RIJNSTREEK ZATERDAG 19 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NOORDW1JK Mij. van Tuinbouw en Plantenkunde. Gisteravond hield de Ned. Mij. v. Tuin bouw haar maandelijksche vergadering in Hotel „Royal" onder presidium van den heer H. de Boer. In zijn openingswoord herdacht spr. met enkele waardeerende woorden het overleden lid, den heer C. Verweij, die in zijn leven was een groot bloemen- en plantenliefhebber en een zeer humaan mensch, wiens na: achtenis bij allen in hooge eere zal blijven. Na lezing der notulen werd mededeeling gedaan, dat op 9 Dec. a.s. weder vergaderd zal worden, waarbij dan een lezing met lichtbeelden zal gehouden worden, aange boden door de V.V.V. Rheden—Roosendaal over de mooie omgeving aldaar en over den nationalen plantentuin. Voor deze bij eenkomst zal introductie worden toege staan, terwijl de leden van B.B.C. en H.B. G. hiervoor zullen worden uitgenoodigd. De gebruikelijke en altijd' interessante cau serie van den voorzitter werd door hem ingezet met te wijzen, dat, hoewel allerwe- ge de rust in de natuur weer haar intrede doet, er toch nog altijd interessante din gen in de natuur vallen waar te nemen en in verband hiermede wees spr. op de ver schillende mossen, welke nu onze aandacht vragen, want naast dat de mossen een mooi beschermmiddel zijn onzer duinen en kale zandgronden is het interessant om kennis te nemen van de wijze der voort planting, welk, evenals bij de varens, ge schiedt door sporen, waaruit na een twee jarig proces zich de jonge mosjes ontwik kelen. Na een korte pauze gaf de voorz. nog een diepgaande beschouwing over de energie-ontwikkeling van mensch, dier en plant, door den Schepper van het heelal op zoo'n wonderlijke wijze geregeld. Aan het einde werd deze causerie met een ap plaus beloond. Verder werd door den voor zitter toezegging gedaan in het voorjaar een lezing te zullen houden met lichtbeel den over de mieren, terwijl zoo mogelijk ook de bijenteelt zal behandeld worden, ALPHEN AAN DEN RIJN PLECHTIGE INTOCHT VAN DEN NIEUWEN DEKEN. Omstreeks zeven uur gisteravond deed de zeereerw. heer Z. de Korte, professor aan het Seminarie te Warmond, zijn plech tige intocht in de parochie van den H. Bonifacius alhier, waar hij door den Bis schop van Haarlem tot opvolger was be noemd van den onlangs overleden Deken en pastoor J. H. Hellegers z.g. De parochie was verheugd over de komst van den nieuwen herder en ten be wijze daarvan hadden vele parochianen de vlag uitgestoken met de wit-gele wim- pel. De Deken werd van zijn vorige stand plaats uitgeleide gedaan door den presi dent van het Theologicum Mgr. H. J. M. Taskin, voorts door den hoogeerw. heer Kanunnik Niekel, directeur van het Phi- losophicum en door de' professoren Cleo- phas, Steur en Henneman. Aan de grens van de parochie, in wijk Hoorn, ter hoogte van de villa Withof- Keus werd de nieuwe herder opgewacht door de kapelaans C. M. Klaver en C. M. Broers, voorts door het voltallig kerkbe stuur en deputaties van verschillende ver- eenigingen, alsook door pastoor J. F. Lips van Hóogmade. Hier werd Z.E. in zeer sympathieke woorden toegesproken door den heer H. S. v. d. Putte als voorzitter van de regelingscommissie en hoofd van de R. K. school. Spr. hoopte, dat deze in tocht het begin mocht zijn van een lang durig en vruchtbaar pastoraat. De Deken, die alle heeren aan zich had laten voorstellen sprak een kort dank woord, waarna het gezelschap in een zes tal auto's zijn weg vervolgde naar het plein voor de parochiekerk, alwaar zich inmiddels in keurige volgorde en groepee ring hadden opgesteld de leden van de