OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 5 DECEMBER 1938 DE LE'OSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM Nationale inzameling. De collecte, Za terdag gehouden ten bate der vluchtelingen heeft hier opgebracht f 368. Gezien het bizonder slechte weer gelooven we, dat het comité tevreden mag zijn. Jubileum. Zaterdag herdacht de heer H. J. Muller, stationschef der N. S. alhier, het feit, dat hij vóór 40 jaar bij de Spoor wegen in dienst trad. Voorheen was de jubilaris chef te Leiden aan het station der Haarlemmermeerlijnen. Toen deze werden opgeheven was de heer Muller aan het station Leiden werkzaam; sinds ruim 2J4 jaar is hij hier. De jubilaris ontving op dezen feestdag de gelukwenschen zijner su perieuren en van het përsoneel; een en ander ging met stoffelijke blijken van waardeering gepaard. Des avonds werd den feesteling een serenade gebracht. D. H. G. Langeler. t Zaterdagmiddag werd op de Alg. Begraafplaats ter aarde besteld wijlen de heer D. H. G. Langeler, die, op hoogen leeftijd, geheel on verwachts overleed. Kundig vakman liet de overledene, toen hij zich voor eenige ja ren uit zaken terugtrok, aan zjjn zoons en opvolgers een zeer bloeiend bedrijf na. Veel verdiensten verwierf de heer L. zich ook in dienst der Ned. Herv. Kerk. waar hij vooral als President-Kerkvoogd vrucht baar werk verrichtte. Ondanks het buiten gewoon slechte weer was de deelneming op den doodenakker groot, terwijl een schat van bloemen de baar dekte. Hij ruste in vrede. KATWIJK AAN DEN RIJN Het ging niet door. Wegens de slech te weersgesteldheid is de collecte tot hulp aan de vluchtelingen 1.1. Zater dag niet doorgegaan. Deze zal thans ge houden worden op a.s. Zaterdag 10 De cember. Aanrijding. De zoon van den hande laar in bouwmaterialen C. de W. te Val kenburg reed door een kleine onacht zaamheid tegen den achterkant van een vrachtauto, die op dat moment "juist rem de voor een naderende tram. De voorzijde van de auto van de W. werd ingedrukt. Maar het bleef bij materieele schade. NOORDWIJKERHOUT Nationale inzameling. De alhier op Zaterdag gehouden nationale col lecte heeft een bedrag van 127.15 opge bracht. Een resultaat, dat er zijn mag. Een woord van hulde aan de kranige jongelui, die Zaterdag bij het „hondenweer" toch hun vrijwillige taak met opgewektheid hebben vervuld. Nog een biljartclub. In navolging van de bij Piet Gijzenbrug opgerichtebiljart club is thans op het dorp een zoodanige club tot stand gekomen en wel de Noord- vijkerhoutsche biljartclub met een 16-tal leden. Het clublokaal is in café „Het wapen van Noord wij kerh out". Men gaf te weinig. Sedert jaren was net traditie dat St. Nicoiaas op den Zondag vóór zijn feest in Noordwijkerhout zijn in- tQcht hield, begeleid door de muziekver- eeniging „St. Jeanne d'Arc". Het was altijd een attractie voor de jeugd. Plechtig werd hij dan ingehaald vanaf het Station en collecteerde men langs de hui zen voor de kas van de harmonie. De laat ste jaren was de opbrengst zoo gering, dat de onkosten amper gedekt konden worden. Men besloot daarom maar den Sint dit jaar riet te verzoeken over te komen. En zoo moesten we het gisteren zonder St. Nicoiaas doen. Als hij maar niet zóó verstoord is over dit feit, dat hij vannacht Noord wij kerhout ook overslaat! ZILK Schoolmelk. Evenais op het dorp zal in de Zilk een vergadering worden gehou- cen van het schoolmelkcomité met de ouders ^an schoolgaande kinderen. Deze vergadering vindt plaats op Dinsdag 13 De cember a.s. te 8 uur n.m. in het parochie huis. Een afgevaardigde van het Centraal Schoolmelkcomité te 's-Gravenhage zal ever de