RIJNSTREEK VRIJDAG 25 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADÈ ALPHEN AAN DEN RIJN Volkszang in de kerk Nadat eerst op Dinsdagmorgen, op den feestdag van de H. Caecilia, de Patrones van het R.K. Parochieel zangkoor alhier, in de parochiekerk van den H. Bonifacius, te 8.15 uur een gezongen H. Mis was opge dragen, herdacht dit koor gisteravond in de Sint Josephzaal zijn pratroonsfeest met een gezellige bijeenkomst, welke mede werd bijgewoond door den nieuwen Deken. Nadat de Deken alle zangefs aan zien had laten voorstellen werd zijn eerw. op hartelijke wijze begroet door den vice S. van Leeuwen, zegde den Deken, voor- Deze toespraak word door Deken De Korte beantwoord. ZooaLs wij uit de toespraak van den nieuwen herder konden opmaken, is het eerste plan, dat zijn eerw., ter uit voering en verwezenlijking, op het programma heeft staan de geleide lijke invoering van den volkszang, welke al enkele jaren met heel veel vrucht, zooals zijn eerw. met groote voldoening had geconstateerd, in on telbaar vele parochies wordt beoefend. De directeur van het zangkoor, de heer S. van Leeuwen zegde den Deken, voor zoover van het koor in deze iets mocht worden verlangd, alle medewerking toe, hetgeen door alle zangers met een spontaan applaus werd onderstreept. Hierna dankte de Deken en nam, na nog een korte cau serie te hebben gehouden over de Kerke lijke. Liturgie, afscheid, terwijl de zangers nog eenigen tijd gezellig bijeen bleven. Zal de Bruggestraat-kwestie worden opgelost? Naar we vernemen zullen nog voor Janu ari <.kti Raad plannen bereiken, inzake den bouw eener nieuwe brug over den Rijn. Onderscheiding. Bij K. B. van 19 No vember 1938, is verleend de eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau, in brons, aan mej. de weduwe E. van Egmond, geboren Zwaan, kosteres bij de Gereforeerde Kerk te Alphen aan den Rijn. BODEGRAVEN St. Josephgezellen en K.J.M.V. Don derdagavond vergaderden de leden om acht uur. De opkomst was zeer groot en nadat de geest. adv. de vergadering met den chr. groet had geopend, moest hij de aanwezigen tot zijn spijt mededeelen, dat de spreker van dezen avond verhinderd was om zijn causerie over de staatsinrich ting te houden. Doch de heer H. J. van der Poll hoopt in een der komende vergade ringen zijn onderwerp toch nog te behan delen. De avond werd gezellig onder elkaar doorgebracht, waarbij diverse on derwerpen werden behandeld. Te circa tien uur werd de goed bezette vergade ring met gebed besloten. HOOGMADE „St. Deus Dedit". Donderdagavond werd door bovengenoemde vereeniging in de bovenzaal van Café Witteman haar jaarvergadering gehouden, die zich, de omstandigheden in aanmerking genomen, in een behoorlijke belangstelling mocht verheugen. Om ong. half acht werd de verg. door den voorz., den heer L. Lieverse, geopend met den christ. groet, waarna hij een kort openingswoord sprak. Weer aan het einde van het vereenigingsjaar gekomen, aldus spr., laten we onwillekeurig onze blik even gaan over het afgeloopen jaar. En men zal moeten bekennen, dat deze terug blik gunstiger is, dan die op 't daaraan voorafgaande jaar. Zeer zeker is er nog veel te doen, vooral bij de groote werken, waar de loonen over 't algemeen nog zeer laag staan, maar dit ligt buiten de machts kring van onze vereeniging. De hoop uit sprekende, dat deze vooruitgang zal aan houden, gaf hij het woord aan den 2den secretaris, die de keurig verzorgde notulen der vorige vergadering voorlas, welke zon der op- of aanmerkingen werden goedge keurd. Ook het hierna door hem voorge lezen jaarverslag, waaruit bleek, dat het ledental was teruggelooper