RIJNSTREEK RADIO-PROGRAMMA'S MAANDAG 28 NOVEM" '938 DERDE BLAD - PAG. II DINSDAG 29 NOVEMBER 1938 Korenbond „De Rijnstreek" Een prettigé en zeer leerzame avond Wederom en prettige en zeer leer zame avond te Meerburg voor de zan gers van de acht aangesloten Paroch. Kerkzangkoren, Donderdag 24 Nov. Het doel van een Korenbond is het geestelijk en muzikaal peil van de ko ren te verhoogen en dan ook allereerst te bevorderen, dat het Gregoriaansch als meest geestelijk gezang, en ook als ware kunst worde erkend en uitgevoerd in nauwe aansluiting met altaar en priester. De leiding van dezen avond was opge dragen aan kapelaan E. Paap van de Sint. Josephkerk die vorigen winter hier een cur sus gaf van elf lessen voor directeuren en organisten. Volgens opdracht zong ieder zangkoor op zijn beurt een Misgezang van een der vier Advents-zondagen, waarvan ieder af zonderlijk later de schriftelijke beoordee ling ontvangt. De voorzitter, pastoor Ruyter van Ha- zerswoude, hield daarna een toespraak over de kerkmuziek en de taak van de kerkzan gers. Kerkmuziek. Leg de nadruk op het woordje: kerk. Het is muziek van de Kerk, voor de Kerk, in de Kerk. Het Gregoriaansch (zoo geheeten naar Paus Gregorius I omstreeks 600) is de eigen zang \an de Kerk, in opdracht en op last van de Kerk uitgegeven in officieele zang boeken. Het eigen kind van de Kerk. Een stemmige, diatonische muziek. Toegelaten wordt ook meerstemmige mu ziek (de priester aan het altaar nqoit) en wel vooreerst de z.g. klassieke poly- phonie, in Palstrinastijl (PaTestrina 1526 1594) zonder orgelbegeleiding en vervol gens de nieuwere (moderne) muziek, meest al met orgelbegeleiding. De meerstem mige muziek is het aangenomen kind der Kerk. Palestrijnsche muziek behoeft geen ver dere goedkeuring, daar deze den Grego- riaanschen zang zeer nabijkomt en daarop gebaseerd is. De moderne muziek heeft waardige voortbrengselen, maar behoeft stuk voor stuk goedkeuring omdat deze dikwijls te veel gebaseerd is op den bouw van pro fane muziek. De taak van de kerkzangers. Ze vervul len een kerkelijk ambt. Ze zijn misdienaars, 't Is niet Mis en zang, of ook niet zang onder de Mis, zij zingen de Mis, 't is ge zongen Mis. De priester is de eerste zan ger, voorzanger in de kerk. Als bij de H. Mis de zangers wel zingen, maar de pries ter niet, dan is het Mis met zang, maar geen gezongen Mis De zang is een onderdeel zeer voornaam van de Hoogmis. Die nende functie, We gever geen muziekuit voering, we zingen de Mis. We zingen niet voor tijdverdrijf voor ons zelf en voor de aanwezigen, zoodat de tijd voorbijgaat zon der dat men zich verveelt. We zingen niet onder de Mis, we zingen de Mis. Kerkzang is koorzang. We spreken van koorzangers, en zangkoor. In koor zingen is gezamenlijk zingen, solo-zang is een hoo- ge uitzondering en moet passen bij den vorm van den koorzang. De organist begeleidt den zang, om den zang te steunen, zoodat de zangers gerus ter, gemakkelijker en vlotter zingen. Hij is dienaar van de zangers, van den directeur. Zijn begeleiding moet daarom bescheiden zijn, niet hard en scherp spelen, niet veel te sterke en scherpe registers gebruiken, niet overheerschen. Dienende functie, organist, directeur en zangers, 't Is geen schande, 't is hooge eere bij het hoogheilig Misoffer. Ook de pries ter is dienaar aan het altaar en de Paus noemt zich dienaar van de dienaren Gods. We sprekend van de H. Diensten