VOOR ONZE ZIEKEN. Vijfvoudige inbraak WOENSDAG 23 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NIEUWVEEN /ERWELKOMING VAN PASTOOR SNEL Maandagavond zijn de besturen der ka tholieke vereenigingen wederom in hotel Schreuder bijeengekomen, om hun nieuwe herder een hartelijk welkom toe te roe pen. Door het kerk- en armbestuur de zaal binnengeleid, werd de pastoor, die verge zeld was van kapelaan van Tol, het „Room- sche Blijdschap" toegezongen. De heer Th. Haakman, aan wien de lei ding van dezen avond in handen is gege ven, sprak den pastoor als volgt toe: Met het lied van „Roomsche Bijldschap" zooeven gezongen, hebben wy tevens uiting gegeven aan onze blijdschap, u als herder in onze parochie te hebben. Namens allen heet ik u dan ook harte lijk welkom en ik dank u, dat u dezen avond hier hebt willen komen om kennis met u te kunnen maken. Wij hebben de laatste dagen al zooveel van u gehoord en gelezen, dat wij ons ver zekerd mogen houden wederom een goe den pastoor in ons midden te hebben. Het comité had dan ook gemeend u te moeten noodigen om u, daar alle vereeni gingen vertegenwoordigd zyn, in het ver- eenigingsleiden in te leiden. Ik hoop, dat u in de toekomst aller steun zult mogen Ondervinden Door zeer velen werd de pastoor harte lijk toegesjroken. Wij zullen van al die sprekers slechts één noemen, n.l. de heer H. S. Ran, die namens B. en W. van Nieuw- veen een hartelijk welkom sprak. Spr. gaf dc verzekering de uitstekende verstand houding welke tusschen den Raad en de katholieke geestelijkheid altijd heeft be staan te zullen bestendigen. Ik hoop van harte, dat deze traditie onder uw pasto raat zal voortgaan en zoo mogelijk nog in innigheid zal toenemen. Nadat door allen de nieuwe herder har telijk was verwelkomd, werd ook de pas toor door den kapelaan nogmaals welkom geheeten. Ook wilde zijneerw. nog enkele woorden spreken omtrent de beteekenis van de plaats, die elk in eigen vereenigings- milieu moet innemen. Wanneer ieder zijn taak ernstig opvat moet dit leiden tot een steeds rechtere verstandhouding onder el kander en 't zal een verheffing in ons ge loof bewerkstelligen. Hierna richtte de pastoor zich tot de aan wezigen. Spr. dankte op de eerste plaats voor de hartelijke ontvangt bij zijn fees telijken intocht in de parochie, alsmede voor de groote belangstelling voor dezen avond. Ik dank ook den heer Haakman, die mij in contact heeft gebracht met katho liek Nieuwveen, terwijl ik mij nu tegelijk een idee kan vormen van het R.K. ver- eenigingsleven. Een woord van hulde breng ik aan uw cud-pastoor voor wiens werk ik een bij zondere hoogachting en eerbied heb. Ik zal alles in het werk stellen niet niet alleen te behouden, maar tot nog hooger bloei te brengen. Dank aan den heer Ran door wien mij namens de burgerlijke overheid het welkom is toegesproken. Gaarne zal ik met de burgerlijke overheid op vriend- schappelijken voet verkeeren. Het is noo- dig, dat burgerlijke en kerkelijke over heid samenwerken. Ik zal zeker ernaar streven deze goede verstandhouding te doen voortbestaan. Als geestelijk adviseur van de Kruisvaart en jeugdvefeeniging, waarvoor ik reeds door den bisschop ben aangesteld, zal ik mij geheel geven. Dit is een noodzakelijk en positief goed. De be langen der schoolgaande en schoolvrije jeugd hebben mijn bijzondere belangstel ling. U moogt van mij verwachten dat ik deze met alle kracht zal steunen. Zij kun nen veel goeds stichten en op den duür wordt daardoor een goeden geest er in gebracht. De vereeniging „Katholiek Nieuwveen", nog sinds kort opgericht, zal, indien zij goed functioneert, er veel toe bijdragen, het katholieke leven buiten de kerk te verhoogen. Voor de meisjes- en