RIJNSTREEK WOENSDAG 23 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 LEIDSCHEN DAM Feestavond R. K. Volksbond. Voor een tot in alle hoekjes bezette zaal werd gis terenavond in het R. K. Vereenigingsge- bouw aan de Damlaan de tweede feest avond gegeven van den R. K. Volksbond bij gelegenheid van de viering van het Pa troonsfeest en laten wij hieraan direct toe voegen, dat ook deze avond alleszins is ge slaagd en een succes is geworden voor den R. K. Volksbond. In zijn openingswoord, waarin de voorzit ter allen hartelijk welkom heette, wees de voorzitter den leden op het vele werk, dat komende is en deed een beroep op allen tot groote activiteit en medewerking; een bij zonder woord van aansporing richtte hij tot de dames, opdat zij hun mannen toch naar de vergadering zouden laten gaan,, opdat allen zoodoende zouden medewerken om het groote werkplan naar behooren en in alle bijzonderheden'af te kunnen werken. Wij willen verder volstaan met de mede- deeling, dat de R. K. Harmonie „St. Ce cilia" ook dezen avond wederom met keu rige muziek op aangename^ wijze opluis terde en dat de tooneelciuS „Adolf Kol- ping" met succes en op nog betere wijze dan Zondag j.l. ..De Gouden Clown" op voerde. O.i. waren alle aanwezigen zeer vol daan, hetgeen ook bleeli uit het dankbaar applaus, dat den spelers telkens ten deel viel. Met een dankwoord aan allen sloot de voorzitter dezen mooien avond, waarop de Volksbond, evenals op den Zondagavond met groot genoegen en dankbaar kan terug zien. Vacantiekolonies. In de gisterenavond gehouden vergadering van de vereeniging voor uitzending van zwakke kinderen naar herstellings- en vacantiekolonies is o.m. het bestuur als volgt samengesteld: H. Ver- heijen, voorzitter; Zuster J Bekker, secre taresse, Voorburgscheweg 2; J. Tieman, penningmeester; J. Koole, 2e voorzitter; Mevr. J. Koning, 2e secretaresse en de heeren J. ten Hoopen en C. Oostwouder, bestuursleden. NOORDWIJK St. Josephsgezellenvereeniging. Don derdagavond te 8 uur worden in de groo te zaal van het Juvenaar verwacht alle gezellen alsmede de leden van onze onder- afdeelingen, het fanfarecorps „Excelsior" en „Utile Dulci", bij gelegenheid van de huiselijke viering van den verjaardag van onzen Vice-Praeses. Het fanfarecorps „Ex celsior" zal deze avond muzikale mede werking verleen en; verder optreden van het duo Spijkerman (humoristen). Wij verzoeken allen vóór 8 uur aanwezig te willen zijn. Heden, Woensdagavond, zal de zaal ge sloten zijn. Personalia. Te Leiden slaagden voor Machineschrijven de dames R. Faase en C. ter Beek, leerlongen van de R.K. Meisjes school, Bronckhorststr. 42 Oranje-vereeniging. Dinsdagavond vergaderde de O. V. in Hotel „Het Hof van Holland" onder presidium van Dr. Nie- kerk, waarbij de opkomst zeer goed was. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het feit, dat het huidige bestuur nu precies één jaar geleden door de leden is benoemd geworden en, dank zij de me dewerking van vele leden, heeft het be stuur in de afgeloopen periode veel kunnen doen; deze zeer gewaardeerde medewer king houdt echter ook in, dat het werk, verricht door het bestuur, aller instemming heeft gevonden en onder deze geste zal het bestuur ook in de toekomst zijn beste krachten blijven geven om de feestdagen van ons Vorstenhuis zoo waardig mogelijk te vieren. Vervolgens wees spr. op de in ternationale depressie en onrust en bij deze beschouwing moeten wij ons gelukkig prij zen ons te kunnen scharen om ons Oranje huis. Als men zich de vraag stelt heeft een Koningshuis in de huidige tijdsomstandig heden wel internationale beteekenis, dan kan spr. dit volmondig met ja beantwoor den en hij wees in verband hiermede op de recente gelegenheid van het bezoek van den Belgischen Koning en op de rede door dezen vorst uitgesproken. Bij de beschou wing hiervan kan men trotsch zy'n Neder- landsch