van 34 op 32, en waarin de grootsche viering van 't zil veren jubileum van den bondsvoorzitter en het daarbij aan hem aangeboden geschenk, zijnde 1000 nieuwe leden, werd gememo reerd, had de volle instemming en goed keuring der vergadering, waarna beide stukken met een woord van dank werden geteekend. (Naar aanleiding hiervan wer den door den voorzitter in zijn openings woord eenige woorden gewijd aan de overleden echtgenoote van den bonds- voorz., zijn groote steun ongetwijfeld in zijn werk voor den bond). Hierna werd door den penningmeester verslag gedaan van de loop der financiën over het tijdvak 1 Nov. 19371 Novem ber 1938, waaruit wij ontnamen: Saldo 1 Nov. 1937 in kas f 23.26. Inkomsten 1 Nov. '37—31 Oct. '38 f973.69. Totaal f996.95. Uitgaven (aan het Hoofdbestuur overge maakt) f 984.66. Saldo 1 Nov. in kas f 12.29, saldo 1 Nov. op de Spaarbank f7.78. Totaal bezit f 20.07. Uitgekeerd werd door de werkeloozenkas over bovengenoemd tijd vak f 1383.90. Nadat door den heer J. Baak, als lid van de kascontrolecommissie, verslag was uit gebracht, waaruit bleek, dat alle boeken en bescheiden in de beste orde waren be vonden, werd den penningmeester met een hartelijk woord' van dank voor zijn accu raat beheer décharge verleend over het af- gelcopen jaar. Bij de ingekomen stukken werd na eeni ge minder belangrijke stukjes een alge- meene circulaire voorgelezen, waarin de richtlijnen weiden aangegeven, waarna het bestuur en ook de leden moesten handelen en die bijzondere aandacht verdiende en stof gaf tot een uitvoerige' bespreking -van verschillende punten. Naar aanleiding van 't voorgelezene werd de leden nog eens op 't hart gedrukt trouw en op tijd de con tributie te voldoen, in het belang van de administratie, doch ook in het belang der betrokken personen, daar met een contri butieschuld van een bepaalde termijn men geen machtiging kan ontvangen tot het verkrijgen van eenige bondsuitkeering. Hierover naar algeheel genoegen inge licht, werd overgegaan tot verkiezing van bestuursleden. Aftredend waren de 'neeren J. Hoogenboom en Andr. v. d. Ploeg, wel ke eerste zich herkiesbaar stelde, de laat ste echter ondanks intensieve „bewerking" door de vergadering niet. De heer Hoo genboom werd op voorstel van de verga dering bij acclamatie herkozen, voor welke benoeming hij met een kort woord dankte. De uitslag van de stemming na herstem ming, wegens niet aannemen benoeming door L. Baak, had als resultaat, dat de heer L. van den Berg met 14 van de 18 uitgebrachte stemmen tot nieuw bestuurs lid werd gekozen, welke benoeming hij aanvaardde en waarmede hij wordt geluk- gewenscht. Tot léden van de kascontrolecommissie werden benoemd de heeren N. Lieverse en L. Baak Czn.. Het volgende punt was van minder aan- genamen aard Dit was n.L bespreking van de vergoeding van den penningmeester en den controleur. Hiertegen werd uit de ver gadering nogal eenig bezwaar gemaakt, doch nadat door het bestuur was uiteenge zet, dat dit een zoo lang mogelijk uitge stelde, doch thans noodzakelijk geworden maatregel was, en nadat ook de betrokken personen zich met de verminderde vergoe ding hadden accoord verklaard (voor pen- ningm. f20, voor contr. f7.50) kon de ver gadering er zich ook mede vereenigen. Van de rondvraag werd als steeds een druk gebruik gemaakt, waarbij alle vra gen van huish. aard naar algeheel genoe gen werden beantwoord. Hierna verkreeg de Geest. Adviseur het woord, die aan het einde van het vereeni gingsjaar een kort woordje wilde spreken. Een woordje van moed voor het nieuwe jaar met een groot vertrouwen op God, Die, naar wij zullen hopen, de in deze