ZATERDAG 3 DECEMBER 1938 DE LEÏDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BINNENLAND - MINISTER VAN JUSTITIE MEENT DAT BEVOEGDHEID VAN POLITIE UITGEBREID MOET WORDEN. Inzake toegang tot niet-openbare vergaderingen van vreemdelingen. In het Voorloopig Verslag van de Twee de Kamer inzake wijziging en aanvulling van de wet tot regeling en bepaling der uitoefening van het recht van vereeni- ging en vergadering wordt o.m. ter sprake gebracht of inderdaad in de wet moet worden neergelegd, dat de politie vrijen toegang heeft tot niet-openbare vergade ring van meer dan t-ien personen, indien deze vergaderingen uitsluitend of mede door vreemdelingen worden bijgewoond. Volgens het oordeel van den minister van Justitie is het noodzakelijk de bedoelde bevoegdheid aan de politie toe te kennen De commissie van rapporteurs wijst erop, dat deze bevoegdheid wel zeer ver gaat en één lid der commissie verklaart reeds thans voor het toekennen er van geen voldoenden grond aanwezig te achten. Geen staatkundige actie in het buitenland. Eveneens wordt ter sprake gebracht of een regeling omtrent de staatkundige or ganisatie van vreemdelingen in ons land, welke betrekking hebben op de staatkun de van het eigen, vreemde land, thuis hoort in het vreemdelingenrecht en niet in deze wet. De minister van Justitie er kent, dat inderdaad een bijzondere aan vullende regeling mogelijk zou zijn. Toch verklaart hij er de voorkeur aan te geven deze regeling op te nemen in het vreem delingenrecht, omdat de regeling daarvan soepe.ler zal kunnen zijn. Op een daarover gestelde vraag ant woordt de minister, dat het z.i. noodzake lijk is de staatkundige actie van Neder- landsche vereenigingen tot ons land te be perken. Een der leden verklaart er overwegend bezwaar tegen te hebben, dat geen vreem deling meer iets zou mogen zeggen, ook de onschuldigste begroeting niet meer zou mogen uitspreken in een vergadering, waarin de Nederlandsche staatkunde in algemeenen 2 in wordt behandeld. Dit lid vestigt er nogmaals de aandacht op, dat hier in de wet een voorschrift zal worden neergelegd, nog rigoureuzer dan de gedragslijn, welke de regeering thans reeds op dit punt volgt, en dringt er op aan, althens een mogelijkheid van dispen satie in de wet op te nemen. De minister verklaart, aan dezen aan drang geen gevolg te kunnen geven. Fen voor allen geldend voorschrift is zijns in ziens noodzakelijk om de openbare orde te beschermen en zelfs den schijn van willekeur te vermijden. DE OUDE KERK TE DELFT GESLOTEN Wegens bouwvalligheid en dreigende instorting van het dak. Pas is de kostbare restauratie van de Nieuwe Kerk te Delft, waaraan tonnen zijn besteed, voltooid en is men met het herstel vra den toren begonnen, of het blijkt noüQzakelijk, de Oude Kerk wegers bouwvalligheid voorloopig te sluiten; de dienst van Zondag gaat niet door, en ook daarna zal er geen dienst meer worden ge daan. Deze kerk met haar negentig meter hoogen set. e even toren, de oude St. Bip- polytuskerk, is nog kort voor de reforma tie m 1548 gesticht, en bevat de praalgraven van Maarten Harpertsz. Tromp en van Piet Hein, alsmede die van Elisabeth van Marnix (dochter van Phi lips van Marnix van St. Aldegonde), he nevens gedenkteckenen voor Leeuwen hoek en Poot. Reeds een tijd geleden had men be merkt, dat het monumentale gebouw zeer bouwvallig was; een daarop door den ar chitect Herman van der Kloot Meyburg, den leider van de restauratie der Nieuwe Kerk, uitgebracht rapport heeft alarmee- rende bijzonderheden omtrent den toe stand gemeld. Het dak is, vooral boven het middenschip en de Noorderbeuk, in een zoo slechten toestand, dat langer ver blijf in dit oudste kerkgebouw van de Prinsenstad niet langer verantwoord wordt