R. K. Sportvereeniging „Wilskracht" en van de K.J.C., die een keurige afzetting vormden vanuit de Kerkstraat tot aan de hoofdingang van de kerk. Het plein was door de firma Ponsioen van juiste ver lichting voorzien. Onder plechtig luiden van de feestklokken wandelde Deken de Korte vanaf het begin van de Kerkstraat, groetend naar alle richtingen, door de haag van belangstellenden, terwijl de jeugd hem met opgeheven hand de groet bracht. De Deken begaf zich in het kerkgebouw, gevolgd door de geestelijkheid. Na voor het altaar een oogenblik geknield en ge beden te hebben, werd Z.E. de secristie binnengeleid. Voor den aanvang van het plechtig Lof, sprak kapelaan C. M. Klaver een kort welkomstwoord tot den nieuwen Deken en pastoor. Spr. noemde het een aange name taak op dit oogenblik, nu de zeer- eerwaarde heer de Korte als Deken en pastoor van de parochie in ons midden is, een kort welkomstwoord te spreken. Het is nu ruim een maand geleden, dat onze parochie zwaar getroffen werd door het overlijden van Deken J. M. Hellegers z.g. Tragis'ch was zijn heengaan toen te meer, daar de geheele parochie en het Dekenaat zich gereed maakte om voor hem een grootsche hulde te bereiden en een triomphalen intocht. 25 jaren lang was Deken Hellegers hier pastoor geweest. 25 jaren lang was hij de volgzame pries ter Gods tot zieleheil van de parochianen. Doch plots riep God hem uit ons mid den. En de parochie werd wees Thans echter is er weer vreugde! Er is nu weer rondom ons blijheid! Nu we weer in ons midden hebben een nieu- terwijl in Februari het 20-jarig bestaan der afd. zal herdacht worden. Hierna volgde keuring en verloting der aanwezige bloe men. Na de gebruikelijke rondvraag werd deze leerzame avond door den voorz. on der dank voor opkomst gesloten. WARMOND Bazar Warmondsche Wijkverpleging. De derde en laatste avond van de bazar ten bate van de Warmondsche Wijkver pleging mocht zich in een overweldigende belangstelling verheugen. Dat de mede werking op dezen avond van de War mondsche Fanfare hieraan niet vreemd zal zijn geweest is haast wel zeker. Niet temin kunnen de organisatoren van deze bazar terugzien op een prachtig resultaat hetgeen voor hen zeer zeker de mooiste belooning is voor de vele moeiten die zij zich hebben getroost om dit succes te be reiken. Toen alles zoo goed als verkocht en verloot was en de avond zoo langza merhand ten einde was spr. mevr. Lange- laar een dankwoord. Een hartelijk applaus beloonde spreek ster voor haar sympathieke woorden en nadat de Warmondsche Fanfare nog een afscheidsmarsch had geblazen werd de bazar gesloten en keerde een ieder tevre den huiswaarts, wijl hij de gedachte bij zich droeg dezen avond een mooi sociaal werk te hebben verricht. Volksbond. - De vergadering van den Volksbond op Maandagavond zal wegens bijzondere omstandigheden ni i e t door gaan. Tooneel. De afdeeling tooneel Nut en Vermaak van den R. K. Volksbond al hier heeft thans in studie genomen het be kende tooneelspel „Filmmaniakken" van A. Bakker. Een spel van gijn en nonsens. Het stuk zal worden opgevoerd in Fe bruari a.s. wen pastoor, een nieuwen Deken, juicht de geheele parochie met ons! Wij hebben nu een nieuwe herder om de parochie te lei den fen te besturen tot zieleheil van ons allen. Daarom is het dat wij u, hoogeer waarde Deken, hebben bereid een feeste- lijken intocht! Daarom was het, dat de feestklokken beierden.... Daarom treft u de wappe rende vlaggen aanDaarom zijn de le den van de jeugdorganisaties geschaard om u heen! Daarom zijn er zoovele pa rochianen in dit kerkgebouw hedenavond aanwezig. Allen zijn vol vreugde