schoolmelk-voedig spreken en de film over de schoolmelk „2 minuten stilte" zal worden vertoond. WASSENAAR Aanrijding. Op den Storm van 's Gra- -esandeweg werd de 23 jarige nachtwaker 5 uit den Haag aangereden door een auto, die na de aanrijding doorreed en daardoor onbekend is gebleven. B., die een hoofd wond bekwam, is in het Politiebureau ver- Ibonden. Zijn rijwiel werd vernield. Sinterklaas op bezoek. In het R. K. Vereenigingsgebouw vond gistermiddag te 2 uur het door het St. Nicolaascomité van den R. K. Volksbond georganiseerde kinder feest plaats. Na een inleidend woord van den voor zitter van het comité, den heer W. van Rijn, werd door Prof. Jopi uit den Haag een pop penkastvoorstelling gegeven, terwijl hij voorts ook een zeer goed snelteekenaar Ikleek te zijn. Na dit alles kwam het lang verbeide moment, n.l. de komst van St. Ni coiaas, die onder het door de kinderen zin gen van een welkomstlied, de zaal binnen trad, vergezeld van zijn knecht. In het bijzijn van St. Nicoiaas werden dan door Prof. Jopi nog een aantal goochel toeren verricht. Ten besluit van den mid dag ontving ieder kind uit de handen van St. Nicoiaas een zak met lekkernijen. Het was een goed geslaagd kinderfeest, dat te omstreeks 4.30 uur eindigde. SASSENHEIM Nationale inzameling. De collecte, Zaterdag gehouden ten bate der de vluchtelingen heeft hief opgebracht de somma van 233. Diploma. Onze plaatsgenooten, de hee- ren M. Post, M. Driessen en J. Keijzer, be haalden het directeuren-diploma der St. Gregorius-vereeniging. VOORSCHOTEN Nationale inzameling De collecte ten bate van de vervolgden van ras en geloof, gehouden op Zaterdag 3 December j.l. heeft opgebracht de som van 211. Opening schietlokaal. Zaterdagmiddag heeft de opening plaats gehad van het nieuwe schietlokaal, dat het gemeentebe stuur aan de Molenlaan heeft geplaatst en waarin de Bijz. Vrijwillige Landstorm, de Burgerwacht en de Schietvereeniging V.S.V. voortaan hun schietoefeningen zullen hou den. Des namiddags half drie kwamen in bet gymnastieklokaal achter het raadhuis de leden van de B.V L., de Burgerwacht en V S.V. bijeen met het muziekgezelschap „Benvenuto", onder leiding van den heer J G. Wakka, terwij] Burgemeester Berk hout in de hal van het raadhuis zijn gasten, cV genoodigden en belangstellenden ont ging. Na deze ontvangst begaven Burge meester M. F. Berkhout in gezelschap van de genoodigden. waarbij o.a. werden op gemerkt Z. Exc. L. F. Duymaer van Twist, voorzitter van de Nationale Landstorm commissie en de secretaris kapitein H. G. F. Boulogne; Gen. Mej. H. de Jongh, inspec teur van den Vrijw. Landstorm met zijn adjudant le Luitenant H. J. Koning; be stuur en leden van de Gewestelijke Com missie, Overste Boots; leden van de plaat selijke commissie; bestuur van de Vrijw. Burgerwacht, Kapelaan P. Th. A. Perquin, Os. J. C. Houtzagers, enkele raadsleden en de beide wethouders dezer Gemeente, de beeren J. A. Mens en C. Eggink. Toen alle gasten waren gezeten gaf Ben venuto een pittige marsch, waarna Burge meester Berkhout een welkomstwoord si.rak tot de aanwezigen, zich in het bij zonder richtende tot Generaal Duymaer van Twist. Wij treuren niet om den regen, die ondertusschen met stroomen neerviel, maar zijn verheugd, zeide spreker. Bij zonder werd 't op prijs gesteld, dat Gene raal Duymaer van Twist, niettegenstaande zijn hoogen leeftijd en zijn vele andere be- n oeiingen naar Voorschoten heeft willen komen en zijn belangstelling toonde met het openen van het nieuwe schietlokaal al hier. Hierna sprak Generaal Dumaer van Twist een kort openingswoord, waarin hij de dubbele taak van den