geacht. „Handelsbl." DISTRIBUTIE VAN VOLKS- GASMASKERS. Voor den prijs van ƒ5. Naar wordt gemeld is te Amsterdam een bankierssyndicaat gesticht, dat zich den verkoop en de distributie van volksgas maskers, zonder het maken van winst ten doel stelt. Het hiervoor noodige kapitaal is door een aantal banken renteloos beschikbaar gesteld. Het zal hierdoor mogelijk worden, dat men zich voor 5 een volksgasmasker zal kunnen aanschaffen. In September j.l. heeft de commandant van de Amsterdamsche Burgerwacht, gep. kolonel Boeree, het initiatief genomen cm tot de mogelijkheid van distributie van goedkoope gasmaskers te komen. In overleg met mr. Trip, president van de Ned. Bank, is het financieringsplan tot stand gekomen. Bij de verdere uitvoering heeft de heer Fuld, ondercommandant van de Burgerwacht, de leiding gehad. Van- nu af aan zal men bij de afdeeling gasbescherrning van de Amsterdamsche Burgerwacht (Singel 548) voor 5 een gasmasker kunnen koopen. Het is niet de bedoeling van het syndicaat om winst te maken, maar wel wil men een bescheiden reserve aankweeken om eerlang gratis gasmaskers te kunnen ver- Officieêle Crisispublicatfes STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor voedererwten van oogst 1938, welke voldoen aan de daartoe gestelde eischen en door den teler, die deze erwten zelf heeft geteeld, zijn gedenatureerd in het tijdvak van 28 November tot en met 3 December 1938, zal bedragen 0.85 per 100 K.G. Voorts wordt ter kennis van belangheb benden gebracht, dat met ingang van Maan dag 5 December 1933 aan erwtenhandela ren de gelegenheid zal worden gegeven erwten van den oogst 1938, welke tenmin ste voldoen aan het standaardmonster van de kwaliteitsklasse C, te denatureeren met recht op vergoeding, welke voorloopig al léén zal worden vastgesteld voor de kwa- lietitsklasse C, een en ander overeenkom stig het bepaalde in de Crisis-Steunbeschik- king 1938 (Oogst 1938) en het daarbij be- hoorende Reglement Steun Erwten 1938. De steunvergoeding voor in het tijdvak vak van 28 November tot en met 3 Decem ber 1938 door telers of handelaren gedena tureerd veldboonen van den oogst 1938, welke voldoen aan de kwaliteitseischen zal 2.50 per 100 K.G. bedragen. 's-Gravenhage, 2 December 1938. 3137 strekken aan hen, voor wie 5 een te groote uitgave zou zijn. Het is niet de bedoeling, dat slechts Am sterdammers hiervan kunnen profiteeren. Ook in andere gemeenten zal men, via de commandanten van de Burgerwachten, de goedkoope gasmaskers kunnen bestellen, als de burgerwachten in die gemeenten hun medewerking verleenen. Bij deze distributie van volksgasmaskers gaat het om twee fabrikaten, n.l. om de Rijksmerken 007 en 011 007 is een masker van Fransche vinding en van Belgisch fabrikaat, dat een Neder- landsch importeur hier te lande verkoopt. 011 fabriceert de N.,T. Electro te Amster dam; dit is geheel een Nederlandsch pro duct. VEILIGHEID VAN HET VERKEER. Herkeuring van rijwielachterlichten. Aan het ontwerp wegensverkeersbe- schikking wordt thans de laatste hand ge legd, zoodat verwacht mag worden, dat de Wegenverkeerswet spoedig in werking zal treden, aldus zegt minister Van Buuren in de M. v. A. aan de Tweede Kamer in zake de Waterstaatsbegrooting. Gebleken is, dat vele rijwielachterlich ten, hoewel tot een goedgekeurde soort be- hoorende, niet aan de gestelde eischen vol doen. Vele fabrikanten hebben, nadat zij op een bepaalde soort achterlichten de mi- nisterieele goedkeuring hadden verkregen, achterlichten op de markt gebracht, wel ke, naar de Minister opmerkt, in belang rijke mate verschilden van de ter keuring ingezonden exemplaren, hoewel zij zich verbonden hadden in Nederland geen ach terlichten in den handel te brengen of af te leveren, welke niet aan de