VRIJDAG 25 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN LEIDSCHENDAM BOSKOOP JUBILEUM RIJKSTUINBOUWSCHOOL. Donderdagmorgen had op het gemeente huis de officieele ontvangst plaats van de réunisten der Rijkstuinbouwschool door het gemeentebestuur van Boskoop. De Raads zaal, welke voor dit doel in orde gebracht was, was geheel bezet met leerlingen en oud-leerlingen. Ook hier was de prettige, amicale stemming een bewijs van goede verstandhouding, welke in den loop der ja ren door Arboricultura in gelegd en besten digd. Onder de aanwezigen merkten we o a. op burgemeester en wethouders, leden van den gemeenteraads, directeur Moer- lands en oud-directeur C. H. Claassen, den directeur-generaal van den Landbouw, den heer ir. Roebroeck, den inspecteur voor Tuinbouwonderwijs ir. van der Plassche; voorts het bestuur van Arbori en leden der commissie van toezicht. Burgemeester E. P. Verkerk heette na mens het gemeentebestuur het gezelschap van harte welkom, welk welkom niet be doeld was als bij de terugkeer vanuit de vreemde, maar als een welkom voor hen, die na een lange reis weer eens in het ouderlijk huis weerkeert. Hierna voerde de heer Weyer, voorz. van Arbori, het woord waarin hij dank bracht voor de waardeerende woorden van den burgemeester en tevens voor al hetgeen de gemeente Boskoop voor de school heeft ge daan. Boskoop ligt ieder R. T. S.'er na aan het hart, en ook in de vreemde leven zij, die hier met konden komen, met ons mee. Wij zijn blij, op deze wijze eens uiting te kunnen geven aan wat in ons leeft. Moge Boskoop een tijd van glorie tegemoet gaan en het strijdperk der crisis als overwinnaar uittreden. Lang leve Boskoop. Ir. Roebroeck sprak hierna. Spr. zag in het groote aantal réunisten hier verzameld een massale getuigenis van waardeering en dank voor de opleiding, hier genoten. Als vertegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken gaf hij tevens uiting van de groote belangstelling der Regeering in de Tuinbouwschool van Boskoop. Spr. schetste hier even in 't kort de groei en bloei van de school en waardeering die zy ook langzamerhand gaat krijgen van de kweekers zelf, die vastgeroeste methoden opzij gaan zetten en ook inzien, dat een op gezonde theorie gegrondveste practijk ver re verkieselijk is boven de oude gewoon ten. Spr. noemde het onderwijs, de voor lichting en het onderzoek, de* arborische drie-één-heid, welke punten hij nader uit een zette. Ten slotte restte hem nog een aangena me taak, n.l. om den heer W. Ebbinge, voorzitter van de commissie van Toezicht, ramens Hare Majesteit de Koningin te be noemen tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau, welke benoeming de heer Ebbenge zeer onder den indruk bracht. Na nog een kort woord van den heer Moerlands, sprak burgemeester Verkerk nog een kort slotwoord, waarin hy onder meer zeide de beklomtooning van de naam. Bos-koop in alle toonaarden te hebben ge hoord: Boskoop en Boskóóp, doch de war me toon, welke de heer Moerlands in het woord Boskoop legt, kan spreker niet na bootsen. Hiermede was het officieele ge deelte beëindigd, waarna alle nog eenigen tijd gezellig bijeen bleven. Straatcollecte Joodsche vluchtelingen. Zooals reeds werd gepubliceerd, zal Za terdag 3 December een algemeene straat- colecte worden georganiseerd ton behoeve van de verzorging van Joodsche vluchte- lirgen. Het Nederlandsche Jeugd-leiders Instituut heeft op verzoek van de Jood sche-, R.