen erg stoute kinderen! Met een kleine berisping hier en daar meende de goede Sint te kunnen volstaan! De kinde ren werden een voor een bij den Bisschop gebracht en ontvingen allen een aardig ca deau. Voorts kreeg elk kind een speculaas pop en een zakje lekkernij naar huis mee. Terwijl de Bisschop zich met de kinderen bezig hield kwam de Deken de zaal bin nen die eerst een kort onderhoud had met den alom beminden bezoeker, waarna de Deken mededeelde, dat hij persoonlijk ook nog een verrassing had n.l. een drietal groo te speculaaspoppen, welke dan onder de kinderen zouden worden verloot. De geeste lijk adviseur trok de loten. De gelukkige winnaars bleken de kinderen P. Zirkzee, M. van Gils en M. de Heij. Nadat de uitdeeling van cadeaux en de tractatie beëindigd was, dankte de voorzit ter van de Sint-Nicolaascommissie alle me dewerkenden. hen te nemen in het café „De Gouden Leeuw", Dorpsstraat 18, alhier. Postduivententoonstelling. De postdui venvereniging „De Witpen" alhier, hield gisteren en vandaag een clubtentoonstel ling in haar clubgebouw aan den Zegwaart- scheweg. Door alle leden der vereeniging zijn er inzendingen gedaan en 99 inschrij vingen binnengekomen enn tentoongesteld. De duiven zijn verdeeld in 10 klassen, en onderverdeeld in bevlogen en onbevlo gen duiven, oud en jong. Als keurmeester trad op den heer L. Kulik van Gouda, die naar zijn zeggen, het ingezonden materiaal prachtig vond, vooral de jonge duiven. De alhier bekroonde duiven zullen op een groo- tere tentoonstelling zeker succes oogsten. Als prijzen zijn uitgeloofd luxe-voorwer- pen, terwijl de le, 2e en 3e prijswinnaars ook nog voor een eereprijs in aanmerking komen. De bekroningen waren als volgt: Klasse I: Doffers, oud, onbevlogen: le pr. A. Luiten, 2e pr. N. den Braber, 3e pr. H. van Vliet. Klasse II: Doffers, jong, onbevlogen: le pr. A. Luiten, 2e pr. H. van Vliet, 2e pr. N. den Braber. Klasse III, Duivinnen, jong en onbevlo gen: le pr. Jac. v. d. Swan, 2e pr. P. van Beek; 3e pr. H. van Vliet. Klasse IV: Duivinnen, jong en onbevlo gen; le pr. J. Heemskerk, 2e pr. N. den Bra ber, 3e pr. D. Brusse en J. C. Hoogendijk. Klasse V: Doffers, oud, 300 K.M.: le pr. N. den Braber, 2e pr. H. v. Vliet. Klasse VI: Doffers, jong, 100300 K.M.: le pr. M. J. Koevoets, 2e pr. Gebrs. Koo ien, 3e pr. J. Koevoets. Klasse VII: Duiven oud, 100300 K.M.: le pr. N. den Braber. Klasse VIII: le pr. J. N. v. d. Swan, 2e pr. M. J. Koevoets, 3e pr. N. den Braber. Klasse IX: Doffers, var 300800 K.M.: le pr. gebrs. Koole, te pr. A. Luiten, 3e pr. J. Houtman. Klasse X: Duivinnpn, oud, 300800 K. M.: le pr. D. Brusse, J. C. Hoogendijk, 2e pr. N. den Braber. Mooiste oude doffer N. den Braber; mooi ste jongste doffer M. J. Koevoets; mooiste oude duiven N. den Braber; mooiste jonge duiven J. N. v. d. Swan; mooiste en beste doffer van het geheel n. den Braber. De tentoonstelling is een bezoek over waard en de belangstelling in deze ge meente voor deze sport wordt hierdoor op gewekt. ALKEMADE Opbrengst nationale collecte. De al hier gehouden collecte ten bate van ver- volgenden om geloof en ras heeft opge bracht in Roelofarendsveen de som van 36.97 1/2, in Oud-Ade f 19.56 1/2, in Rijp- wetering 16.75, in Nieuwe Wetering 11.69, in Oude Wetering 34.43 1/2 en in at Kaag 12.81. BODEGRAVEN Volksbond. Gisteravond vergaderde de Volksbond in het Parochiehuis onder voor zitterschap van den heer N. van Leeuwen. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur van het fonds „Hulp in Nood" een biljart- concours georganiseerd heeft en spr. hoop te, dat vele leen aan dezen wedstrijd mede zullen doen. De tooneelvereeniging „Een dracht" heeft wederom een stuk in studie genomen en hoopt dit in den loop van Febuari voor het voetlicht te brengen. Na deze mededeelingen wordt door den heer N. van Schaik verslag uitgebracht van de onlangs te Rotterdam gehouden Centrale Raadsvergadering, waarvoor de voorzitter hem bedankt. Vervolgens spreekt de geest, adv., kap. W. de Lange, over de driejarige actie van het R.