keurings- eischen voldeden. De Minister heeft hierin aanleiding ge vonden om ten aanzien van alle tot dus ver goedgekeurde soorten achterlichten herkeuring toe te passen. De goedkeuring, verleend op die soorten, ten aanzien waarvan ernstige afwijkingen en tekort komingen zijn geconstateerd, zal worden ingetrokken. MOND- EN KLAUWZEERSTERFTE DAALT. Het mond- en klauwzeer begint wat te „luwen", want in de laatste week van No vember zijn aan deze ziekte gestorven 297 dieren, terwijl dit aantal enkele we ken geleden nog 500 a 600 bedroeg! Sedert half September van het vorige jaar zy'n als direct gevolg van de ziekte reeds gestorven 5700 runderen, 6200 kalveren, 4600 varkens en 400 schapen en geiten, in totaal dus 16.900 dieren. INVOERING VAN WEEKEINDRETOURS BIJ DE NED. SPOORWEGEN IN STUDIE Minister van Buuren deelt in de M. v. A. aan de Tweede Kamer inzake de be grooting van het Verkeersfonds mede, dat de invoering van weekeindretours en van andere tariefmaatregelen tot stimuleering van het personenvervoer voor niet-zakelij- ke doeleinden, door de nieuwe directie van de Ned. Spoorwegen in studie is geno men. Burgemeester verbiedt collecte voor de vluchtelingen. De burgemeester van Barneveld, de heer J. Westrik, heeft geen toestemming ver leend voor het houden van een collecte voor de Joodsche vluchtelingen. Dit be sluit is gemotiveerd met de overweging, dat een dezer dagen in de geheele ge meente te houden collecte voor kerstgaven aan behoeftige Barnevelders niet geschaad mag worden door andere collecten. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. De Kam peerverordening der gemeente Nieuwkoop, mist bindende kracht. Ter strafzitting van het kantongerecht te Alphen, deed de kantonrechter Mr. J. W. N. Nicolaï allereerst schriftelijke uitspraak in de zaak tegen A. H. te Nieuwkoop, die ter vorige zitting terecht moest staan wegens overtreding van het kampeerver- bod te Nieuwkoop. Het O.M. was van meening, dat het feit een overtreding op leverde volgens art. 8 bis der algemeene politieverordening der gemeente Nieuw koop, terwijl verdediger Mr. Bosch uit Woerden, had aangevoerd dat deze ver ordening in strijd is met art. 625 B.W. en derhalve den kantonrechter ontslag van rechtsvervolging voor zijn cliënt heeft ge vraagd. De kantonrechter is met dit ver weer meegegaan en heeft inderdaad ver dachte van alle rechtsvervolging ontslagen. De kantonrechter overwoog hierbij: dat dit gemeente-verbod, waardoor aldus het gebruik der in eigendom bezeten zaak voor den eigenaar geheel ophoudt te bestaan, geen geoorloofde beperking bevat, waar aan het eigendomsrecht door de in art. 625 B. W. bedoelde verordeningen is onder worpen, en mitsdien verbindende kracht mist en voorts: dat verdachte, door even- vermelde wijze van kampeeren toe te laten dusniet strafbaar is.... krachtens genoemd art. 8 bis, zoodat hij, nu het be wezen verklaarde feit ook geen overtreding vormt van eenig ander wettelijk voorschrift, rechtsontslag moet volgen. Het kampeeren is dus niet strafbaar en verdachte is van alle rechtsvervolging" ont slagen. Ijverige arbeiders. C. S. uit Bodegraven, die terecht stond wegens overtreding der arbeidswet, voerde ter verdediging aan dat hy van overwerk niet afwist, daar hij zijn perso neel instructie had gegeven het werk bin nen den gewonen gestelden tijd af te maken. De ambtenaar en kantonrechter met een en ander rekening houdende ver oordeelde hem tot 3 x 4.