-K., en Prot. Chr. Comité's voor vluchtelingen wegens geloof en ras de al gemeene leiding op zich genomen. Op verzoek van dit Instituut heeft de burgemeester het initiatief genomen tot het samenstellen van een plaatselijk comité van actie, en aan alle jeugdvereenigingen te Boskoop verzocht een afgevaardigde aan te wijzen voor het comité van actie. LEIMUIDEN Tooneeluitvoering St. Genesius. Gis teravond gaf de R.K. Tooneelvereeniging „St. Genesius", haar eerste seizoenuitvoe- ri in de zaal van „Het Wapen van Lei- muiden". Opgevoerd werd „De geheimzin nige Boeda", spel in 3 bedrijven van Pe ter Meeuwissen Jr. De geestelijk adviseur, kapelaan de Wit, heette, nadat het accor deonensemble „The Marinuccis", welbe kend, vooraf reeds een paar mooie nummer tjes ten beste had gegeven, allen hartelijk welkom voor de zooveelste maal als St. Genesius een uitvoering gaf. Daai het reeds over tijd was, maakte hij het maar kort met een explicatie van het stuk, wat toch duide lijk was. De korte inhoud was deze. In een rijk heerenhuis waren eenige gasten. Plot seling werd nu een kostbaren edelsteen ge stolen. De vraag was nu: wie was de schul dige. Hierover bleef men het heele stuk door in spanning. Tusschen het 2e en 3e bedrijf kon iedereen op een stukje papier den naam invullen van dengene, wie men voor den schuldige hield. Hier was een prijs aan verbonden. Verder wenschte ka pelaan allen een pleizierigen avond en ver klaarde dezen voor geopend, in de hoop, dat het gezellig samenzijn ook werkelijk gezellig zou zijn. Het scherm ging op en er vertoonde zich het mooi gedecoreerd tooneel, voorstellen de, het geheele stuk door, de groote hall ten huize van den heer Maresfield. Genesius handhaafde zijn oude roeping. Er werd vlot gespeeld. De rollen waren uitmuntend ver deeld en goed ingestudeerd. De spelers leef den in hun rollen mee en kweten zich allen zonder uitzondering van hun taak, in het nog al zware stuk, waarin ernst en luim af wisselden. In het 1ste en 2de bedrijf ble ven allen in spanning, in het 3e kwam de ontknooping, maar niet zoo als waarop de meesten hadden gerekend. Het was een mooi stuk, waarvoor de spelers dan ook meermalen het applaus hadden te incassee- ren. Er werd genoten. Jammer voor Gene sius, dat de zaal niet beter bezet was. Tus schen het 2e en 3e bedrijf had de gebruike lijke verloting van eenige kaarten plaats. Nadat het scherm voor den laatsten keer was gevallen, dnakte de adviseur al len voor de belangstelling en maakte te vens bekend, dat de heer C. Hoogenboom zijn briefje best had ingevuld en de prijs, zijnde een vrij entree voor de volgende uit voering had gewonnen. Men bleef nog een paos gezellig samen, onder de vroolijke to nen der muziek van de Marinuciis, die den geheelen avond in de pauze den gang er hadden ingehouden. K.J.M.V. Miguel Pro. Voor de K.J.M. V. is het Dinsdag 29 November weer een belangrijke avond. Als spreker zal dan op treden de weleerw. ter Meekenkamp, O. Carm. met het onderwerp „Het Jodenvraag stuk". Alle KJ.M.V.'ers worden dan ook verwacht. NIEUWKOOP Organisatleweek. In de eerste volle week van den Vasten, n.l. van 27 Fe bruari tot en met 5 Maart a.s. zal in deze parochie onder de leiding van een tweetal eerw. Paters Redemptoristen een organi- satieweek worden gehouden. Kerstspel. In de week vóór Kerstmis zullen de Graal en Kruisvaart een Kerst spel opvoeren. Verschillende momenten uit en vóór het tijdperk van Christus ge boorte zullen door levende beelden wor den voorgesteld waarbij toepasselijke ge zangen worden uitgevoerd. OUDE-WETERING TOONEELVEREENIGING „ST, THEODULPHUS" Een succesvolle avond De najaars-uitvoering, welke bovenge noemde vereeniging gisteravond voor een stampvolle zaal in hotel van den Bosch gaf is een zeer groot succes geworden. Daartoe werkten verschillende factoren- mede. In de eerste plaats staat de vereeni ging, wegens de kort geleden gehouden bazar in de vollen belangstelling van het publiek en in de tweede plaats was het gebodone van een zeer goed