-K. Werkliedenverbond in Neder land. Het verheugt spr., dat juist in dezen tijd, nu de „Bond zonder Naam" met groote resultaten werkt, het bestuur van het R.K. Werkliedenverbond het initiatief heeft ge nomen om een stevige actie te gaan voe ren voor het economisch herstel. Spr. spoort allen aan, dit grootsche werk te steunen en aan den oproep van het bestuur gehoor te geven om krachtdadig als goede Volksbon- ders te werken. Na rondvraag sluiting. DE MEIJE Parcchieele Jongemannen vereeniging „St Jan". Gisteravond vergaderde deze ver eeniging in café C. Hellingerwerf. Om kwart over zeven werd door den voorz., den heer W. van der Maat, de vergadering geopend, waarna hij allen welkom heette, in het bijzonder den pastoor en den kape laan van onze parochie. De notulen wer den door den secretaris, den heer Th. Vol lering, voorgelezen en voor de keurige re dactie onder dankzegging goedgekeurd. De moderator, k^p. A. van der Voorn, nam hierna het woord en bracht de laat-» ste brochure van de Kath. Actie voor God sterk naar voren en beval deze aan. Hierna gaf spr. een kleine levensbeschrijving van den H. Nicolaas en vertelde daarna op zeer geestige wijze, hoe of de diverse Sinter klaas-gebruiken ontstaan zyn. Sterk bracht de gewijde spr. ook nog naar voren het missiewerk van den H. Franciscus Xaverius. Bewaar alles, wat voor u geen waarde meer heeft, die missie is er blij mee. De kap. stelde voor, om aan den zeereerw. pater Noteboom uit de pa rochie van De Meye, die in Noorwegen werkzaam is, oude Kath. Illustraties te zenden, daar dit door de missionarissen zeer gewaardeerd wordt. De voorzitter dankte voor deze mooie woorden waarna men overging tot de rond vraag, waarvan door enkele leden gebruik gemaakt werd. Tot slot deelde de heer Koen Piket nog eenige belangrijke veranderin gen mede over „De Leidsche Courant". Met ingang van a.s. Maandag 12 dezer zal deze voortaan des avonds worden rondge bracht. Dit werd met groote vreugde be groet. De kap. sprak in aansluiting hierop nog eenige aanmoedigende woorden, waarna de vergadering met den chr. groet werd ge sloten. HOOGMADE L.T.B. In tegenwoordigheid van meer dere vrouwen van leden van den L.T.B., de leden en den geestelijk adviseur, hield ir. Huisman, rijkszuivelconsulent, voor de af- deeling een lezing over gebreken in de kazen. De kaasdag in Augustus j.I. is van dien aard geweest, dat het bestuur het niet on dienstig oordeelde een deskundige eens aan het woord te laten, teneinde nog eens op verschillende fouten bij de bereiding van kaas te letten. De voorzitter der afdeeling, de heer P. Zwetsloot, opende de vergadering met den christelijken groet en heette de leden met hun vrouwen welkom, in het bijzonder ech ter den spreker van den avond, ir. Huis man. Ir. Huisman, die hierop het woord ver kreeg, noemde de afdeeling Hoogmade ac tief, omdat zij naast de organisatie van een kaasdag nu een der eerste was, die het winterseizoen inzette met een lezing met betrekking tot dezen kaasdag. Voordat begonnen werd met het vertoo- nen van lichtbeelden, vertelde de spreker waaraan men behoorde te voldoen bij het bereiden van kaas. O.a. behoorde aandacht geschonken te worden aan het gereed schap. Het oude materiaal, met zijn vele hoeken en randen, was bijzonder geschikt voor het herbergen van allerlei organis men, welke voor besmetting van melk be vorderlijk waren. Het gebruik van mate riaal dat geen kieren e.d. vertoond, ver dient aanbeveling en steeds meer gaat men tot dit gebruik over. Een tweede vereischte is het zindelijk behandelen van de melk. Ook alle melk laat zich niet even goed tot kaas verwerken, is n.l. niet altijd evengoed stremmend te maken. Men heeft hiervoor wel middeltjes, maar baten doen deze niet altijd. Het beste is, als men vee heeft met deze melk, het af te schei den en de melk afzonderlijk te houden. Ook de stallen moeten behoorlijk schoongehouden worden. Het is een be kend feit, dat de consumptiemelkers hun stallen heel wat beter in goede conditie houden dan de kaasboeren