B.V.L. schetste, werving en consclideering. De kleine plant ,s sedert 1919 uitgegroeid tot een boom met groote takken en een sterk bindmiddel voor consolideering is de schietsport. In deze gemeente heeft men een lokaal ge kregen, waardoor de saamhoorigheid wordt bevorderd. Wij zouden willen dat deze in stituten niet noodig waren, maar, aldus spr., kijk maar eens naar Frankrijk, dit werd in Nederland door sommigen toege juicht en daarom is een instituut noodig, waarop de regeering steunen kan. Spreker besloot zijn rede met ien wensch dat dit lokaal aan de verwaentingen mag voldoen en de band versterken tusschen B.V.L. en B W. en een „Leve de Koningin". Burgemeester M. F Berkhout dankte Generaal Duymaer van Twist voor zijn rede en deed een beroep op de leden van B. en li. en V.B., dat zoo noodig, Voor schoten niet achter zal blijven. Wij zullen IJ dit beloven, door met elkander ons Volks lied te zingen, waarna door allen het Wil helmus met begeleiding van Benvenuto werd gezongen. De regen was intusschen wat verminderd en begeleid door Benvenuto en de vaandel dragers van de Vrijwillige Burgerwacht en Eijz. Vrijw. Landstorm, trok men in op tocht naar de Molenlaan, waar het schiet lokaal daadwerkelijk zou worden geopend. Toen ook hier een couplet van het „Wil helmus" was gezongen opende Generaal Duymaer van Twist het gebouw en gin gen allen naar binnen. Ook de schietbanen werd officieel door Gen. Duymaer van Twist geopend en door hem werd het eerste schot gelost. Een luid hoera ging op toen bleek dat dit eerste en eenige schot van den voorzitter van de Landstormcommissie „een roos" was. Vervolgens schoten nog de Inspecteur van den Vrijw. Landstorm, Generaal Majoor H. de Jongh, Overste Boots en vertegenwoordigers van de Bur gerwacht en Bijz. Vrijw. Landstorm en de schietvereeniging „V.S.V.", Het ingebruik genomen schietlokaal ziet er eenvoudig en netjes uit en voorziet zeer zeker in een behoefte. Na afloop van deze officieele opening nood het Gemeentebestuur op het Raadhuis autoriteiten en genoodigden de thee aan. St Nicoiaas Volksbond. Zondagmiddag j.l. was het feest voor de kinderen van de leden van den Volksbond, afdeeling Voor schoten. Circa 120 kinderen van 3 tot en rret 9 jaar waren aanwezig met hun ge leiders, toen St. Nicoiaas per auto arriveer de Het was voor de kleinen volop feest. Er werd getrakteerd op chocolademelk en speculaas, terwjjl de Sint persoonlijk elk kind een zakje met versnaperingen over handigde. Uit den ijver, waarmede zij hun bedjes zongen en de glunderende gezichtje,, was op te maken, hoezeer zij genoten. Kape laan Perquin en dr. Kerkhof gaven blijk van hun belangstelling voor de jeugd door hun aanwezigheid, terwijl de onderwijzeres sen voor de goede orde zorgden. Het was een goedgeslaagde middag. WARMOND Nationale inzameling. De collecte voor Joodsche vluchtelingen heeft opgebracht de somma van ƒ262.62. Onderwijs. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.K. Parochiale Jongensschool al hier is benoemd de heer J. G. van Stol uit Leiden. VOORHOUT Pluimvee- en Konijnen-tentoonstelling. Voor de vijfde maal heeft de R.K. Klein- veevereen. D.V.V. 't aangedurfd om een nat. tentoonstelling te organiseeren en zeker niet zonder succes. Al moge het waar zijn, dat het aantal inzendingen niet de hoogte heeft bereikt van de vorige tentoonstelling, kwa litatief behoeft deze expositie voor haar voorgangster niet onder te doen. De vraag waarom deze geringere kwantiteit inzen dingen thans geconstateerd moet worden, zal vermoedelijk zijn beantwoordding vin den in den minster gunstigen tijd voor een nationale tentoonstelling; even later in den tijd zal voor een volgend jaar wel overwe ging verdienen. Ditmaal werd in tegenwoordigheid van een groot auditorium door den heer H. G. Warmenhoven, voorzitter van D.V.V., het eerste woord gericht tot den beschermheer burgemeester G. F. W. van Berckel, terwijl de heer M. P. A. Meissen, gem.