OMGEVING VRIJDAG 25 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT HILLEGOM Onderling Belang. Woensdag hield de Coöp. Verbruiksvereeniging „Onder ling Belang" U.A. de 30ste algemeene ver gadering ofwel de 10e ledenraadsvergade ring in „Zomerzorg" alhier. In zijn opjuningcwoord besprak voorz. L. Burggraaf den algemeenen toestand der vereeniging, waarin een niet onbelangrijke verbetering is te constateeren in verge lijking met de laatste crisisjaren. Het jaar verslag werd z.h.st. goedgekeurd. Vervol gens had de uitloting plaats van 5 obli gaties a 100. Aan het bovengenoemde jaarverslag ont- leenen wij het volgende: het aantal leden bedroeg op 1 September 850, terwijl het aantal personeelsleden 28 is. De totale om zet bedroeg 242.723.07^ of 8.652.76 meer dan vorig jaar. De verdeeling van den omzet is als volgt: bakkerij 47.292.84 y2 45.797.80 vorig jaar); kruidenierswaren 131.327.44Jj 123.808.40K vorig jaar); manufacturen 43.160.07 (44.734.97 vorig jaar). Filiaal Bennebroek 20.9.42.71)4 19.729.13J4 vorig jaar). Het totaal over schot bedraagt 6.112.17. Dit jaar zijn aan de beurt van aftreden van de bestuursleden de heeren F. C. van Lierop J.zn. en C. Bruinenberg, terwijl van het college van commissarissen de heer C. W. van Dam aftredend is. De stemming zal zoo noodig op Zaterdag 18 Dec. a.s. ge houden worden. ken staande blijven als zij strijd zullen ondervinden? De Paus heeft daarop de Kath. Actie ingesteld over geheel de we reld; hij hoopt, dat deze actie zal geven weerstand in het geloof van de katholie ken. Aan deze Katholieke Actie moeten wij allen medewerken. De R.K. Volksbond en Kath. Actie is een gezamenlijk stre ven. Immers de Bond is er ook voor ons godsdienstig en zedelijk leven. Dr. Olie rook besprak vervolgens de omvorming van het maatschappelijk leven. Wij moe ten krijgen beroepsstanden, waarin zoo wel werknemers als werkgevers moeten samenwerken. Er is één middel dat de maatschappij kan hervormen en dat is het volkomen beleven van het Evangelie in alle rangen en standen. Ons godsdienstig, maatschappelijk, cul tureel en economisch leven kan niet in vieren gedeeld worden, doch is slechts één leven. Spr. wees op de verschillende wijzen, waarop wij een apostolaat kunnen uitoefenen, in den zin van de „Katholieke Actie". De taak van den Kath. Volksbond in de Kath. Actie werd door spr. niet onbespro ken gelaten. De standsorganisatie wordt een hulptroep van de Kath. Actie. Niet alleen de Volksbond, doch alle katholieke bonden en vereenigingen moeten hieraan .medewerken. Vandaar de kernvorming, die de actie voorbereidt. Voor de jongeren vooral is een heerlijke toekomst van actie weggelegd. Spreker besloot met een krachtig woord van pro paganda voor de Kath. Actie. De voorzitter dankte dr. Olierook voor zijn begeesterende woorden. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Donderdag 24 Nov., des avonds te 7 uur. Afwezig de heer J. W. van Parera. Uit de ingekomen stukken blijkt, dat de begrooting 1938 eindelijk is goedgekeurd. De toestand van noodlijdendheid schijnt noodwendig een vertraagde goedkeuring der begrooting mede de brengen. Een adres van een aantal ingezetenen, wonende langs den Zeeweg en den Buurt weg om ter plaatse straatverlichting aan te brengen, gaf aanleiding tot een wijdloo- pende discussie. De voorz. merkt op, dat reeds voor het adres binnenkwam door B. en W. was besloten om den Zeeweg, ter hoogte van de z.g. twaalfwoningen, een lantaarnpaal te doen plaatsen. Die lantaarnpaal