jongens-congregatie gaorne als directeur optreden. Ik spoor echter aan deze bijeenkomsten niet spoedig te verzuimen en al kost dat soms wel eens een offertje, dan moet het met liefde gebracht. De godsdienst te bewaren, daar komt het op aan; ook de ouders moe ten hierin medewerken. Zoo moet u, uw taak vervullen om in den wensch van de kerkelijke overheid mede te werken tot uitbreiding van Christus' Rijk, tot heil van u en uwe kinderen. De heer Haakman sprak een slotwoord; Namens alle aanwezigen wordt dank ge bracht aan de Gebr. Speet en den heer v. d. Hoorn alsmede aan het gemengd dubbel kwartet. Dank ook aan de schenkers der bloemen alsmede aan den heer Schreuder voor diens volle medewerking. Tenslotte nog een dankwoord aan de ruiters, die bij den feestelijken intocht hun medewerking hebben verleend. Met „Aan. U, o Koning der Eeuwen" werd deze gezellige bijeenkomst besloten. De welwillende medewerking van de Gebrs. Speet en van den heer v. d. Hoorn, die ons van instrumentale, en van gemengd dubbel kwartet, dat van vocale muziek heeft doen genieten, heeft tot opluistering van dezen avond zeer veel bijgedragen. NIEUWKOOP PASTOOR VAN DIJK. De vroegere pastoor van deze parochie, de zeereerw. heer H. P. A. van Dijk, te Haarlem is andermaal door een beroerte getroffen en in het ziekenhuis St. Joan nes de Deo te Haarlem opgenomen. Zijn eerw. is van de H. Sacramenten der Ster venden voorzien. Te Alphen a.d. Rijn In den afgeloopen nacht werd op niet minder dan vijf plaatsen ingebro ken. De inbrekers hebben een bezoek gebracht in de huizen van V. en v. D. in de Hooftstraat. Ook de bewoners aan den Oudshoornsche weg kregen hun deel; daar werd een bezoek ge bracht bij Wed. M. S. en de H. Door het uitsnijden van ruiten zijn de onge- noode gasten binnengekomen. In som mige woonkamers werd alles onderste boven gehaald. Voorwerpen van eeni- ge waarde bleven echter onaange roerd, waaruit mag worden afgeleid, dat het de bezoekers meer om geld te doen was. De buit schijnt niet te groot; momenteel kan nog niet worden nagegaan, wat er wordt vermist. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. AARLANDERVEEN Luchtbeschermingsdienst. Vrijdag avond werd in het Vereenigingsgebouw een vergadering gehouden voor den luchtbe schermingsdienst, welke geopend werd door den heer C. v. d. Bijl, voorzitter der E. H. B D. De voorzitter sprak een woord van welkom tot den Burgemeester en tot den neer Milo, leider van den luchtbescher mingsdienst te Alphen aan den Rijn, Ir. Waardenburg en verdere aanwezigen, waar na hij het woord gaf aan den Burgemees ter Colijn, die eenige mededeelingen deed. Hierna verkreeg de heer Milo het woord waarin hij doel en werkwijze van den luchtbeschermingsdienst uiteenzette. Na de pauze kreeg het woord Ir. Waar denburg, dir. van Gemeentewerken, die de gevaren van een luchtaanval besprak. De Burgemeester sprak het slotwoord, de bevolking aanradend de gegeven wen ken ter harte te nemen. Een begeerd baantje. Voor de betrek king van gemeente-werkman alhier hebben zich 220 sollicitanten opgegeven. LE1MUIDEN Schaakver. „Leimuiden". Voor de on derlinge competitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: le tiental WitZwart Cas Beuk—-C. P. Beuk 01 HeemskerkD. Zemel 10 v. KoolhaasN. Beuk 01 2e tiental K LoosoroekK. v. Heijningen 1/2-1/2 J v. VeenW. Muys 01 VastenhoutFeenstra 10 Door bedanken van 2 leden is de situatie m het tweede tiental eenigszins gewijzigd; de stand is hier na als volgt: gesp. gew. verl. rem. pnt. K. Loosbroek 6 3 2 1 3,5 5 3:2— 3 5 3 2 —3 4 2 2 —2 1 1 1 1 1 1/2 1 1 3 3 De stand van het eerste tiental zal vol gende week worden gepubliceerd. NIEUWERBRUG Tegen zandtreintje gebotst. Gister avond