Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 19 NOVEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 VEREENIGING „HET MOBILISATIEKRUIS". Ordeverstoring door Studenten. De afdeeling Leiden van de Vereeniging „Het Mobilisatiekruis", welke na een perio de van moeilijkheden en inzinking zich weer heeft opgericht en een groeiende ac tiviteit vertoond, heeft gisteravond in de Stadsgehoorzaal een openbare propaganda- avond gehouden, die wel niet zoo goed be zocht was als men gaarne had gewild, maar die toch in andere opzichten zeer ge slaagd mag heeten. Onder de aanwezigen bevohden zich o.a. de voorzitter van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekhuis luit.-gen. b. d. H. A. Cramer, kolonel Plantinga, de garnizoenscommandant van Leiden, over ste Buurman, de commandant van de Leid- sche Burgerwacht, overste van Mens, de hoofdinspecteur van politie, de heer Weyers en verschillende vertegenwoordi gers van vereenigingen. De voorzitter der afdeeling, mr. F. H. v. d. Tas sprak een hartelijk welkomst woord en herinnerde er aan, dat het in deze maand 20 jaar geleden is, dat er een einde kwam aan de mobilisatie van de groote wereldoorlog. De Bond „Het Mobi lisatiekruis" brengt bijeen de mannen die in de mobilisatie jaren daadwerkelijk heb ben getoond het vaderland en de troon van onze Koningin zoo noodig met de wapenen ir. de hand te willen verdedigen en die van- daag nog op dtazelfde standpunt staan. Het voornaamste programma-punt van den avond was het uitreiken van het mo bilisatiekruis aan 29 nieuwe leden voor zoo ver zij ter vergadering aanwezig konden zijn, welke plechtigheid geschiedde door luit.-gen. Cramer. Deze sprak er zijn groo te vreugde over uit, dat de afdeeling haar inzinking is te boven gekomen en thans weer zoo krachtig het werk aanpakt. Spr. bracht daarvoor het bestuur hulde en zet te vervolgens nog eens de doelstelling van den Bond uiteen. De gevoelens van een heid saamhoorigheid en vriendschap moe ten onder de oud-gemoblis'eerden bewaard blijven. Daarnaast heeft de bond ook een charitatief doel, n.l. steun te verleenen aan oud-gemobiliseerden, die in moeilijkheden zijn geraakt. Het mobilisatie-kruis is het symbool van den bond en geeft aan de dra gers het stempel, dat zij de doelstelling omhelzen en zich daarnaar wenschen te ge dragen. Het is niet alleen een herinnerings- kruis, maar ook een kruis van waardee ring voor aan het land bewezen diensten, zooals H. M. de Kor.ingfn zelf heeft uitge sproken. Luit.-gen. Cramer spelde vervol gens bij de nieuwe leden het kruis op de borst. Daarna werd het Wilhelmus gezon gen en een driewerf hoera uitgebracht op H. M. de Koningin. De avond werd verder voor het groot ste gedeelte gevuld door de opvoering van het blijspel „Tien ure heit de klok" door de Timdelerclub, die er telkens weer blijk van geeft op het gebied van het amateurto neel werkelijk zeer goede dingen te pres- tee'ren. Het geestige soldaten-sjjuk/ waar in bijzonder aardige vondsten zijn verwerkt genoot ook ditmaal weer (het werd tij dens de jubilemfeesten driemaal gebracht) een uitstekende vertolking. De dames-speelsters van de Timdelerclub ontvingen uit handen van luit.