kost 95. Voor dien lantaarnpaal moet de kabel met 90 M. worden verlengd, waarvoor Leiden 130 berekent. Bij plaatsing van meerdere palen langs Zeeweg en Buurtweg komen dus niet alleen de kosten van palen, doch ook voor verlenging van den kabel. B. en W. meenen onder de tegenwoordige tijds- omstandighedesn geen voorstellen ter zake te kunnen doen, en stellen daarom voor 't adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer J. v. d. Berg-Verdegaal is van oordeel, dat als men de verlichting voor den Zet f eg onderhanden neemt, men ook wel iets kan doen tot verbreeding der trot toirs. Wellicht is hier met medewerking der belendende eigenaren iets te doen, dat geen geld kost. De heer v. d. Klauw zou verbetering der verlichting zeer wenschelijk vinden, doch geeft toe, dat het veel geld zal kosten. De voorzitter maakt de opmerking, dat, als de extra kosten voor den kabel er niet bijkwamen, wellicht B. en W. anders tegen over het adres zouden staan. De heer A. H. v. Noort stelt voor deze zaak bij de behandeling der begrooting 1939 nog eens nader te bezien. De voorz. vindt geen aanleiding om deze aangelegenheid een volgenden keer nog eens te behandelen, doch de heer A. H. v. Noort persisteert bij zijn voorstel, dat wordt ondersteund door de heeren J. v. d. Berg en C. v. d. Klauw. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 te gen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren L M. van Noort, Th. van Gijlswijk, L. de Winter en de beide wethouders. SASSENHE1M Biljarten. „De Oude Post" organiseer de een vriendschappelijken wedstrijd te gen Flora uit Noordwijk. De uitwedstrijd in Noordwijk viel in het voordeel uit van „Flora" met een winst van 55 car. Hier onder de uitslag: car. h.s. gem. C van Dam 82 13 3.41 C. Guldemond 100 21 4.12 Pico 65 7 1.66 A. J. v. d. Wiel 100 9 2.54 R Koele wijn 100 12 2.91 Gr Zandbergen 150 20 4.41 Mr Ertts 93 24 2.76 Chr. Homan 100 12 293 E. v. d. Voort 150 20 5.55 J. van Reizen 120 14 4.44 „De Oude Post" behaalde alzoo thuis een winst van 80 car. VOORSCHOTEN Eerste hulp bij luchtaanvallen. Na een gehouden bespreking door het hoofd van den luchtbeschermingsdienst, den heer C. W. Staats, voor de leden van de afdeeling der Ned. vereeniging „E. H. B. O." en na een gehouden ledenvergade ring, waarin zeer uitvoerig van gedachten is gewisseld, is met bijna algemeene stem men besloten, dat. de leden van de E. H. B. O.-brigade, voor zoover zij in tijden van oorlog of oorlogsgevaar aanwezig zul len zijn, zich beschikbaar zullen stellen voor het verleenen van eerste hulp, zoo dat deze afdeeling, als vereeniging, wordt ingeschakeld in het luchtbeschermings plan en den luchtbeschermingsdienst van deze gemeente. Tevens is besloten, dat getracht zal worden nog meerdere ingezetenen be kendheid te geven van het E. H. B. O.- werk, aangezien in tijden van gevaar vele personen voor deze afdeeling van den luchtbeschermingsdienst noodig zullen zijn. Collecte. De collecte in deze gemeente gehouden op 19 November 1938, ten bate van het „Dorus Rijkersfonds" heeft opge bracht de som van 13.82. WASSENAAR Uitvoering R. K. Volksbond. Ter viering van het Patroonsfeest had gisteravond te 7.30 uur in het R. K. Veree- nigingsgebouw een feestelijke bijeenkomst plaats, waarbij de eigen tooneelclub O. N. A. voor het voetlicht trad, terwijl daarne vens „The Funny Boys" zorgden voor een muzikale omlijsting. Onder de aanwezigen merkten wij op, den ZeerEerw. Heer Pastoor Wiemers en kapelaan Schoots. De