omstreeks vijf uur reed de motor rijder G. d"' Heer uit Bodegraven langs de Zuidzijde in de richting Bodegraven. Na bij den Weyweg bevinden zich de werk zaamheden voor den nieuwen Rijksweg no. 12 en loopt een zandtreintje over den weg heen naar de werkplaatsen. Zoo ook gis- steravond reed dit treintje weer over den weg heen, nadat de machinist van tevoren verschillende malen had gefloten. Dit flui ten was echter niet door den motorrijder gehoord, althans heeft de motorrijder het treintje eerst laat opgemerkt, waarop hij nog trachtte te remmen, doch door den gladden weg doorreed met het gevolg dat hij tegen den trein opbotste en langs den weg werd geslingerd. Bij den heer Op 't Land werd hij binnengebracht, waarna spoedig dr. Beye van Bodegraven ter plaatse verscheen. Het bleek wonderlijk goed te zijn afgeloopen en met lichte kneu zingen kon de motorrijder naar zijn woning worden gebracht. Het motorrijwiel was licht beschadigd. ROELOF ARENDSVEEN „Vlammende vleugels". In de St. Pancratiuszaal gaf de tooneelclub gister avond te zamen met het symphanie-orkest een uitvoering ten bate van groote ge zinnen. De voorzittei dezer vereeniging, de heer N. Bakker Jac.zn. heette in den aanvang de aanwezigen, onder wien n.l. onze oud-kapelaan Th. v. d. Lugt en ka pelaan Hofstede, welkom. Nu de vliegramp van de „Ijsvogel" nog zoo versch in ieders geheugen ligt, zal de inhoud van „Vlammende vleugels" wel bijzonder treffend zijn geweest, waardoor de bezoekers zich een aangename tooneel- avond hebben verschaft. Het spel heeft laten zien het wel en wee in het vliege niersmilieu met vroolijkheid en plichtsbe sef, intrige, noodlot, dappere mannelijke ernst, edelmoedigheid tegenover de intri ge met het risico zelfs van den dood; de held, lafhartig onteerd, maar die na zijn heldhaftige daad zooveel te mooier daar na kan schitteren. Een spel, dat onweer staanbaar boeit en sterk inwerkt op de fantasie. Het zou jammer zijn, als van deze opvoering, waarvoor zooveel moeite is ge daan, binnenkort niet nog eens een tweede opvoering zou kunnen plaats hebben. De regie was als steeds in goede handen van Th. Wesselman, die het zelf nog klaar speelde om de vertolking te geven van zoo niet de hoofdrol dan toch zeker de rug- gegraat van „Vlammende vleugels". TER AAR Op ter Kruisvaart! Voor den jaar lij kschen feestavond van de Kruisvaart, gisteravond in het Parochiehuis gehouden, bestond ditmaal een goede belangstelling, ja zelfs zoo, dat de Directeur, Kapelaan Switzar( bij de opening ruim kwart over zevenen in een vurig enthousias me de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, bizonder den Districts-directeur, Kapelaan Broers, Alphen, Kapelaan Groen, Weth. v. d. Hoorn, Kerkbestuur, ouders en genoodigden. Onder leiding van den heer B. Akerboom mochten wij dan de opening vernemen van de „doordeweeksche" vergaderingen van een Ban, waarop terstond Kapelaan Broers een aanvang maakte met z'n kern achtig woord tot de ouders over de opvoe ding. Na eerst gewezen te hebben op de groo te beteekenis, verheven doel, waarde van de opvoeding, n.l. het tijdelijk leven zoo leiden, dat hij daarmee den hemel be reikt, kwam spr. aan de drie voornaam ste gemeenschappen der opvoeding, gezin, Kerk en Staat. Elk heeft zijn eigen rech ten en plichten, maar in dienst van het zelfde doel. Degenen, die met de opvoe ding zijn belast, moeten weten te lei den, bij het kind een wil te vormen. Tot slot werd gewezen van welken invloed het milieu is, daarom slechte boeken vermij den, waken voet de Radio-uitzendingen en het bezoeken van bioscopen zeer scherp volgen. Ouders, wy willen u de helpende hand reiken, stuurt uw kinderen naar de Kruis vaart, aldus eindigde