burger te zijn en geregeerd te wor den door ons dierbaar Vorstenhuis. Na lezing der notulen, bracht de Pen ningmeester verslag uit over het finantieele gedeelte der gehouden feestelijkheden ter gelegenheid van den verjaardag en het 40- jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. De totale uitgaven bedroegen 1715.14, terwijl er aan kasmiddelen nog aanwezig was 110.32. De kascommissie bracht bij monde van den heer A. Meiiers verslag van haar con trole uit; met lof voor het keurig beheer werd deze functionaris eedechargeerd voor zijn veelomvattend werk. Het jaarverslag van den secretaris was In een zeer optimistische toon samengesteld en het verheugendste feit was wel, dat het ledental van 117 gestegen was tot 921. Het jaarverslag van den nenningmeester gaf goed weer, hoe de gelden der O. V. zijn besteed en bijzonder dank werd hierin gebracht voor den finantieelen steun van bet Gemeentebestuur. En. waar men in de toekomst on ei«?en middelen zal moeten driiven, vertrouwde het bestuur dat alle leden zullou medewerken om het bestuur de finantiën te verschaffen. Het betsuur zal van ziin kant alles doen, doch laten de leden medewerken, dat alle Noordwijkers teesl met aandacht de advertenties In Uw Dagblad! en meer speciaal de jongeren lid van de Oranjevereeniging worden. Onder applaus werd beiden functio narissen dank gebracht voor hun keurig verslag. De Ijeer Urlus bracht dank aan het Dag. bestuur voor het ontzaggelijk vele werk, hetwelk het voor de O. V. heeft ver richt, maar wilde hierbij niet vergeten het verdienstelijk werk van meerdere commis sieleden, waarmede de vergadering volko men instemde. Na een korte rondvraag werden wij nog vergast op een tweetal films van de ge houden feestelijkheden in Noordwijk, waarvoor Mevrouw Niekerk wel een woord van lof en dank toekomt. Hierna volgde sluiting van deze zeer geanimeerde ver gadering. SASSENHEIM Hanze. Het ijverige bestuur van de plaatselijke afdeeling van de midden standsorganisatie de „Hanze", had zeer zeker beter verdiend dan de goede 30 aan wezigen die in de zaal van „Het Bruine Paard" Dinsdagavond verspreid zaten. De heer W. C. Hooymans heette de aan wezigen, speciaal de heer Bakker, spreker van dezen avond, de heer Simons uit Goes en de jongere middenstanders welkom. Spr. releveerde het goede bericht uit Amerika over de toelating van narcissen, hetgeen aan de geheele gemeente ten goe de zal komen. Kapelaan Redeker, geestel. adv., was uit een feestvergadering weggeloopen om even hier te zien, welke resultaten de pro paganda gehad had. Bijzonder tevreden was zijneerw. niet. Spr. behandelde daar na in het kort een „geestelijk puntje": De vrede van Christus. Hij wees o.a. op het onderhouden van de twee katholieke Zondagen. De vrede van Christus zal alleen bewaard kunnen blij ven door het brengen van offers. De heer Bakker complimenteerde aller eerst het bestuur met de bijzonder goed geslaagde convocatie. Wat vraagt deze tijd van onzen stand? De vraag welke spr. hedenavond zal be handelen, en diep zal behandelen. Allereerst staat spr. stil bij „het verlo ren land", toen er geestelijke en stoffelijke bloei was, en de mentaliteit der menschen moet wel zeer veranderd zijn, als men den tegenwoordigen toestand ziet. Spr. behandelde de gilden, waarvan de oorsprong niet bekend is. In de 8ste eeuw kwamen zij reeds voor, zij het met een mi litair karakter. In de 13de eeuw kwamen zij ook in ons land voor en de landsregeer- ders onderhielden met hen nauwe rela ties. Na de hervorming ging het godsdienstig karakter geheel verloren. Spr. behandelde daarna het doel der gilden. Op den duur bleven de misbruiken niet uit, en werd het dikwerf een kringetje van vrienden en kennissen. Met de uitbreiding van het wereldver keer verliepen de gilden tot deze na de Fransche revolutie verboden werden. Spr. wees op den titel van „Quadragesi- mo