voorzitter, de heer S. van Rijn, heette, na opening met den Chr. groet al len welkom, bijzonder de Geest. Adviseur kapelaan Tijssen. Spr. herinnerde daarna aan de kerkelijke viering van het patroons feest, met algemeene H. Communie der le den, op 6 Nov. 1.1. Vervolgens wees spr. er op, dat we gelukkig leven in een vrij Ne derland waar we gerust feest kunnen vie ren, maar ook als Katholiek en Volksbon- ders openlijk voor ons beginsel kunnen ge tuigen in stands- en vakvereenigingen. Nadat dan metbegeleiding door The Funniy Boys het Bondslied was gezongen, Aangeboden worden de begrooting voor dienst 1937. De voorz. stelt voor, om, zooals gebrui kelijk, drie leden te benoemden tot het na zien der rekening. Bij eerste stemming worden benoemd de heeren D. J. Westrik en C. v. d. Klauw met respectievelijk 9 en 8 stemmen. Voor het derde lid der commis sie wordt een nieuwe vrije stemming ge houden, waarbij de heer J. v. d. Berg 5 ót., L. M. v. Noort 6 st. en de heer v. d. Voet 1 stem verkrijgen. Bij herstemming tusschen de heeren v. d. Berg en van Noort krijgt de heer J. v. d. Berg 7 stemmen en de heer L. M. v. Noort 5 stemmen, zoodat de heer J. v. d. Berg is be noemd. De heeren Westrik, v. d. Klauw en v. d. Berg verklaren hun benoeming te aanvaar den. Aangeboden worde nde begrooting voor het grondbedrijf 1939 en de gemeentebe- grooting 1939. De begrooting voor 1939 van den school- artsendienst wordt vastgesteld. Enkele wijzigingen worden in de begroo ting dienst 1939 aangebracht. In verband met een schrijven van Ged. Staten betrekkelijk de jongsteg wijzigin der wegenbelasting, worden in deze wijzi ging enkele veranderingen aangebracht. Bij de rondvraag vestigt de heer Brug man de aandacht op het feit, dat bij schil der Peters enkele boomen zijn gerooid. Wel licht zou men daar tot verbreeding van den weg kunnen komen. De heer A. H. v. Noort vraagt noe het staat met het trottoir aan de Zeestraat waarom door enkele ingezetenen is ver zocht. De voorz. zegt, dat deze aangelegenheid bij de begrooting 1939 zal worden behandeld De heer Westrik vraagt of het waar is dat het terrein, door de gemeente aangekocht van de gravin v. Lynden, aan de St. Bavo- stichting is verhuurd. De voorz. zegt dat B. en W. hebben goed gevonden, dat door de voetbalclub van de St. Bavostichting een gedeelte van het ter rein tijdelijk als voetbalveld wordt ge bruikt. Niets meer aan de orde zijnde wordt de openbare vergadering door den voorzitter gesloten. volgden de navolgende mededeelingen. Op 4 Dec. 's middags 2 uur wordt in het R. K. Vereen, geb. de St. Nicolaasviering gehouden voor de kinderen der leden. De aandacht werd gevestigd op de 3-jarige ac tie van het R. K. Werkliedenverbond voor doorvoering van de richtlijnen van de en cycliek „Quadragesimo Anno", onder den titel „Naar de nieuwe gemeenschap". Voor deze actie werd aller medewerking gevraagd. Voorts werd gewezen op de diocesane overeenkomst tusschen den R. K. Volksbond en de St. Josephgezellenvereeniging en de vorming in verband daarmede van een contactcommissie. De Geestel. Adviseur kapelaan Tijssen vestigde eveneens de aandacht op voormel de actie van het R. K. Werkliedenverbond, er vervolgens op den filmavond op 21 Dec. a. s. Na dan het op te voeren tooneel- stuk te hebben ingeleid, wekte spr. op tot het betrachten van naastenliefde en recht vaardigheid. Hierna vond de vertolking plaats van een klucht in 3 bedrijven, getiteld „Mijn heer de toeziende voogd", door P. Mossin- koff. Hoewel van diverse