— subs 3x4 dg. Niet heelemaal nuchter. H. v. E. uit Nieuwveen was ten laste gelegd het besturen van een auto, terwyl hij onder den invloed van sterken drank was geweest, waardoor hij in den avond van 22 October j.l. omstreeks halfacht op den Zevenhovenscheweg met zijn wagen in een kant van den weg was geraakt. Ais getuigen gehoord P. J. V. en de expediteur K. Eerstgenoemde wist weinig te verkla- len, terwyl K. tenslotte toegaf, dat v. E. op hem den indruk had gemaakt, dat hij niet geheel nuchter was. Verdachte ontkende, al gaf hij toe wel 2 borrels te hebben ge dronken in het café v. <L A. te Ter Aar Kortom, ambtenaar en kantonrechter kon den verdachte den ernst niet bijbrengen of hem overtuigen, terwyl deze bleef ont kennen niet in staat te zijn geweest een auto te kunnen besturen. De zaak werd daarop aangehouden tot het hooren van verbalisanten en meerdere getuigen. Een aanrijding. C. de J., die op den Steekterweg te Alphen aan den Ryn komende van den afrit van de nieuwe Gouw brug plot seling met zijn wagen had gedraaid, had hierdoor een aanrijding veroorzaakt met de auto, bestuurd door v. d. M. uit Bode graven. Na het hooren van laatstgenoemde en nog een getuige werd verdachte over eenkomstig den eisch veroordeeld tot 8. subs. 8 dg. Schaap geslacht zonder schietmasker. G. S. N. te Alphen aan den Ryn was ten laste geeigd, een schaap zonder schietmasker n.L door het toebrengen van de z.g. halssnede te hebben gedood. De man, die zeer doof is, bleek voor de balie staande, zoo goed als niets te kunnen hooren. Verdachte, die bekende, voerde echter aan dat hij haast had gehad, omdat de keurmeester zou komen en toen ver geten had te schieten. De ambtenaar, die het vreeselijk vond de beesten zoo te pijnigen, vorderde na het hooren van hulp- keurmeester v. _K. een geldboete van 40. doch de kantonrechter veroordeelde hem tot 20,— sub. 20 dg. Nog erger. F. uit Bodegraven, die by een z.g. huisslachting een soortgelijke overtreding had begaan, had de z.g. borststeek toege bracht. De ambtenaar vond dit nog erger en vorderde een boete van 50.subs. 25 dg. veroordeeling 25.subs. 15 dg. Lux A. L. uit Nieuwveen, had zonder vergunning van Ged. Staten en gemeente raad reclameborden aan zijn woning laten aanbrengen. Van verschillende firma's bleek hij echter de artikelen te verkoopen. zoodat hij wat deze borden betreft vrij uitgaat; het artikel „lux" bleek hy evenwel niet te verkoopen, zoodat hy voor dit gc-val strafbaar was en derhalve werd veroordeeld tot 4.subs. 4 dg. De rijdende dood. C. Kr. landbouwer te Koudekerk had een zeis op zijn rijwiel vervoerd, zon der dit gevaarlijke gereedschap van een be scherming te voorzien. Eisch en uitspraak 2.subs. 2 dg. Uitpadkwestie te Hazerswoude Hierna kwam aan de orde de uitweg kwestie tegen P. A. Z. tuinder te H a z e r s- w o u d e, tevens exploitante van een koffie- tent, wien ten laste was gelegd z.g. te heb ben „uitgeweegd" op den Rijksstraatweg ten behoeve van genoemde consumptie tent. Na het hooren van een ambtenaar van den rijkswaterstaat, trad als verdediger op de heer Th. v. d. Heijden, rechtsk adviseur te Leiden, die in een uitvoerig pleidooi, de feiten bestreed, zich beriep op een vroegere toestand en overeenkomst met het rijk en derhalve aandrong op ontslag van rechts vervolging, of althans een zoodanige boete bij onverhoopte veroordeeling, dat hooger beroep mogelijk zal zijn, daar verdachte's broodwinning van een en ander afhangt. Als hij geen uitwegen mag hebben, zal hij practisch gesproken bedoelde tent moeten sluiten. Door den kantonrechter werd schriftelijk vonnis bepaald op 16 December a.s. Een melkbus leeg laten 100pen! Voor den Politierechter moest terecht staan de melkhandelaar J. B. uit H a a r- lemmermeer, wegens overtreding van art. 198 W. v. Str. Op 17 Augustus waren een tweetal controleurs der Crisis-Zuivel Centrale verdachte op de Lisserdijk tegen gekomen, toen hij op een bakfiets een tweetal busschen, met melk gevuld, op zijn bakfiets vervoerde. Op hun verorde- ring om een dezer bussen te doen contro