op Zon dag, van den eeredienst, van den Gods dienst. Hierna kregen we na de voorafgaande Gregoriaansche zangen te hooren Palestrijn sche muziek: uit de 3 stemmige Mis van Antonio Lotti (16671740) de Kyrie en de Gloria, op verdienstelijke wijze gezongen respectievelijk door Groenendijk en Meer burg. Na een Liturgische beschouwing over den Adventstijd door kapelaan Paap, en gezamenlijk Rorate gezang om ons in de stemming te brengen, werden bij wijze van generale repetitie onder zijn leiding gezon gen van: lsten Adventszondag Alleluia met vers. 2den Zondag Introitus Populus Sion. 3den Zondag Communio Dicite. 4den Zondag het wonderschoone Offer torium Ave Maria en Communio Ecce Virgo. En eindelijk Kyrie, Sanctus, Agnus Dei van de XVIIde Mis voor Zondagen van den Advent en den Vasten. 't Was hard en pleizierig werken onder zoo bekwame leiding, zoodat er veel is ge leerd en winst is gedaan met gepaste wen ken, aanmerkingen en raadgevingen. De voorzitter had nog een mededeeling te doen vanwege de examencommissie. Iets hoogere eischen zullen gesteld worden aan de candidaat-kerkzengers, vooral wat be treft stemgebruik. Zangers moeten goed ge stemd zijn, d.w.z. in een goede, godsdien stige stemming, in een rustigen bidstem- ming zingen, maar ook een goede stem hebben, hun stemorganen goed gebruiken. Met schreeuwen valt hier niets, maar dan ook niets te bereiken, 't Moet waarlijk zin gen zijn. Geen keelgeluiden, geen stemge- breken. Vóór in den mond zingen. Goede ademhaling en adembeheersching. Nog een opwekking tot eensgezindheid; ut omnes unum sint, dat zij allen één zijn. Na veel dankwoorden en complimenten sloot de voorzitter met allen alvast een za lig Kerstfeest te wenschen. ALPHEN AAN DEN RIJN AUTO BOTST TEGEN EEN BOOM. Alle vijf inzittende personen gewond. Zondagmorgen heeft op den Heerenweg een auto-ongeluk plaats gehad, waarbij het gezelschap van vijf personen dat in den wagen was gezeten, min of meer ern stig werd gewond. Op genoemden weg is n.l. een personenwagen, bestuurd door A. H. uit Reeuwijk, door het springen van een der banden in flinke vaart tegen een boom gereden, waardoor alle inzittenden aan het gelaat en armen werden gewond. Het ergst bleek er aan toe, de 66-jarige M. v. d. M., wonende te Gouda, wiens borstkas was ingedrukt. Dr. W. verleende de eerste geneeskundige hulp. Daarna werden de gewonden naar hun woonplaats vervoerd. De zwaar-beschadigde auto werd door een kraanwagen van den heer Boot weggesleept. Conflict bij aanleg Provinciale weg. Sinds gefuimen tijd wordt alhier met een baggermolen gewerkt aan het uitdiepen van den Ouden Rijn; de hierbij verkregen bagger en zand wordt aangewend voor den ondergrond van den nieuw aan te leggen Provincialen weg aan Gouwsluis, welke baggerstoïtingen worden uitgevoerd door den aannemer Rikke te Heerenveen. Over de uitvoering van dit werk is naar wij vernemen thans een geschil ontstaan tus- schen de aannemer en de Prov. Water staat, zoodat het werk moest worden stop gezet. Den arbeiders aan dit werk moet reeds ontslag zijn aangezegd. BODEGRAVEN St. Nicolaaskinderfeest. Naar we ver- iemen zal op Zondag 4 December a.s. een kinderfeest worden georganiseerd door den Volksbond, waaraan pl.m. 150 jongens en meisjes zullen deelnemen. St. Nicolaas vanzelf sprekend in gezelschap van zijn zwarte knecht zal te circa twee uur per auto aan het Patronaat arriveeren. Het belooft voor onze