en blij heid. Spr. roept dan den nieuwen Deken en pastoor, namens alle païochianen een hartelijk welkom toe in zijn parochie. Moge uw arbeid, aldus spr. voor u zijn een aangename en pleizierige taak tot eer van God en tot heil van uw parochianen. Spr. roept tenslotte de voorspraak in van de Allerheiligste Moeder Gods, de H. Maagd Maria, onder wier schutsche spr. het parochiewerk stelde. Hierna celebreerde Deken Z. de Korte, geassisteerd door de beide kapelaans het eerste plechtige Lof in zijn parochiekerk, welke bij deze gelegenheid geheel gevuld was. In het priesterkoor had plaats geno men de den Deken vergezellende geeste lijkheid. - Het Parochieel zangkoor zong onder leiding van Directeur S. van Leeuwen met orgelbegeleiding van den heer J. T. Verkleij de meerstemmige en gregoriaan- sche Lofgezangen. Tijdens het Lof waren de leden van de jeugdvereenigingen met ban-cohort en vereenigingsvlaggen in de kerk aanwezig; door hen werd bij de zegening met het Allerheiligste door de vaandeldragers de vaandelgroet gebracht. Kinderen van ons volk. Nadat door de leden van den Katholieken Kunstkring alhier, op uitnoodiging van T.O.P. te Bo degraven in de afgeloopen week met suc ces aldaar werd vertoond het tooneelspel „Kinderen van ons volk" voor tooneel bewerkt door Cees Spierings en Cor Her- mus, naar het gelijknamige boek van An- toon Coolen en „De Schoone Voleinding" van denzelfden schrijver, zal zij Maandag en Dinsdag a.s. dit tooneelstuk voor het voetlicht brengen in de Sint Josephzaal. L. T. B. Onder presidium van den heer S. van Leeuwen vergaderde gister avond na het Lof in de Sint Josephzaal de afdeeling Alphen aan den Rijn van den L. T. B. welke bijeenkomst werd bijge woond door een 25-tal. leden. In zijn kort openingswoord memoreerde de voorzitter het overlijden van den Deken J. M. Hel legers voor wiens zielerust werd gebeden. Medegedeeld werd, dat er 3 H. Missen zouden worden gelezen vor den Deken vanwege den L.T.B. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de Voorlichtings dienst blijkbaar op doode punt staat, want er schijnt in den Haag geen geld te zijn. Stappen zullen worden gedaan bij de be- trefende instanties om de radio-uitzen dingen van de causerieën van den heer C. P. Vergouwen, leider van de Landbouw- Winterschool te Voorhout op andere tij den te doen geschieden. Het thans gebrui kelijke tijdstip komt zeer ongelegen voor den boerenstand, die toch misschien wel het meeste er aan zou hebben. Hierna werd het woord gegeven aan voornoemden landbouwleeraar, die voor den Alphenschen L.T.B. geen onbekende is, daar deze alhier reeds meerdere malen interessante spreekbeurten heeft vervuld. De heer Vergouwen sprak thans over het nut van fok- en controle-vereenigin- gen en T.B.C.-bestrijding onder het rund vee. Spr. concludeerde, dat wanneer men steeds fokt met een stier met goede eigen schappen, het succes bijna altijd verzekerd is. Zorg steeds flinke, sterke ruime koeien te hebben die een paar jaren langer mee kunnen en zorg voor goede opfokking van het jonge vee, dan komen de goede eigen schappen tot betere ontwikkeling. Voorts raadde spr. aan persoonlijk mee te wer ken aan de bestrijding van de T.B.C. ook om eigen belang en dat van het personeel. Tallooze melkers hebben, aldus spi\, de vreeselijke T.B.C. gekregen door het mel ken van besmette koeien. In Zuid-Holland waar de veestapel wel het grootste is, heeft bijna 40 pet. van het vee T.B.C. Spr. spoort tenslotte allen aan lid te worden van de T.B.C.