-gen. Cra mer bloemen. De zaal was enthausiast. zoo als uit het lang aanhoudend applaus bleek. Costumeering en kapwerk werden verzorgd door den heer Hoppezak. Het Leidsche salon-orchest onder lei ding van den heer Plu zorgde voor de mu zikale afwisseling van den avond. Studenten verstoren de orde. Tijdens de opvoering van het tweede be drijf van „Tien ure heit de klok" had een incident plaats, dat oorzaak was, dat men het spel voor eenige oogenbliken moest sta ken. Een aantal eerste jaarsstudenten van het L. S. C., die niet brandschoon meer wa ren, drong de zaal binnen en dat viel bij de aanwezigen allerminst in goede aarde. Oogenblikkelij-k werden de jongelüi in de kraag gepakt en, hoewel zij zich heftig ver zetten, buiten de deur gezet. Daarbij had den zij heel wat rake klappen in ontvangst te nemen. Een aantal agenten van politie heeft ze daarna op straat met behulp van de gummistok uit elkaar gedreven. Spoe dig was de orde, ook in de zaal, die na tuurlijk geheel in opschudding was ge raakt. weer hersteld. De jongelui, die mee- nen zich alles te kunnen permitteeren, zijn precies met hun neus in de boter geval len en zij zullen zich-vandaag aan menige pijnlijke en blauwe plek wel herinneren, dat een goedmoedige burgerij niet alle „grapjes" straffeloos gedoogt. Nader vernemen we, dat tegen den 20- jarigen student J. J. C. G. proces-verbaal is opgemaakt, die bij dit relletje tegen de po litie verzet heeft gepleegd. RARE „FABRIKANT" AANGEHOUDEN Door de politie alhier is aangehouden de 36-jarige G. de G. uit Den Haag, verdacht van oplichting, valschheid in geschrifte en diefstal. Deze mijnheer, die zich fabrikant noemt en het misschien ook wel is, had relaties met een firma hier ter stede, handelend in cement volgens een bepaald procédé. Dit procédé was geheim. Mijnheer de G. nu zeide over relaties in Engeland te beschikken, die goede afne mers van de firma zouden kunnen wor den. Derhalve toog hij als agent voor de Leidsche firma naar Londen. De zaken gingen goed, aldus tenminste berichtte mijnheer de agent. Hij schreef mooie brie ven over opgenomen orders, doch vroeg tevens steeds geld om de zaken-relaties uit te breiden. Toen hij hier ter stede terugkwam zon der merkbaar succes, deelde hij de firma mede, dat de zakenrelaties van het con tact hadden qfgezien, doch dat hij weer nieuwe zou opzoeken. De betrokken firma vond dit wel wat vreemd en mengde de politie in de zaak. Haar bleek, dat de fabrikant zich schul dig had gemaakt aan oplichting en valsch heid in geschrifte, waardoor de Leidsche firma zeker voor 800 benadeeld was, ter wijl hij ten nadeele van een Rotterdammer zich had schuldig gemaakt aan diefstal van 300. Toen mijnheer de fabrikant zelf ook ach terdocht kreeg, ging hij bij de politie eens informeeren wat er aan de hand was. Men heeft hem toen maar tegelijk vastgehouden en opgesloten. De politie zet haar onderzoek intusschen voort en tracht thans uit te vinden, of de aangehoudene soms ook het geheime pro cédé der Leidsche firma aan den man heeft gebracht. Bioscopen. Luxor. „MADEMOISELLE DOCTEUR". Mademoiselle Docteur is niet de naam van de jongedame in kwestie, maar een aanduiding van haar beroep. Of liever ge zegd, haar werkelijke beroep is het ook weer niet, want de jongedame is een spionne in dienst van de Duitsche regee ring. Tijdens den wereldoorlog was het beroep van spion een opwindende en zeer gevaarlijke bezigheid, maar er viel heel wat werk te verrichten. Spionnage werd echter bestreden door contra-spionnage; alles wat het menschelijk brein maar kon uitdenken aan list en sluwheid werd in het werk gesteld om achter geheimen te komen. Een prachtig terrein voor schrij vers van spannende verhalen en voor schrijvers van film-scenario's. De inhoud van het verhaal, dat het on derwerp vormt van de film, welke deze week het publiek in Luxor in opwinding en spanning zal houden, „Mademoiselle Docteur", is deze. dat een studente in de medicijnen, die verliefd is op een jongen luitenant, diens taak na zijn dood over neemt. De luitenant was een