anno": „Over het herstel der maat schappelijke orde", over herstel, dat wijst op een toestand welke vroeger bestaan heeft. De Paus wees dan ook op de gilden. Men moet terug en gauw ook. In plaats van de middeleeuwen met hun soberheid ontstond er een heel andere sfeer. De wereld moest dienstbaar gemaakt worden aan den mensch. Als het streven naar economisch succes niet goed geleid wordt dan ontstaat het communisme. Spr. wees daarna op het gebrek van den tegenwoordigen tijd en gaf daarna eenige gegevens over de economische ontredde ring. Sinds 1928 zijn b.v. de inkomsten van de kruideniers teruggeloopen met 43 pet., van de slagers met 33.2 pet. enz. De gloedvolle spreker wees er op, dat de taak van den middenstand is: gaan bouwen in de diepte. Voor alles dienen wij te zijn: dienende mensch, daarna komt het stoffe lijke vraagstuk. En passant behandelde hij het ordenings- vraagstuk in het kort. Spr. releveerde daarn hetgeen bereikt is door ingrijpen van der wetgever. Nu vragen wij nog de ordening: de be scherming van het kleinbedrijf tegen het voortwoekerende grootbedrijf. Snoeken en baarzen worden door de overheid nog be schermt tegen al te inhalige visschen, het deinbedrijf niet, en het grootbedrijf dwingt de pers, de koningin der aarde, haar zin te doen. Als een der oorzaken van den tegen woordigen toestand noemde spr. de passi viteit van den middenstander. Samen moe ten wij opmarcheeren naar dien nieuwen tijd. Hij die zich onverscl 'T houdt, pleegt een misdaad tegeover de katholieke medeburgers. jt een schitterende peroratie eindigde -;;r. die in een drie kwartier een vloed van woorden over de aanwezigen had uit gestort. De heer Teernstra vroeg inlichtingen over het cadeau-stelsel, de heer v. d. Kray over de eisch van crediet-waardigheid bij de vestigingeischen. De heer Hooymans vroeg of men vergunning tot vestiging kreeg als men aan de, voorwaarden vol doet. De heer Bakker antwoordde dat de strijd tegen het cadeaustelsel voortduurt, dat de credietwaardigheidseisch noodzaak is, en dat men zich, als men bekwaam is, mag vestigen. De heer Bakker wees er nog op wat de directe voordeelen zijn van de contributie van slechts 20 cents per week. Het juri disch advies, het incasso-bureau, het vak blad. De heer Th. v. d. Voort bracht daarna verslag uit van het op den Centralen Raad behandelde. Het was interessant en keurig gestyleerd. Uit de ingekomen stukken bleek, dat in Maart een spreker zal komen; uit de me- dedeelingen, dat St. Nicolaas de Sassen- heimsche zaken niet zal bezoeken. Bij de rondvraag deelde de heer J. Ver- kley mede, dat de Santos-bloemendag op den 2den Kerstdag zal worden gehouden. Feestuitvoering Volksbond. Voor een volle zaal van het K.S.A.-gebouw had gis terenavond de eerste feestvergadering piaats, welke werd opgeluisterd door de cnderafdeeling „St. Pancratius". Deze uit voering droeg een bijzonder karakter daar genoemde tooneelvereeniging haar 121/2- jarig bestaan herdacht. De voorzitter, de heer J. Kortekaas, "penden dezen feestavond met 'n welkomst woord, waarin hij zijn voldoening uitsprak over de groote opkomst. Voorts verwelkom de hij den Geest. Adviseur en de besturen der onderafdeelingen, en ook de muziek, cue de juiste stemming wist te maken; ten slotte de dames der leden die slechts een maal per jaar als eenige ontspanning deze vergadering mogen meemaken. Spr. hoop te, dat zij zich dezen avond zullen amu seeren. Spr. wijdt eenige woorden aan de jubileerende vereeniging, die al reeds jaren naar ons genoegen heeft gespeeld. Na het zingen van het bondslied sprak de heer Franken een geestig woord, waarbij hij verslag uitbracht van netgeen „Hulp in J\ood" in het afgeloopen jaar heeft ge daan, waarna hij de collecte voor dit doel len zeerste aanbeval. Deze collecte bracht f 15.80 op. Hierna werd het scherm opgehaald voor het opvoeren van het stuk ,,'t