BINNENLAND RECHTZAKEN Nieuwe uitgaven WOENSDAG 23 NOVEMBER 1938 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 den weg geschaard om opnieuw dei stoei, te kunnen gacwlaan op den terugweg naar den Dam. De route veerde thans langs de geill-i mineerde grachten. De stoet reed, onder weg door talloozen warm begroet laogs de Jan Willem Brouwerstraat, Wanningstraat, Van Breestraat, Willemspark weg, Pauius Potterstraat. ITobbt mastraat, Stadho jaers- kade, Leidsche Bcschje, Leidscheplei.i, Le-d- schestraat, Keizersgracht, (evenzijde), Re guliersgracht, (•:>.*-.€ venzij de), Heeren g achl onevenzij de3, Leidschestraat, Keizersgr., (onevenzijde), Raadhuisstraat, N. Z. Voor burgwal, Mczes en Aaronstraat, Dam. Omstreeks tien n inuten over elf wis hel paleis op den Dam bereikt. DE LAATSTE DAG TE AMSTERDAM Koning Leopold en Koningin Wilhelmi- na zijn vanmorgen om tien minuten over half elf van het paleis -op den Dam ver trokken voor een bezoek aan de Fokker fabrieken. Het weer was dezen morgen buitengewoon slecht. Toen Koning Leopold het paleis verliet bracht de marinekapel het Belgische volkslied ten gehoore. Ondanks de zeer slechte weersomstan digheden sloegen velen het vertrek op den Dam gade. De vorstelijke personen wer den bij het instappen en het wegrijden hartelijk toegejuicht. Ook langs de route, op het Damrak en aan de De Ruyterkade waar de vorsten met een extra pont naar de overzijde van het IJ werden vervoerd, stonden groote groepen belangstellenden in den regen om het voorbijkomen van den, stoet gade te slaan. Te omstreeks kwart voor elf naderde de koninklijke stoet de toegangspoort tot de Fokkerfabriek. Veertign auto's, waarin de leden van het gevolg der Koningin en van den Belgischen Koning gezeten waren, volgden de koninklijke auto, die werd voorafgegaan door een auto, waarin zich de burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, en de hoofdcommissaris van poli tie, bevonden. Op het oogenblik dat de koninklijke auto het terrein opzwenkte, werden voor den ingang de standaarden der beide vorstelijke bezoekers geheschen. Na de begroeting begon de rondleiding door de fabriek. Koning Leopold werd rondgeleid door den heer van Tyen en de Koningin door den heer Vattier Kraane, terwijl de reeds genoemde heeren alsmede eenige ingenieurs van de wetenschappelij ke afdeeling de overige bezoekers rond leidden. Met heel veel aandacht werden verschil lende afdeelingen der fabriek bekeken, ter wijl het personeel gewoon aan den arbeid bleef. Terwijl het hooge gezelschap afscheid nam, weerklonk de fabriekssirene. Op dat oogenblik werd in alle afdeelingen het werk gestaakt en in looppas begaf het geheele personeel zich naar het terrein voor den uitgang, waar weldra de bijna 1500 arbei ders, die bij Fokker werkzaam zijn, in hun werkkleeding, alsmede het technisch en administratief personeel verzameld stond er de Koning en de Koningin hartelijk toe juichten, toen de koninklijke stoet het fa brieksterrein verliet en de twee standaar den omlaag werden gehaald, als teeken, dat het hooge gezelschap was vetrokken. Op den terugweg naar het koninklijk pa leis werden de beide vorsten door het veel talrijker publiek, dan des morgens, opnieuw hartelijk toegejuicht. NOENMAAL TEN PALEIZE. Na den terugkeer van het bezoek aan de Fokkerfabrieken gebruikten Z.M. Ko ning Leopold III en H. M. Koningin Wil- helmina ten