c"N STADS NIEUWS VRIJDAG 25 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal Bij onze agenten '0 cent per week; f 2.60 per kwartaal Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zbndagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regeJ Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? BUIIG. De Bilt seint: Verwachting: Krachtige tot matige Wes telijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar be wolkt met opklaringen, plaatselijk nog re genbuien, weinig verandering in tempera tuur. Hoogste barometers!: 772.3 te Toulouse. Laagste barometers!: 731.3 te Ingö. De depressie, welke gistermorgen nog ver in het Westen op den Oceaan lag, trok snel Oostwaarts naar Schotland. Zij bracht weer regen en krachtige tot stormachtige wind op de Britsche Eilanden en in Noord-West- Frankrijk. De vorige depressie trok naar het Noord-Oosten af. In Zuid-Europa steeg de luchtdruk aanzienlijk en er bevindt zich thans een uitlooper van het Azoren-hoo- gedrukgebied. Op het vasteland zijn de och- tendtemperaturen lager dan gisteren, doch blijven vrijwel overal nog boven normaal. Ook in Scandinavië daalde de temperatuur en komt plaatselijk weer strenge vorst voor. Op de Britsche Eilanden werd het wat zachter. Voor onze omgeving wordt ma tige tot krachtige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind verwacht, met plaatselijk nog regenbuien. De bewolking zal meest zwaar zijn, doch afgewisseld worden door opklaringen. De temperatuur zal weinig veranderen. LUCHTTEMPERATUUR. 8 8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 4.27 uur tot Zaterdagmorgen 7.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 26 Nov. voorm. 4.50 uur en nam. 5.14 uur. Maan op 10.52 uur Zaterdagmorgen. Maan onder 20.06 uur Zaterdagavond. Stormwaarschuwingsdiens! Geseind om 8.10 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede." Land- en Tuinbouw EEN CHRYSANT „PROFESSOR CLEOPHAS". Ieder jaar wordt te Poeldijk door de ver- eeniging „Bloemenlust", een onderafdee- hng van de plaatselijke K. J. C. en de St.- Josephsgezellenvereeniging een tentoonstel ling gehouden van door de leden zelf ge kweekte chysanthen. Geconstateerd moet worden, dat er climax in zit in de door deze jongelui geleverde prestaties. Onder de vele inzendingen behoorde dit jaar voor het eerst de bovengenoemde „Prof. Cleophas". Ze werd ingezonden door het lid Jac. 'Duivestein, die hiermede den eersten prijs met eervolle vermelding ver wierf. „Prof. Cleophas" is een grootbloemige chrysant, een sport van de bekende „Miss Edith Cavell". Uit deze laatste zijn reeds vele sports voortgekomen. Zoo was op de genoemde tentoonstelling een collectie van niet minder dan tien verschillende sports van deze soort te bewonderen. Een bekende sport is de ,.Red Cavell" en hieruit is weei oe „Prof. Cleophas" ontstaan. Deze soort verschilt weer aanmerkelijk \-an de oorspronkelijke „Miss Edith Cavel". Ze is eveneens een grootbloemige soort, doch hooger en vaster van vorm en in de kleur wijkt zij er eveneens zeer van af. De afzonderlijke bloemblaadjes zijn aan de buitenzijde rood-bruin, terwijl ze aan de binnenzijde goud-geel-brons gekleurd zijn. Wanneer men de bloem beziet komt deze RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Het bedorven vet De kantonrechter-plaatsvervanger te A1 p h e n a. d. R ij n, had den toenmali- gen slager J. C. W. te Alphen a. d. Rijn veroordeeld tot een geldboete van 200 subs. 100 dagen, een voorwaardelijke hechtenis van 15 dagen en publicatie van het vonnis in de dagbladen, wegens het in voorraad hebben van bedorven vet. In hooger beroep staande had de Offi cier van Justitie tegen verdachte bevesti ging van dit vonnis gevraagd. De rechtbank, hedenmorgen