Verleden spreekt". Dit gemengde tooneelspel, welks opvoe ring hedenavond weer wordt herhaald, is voortreffelijk vertolkt Zoowel de dames als heeren hebben de aanwezigen een ge- r otvollen avond bezorgd Hoewel het hoofd motief dramatisch was, zorgde Ida Hooger- straten er van tijd tot tijd voor de lach lust op te wekken. Een woord van hulde vooral voor de dames Dora Homan en Jo v Dijk, alsmede voor de 10-jarige Ria Hoo- gervorst voor de goede vertolking harer rol. Van de heeren noemen we Jac. Hoo- gervorst en L. v. Kesteren. Deze uitvoering, onder de voortreffelijke leiding van den heer Koelewijn, was een waardig jubileumstuk. Welverdiend waren dan ook de bloemen en de enveloppe met inhoud, door kapelaan Redeker met een toepasselijk woord overhandigd. Moge St. Pancratius"' nog vele dergelijke avonden organiseeren voor den bond. Biljarten. De stand van het persoon lijk kampioenschap van gisteren luidt als volgt: carb. brt. h.s. gem. P C. Duivenvoorde 125 22 22 5.68 A Hoogervorst 47 22 7 2.13 Gr. Zandbergen A J. v. d. Wiel J. Diedericks H. Schoo N v. Diest K. Haver K. Schoo A. Guldemond Chr. Zandbergen Chr. Homan Deze avond behaald de heer P. Duiven voorde het hoogste gem. van 5.68: terwijl de i.eer G. Zandbergen de hoogste serie behaal de n.l. 31. VOORSCHOTEN Hanze. De R. K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze" vergaderde Maandag avond j.l. in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier, onder leiding van den heer G. Schra- ma, voorzitter der afdeeling. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend met een woord van welkom, las ce secretaris de notulen der vorige ver gadering en bracht de heer P. Niersman verslag uit van de genuuden centrale ver gadering, waarna het woord werd verleend aan den weleerw. heer J. Bonsel. Spr. behandelde het onderwerp „De Ka tholieke beginselen in het zakenleven". De beginselen in het zakenleven zijn ver- valscht, waardoor het ook in het zakenleven rr.isgeloopen is en er noodig verandering moet plaats vinden. Niet alleen moet winst bejag dit leven beheerschen, maar ook in t zakemeven moet men God, den evennaas te en de gemeenschap dienen. In den bree- de zette spr. uiteen hoe groot de uitwassen zijn geworden, omdat men vergeten heeft ae geboden van God te onderhouden en er tegenover elkander geen liefde meer beerscht. Ook in het zakenleven moet men terug naar God en zijn geboden en men moet beginnen met zien zelf. te verbeteren en het zakenleven ook te beschouwen als middel om den hemel te verdienen en zich onthouden van alle onrechtvaardigheden, waarvan het leven heden zoo vol is. Met groote aandacht werd de eerw. redenaar gevolgd en met een opwekking om in het zakenleven te doen doordringen het katho lieke beginsel tot heil van ons zelf en der maatschappij, besloot spreker zijn leerzaam betoog. NOOTDORP IJsclub. Op de gisteravond in „De Gouden Star" gehouden jaarvergadering van de IJsclub (afd. kom Nootdorp) waren een 25-tal leden aanwezig. In tegenstel ling met het nadeelig saldo van het vorig jaar ad pl.m. ƒ21.was er nu een voor- deelig saldo, al was het dan ook niet groot, n.l. 0.96 1/2. ,Aan de orde was vervolgens de bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heeren P. van Tilburg, A. Tetteroo en J. van der Helm. Deze leden werden weer herkozen in hun functies. Bij de gratis-verloting be haalde B. Herbert den eersten prijs, n.l. een paar mooie Friesc^', schaatsen. 