-secr. en di verse besturen van plaatselijke organisa ties mede het welkom werd toegeroepen. In zijn welkomstwoord deed spr. speciaal tot uiting komen, dat de organisatie van een tentoonstelling zeker geen gemakkelijke taak is, temeer niet omdat vooraf nooit de exploitatie uitkomsten kunnen worden over zien. Maar de vereeniging is in staat ge steld om deze expositie te organiseeren door haar meerdere bekendheid ook op an der terrein. Immers de door D.V.V. georga niseerde wekelijksche veiling is in den loop der laatste jaren uitgegroeid tot een „Beurs", bezocht door een zeer groot aan tal vreemdelingen, die de veiling een goed hart toedragen, omdat ze bekend staat om haar deugdelijk en gezond vee; meer spe ciaal de poeliers getuigen dit vaak. Zeker, zegt spr., is hierin voor ons een groote kracht gelegen, maar niet minder is ons streven tot orgenisatie dezer tentoonstel ling gestimuleerd door den burgemeester mr. G. F. W. van Berckel. Bovendien zou het succes der tentoonstelling dit hoogte punt hebben bereikt, indien de ingezetenen van Voorhout hun milddadigheid niet op zulk 'n ondubbelzinnige wijze zouden heb ben getoond. Daarvoor aan allen, ook aan de leden, brengt spr. den dank van het be stuur over en geeft hierna het y7001^ aan den burgemeester, tot officieele opening. Burgemeester van Berckel uit op de aller eerste plaats zijn groote vreugde over de organisatie dezer tentoonstelling in deze ge meente eri prijst hierom alreeds de activi teit van de organisatoren. Spr. waardeerde vooral de paedagogische zijde van deze ten toonstelling, het aanmoedigen van een ver edelde konijnenfokkerij. Hierna wensch te spr. de vereeniging geluk met het initiatief om ook thans weer een pluimvee- en konij nen-expositie te organiseeren, en verklaar de deze voor geopend. Na de symbolische handeling van doorknipping van een lint, werd een rondwandeling langs de kooien gemaakt. Bij deze rondwandeling moet het de aandacht van de belangstellende bezoe kers wel hebben getrokken, dat ditmaal niet minder dan 4 leden van D.V.V. meer dere eere- en eerste prijzen hebben behaald, waaruit men wel zal mogen concludeeren, dat het gehalte van de veefokkerij in deze gemeente zich in stijgende lijn beweegt. Na beoordeeling door meerdere juryle den was de uitslag der tentoonstellingsprij- zen als volgt: 1. Mooiste konijn der tentoonstelling, van J. J. Zei Voorhout, met „Hollander" (ram), met 4 eereprijzen, waaronder wissel wissel beker, aangeboden door burgemeester mr. G. F. W. van Berckel, beker, aangeboden door dr. H .A. G. Bots en voorts nog een tweetal medailles. 2. Mooiste Havanna Rex (voedster) van J. J. A. E. Angevaren, al hier ,welk exemplaar 3 eereprijzen in de wacht sleepte. 3. Mooiste collecte Chinchil la's, 1 eereprijs, klokje aangeboden door den weleerw. heer G. J. M. ten Have, ka pelaan, gewonnen door G. A. Bel, alhier. 4. Mooiste Havanna (voedster) van J. A .E. Angevaren, alhier, wel kexemplaar een eereprijs verwierf: een beker van den R.K. Landarb.bond „St. Deus Dedit". 5. Mooiste kleine Chinchilla (voedster) van G. A. Bel alhier, welke inzending een eerepi'js ver wierf, een beker aangeboden door H. v. Dijk te Haarlem. 6. Mooiste klein Zilver midden geel) van F. T. Vlieland te Leiden. 