paleize het noenmaal. Hierbij zaten ook aan de Belgische gezant gezant te 's-Gravenhage, J. Baron Herry, de Ne- derlandsche gezant te Brussel, mr B. Th. Baron van Harinxma thoe Slooten, de Bel gische minister-president Spaak, de Neder- landsche minister-president, dr. H. Colijn, en de Nederlandsche minister van bui- teenlandsche zaken mr. J. A. N. Patijn. Te kwart voor drie vertrokken hunne majesteiten met gevolg per auto naar de residentie. DE INTOCHT TE 's-GRAVENHAGE. Men bericht ons uit 's-Gravenhage: Een druilerige regen valt neer en 'n straf fe wind doet de vlaggen wapperen. Wie niet op straat behoeft te zijn blijft binnens huis, zoodat van een feestelijke stemming geen sprake is. Het ziet er niet naar uit, dat koning Leopold vanmiddag een vroo- lijken intocht zal maken. Werkelijk, de Belgische vorst treft het niet met het weer. Even slecht als het in de hoofdstad was is het vandaag in de hofstad. De voorbereidingen, van de straat waar neembaar, in verband met 's konings be zoek getroffen, zijn gereed. De weg, dien de koning van de Boschbrug naar het 'pa leis Noordeinde zal volgen, is sober maar smaakvol versierd. Tusschen den Princes- seschouwburg en het gebouw van de eer ste Nederlandsche staan twee eerebogen. „Welkom Leopold" staat op de eene en „Koning der Belgen" op de andere. Slin gers van groen verbinden de boomen en daaraan hangen sierlijke bakken gevuld met chrysanthen. Zoo ziet het Korte Voorhout er uit. Het Lange Voorhout is met vlaggen ver sierd, aan de boomen ter weerszijden van het schelpenpad bevestigd. Behalve vele Belgische vlaggen zijn er de Nederlandsche en Haagsche kleuren (geel-groen) en ook Oranje vlaggen. Slingers van groen zijn over dit pad tusschen de boomen gehan gen. Langs de kanten van het pad zijn paaltjes" in den grond gezet, die door tou wen verbonden, een afzetting vormen. iHer- achter zal het publiek straks den Koning zien voorbijrijden. Blijkens de houten hek ken, geplaatst op het gedeelte Kneuterdijk, middellijk Ingrijpen, dus bij de eerste teekenen direct Aspirin nemen! ÉSPIEIN HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEP! 20 tableiten in een buisje 75 cent. dat een schakel vormt tusschen het Lange Voorhout en de Heulstraat, zal ook dit stuk van den koninklijken weg worden afgezet. Van de Heulstraat rijdt de stoet naar het Noordeinde en hier ligt het paleis, nat en verlaten. Nog zijn de witte overgordijnen van de eerste verdieping neer. In de kas tanjeboom achter het ruiterstandbeeld han gen de Oranje-ballonnetjes, die vanavond zullen branden. In den tuin van het agentschap der Ne derlandsche Bank staat weer de houten tri bune, bekend uit blijde dagen van een vorstelijk verleden. Van den weg van het paleis naar het ge bouw van 's konings legatie in de Jacob Catslaan is weinig te vertellen. Alleen han gen er vele vlaggen, die trouwens ook op den weg van de Boschbrug naar het paleis zijn uitgestoken. Voor het gebouw van het Belgische ge zantschap staan twee eere-zuilen en aan de overzijde van den weg eveneens. Deze vier zuilen zullen vanavond een gasvlam in top voeren. Een waaiervormige stellage tegenover het gebouw zal dan feestelijk verlicht zijn. De gemeente heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt de gewone verlichting in Zorgvliet te verbeteren. Dit was al lang noodig, want Zorgvliet was 's avonds altijd een donkere wijk. Behalve