spion, die door de contra-spionnage werd doodge schoten en het meisje neemt wraak. Na een zeer avontuurlijke loopbaan ontmoet zij tenslotte in Saloniki den man, die ver antwoordelijk is voor den dood van haar verloofde. De liefde is inmiddels in het spel gekomen; maar als u meent, dat het daarom goed afloopt, vergist u zich dit maal. Er komt in deze film uitstekend spel voor van Dita Parlo als de bekoorlijke spionne, van von Stroheim als kolonel Mathesius en van John Loder als kapitein Carr. Vóór de pauze gaat een Fransche film „De groote schaduw", waarin de tragiek wordt weergegeven van een man, die on schuldig tot 10 jaar dwangarbeid wordt veroordeeld, terwijl de eigenlijke dader een goed leventje leidt. De film zit vol met echt menschelijke trekjes en typeert het Fransche volksleven uitstekend. Aan het einde volgt de ontmaskering van den waren schuldige. CaSino. „HET EILAND DES DOODS". Voor liefhebbers van sensatie valt er deze week te genieten in het Casino-Thea ter. De tweeweeksche seriefilms „Het eiland des Doods" en „Wie is de tijger- haai?" worden deze week in één program ma gedraaid en het behoeft eigenlijk geen verwondering te wekken, dat het stampvol was. Men heeft kunnen genieten en kunnen griezelen, lachen en huilen en we weten niet wat al, want deze films zijn een aan eenschakeling van stoutmoedige onderne mingen van jonge Amerikaansche mari niers, gedwarsboomd door een niet te blusschen ijver van een bende bandieten, die met behulp van moderne middelen der techniek die ondernemingen tot misluk king doemen totdat ten slotte de marine toch zegevierend uit de strijd komt en de misdadigersbende ontmaskeid wordt. In de film is niets onmogelijk en deze films zijn daarvan vel het sprekendst be wijs. Tientallen bokspartijen, waarbij men zou zeggen, dat deze of gene moet zijn doodgeslagen, idem zoovele schietpartijen, waar voor duizenden verschoten wordt en toch geen dooden vallen, dat is sensatie, die den toeschouwer doet rillen en beven. Daarnaast ziet men roekelcoze achter volgingen per auto, belemmering van vlieg tuigen in de lucht door atmosferische sto ringen, enz., enz. Dat alles speelt zich af op het Eiland des Doods en de motor daarvan is de Tij- gerhaai. Wie nu is de Tijgerhaai? Dat is 'n raadsel, dat de toeschouwers tot het ein de toe geboeid heeft en dus voor een pas send slot zorgt. De film bevat tal van onwaarschijnlijk heden, maar deze moet men maar op den koop toenemen. Voor wie van sensatie houdt, hier kan hij deze week zijn hart ophalen. Lid o. TARANTELLA. Het is èen spionnage-verhal in een weel derig en rqmantischkleed, dat als eenige hoofdfilm deze week in Lido wordt ver toont. Madrid 1808. Koning Ferdinand VII brengt zijn eerste bezoek aan de Spaansche hoofdstad en wordt op geestdriftige wijze ontvangen. Generaal Savary noodigt hem namens Na poleon uit tot een vriendschappelijke ont moeting met den keizer te Bayonne. Ferdi nand accepteert, doch niet van harte. Men vertrouwt in Spanje de zaak niet al te best In een café danst en zingt Nina Maria, de Vuurvlieg. Aan de eene zijde van het podi um zitten Fransche officieren en onder hen is ae verliefde en jaloersche Etienne Dubois. Aan den overkant zit Don Diego, De historie onthult de schoone Nina Maria spoedig als spionne in dienst van haar Spaansche vaderland. Zij krijgt op dracht zich naar Bayonne te begeven ten einde in de kringen der Fransche officie ren te trachten meer te weten te komen omtrent de plannen, die Napoleon koestert Ergens in Noord-Spanje, op den weg bij Vitoria, wordt de reiswagen van de dan seres ingehaald door Don Diego en hier vindt