leeren, gaf de verdachte aan de contro leurs daartoe geen gelegenheid. Toen een dezer bussen van de bakfiets was afge nomen en men deze wilde onderzoeken, heeft verdachte de bus in de Ringvaart van de Haarlemmermeer laten leeg loopen. Bij onderzoek bleek, dat verdachte voor den tijd van jaar was geschorst door de Crisis- Zuivel Centrale. De officier van justitie eischte tegen ver dachte, gezien de ernst van het feit, een gevangenisstraf voor den tyd van 1 maand De kantonrechter veroordeelde de ver dachte tot 1 week gevangennisstraf. Agenda LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag: Kantoor Bouwvakarbeidebond (Zaal 10), 7.308.30 uur. Dinsdag: Rechtskundig Advies Bu reau voor de leden van de Afdeeling Lei den en Omstreken, 6.308.00 uur op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steen- schuur 15 Tuinbouwcursus, 8 uur. (Zaai C) Ledenvergadering Tabaksbewerkers, 8 uur. (Zaal 1 en 2). Woensdag: Tuin bouwcursus, 8 uur. (Zaal 6). Donderdag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). R.K. Damclub „Gezellig Samenzijn", 8 uur (Zaal 1 en 2). Vrijdag: Ledenvergadering „St. Paulus", 8 uur. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. Bibliotheek, 7—8 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden, Zaterdag, van 8.159.15 uur Bi bliotheek. Beurtrooster: Zondag: F. Over dyk, P. Reizevoort, C. van Tol; Maandag: J. Compier, Th. van Dijk; Dinsdag: Alle Comm. present; Donderdag: C. v. d. Mey- den, J. Bentveld; Zaterdag: G. Bot en C. v d. Meel. Zondag, 4 Dec.: Sterfdag van cn2en stichter Adolf Kolping, op dezen dag gaan alle leden te Communie om voor hem te verkrijgen de Zalig en Heilig verklaring. - Bijeenkomsten: De zaal is geopend van 12 302.30 uur en van 710.15 uur; ver plichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Spaarkas wordt waargenomen door den heer van Oerle. Van 12 uur Biblio theek. 8.30 uur Prijskegelen en prijs- biljarten, hoofdprijs? Maandag: St. Ni- colaasavond is de zaal gesloten, geen spreekuur van den Eerw. Vice Praeses. Dinsdag: 8.45 uur verplichte vergadering afd. Gezellen voor en na de vergadering maandelijksche afrekening zelateurs St. Petrus Liefdewerk. Woensdag: 8.15 uur Repetitie Liederentafel Sebastian Schaef- fer 8.30 uur vergadering Raad van Be stuur. 6.30 uur:' Spreekuur van den Eeiw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Donderdag: 8 Dec. Feest van Maria Onb. Cntv. de leden kunnen op de gewone voorwaarden een vollen aflaat verdienen, tevens gehoortedag van onzen grooten stichter Adolf Kolping patroonsfeest Too- neelclub. 810.15 uur bijeenkomst voor de leden. 8.30 uur bijeenkomst Schaak club 8.15 uur Tafeltennisclub 6 30 uur spreekuur van den Eerw. Vice Praeses aan de Pastorie 6 uur St. Nicolaasfeest- viering voor de kinderen van de gehuwde gezellen van 6 tot 12 jaar Vrijdag: 8.30 uur repetitie muziekgezelschap Frans Schweitzer Zaterdag:: 8.15 uur Tafel ter nisclub 8.159 15 uur Bibliotheek 8.30 uur Kegelclub de Poedelaars 8.00 10 15 uur Bijeenkomst voor de leden. Mededeeling: Kerstretraite van 25 tot 28 Dec. Gezellen wacht niet tot de laatste da gen om U op te geven, besluit nog heden en geeft U op bij het Bestuur of bij den Huismeester. ST. ODO-KOORKNAPEN. Maandag: half zes: Schola Cantorum. Dinsdag: St. Nicolaasviering: om 4 uur worden de Aspiranten verwacht, om half zes de Crescendogroep en de Schola Can torum. Donderdag: om half zes: Schola Cantorum. Vrijdag: half vijf: Aspiranten, groep. kwart na vijf Crescendogroep. Hallo boys! Ik heb eigenlijk zooveel nieuwsmaar lezen jullie de St. Odo- Klok maar, die jullie Maandag en Dins dag kunt krijgen. We vieren Dinsdag St. Nicolaasfeestwe krijgen hoog bezoek verder weet ik niets, maar wees goed stil, anders durft