spelers de rolkennis wel iets te wenschen overliet, waaronder de vlotheid van het spel leed, amuseerden de talrijke aanwezigen zich uitnemend en werd er veel en hartelijk gelachen, waar om het dan uiteindelijk te doen was. Zoo beschouwd was het een geslaagde avond. Na het eerste bedrijf tracteerde de R. K. Coöperatie op een kop koffie, dat men zich goed liet smaken. De heer G. Looije- stein benutte deze gelegenheid om in de pauze tusschen het 2de en 3de bedrijf de aandacht te vestigen op de Haka-excursies, waarvoor spaargelegenheid bestaat, terwijl hij voorts opwekte tot het doen van inkoo- pen bij de R. K. Coöperatie. Een gehouden collecte ten bate van het eigen St. Nicoiaas-comité bracht 16.65 op. Aan het einde van den avond sprak de voorzitter een dankwoord, waarin hij zei overtuigd te zijn, dat allen voldaan huis waarts keerden en de hoop uitsprak dat de tooneelclub nog meermalen de aanwe zigen zou vergasten zooals dezen avond. Spr. dankte voor de opkomst, dankte voor de medewerking en tenslotte ook The Fun- nv Boys. Te ongeveer 11 uur volgde slui ting met den Chr. groet. Ingekomen: Arkoena, geen, bedien de, uit Den Haag, Storm van 's-Gravesan- deweg 86. A. M. C. Baumgarten, vreemd, R.-K. dienstbode, uit Weenen, Park Oud- Wassenaar 1. P. M. Beekers, R.-K. dienstbode, uit Tteringen, Hyacinthstraat 32 C. H. van Kins geb. Bcmelman, R.-K., zonder beroep, uit Leiden, v. Z. v. Nijevelt- straat 182. N. Boezaard, N.-H., dienst bode, uit Katwijk, Binnenweg 6. M. de Bruin, N.-H., dienstbode, uit Ridderkerk, Gr. Hoefijzerlaan 36. R. R. T. Buning en gezin, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Stoeplaan 24. E. A. Burgers, G.K. uit Leiden, Raadhuislaan 4 (dienstbode). Wed. C. M. Roording geb. van Dam. R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Ridderlaan 1. J. Doorman, geen, 1.1. verpleegster, uit Arnhem, Julianaweg 14. A. v. Duijn, N.-H., dienstbode, uit Katwijk, Bremhorst- laan 6. H. A. v. Engelen, R.-K., uit Al phen aan den Rijn, Oostdorperweg 30. J. C. L. M. van Gils en gezin, R.-K., zon der beroep, uit Arnhem, Rijksstraatweg 631. H. Hankart en gezin, N.-H., kok, uit Den Haag, Dr. Mansveltkade 18. Th. E. Hogervorst, R.-K., dienstbode, uit Noord wijk, Duinrell 5. H. A. Holtackers, R.-K., dienstbode, uit Maastricht, Wittenburger- weg 184. Ch. Jager, N.-H., zonder be roep, uit Rotterdam, Amazonelaan 2. F. A Jakubowski, vreemd, R.-K., religieuse, uit Boxmeer, Ridderlaan 1. E. L. P. Köplin, vreemd, D. Ev., huisjuffrouw, uit Den Haag, Nassaulaan 11. E. Koster, G.K., assistente in de huishouding, uit Smallingerland, Langstraat'59. A. Leut- scher, N.-H., dienstbode, uit Den Haag, Duinrell 2. P. Linse, N.-H., tuinarchitect, uit Den Haag, Windlustweg 11. J. Lug- tigheid, Rem., chauffeur, uit Leiden, Vin- kenlaan 3. P. v. d. Mey, G.K., dienstbo de, uit Leiden, Vijverweg 21. G. M. C. Meijer, R.-K., diensbode, uit Oegstgeest, Victoralaan 7. M. C. v. Onselen en ge zin, N.-H., employé R'damsche Lloyd, uit Voorburg, Tulpweg 19. R.Paarmann, vreemd, Ev., Prop. Duitsche Verkeersbu reau, uit Berlijn, Bloemcamplaan 36. J. Parqui, N.-H., zonder beroep, uit Leiden, Groot Haesebroekscheweg 51. J. C. v. <L Plas, R.-K., pater, uit Kingstone, Br.-West- Indië, Ridderlaan 1. M. J. J. v. Remmen, R.-K., dienstbode, uit Bergh, Ridderlaan 1. P. I. de Ronde, G.K., dienstbode, uit Am sterdam, Eikenlaan 2. J. Roos en gezin, N.