-bestrijdingsvereenigingen. Het lidmaatschap zal heel spoedig wette lijk worden opgelegd door de regeering. Nadat de heer van Leeuwen den spre ker, namens de leden' dank had gebracht vooi* zijn leerzame en interessante cause rie, welke merkbaar ook bij de leden in de smaak was gevallen, werd nog beslo ten om tiidens de komende winter voor de leden met hun echtgenooten of eventuele huisgenooten een feestavond te organi- seeren. Gehuwd: Frederik Albert Donkerbroek 33 j. en Adriana Cornelia Lok 35 j. Overleden: Gijsbertus Ei-nst 56 j., geh. met Antje. Hoogeveen (overl. te Lei den). Gevestigd: Catharina A. H. Turk van Zoeterwoude Hendrik Schonewille van Winterswijk Sacharias de Korte van Warmond Geertrui v. d. Kwaak geb. van Reeuwijk van Wateringen Klaas D. Smit van Huizen (N.-H.). Vertrokken: Johanna C. Verschuur naar Amsterdam Hendrik A. van En gelen naar Wassenaar. AARLANDERVEEN Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A S. Walraven, slaagde te Den Haag voor het middenstands-diploma Algemeene Han dels- en Vakkennis. KOUDEKERK Schaken. De Schaakvereeniging „Kou dekerk" speelde in de zaal van den heer T. Basie een onderlinge borden wedstrijd waarvan de uitslag is als volgt: G. J. CortsJ. Bijsterbosch 10 h. BijsterboschG. J. Corts 01 T. BasieJ. C. van Egmond 01 K. RoeloffsJ. Bijsterbosch 10 LEIDERDORP Buurtvereeniging opgericht. Donder dag j.l. werd in 't gebouw „Irene" een ver gadering gehouden tot oprichting van een buurtvereeniging voor de bewoners van 't dorpsgedeelte in de omgeving van de Doesbrug. De commissie van de laatst gehouden Ju bileumfeesten had deze vergadering uitge schreven. De leiding dezer vergadering be rustte bij den heer P. v. Leeuwen. Na een kort openingswoord werd door den heer O. Voorma een financieel over zicht gegeven. De uitgaven overschreden de inkomsten met een paar gulden, maar dit kon niet als een tekort worden aange rekend, want de commissie heeft van dt vorige jubileumfeesten overgehouden. Ook zijn er enkele eerepoorten, vlaggen, enz. In principe werd besloten een buurtver eeniging op te richten. Een conceptregle ment werd behandeld en goedgekeurd. De vereeniging omvat het gedeelte, dat ligt tusschen de brug van de Panefabriek van Koning en de brug van Goedhart, de Boom gaard. De bestaande commissie wérd door de vergadering aangewezen als voorloopig bestuur, waaraan een lid uit de vergade ring werd toegevoegd. Dit voorloopig bestuur zal in korten tijd ti achten het aantal leden te vergrooten. Het ligt dan ook in de bedoeling binnen enkele weken een tweede vergadering te houden en hierop een defintief bestuur te kiezen. De waarnemend voorzitter spoor de de aanwezigen aan om propagandist te zijn en allen aan te sporen lid te worden, die wonen in de omgeving van de buurt vereeniging. Hierna sluiting. LANGERAAR De verbetering van de Geerdijk. Het bestuur van den Noordeind- en Geer- polder besloot binnen enkele weken een bestek, plan enz. te laten maken voor de verbetering van den Geerdijk, opdat zoo spoedig mogelijk tot aanbesteding zal kun nen worden overgegaan. Nog in dit jaar kunnen voorbereidende werkzaamheden worden uitgevoerd en na den winter het werk worden afgemaakt, zoodat de toe stand zeer spoedig verbeterd zal zijn. NIEUWERBRUG Pluimveetentoonsteliing. Ter gele genheid van het 10-jarig bestaan dei' Pluimveevereeniging „Ons Genoegen" al hier zal op 30 November, 1 en 2 Decem ber a.s. een groote nationale Pluimvee- en Konijnententoonstelling worden ge houden in de zalen van café „Het Grauwe Paard". Dit zal de 4e nationale tentoon stelling zijn op dit gebied tijdens het 10- jarig bestaan dezer vereeniging. Woens dagavond 30 November te 7 uur zal de tentoonstelling worden geopend door den voorzitter der vereeniging, den heer W. V. Hemsbergen. ZEVENHOVEN Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkloozen bedraagt momenteel twin tig; hiervan zijn er 17 in werkverschaf fing geplaatst, waarvan 15 in den polder Zevenhoven, die tochten laat schieten. Een zeer productief werk, dat bovendien hoog noodig was. Vijf jongere wrekloozen verblijven van af deze week tot 24 December a.s. in het R.