de Directeur zijn inleiding, doch vergeet niet, dat uw taak een langdurige taak is, gelukkig of altijd ongelukkig. Nu kwamen eenige turners voor het voetlicht, die onder leiding van den heer J. Zwirs een demonstratie gaven onder he motto „gymnastiek voor u en ieder een". Het ging de jongens al heel goed af, vooral in aanmerking genomen, dat dit optreden voor het publiek altijd eenige bizondere zenuwen met zich brengt. De opvoering van een versch tooneel- stuk „Rakkers op Avontuur" van L. Melis sen, werd voor het eerst vertolkt door onze jongens. Dit spel van avonturen, roo- vers en rakkers in bosschen en onder- aardsche gangen, vereischt inderdaad veel van de dilettanten. Een wcord van hulde aan den regisseur, den heer Ant. A. Hoo- gervorst, die in zoo'n kort tijdsbestek de opvoering tot een behoorlijke heeft kun nen maken. De aanwezigen konden dik wijls huh lachen niet inhouden, waartoe het tweede bedrijf meerdere malen aanleiding gaf. Alleen duurden sommigen tooneelen te lang. Wanneer na een korte pauze eenige lichtbeelden over het werk van de jeugd- vereeniging zijn vertoond, volgt tot slot een revue van schaduwbeelden. Aardig ge vonden! door den heer Jac. Zwirs. Om elf uur beklom Directeur Switzar met een sneltreinvaartje het podium, om een dankwoord uit te spreken voor de ge toonde belangstelling endeed een be roep op 's menschen weldadigheid. Wie het Jeugdwerk steunt, doet veel goed! „St. Deus Dedit". Onder voorzitter schap van den heer G. Versluys werd de leden-jaarvergadering gehouden van den K K. Landarbeiders-bond „St. Deus Dedit", in het Parochiehuis. De secretaris, de heer A. Heemskerk, las de notuien en vervolgens het jaarverslag. Met een zeker optimisme werd gewag ge maakt van de tot stand koming van de collectieve contracten, terwijl de uitspraak van den arotiter ditmaax aan de zijde stond van onze urganisatie. Het verslag eindigde met een vurige wensen voor een spoedig herstel van een bestuurslid. Nu komt de' penningmeester, de heer G. Otto, naar voren om z'n financieel program aan de ieden te ontvouwen. Uit de vereeni- gingskas blijkt een batig saldo te zijn van f 48.68; de werkloczenkas moet het met minder stellen, slechts f 6.70. De verifica teurscommissie brengt bij monder van den neer Th. van Emmerik goedkeurend rap port uit. Bij de bestuursverkiezing, met periodieke aftreding van de heeren G. Otto en A. Heemskerk, werden gekozen het aftredend Jid de heer A. Heemskerk en W. Touw. De heer Otto, die tien jaar lang door den wil van de vergadering aanspraak mocht maken op een bestuurszetel, verkreeg nu de gunst niet meer. Voor het vele werk bracht de voorzitter hem hartelijk dana. In het volgend boekjaar maken de heeren J. Hogenboom, C. Borst en P. v. d. Laan, deel uit van de controlecommissie en J. v. d. Sluys met J. v. d. Zwaan zullen toezicht houden op hen die uit de werkloozenkas trekken. Het zoo traditioneele punt „gratificatie penningmeester" ontmoette aanvankelijk een lichte tegenstand, sommigen wilden den secretaris ook een klein douceurtje geven, (joch na eenig heen en weer ge praat, oordeelde men het beter, het oude systeem te handhaven. Het toenemen van de wekelijksche werk zaamheden, zooals rondbezorgen van het Bondsblad, ophalen van contributie, was voor het bestuur aanleiding geworden om een voorstel aanhangig te maken, dat voor ziet in het benoemen van een bode. Hiermee zou dan de contributie met 11/2 cent ver hoogd worden en gebracht op 65 cent. Neen, contributie verhooging nooit, redeneerden de leden, can gaat ieder in zijn wijk maar tot inning over. Als dit wordt volgehouden, is het voorstel van de baan, bracht de voor zitter in het midden. Zonder uitzondering waren alle leden