uitspraak doende, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak verdachte vrij. Dronken wielrijder. P A. H. te Roelofarendsveen zou te Nieuw veen dronken op een rijwiel rondgetoerd hebben. Aanhouding was ge volgd met de gebruikelyke informaties van naam en adres. Verdachte had toen maar een valschen naam opgegeven, hetgeen nog meer misère gegeven had. Want de Alphensche kantonrechter had voor het besturen in dronken toestand van het tweewielig vehikel een boete opge legd van 8 subs. 4 dagen, maar voor den valschen naam een boete van 10 subs. 5 dagen. De Officier eischte in hooger beroep be vestiging, terwijl de rechtbank de zaak aanhield om nog drie getuigen te hoo- ren. Varken laten dooden zonder eerst te bedwelmen. De slager F. H. R. uit Z w a m m e r- d a m was door den Alphenschen kanton rechter veroordeeld tot een geldboete van 75 subs.' 25 dagen, omdat hij een var ken had laten dooden zonder het beest eerst te laten bedwelmen, waardoor het doodgebloed was. De Officier had bevestiging van dit von nis gevraagd. De uitspraak werd heden een geldboete conform den eisch. De recalcitrante schoenmaker. De schoenmaker M. N. J. had per rij wiel te Wassenaar gepeddeld en had dit blijkbaar niet volgens de verkeersre gelen gedaan, want hij had een bonnetje gekregen. Instede dit document lankmoe dig te aanvaarden, had hij een grooten mond op gezet tegen de dienaren van het gezag met als eenig merkbaar resultaat, dat hij op het politiebureau te Wassenaar terecht was gekomen en dat de Haagsche kantonrechter een geldboete van 8 subs. 4 dagen had opgelegd. In hooger beroep had de Officier be vestiging gevraagd. Het vonnis werd hedenmorgen een geldboete van 8 subs. 4 dagen. Vrijspraak in hooger beroep. W. G., chauffeur te N o o r d w ij k, had bij het keeren van zijn auto op den West- Vlietweg te Leidschendom een andere auto aangereden. De kantonrechter had hem daarvoor veroordeeld tot een geldboete van 25 subs. 10 dagen. In hooger beroep had de Officier vrij spraak gevraagd, omdat bij het getuigen verhoor vast kwam te staan, dat de aan- geredene, een student uit Delft, meer schuldig was dan verdachte. De rechtbank, uitspraak doende, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en met vernietiging van het vonnis van den kan tonrechter werd verdachte vrijgesproken. Voor diefstal van een rijwiel twee jaar gevangenisstraf geeisch! A. v. d. W„ koopman te Leiden, had zich hedenmorgen voor de vijftiende maal te verantwoorden, thans voor de Haagsche rechtbank, wegens het wegne men van een rijwiel. Op 16 Juni van dit jaar had F. C. van Looy zijn rijwiel geplaatst voor zijn wo ning aan de van Limburg Stirumstraat te Leiden. Toen hij even later zijn vehi kel weer wilde bestijgen, was het tot zijn verwondering verdwenen. Verdachte was door de Rijksveldwach ters aangehouden, maar had toch nog kans gezien het rijwiel in een sloot te werpen, waar het niettemin ontdekt werd. Omdat verdachte, die bekende, reeds 14 maal veroordeeld is geweest, eischte spr. thans een gevangenistraf Voor den tijd van twee jaar. De uitspraak werd bepaald op over 14 dagen. kleurencombinatie prachtig ui! Ze vormt verder stevige bloemstelen, met donkergroe ne flink ontwikkelde bladeren. Zij be looft een zeer goede aanwinst te worden onder de vele in de laatste jaren aangebo den variëteiten. Zij werd het vorige jaar gewonnen door den chrysanthenkweeker W. A. Duive- stein te Honselersdijk. Het was een sym pathieke gedachte dit kweekersproduct te noemen naar den algemeen geestelijk ad viseur van den L. T. B. in ons Bisdom, die bereids zijn toestemming verleende. Er blijkt de groote waardeering uit voor het werk van Professor Cleophas voor onzen Bond. En wij zijn er van overtuigd, dat alle leden van den L. T. B. deze geste niet min der op prijs zullen stellen. Wij uiten den wensch, dat de kweeker met deze bloem veel succes moge oogsten en dat zij een blijvende plaats in het chrysanthen assorti ment moge innemen. „L. T. B.