langs den weg van de Bosch brugPaleis Noordeinde naar het Belgi sche gezantschap wordt er ook, zij het op kleine schaal, in andere stadsgedeelten ge vlagd. Het zijn niet alleen de Nederland sche kleuren, die het stadsbeeld vandaag verlevendigen. Sommige hotels, kantonren en winkels hebben de Belgische vlag naast de onze uitgestoken en de vele gezant schapsgebouwen vlaggen ook. Zooals ge bruikelijk rijden de trams met wimpels in de beugels. Somber en dreigend blijft de lucht, maar verwacht wordt, dat de belangstelling op straat, al moge zij misschien geringer zijn dan op een stralenden dag, toch zeer aan zienlijk zal worden, omdat ook de bevol king van de residentie den Belgischen Ko ning een warm hart toedraagt. GRAAF VAN RANDWIJCK ONDERSCHEIDEN Amersfoorts burgemeester groot-officier in de Leopoldsorde Z.M. Koning Leopold van België heeft tijdens zijn bezoek aan het Belgenmonu ment te Amersfoort, den burgemeester van deze gemeente, mr. J. C. Graaf van Rand- wijck de versierselen van groot-officier in de Leopoldsorde ter hand gesteld. DE DUITSCHE VLUCHTELINGEN BIJZONDERHEDEN OVER DE TOELATING Te bevoegder plaatse heeft men ons er op gewezen, dat de belangen van Neder land en evenzeer die van de betrokkenen zelf eischen, dat de toelating van vluch telingen georganiseerd geschiedt en ook dat werkelijk deugdelijke en blijvende on derbrenging gewaarborgd zij. Ten aanzien van de kinderen zal het door Nederland mogelijke worden ge daan, doch hier vooral eischt de op de regeering drukkende verantwoordelijkheid een nauwkeurige voorbereiding. Het de- parlement van Justitie staat met de betrok ken comité's in nauw contact en pleegt daarmee regelmatig overleg. Toelating van kinderen kan alleen ge schieden op vergunning van den minister van Justitie en dit op voordracht van het betreffende kindercomité, dat de zorg voor de verdere onderbrenging van die kinderen heeft te dragen. Die onderbrenging ge schiedt voorshands ook alweer in georga- niseerden vorm, d.w.z. in tehuizen, inrich tingen, enz. Wat men, naar ons verklaard werd, vooral moet nalaten, is het z.g. individueel binnenbrengen van kinderen, aangezien dat de grootste moeilijkheden zou ver oorzaken en niet te verantwoorden ware, ook al moge dat dan wel eens geprobeerd zijn door ingevingen van het hart, wat echter niet voldoende is, om op verant woorde wijze voor de belangen van die ki-deren zelf zorg te dragen. Wij vernamen verder nog, dat naar alle waarschijnlijkheid voorshands in hoofd zaak de volwassenen van middelbaren leeftijd ondergebracht zullen worden in de Quarantaine-inrichting te Rotterdam, x.c. schij.it, dat de regeering voor de zes weken de beschikking over die inrichting heeft verkregen, met dien ver stande dat er nog voldoende gereserveerd is voor het geval dat ten aanzien van bin nenkomende schepen, enz. quarantaine- maatregelen noodig mechten wezen Intusschen is het zeer waarschijnlijk, dat men naast die quarantaine-inrichting nog wel ergens een z.g. barakkenkamp noodig zal hebben, al bestaat hieromtrent op het oogenblik nog geen zekerheid, even min als over de plaats, waar zulk een barakkenkamp zou komen. „N. R. Crt. Bijdragen der Nederlondsche Vrijmetselaren voor de vluchtelingen. De Orde van Vrijmetselaren in Neder land deelt mede: Voor de vluchtelingen hebben de Ned. Vrijmetselaren beschikbaar gesteld: 1000 voor het algemeen