jongens en meisjes een vroolijke middag te worden, temeer, daar ook hier de muziek niet zal ontbreken. De volgende week Maandag zullen wij hier over verslag uitbrengen. Voetbal. De wedstrijd Bodegraven T.O.N.A. eindigde met een doelpunten-ver- houding 32. HAZERSWOUDE KINDERVERLAMMING. Zaterdag is een geval van kinderverlam ming voorgekomen, in het gezin van den heer v. d. B. in de Toorenstraat. Het 3-ja- rig meisje werd vervoerd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Geboren: Cornelis, z. van A. van der Haven en J. Helmus. KOUDEKERK Groene Kruis. Vrijdagavond hield de vereeniging „Het Groene Kruis" haar jaarvergadering op de bovenzaal van ho tel de Bruin alhier. Onder voorzitterschap van den heer Ant. van Egmond werd de vergadering op de gewone wijze geopend, waarna de secretaris de heer J. C. Ketel, de notulen en het jaarverslag uitbracht. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer M. Schenkeveld het financieel ver slag uit, waaruit o.m. bleek, dat de ont vangsten met. inbegrip van het saldo des vorigen jaars groot 172.53, hadden be dragen 519.94 en de uitgaven ff 286.85, batig saldo f 233.09. De heeren H. van Driel en G. J. Corts rapporteerden na on derzoek goedkeuring. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Ant. van Egmond, terwijl ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlij den van den heer J. van Beek, aan wiens nagedachtenis de voorzitter nog eenige waardeerende woorden wijdde, werd ge kozen de heer W. A. van den Dool en ter voorziening in de vacature wegens het vertrek van den heer J. E. M. van Beers, werd gekozen de heer C. J. Zuidwijk. LEIDERDORP Werkloozen. Het aantal werkloozen, dat vorige week bij het Agentschap der arbeidsbemiddeling stond ingeschrevne be droeg 43 werkloozen, waarvan 12 steun trekken. Geboren: Martinus, z. van F. de Graaf en J. de Wit. Gehuwd: W. Borreman en S; Beijer. NIEUWKOOP AFSLUIT WAS NEERGELATEN. Autorijder botste er tegen-op. De motorrijder C. V. alhier reed Zater dagavond per motor vanuit het dorp naar de Hoogt.- Gekomen bij Teuntjesbrug zag hij niet, dat de brugwachter den afsluit boom had neergelaten en juist de brug zou gaan opdraaien om een vaartuig door te la ten, zoodat hij toch nog de brug passeerde en pardoes tegen den afsluitboom opreed. De motorrijder bleef met zijn borst op den afsluitboom hangen, terwijl de motor on- DE LEIDSCHE COURANT der den boom doorging en een eind ver der op den weg terecht kwam. V., die over pijn in buik en borst klaagde, werd bij de aldaar wonende Wed. Z. binnengedragen waar geneeskundige hulp werd ingeroe pen. Later op den avond is V. naar een in de nabijheid wonenden vriend vervoerd. Het motorrijwiel werd betrekkelijk licht beschadigd. Geboren: Catharina Maria dochter van J. G. Vroomhof en C. W. A. Leliveld, Ondertrouwd: F. Woelders, 30 jaar en G. C. de Vlieg, 22 jaar, wonende te Wil- nis H. van Varik, 27 jaar en N. Kroon, 22 jaar wonende te Ter Aar. Overleden: L. van Leeuwen, 56 jaar echtgenoot van K. van Schaik. RIJNZATERWOUDE IJsclub. Op Vrijdagavond hield de ijsclubvereeniging „Eendracht" te Rijnza- terwoude in café de Boer haar 40ste jaar vergadering. Aanwezig waren 47 leden. De heer W. Timmers, voorzitter, opende deze vergadering met een hartelijk woord en memoreerde het veertig-jarig bestaan der vereeniging. Een woord van dank werd door hem gebracht aan de bode de heer C. de Jeu, die vanaf de