-blad". Een heele serie belasting- merken gestolen. De buffetbediende J. P. van L. te Lei den had te Oegstgeest een aantal rij- wielbelastingmerken weggenomen. In een bonte reeks passeerden het ge- tuigenbankje: J. A. M., bloemistknecht te Valkenburg, in dienst bij Zandbergen te Oegstgeest, C, v. d. M., landarbeider te Rynsburg, werkzaam by Gebr. Pauw te Oegstgeest, J. de Mooij, chauffeur te Rijnsburg, M van Klinkenberg, voorman te Katwijk a. Zee en C. van Klaveren, bloemist te Oegstgeest, allen benadeelden, die hun rijwielplaatje waren kwijt ge raakt. De Officier zeide, dat er over verdach te een rapport is ingewonnen, dat nu be paald niet gunstig luid! Niettemin wil spr. verdachte nog een kans geven, want hij is nog nooit veroordeeld. De eisch werd ten slotte een gevange nisstraf van 12 maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. De verdediger vroeg een geheel voor- waardelyke straf voor verdachte, waarna de uitspraak werd bepaald op over 14 da gen. Verduistering en valsche aan gifte. De fa. v. d. H. te Delft had in A 1 p h e n aan den Rijn een reiziger, H. J. G., die voor haar kwitanties incasseerde Zoo moest C. bij den tuinder P. Pouw te Rietveld een bedrag van 173,52 ontvangen. Op een ge geven moment kwam G. bij den ryksveld- wachter J. P. Nederhand te Nieuwerbrug li» de gemeente Bodegraven, aangifte doen, dat P. een kwitantie zou hebben ontvreemd, het zou gebeurd zyn toen G. by P. op be zoek was om over betaling te spreken. Later bij zijn thuiskomst was hij, volgens zijn zeggen, de kwitantie kwijt en tevens STUDIEFONDS HARTEBRUG Dat er gisteravond concurrentie was op uitgaansgebied, bleek wel duidelijk bij de jaarlijksche uitvoering, welke het studie fonds Hartebrug gisteravond in het S! An- tonius Clubhuis gaf. De belangstelling was lang niet zoo groot als men had mogen ver wachten, doch de zaal was toch vol. Wat was n.l. geschied? De militairen, leden van de R.K. Militai- renvereeniging, zijn tijdens de verbouwing van hun tehuis op Oude SingelMare, on dergebracht in het Sf. Antonius Clubhuis. De jongens zouden dezen avond zoo goed als dakloos zijn en wat kon men dus beier doen dan hun een genoeglijken avond bij het Studiefonds schenken. Maar, de infanteristen moesten te i0 uur binnen zijn.... „Papa" Sanders wist ook daar raad op en in no time was er avond permissie verkregen, zoodat de militairen een onverwacht gezelligen avond te „ver werken" kregen. Dat zulks hun uitstekend gelukte, laat zich heel goed begrijpen en de stemming was dan ook voortreffelijk. Wegens plotselinge verhindering van den zecreerw. heer pastoor R. Smitz, voorzitter van het Studiefonds, werd de avond ge opend door den weleerw. pater Dismas van Galen, die allen aanwezigen een hartelijk welkom toeriep in het bijzonder de militai ren, de hartlappen van den pastoor, ver welkomde. Spr. zeide het jammer te vinden, dat de opkomst van het publiek zoo ge ring was. Hij weet zulks voornamelijk aan de meerdere ontspanningsgelegenheid op dezen avond, doch sprak tevens het ver trouwen uit, dat de aanwezigen propagan disten zouden zijn om de volgende uitvoe ring, op a.s. Zondagavond, een volle zaal te krijgen. En dat verdient het Studiefonds zeker, want het is een recht gezellige avond ge worden, waarvan de belangstellenden on getwijfeld volop genoten hebben. De inleiding werd gevormd door een mu ziekgezelschap, dat naar hartelust musi ceerde en middels bekende muziek- en zangnummers er spoedig de goede stem ming in had. Dan