-H., stuurman gr. vaart, uit Rotterdam, v. Z. v. Nijeveltstraat 314. H. Schneider, vreemd, Ev. Propgadandiste Duitsche Ver keersbureau, uit Berlijn, Bloemcamplaan 36. J. G. Schumacher, en gezin, Rem., Dir. Holl. Import en Export, uit Den Haag, Kievietslaan 3. Wed. E. C. M. Smulders geb. Brand, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Ridderlaan 1. Wed. M. A. H. Thijssen geb. Kleijntjes, R.-K., zonder be roep, uit de Bilt, Ridderlaan 1. M. The- dinga, N.-H., dienstbode, uit Rotterdam, Rust en Vreugdaan 7. A. C. Veenhuizen, N.-H., dienstbode, uit Apeldoorn, Konij nenlaan 51. H. v. Veldhuijsen, geen, chauffeur, uit Amsterdam, v. d. Oudermeu- lenlaan 10. A. de Vos, N.-H., slager, uit Kamerik, Kerkstraat 33. A. Vrede, geen, leerl.-verpleegster, uit Amsterdam, Sant horstlaan 1. C. G. v. d. Wateren en ge zin, geen, ingenieur, uit Den Haag, St. v. 's-Gravesandeweg 86. Vertrokken: K. Wenr geb. Mensch, naar Duitschland. P. A. Kimmel, naar Bergen op Zoom, Steenb.straat 8. Th. M. Derksen, naarc Bergh, Langelscheweg B490. M. A. J. v. d. Brand, naar Sam- beek, A95. P. v. d. Stelt, naar Lisse, Narcissenstraat 36. L. Ihssen, naar Duitschland. F. J. Peters en vrouw naar Rijswijk Z.-H., Nassaukade 13. J. M. P. de Leeuw geb. Essenberg.n aar Den Haag, Nieuwe Parklaan 70. N. G. Teufel, naar Tuttlingen, Did. G. M. Boer, naar Bos koop, Barendtstraat 6. S. P. Ammon, naar Leiden, Prinsenstraat 67a/ E. S. A. v Muschenbroek, naar Leiden, P. Kerk steeg 24. Th. v. Dijk, naar Leiden, Le vendaal 29. B. van Esveld, naar Oegst geest, Warmonderweg 48. W. W. C. Slo- temaker geb. Bok, naar Clarens (Zwld.), villa Dubochet,, 11. M. J. v. Beek naar Nieuwkoop, Zuideinde A47. J. F. v. Ber- kel, naar Leiden, H. de Vriesstraat 9. M. M. Verdel, naar Utrecht, A'damschestraat- weg 296. A. Kromhout, naar Den Haag, Plaats 24. L. W. M. Weenink, naar Zalt- bommel, Gamerschestraat 35. A. Ko- schier, naar Feistritz, Oostenrijk. J. M. Baron van Voorst tot Voorst en vrouw, naar Lugano, Villa Eugenia. F. A. Cham bers, naar Singapore. W. N. I. M. van Heelenberg Hubar, naar Batavia. S. Th. Tetteroo, naar Leiden, Oude Singel 50. M. A. Groen, naar Den Haag, Duiveland- schestraat 89s. M. H. L. Tittelbach, naar Den Haag, Weissenbruchstraat 396. M. H. Nederpelt en gezin, naar Soerabaja. T. v. d. Meulen, naar Rotterdam, Heem raadssingel 44. C. N. J. Grimbergen, naar Voorburg, Kerkstraat 26. Geboren: Jacobus Wilhelmus Maria z van C. T. v. d. IJssel en A. C. Romeijn. Geertruida Adriana d. van N. J. Ko nijn en H. J. Beijersbergen. Dirk Joan nes z. van D. R. de Kievit en M. C. Wijs man. Hendrik z. van H. v. d. Does en C. v. Beelen. Ondertrouwd: J. Wildeboer en L. E. Blase. W. Rehorst en J. C. W. van Stuijvenberg. Getrouwd: A. M. Steen en G. A. S. J. Vermaas. A. Biluska en G. M. de Smit. Overleden: Catharina Adriana Ma ria Josepha Hazebroek 90 j., weduwe van K. H. Rurup. WARMOND Blinden-ayond uitgesteld. De solisten avond, welke hedenavond in Hotel „De Zon" door blinden zou worden gegeven, is tot nader datum uitgesteld. ZOETERMEFR Motorrijder geslipt. Donderdagmorgen, omstreeks 9 uur, kwam de heer Sch., wonende te Berkel en Rodenrijs, op de Stationsstraat, bij de Mo lenstraat, met z'n motorrijwiel te slippen. Hij kwam hierbij zoo ongelukkig terecht, dat hij een ernstige hoofdwonde bekwam, en ter plaatse voorloopig door dokter Pal- te moest geholpen worden. Na bij den heer de K. te zijn binnengebracht en verder ge neeskundig te zijn behandeld, kon de heer Sch., die ambtenaar is bij den Landbouw- Crisis-dienst, per auto naar de ouderlijke woning worden vervoerd. Geboren: Petrus Adrianus, z. van Th. B. van Galen en H. Ch. van der Meij. Maria Cecilia, d. van J. M. Adegeest en J. P. Borst Gehuwd: A. P. Hermus 27 j. en J. J. Opdam 20 j. Overleden: W. M. Reeuwijk 6 j. Gevestigd: M. van Leeuwen van Woubruggge C. J. Stig van Pijnacker. Vertrokken: M. J. van Haastert naar Nootdorp D. van Haaren naar Tilburg J. de Jonge en gezin naar Enschedé J. van Muilen naar Vlaardinger-Am- bacht. KATWIJK AAN DEN RIJN Bouwen. Het perceel bouwgrond van den heer B.