plaats ingetreden verbetering, wat betreft de werkgelegenheid, zal doen voortzetten. Echter ook een woord van lof, van de hoo- gere instantie vernomen, over de prettige wijze van handelen van de leden van deze vereeniging, steeds zooveel mogelijk wer kend, zoolang er eenig werk te doen is. Laten we vol goede moed blijven en de toekomst niet t e donker inzien. Het is juist als bij de groote schoonmaak: het moet eerst een rommel zijn voordat alles schoon is. Zoo ook zal God alles vólgens Zijn inzichten voor ons ten beste leiden. De voorzitter dankte den Geest. Adv. hartelijk voor de gesproken opwekkende woorden, waarna hij als slot van dezen avond het scheidende bestuurslid A. v. d. Ploeg hartelijk dankte voor de aangename en prettige samenwerking tijdens zijn zit tingsperiode als bestuurslid en de hoop uit sprak, dat het hem in het verder leven ge heel naar wensch zou gaan, voor welke woorden de heer v. d. Ploeg wederkeerig hartelijk dankte. Hierna sloot de voorz. deze vergadering op de gebruikelijke wijze. Volksbond. Zooals aangekondigd zul len gedurende den winter door den R.-K. Volksbond alhier verschillende leerzame avonden worden georganiseerd, waarop door ter zake deskundige personen, de actueele en ook vooral voor de leden van den R.-K. Volksbond, van belang zijnde kwesties zullen worden behandelt en uit een gezet. Hiermede wordt reeds Woens dag 30 November a.s. een aanvang gemaakt met een spreekbeurt van den bekenden hoofdbestuurder, den heer Aengenent, die zaï spreken over „Wettelijke Kindertoe slag", een van de meest besproken so ciale vraagstukken van den laatsten tijd. Aanvang 7 uur. Ook toegankelijk voor niet- leden. Komt in groote getale, het is zeer leerzaam en voor allen zeer interessant. B. V. L. Ter verlevendiging van de belangstelling voor de onontbeerlijke oefe ningen is door den Leider, den heer de Goeae, een onderlinge wedstrijd georgani seerd. Deze wedstrijd ging over drie maanden, een soort competitie'dus, waarbij de resultaten van de drie oefenavonden werden bij elkaar geteld. De uitslag van deze competitie is: Klase A: 1. A. Hoogervegt 148 p. (max. 150); 2 W. J. v. d. Post 143 p. (10 rozen); 3. J M. Volwater 143 p. (8 rozen); 4. J. N. v. d. Salm 141 p.; 5. P. Th. Borst Lzn. 140 p. (11 rozen); 6. P. Verkade 140 p. (6 rozen); 7. C. P. Borst 140 p. (5 rozen). Klasse B: 1. H. J. Hoogenboom 141 p. (gaat over naar Klasse A); 2. D. van Rijn 137 p. Klasse C: 1. J. Hoogenboom 131 p. (gaat over naar Klasse B); 2. A. C. Colijn 129 p. (gaat over naar Klasse B); 3. G. F. v. d. Berg 121 p. Door dezen onderlingen wedstrijd was de belangstelling voor de oefenavonden vrij goed, maar laat dit, ook zonder wed strijd zoo blijven en zelfs toenemen. Als het moet. NIEUWVEEN Geboren: Maria Wilhelmina d. van H. J. v. Amerongen en T. Pijper. G e v e s i g d: A. Vis van Muiden. Chr. v. d. Berg, van Muiden. Vertrokken: C. M. Mol, naar Hille- gersberg. J. Robijn, naar Rotterdam. F. A. Vlasveld, naar Loosduinen. DE MEIJE Speldjesdag-. - Men verzoekt ons mede te deelen, dat op Zondag 27 November a.s. aan de kerk alhier speldjes zullen worden aangeboden ten bate van de ver eeniging voor bescherming van meisjes. Wij bevelen deze vereeniging van harte gaarne aan. TER AAR Blok'andsche polder. Onder voorzitter schap van den heer J. Mulder werd een vergadering, van de ingelanden van den Bloklandschen- en Korteraarschen polder, gehouden in het café 't Centrum. Na het openingswoord, herdacht de voorzitter het plottseling overlijden van den heer Hendrik- se, die amper een jaar geleden tot presi dent van den polder werd benoemd. Daar na ging de vergadering terstond over tot het benoemen van een nieuwen voorzitter. Reeds bij de eerste stemming zag de heer Joh. van Eyk, Dzn. zich in de opungeval len plaats gekozen, zij het met een geringe meerderheid. Bij de ingekomen stukken werd mede deling gedaan van de niet-goedkeuring door Ged. Staten van een besluit, genomen in de vorige bijeenkomst, om de jaarwedde van secr.