125 43 10 3.32 100 43 10 2.90 125 40 21 2.12 74 40 9 1.85 VOORHOUT KINDERVERLAMMING Ook Voorhout is met dit eerste op treden van de zoo gevreesde ziekte van kinderverlamming niet gespaard ge bleven. Zoodra het geval door dr. Bots was geconstateerd werd het patiëntje naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Moge deze hardnekkige ziekte overigens tot dit eene geval beperkt blijven. Piet van den Berg gaat heen Onder de talrijke „Piet van den Berg" geheeten ingezetenen is er wel één die meer speciale bekendheid bij het Voor- houtsche publiek heeft weten te verwer ven. Het is daarom juist, dat wy dezen even beminnelijken als accuraten man bij diens afscheid van zijn loopbaan, uitge leide willen doen. Piet van den Berg, beter bekend als: „Piet de Post" heeft niet minder dan 32 jaren het Voorhoutsche publiek huis af, huis aan de post bezorogd en met de meest denkbare égards het publiek van zijn ad vies en van zijn hulp gediend. Op ondubbelzinnige wijze kwam zulks tot uiting bij zijn zilveren jubileum, toen velen hem gelukwenschten; notabelen en kleine luiden, allen kwamen hem hun op wachting maken, want bij een ieder stond hij in hoog aanzien. Zou men dan thans geheel afwezig blijven bij zijn afscheid van de posterijen? Immers neen, temeer niet als men weet, dat zijn (geschokte) gezondheid noodzaak is geworden waarom hij met pensioen moest gaan. Onze beste wenschen vergezellen hem bij het heengaan uit zijn ambt, op zijn ver deren levensweg die langdurig moge zijn en gedragen mag worden door een goede gezondheid. STOMPWUK Uitvoering. Op Donderdag 24 Novem ber houdt het Fanfarecorps „Juliana", met medewerking van de tooneelvereeniging „St. Tarcisius" een uitvoering in „Het Blessepaard". Buiten de verschillende mu zieknummers, welke onder leiding van den heer B. van Veen uitgevoerd worden, zal de tooneelvereeniging opvoeren „De demon in smoking", spel in 3 bedrijven van J. Bergfeld en J. Valoél,. vrij naar A. Broere's „Het was een droom." WARMOND Pesonalia, Onze plaatsgenooten de heeren J. Th. M. en G. F. van Niekerk, slaagden te 's-Gravenhage voor het Mid denstandsdiploma Handelskennis. Zij wa ren leerlingen van den heer Th. C. van der Zalm, alhier. Sint Josephsgezellen. De tafeltennis club „Steeds Vooruit" alhier, onderafdee- Img van de St. Josephsgezellenvereeni ging, alhier, heeft een wedstrijd georgani seerd tegen een gelijke club uit Leiden. De uitslag was als* volgt: WarmondLeiden J. n TongerenJ. Mulder 0—2 N J. DuynhovenW. Post 0—2 B. V. WinsenTh. v. Dijk 2—0 P. V. d. Kerkhofvan Deventer 0—2 G. V. d. WilligenJ. Haastrecht 0—2 N. J. StijnmanJ. Post 0—2 2—10 Bouwvergunning. Aan den heer A. C. de Vroomen alhier, is vergunning verleend tot den bouw van een dubbel woonhuis aan den Heerenweg alhier, nabij het Sta tionskoffiehuis. De woningen zullen wor den gebouwd door de N.V. „Het Metsel- huis", directeur de heer C. J. Witsenburg. Werkloosheid. Nu de werkzaamheden met betrekking tot den aanleg van den Rijksstraatweg 's-GravenhageAmsterdam gereed zijn, zijn vele werklieden uit deze gemeente wederom werkloos geworden en is de laatste dagen het aantal werkloozen zeer toegenomen. Het aantal ingeschreve nen bedraagt momenteel 86. Dit is het dub bele van eenige weken terug. WASSENAAR BENOEMING KASSIER BOEREN LEENBANK Tot kassier van de Boerenleenbank al hier werd in een buitengewone algemeene ledenvergadering benoemd de heer W. Snaters te Rijssen. Vereeniging van oud-leerlingen. In het „Wapen van Leiden" hield de afdee ling Wassenaar van den Ned. Bond van Vereen, van oud-leerlingen, haar maande- lijksche ledenvergadering onder voorzit terschap van den heer H. Schipper. De heer Versteeg hield een lezing over het ontstaan van sports- en van knop- variaties. Na afloop hiervan werd gelegenheid ge boden tot het stellen van vragen, die al len door den spreker naar genoegen kon den worden beantwoord. Na de pauze werd door den heer W. J. D. van Dijk een causerie gehouden over den kweek van Lathyrus. Ook dezen spre ker werden eenige vragen gesteld naar aanleiding van het gesprokene, die vlot werden beantwoord. Uit de vragenbus kwam een viertal vra gen die t.z.t. door een der leden zal worden beantwoord. Hierop volgde sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN WEER EEN GEVAL VAN KINDERVERLAMMING. Alhier