de film een van haar charmantste momenten: de Ezelsserenade, waarvan de melodieuze muziek reeds bekend is gewor den via radio en gramofoon. Daarna ver liest de romantiek zich in het spionnen- verhaal, waarin Don Diego Nina Maria's tegenspeler blijkt en niet alleen in de lief de De. De historie is wat aan den langen kant: Don Diego tracht Nina Maria te ont- maskeeren, doch op listige wijze ontgaat zij hem. Koning Ferdinand heeft plaats ge maakt voor Joseph, Napoleons broeder, en hij is zoo impopulair, aldus de film, als zijn voorganger geliefd was. Het volk is in verzet gekomen de En- gelsche troepen staan op Spaanschen bo dem om de Franschen te verdrijven. Op nieuw bevindt Nina Maria zich als spion ne in het vijandelijke kamp. De historie herhaalt zich: wederom ontmaskert de vroegere Don Diego thans kapitein An- dré plicht boven liefde stellend, de dan seres als spionne, en wederom grijpt hy mis ditmaal met fatale gevolgen. De gansche ontdekking blijkt een list: de Franschen, meenende dat hun posities be kend zijn geworden, wijzigen hun stellin gen en de Engelschen vallen aan op een punt, waar het het minst gelegen komt. En in dien veldslag krijgt Leonard op nieuw zijn kansen tot een groote roman tisch kijkspel. Een eeuw later zou Vitoria wederom het tooneel worden van krijgsge rucht, doch minder kleurig en zich minder leenend voor een filmoperette, waarin Jeanette MacDonald de charmes van haar stem paart aan die van haar dansen en Nelson Eddy als partner vervangen is door Allan Jones. Hij is behalve zanger, een vlotte verschijning in deze film, waarin ge nog Warren William aantreft als een Fransch officier en verder een reeks goed- bezette kleinere rollen. Vooraf gaan journaals en een spannen de berenjacht. - Rex DE MODEL-ECHTGENOOT. Wie een avond van vroolijkheid wil be leven, moet niet nalaten deze week een bezoek aan Rex te brengen, waar men ken nis kan maken met Heinz Rühmann in de dol vermakelijke film „De Model Echtge noot". Zelden hebben wij een doller aaneenscha keling van nonsens aanschouwd, dan in dit filmwerk. Begrijpt het goed, hij is een model echtgenoot, vooral voor een vrouw, die tijdens haar engagemeht altijd jaloersch was, omdat alle meisjes dol waren op haar jongen. Maar nu zij met Heinz Rühmann is ge trouwd, bekijkt zij het even anders. Want ceze'van alle buitenissigheden gespeende man is een model Hij is 's avonds altijd thuis, hij bemint zijn vrouw en kust haar als hij komt en gaat, hij is vol kleine, lieve attenties, hij is nooit jaloersch, maar hij is r og precieser dan een klok en zijn eenige hartstocht zijn.... kruiswoordraadsels. Dat 'leven, die sleur van liefde begint haar te irriteeren en u weet, dat is het begin van vele drama's. Zij wil dan ook icheiden. Maar dan krijgt de echtgenoot les van een vriend, die in het zelfde flat v/oont en die zegt, dat hij zijn vrouw ja loersch moet maken; zij moet wat de ra den hebben. Maar onder allerlei omstan digheden oefent hty zich 't is werkelijk slechts een onschuldige oefening met de vrouw van zijn vriend en nu breekt het dwaze drama los. Het ontwikkelt zich in zulk een vaart, de dwaasheden hollen zoo snel over elkan der heen, dat men niet tot bedaren kan komen. Het wordt gechargeerd, zij weten van geen ophouden, en toch zijn de gees tigheden zoo goed, dat men nog meer er van zou willen zien. Het worden bijna twee echtscheidingen, maar natuurlijk komt alles in orde. Voor de pauze gaat de film „Achter ge vangenismuren" waarin de geschiedenis in beeld wordt gebracht van een jonge man, die onschuldig tot gevangenisstraf is veroordeeld. Een spannend filmwerk waar in Dick Foran en June Travis de hoofd rollen vervullen. Een actueel journaal en een alleraar digste teekenfilm gaan dit uitstekende pro gramma vooraf. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIEDN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: H. Mis voor de leden van R. K. Graf. Bond in de „St. Lidwina-kapel", Zoe- terwoudsche Singel om 9.30 uur. Van ram. 12 uur Bidstonden van de „Sint- Barbara"-Vereen. op het R. K. Kerkhof aan de Zylpoort Het Bondsgebouw is geopend van af des nam. 7 uur Te 8 uur feestelijke herdenking van het 30-jarig be staan der Afd. Leiden van den R. K. Grat. Eond in het St. Antonius Clubhuis INTERPAROCHILELE ST. JOSEPH S GEZELLEN VEREENIGING Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bi bliotheek Zondag: Doodenherdenking. De leden gaan in eigen Parochiekerk te communie ter intentie van alle overleden leden Presidenten .en Viee-Presidenten 11 30 uur Bijeenkomst op het kerkof waar bij alle leden tegenwoordig zijn, Predika- LEIDEN. Geboren: Theodorus Gouke z. van J. Burgerhout en A. Neuteboom Jan z. van J. S. Lips en M. Valk Robert z. van N M. Louwrier en J. v. Putten Paulus Maria z. van K. H. Fassotte en G. M. Snij ders Johanna Jacoba d. van W. Holle beek en A. M. Verhoeven Christina Ali- da d. van J. H. de Boer en C. A. Bohnen Robert z. van A. Goud en G. v. Leeuwen Willem Frederik z. van J. Safé en N. Ondertrouwd A. A. Nijp jm. 20 j. en H. C. Beerenfenger jd. 17 j. Overleden: J. Krijgsman z. 9 m. N. v. d. Steen wed. van W. J. Paats 81 j. A. G. Wassink vr. 49 j. tie en Rozenhoedje. Niet half één maar van 12.30 uur bijeenkomst voor de Ge zellen. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaarkas, welke wordt waargenomen door den Heer H. Braakman. Van 12 uur Bibliotheek Bijeenkomst voor de leden van 7.0010.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. 8.30 uur Kegel- en Bil jartwedstrijd Bij de sluiting van het Aanbiddingsfeest in de Kerk van Maria Hemelvaart en St. Joseph zullen aan de processie deelnemen: D. Hensing Vaandel drager, G. Bot, C. Rozier, P Reizevoort en C. v. d. Meel Senior. d;*5* KRUISVAART. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 8.15 uur Postzegelclub Dins dag: 6 uur Sleutelkoor 8 uur Adspiran- tenban I Woensdag: 7.30 uur Adspiran- tenban II Donderdag: 8 uur Trommelen. Vrijda: 6 uur Sleutelkoor 8 uur Af rekenen Jonge Wachtbladen. 8.15 uur Kardinaal von Faulhaber 8.30 uur Fran- ciscusban Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis voor alle Kruisvaarders Adspiranten en Sleutelkoorleden 7 uur Lodewijkban. Kruisvaarders spaart brokken voor de Missie! Cohort „Aeternus Pater." Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 3.45 uur Ontspanning 5 uur Bibliotheek, afteekenen eischen 7.45 uur Ontspanning Maandag: 7.30 uur Postzegelclub Dinsdag: 7.45 uur Francis- cus- en Tarcisiusban Woensdag: 6 uur Adspirantenban 7.35 uur Antonius-, Ar- nlodus- en Servatiusban Donderdag: 7 45 uur Martinus-, Paschalisban Zater dag 7 uur: Trommelen, Hoornblazen 8 uur Zangclub. Inschrijving nieuwe le den Zondagmiddag. Cohort „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat. Maandag: 7 uur Gedialogeerde H. Mis 8 uur Servatiusbap, Adspirantenban I Dinsdag: 8 uur Don Boscoban en Tarci siusban Woensdag: 8 uur Canisiusban en Adspirantenban III Donderdag: 8 uur Aloysiusban en William Doyleban Vrij dag: 8 uur Lodewijkban en Adspiranten ban II Zaterdag: 67 uur Fonds, Spaar bank en contributie. INTERPAR. ST. FRANCISCUS- LIEFDEWERK. Zondag: 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt en recreatie. De K .Mis wordt opgedragen voor de overleden leden van het St. Franc. Liefdewerkfonds Maandag: 6.30 Franciscusvrienden I 7.30 Zaagclub 8 uur Franciscusridders II 8.30 Gezellen. Dinsdag: 6.30 Sloyd I en II 7.45 Gymnastiek, Tooneelclub Woensdag: 6.45 Franciscusvrienden II 8.15 Godsdienstonderricht waarna recrea tie 8.30 Franciscusridders I, Gezellen. Donderdag: 8 uur Franciscusridders III Vrijdag: 6.45 Sloyd III en IV 6.30 Zaag club. 8 uur Voetbalclub 8.30 Gezellen. Zaterdag: 3—5 uur Teekenclub 7.30 Franciscusridders IV. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Aanbiddingsfeest de Schola C antorum zingt in Hoogmis en Plechtig Lof met Processie. Maandag: half vijf Aspi- rantengroep; kwart na vijf Crescendogroep Dinsdag: half zes Schola Cantorum Donderdag: half zes Generale repetitie voor Schola Cantorum en de Crescendogroep voor de H. Mis-gezangen van morgen. Vrijdag: Viering van het Sint Odo-feest; des morgens kwart vóór zeven moeten alle jongens van alle drie Groepen aan wezig zijn in de Kinderkapel aan de Evan geliezijde, voor de gezamenlijke voorberei- cing tot de H. Communie. Vóór de H. Mis gaan alle jongens ter H. Tafel. De H. Mis wordt gezongen door een kleine Schola op het altaar beurtelings met alle St. Odo- Koorknapen. De H. Mis wordt voor ons- aller intentie opgedragen. Des avonds kwart over acht Ouderavond in het St. An tonius Clubhuis, Mare. Hallo boys! Onze Groote Feestweekü! Kijk goed je agenda na en zorg, bij alles op tijd aanwezig te zijn en.... je beste poot vooruit, hoor! Van ieder van jullie hangt het af, of onze Feestweek goed slaagt! Afgesproken dus! Dan.... na den Ouder avond worden verschillende jongens naar een hoogere Groep bevorderd, hetgeen af hangt van leeftijd, stem en gedrag. Vol gende week zal in ons weekpraatje een op roep gedaan worden voor nieuwe aspiran ten, tevens de dag en het uur, waarin zij zich aan mij kunnen opgeven!! Dus nog even geduld! Boys! Veel succes in onze Feestweek! Hallo hoor! Kapelaan E. A. M. Paap. Wegens plaatsgebrek moet een verslag van de Maatschappij voor Toonkunst tot Maandag blijven liggen. £EIDEN, 18 Nov. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 2.002.20, savoyekool 12, groenekool 1.503.10, boerenkool 1.20—3.00, rapen 1.70—2.40, prei 1.50 2.50, kroten 0.702.30, kroten, gekookt 46, uien 0.602.90, peen 1.504.50, spruiten 213, andijvie 24, sla 28 Nero 49, druiven 2038, snijboonen 36, stokboonen 61, witloof 418, spi nazie 1421, tomaten A 2.0016.20, idem B 2.0020.40, idem C 213, idem CC 2.005.40, per 100 stuks: andijvie 0.90—1.10, bloemkool f 1.50—10.60, salade 0.803.10, knolselderie 1.003.10, per 100 bos: kroten 50 cent, pieterselie 0.60 2.00, radijs 1.selderie 0.601.50, bleekselderie 315, peen 5.406.00, raapstelen 50—80 cent. 19 Nov. Boter. Aanvoer 155 kg. Prij zen: prima Fabrieksboter 1.52, prima Loerenboter 1.481.52# per kg. Han del vlug. Turfmarkt van 14 tot en met 19 Nov. Aanvoer: 370.00 stuks lange turf, prijzen: 89 per 1000 stuks. UTRECHT, 19 Nov. Vee. Totaal aan gevoerd 3620 stuks vee, w.o. 1230 runde ren. Stieren f 0.240.28 per pond. Handel kalm, onveranderde prijzen. Slachtkoeien 2e soort f 0.310.34, Slachtkoeien 3e soort f 0.260.30 per pond. Handel matig, stij vere prijzen. Vaarzen f 140230, Melk koeien f 170—280, Kalfkoeien f 160—290, arVekoeien f 125210 per stuk. Handel voor goede soorten redelijk; voor minder goede soorten stug; onveranderde prijzen. 750 Magere kalveren f 45100 per stuk. Handel voor slecht redelijk,-voor het leven kalm. zelfde prijzen. 460 Nuchtere kalve ren f 610 per stuk. Handel vlug, hoogere prijzen. 450 Magere varken f2134, Schrammen f 1521, 500 iBggen f 915 per stuk. Handel flauw, lagere prijzen. 