( gelegen langs de Kerklaan, het eenige perceel wat nog onbebouwd ligt, is door verkoop in handen overge gaan van den heer T. en bestemd om hier burgerwoonhuizen te bouwen. Dan zal de Kerklaan geheel bebouwd zijn. Voor de jeugd. Het bestuur van K.K. heeft voor de Katwijksche jeugd een blijde mededeeling, n.l. dat er bericht is inge komen van de goede Sint dat het hem, niettegenstaande de vele moeilijkheden, toch nog gelukt is een pas te krijgen voor Holland met eindbestemming Katwijk aan den Rijn. Bij zijn bezoek vorig jaar heeft St. Nicolaas die toezegging voor z'n komst reeds gedaan. Maar nu is z'n komst defi nitief. Op Maandag 5 Dec. hoopt hij te ongeveer 3 uur aan het Parochiehuis" te zijn en verwacht daar een groote schaar van kinderen. In zijn brief schrijft de goede man, dat hij nog heel wat moois heeft kun nen meebrengen echter heeft hij ook nog enkele gi'oote zakken en een partijtje roeden.; maar hij zinspeelt er op dat- hij die voor Katwijk niet noodig hoopt te heb ben. Meer mogen we uit zijn lange brief niet vermelden. Het bestuur van K.K. hoopt dus, dat het alle kleintjes, zonder uitzondering, een prettig St. Nicolaasfeest zal worden, en dat ze dus vooral de laatste dagen braaf zullen zijn. De rest zal St. Nicolaas zelf wel vertellen. LISSE Hanze. De R.K. Middenstandsver- eeniging „de Hanze", afd. Lisse, verga derde gisteren in het café-restaurant „de Nachtegaal". Op deze bijeenkomst werd door den Pa ter van der Schoot o.f.m., uit den Haag behandeld het onderwerp „Onze Idealen". Na een korte inleiding kwam spr. op het leekenapostolaat en Kath. Actie, hetgeen hij uitvoerig behandelde. Dit apostolaat en deze actie bezag hij in het bijzonder uit het oogpunt der Middenstandsbelangen. Op zeer boeiende wijze en vol begeeste ring gaf hij den middenstander den weg aan, welke hij heeft te bewandelen om te komen tot een doeltreffend leekenaposto laat. Op het einde van zijn betoog beval spr. het boekwerk „het Leekenapostolaat", hetgeen wordt uitgegeven door de fa. Malmberg te 's-Hertogenbosch, ter lezing aan, waaruit zeer veel valt te leeren en waarmede wij een handleiding hebben om onze taak goed te volbrengen. Na een dankwoord van den voorzitter, werd verslag uitgebracht van de laatst gehouden Centrale Raadsvergadering te 's-Gravenhage. Uit dit verslag viel te con stateeren, dat de Hanze zoowel in de af- deelingen als in gezamenlijk verband een tijdperk van bloei en groote activiteit meemaakt. Bij de rondvraag wees de geestelijk ad viseur, kap. van Ingen, die later op de vergadering verscheen, op het Winterpro- gramma. In het bijzonder wees hij op het punt, dat er op den tweeden Zondag van iederen maand een alg. H. Communie was voor de Hanze-leden. Spreker spoorde de leden met kracht an om toch vooral dit punt van het winterprogramma zoo goed mogelijk te volbrengen in het belang van onszelf en in dat van de organisatie en de maatschappij in het algemeen. Hierop sloot de voorzitter onder dank zegging deze druk bezochte vergadering. Volksbond. De