oprichting deze functie heeft waargenomen tot groo- te voldoening van het bestuur. De heer de Jeu werd hierop door het bestuur een fraaie leuningstoel aangeboden met een bouquet mooie bloemen. De heer de Jeu dankte allen hartelijk voor dit blijk van sympathie. Uit het verslag, van den pen ningmeester bleek, dat het saldo over 1-937 bedroeg 238.20 vermeerderd met 101 contributie alzoo een bedrag van f 339.20 in kas. De uitgaven bedroegen f 74.76 zoo dat het batig slot een bedrag aangaf van 264.44. In kas bij de werkverschaffing een bedrag van 85.04. De commissie voor kascontrole verklaarde bij monde van den heer Bodaan dat al.es in orde bevonden was. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek dat er 101 leden waren en 3 eere leden. De secretaris wenschte de vereeni ging mede in verband met het veertigjarig jubileum alle goeds toe. De aftredende le den van het bestuur de heeren H. Tj. de Boer, G. Bergshoeff. H. L. Heemskerk en Chr. Overdevest werden bij acclamatie herkozen. De heer J. W. de Boer bracht verslag uit omtrent de materialen, alles bleek in orde te zijn. Hierna volgde punt 6. Het kardinale punt van dezen avond, daar door het bestuur werd voorgesteld om in verband met het veertigjarig be staan der vereeniging een feestavond te organiseeren. Dit punt lokte weinig dis cussie uit en werd met één stem, die van den heer W. Kinkel, tegen, aangenomen. Besloten werd hiervoor 150 uit te trek ken. Op dezen feestavond zullen een paar artisten optreden en zullen de leden twee gratis consumpties en twee gebakjes wor den aangeboden. Een voorstel om dit jaar de gratis verloting niet te houden werd aangenomen. Een voorstel van den heer van Zwieten om tijdens den feestavond een verloting te houden om de kosten tot een minimum te beperken zal door het bestuur overwogen worden. Daar de vergadering ten einde liep maakte de heer Compeer een juiste opmerking, dat hij nog niets gehoord had over het aanbieden van een begrooting. De secretaris deed dit alsnog. De begrooting werd vastgesteld met aan uitgaven een bedrag van 65.10. Bij de rondvraag werd bij monde van den heer Compeer in welgekozen woorden nogmaals de heer de Jeu van harte gefeliciteerd. De heer Kónst vroeg inlichtingen omtrent het woord Rijnzaterwoude op de club- vlag, of dit nu met een s of met een z ge schreven moet worden. Volgens het be stuur moet het een s zijn. Hierna sluiting. TER AAR „Ons Genoegen". In het café Verhoef was gisteravond Luto I. van Roelof- arendsveen op bezoek, om de kracht te meten tegen Ons Genoegen. Het werd een gelijk spel, 99. De uitslag luidt: Ant. HartveldTh. Koek 11 P. v. d. VlugtP. v. d. Meer 20 A. HoogervorstN. Rietbroek 02 W. ZuyerveldP. Bontje 11 D. LeliveldL. Bontje 11 C. EgbertsP. Heemskerk 20 H. SassenP. Koek 02 J. VersluysJ. Rietbroek 20 C. VersluysJ. v. d. Hoorn 02 UITHOORN Gemeenteraad. Op Woensdag 30 Nov. des avonds 8 uur zal de Raad dezer ge meente in openbare zitting bijeenkomen. Getrouwd: A. J. Mekker en A. Riet veld. Overleden: A. M. Vermeij. WOERDEN Een dames-zangkoor opgericht. Naar we vernemen is een R.K. Dames zangkoor opgericht onder leiding van den heer L. v. Elzen alhier. De repetities wor den eiken Dansdag gehouden in hotel „Neuf". Begonnen is met de instudeering van een bijzonder zangspel, dat binnen niet al te langen tijd zal worden opgevoerd. Wij wenschen den heer v. Elzen veel suc ces met dit koor, dat in een behoefte voor ziet. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrydag 2 December des namiddags 7 uur ten Stadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Con tract destructor. 3. Gratificatie Secr.- Penn. Burgerlijk Armbestuur. 4. Verpach ting brug en sluis Woerdens Verlaat. 5. Verpachting land Uijtewaal. 6. Vaststel ling besluit art. 36, 4e der Woningwet. 7. Crediet opzichter bouw kantoor bedrijven. 8. Adres Koetsier aanstelling. 9. Benoe ming leden stembureaux. 10. Benoeming raadscommissiën. 11. Begrootingswijziging. 12. Voorstel georganiseerd overleg inzake: HILVERSUM I. 1875 en 4.15.5 M. KRO- Uitzending 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoon muziek 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest (1.00— 1.20 Gramofoonmuziek) 2.003.00 Voor de vrouw 3.05 Modecursus 4.05 Be richten, cellovoordracht en gramofoonmu ziek 4.50 KRO-orkest 5.45 Felicitaties 6.05 KRO-Melodisten en solist 7.00 Berichten 7.15 Causerie „De persoon van Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck" 7.35 Sportpraatje 8.00 Berichten ANP, mededeelingen 8.15 KRO-Symphonie- orkest en solist 9.00 Causerie Prof. Mr. Ch. P. M. Romme. 9.20 Vervolg concert 10.05 Gramofoonmuziek 10.30 Be richten ANP 10.40 KRO-Boys en solist 11.00 Sigmund Gaspari's orkest 11.20 KRO-Boys 11.4012.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM H. 301.5 M. AVRO-Uitzen- ding. 11.00—11.30 vjn. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Orgelspel (opn.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble Bert van Din teren 11.00 Cau serie „Onze woning. Grondslagen voor har monisch interieur" 11.30 Ensemble Bert van Dinteren 12.15 Berichten 12.18 De Twilight Serenaders 1.00 Gramofoon muziek 1.15 Omroeporkest en solist 2.00 AVRO-Vaudeville-orkest, Mannenkoor en solisten (opn.) 2.45 Knipcursus 3.45 Zang met pianobegeleiding 4.05 Pianovoordraoht 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Omroepor kest 6.30 Causerie „Bent U evenwichtig (2)" 7.00 Voor de kinderen 7.05 Kin derkoor „Zanglust" 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal, me- dedeekngen 8.20 Weldadigheidsoproep 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 10.00 Radiotooneel 10.20 Bridgeles 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Causerie „20 Jaar dansmuziek en nog wat" (met gr. pl.). DROITWICH. 1500 RL 12.20 Karakter imitaties 12.35 Radiotooneel 12.50 Jack Wilson's kwintet 1.202.00 Gra mofoonmuziek 4.15 Orgelspel 4.35 Gra mofoonmuziek 5.20 Montague Brearley en zijn orkest 6.00 Gramofoonmuziek 6.20 Berichten 6.45 Het Victor Olof Sextet 7.20 Kamermuziek 7.50 Inter views 8.20 Gevarieerd programma 8.50 BBC-Variété-orkest en -koor en so listen 9.20 Berichten 9.45 Causerie „Canada speaks" 10.00 Cabaretprogram ma 10.45 Declamatie 11.05 De Gros- venor House Dance Band 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.). a. Salarisbesluit B.-ambtenaren; b. wijzi ging ambtenarenreglement. 