enthous,'ast over de plannen voor het twin tig jarig bestaan van de afdeeling op 17 Maart. De dag wordt ingezet met een H. Mis, ontbijt en des avonds een gezellig „onder ons". Er zullen pogingen ondernomen wor- cen tot inzameling van prijzen, die dan de leden in ontvangst mogen nemen, mits hun gratis lot aanwijzingen geeft. Ter opluiste ring van een en ander, zmllen de jongeren zorgen voor tooneel. Tot delging van de kosten, vraagt het bestuur slechts een kwar tje per persoon. Best! Bij de rondvraag kwam een idee naar ■voren, zulks ter vermijding van uitgaven, de vergadering in een café te houden, voorts een paar kiachten over het inschrij ven van werkloozen, waarna de voorzitter nog een mededeeling deed over het jeugd- vverkloozenkamp „Drakenburg" bij Baarn. Hierop volgde sluiting. G e bo j en: Wilhelmus Christina, d. v. C Meeuwis-Froolik Petrus Johannes Ma ria, z. v. A. Nieuwenhuizen-Egberts Gerardus Johannes, z. v. A J. Vork-Honout Gerrigje, d. v. P. J. van Ewijk-Molhoek - Jacob, z. v. N. Hoogendoorn-de Bruyn Geertruida Cornelia, d. v. W. Vis-Spruyt. Overleden: J. de Leeuw, 29 jaren J. de Vos 81 jaren. Gevestigd: T. van Rijn, van Alphen - - ,J. Heykoop van Zwammerdam J. G. de Jong van Nieuwveen R. Donker van Rijnsaterwoude J. W. Hoogenboom van /ilphen C. A. van Zwieten van Leimui- c en N. de Hollander van Alphen. Vertrokken: A. Veerman naar oB- degraven C. Meyer naar Haarlem H. versluys naar Haarlem. RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te zal op Maan iaag a.s., des avonds te 7.30 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Wijziging tegrootjng 19^3. 4. Be spreking werkverschaffingsplannen. 3. Voorstel van B. en W. tot het heffen van 75 opcenten op de gemeentefondstelasting voor het bela-4-.ragj?ar 1939/1940. 6. Rap port van de Commissie belast met het on derzoek der begrooting dienst 1939. 7. Be handeling van de begrooting dienst '939. En tetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht. DE KWAKEL R.K. Staatspartij. In de vergadering van de R.K. kiesvereeniging „Uithoorn II" alhier van de R.K. Staatspartij werden voor de groslijst van de Provinciale Sta ten gekozen de heeren P. Heilker (aftre dend) en G. v. Wees van Bovenkerk. Voorts werd besloten met kracht zich te verzetten tegen het voornemen van het hoofdbestuur om de groslijststemming voor leden van de Provinciale Staten af te schaffen. ZOETER WOUDE St. Josephsgezellen. Hedenavond komt de Centraal Praeses der St. Josephs- gezellenvereeniging, rector H. J. Drost uit Amsterdam spreken in het Kolpmgshuis. De R.K. Bond van oud-cursisten is thans officieel aangesloten als Land- en Tuin bouw groep. De leden van deze groep worden dus ook hedenavond na de Mannencongregatie ver wacht. R.K. Propagandaclub. Donderdagavond komt de hoogeerw. heer J. H. NieKel direc teur van het Philosophicum, spreken over „Gezag". Waar een aansporing wel niet noodig zal zijn, om de groote zaal vol te krijgen, is een herinnering misschien wel goed tot dezen zeer bij zonderen avond van „St. Paulus". Dg dames behoeven zich niet te laten weerhouden door de vraag: zouden er wel vroujven zijn? Wij verzekeren, dat er zeer vele oudere en nog meer jonge dames pre sent zullen zijn. Vrouwenbond. De R. K. Vrouwenbond hield gisteravond een uitvoering, waaraan de tentoonstelling was verbonden van de breiactie voor de armen. Hoe mooi de tooneel-uitvoering ook was, wy beginnen ons verslag toch met het mooiste van den avond, de tentoonstelling ,ran de zeer vele kleedingstukken, die ge breid zyn voor de armen. Veel, zeer veel en mooi werk was er weer gemaakt; geen der breisters had dus het werken voor de armen in den steek gelaten en geen steek was er gevallen