vluchtelingen comité, voorzitter mr. D. J. Baert; 1000 voor het comité tot hulpverlee ning aan kinderen, voorzitter mr. F. H. Abbing; 200 voor het Foomsch-Katholieke vluchtelingencomité, voorzitter prof. dr. Schmutzer; en 100 voor het Protestantsche vluch telingencomité, voorzitter prof. mr. V. H. Rutgers. HOOGLEERSBENOEr.IING TE UTRECHT Dr. H. W. Julius Tot gewoon noogleeraar in de farulteit der geneeskunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de gezondheidsleer en de geneeskundige poli tie, is benoemd dr. H. W. Julius, thans conservator aan deze universiteit. De heer Julius werd geboren te Den Haag in 1901. In 1920 deed hij eindexamen aan het gymnasium te Hilversum. Hij maakte zijn studies in de medicijnen aan de universiteit te Leiden, waar hij in 1926 promoveerde op het proefschrift, getiteld: „Neurotactische reacties op uitwendige rkkels". Aan het Anatomisch Laboratorium te Leiden was hij vervolgens drie jaren werkzaam als assistent in de afdeeling H'ztologie en Microscopische Anatomie. Twee jaren was hij medewetkers in het particuliere kankerlaboratorium te Leiden van dr. De Bruine Groeneveld, waarna hij in 1930 benoemd- werd tot conservator aan het laboratorium voor Bacteriologie en Hy giëne te Utrecht. DE INDIE-VLUCHTEN. Het K. L. M.-toestel „Emoe" werd van middag tusschen half drie en drie uur op Schiphol verwacht. Het toestel vloog gisteren wegens slecht weer niet verder dan Napels. Op de uitreis landden gisteren de „Nan- doe" te Napels, de „Valk" te Jodpoer en de „Pelikaan" te Singapore Op de thuisreis bereikten de „Reiger" Medan en de „Zilverreiger" Bagdad. De Gier kwam op weg naar Amsterdam te Jodpoer aan. GEEFT NEDERLANDSCHE ST. NICOLAAS- EN KERSTGESCHENKEN De Vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" schrijft ons o.m.: De tijd van de vele aankoopen staat weer voor de deur. Voor duizenden en duizenden guldens zal in de komende maand weer aan geschenken worden uitgegeven. Een groot gedeelte van deze uitgaven zal besteed worden aan Nederlandsche voortbrengselen. Een gedeelte aan artikelen, welke hier in Nederland niet gefabriceerd worden. Ook zal echter weer onnoodig veel worden uitgegeven aan producten van buitenlandsche herkomst, welke hier in Nederland even goed worden vervaardigd. Helaas zal dit geschieden, de ervaring wijst dat uit. Velen, heel velen in ons land zijn nog onachtzaam in dit opzicht. Zij koopen, maar zonder het belang van ons land, dat toch ook hun belang is, voor oogon te houden. Ten tweede kenmenct een groote groep in ons land zich door een maar te vaak ongegronde, dikwijls bijna ziekelijke voorkeur voor aes, wat buitenlandsch is.'Dit alles berokkent onze industrie onnoemelijk veel schade. Gaf men zich toch maar eens rekenschap van de geweldige beteckenis, welke onze industrie heeft voor de werkgelegenheid en voor de welvaart van ons land! De af zet naar het buitenland wordt steeds moei lijker gemaakt. Het is daarom niet alleen een nationale plicht, doch ook het wel begrepen eigen belang van elk onzer, thans onze bestellingen zooveel mogelijk aan onze eigen industrie te gunnen. Een krachtige en veelzijdige industrie is trouwens ook van het allergrootste be lang voor de economische onafhankelijk heid en weerbaarheid van ons land. De be- teekeinis van deze zijde van het vraagstuk behoeft, na al hetgeen de laatste maanden om ons heen is