7. Mooiste Blackan Tau (voedster van J. J. A. E. Angevaren alhier. Afd. groote Hoenders: 1. Amerikaansche Witte Leghorn, mooiste haan van G. Weste- laken uit Hillegom: eereprijs. 2. Plymouth Rocks, mooiste hen van H. van Klaveren uit Sassenheim: twee eereprijzen. 3. Wel- summer, mooiste collectie van G. Weste- laken uit Hillegom :twee eereprijzen. Afd. Krielhoenders: 1. Witte Wyandott, mooiste haan van B. Frijlinck, Hillegom: twee eereprijzen. 2. Zwart Wyandott, mooi ste hen van A. Heij, Hillegom, twee eere prijzen. ZOETERMEER Naar wij vernemen, bestaat het voorne men, om op Maandag 12 December a.s. een raadsvergadering te beleggen, welke vergadering door Burgemeester L. R. Mid del berg voor het laatst zal worden voorge zeten. Dinsdag' 13 December zal in het hotel „De Gouden Leeuw" alhier, gelegenheid worden gegeven, om afscheid te nemen van den Burgemeester. Verder zal burgemeester L. R. Middel- berg op Vrijdag 16 December e.k. te Ede als zoodanig worden geïnstalleerd. ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding. Door den architect, den heer W. Brouwer, werd Zaterdag aanbe steed den bouw van twee middenstands woningen aan de Javastraat. De inschrij vingen luiden als volgt: perc. I: timmer-, metsel- en loodgieterswerk etc.: fa. Dee- renberg en v. Wijk f9355.A. van Dam f 10.278.—Wed. M. de Kleer f 10.555, J. Vonk f9989.— C. Koppe f9440.—, W. v. d. Helm f9950.H. Oudenes-Egdom f 11.133, W. J. Bergshoef f9496.— W. Baerveld f 10.200.—, W. v. Beieren f 10.440.J. Bontebal, Zevenhuizen f 9394 H. Turkenburg f 10.950.Perc. 2: schilderwerk: H. Hobendoorn f776. Heltelder Hilversum f 658.48, W. v. Diest f 663, A. v. Beusekom f 895.A. Scheer, Koudekerk f590.H. Wijsman f686. Bauer en v. Keeken f 99.750, L. Menning, Wassenaar f744.—. De gunning is aange houden. Bedrijfsongeluk Bij het lossen van zand uit een motorschuit, liggende in 's Mollenaarsbuurt, heeft Zaterdag de 17- jarige schippersknecht A. C. J. een ijzeren plaats, welke door middel eener staaldraad uit een op den kant staande trechter werd gebrokken, op het lichaam gekregen. Dr. Pilon wiens hulp werd ingeroepen achtte de toestand van de getroffene naar om standigheid bevredigend. „Oo.Kijk uit!" Door de vereenigde Alphensche revuespelers zal in Januari a.s. ten tooneele gebracht worden de revue „Oo... Kijk uit!" In dit werk, bestaande uit 14 tafereelen zal Lupido de lachsalvo's verzorgen. Door 'n klein symphonie orkest zal de muzikale begeleiding verzorgd wor den, onder leiding van den bekenden vio list R. Koren. Aan decors, belichting en costuums zal bijzonder werk verricht wor den. BODEGRAVEN Personalia. Aan de R.K. U.L.O.-school voor meisjes alhier is tot onderwijzeres be noemd mej. C. W. Bals. Sinterklaasfeest Volksbond. Zondag middag organiseerde de Volksbond een grootsch kinderfeest. Een aparte commissie had zich ingespannen om Sinterklaas in gezelschap van zijn onafscheidelijken Zwarten Piet naar Bodegraven te doen komen om de kinderen van leden en dona teurs met diverse geschenken te verrassen. Toen wij om twee uur in het parochiehuis arriveerden, stonden ruim 169 kinderen voor het patronaat opgesteld om den goe den Sint op waardige wijze te ontvangen. Reeds spoedig reed zijn auto voor en te zamen met den geestelijken adviseur, kap. W. de Lange, en het bestuur ging het naar het Parochiehuis. Aanwezig zagen wij het volledig bestuur, verschillende onderwijzers en eenige per sonen, die voor vroolijke muziek zorgden. De pastoor was wegens andere bezigheden afwezig. De voorz. de heer Kippersluis opende met den christelijken groet en sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de jaarlijksche gasten n.l. Sinterklaas en Zwarte Piet. De