gehalte. Op het programma prijkte in afwijking van andere jaren slechts een tooneelspel en wel „De Roman van een Krantenjongen", het bexende stuk van Peter Meeuwisse. De ver tolking, welke van dit spel werd gegeven, was inderdaad zeer goed te noemen. De rolkennis gaf weinig of geen reden tot be merking en zoo werd dit levendige spel tot een lust voor de aanwezigen, die werkelijk met grooten aandacht de afwikkeling volg den. Een zoo spontaan en. hartelijk applaus, als weerklonk toen het gordijn voor de laatste maal dichtschoof, hebben we dan ook nog niet veel gehoord. Het was voor de vereeniging met haar trouwen regisseur een verdiend succes. Onmiddellijk hierna trok Notaris Lohman, de laatste 100 nummers van de verloting, welke bij gelegenheid van de bazar is ge organiseerd. Hij ging hiertoe echter niet over dan nadat hy de vereeniging, in den persoon van haren voorzitter had gecom plimenteerd en haar nog vele succes-volle jaren had toegewenscht. Na de pauze wachtte ons nog een aardige verrassing, welke werd gebracht door de dames, die haden medegewerkt aan de oa- .zar. De vele moeiten, welke zij zich daar voor hadden getroost, achtten zij nog niet genoeg en voor dezen avond hadden zij zoowaar nog een korte, maar zeer actu- eele revue ingestudeerd. Achter het por tret van den eersten Beschermheer der Vereeniging, pater Theodulphus Hoekstra z.g., stelden de dames zich op in twee groepen en daarbij het woord St. Theodul phus vormende. In een zeer aardig ge- scnreven rijm werd het wel en wee van de vereeniging verhaald en werden ook en kele intieme gebeurténissen verklapt. In het keervers werd den wensch tot het lange jaren voortbestaan der vereeniging uitgedrukt. Dit nummer had eveneens een zeer grooten bijval, vooral toen in het laatste vers het prachtig resultaat van de bazar werd bekendgemaakt. De netto-opbrengst bedroeg 2b/.50. De regisseur, de stille werker achter de coulissen werd ook eens extra in het zonnetje gezet en met bloemen gehuldigd. Aan het einde van den avond sprak de voorziter een hartelijk dankwoord, waarin hij zich richtte allereerst tot het dames comité envervolgens tot alle bezoekers om daarna te besiuiten met den wensen, dat de goede geest onder de leden, welke in de dagen toen de financieele moeilijkheden groot waren zoo treffend tot uiting is ge komen, m deze meer voorspoedige dagen, ongerept zou worden gehandhaaft. We willen dit verslag met besluiten, zon der een woord van hulde te hebben ge bracht aan den heer Thoolen te Lemen voor de schitterend verzorgde grimeering, terwfjl we tot slot vermelden, dat onder muzikale aanvoering van mej. Geerlings het gezellig samenzijn op gezellige en alles zins ordelijke wijze verliep. ZOETERWOUDE GEZAG. Gisteravond werd de eerste ontwikke lingsavond van de Alg. R.K. Propaganda- club „Sint Paulus" gehouden. De hoog- eerw. heer J. H. Niekel leidde het onder werp „Gezag" in en de voorzitter, de neer C. van der Meer, mocht een goede belang stelling constateeren; ook vele dames wa ren onder' het gehoor. Ook de zeereerw. heer W. van Hees, prior van het Kruishee renklooster, woonde deze leeravond bij. In een geestige inleiding, waarbij de oude vriendschapsbanden met Zoeterwou- de nog sterk bleken te zijn gebleven, kon digde spr. een zuivere ontwikkelingsrede aan, maar aanstonds bleek de opzet zoo populair ,dat zij voor ieder goed te volgen en onder ieders bereik lag. Er zijn in de praktijk veel moeilijkheden tegen het ge zag. dat de vrijheid van handelen aan ban den legt, terwijl wij er steeds op uic zijn onzen eigen wü zoo min mogelijk te laten belemmeren. Bij de vraag, de theoretische moeilijk heid ,hoe komt het gezag aan de bevoegd heid, moet eerst het gezag in verschil lende