voorgevallen, wel niet toe gelicht te worden. Gaarne doet de Vereeniging „Neder landsch Fabrikaat" dan ook een dringend beroep op ieder, die voor de komende feestdagen inkoopen gaat doen, om een ge zonde voorkeur te geven aan het Neder landsch product. „Koopt toch uit den vreemde niet Wat het eigen land U biedt". HAAGSCHE RECHTBANK. In keurmeestershanden. De grossier J. B., afkomstig uit L i s s e, thans, woonachtig in den Haag, was door den Haagschen kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van 100 subs. 25 da gen, omdat hij in den Haag vleeschwaren had ingevoerd zonder goedkeuringsstem- pel van die gemeente. Er was wel een stempel van Woerden op, maar dat was niet voldoende. Bovendien was verdachte er na den aanhouding van door gegaan. In hooger beroep had de Officier beves tiging van dit vonnis gevraagd. De uitspraak werd hedenmorgen een geldboete van 25 subs. 10 dagen. Brutale inbraak in de Resi dentie met ontkennende ver dachten. Terwijl de bewoners van een pand aan de Stadhouderslaan te den Haag zich in Zwitserland bevonden, zouden W. S., af komstig uit Leiden en A. van T. uit den Haag, beiden thans gedetineerd, van deze gelegenheid gebruik hebben gemaakt om de zich in het pand bevindende brand kast te forceeren en de inhoud, bestaande uit een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen en geld als goeden buit te verklaren. De verdachten ontkenden perti nent. maar hel bewijsmateriaal was zou- danig, dat, volgens de Officier van Justi tie, mr. S. Hoekstra, de keten van bewij zen sloot. Gezien het strafblad van de ver dachten, verdachte T. was in 1923 tot acht jaai gevangenisstraf veroordeeld gewor den, eischte spr. tegen elk een gevangenis straf voor den tijd van twee jaar en zes maanden. De verdedigers drongen tot vrijspraak, gezien het gebrekkige en onvolledige bewijsmateriaal, subs, de uiterste clemen tie. Een verzoek tot onmiddellijke invrijheid stelling van verdachte T. werd zonder Raadkamer verworpen. De uitspraak werd bepaald op over 14 dagen Een A.N.W.B.-Verkeersalbum. ,De Veilige Weg". Onder den sprekenden en aantrekke- iijken titel: „De Veilige Weg" heeft de Kon. Ned. Toeristenbond A.N W.B. een Verkeers- eibum uitgegeven, naar den trant van de tekende Verkade-albums en dat ten doel heeft de jeugd vertrouwd te maken met de regels van den weg en van het verkeer. Het album, van kloek formaat, met een vtrkeerstee-kening op der. omslag, heeft een vlot geschreven tekst, samengesteld door uen verkeprsspecialist Tom Bouws. ver tonden aan de school van de Nieuwe bvhoolvereeniging te Amsterdam, onder leiding van M. Vrij, die reeds zooveei voor de verkeersopvoeding van ons volk gedaan heeft. Het is een prettig verhaal over de er varingen van twee schooljongens, die de lessen van een cursus in verkeersonderwijs volgen en ten slotte het verkeersdiploma met insigne behalen en de schrijver heeft daarbij natuurlijk ruimschoots gelegenheid 'gevonden, door zijn verhaal de regels van een weg heen te vlechten en allerlei over tredingen van de verkeersvoorschriften te behandelen, welke de jongens en ook de ouderen nog telkens uit onbekendheid met die voorschriften begaan. De in den laat- sten tijd ingevoerde nieuwe voorschriften znn er in verwerkt en het is dus wel zeer actueel. De teekenaar Bob Buys neett het album geïllustreerd met duidelijke teekeningen en heeft bovendien 56 