kwamen de tooneelspelers voor het voetlicht met de opvoering van „Waar is het koffertje?", een blijspel in drie bedrijven met allervermakelijksten inhoud. Het verhaal, dat zich hier afspeelt draait om een koffertje van een politicus, waarin zich tal van „voor de partij" waardevolle papieren bevinden, welke zeker niet in handen der tegenstanders mogen vallen, daar zij anders de partij zouden compro- mitteeren. Er spelen zich natuurlijk heel wat dingen rond dit koffertje af, welke we niet alle willen memoreeren, omdat 't voor de bezoekers van Zondagavond aardiger is dat alles zelf mee te maken. Het stuk vond een heel goede vertolking. De spelers waren rolvast, zoodat het geheel vlot werd weergegeven. En er waren enkele uitstekende typen in dit stuk, als Kobus de kasteleinsknecht en Veldwachter Rietsten gel. Hun optreden veroorzaakte herhaalde lijk formidabele lachbuien, welke voldoen de bewezen, dat zij hun plaats waard zijn. De grimeering was door de fa. Hoppezak verzorgd en uitstekend in orde. Hopen we, dat velen Zondagavond de tweede uitvoering zullen bijwonen. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Hiermede brengen wij den leden in her innering, dat Zondag 27 November a.s. om kwart over 7 uur een H. Mis wordt opge dragen voor de levende en overleden leden van onze afdeeling. Wij vertrouwen, dat zeer vele leden deze H, Mis zullen bijwo nen en tot de H. Tafel zullen naderen. Het Bestuur. r.og een kwitantie van f 25, welke in de tasch was geweest. Toen P. bij G. was ge komen zou P. hem de kwitantie hebben voorgehouden en hebben verteld, dat het bedrag vvas betaald en dat kon nu eenmaal niet, verteld. G. De politie had echter een uitgebreid on derzoek ingesteld, waarbij gebleken was, dat G. een valsche aangifte had gedaan. Bovenditn zou G. nog ten nadeele van de firma, waarvoor hij werkte, een bedrag van 170 hebben verduisterd, welk bedrag i.ij te Woerden had geïnd. Verdachte G. bestreed voor de Haagsche rechtbank de ten laste legging, doch de Officier meende, dat er voldoende bewys was tegen verdachte om een half jaar ge vangenisstraf te c-ischen. De verdeoiger vroeg de zaak naar de in structie terug te zenden omdat er volgens hem verschillende verwarringen zijn ont staan. Uitspraak over 14 dagen. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstal van bloembollen. Terecht stond de 45-jarige bloemistknecht A. A. v. B. uit Voortou t, thans gedeti neerd in het Huis van Bewaring, terzake van diefslai van bloembollen, gepleegd op verschillende data in de maand Aug. j.l. ten nadeele van zijn patroon de fa. de Graaf t° Lisse. Verdachte bekende het feit. Boven dien waren bij verdachte 50 K.G. Fortuna narcissenbollen aangetroffen. Na getuigenverhoor eischte de officier van Justitie tegen verdachte een gev. straf voor den tijd van 6 maanden met aftrek van voorarrest. De verdediger Mr. Tj. D. Schaper uit Leiden vroeg de uiterste clementie en de onmiddellijke invrijheidssielling j van ver dachte. De Rechtbank vond geen termen h:ervoor aanwezig. VER. TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. Siameesche bouwkunst, zeden en gewoonten. Voor bovengenoemde vereeniging sprak gisteravond de heer R. D. Petit, secretaris van de Vereeniging Oost-West te Amster dam over „Siameesche bouwkunst, zeden er gewoonte", toegelicht door een groote serie lichtbeelden. Na een openingswoord van den voorzit ter, den heer C. Ponsen, begon spr. met er op te wyzen, dat het zoo jammer is, dat wy in Siam zoo weinig Hollanders meer aantreffen in tegenstelling met vroeger, toen er een bloeiende nederzetten was van <e Oost-Indische Compagnie, welke daar groote gebouwen had gevestigd, waarvan thans nog de fundamenten worden gevon den. Siam is een land