70 Magere schapen f 1624 per stuk. Handel matig, oploopende prijzen. 160 lammeren f 1016 per stuk. Handel kalm, onveran derde prijzen. 200 K.G. Boter fl.70, Kaas f0.50— 0.70 per K.G. Eieren 20.000 f 3.255.50 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Nov. Groen tenveiling. Bloemkool I 2.905.00, idem II f 1.50—2.00, bospeen f 3.20—4.90, per 100 stuks; waspeen 3080 ct., kroten 1545 ct., per 20 K.G.; roode kool 1 1.40, gele kool 11.20, groene kool 1.80—2.60, uien f 3—3.50, per 100 K.G.; andijvie li28 ct., per kist van 6 K.G. ALPHEN a. d. RIJN, 18 Nov. Groenten- veiling. Spinazie 7.40—10.20, spruit- kool I 89.80, idem II 67.50, kroten 1.60—3.20, uien 1.20—2.90, per 100 K.G.; seldery 0.80—1.60, peen 5.20— 6.00; andijvie 0.501.10, per 100 bos; bloemkool I f 710.60, idem II f 1.50 6.00, savoye kool 1.502.70, rode kool 1.301.60, per 100 stuks. Eieren. Aanvoer: 1150 stuks; kip- eieren 3.806.00, eendeneieren 3.50 3,80, per 100 stuks. LEIDERDORP, 18 Nov. Eierenveiling. Kippeneieren f45.60, Eendeneieren f3.70 per 100 stuks. Boter f 0.670.73, Kaas f 0.24 0.30 per pond, Kippen f0.70, Konijnen f0.501.50, Eenden f 0.500.60 per stuk. BOSKOOP, 19 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 50 80 cent, Hadley 4065 cent, Briarclif 40 64 cent, Butterfly 6083 cent, Wilh. Kor- des 75150 cent, Rosalandia 4065 cent, Florex 100160 cent, Vierlanden 100160 cent, Edith Helen 70110 cent, Aug. Noack 2536 cent, Else Poulsen 816 cent Mevr. van Straaten van Nes 1016 cent. Chry santen, grootbloemig 60100 cent, idem tros 610 cent, Clematis Prins Hendrik 1.20. LOOSDUINEN, 18 Nov. Groentenveiling. stamprincessen 45, snijboonen 37, schor- seneeren 4.tomaten A 11.6019.40, idem B f 14.20—22.20, idem C 4.60—14, idem CC f 2.403.20, idem bonken 4 80 16.40, druiven blauwe le soort 2934, idem 2e soort 21—23 per 100 kg., spina zie 4683 cent per 4 kg., salade le soort 3.50, 2e soort 1.per 100 krop, peen 4 107.50, selderie 0.601.50, pieter selie f 1.30—1.80 per 100 bos. prei f 2.10 2.70 en andijvie 36 per 100 kg., stoof- sla 1220 cent per 6 kg., boerenkool 17—29 cent per 7 kg., roodekool f 1.10 en knol- andijvie f 35 per 100 kg. TER AAR, 18 Nov. Centrale Veiling. Per kist: spinazie 2129 cent, andijvie 10 18 cent, boerenkool 1319 cent, slavel- len 59 cent, snyboonen 2.85 per 10 kg., druiven f 34.waschpeen 1.50, uien 2.90—3.10, prei 2.60, Chin, kool 2 Spruitkool 4.609.00, roodekool 12, savoyekool f 1.001.40, groenekool f 1.50 2.90, witlof 810. per 100 bos. Kroten f 1.401.90, radijs 90 cent, peen 2.00 4.10, selderie 3080 cent, pieterselie f 1. sla 0.801.90, bloemkool 1.505.00, per 100 pond: Tomaten A 2.005.60, idem B f 2.805.30, idem C 14, idem CC l.ÖO 1 30. UITHOORN, 17 Nov. Kaas. Aangevoerd 20 partijen. Prijs Goudsche kaas 1e soort met rijksmerk 0.260.28 en idem 2e soort metrijksmerk 0.240 25. Handel ma tig. LEIDSCHENDAM, 18 Nov. Groentenvei ling. Kropsla le soort 2.003.20,, Stoofsla 2.003.50, peen 2.506.50, tomaten midd 2.00—3.50, gr. ronden f 2 50—4.20, 2de soort 2.003.20, 3e soort 1.001.60, bon ken 1.503.00, andijvie per 100 kg. 2.00 4 50, prei 1.502.60, spinazie per 4 kg. 3085 cent, selderie 0.501.80, druiven 1016 cent, bleekselderie 1.001.80. VINKEVEEN, 18 Nov. Groentenveiling. Kassnijboonen 22; Witlof 412 per 100 Kg. Bospeen 3.304.70 p. 100 bos. Wasch peen 1.502.20 per 100 Kg. Tomatep 18.90 per 100 pond. Andijvie 1.50 per 100 stuks. Bleekselderij 17 per 100 stuks. Selderij 1.102.70 per 100 bos. Pie terselie 2.703.50 per 10 Obos. Prei 2.20 2.50 per 100 K.g.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3