beteekenissen gezien worden. Gezag is de invloed op onzen redelijken wil door anderen uitgeoefend, aanvaard, omdat men weet, dat iemand het kan weten en geen reden heeft om te misleiden. Op geloofsgebied, als het gaat over bo vennatuurlijke dingen, dan aanvaarden wij hel gezag door God geopenbaard en door de Kerk te gelooven voorgehouden. In ons verder doen en laten aanvaarden wij de invloed om het goede voorbeeld, wij vol gen de leiding van anderen om het doel waarna wij ons richten. Dit is het gezag niet waarover de moei lijkheden loopen. Ock over het ouderlijk gezag heeft bijna niemand moeilijkheid. Als na de geboorte het kind onafhankelijk leeft van het moe derlijk organisme, zijn de ouders aangewe zen te zorgen voor degenen, wien zij ten leven wekten. De plicht tot opvolging van het ouder lijk bevel duurt niet altijd voort; het duurt zoo lang als het noodig is. Het ouderlijk gezag houdt op wanneer de ontoereikend heid van het kind vervalt. Wanneer echter het kind in het huis van de ouders blijft leven aan denzelfden ta fel, vormt men een maatschappij, waarin het gezag toch nog blijft gelden. Behalve het huisgezin zijn er nog andere maatschappijen, groepen van menschen, die eenzelfde doel nastreven. God heeft het zóó ingesteld, dat wij bui ten bepaalde gemeenschappen niet kunnen. B.v. het huwelijk is noodig en de staat is noodig, en het gezag dat daarbij niet steunt op de menschen, maar op een door God ingestelde orde, mogen wij niet afwijzen. Hieruit blijkt, hoe verkeerd het is in den Staat een product van menschen te zien. Dan wordt het hoofd van den Staat ook de knecht van het volk, of het gezag wordt zoo oppermachtig, dat alle vrijheid gebonden is. Nu behandelt spr. vraagstukken van oractischen aard en de lezer zal begrijpen, dat vooral bij het laatste onderwerp de hui dige toestanden van de ontwikkeling der Staten door spr. werden voorgehouden als treurige bewijzen. Kan het niet eens voorkomen, dat het gezag iets gebiedt, iets verlangt, wat wij niet mogen doen? Inderdaad, kan zoo iets voorkomen, maar dit is geen reden om in ieder geval ons af te vragen: mag dat wel? wij moeten ons laten leiden door de voor- veronderstelling, dat de overheid evengoed als wij zelf, zich zal laten leiden door wat eer en redelijkheid gebied. Ook als wij twijfelen aan de verstandelijke juistheid als wij b.v. zouden twijfelen aan het zuiver belang van kalverschetsen of biggenmer- ken moet de beslissing aan de overheid blijven. Komende aan het zich geheel voegen van ons oordeel naar het gezag, wijst spr. op het bestuursgezag en het leergezag. Bij de vraag of het al of niet geoorloofd is critiek uit te oefenen op overheidsdaden en gezagsdragers, mag in onze dagen wel eens voorop gezet worden, dat ten opzich te van de gezagsdragers de kwestie in de zelfde verhoudingen met andere menschen moet gesteld worden. Ook de gezagsdra gers zelf hebben recht in onze liefdevolle vereering en hoogachting te deelen en wij moeten hierbij daadwerkelijk toonen, dat wij weten, dat zij 'met God zelf in hooge verbinding gebrachte werktuigen zijn tot behartiging van ons eigen welzijn. Daarom is kwaadspreken, laster, be schimpen, vermeten oordeel, verdachtma king van overheidspersonen evengoed ver boden als van ieder ander persoon. Ook is het niet goed overdreven eerbied te hebben, dus aan geen van beide kanten overdrijven, geen halve godjes maken van gezagsdragers. Omtrent gezagsdaden en de totstandko ming daarvan bestaat een groot verschil door de regeeringsvormen. Onze monarchie waarborgt de volksinvloed op de Regee ring, omdat zij grondwettelijk is. De Kerk heeft een autoritair bestuur, krachtens de instelling door Christus. Deze autoriteit wordt echter ook nog