-K. jeugdwerkkamp te Egmond. NIEUWVEEN INTOCHT VAN DEN NIEUWEN PASTOOR. Een ruiterstoet en kinderhulde. Gisterenmiddag is de nieuwbenoemde Pastoor, de zeereerw. heer H. Snel, onze parochie feestelijk binnengeleid. Door het Kerkbestuur per auto van Am sterdam afgehaald, arriveerde Z.Eerw., die vergezeld was van den zeereerw. heer Th. Eoonenkamp, alsmede het Kerkbestuur van Hem en Venhuizen, te ruim half drie aan de grens der gemeente. Een groep van ongeveer twintig ruiters had zich aldaar, allen getoond met het geel wit, opgesteld. Langs de Amstelboorden ging de stoet, om via Kattenburg het dorp waar van vele woningen de driekleur wap perde, binnen te trekken. Bij de pastorie stond het onderwijzend p< rsoneel met de schoolkinderen, in af wachting van de komst der nieuwe herder. Een welkomstlied, geestdriftig door de hcl- deile kinderstemmen gezongen, werd met een driewerf hoera bezegeld. Pastoor dankte allen voor de hartelijke wijze, waarmede hij door de parochianen i< ontvangen. Hierin meen ik te zien, aldus spr., een bewijs van liefde en aanhankelijk heid voor Hem, wiens plaats ik hier be- k'eed. Ik hoop dat wij elkander mogen lee- ren kennen en waardeeren. Na een dank- wóord aan de ruiters en aan allen, die ver der aan deze feestelijke ontvangst hun medewerking verleend hadden, trad Z.Eerw. de pastorie binnen. Een groot aantal be langstellenden hadden zich in de omgeving «Ier pastorie een plaatsje gezocht, om bij dit eerste treffen aanwezig te zijn. Oproep tot alle Katholieke Verenigings besturen. Door het voorloopig Comité „Katholiek Nieuwveen" worden- wederom allen vriendelijk uitgenoodigd tot bijwo ning van de feestelijke bijeenkomst op Maandagavond a.s. in Hotel Schreuder, om onze nieuwe Pastoor daar eenigszins fees telijk in het vereenigingsleven in te leiden. Er zal op dien avond tevens weer ge legenheid gegeven worden een kort woord je tot onzen Parochieherder te richten. De genen, die hiervan gebruik willen maken, gelieven zich vóór de officieele opening op te geven aan den heer Th. Haakman. De bijeenkomst zal weer met muziek en zang opgeluisterd worden. Allen, die dus de vorige maal genoodigd zijn, worden ook nu weer verwacht. Aan vang 8 uur. „Crescendo". Door onze Muziekver- eeniging „Crescendo" is gisteren in Hotel Schreuder een ledenvergadering gehouden. De bazar, voor enkele weken gehouden, is een succes geweest; de netto opbrengst be loopt de som van 331.50. De rentelooze aandeelen worden Woensdag a.s. uitgeloot. Het bestuur is thans samengesteld uit de heeren L. Verkerk, voorz.; G. v. Harten, secr.; D. Schellingerhout, Penningm.; K. Morsing, algem. adj.; en T. Verkerk. Na een woord van dank voor de vele belangstel ling van de zijde van het publiek volgt sluiting. Middenstandsactie. De prijzen der Mid- «Jenstandsactie „Gemiac" zijn ten deel ge vallen aan mej. de wed. Dörsch, M. Lek, C. v Leeuwen Abr.z., H. v. Leeuwen Abr.z., D. P. Akerboom, W. Blijleven, Wed. B. v. Heusden, A. Rietdijk, H. v. Eijk Jr., A. v. d.'Vaart. Wed. J. Kok, H. Kempers, C. Plomp, C. v. Dijk, P. Heemskerk, C. R. de Groot. De namen der winnaars zijn in volgorde opgegeven de prijzen van 1 tot 16. De prijzen kunnen echter