-penningmeester met 100 gulden te verhoogen. Thans gingen de Ingelanden er toe over, de jaarwedde met 50 gulden te verhoogen, aangezien de overtuiging heerschte, dat de belooning te laag is, mede in verband met het zich uitbreidende werk van den functionaris. Opnieuw kwam voorts ter sprake de sluis bij den Oostkanaalweg, die al geruimen tijd in een toestand van verval verkeert en sindsdien geheel voor het verkeer is afge sloten. Het bestuur wenschte nu een be slissing tusschen opruiming of anders vernieuwing. Na uitvoerige discussies, pro en contra, kwam deze kwestie in stemming doch hoewel een overgroote meerderheid zich uitsprak voor opruiming, kon hiertoe niet worden besloten, op grond dat een dergelijke beslissing met algemeene stem men dient te worden genomen. Wat zal Ged. Staten thans doen, wil zij deze oude zaak tot een einde brengen? Na de rondvraag, waarbij een paar in lichtingen werden verzocht, ging de voor zitter over tot sluiting. WOERDEN EEN JEUGDIGE DIEVENBENDE GEARRESTEERD. De politie alhier is op het spoor geko men van een jeugdige dievenbende, jon gens van 12 tot 14 jaar, die reeds geruimen tijd in Woerden hun slag hebben geslagen. Diefstallen van vroeger datum, waarvan men zelfs grooten verdacht, zijn zelfs op gehelderd kunnen worden. Tot nu toe is dö politie er in geslaagd klaarheid te bren gen in een 40-tal diefstallen. Van alles was van hun gading. Fietserreden ze weg,, ont deden ze van koplampen en achterlichten en zetten ze ergens anders neer. Uit stilstaan de auto's stalen ze geld en sigaren. Winkels waren evenmin veilig, zoomede kramen op de markt. De politie heeft met dit com plot een goede slag geslagen. Een tweetal der boefjes heeft reeds bekend. Het onder zoek wordt met grooten ijver voortgezet: „Katholiek Woerden". Gisterenavond trad voor „Katholiek Woerden" als spre ker op de zeereerw. pater dr. mr. Keule- mans O.C. uit Limburg met het onder werp: „De lessen der Kerkvervolging". De zaal van het Patronaatsgebouw was maar zeer matig bezet, toen pater Keulemans zijn rede begon na het openingswoord van den voorzitter, den heer J. P. v. Breukelen. Spr. had het liever over de feiten der Kerkvervolging, ook voor ons land, waar bij we iets positiefs kunnen meenemen voor onszelf, dan dat hij meedeed aan protest vergaderingen, die toch maar iets nega tiefs tot resultaat hebben. Kerkvervolgingen in den laatsten tijd werden niet vermeld in de neutrale pers. Spreker juicht het toe, dat men voor de vervolgde Joden zooveel doet hooren in de geheele pers, dat men zoo veel mogelijk protesteert, maar, indien dit nu eens Ka tholieken waren geweest, vraagt spr. zich af, wat zou men dan gedaan hebben? Wat leest men b.v. in de neutrale pers over de Kerkvervolging, die in 1938 in Griekenland heerscht? In verband met het onderwerp stelde spr. verschillende vragen. V/ie is de vervolger? Dat is duidelijk genoeg, aldus spr., de dui vel, die zijn vervolging zal voortzetten tot het eind der tijden. Zijn werk zet hij voort door andere personen, die dit werk doen, terwijl zij inzien, dat hun werk toch niets vermag. Spr. ging het lot na van verschil lende Kerkvervolgens in de verschillende tijden. Een tweede vraag is: waarom laat God dit allemaal toe? Een antwoord is hierop wel