getem perd door de inrichting van de Kerk; naast de Paus besturen de episcopaten. Niet elke gezagsdrager heeft onfeilbaar heid. In het gezin kan critiek voorkomen worden door het goede voorbeeld. Al ont neemt het slechte voorbeeld niet de be voegdheid, de feitelijk invloed van het voorbeeld werkt beter dan het gezags- woord zelf. Rechtgeaarde menschen erkennen gaar ne het gezag, omdat zij weten, dat het van God voortkomt, maar verwachten dan ook, dat in dat gezag iets van Gods heiligheid uitschittert. Hiermede beëindigde spr. zijn inleiding, die in zakelijkheid en eenvoud wel een der leerzaamste avonden heeft gemaakt in de annalen van „St. Paulus". Zulke leerstof en zóó behandeld, heeft hooge waarde voor iedereen. De voorzitter dankte voor de inleiding en vroeg nu reeds in den volgenden winter op prof, Niekel te mogen rekenen voor verdere leering van de propagandisten. Bij het vragenstellen kwam de vraag omtrent het geoorloofd zijn van den op stand in Spanje door Franco in behande ling. Spr antwoordt hierop, dat de regeering van Spanje twijfelachtig was in hare wet- Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de raad der gemeente gisterenavond in openbare vergadering bijeen. Diverse ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl een verzoek van A. Smits wordt gezonden naar B. en W. om prae-advies. De heer Zuijdwijk vraagt inlichtingen, waarom de heer Smits, die kosteloos wil procedeeren, hiervoor niet de noodige ge gevens kan krijgen. De voorzitter antwoordt hierop, dat B. en W. hieraan niets kunnen doen, daar dit reeds sedert geruimen tijd in Den Haag beslist wordt, of iemand kosteloos kan pro cedeeren of niet; de hiervoor benoodigde stukken betreffende genoemde Smits zijn door de betrokken afdeeling reeds lang naar den Haag opgezonden. De heer Tenhoopen spreekt de hoop uit, dat het prae-advies van B. en W. ten gun ste van betrokkene zal uitvallen met het oog op zijn gezin. Aan de orde komt dè aanbieding ont- werp-gemeentebegrooting en aanbieding ontwerp-bedrijfsbegrootingen voor het dienstjaar 1939 en benoeming commissie van onderzoek Op voorstel van B. en W. wordt de com missie voor de gemeentebegrooting in tweeën gesplitst onder voorzitterschap van een der wethouders. Dit voorstel wordt door den heer Vink ten zeerste toege juicht. Het voorstel tot verkoop van eenige per- ceelen grond ten behoeve vgn den aanleg van Rijksweg 4a, wordt, nadat de heer Kerkhoff er op heeft aangedrongen, dat B. en W. hun best zullen doen, dat zooveel mogelijk menschen uit de gemeente hier zullen worden tewerk gesteld, z. h. s. aan genomen. Op voorstel van den heer Kranenburg wordt besloten het voorstel tot onbewoon baarverklaring van eenige woningen in ge heime vergadering te behandelen. Het voorstel tot vaststelling eener rege ling inzake sluiting van kapperszaken des Dinsdags na den middag vraagt lange be sprekingen. De heer Zuijdwijk vraagt, of er niet te veel dwang op de menschen wordt uitge oefend. De heer v. d. Bosch voelt er wel iets voor, omdat het door zoovelen is gevraagd, doch van den anderen kant is hij bang, als er zooveel verordeningen komen, dat deze niet zullen worden nageleefd. De heer Willemse, die intusschen ter ver gadering is gekomen, is uit den aard der zaak voor de regeling; hij dringt er op aan, dat de regeling ook zal werden nageleefd. Spreker blijft hierop hameren, waarop de voorzitter hem het woord ontneemt en verklaart hem het woord niet meer te zul len verleenen. De heer Vink spreekt er zijn bevreem ding over uit, dat, waar de menschen er zelf omvragen, er nu hier stemmen op gaan om niet tot sluiting over te gaan; hij zet zijn meening uiteen. Meerdere leden voeren hierover nog het woord, waarop het voorstel