niet eerder in ontvangst genomen worden dan na afloop der Mid. Actie. Gevestigd: D. Siera van Leiden J. Kouw van Koog a. d. Zaan J. Rietveld van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: C. M. v. d. Berg naar Leiden J. H. v. d. Berg naar Alphen a. d. Rijn Gezin Franeken naar Hazers- woude h. J. Wolmerstet naar Amster dam J. G. de Jong naar Ter Aar. ROELOF ARENDSVEEN Twee weken Middenstandsactie. De Veensche zakenmenschen staan thans aan de vooravond van een veertiendaagsche grootscheepsche reclame-campagne. In deze weken zal nog weer eens speciaal de aandacht op hun zaken worden geves tigd. Ter opening zal op Zondagavond in hotel „De Vier Heemskinderen" de gran diose revue „Het wordt wel beter" wor den opgevoerd. Wanneer wij eens een re vue willen zien, is aan zoo'n gelegenheid meestal een ongsriefelijke nachtelijke reis verbonden, en oc:c dure plaatskaarten. Thans komt het uit twintig personen be staande gezelschap naar de Veen toe; het zal een vroolijke avond worden met too neel, muziek en zang. Wie zal er nog thuis blijven? De ingezetenen van Roelofarendsveen, Oudewetering en Nieuwewetering hebben het programma van de winkelweek thuis gekregen; mogen ze het aandachtig lezen en hun volle medewerking toonen met het streven van de Veensche zakenlieden, die veel moeite aanwenden tot behoud van een krachtige middenstand. WOERDEN Kath. Woerden. De lezingen van Kath. Woerden omvatten de volgende data: 23 Nov. pater mr. dr. Keulemans O. Carm. uit Limburg. Onderwerp: De lessen der K erkvervolging. 7 Dec. pater Peters O.E.S.A. Onderwerp nog niet bekend. 21 Dec. De heer P. J. Dorens. Onderwerp: Wichelroede en water. Met demonstraties. 4. Jan. Pater Helmer C.S.S.R. over: Goede ondeugden. 17 Jan. Rector H. A. J. Drost over: Katho lieke Gemeenschapszin. 1 Febr. Pater dr. F. Otten over: Ervarin- gen voor de radio. UITHOORN Geboren: Jacobus Cornelis Simon, z. A. J. Hoogenboom en J. E. Koper Ja cobus, z. v. W. Blijleven en T. van 't Kruis Getrouwd: A. J. Melker en A. Riet veld. ZOETERWOUDE IJsclub. Eenhonderd en negentien rookende mannelijke leden van de IJs club bezetten gisteravond het cafe „Roele ven" tot de laatste plaats en de laatste ruimte. De voorzitter, de heer Jac. v. Leeuwen, gaf een verklaring voor het te laat begin nen van de vergadering: de echte Zoeter- woudsche IJsclub kan van de echte Zoe- terwoudsche gewoonte niet afwijken. In zijn welkomstrede richt de voorzitter zich op de eerste plaats tot den Burgemeester, tot het eerelid en oud-voorzitter, den heer Adr. van Leeuwen, die in zijn tachtigste jaar de vergadering van de IJsclub nog niet verzuimt. Van den oud-burgemeester, den heer P. Wap is bericht binnengekomen, dat hij ontslag neemt als eere-voorzitter. De heer Wap geeft daarbij te kennen, dat het steeds traditie is geworden, dat de burge meester eere-voorzitter van de IJsclub is. Dankend voor veel erkentelijkheid van de IJsclub gedurende zijn burgemeester- en eerevoorzitterschap meent de heer Wap plaats te moeten maken voor den nieuwen burgemeester. De voorzitter deelt mede, dat de hou ding van den heer Wap begrepen werd door de vergadering van bestuur en com missarissen, maar dat toch nog getracht is uit dankbaarheid voor de ontvangen steun en waardeering de goede vriendschaps band te bewaren, waartoe de voorzitter persoonlijk het eerelidmaatschap heeft aangeboden. De heer Wap was de vereeniging wel zeer dankbaar voor de voortdurende vriendschap en hoogachting, maar heeft gemeend toch voor gced afscheid van de IJsclub te moeten nemen wegens hoogen leeftijd en de mogelijkheid van vertrekken uit