en dit moet niet. Verbetering in deze streek is zeker noodzakelijkheid. De gebreken van de ka zen verminderen zeer zeker, indien men in de eerste plaats netheid en zindelijk heid voorop stelt. Hierna vertoont ir. Huisman een groot aantal plaatjes over de gebreken in ver schillende nzen, ontstaan in de wijze van bereiding. Voorts wordt nog getoond op welke wijze men behoorlijk dient te mel ken en ten slotte hoe men het vee op stal moet behandelen. De voorzitter sprak een dankwoord tot den spreker. Hierna vond nog de behandeling plaats van de agenda voor de algemeene verga dering en de vergadering van de vakbon den van den L.T.B. Geen der leden had aan hetgeen het bestuur voorstelde iets toe te voegen, zoodat de voorzitter tegen 10 uur de vergadering kon sluiten. ROELOF ARFNDSVEEN KORENBOND Alle reeds bekend gemaakte zangkoren uit de omtrek waren gisteravond in de St. Pancratiuszal aanwezig. In zijn inleidings woord herinnerde kap. Duyvers nog even aan de eerste bijeenkomst van het vorige jaar, waarna door verschillende onvoor ziene omstandigheden verder opbouwend werk was blijven liggen. Spr. constateerde een heropleving van den goeden geest onder de kerkzangers in het algemeen en bijzonder ook in deze Rijnstreek. Nood zakelijk is dat de zangkoren streven naar het hoogst bereikbare. Voor den dienst van God met het allerbeste wat mogelijk is gegeven worden. Hierover heeft Paus Pius X reeds gesproken in het „Motu pro- prio" en Paus Pius XI in de Apostolische Constitutie over het goed en verstandig beoefenen van de volkszang. De Paus wil de grootst mogelijke aandracht voor de Gregoriaansche zang en daarnaast wil de Paus ook de klassieke polyphonie van de meesters. Wij zijn zangers in dienst der Kerk, zoodat we den geest der Kerk moeten probeeren te begrijpen. Om dit te be grijpen, dient de korenbond. De bond be schouwt zich als een geestelijke vereeni ging, en het doel is om de koren geestelijk en muzikaal op hooger peil te brengen. Na 'n korte pauze heeft kap. Duyves de bestuursvorming uiteengezet. Van het voorloopig geestelijk bestuur, waarin ver schillende geestelijken van de aangesloten parochies zitting hebben, is pastoor Speet van Leimuiden voorzitter. De verschillende zangkoren hebben toegezegd in de eerst volgende dagen de namen van hun ver tegenwoordigers op te zenden naar dezen pastoor, waarna ook een voorloopig leeken- bestuur zal kunnen worden samengesteld. Eerst daarna volgt de definitieve oprichting Een speciaal woord van hulde bracht kap. Duijves aan de vertegenwoordiging van Oud-Ade, welke ondanks vele moeilijk heden toch op de vergadering aanwezig was. Pastoor Speet zeide, dat hy voorlopig zou trachten om leiding te geven en hoopte op een prettige samenwerking. Want er is, aldus spr. in onze-n streek rog veel te ver beteren wat betreft de zangkoren: we zul len samenwerken tot Gods eer. Als gastheeren bracht het zangkoor van Roelofarendsveen de meerstemmige ge zangen „O, Salutaris" en „Caro Mea" van Wiltberger op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore. Het was opmerkelijk hoe onder de aanwezigen reeds nu de gedachte naar voren kwam: „Nu zouden we de andeTe koren ook wel eens willen hooren. Misschien zingen ze het eene beter of het andere minder, waardoor we dat mooiere zouden hooren en over kunnen nemen". Aan het slot van den avond werd ge zamenlijk een repetitie gehouden van de wisselende gezangen uit de Nachtmis van Kerstmis onder leiding van kap. Duyves. HAAGSCHE RECHTBANK. Redacteur van het „Nationale Dag blad" beleedigde de Joden. Terecht heeft moeten staan de cultureel redacteur van het „Nationale Dagblad" E. J. R. uit Lunteren, die in het nummer' van 23 April van genoemd blad een arti kel had geschreven waarvan de inhoud zeer grof beleedigend werd geacht voor de Joden. De Officier had tegen verdachte een geldboete geëischt van 200.subs. 100 dagen en bovendien een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van twee maanden met drie jaar proeftijd. Het vonnis werd hedenmorgen een geldboete van 200.