na toelichting door den voorziter, z. h. s. wordt aangeno men, waarbij de heeren Ten Hoopen, Zuijdwijk en Kranenburg wenschen ge acht te worden tegengestemd te hebben. Het voorstel tot vaststelling eener rege ling als bedoeld in artikel 122 der ge meentewet ten behoeve van de inning van keurloonen, wordt z. h. s. aangenomen. Ter tafel komt het voorstel tot verlen ging van den ontruimingstermijn van de woning Damstraat 19. Na eenige bespre- Gistermorgen kwam de Raad der ge meente Leimuiden in openbare vergade ring bijeen. Loco-burgemeester de heer J. v. Dam. Afwezig met kennisgeving de heer H. J. Visser, wethouder. Medegedeeld wordt, dat de winst van Complex I (woningen Nieuwe weg) over het tijdvak 18 Juli 193718 Juli 1938 heeft bedragen 581.16 (vorig jaar 496.09). Het vei'lies van complex II (woningen Oosterweg) heeft bedragen f 148.63 (vo rig jaar 367.38). Van de gemaakte winst van complex I moet f 116.23 gestort wor den in het eigen fonds der vereeniging. Uit het restant dient het verlies van com plex II gedekt te worden, terwijl het res- teerende bedrag ad 316.30 moet wor den gestort in het gemeenschappelijk fonds. Medegedeeld wordt dat maatrege len genomen zijn om de onkosten, die ieder jaar het toegestane bedrag over schrijden, terug te brengen. De Secreta ris-penningmeester heeft zich bereid ver klaart om 50.van zijn wedde te laten vallen. Schrijven van den Pensioenraad, waar uit blijkt, dat gedurende het tijdvak 1 Jan. 193031 Dec. 1936 592.65 te weinig is gestort aan pensioensbijdragen. De voorzitter deelt mede, dat dit zit in het jaar 1930. Toen waren n.l. nog niet alle ambtenaren beschouwd als ambtenaren in den zin van de Pensioenwet. Dat was o.a. tigheid, o.a. door knoeierijen bij verkiezin gen. Het is echter nog zeer de vraag of een opstand vaak de toestand nog niet verer gert dan verbetert. Vrouw te water geraakt. Gisteravond oongeveer 6 uur reed de heer M. J. B. uit Leiden op de Stompwijksche weg, nabij de sluis, toen hij ontdekt, dat een onbekende vrouw met haar fiets te water was ge raakt. De vrouw verkeerde reeds in zin kenden toestand. De heer B. wist haar te grijpen en behouden op den kant te bren gen. Zij had buiten den schrik en natte kleeren geen letsel opgeloopen en kon den tocht naar huis aanvaarden. king z. h. st. aangenomen. Het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake hulp verleening bij brand wordt na eenige be spreking door de heeren Kerkhoff en v. d. Bosch en na toelichting door den voorzit ter, z. h. s. aangenomen. Ook het voorstel tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de N.V. Bank van Ned. Gemeenten, wordt z. h. s. goedgekeurd. Het voorstel tot benoeming van een 3e leerkracht aan de O. L. school aan den Westvlietweg werd besproken in geheime zitting. Het voorstel tot het verleenen van een aanvullend subsidie aan het burgerlijk armbestuur der voormalige gemeente Stompwijk, alsmede het voorstel tot huur van een stukje grond aan de Leidscheka- de wordt na enkele opmerkingen en na toelichting door den voorzitter z. h. s. aan genomen. Ook het voorstel tot het aan gaan van een tijdelijke overeenkomst voor •de storting van straat- en huisvuil, wordt z. h. s. goedgekeurd. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. om aan het Verificat;pbureau van Ned. Gemeenten de controlewerkzaamhe den op te dragen voor 300.