noodzakelijk. God heeft hetzelf ge wild. Hij stichtte zijn Kerk temidden van vervolging. De Kerk ligt op het Kruis met Jezus. Wilde de Kerk zijn Koning prijs geven, dan kon zij met gemak de wereld beheerschen. Ook door ons menschelijk verstand ge leid kunnen wij een antwoord op deze twee de vraag geven. Door middel van een le gende verduidelijkt spr. dit beredeneerde antwoord. Na een korte pauze vervolgde spr. met een derde vraag: Wat zullen wij doen in zulke tijden? Wij mogen ons nooit, ondanks de heftig ste vedvolgingen, het vertrouwen in den Goddelijken Stichter laten ontnemen. Spr. noemde het niet ondenkbaar, dat ook in ons land nog eens een vervolging zou kunnen uitbreken. De situatie der Katholieken is niet altijd een der benijdenswaardigste in ons land, hetgeen spr. met eenige voorbeelden ver duidelijkte. Zouden wij in een vervolgings- I toestand terecht komen, dan zullen wij op De raad der gemeente Alkemade ver gaderde Donderdagavond ten 7 uur. Voor zitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Aan de stichting Drinkwaterleiding wordt verhuurd de woning B 441 te Roe- lofarendsveen voor 3.50 per week. Aan A. P. Bodaan wordt op zijn verzoek een tegemoetkoming verleend voor 50 der vervoerkosten per autobus voor zijn leer plichtig kind opgrond van artikel 13 der L.O. wet. Een bebouwingsplan. Bij het voorstel van B. en W. om aan het instituur Stad en Landschap van Zuid- Holland op te dragen, het maken van een bebouwingsplan tegen een vergoeding van 1600.wordt door den heer Penning de Vries gevraagd of het wel noodig is, hier voor zooveel kosten te maken, en of dit werk niet uitgesteld kan worden tot na de benoeming van een nieuwe gemeenteop zichter, die mogelijk hiervoor wel geschikt zal blijken. Hoewel voorzitter het aanvankelijk ook deze meening was toegedaan is hij later mede in verband met de plannen om te komen tot een streekplan van zienswijze veranderd. Ook de bouwverordening maakt een bebouwingsregeling gewenscht. De uit voering van een dergelijk plan kan niet aan den gemeente opzichter worden opgedragen om redenen van technischen aard. Dat Ged. Staten tegen de kosten van het plan geen bezwaar hebben, blijkt uit het hierover ontvangen schrijven. De heer Hoogenboom wenscht dezelfde opmerking te maken als door den heer Penning de Vries naar voren is gebracht. Hij verklaart zich tegen deze uitgaaf. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen met de stem van den heer Hoogenboom tegen. Gasmaskers de kelder in! In bespreking komt het voorstel van B. en W. om het reeds toegestane crediet van 3000.voor een brandweergarage met 900.te verhoogen in verband met de noodzakelijk aan te schaffen voor werpen voor de luchtbeschermingsdienst. Gezien de roering welke de 30ste Septem ber overal in den lande heeft gebracht, is het noodig deze dienst behoorlijk uit te rusten. De uitrustingsstukken dienen dan ook op een behoorlijke wijze te worden opgeborgen, en de meest geschikte manier is te vinden door onder in de brandweer garage te maken een kelder voor opber ging van gasmaskers en die artikelen, die niet in al te drogen staat moeten worden bewaard, terwijl op den zolder brancards en andere benoodigheden geborgen kun nen worden. De heer Penning de Vries heeft van de tefckening van dit gebouw geen kennis kunnen nemen en stelt voor aanhouding van dit punt. Voorzitter ontraadt dit voor stel met het oog op de binnenkort aan te schaffen automobielspuit, die in de garage moet worden gestationneerd. Staande de vergadering wordt aan de leden alsnog gelegenheid gegeven de tee- kening in te zien. De heer Penning acht de plaats waar de