van de groote als Frankrijk; er waren voor eenige jaren, toen spr. het land bezocht, slechts 24 Hol landers gevestigd. Spr. nam zijn gehoor mee op reis door uit wonderlijke koninkrijk, een Boeddhis tisch land met prachtige tempels en palei zen. De hoofdstad Bangkok is bij het bin nentreden een Europeesehe stad met een station door een Duitschen architect ge bouwd. Ook dé straten in de omgeving zijn alle Europeesch en vallen op door hun typisch arcadebouw, waardoor het lijkt of de straat uitgestorven is, doch de winkels zijn onder de luifels gevestigd. Over een der kanalen lag een typische oud-Holland- sche ophaalbrug zooals men ze hier te lande vroeger overal aantrof; dit is nog een over- Dlijfsel van de Hollanders uit vroeger jaren. Bangkok zelf lijkt een Chineesche stad; alle handel wordt gedreven door Chineezen, aangezien de Siamees als goed Boeddhist geen handel mag drijven en in zijn ónder- houd voorziet door landbouw, in het bij zonder door'de rystcultuur Hiervoor wordt nog gebruik gemaakt van de primitiefste middelen als waterraderen uit bamboe en tredmolens. De velden liggen alle horizon tal, zoodat de bevloeiing uitgebreide maat regelen vraagt. In de straten van Bangkok troffen ons verschillende monumenten, waaronder een zeer moo: monument voor de gevallenen in den wereldoorlog, toen Siam aan de zijde der geallieerden ten strijde trok De solda ten deden in hoofdzaa*. dienst als Roode Kruissoldaten achter net front doch kon den de temperatuur en het klimaat van Europa niet verdragen, zoodat de meesten stierven. Het paleiscomplex is een stad op zich zelf en geheel omgeven door een muur van Daksteen, welke is witgepleisterd met poort jes en poorten, welke ieder opzich zelf een staaltje zijn van Oostersche architectuur en beeldhouwkunst. Het paleis zelf is opgetrokken, gedeelte lijk in Europeesche, gedeeltelijk in Ooster sche stijl. Zeer mooi zijn de versieringen van de daklysten, alle van Chineesch por selein en fayence. De daken zijn belegd met uakpannen met goudglazuui, wat een schit terend effect geeft. Een zeer mooi bouwwerk is de Troonhal geheel opgetrokken van Italiaanrch marmer door Italïaansche werklieden. Het ir terieur is geheel door Siameesche kun stenaars gemaakt en schitterend versierd met gouderts en kunstig houtsnijwerk. Mooi van architectuur zijn voorts de k.einere gebouwen en tempels op het pa leiscomplex. Prachtig houtsnijwerk in teakhout, behandeld met gouderts, geven vooral door de Oostersche zon schitterende effecten, terwijl ook de verschillende kleu ren porselein en mozaieken hiertoe bijdra gen. Ook de groote tempel is mooi van ar chitectuur en indrukwekkend met zijn vele Boedhabeelden. Ook de grafmonumenten zijn staaltjes AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Afd. Leiden R.K. Staatspartij, Den Burcht, 8.30 uur. Vrijdag. „St. Christoffel" De Harmonie" te half 9 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 19 tot en met Vrijdag 25 Nov. a.s. waarge nomen door de apotheken J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en A. J. Donk, Doe- zastraat 31, tel. 1313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, WUhelfinapark 8. van Oostersche architectuur met ryke ver sieringen. Deze monumenten bevatten al leen de asch van de overledenen daar alle dooden worden verbrand behoudens by en kele orden van Boedhistische monniken die de overledenen aan de aasgieren prysge- \en, docii daarna het scelet fijn stampen, met kalk vermengen en gebruiken als wit kalk voor hun kloosters. De Boedhabeelden komen in alle tem- peLs in grooten getale voor en hebben alle eenzelfde uitdrukking van de Goddelijk heid. De groote beelden zijn van baksteen, order andere een beeld van de stervende Boedha van 