Zoeterwoude. De secretaris de heer J. J. Rodewijk, brengt nu het financieel verslag uit, dat met de sobere gegevens van een ijslooze periode toch nog van opgewektheid tot be langrijkheid is gesteld. Het ledental is gedaald van 236 naar 231 leden (2 donateurs, 27 dames-leden en 202 leden). Het verslag hield een beschouwing in over het saldo dat tot 950 is gestegen. Het loopt wel tot een zeer groote reserve, maar de winter 192829 vroeg 1500 uit gaven, waarvan f 1200 als arbeidsloon werd uitgegeven. Het ledental moet dus op peil blijven om in een winter met ijs weer op het oude getal gebracht te wor den, want de IJsclub is dan toch de meest populaire vereeniging van Zoeterwoude. Het nu volgende financieel verslag geeft de inkomsten: saldo ƒ819.06, rente ƒ21.99, contributie 220.50, totaal ƒ1061.55; uitga ven: administratiekosten 15.20, vergade ringen ƒ16.50, prijzen op de vergadering 30.07, b^waarloon en materiaal 30.28, onvoorzien ƒ8.50, gift aan Bijzondere Noo- den ƒ10totaal ƒ110.55, saldo 1 October ƒ951.90. Na controle wordt de penningmeester voor zijn beheer gedéchargeerd. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat de vereeniging bij de installatie van den burgemeester reeds door een bloemen hulde blijk van erkentelijkheid heeft ge geven en dat in de vergadering van be stuur en commissarissen besloten is den burgemeester het eere-voorzitterschap aan te bieden, welk besluit de vergadering wordt gevraagd te bekrachtigen .Een don derend applaus stemt nu met den voor zitter in. Op het verzoek van den voorzitter de benoeming te willen aanvaarden, neemt de burgemeester het woord om te getui gen de benoeming niet alleen uit traditie maar ook met groote waardeering te aan vaarden. Vele jaren heb ik, aldus spr., het werk van de IJsclub reeds mogen bewon deren, het scciale werk dat ligt in het doel de armen in den winter in hunne nooden eenigszins bij te staan. Wanneer de tijd daartoe gelegenheid geeft, zal ik gaarne persoonlijk uw werk steunen, omdat de steun aan behoeftigen spr. zeer ter harte gaat. De voorzitter juicht deze verzekering toe en hoopt, dat het den nieuwen eere voorzitter gegeven mage zijn de schoone plannen ten uitvoer te brengen Evenals vorige jaar wordt nu meege deeld, dat er „ijs en weder dienende" 3 hardrijderijen zullen gehouden worden van de verschillende leeftijden. Voor 15 Dec. a.s. zal de contributie geïnd worden. Nu volgt de verkiezing van twee be stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren F. J. Parlevliet en Th. Berg. De heer Parlevliet heeft wegens hcoge leeftijd zijn candidatuur in handen van het bestuur gesteld en wordt op voorstel van het bestuur en commissarissen tot eerelid benoemd. In zijn plaats wordt ge kozen de heer A. J. van Vliet; ook de heer Th. Berg wordt bij enkele candidaatstel- ling herbenoemd. Bij de rondvraag zegt de eere-voorzitter niet alleen zijn belangstelling voor het so ciale doel te geven, maar ook blijk te wil len geven aan het sportieve gedeelte te willen medewerken. Ik stel daartoe voor den eersten te houden wedstrijd den eer sten prijs beschikbaar. (Daverend ap plaus) De heer Adr. v. Leeuwen, oud-voorzitter en eerelid, dankt voor de vriendelijke uit noodiging en hartelijke verwelkoming. Al wordt ik oud, toch hoop ik zoo jong te blijven in mijn hart en daarmede de IJs club steeds door aanwezigheid te blijven steunen. De voorzitter spreekt nu het slotwoord vraagt vooral opbouwende critiek te wil len geven tot steun van het bestuur, waar na het vroolijke einde, de uitloting van de verrassingen, volgt.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7