garage wordt gebouwd geen goede oplossing, waarop voorzitter juist de tegenovergestelde meeningv van den heer Pennings aantoont. De garage wordt gebouwd tusschen de beide ver keerswegen in. Met algemeene stemmen besluit de raad den reeds uitgetrokken post met 900.te verhoogen. Bouw van een veldwachters woning te Rijpwetering. Bij het voorstel inzake den bouw van een veldwachterswoning te Rijpwetering gaat voorzitter uitvoerig de toestand der volkshuisvesting in deze gemeenten na, daarbij wijzende "op de eerste stap welke de gemeente reeds heeft ondernomeh door het scheppen van een mogelijkheid tot het bouwen van woningen onder hypothecair verband. Na mededeeling in welk stadium dit voorstel thans verkeert wijst voorzitter op een 8-tal woningen te Rijpwetering, d i e in verband met den aanleg van den nieuwen Prov. weg moeten worden gesloopt, zoodat den be woners van deze huizen is aangezegd, de woning te verlaten. In verband hiermede zal een aantal woningen dienen te wor den bijgebouwd, en het gemeentebestuur heeft hierover reeds overleg gepleegd met den inspecteur der volksgezondheid. In verband met de aanstaande benoeming van een gemeente veldwachter komt het voor zitter gewenscht voor, voor deze functiona ris een gemeente-woning te bouwen. De vrijkomende woning van den begin 1939 te pensioneeren gem. veldwachter kan dan door de Gemeene Armen aan een ander-worden verhuurd, om reden de aan te stellen veldwachter een woninghuur kan betalen, die hooger ligt dan 3.00 per weck. de eerste plaats veel moeten bidden. Ook natuurlijk voor hen, die in andere landen vervolgd worden. Zeer dikwijls zullen wij door een stoffelijke bijdrage onze sympa thie met de vervolgden moeten toonen. Wij moeten verder steeds de stem laten spre ken van de Christelijke Liefde, dat betee- kent bidden ook voor de vervolgens, opdat ook voor hen eens een Damascasuur moge slaan. Wij mogen ook de Katholieke Actie niet vergeten. Derhalve zullen de leeken moe ten deelnemen aan de zending van de priesters. Wij kunnen deze actie ook opvat ten in dien zin, dat de leeken op wereld lijk terrein moeten werken in hun stands organisaties om ook daar Christus de Ook een veldwachterswoning in de Veen. Voorts acht voorzitter het nog gewenscht tevens een veldwachterswoning te bouwen in het Zuiden van de Veen, zoodat B. en W. aan den raad machtiging vragen naar grond ten behoeven van dezen bouw uit te zien. De heer Pennings vraagt of de uitbrei ding van het politiecorps verband houdt met de watersport, en of het stationnee- ren van een veldwachter te Kaag met het oog op deze sport nog niet van meer be lang is te achten. De voorzitter antwoordt, dat de uitbrei ding een gevolg is van de groei der ge meente, terwijl de aanleg van een nieuwen Prov. weg en het toenemend watertoerisme eveneens van invloed zijn geweest. De heer Rietbroek is niet overtuigd van de noodzakelijkheid van den bouw van een veldwachterswoning te Rijpwetering en be twijfelt of deze politiebeambte in verband met (ïiens salaris welk een huur kan be talen van 4.50 per week. Behalve deze huur is de personeele belasting, en de meubileering naar evenredigheid. Voorz. merkt op, dat met een gemiddeld inkomen van 30.per week een huur prijs van 4.50 niet onredelijk is te achten. De heer Heemskerk is voor het bouwen van deze woning mede door den heerschen woningnood. De heer Penning de Vries stelt de vraag of de veldwachter verplicht kan worden de woning te accepteeren, waarop de voor zitter bevestigend antwoordt. Tot den bouw van een veldwachterswoning te Rijp wetering onder toestaan van een crediet van 4000.wordt hierna besloten