verschillende gekleurde losse plaatjes geteekend, waarvoor in het album pjaats is opengelaten en die tusschen den tekst geplakt moeten worden. Zoo wordt het album dan ten slotte een nuttig verkeersboek, dat stellig van opvoedkun de waarde is. Ter propageering van de verkeersregels voegt de A.N.W.B. deze gekleurde plaatjes rij de artikelen, welke de Bond verkrijg baar stelt en om een ruimere verspreiding te krijgen want men schaft zich nu een maal niet elke week bij den A.N.W.B. een reidsgids, verkeersspel of autokaart aan bovendien met eenige firma's overeen gekomen, dat deze de plaatjes, of daarop recht gevende bons, bij hun artikelen ver pakken; vermoedelijk zal dit aantal nog" worden uitgebreid. Het album is aan alle ANWB-kantoren verkrijgbaar en t.z.t. zal de Bond ook een ruilgelegenheid openen voor hen die bons o\ dubbele plaatjes bezitten. 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 23 November 1938 Hooge Prijzen 40015593 100.— 3432 13061 Prijzen van 20.— 1074 1126 1209 1355 1775 1803 2119 2402 2966 3044 3132 4076 4164 4430 4533 6267 6676 6998 7004 7079 7494 7540 7781 8134 8903 9183 9528 9655 9902 9971 10620 10838 10862 U426 11563 11611 11930 12454 12485 12583 12978 12982 13053 13106 13244 13298 13334 13493 13734 13770 13929 13953 14288 14581 14614 14761 14971 15282 15526 15770 16009 16157 16534 16655 17158 17351 17446 17743 17827 17930 18124 18308 18351 18477 18547 18804 18866 19245 19504 19803 19859 20286 20391 20553 20753 20836 20920 20971 21243 21274 21381 21387 21444 21479 21585 21983 21936 Uit Leiden vertrokken. A. Th. M. Bakker, Alkemade, Rijpwete- ring D 46. A. J. Beentjes, Heemskerk, Oosterstraat 128. J. M. Bots, Brussel, Rue Caroly 21 XL. R. Boom, Den Haag, Mauvestraat 44. A. Brune, Amsterdam, Okeghemstraat 39. J. P. Costeris, Den Haag, Schenkade 3. A. C. v. Dam en Fam., Den Haag, Groeneweg 1. J. F. W. v. Dam, Utrecht, v. Speijkstraat 2. G. Dekker, Bussum, Gr. Wichmanlaan 34. A. J. J. Driessen en Fam., Haarlem, Nach tegaalstraat 28. W. Dubbelaar, Den Haag, Ververstraat 4. I. Ellerbroek, Bos koop, Laag Boskoop 54. J. M. M. Feit Zoet, Gouda, St. Antoniestraat 10. L. A. v. d. Pompe-Filippo, Den Haag, Kemper straat 149. G. v. Geer, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 54. J. J. Goedegebuure Voorburg, Laan v. N. Oost Einde 255. M J. Hagen, Delft, Koornmarkt 20a A. B. C. M. Hesseling, Amsterdam, O. Z. Voor burgwal 272. J. W. v Hiele en Fam, In- daroeng N.-I., cementfabr. T. Kersse- boom, Hazerswoude, aan boord 4045. M. Kroonen, Amsterdam, Z. Amstellaan 37. Th. H. T. Noppen-Kuikhoven, Apeldoorn, v. Hasseltl^an 8. Chr. S. v. d. Kwast, Den Haag, v. Aerssenstraat 75. J. Lug- tigheid, Wassenaar, Vinkenlaan 3. J. N. v. Luijk, Tilburg, Bredascheweg 230. A. C. Meijs, Rijnsburg, Noordeinde 12. Af. M. Oudshoorn, Voorschoten, Gebr. Treub- straat 17. W. C. M. Paardekooper, Hille- gom, Leidschestraat 78. J. Parqui, Was senaar, Gr. Hasebr.weg 51. A. Rose- boom, Rijnsburg, Noordeinde 12. H. F. Rutgers en Fam., Zoeterwoude, Reinegom- merstraat G 15. F. Schaafstra, Oegst geest, Oranjelaan 22. J. S. v. Staden, Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5. E. A G. S teren borg, Heemstede, C. Gafellaan 8 Tjoa Sie Hwie, Soerabaia, Pongkara 2. J. v. d. Tuijn, Apeldoorn, Asseltsche- straat 72. G. A. Wieland, Enschede, Ka landerstraat 38. P. J. H. Winners, Brus sel. B. W. J. Wouterlood, Frankrijk. In Leiden gevestigd: E. M. Asjes. Groenhovenstr. 