20 meter lang. Door de be zoekers van den tempel wordt telkenmale een klein stukje bladgoud op dit beeld gc-plaatst en is het als het ware met een goudlaag overtrokken. Ook aan de deuren en de tempels is veel zorg besteed; zy zijn versierd met rrachtige Siameesche motieven. In kloos tergangen treft men aan voorstellingen uit ht-t leven van Boeddha, gedeeltelyk als snijwerk, of gedreven in brons of in brons g- et werk. Mooie beelden werden getoond van hout- önijwerk, gedreven zilveren schalen en boetseerwerk in klei. Bijzonder interessan te foto's waren die van de vroegere Koning en Koningin, deze laatste met veel siera- cen behangen in het bijzonder opalen, welke :r Siam volgens het geloof geluk aanbren gen; verschillende boerinnen en typen uit het volk benevens danseressen. Wij kregen ook té zien een slangenpark van hpt insti tuut Pasteur waar het serum tegen slangen beten werd vervaardigd. Als slot toonde spreker ons verschillende beelden van het bezoek van een der Siameesche Prinsen, prins Demrang aan Nederland o.a. Philips- fabrieken, Vredespaleis enz. Spreker hoopte aan het einde van zijn voordracht dat hij had bijgedragen tot ver breiding en kennis van de Bouwkunst en .schoonheid van Siam. De voorzitter dankte den spreker voor ai het schoons, dat hij had laten zien, waar na nog enkele vragen van aanwezigen door den spreker beantwoord werden. Vervolgens werden de huishoudelijke zaken afgedaan en kon Bouwkunst weer terugzien op een mooien leerrijken avond. DE ST. NICOLAAS-DRUKTE. De opening der winkels. De Commissaris van Politie maakt be kend, dat in het tijdvak van 25 November tot en met 5 December 1938, de winkels ingevolge de bepalingen der Winkelslui tingswet, tot 10 uur n.m. geopend mogen zijn, uitgezonderd de Zondagen 27 Novem ber en 4 December. Het winkelpersoneel boven 18 jaar mag gedurende dit tijdvak elf uur per dag en 66 uur per week arbeid verrichten, met dien verstande, dat in het tijdvak van drie achtereenvolgende weken, aanvangende 20 November, niet meer dan 172 uren arbeid mag worden verricht; jeugdige personen van 16 en 17 jaar, mo gen gedurende dit tijdvak 10 uur per dag en 60 uur per week arbeid verrichten, met dien verstande, dat in het tijdvak van drie achtereenvolgende weken, aanvangende met 20 November, niet meer dan 166 uren arbeid mag worden verricht! Deze jeugdige personen mogen na 8 uur n.m. geen arbeid verrichten. De te volgen werktijdregeling moet blij ken uit een naast de arbeidslijst opgehan- gèn geschrift. Voor de Zondagen 27 November en 4 De cember, gelden de gewone bepalingen. MOTOR DOOR AUTO GERAMD. Duopassagier gewond. Gistermiddag omstreeks 2 uur is op het kruispunt HeerenstraatDoezastraat een auto, bestuurd door den aannemer D. de G. uit Moercapelle, op een van de Jan v. Houtkade komende motor gereden, be stuurd door den 24-jarigen student F. H., terwijl op de duo gezeten was mr. C. F. D uit Middelburg. Deze laatste werd van de duo gesingerd en liep een hersenschud ding op, zoodat hij door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis moest worden ver voerd Het ongeluk gebeurde doordat de auto mobilist den motorrijder te laat bemerkte. Hij remde uit alle macht, doch kon niet verhinderen, dat zijn wagen tegen het ach tergedeelte van den motor botste. JONGEN BRAK EEN BEEN. Fietsrijder reed door. Gisteravond om kwart voor zeven is de 7-jarige J. H., wonend aan de Haarlem merstraat, op de Breastraat ter hoogte van het postkantoor aangereden door een wiel rijder, waardoor de jongen het linkeron derbeen brak. De wielrijder had geen schuld aan het ongeval, doch minder net is het van hom, dat hij doorreed zonder zich om den jongen te bekemmeren.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2