waarbij de heer Rietbroek zich tegen het voorstel heeft verklaard. Verder worden B. en W. nog gemachtigd uit te zien naar een ge schikte strook bouwgrond ten behoeve van den bouw van een veldwachterswoning te Roelofarendsveen. Het aantal kerkelijke instellingen in deze gemeente is zoo groot dat Bij-punt 3 van de agenda benoeming van drie leden van het algemeen burgerlijk armbestuur van deze gemeente, deelt voor zitter mede, dat hij kennis hecift genomen van de gemaakte bewerking dat het voor dragen van leden voor de burgerlijke arm besturen, die tevens lid zijn van een ker kelijke instelling van liefdadigheid in strijd is te achten met art. 7 van het regle ment op de burgerlijke armbesturen. In derdaad is dit zoo, en de practijk heeft ge leerd dat deze bepaling niet langer gehand- kan blijven. Het aantal kerkelijke instel lingen in deze gemeente is zoo groot, dat het zeer lastig is geschikte personen buiten de leden dier instellingen te benomen. Met algemeene stemmen wordt besloten tot schrapping van artikel 7, eerste lid, waarna de drie aftredende leden J. N. Los, H. P. Akerboom, en J. Th. Juffermans na ge houden stemming worden herbenoemd. Een voordracht met één naam! Bij de benoeming van een controleur voor steunverleening en werkverschaffing wijst de heer v..d. Broek op de voordracht van B. en W., die slechts uit een persoon be staat. Spr. kan zich hiermede niet ver- eenigingen, niet om de persoon, maar om de eigenaardige geste van B. en W. Boven dien is het hem bekend, dat er meerdere candidaten waren. De heer W. van Ruiten kan evenmin accoord gaan met de gevolg de gedragslijn en wijst erop dat onder de sollicitanten zich iemand bevond, c.|> 7 jaren in het vak is. De heer Verweij kan zich evenmin met de voordracht vereenigen, om reden de algemeen gangbare opvattingen van een voordracht is, dat altijd meer dan één persoon wordt aanbevolen. Hij geeft het ge meentebestuur dan ook in overweging die voordracht terug te nemen. De heer Pen ning de Vries doet eveneens dit voorstel. De voorz. antwoordt, dat na gepleegd overleg met 'h Departement slechts een van de drie opgeroepen voor een eventueele benoeming in aanmerking kwam. Over de reden, waarop B. en W. slechs met één persoon zijn gekomen wil voorz. mededee ling doen in geheime ziting waartoe wordt besloten. Nadat de raad ongeveer een half uur met gesloten deuren heeft vergaderd, deelt voorz. allereerst mede, dat de. reden, waarop de tweede candidaat Cocx uit Alphen aan den Rijn niet op de voordracht is geplaatst geheel buiten de persoon zelf is gelegen zoodat andere factoren van in vloed zijn geweest om op dé aanbeveling slechts een persoon te plaatsen. Na gehouden stemming wordt met alge meene stemmen de heer C. J. Koevoet uit Leiden ingaande 1 Januari 1939 tot con troleur benoemd. De benoemde wordt tevens tijdelijk aangesteld tot controleur dor vermakelijkheidsbelasting. (Wordt vervolgd) plaats te geven, die Hem toekomt. Parti culiere actie kan zoo weinig doen, maar vereent men zich, dan heeft men kracht. Die kracht is noodig om de zieke kanker- plekken in de maatschappij uit te branden. Aldus vereenigd kunnen wij ons ook be hoeden voor Kerkvervolging. Ten slotte, aldus spr., hebben wij ons te scharen onder het vaan van Koning Christus, die altijd overwinnaar zal blij ven. Met een vurige peroratie eindigde spr. dan zijn zeer overtuigende en boeien de rede, die met applaus beloond werd. De voorzitter deelde in de pauze nog me de, dat over 14 dagen zal spreken de be kende radio-prediker pater Peters O.E.S.A. over de Oxfordbeweging.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10