het paard niet de Maria Gijzensteeg in. Danwe hebben 27 vriendjes erbij gekregen. We hebben nu 116 jongens in de drie groepen. Is dat wat of is dat niks! Er zijn nog meer jongens geweestmaar voorloopig is „de tent vol"!! Kijken jullie goed de Agenda in, want deze week is het net anders dan an ders! En.... denken jullie allemaal om.. 5 cent contributie in de week, want dat paard van Sinterklaas moet ik te eten ge ven, en dat kost een heel kapitaal!! Dus Dinsdago nee, ik weet van niks! Dag hoor!! Houdt je maar taai-taai! Eet niet teveel! Kapelaan E. A. M. PAAP, INTERPAR. ST. FRANCISCUS Zondag: Eerste Zondag der maand, 8.45 Gelegenheid om te biechten 9 uur Mor gengebed, H. Mis met preek en algem. H. Communie. Daarna ontbijt en recreatie 6 uur Lof waarna recreatie 7.30 Gezel len. Maandag: 6.30 Zaagclub A Geen Franciscusvrienden 8 uur Franciscus- ridders I 8.15 Gezellen Dinsdag: 5 uur Sloyd I en n 5.45 Franciscusvrienden I en II 8 uur Tooneelclub. Woensdag: Geen Franciscusvriend - 8.15 Godsdienst onderricht waarna recreatie 8.30 Fran- ciscusridders II Gezellen Donderdag: 8 uur Voetbalclub 8.15 Franciscusrid- ders III Vrijdag: 6.45 Sloyd III en IV 7.30 Zangclub B 8.15 Gezellen Zater dag: 3 uur Teekenles 7.30 Franciscus- ridders IV. KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater." Burcht:. St. Antonius Clubhuis. Zondag, 3.45 uur Ontspanning 5 uur Bibliotheek 8 uur St. Nicolaasviering voor het Maiia Vendel in uniform Woensdag 6 uur Aspirantenban. Donder dag. 7.45 uur Cohort bijeenkomst Zater dag: 7 uur Trommelen. Hoornblazen. Inschrijving van nieuwe leden Zondagmid dag. Cohort „St Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 4 uur Missieclub 4 uur St. Franciscusban Dinsdag: 6 uur Sleutel- koor 7.30 Kard. v. Faulhaberban 8 uur Adspiranten I Woensdag: 7.30 Ad- spirantenban II Donderdag: 8 uur Trom- n elen Vrijdag: 6 uur Sleutelkoor Za terdag: 7 uur K.J.C.Mis voor alle Kruis vaarders, Adspiranten en Sleutelkoorleden 7 uur Lodewijkban. Cohort „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat. Zondag: 4 uur Sopranen II en Alten 4.30 Sopranen I Maandag: 7 uur Gedialo- geerde H. Mis Dinsdag: 8 uur Donbos- coban Tarcisiusban Woensdag: 8 uur Ban II Ban II Donderdag: 8 uur Alo^- siusban W. Doyleban Vrijdag: 8 uur Servatiusban Canisiusban Zaterdag: 67 uur Fonds-Spaarbank-Contributie 8 uur Repetitie Kerstspel. OEGSTGEEST. Cohort „St Bernardus" Burcht: R. K. School. Zondag 11.3012 uur: bijeenkomst van het geheele cohort, uitgezonderd de ad spiranten; 3 uur: adspiranten Dinsdag 7.30 uur: Ignatiusban Woensdag 7.30 uur: Faulhaberban Donderdag 7.30 uur: Tarcisiusban Zaterdag 4.30 uur: Fluit- club. Allen cadeaux meebrengen, om gecon troleerd te woïden. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL.*' Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jo seph. Maandag: Geen clubs. Dinsdag: 7.30 uur: H. Mis en algemeene H. Com munie; Woensdag: 4—6 uur Vakschool. 7 uur St. Nicolaasfeest voor alle groe pen. Donderdag: geen clubs. Par. St. Petrus: Maandag: geen clubs, Dinsdag: 7.45 uur Maria-hulde voor alle groespen. Zaterdag: 2.304 uur Mulo- groepen. Par. O. L. Vr. Onbevleki Ontvangen. Dinsdag: 8—9 30 uur middengroep Don derdag: 7.309: uur jongste groep Za terdag: 2.15— 3.45 uur Mulogroepen. Par. H. Leonardus: Woensdag: 2.30 4 uur jongste groep. Donderdag: 7.30 9 uur jongste groep. R. K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF". Woensdag: 34 uur Kleuters in de Hee- rensingelschoo] Vrijdag: 6.15—7.15 uur aspiranten 1214 jaar in de Ursulasteeg 7.308.30 uur aspiranten 1416 jaar in de Ursulasteeg 8.459.45 uur dames in de R.K. H. B. S. Zaterdag: 2.15—3.15 uur Kleuters in de Ursulasteeg.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6