13. Beschik baarstelling schoollokaal. Feestavond Jongeren Staatspartij. Een amusementsavond voor de Jongeren afdeling der R.K. Staatsparty, die in alle opzichten geslaagd is, dat was aller mee ning na afloop. De belangstelling was Vrijdagavond overweldigend en de stem- mnig uitstekend. Wel kon de voorz.der afdeeling, de heer K. Munningshoff, in zijn openingswoord zeggen, dat vele jon geren zich moesten schamen geen lid te zijn van deze afdeeling, die ontspanning met muziek en dans paart aan de politieke werkzaamheid. Een welkom riep spr. toe aan pater Trienekens, de heer Wim Cor- nelissen uit Utrecht en de heer Bart IJsel- stein met zijn blue-birds uit Gouda. Nadat pater Trienekens ook nog even gesproken had, was het spoedig een bonte mengelmoes van dansenden in de feeste lijk verlichte zaal van de heer Ruys, waar ieder zich bij den aanvang getooid had met een kleurrijke bloem. De heer Cornelissen leidde uitstekend. Als variatie werd nog een verloting ge houden en een „ballonvangst" als attrac tie. Te kwart over elf sprak pater Trie nekens het slotwoord van dezen niet-po- litieken avond der Jongeren. Als de belangstelling dezer Jongeren voor de politiek éven warm loopt, dan gaat deze afdeeling der R.K. Staatsparty een schitterende toekomst tegemoet. ZEVENHOVEN TWEE WIJKVERPLEGINGEN. Ook het „Groene Kruis" richt er een op. Vrijdagavond hield de afd. Zevenhoven van het Groene Kruis haar jaarvergade ring in de voormalige openbare school. Om 8.15 heette de voorzitter, de heer C. v. Baren, de aanwezigen, ten getale van 19 leden, welkom en gaf den secr. dr. Lucar- die gelegenheid de notulen te lezen Ook gaf de secr. tevens zijn jaarverslag. De penningmeester, de heer L. S. Slingerland, kwam nu aan het woord voor zyn rekening en verantwoording. De inkomsten waren kleiner dan de uitgaven; dit jaar is, er een nadeelig saldo van 9.67. Het totaal bezit is thans 615.9H. Het nadeelig slot vindt zijn oorzaak daarin, dat 2 ligtenten opge knapt en geschilderd zijn. Tevens werd er op gewezen, dat er nog een tent staat, die niet gebruikt wordt. Tot verificateurs wer den benoemd de heeren Thomas Visser en A J. de Groot HPz. Het volgende agenda punt was: Voorstel van het bestuur tot in voering van Wijkverpleging. De voorz. licht dit voorstel toe. Eenige weken is er een bespreking geweest te Nieuwveen met het „Wit-Gele Kruis" en daarna met het „Groene Kruis" te Nieuwkoop, wat ons het billijkste voorkwam. De heer A. J. de Groot H.Pz. vraagt of dit agendapunt niet verdwaald is. Zijn inziens behoort dit bij de mededeelingen, daar de verpleegster al in practijk is. De voorz. antwoordde, dat RADIO PARIJS. 1648 M. 9.00, 10.00, 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.30 Zang 1.05 Gramofoonmuziek 1.25 Can- trelle-orkest 2.00, 2.35 en 3.30 Gramofoon muziek 3.35 Zang 3.50, 4.20, 4.40 en 5.25 Gramofoonmuziek 5.50 Zang 6.20 Gramofoonmuziek 6.35 Vioolvoor dracht 6.50 Zang 7.20 Locatelli-orkest 8.35 Radiotooneel 10.3011.50 Kamer muziek. KEULEN. 456 RL 5.50 en 6.30 Gramofoon muziek 7.50 Omroepschrammelensemble en solisten 11.20 en 12.35 Omroeporkest 1.30 Populair concert 3.20 Gramo foonmuziek 4.35 Peters-kwartet 6.20 Omroepkoor en solisten 7.30 Radiotoo neel 7.5011.20 Orkest van de Lucht macht, Hermann Hagestedt met zijn dans- orkest en solist. BRUSSEL. 322 en 484. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om roeporkest 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 „Faust", opera. Hierna tot 11.