10 Assaat.. W Rozenstr. 24 H. S. Bskius, Botermarkt 1 A. Benoist, Bilderdijkstr. 5 A. Blom, Pogebeetsstr. 3 D. Bos, Rapenburg 110 Wed. A. Burghouwt-de Bot, H. Morsch- weg 17 - J. E. M. v. Brakel, dienstbode, H Rijndijk 21 S. H. Busscher en Fam., manufacturer, Prinsenstr. 67a A. Buur- veld, Groenhovepstr. 10 A. F. J. v. Dar tel, wachtmr. capt., Groen ha zen gr. 12 A A. Boedts-v. Eecke, Papengr. 12a J. H A Ellacom, Rood'borststr. 7 M. A. v. Elswijk, 1.1. verpleegster, Witte singel 27 G. de Graaf, Rapenburg 121 M. v. Ginkel, sigarenmaker, Heerengr. 72a D. Goudkuil, dienstbode, J. de Wittstr. 24 N. Guittart, Groenhovenstr. 10 V. H. Haag, H. de Grootstr. 3 K. J. de Haas, Rapenburg 103 M. C. v. Haastert, Bil- derdijkstr. 4 L. W. Hak, Merelstr. 9 J W. v. Heel, Papengr. 24 E. B. M. da Costa Goipez-Heiling en Fam., Noordein de 25 E Heijnis, Warmonderweg 33 J. E. E. Hoeksema de Groot, Groenhoven- straat 11 B. Holster en Fam., filiaa'.chef, Morschweg 104a J. J. Hoogenboom ;n Fam., bloemkweeker, Fr. v. Mierisstr. 32 - F. J. A. Huijbers, slagersknecht, Schut- terstr. 16a P. A. de Jong en Fam., zadel maker, de Genestetstr. 46 M. Jonge- breur, Nw Rijn 31a J. A. N. Kieft, mon teur, Gortestr. 55 A. J. H. G. Klem, Rijnsb. weg 119a H. C. Kosto, timmer man-badmeester, Formosastr. 7a J. Krop, Nw Rijn 31a E. J. Kunnen, dienstbode, 1 aarlemmerweg 49 D. Lageman, Rapen burg 78 H. de Lange, instr.maker PTT, Hoogewoerd 93 J. S. Leignes Bakhoven, Bilderdijkstr. 4 R. V. Lingard, kok, Lijs- terstr. 2 H. v. d. Loo, Rapenburg 4 A. J. Lürsen, Bilderdijkstra 15 A. Luss, ïctolithograaf, Marienpoelstr. 9 S. H. v. Luyken, kinderjuffr. Witte singel 38 M. E Luijten, Bilderdijkstr. 6 Mas Martono, Mariënpoelstr. 11a G. v. d. Meulen, Witte singel 63 F. Meyer en Fam., loswerk- man, Rembrandtstr. 22 A. M. Mooy, l.i verpleegster, Rijnsb. weg 10 G. Neer voort, verpleegster, Rijnsb. weg 10 M. v. Noort, Witte singel 97 M. Noppe, dienst bode, Hoogewoerd 89 J. H. Oosterveen, serg. capt., Morschstr. 62 E. R. Oostveen, dienstbode, Burggravenlaan 3 A. M. Orie, Witte singel 80 J. Ouwerkerk, electr. las- siher, Stadhouderslaan 4 J. de Pan, kellner, de Wetstr. 35 C. A. v. d. Ploeg, spuiter op aardewerkfabriek, Haagweg 18a - E. v. Poelgeest, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10 J. v. Rees, Bilderdijkstr. 4 H. A Richter, vol. sigarenfabr., Stationsweg 2 A. J. B. Roseleur, patisseur, Heerengr. 8 Jkvr. T. Sandberg, J. v. Goyenkade 15 - J. F. G. Schlingemann, Witte singel 87 W. Schotel, Witte singel 96 J. Schou ten, monteur, Hoogl. Kerkgr. 2a S. Sla venburg, Rapenburg 56 C. P. Hogeboom- Slingerland, 3 Octoberstr. 55a C. Sloos, dienstbode, Vaartkade 9 Th. C. Starren- burg, winkelbediende, H. Rijndijk 210 JtJ M. Stipdonk, Nw Rijn 96 K. G. Tan, Rijnsb. .veg 47 A. v. d. Valk, Lijsterstr. 35 M. A. Veen, dienstbode, Morschweg 2u L. v. Ee-Veenhof, Leuvenstr. 3 S. ,c Verberne, Boerhaavelaan 15 J. Ver hagen, sergeant capt., Morschstr. 62 M. A. Verhoog, Zoeterw. singel 106 M. B. Vos, Stille Rijn 8 B. Breslauer-Weiss- n.ann en i? am., Stationsweg 35a E. A. M. v. d. Zand, winkeljuffr. B. Ballotstr. 48 P. C. Zirkzee, dienstbode, H. Morschweg 108 J. Zwanenburg, L. Vrouwenkerk steeg 13. Koopl bij hen, die in Uw Dagblad adverteeren 1

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14