Sint sprak hierna enkele hartelijke woorden tot de jongens en meisjes, terwijl de schijnbaar angstaanjagende Pieterman zulks ten minste op te maken uit de bange ge zichtjes aan de kinderen pepernoten eet. uitdeelde. Doch toen ze eenmaal tot de conclusie gekomen waren, dat Piet toch niet zoo kwaad scheen als hij eruit zag, zat de stemming er weldra in en onder het zingen van vroolijke liedjes werd de stem ming tot een hoog peil opgevoerd. Ook Loutje en Loetje U weet wel dat deze de humoristen waren in de revue: Hallo Hierheen wisten de lachspieren van de aanwezigen actief te maken. Tusschen de bedrijven door deelden „de dames van de consumptie" versnaperingen rond en be zorgden allen twee kopjes melk. Nadat de geest. adv. nog enkele woorden gesproken had, werden er lootjes rondgedeeld, waar- op de kinderen allen een verrassing kregen en daarenboven een zak met snoepgoed, waarna allen zeer voldaan huiswaarts keer den. Nog lang zal deze middag de kinderen blijven heugen. Biljartvereenigmg „Ons Genoegen" Gisteren speelde in het patronaat ons twee de vijftal tegen het derde van TOG uit Gouda. Dooraat twee leden dezer vereeni ging verstek lieten gaan, konden slecnts drie wedstrijden gespeeld worden, zoodat de laatste twee partijen voor ons dan met 92 caramboles ingingen. Deze wedstrijd is dan zoo goed als verloren. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: pnt. serie gem. N. Disseldorp, O. G. 27 4 0.90 Couvering, T.O.G. 31 4 1.03 D. de Wit, O.G. 56 7 1.&7 Herkens, T.O.G. 42 8 1.40 W. Hoogeveen, O. G. 32 5 1.07 J. Straver, T.O.G. 104 13 3.47 NIEUWERBRUG Pluimvee-tentoonstelling Uitgaande van de Pluimveevereeniging „Ons Genoe gen" alhier, ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan, wordt op het oogenblik een groote nationale pluimvee- en konijnen tentoonstelling gehouden in de zalen van café „Het Grauwe Paard". In totaal zijn 143 nummers tentoongesteld. De tentoonstelling, welke door den voor zitter van genoemde vereeniging, den heer W. v. Hemsbergen, geopend is, mag zich in een goede belangstelling en prachtige in zendingen verheugen. Botsing Zaterdagavond had een botsing plaats tusschen een personenauto en een vrachtauto. Eerstgenoemde, be stuurd door J. alhier, kwam uit de Brug straat en wilde de Rijksstraatweg, welke een voorrangsweg is, .oprijden in de richting Bodegraven. Vanuit de richting Woerden naderde toen in groote vaart een- vracht auto, een geweldige klap volgde en.... het feit was beslecht. Beide auto's liepen ma terieele schade op, doch de inzittenden be kwamen geen letsel. Door de politie is een onderzoek ingesteld. LEIMUIDEN Nationale inzameling De col lecte voor de vluchtelingen heeft hier op gebracht 87.52. ROELOFARENDSVEEN Volksbond. De Volksbond hield de zer dagen een ledenvergadering, waarbij als voornaamste punt van bespreking was: samenstelling van het winterprogram. Te zeven uur opende de voorzitter, de heer W. v. Ruiten, de vergadering en heette de leden van harte welkom. Aanwezig wa ren 46 leden. Punt 1 van de besprekingen was de huur van aardappelenveld voor de leden. Daar het bestuur er nog niet in ge slaagd is voor een redelijken prijs te hu ren, zoo wordt dit punt aangehouden tot de volgende vergadering. Vervolgens zet de voorzitter in het kort uiteen, dat we zullen komen tot een nau were samenwerking tusschen St. Josephs- gezellenvereeniging en Volksbond. Er is een overeenkomst gesloten tusschen de Hoofdbesturen van beide organisaties, welke ook krachtig wordt ondersteund door de bijzondere goedkeuring van Z. D. H. de Bischop van Haarlem. Hierna volgde vaststelling van het win terprogram. De