of hy was weer opge raapt. Een groot deel van den avond was aan het liefdadig doel gewijd en menig dubbeltje werd geworpen in de loterij die weer met een groote opbrengst zorgt voor de wol die noodig is voor het volgend jaar. Zoo wordt het tooneelspel dienstig ge maakt aan de armenzorg; als eerst de men schen maar bijeen zijn, het vele werk aan den wand zien hangen en in een goede stemming zijn gebracht door de tooneelclub, dan rollen de dubbeltjes in groot getal in ce spaarkous van de breiclub. Het was maar gewoon, heel gewoon, een plichtsvervulling; allemaal je best te doen voor de arme ge zinnen. De tooneelclub vroeger afdeeling van den Vrouwenbond thans Graalafldee- iing, speelde: ,,'t Meisje van de Garderobe", tooneelspel in drie bedrijven door A. Pool. Wonderlijk paste dit spel op de speel- kracht van de club; het was alsof de schrij ver eerst de actrices nad geëngageerd en daartoe de rollen had geschreven, zóó goed verdeeld lag het spel in de vele aardig uit- geteekende karakters. Het spel was zeer goed en nog altijd be- w onderen wy de echte liefde voor tooneel bij deze club, waardoor de verzorging in vele opzichten zoo goed is. Door een beetje te veel zelfvertrouwen was de rolvastheid r.iet meer zoo goed als wy dat in deze club steeds konden prijzen. Nog altijd constateeren wij groote speel- kracht bij het damestooneel en is het te be treuren, dat er niet op hooger plan gespeeld wordt; het is echter niet wel mogelijk daar te komen door enkel damestooneel. Ook het éénactertje „Fientje Brouwers tornt" was goed en heeft veel lachlust op gewekt. Tooneelspel blijft in Zoeterwoude de lief hebberij die het best beoefend en het meest gewaardeerd wordt; deze avond was daar van weer het schoonste bewijs. Toch is het zeer opmerkelijk dat dames, want er waren alleen dames, veel kariger zijn in het ap- p*aus dan heeren. Wij weten zeker, dat men het mooi gevonden had, maar het applaus je was maar sobertjes. Neen, dan zijn, wij heeren, toch dankbaarder. Bij zulk spel met een zaal vol mannen, had het zeker ge daverd en was' er geen einde gekomen aan het applaus. Of zouden de dames wel zoo hard klap pen als er door heeren gespeeld wordt? ZEVENHOVEN „St. Deus Dedit". Dinsdagavond hield St. Deus Dedit" zijn jaarvergadering. De voorz., de heer P. van Tol, heette allen welkom (de opkomst was niet best) in het by zonder den heer Salman. De heer C. J. van Veen las de notulen. Tevens gaf hij zijn jaarverslag. De penning meester, de heer Jac. v. d. Hoort, gaf ver slag van de financiën. Aan werkloozen is uitgekeerd 1217.50, contributies 1048. Kasgeld 98.83. In de controlecommissie werden gekozen de heeren A. Bosman en J. A. van Tol. Voorz. en eerste peningmeester werden bei den herkozen. Het bestuur stelde een kaart beschikbaar voor 1 retraite; na loting was L J. Bos de gelukkige; reserve is Aartman. Nu was het woord aan vriend Salman. Spr. besprak de werkverschaffing. Na deze nuttige bespreking was er gelegenheid om vragen te stellen. Na dankwoord sluiting. Gevestigd: Berend Visser van Al phen aan den Rijn Markien de Wal van Vlagtwedde. Wij weten, dat .De Leidsche Courant" in zeei vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is. dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstaudigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen hulsgenooten In een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaariijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhu.ls (niet sanato rium) worden verpleead, lederen daq een er mplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de aboané's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van aen patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7