afd. Lisse van den R.K. Volksbond hield gisteren een leden vergadering in het gebouw van den Volks bond, onder presidium van den heer J. P. de Koning. De Bondsadviseur, de zeereeïw. heer dr. A. A. Olierook, hield een rede over „Katholieke Actie". Hij begon met te wij zen op de bezorgdheid van Z. H. den Paus over den tegenwoordigen tijd. Deze be kommernis van Z. H. is begrijpelijk; spr. toont dit aan met cijfers, ook uit de groote steden van ons land. Zullen de katholie LISSERBROEK IJsclub. De IJsclub „Lisserbroek en Omstreken" hield gisteravond in het café van den heer A. Faas, „Het Wapen van Lisse" haar 32ste jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer B. Berbee. De opkomst was best! In zijn ope ningswoord herdacht de voorzitter de le den, welke ons door den dood zijn ontval len met enkele woorden van weemoedige hulde. Daar we de vorige winter geen ijs hebben gehad is het jaar dat achter ons ligt voor de kas een gunstig jaar geweest. In het begin van Maart, toen ijs uitgeslo ten bleek, heeft het bestuur aan behoefti- gen van den dijk levensmiddelen uitge reikt, hetgeen dankbaar werd aanvaard. Voorts wees de voorzitter op het feit, dat het bestuurslid G. Been wegens ziekte heeft bedankt. Aan de orde is vervolgens het verslag van den penningmeester, den heer G. Mar- celius. Hieruit bleek, dat, inclusief het sal do 1937 groot ƒ,1001.12, was ontvangen 1232.43 en uitgegeven 313.52, zoodat het kasbezit ƒ918.91 bedraagt. De heer J. G. Randsdorp bracht namens de commissie van verificatuers een gunstig rapport uit. De aftredende bestuursleden H. Huis in 't Veld en Chr. v. d. Klauw werden herkozen terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer G. Been, werd ge kozen de heer A. Wijnhout. Vervolgens werd de heer B. Berbee onder daverend applaus tot voorzitter herbenoemd. Bij de rondvraag werd de wenschelijk ge uit om alhier een terrein te verkrijgen voor een ijsbaan. De voorzitter antwoordde, dat dan allereerst uitbreiding van het ledental hard noodig is, omdat een ijsbaan uit den agrd der zaak groote kosten meebrengt; het heeft en houdt echter de aandacht van het bestuur. Tot slot werd de traditioneele verloting gehouden, waarbij elk der aan wezigen een gratis lot kreeg en de overi gen bij opboud werden verkocht; deze brachten de mooie som van 79.50 op! Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Voor het examen alge meene handelskennis mondeling en schrif telijk slaagde onze plaatsgenooten de hee ren Th. Seysener en J. v. d. Eist beide leerlingen van Jos. P. de Greef te Sassen- heim. OEGSTGEEST Collecte. Onder dankzegging voor de welwillende medewerking van pastoor Looijaard en van de parochianen voor de milde giften, deelt het bestuur der St. Li- duinavereeniging mede, dat de collecte heeft opgebracht 217. RIJNSBURG Tuinbouw. De groentenhandel ken merkt zich door een buitengewone luste loosheid. Er is weinig vraag en de prijzen laag. Roode en gele kool brengen den mi nimumprijs 1 per 100 K.G., en iets daar boven op. Uien van ƒ2 tot ƒ3.20 per 100 K.G. Knolselderie per 100 stuks in A-kwa liteit 2 tot 4.50, B-soort van 1 tot 1.80 per 100 stuks. Boerenkool van 814 cent per kist. Kroten ƒ2.10 tot ƒ2.60 per 100 K.G. Groene kool L70 tot ƒ3.20 per 100 K.G. Waspeen komt in diverse kwalitei ten. Er komt veel 2de soort van. Betaald werd van ƒ1.50 tot ƒ3.50 per 100 K.G. De laatste bloemkool noteerde in de 1ste soort van 3.10 tot 5.10 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9