verschillende werkzaam heden, welke gedurende deze winter zijn te verrichten, alsmede de data waarop een en ander zal geschieden, worden bekend gemaakt. Nadat over één punt stemming is gehouden en het bestuursvoorstel de meerderheid behaalde, wordt het winter program in zijn geheel goedgekeurd. Vex-- der deelt de voorzitter mede, dat na een onderzoek tgr plaatse de actie is ingezet om in deze gemeente een hoogere loon- norm vastgesteld té krijgen. Beide wethou ders hebben hun medewerking toegezegd, zoodat we optimistisch de verdere afhan deling tegemoet zien. Bij de rondvraag blijkt, dat er ook onder de leden een dringende wensch bestaat om te komen tot een eigen Volksbondgebouw. Na nog enkele kleinere opmerkingen be handeld te hebben, sluit de voorzitter de vergadering. Gisteren middag, heeft de Volksbond voor de jeugd een groot St. Nicolaasfeest gevierd, waarbij pl.m. 370 kinderen wer den onthaald. WOERDEN Nationale inzameling. De opbrengst van de Zaterdag gehouden collecte voor de vervolgden om geloof en ras bedroeg hier f 436.09. Wintercui-sus Volksbond. Vrijdagavond héd de eerste lezing der wintercursus plaats van den R. K. Volksbond. Voor een flink bezette zaal sprak de heer Keesen uit Rot terdam over dr. Ariëns. Met fraaie plaatjes i'Justreerend, belichtte hij den levensloop van dezen grooten werker. Spr. legde er o.m. den nadruk op, hoe dr. Ariëns vele teleurstellingen, zelfs tegenwerking moest overwinnen om zijn idealen te verwezen lijken. En hij werkte door, ondanks alle. Natuurlijk klopte het hart van zulk een sociaal mensch in 't bijzonder voor de arbeiders, waar hij alles voor over had. De i-anwezigen waren een en al oor voor den spreker, die dan ook na afloop een harte lijk applaus kreeg. Het dr. Ariënsfonds werd tevens in de zaal goed bedacht. De voorzitter, die den spreker dank bracht, spoorde de leden aan om de lezin gen van „Katholiek Woerden" allen bij te v onen, ook de werkelijKe leden die gratis een entreebewijs kunnen krijgen. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat de volgende lezing in deze wintercursus zal plaats hebben op Maandag 19 Dec. Dan zal spreken Eerw. Broeder Crescentianus over: Willem I en Mussert. Deze lezing is toegankelijk voor alle Katholieken. St. Nicoiaas gaat met zijn tijd mee. St. Nicoiaas gaat met zijn tijd mee. Hij weet ook van de moderne jeugdbeweging af. Daarom bezocht hij Zondagavond na tuurlijk ook de Kruisvaart in haar eigen burcht. De Sint, die van twee zwarte knechten vergezeld was, had een glorieuse entrée. Alie Kruisvaarders, in uniform, waren present en 't moet gezegd, de komst van St. Nicoiaas was hen zeer welkom. De directeur, pater Trienekens, sprak hem een hartelijk welkomstwoord toe, waarna op zeer welluidende wijze eenige toepasselijke liederen door de jongenskee- len werden uitgejubeld. Surprises werden op kwistige wijze uitgedeeld, allen vei'ge- zeld van een toepasselijk woord van de goede Sint. Een tractatie zorgde voor ge vulde magen. De Kruisvaart riep hierna St. Nicoiaas een tot weerziens toe. Schaakclub. De uitslagen van de be- kercompetitie der R. K. Schaakclub „Het Kasteel van Woerden" waren als volgt: A. v. LeeuwenG. Smit 10 N. RietveldJ. Verlaat y2 K. v. LeeuwenJ. J. v. Breukelen 01 A. H. OkkermanH. Moone 01 J. v. d. HorstG. Smit 10 A. PeerdemanJ. Verlaat 10 L. v. KesterenN. Verheul 01 A. H. OkkermanP. Borst 10 N. RietveldJ. J. M. v. Bi'eukelen 01 N. v. d. Horstv. Rooyen 10 M KooymanK. v. Leeuwen 01 De partijen J. H. N. PeerdemanH Moons en A. v. LeeuwenG. IJsebran' zijn nog niet beëindigd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10