— subs. 100 dagen. Inbraken te Alphen aan den Rijn en Leiderdorp. De Officier van Justitie had tegen den 24-jarigen Leidschen smid L. F., thans ged. in het Huis van Bewaring, een ge vangenisstraf geëischt voor den tijd van twee jaar wegens een inbraak te Alphen aan den Rijn en een insluiping te Leider dorp, terwijl niet ten laste waren gelegd inbraken en insluipingen te Koudekerk, Voorschoten, Zoeterwoude en nog twee maal Leiderdorp. De Haagsche rechtbank hedenmorgen uitspraak doende veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. Onderwijzer te Noordwijkerhont mishandelde zijn leerlingen. De onderwijzer J. R. G., te No o r d w ij- korhout had terecht moeten staan we gens mishandeling. Hij had op 20 Sep tember eenige negenjarige jongens ge schopt omdat zü hun lessen niet geleerd en hun strafwerk niet hadden gemaakt. De Officier had na een scherp requisi toir een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van drie weken. De rechtbank vonnis wijzend veroor deelde verdachte tot een maand gevan genisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar en een onvoorwaardelijke geldboete van ƒ100.subs. 50 dagen.' Voor de vijftiende maal. De koopman A. v. d. W. te Leiden had zich te verantwoorden gehad wegens diefstal van een rijwiel ten nadeele van F. C. van Looy, die dat vehikel even had laten staan voor een perceel aan de van Limburg Stirumstraat te Leiden. Omdat het de vijftiende maal was, dat verdachte terecht moest staan, had de Officier een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van twee jaar. De uitspraak werd heden een gevange nisstraf van een jaar. Vijf rijwielplaatjes gestolen. De buffetbediende J. P. van L. te Lei den had zich te verantwoorden gehad voor het wegnemen van een vijftal rij- wielbelastingmerken ten nadeele van een aantal inwoners van Oegstgeest, Rijns burg en Katwijk aan Zee. Aangezien verdachte nog een blanco strafregister had, was de eisch geweest een gevangenisstraf van een jaar, waar van vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Uitspraak doende werd het vonnis 6 maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Verduistering en valsche aangifte. De reiziger H. J. G. uit Alphen aan den R ij n had als reiziger voor een fir ma te Delft kwitanties moeten innen, maar had een bedrag van 170.— ten eigen ba te aangewend. Bovendien had verdachte bij de politie nog een valsche aangifte ge daan en wel dat de tuinder P. P. uit Riet veld een kwitantie zou hebben ontvreemd hetgeen niet waar was geweest. De Officier had tegen verdachte een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van een half jaar. De uitspraak werd hedenmorgen schor sing der zaak en terugwijzing naar den rechter van instructie. HÜUF JFiL,Mb Sneeuwwitje en de zeven dwergen. (Walt. Disney, tee kenfilm). Vreemde kostgan gers (Tom Wall, Re- née Saint-Cyr) Hoe is 't met je ba by? (Katharine Hep burn, Carry Grant) Cowboy Romance (Tom Keene, Bill Kody Jr.) Vadertje Langbeen (Lily Bouwmeester, Paul Storm). Als de liefde begint (Virginia Bruce, Kent Taylor). De charge van de lichte brigade (Er- rol Flynn. Olivia de Havilland). De doorzetter (Beb Russell). De ondergang van de Wil liam Brown. (George Raft, Cary Cooper). Hollywood Hotel (Dick Powell, Rose mary Lane). AANVANGSUUR Sprookje Komisch Komisch Wild-West Romantisch Komisch Helden-epos Wild-West Dramatisch Humoristisch lederen avond 8 uur. Zaterdag en Woens dag 2 uur matinee. Zondag doorloopen- de voorstelling van 27 uur. lederen avond 8.15 u. Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag half drie mati- Iederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur Zondag ook van 47 uur Woensdag 2 30 uur matinée Zaterdag middag 2.30 uur cul- tureele film. lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur Eiken werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd boven 14 jaar Goedgekeurd v volwassenen Goedgekeurd volwassenen Goedgekeurd v volwassenen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6