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 1.00 en 1.30 Omroepsalonorkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Viola en trompet 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Omroep salonorkest 8.20 Gramofoonmuziek 8.50 Omroepsymphonie-orkest, Omroepkoor en solisten. (In de pauze: Declamatie). Hierna tot 1 1.20Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 RL 7.30 Omroeporkest en solist (8.208.35 Politiek dagbladoverzicht) 9.20 Berichten 10.20 Uit Turijn: 3de acte van de opera „Turandot" 11.0011.20 Gramofoon muziek. GERL RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Radio PTT-Nord of diversen 9.50 Keu len 10.20 Radio PTT Nord of diversen 11.20 Radio Parijs 12.30 Brussel VI 3.20 R. Danmark of diversen 3.20 Keu len 4.20 Diversen 4.40 Londen Reg 5.20 Brussel VI. 6.50 Brussel Fr. 7.20 Brussel VI. 7.50 Keulen 8.20 Brussel VI. of diversen 11.20 R. Dan mark of diversen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen 10.35 Londen Reg 12.20 Brussel Fr. 12.50 Droitwich 2.20 Londen Reg 4.15 Droitwich. 7.50 Lon den Reg 8.20 Droitwich 9.45 Keulen of diversen 10.00 Droitwich 10.45 Londen Reg 11.05 Droitwich. dit het werk is van de gevormde commis sie, die de Wijkverpleging in voorbereiding had. Ook werd een schrijven voorgelezen van de afd. Nieuwveen van het „Wit-Gele Kruis'". Nu hier in onze gemeente het „Wit-Gele Kruis" is opgericht, krijgen wij hier 2 Wijk verplegingen, tenminste als dit voorstel wordt aangenomen. Het contract met Nieuwkoop is wel besproken, maar nog niet geteekend. Het Groene Kruis al hier, als dat overgaat tot wijkverpleging, krijgt subsidie van het hoofdbestuur. Ook werd meegedeeld, dat het Groene Kruis al hier er geen kosten aan heeft. Na veel pra ten ging het voorstel van het bestuur er zonder hoofdelijke stemming door. Ook was er een schrijven van het W.-G. Kruis alhier ingekomen, of zij het materiaal van het Groene Kruis kon huren. Besloten werd, dat als die leden lid blijven van het Groene Kruis a 1.contributie, de zaak geregeld is. De aftredende heeren C. v. Baren en C. J. van Veen werden met algem. st. herko zen en namen hun benoeming aan. Aan de E.H.B.O. werd 2.50 toegekend voor de be strijding der onkosten, aan den cursus van 15 personen verbonden. Om 9.30 sloot de voorz. met dank voor de zakelijke bespre king de vergadering. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op Woensdag 30 Nov. des morgens om 9,30 uur in openbare vergade ring bijeen ten Raadhuizen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verhuur voormalig schoolhuis. 4. Voorloopige vaststelling re kening 1937 der gemeente en G.E.B. 6. Be noeming leden en plaatsverv. leden, stem bureau wegens a.s. periodieke aftreding. 7. Rondvraag. Werkverschaffing. Sedert 14 dagen is aangevangen met het Centrale Werk verschaffingsobject tochten schieten enz. in dén polder Zevenhoven, gelegen in deze gemeente. Tot heden werden er van hier geplaatst achttien personen, en tien uit Ter Aar. Voor enkelen beteekent het een meevaller, daar zij n.l. meer verdienen dan zij anders aan steun ontvangen. Voor hoofden van grootere gezinnen echter is dit anders, en ontvangen zij soms bij 50 uur bard werken minder dan de steum Hier ligt een taak voor de vakbonden. Gevestigd: Aaltje Schuurman van Woerden. Wijnand Jansen van Nieuw veen. Mijnder v. d. Lee en gezin v. idem Helena Spek van idem. ZOETERWOUDE Gevestigd: mej. W. Hoogendoorn van Leiden Corn, van Gelderen van Haarlemmermeer mej. J. J. Verboom van Alphen aan den Rijn. V ertrokken: Corn. Verhagen naar Rijnzaterwoude mej. J. M. Hijkoop naar Ter Aar mej. M. J. Zaal naar Alphen aan den Rijn G. Huibers naar Haarllem. Ondertrouwd: Hendrik Wierenga, 22 jaar en Neeltje Slotboom, 22 jaar

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11