heeft zich weder een geval van kinderverlamming voorgedaan bij een kindje van 8 maanden in het ge zin van de familie B. aan den Bloem- weg. ALKEMADE Gemeentebegrooting 1939. De begrooting dezer gemeente, welke Donderdag in den Raad zal worden be handeld is voor de eerste maal in druk verschenen en aan de leden van den Raad toegezonden, zoodat eindelijk aan het ver langen van vele leden is voldaan. Aan deze begrooting wordt het volgen de ontleend. De totale inkomsten en uit gaven van den gewonen dienst bedragen 295.918.20 en van den kapitalen dienst inkomsten 46.141.97 en uitg. 50.136.78, alzoo nad. saldo 3991.84. Aan werkloosheidsuitgaven is geraamd: werkverschaffing 13.222 (vorig jaar 27.550), steunverleening 37.457, vorig jaar 29.184, tezamen 50.679 (vorig jaar 56.734). Hierbij valt dus een lichte verbetering te constateeren. Aan tuinderssteun is uitgetrokken 12.735 en aan steun voor kleine boeren 900. Aan subsidie voor de drie in deze ge meente gevestigde Burgerlijke Armbestu ren is geraamd 15.206, tegen 20.2450 in het vorige jaar. Het is de gemeente Alkemade niet mo gen gelukken de begrooting zonder de nor male rijksbijdrage sluitend te krijgen. Aan rijksonderstand voor hulp in de huishouding zal een bijdrage worden aan gevraagd van 24.000 tegen 30.000 in het vorig jaar.. De totale schuldenlast van de gemeente bedraagt op 1 Januari 1939 417.000. Aan buitengewone werken wordt voor gesteld een bedrag van rond 32.800, te weten: a. het leggen van 800 M2. klinkerbestra ting in het Zuiden van Rijpwetering; b. het maken van een betonschoeiing langs den dorpsweg te Rijpwetering, loo- pende vanaf de woning van den heer J. v. Egmond en aansluitende aan den nieuwen provincialen weg LeidenOude Wetering, met het leggen van een klinker-bestrating; c. het verbeteren van den toegang tot de brug nabij het Raadhuis te Roelof- arendsveen in de richting van den nieuw aan te leggen weg LeidenOude Wete ring; d. het maken van een behoorlijke aan sluiting vanaf de onder c genoemde brug naar den nieuwen provincialen weg; e. het opbrengen van een koud-asphalt- dek op den bestaanden bitummenweg aan den Langenweg, en tot slot: d. het verbeteren van een 2-tal brug- waterswoningen te Nieuwe Wetering en Rijpwetering! Uit het vorenstaande moge blijken, dat de financieele toestand van deze gemeen te nog verre van rooskleurig is. KOUDEKERK Als is de dief ook nog zoo snel. Gis teravond te omstreeks negen uur, werd door den landbouwer A. Verhulst, wonen de te Hazerswoude, bij den gemeenteveld wachter Dalebout alhier aangifte gedaan, dat tijdens de eierveiling zijn zoo goed als nieuw rijwiel was ontvreemd. De brandstoffenhandelaar W. Wille al hier, stelde onmiddellijk zijn auto ter be schikking en met succes, want het macht den veldwachter gelukken het ontvreemde rijwiel met den dader, zeekren A. de B., van Woubrugge op den Hooge Rijndijk onder Zoeterwoude, aan te houden. Het rijwiel werd in beslag genomen ter wijl de B. in verzekerde bewaring werd gezteld. LEIDERDORP Burgerwacht. De Vrijw. Burgerwacht ie Leiderdorp nam deel aan de schietwed strijden georganiseerd ter gelegenheid van het 20-iarig bestaan der Burgerwacht te Bodegraven. De resultaten waren: J. Nagtegaal 48 p.; L. de Witt 47 p.; Th. Nagtegaal 46 p.; G. S. Nagtegaal 46 p.; J. 7wanepol, 45 p. In het eere-corps wonden de volgende re sultaten bereikt: L. de Witt, 50 p. J. Nagte gaal, 48 p. Th. Nagtegaal 45 p. Wie heeft wat verloren? Gevonden is een baal kunstmest (kali) gewicht 100 Kilo. Inlichtingen ter secretarie. NOORDEN Kade Kromme Mijdrecht. Naar wij vernemen is bij het droogmakingsplan van den Noordschebuurterpolder tevens inbe grepen het versterken en verbreeden van de kade langs de Kromme Mijdrecht, wel ke sedert de doorbraak in 1928 de bange zorg uitmaakt van de overheid.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6