— per jaar, welk voorstel echter na korte bespreking, op voorstel van den heer Vink eveneens in geheime vergadering zal wjrde.n behan- derld. De heer Zuijdwijk vraagt in do politie verordening op te nemen, dat het ver spreiden van zedenkweteende lectuur, enz. op straffe verboden zal zijn. De voorzitter zegt toe, dat in B en W. te zuJ'pn bespre ken en in een volgende vergadering hier over prae-advies te zullen uitbrengen. Verder vraagt de heer Zuijdwijk, of de bouwverordening alleen geldt voor Leid- schendam en niet voor de buurtschap, daar hier zonder vergunning een schuur is ge bouwd. Hij dringt er op aan, dat in deze streng zal worden opgetreden en een flinke boete zal worden oogelegd, zooals dit hier reeds eerder is geschied. De Voorzitter antwoordt, dit hij hier van eerst hedenmorgen kennis heeft gekre gen en hij dus de zaak nog niet heeft kun nen onderzoeken; hij zegt den heer Zuijd- wiik een serieus onderzoek in deze toe. De heer Kerkhoff begrijpt niet, dat B. en W. de eerste vraag van den heer Zuijd- wiik nog willen besDreken; hij wil iedereen ook in het verspreiden van lectuur of an derszins geheel vrij laten. Hierna gaat de raad in geheime zitting. Na herooening der openbare vergadering komt allereerst aan de orde het voorstel tot onbewonnbaarverklaring van eenige woningen. Het voorstel wordt z. h. s. aan genomen met dien verstande, dat de ter mijn van ontruiming van de woning Ach terom 2 wordt vastgesteld op 4 maanden in plaats van op 6 maanden. Bij het voorstel tot benoeming van een 3e leerkracht aan de O. L. school aan den Westvlietweg wordt met algemeene stem men de veenige op de voordracht voorko mende candidaat Mej. M. Molenaar be noemd. Tot slot komt aan de orde het voorstel van B. en W. om voor het jaar 1939 zon der eenige verbintenis verder de contro lewerkzaamheden op te dragen aan het ve rificatiebureau van Ned. Gemeenten. De heer Vink wenscht stemming. Hij zegt zijn stem niet aan het voorstel te zullen geven, ofschoon hij niets op te mer ken heef - cier het wer* an he; eureau. Het voorstel van B. en W. wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 7—5 stemmen. het geval met den brugwachter en den gemeentewerkman. Besloten wordt het bedrag uit te trekken op de gemeentebe grooting dienst 1938. Schrijven van Ged. Staten waarbij ver zocht wordt het uitgetrokken bedrag ad 700.voor de Luchtbescherming nader toe te lichten terwijl een plan van de in de volgende jaren van de aan te schaffen benoodigdheden ten behoeve van de or ganisatie van de Luchtbeschermingsdienst zal moeten worden overgelegd. B. en W. stellen voor om deze post voorloopig van het in te zenden besluit af te voeren. Plan werkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken heeft zijn goedkeuring ge hecht aan het Centrale werkverschaf fingsobject afgraven en uitbaggeren van 5 H.A. rietland gelegen in de gemeente Aalsmeer en eigendom van den heer L. C. v. Poelgeest. Deze werkverschaffing zal Maandag a.s. aanvangen. Door de Ned. Heide Mij. is verder een plan opgemaakt voor het uitbaggeren van de slooten in de kom dei* gemeente. Aan gezien de bijkomende kosten nogal hoog zijn zal getracht worden de bagger te verkoopen, tegen een zoo laag mogelijken prijs. De Raad kan zich hiermede volko men vereenigen. Verzoek van mej. de Wed. Oudshoorn om verlenging van den termijn van on bewoonbaarverklaring. De Raad wijst echter dit verzoek thans af. Op voorstel van B. en W. wordt het be drag per leerling van de bijz. scholen voor het jaar 1939 bepaald op 9.00. De gemeente niet noodlijdend meer. Hierna volgt het rapport van de be- grootingscommissie. De commissie deelde mede dat het haar tot vreugde stemt dat B en W. thans voor het eerst na een reeks van jaren de begrooting weder sluitend hebben weten te maken, zonder de raming van een extra bijdrage uit het W. S.-fonds. De begrooting wordt daarna zonder ver dere opmerkingen vastgesteld, in inkom sten en uitgaven gew. dienst 79604.67. De kapitaaldienst ontv. 10639.32. Uitg. 12536.92. Nadeelig slot 1897.60. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11